VIDEO: SPD iniciovala ve sněmovně protiruské usnesení kvůli ruským veteránům z Československa...

VIDEO: SPD iniciovala ve sněmovně protiruské usnesení kvůli ruským veteránům z Československa v roce 1968, jenže ten samý status veteránům za účast v Operaci Dunaj přiznala už před 25 lety i Ukrajina! A to zjevně vedení SPD vůbec nevadí! Nebo o tom ani neví? A nejen to, Ukrajina uznala status i Banderovcům a vojákům, kteří pomáhali v Kosovu na straně UCK proti Bělehradu a srbským vojskům! Vedení SPD se opět ztrapnilo a posloužilo jako hadr na natření špíny na Ruskou federaci!

VIDEO: SPD iniciovala ve sněmovně protiruské usnesení kvůli ruským veteránům z Československa v roce 1968, jenže ten samý status veteránům za účast v Operaci Dunaj přiznala už před 25 lety i Ukrajina! A to zjevně vedení SPD vůbec nevadí! Nebo o tom ani neví? A nejen to, Ukrajina uznala status i Banderovcům a vojákům, kteří pomáhali v Kosovu na straně UCK proti Bělehradu a srbským vojskům! Vedení SPD se opět ztrapnilo a posloužilo jako hadr na natření špíny na Ruskou federaci!

Vedení SPD včera opět předvedlo koncert naprosté tuposti a naivity, která opravdu bere dech. Ve chvíli, kdy by SPD měla mlčet a šoupat nohama, se aktivizuje a ztrapňuje před celým národem. Už tolikrát jsem upozorňoval předsedu SPD na neuvážené výroky, které poškozují SPD jako celek, ale je to marné. Celé je to přitom naprosté nedorozumění, protože v kauze vůbec nejde o nějaké popírání něčeho ze strany ruské Dumy, ale jedná se o naprosto prozaický problém ruských vojenských důchodů.

Očekával jsem, že předseda Tomio Okamura ze sebe přestane dělat užitečného idiota, postaví se ve sněmovně k pultíku a vysvětlí poslancům realitu ruského návrhu zákona o vojenských výsluhách. Protože Tomio Okamura to neudělal a zachoval se jako užitečná štětka protiruských aparátčíků ve sněmovně, musím to udělat za něj já. SPD totiž prosadila usnesení proti navrhovanému ruskému zákonu o veteránech [1].

Tomio Okamura v poslanecké sněmovně.

Ruská duma projednává návrh zákona reformy vojenských výsluh vojáků Ruské federace a předchozí Sovětské armády. Reforma zásadním způsobem mění základní výsluhovou část, která se snižuje, to jsou mandatorní výsluhy, a naopak se navyšuje část těm veteránům, kteří v době své služby byli nasazeni v bojových operacích a v reálných misích.

Aby ruští veteráni měli peníze na placení nájmů, na inkaso, na jídlo a na další potřebné věci, je potřeba najít pro vojáky takové zásluhové tituly, aby měli na doplatky nárok. A tak v návrhu zákona je ustanovení, že za vojenské veterány jsou považováni všichni vojáci Sovětské a později Ruské armády, kteří operovali ve vojenských operacích, bez ohledu na území operace, jestli to bylo uvnitř Ruska (např. v Čečensku), anebo v cizině (např. Afghánistán v 80. letech nebo Sýrie v současné době).

SPD se znovu chytila do pasti demobloku jako posledně, teď už dokonce útočí proti Ruské federaci vlastním usnesením, které sněmovna SPD mileráda schválila

Je naprosto logické, že do skupiny veteránů budou zahrnuti i ti ruští vojáci, kteří se na základě pozvání československé vlády a členů ÚV KSČ účastnili v Československu operace Dunaj. Vojáci nenesou zodpovědnost za politické kroky svých vlád, nemají nic společného s politickou doktrínou Kremlu v roce 1968 pod vedením Leonida Iljiče Brežněva. Veteráni jsou ti vojáci, kteří uposlechli a splnili rozkaz. Pomalu to začíná vypadat, že strefování se do Ruska, do ruské armády, do ruských vojáků a do Kremlu je podmínkou úspěchu v poslanecké sněmovně při prosazování jakýchkoli usnesení. Proč SPD vadí ruští veteráni z roku 1968, kteří jsou dnes již dávno důchodci?

Hlasování o návrhu SPD proti ruské Dumě.

Stejnou roli plnili a plní čeští veteráni v Afghánistánu, kde se účastnili a účastní okupační operace americké armády bez mandátu RB OSN, ale  na základě zvacího dopisu afghánské vlády Hamída Karzáího pro vojska NATO. Stejný status veteránů mají vojáci z Iráku atd. Jenže, je zde jeden podstatný rozdíl. Zatímco český žoldák jde sloužit do okupovaného Afghánistánu dobrovolně a za velké peníze, sovětský voják šel v roce 1968 do operace Dunaj rozkazem, bez žoldu, a kdyby neuposlechl, byl by zastřelen.

Očekával jsem, že alespoň SPD přestane hrát trapné a úslužné divadlo, že třeba zazní ve sněmovně od Tomia Okamury výzva k odepření veteránských výsluh pro české vojáky z Afghánistánu, kde se podílí na okupaci bez mandátu RB OSN. Když tedy sovětští vojáci nemají mít veteránské výsluhy z operace Dunaj, které se museli povinně účastnit rozkazem a neměli na vybranou, proč by výsluhy měli mít čeští okupanti z Afghánistánu, kteří tam navíc slouží dobrovolně a ještě navíc za velké peníze ve valutách?

Hlasování č. 892

Co je tohle sakra za licoměrnost? Na co si to zase ten Okamura hraje? Copak neví, že operace Dunaj v roce 1968 proběhla na základě zvacího dopisu členů ÚV KSČ, tedy vládnoucí partaje celého Československa? Copak nechápe, že jestli by měli někomu brát statusy veteránů a výsluhy, že by to byli nakonec čeští generálové a plukovníci, kteří přihlíželi obsazování republiky v roce 1968?

Okupace v roce 1968 byla organizována partajními aparátčíky v Praze, kteří pozvali Varšavskou smlouvu do ČSSR! Veteránské výsluhy berou čeští zrádci dodnes!

Status veteránů slouží v armádě jako nárokový titul pro lepší výsluhy, protože s vojenskými výsluhami to není žádná sláva nikde na světě. Voják plní rozkaz a pokud je vyslán do operace v cizině, nemůže své vyslání zpochybňovat. Kdo si potom bere právo nepřiznávat vojákům status veteránů, když splnili rozkazy v operaci, do které byli odveleni?

Nebyla to sovětská armáda, ani vojska Varšavské smlouvy, které přinesly do Československa tanky a okupaci. Byla to politická reprezentace KSČ a vnitřního křídla uvnitř Ústředního výboru okolo Aloise Indry, Vasila Bilaka, Drahomíra Koldera a skupiny dalších anti-reformních aparátčíků strany. Okupace přišla na základě politického rozhodnutí ÚV KSČ, nad kterým Dubčekovo křídlo ztratilo už koncem července 1968 naprosto veškerou kontrolu.

Zvací dopis představitelů ÚV KSČ pro vojska Varšavské smlouvy.

Doboví pamětníci si moc dobře pamatují na vyděšené sovětské vojáky, na mladíčky, kteří nevěděli, kde jsou, proč tam jsou, co mají dělat. Sovětské velení úmyslně poslalo do operace Dunaj nezkušené vojáky základní vojenské služby, protože sovětské velení očekávalo masakr a ozbrojený odpor ČSLA. Zmasakrování nezkušených sovětských vojáků vysazených v Československu by zavdalo sovětskému velení záminku k následnému tvrdému vojenskému zásahu a k likvidaci ČSLA, což byla varianta “B” v plánu operace Dunaj.

Sovětští vojáci uposlechli rozkazy a to je vše, čeho se dopustili. To snad má být důvodem k nepřiznání statusu veteránů? Pane Okamuro, vy opravdu jste ostudou české alternativy! Tak když tedy odpíráte status veteránům Sovětské armády, doufám, že ve sněmovně iniciujete a odepřete výsluhy i českým žoldákům v mezinárodně nelegální a RB OSN neschválené okupační misi v Afghánistánu.

Ukrajina vyplácí veteránské důchody ukrajinským vojákům zúčastněných se okupace z roku 1968 již 25 let!

Jenže, to není zdaleka největší skandál včerejšího Okamurova rétorického cvičení ve sněmovně. Jeden ze čtenářů Aeronetu nás totiž upozornil na neuvěřitelný skandál. Ukrajina totiž již v roce 1994 přijala zákon [2] o veteránech, kde je status veteránů přiznán i ukrajinským vojákům z operace Dunaj v roce 1968, a navíc v jeho novelizovaném znění z roku 2009 [3] na seznam zahraničních misí ukrajinských vojáků přibyla i operace v Kosovu pod mandátem OSN, kde ovšem Ukrajinci přihlíželi masakrům etnických Srbů a spolu s vojáky Holandska kryli jatka páchaná na Srbech jednotkami kosovsko-albánské UCK. Ano, pane Okamuro. Ukrajina již desítky let přiznává ukrajinským vojákům status veteránů ze Srpna 1968 a nikde jsem si nevšiml, že by k tomu český parlament přijímal odmítající a odsuzující usnesení.

Ukrajinský zákon o veteránech z roku 1994.

Když má vedení SPD příležitost mlčet, protože nezná souvislosti a dopady, tak nemlčí a ztrapňuje se. Není to tak dávno, co Tomio Okamura stál jako vycpaný panák bez hnutí na tiskovce bok po boku předáků demobloku při vyslovování nedůvěry Andreji Babišovi kvůli kauze s jeho synem ve Švýcarsku.

Doufal jsem, že podobná role užitečného idiota se již nezopakuje, ale ono ne. Ruská duma projedná návrh zákona o ruských veteránech, aby měli lepší důchody a předseda SPD jako užitečný idiot vyletí k pultíku ve sněmovně a jménem SPD prosazuje usnesení proti ruským důchodcům z armády, kteří čekají na zvýšení důchodů jako na smilování.

Veteránský nárok pro ukrajinské účastníky operace v Československu od 20. srpna 1968 do 1. ledna 1969.

Kdyby se jednalo pouze o Rusko, prosím, ale stejný status veteránů za účast na okupaci ČSSR v roce 1968 mají už dávno v platnosti na Ukrajině, pane Okamuro! Budíček! Rusko s tím přišlo až jako poslední teprve teď a 25 let poté, co s tím přišla Ukrajina již v roce 1994. Když se podíváme na hlasovací svodku v parlamentu, vidíme tam strach postavit se na stranu pravdy [3]. Ostatním můžeme jen vzkázat: Nechejte veteránům to, co je jejich. Splnili rozkazy operací, o kterých oni nerozhodovali. O nich rozhodovali aparátčíci, a to nejen v Kremlu, ale hlavně a především v Praze! Tam hledejte zrádce a tam snižujte důchody a výsluhy svých zrádců! Ne vojákům Varšavského paktu, kteří plnili rozkazy, a kdyby je nesplnili, byli by zastřeleni! Ukrajina navíc v zákoně z roku 1994 považuje vojenskou operaci Dunaj z roku 1968 v Československu za “pomoc” ze strany tehdejších (tedy i ukrajinských) vojáků Sovětské armády, viz. citace z ukrajinského zákona:

Затвердити перелік держав, яким надавалася допомога за участю військовослужбовців Радянської Армії…

Překlad: “Schválit seznam států, kterým byla poskytnuta pomoc s účastí vojáků sovětské armády…”

Nenechávejte si tyto informace pro sebe a šiřte je a sdílejte článek všude, kde můžete, ať všichni vidí pokrytectví české poslanecké sněmovny. Čeští poslanci Ukrajině tolerují už 25 let, že uznává veteránské statusy vojákům ze Srpna 1968, ale jakmile ten samý status mají dostat ruští vojáci, okamžitě je řev a oheň na střeše a v čele toho řevu je řízená opozice v čele s Tomiem Okamurou. Takové nehorázné chucpe! Doufáme, že pan generál Hynek Blaško v Evropském parlamentu pořádně ukáže všem politikům, že na veterány se nesahá, protože veterán plní rozkazy! A pokud je plní věrně, nesmí být trestán za chyby politiků! Byl to český a slovenský politik, který v srpnu 1968 pozval Varšavskou smlouvu do Československa! Přestaňte ve sněmovně ukazovat na veterány, kteří plnili rozkazy.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva

Soudruh svazák jede jinak díky za minusy…ha ha přisahal věrnost CCCP jako svazák….???a narozen kdy po roce 1969… https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Zacek-Celit-Rusku-NATO-zajistuje-svobodu-a-prosperitu-Evropy-584817

Didová Ineptová
Návštěvník
Didová Ineptová

Před 76 lety – 9.6.1943 Julius Fučík dopsal Reportáž psaná na oprátce.
Závěr: Lidé, měl jsem vás rád. Bděte!
https://www.fronta.cz/kalendar/julius-fucik-popraven

Více o té válce na: http://www.fronta.cz

konzerva
Návštěvník
konzerva

A včele okupantů bude Moskvou pochodovat soudruh žáček z odss… https://youtu.be/JC6oJURg6Pk
Nová iránská stihačka… https://youtu.be/B0mEGOGP3Bs

konzerva
Návštěvník
konzerva

Soudruh Žáček/nomenklaturní a aktivní člen béčka komoušů zvaných SSSM/ z ODSS na něco zapomněl. Pane Žáčku v r. 1947 byl vydán a byl platný předpis o tom,
že za každého zabitého nebo zajatého banderovce bude vyplacena odměna 10tisíc korun. Tedy, ne za vlády komunistů, ale demokratů…a proč byl tento předpis po plyši v tichosti zničen na MO?!
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poslanec-ODS-Zacek-srovnal-Banderu-s-Okamurou-Klausovi-vzkazal-at-si-neco-nacte-a-diskutuje-az-pak-584705

Lukáš M.
Návštěvník
Lukáš M.

Proboha, lidi, sundejte si už růžové brýle a přiznejte si, že SPD není žádná alternativa !

konzerva
Návštěvník
konzerva

Plzeňská universita v akci…. socanský benderovec zapomněl na 84 % ukrajinských okupantů v roce 1968… kak govorit pjakin eto debyl…. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hejtman-Bernard-pozval-do-Plzne-ukrajinskeho-velvyslance-Ma-inspirovat-nasi-obcanskou-spolecnost-584619

konzerva
Návštěvník
konzerva
Mike
Návštěvník
Mike

Jsem rád, že si teď nemusím připadat jako blbec, protože jsem to o volbách hodil skutečné opozici a ne SPD.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Kdysi jsem toho japončíka potkal s kolegou v Kartouzský na Praze 5 na poliklinice, když jsme tam pracovali na požárním zabezpečení/kolega ho tenkrát volil/.. příjel tam tenkrát zeleným anglickým autem než ho naboural.. my jsme ho pozdravili a on nic …tvářil se jak nafoukaný blb… ať se naučí historii nebo se bude chovat jak odeesák žáček… http://www.skrytapravda.cz/domaci/1813-co-predchazelo-okupaci-1968-chemicka-zverstva-agent-orange-a-napalm-z-usa-zde-je-dalsi-dukaz
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pani-Nemcova-oni-bojovali-i-za-vas-zivot-Jaroslav-Foldyna-se-oprel-do-kolegyne-z-ODS-584570
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekrucovani-Klaus-ml-se-ostre-pustil-do-Zacka-z-ODS-kvuli-banderovcum-584552

Anan
Návštěvník
Anan

Zase jedno tlachání naši sněmovny o ničem. Chybí tady rozbor proč vlastně spojenecké armády přišli do Československa. Byl to pokus západu jestli se východní blok udrží. Tak u nás zorganizovali další převrat ke kterému došlo v roce 1989. A ten se jim povedl.

Aldo
Návštěvník
Aldo

Je velká škoda,že zde i na mainstreamu vyšuměla do ztracena dost důležitá zpráva. A to, že při příležitosti 75.výročí vylodění západních vojsk k v Normandii nebyla na oslavy přihlášena Ruská federace, tehdejší Sovětský svaz, který měl hlavní podíl na osvobození Evropy od fašistů a ukončení války!
Sama BBC přiznala ,že Sovětský svaz ztratil více než 25 milionů životů v tzv. Velké vlastenecké válce – to je více než kterýkoli jiný národ.
Přepisování dějin v západem pokračuje na plné obrátky. Za pár let ( už i dnes o tom liberálové diskutují a předkládají ‘své’ důkazy) se dozvíme,že 2.světovou válku rozpoutali Sověti, Evropu osvobodili Američani a nido na to neřekne ani muk.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/putina-nepozvali-na-oslavy-dne-d-prezident-s-tim-pry-nema-problem-ma-sve-prace-dost-73723

Marsi
Návštěvník
Marsi

Bohu žel,Rusko nebylo zastoupeno na setkání vítězů v Normandii, ale zato byla účastna pí. Merkel, zastupovala poražené Německo? Nebo, že by zastupovala Rusko? Byl to neuvěřitelný trapas nad trapasy a zneuctění všech padlých té války…..Doufám, že se jim to všem po právu vrátí………

Honza Prague
Návštěvník
Honza Prague

Po pravde bohuzel. oni (nemci) ve finale politicky zvitezili to si priznejme.
Zidum plati potichu reparace… Zidi prostrednictvim bank jim zvedli zivotni uroven aby jim mohli calovat tak, ze se maji lepe nez mnohe jine staty ktere byly soucasti vitezne koalice na strane sssr,

Roman
Návštěvník
Roman

Přítomnost jednotlivých zástupců tzv. spojenců na oslavách vylodění v Normandii společně se zástupci Německa konečně naplno a bez okolků ukázala, kdo byl ve skutečnosti čí spojenec. Víc k tomu netřeba dodávat.

vese
Návštěvník
vese

Marsi, možná zastupovala “spojenecké” Německo. Koneckonců i Alžběta je vlastně Němka ….