VIDEO: Šokující záběry z kostela v italském Bergamu připomínají výjevy z období...

VIDEO: Šokující záběry z kostela v italském Bergamu připomínají výjevy z období středověku při morových ranách! Hrobník uvnitř svatostánku zatlouká hřebíky do desítek rakví s těly zemřelých, kteří podlehli virové nákaze! Kdo je zodpovědný za nedostatek roušek, respirátorů a plynových masek ze skladů SHR a bývalých SCO v celé Východní Evropě po roce 1989? Ušijte si sami vlastní roušku? A co třeba si ušít vlastní plynovou masku? Anebo si vyřezat respirátor ze dřeva? Německá BND překazila Trumpovi snahy o převzetí německé farmaceutické firmy, která vyvíjí vakcínu proti koronaviru!

VIDEO: Šokující záběry z kostela v italském Bergamu připomínají výjevy z období středověku při morových ranách! Hrobník uvnitř svatostánku zatlouká hřebíky do desítek rakví s těly zemřelých, kteří podlehli virové nákaze! Kdo je zodpovědný za nedostatek roušek, respirátorů a plynových masek ze skladů SHR a bývalých SCO v celé Východní Evropě po roce 1989? Ušijte si sami vlastní roušku? A co třeba si ušít vlastní plynovou masku? Anebo si vyřezat respirátor ze dřeva? Německá BND překazila Trumpovi snahy o převzetí německé farmaceutické firmy, která vyvíjí vakcínu proti koronaviru!

Itálie čelí největší epidemii hromadné nákazy od dob středověku, kdy Itálii sužovaly morové rány způsobené dýmějovým morem. Coronavirus se v Itálii rozšířil nezadržitelným způsobem a každý den umírají stovky lidí. Mnoho cynických Evropanů celou věc bagatelizuje slovy, že přece takové počty v řádech stovek mrtvých nic neznamenají vzhledem k počtu obyvatel. Jenže tento pohled má jednu zásadní vadu. Zatímco běžná úmrtnost obyvatelstva je rovnoměrně rozložena v celé společnosti, virové nákazy způsobují hromadná úmrtí na jednom místě, v ohnisku nákazy. A redakce Aeronetu vám přináší od jednoho našeho čtenáře v Itálii šokující záběry toho, jaké důsledky virová nákaza v Itálii má. Video bylo natočeno v italském městě Bergamo v jednom z místních kostelů. Video není určeno pro slabé a citlivé povahy.

Kresba na domě v Itálii. Zdravotní sestra drží svoji zemi v náručí.

Záběry zachycují vnitřek kostela, kde podél zdí jsou na zemi vyskládány desítky rakví, ve kterých leží oběti nákazy. Během záběrů je vidět i hrobník, který se sklání nad jednou z rakví a kladivem zabíjí hřebíky do rakve, což je i na videu slyšet. Tato videa jsou v Itálii v médiích přisně cenzurována, protože zobrazují faktické selhání italské vlády ve věci ochrany obyvatelstva před virovou nákazou.

Italská vláda zjevně selhala a hlavní příčinou je, že když se před 4 týdny objevily v Miláně první případy, italská vláda neuvalila na region karanténu, nezastavila hromadnou dopravu a dál umožnila lidem z celé Evropy cestovat do nedalekých zimních resortů v italských Alpách. Italská vláda pouze uvedla, že v době inkubační doby prvních nákaz v oblasti, tedy v době 3 týdnů, celý region navštívily přibližně 2 miliony turistů z celého světa. Současná exploze nákaz v Evropě a tak má svůj původ v Itálii.

Evropská unie je paralyzována, globalizace je poražena virovou nákazou. Proces řízení na 5. prioritě?

Důsledkem nezvládnuté situace je obrovská lokální úmrtnost. Bergamo je jedním z ohnisek a počet rakví v kostele vám doufám dokáže vysvětlit, jaký je rozdíl mezi běžnou úmrtností a koncentrovanou úmrtností v jednom lokálním místě. Itálie je proto tímto virem zamořena způsobem, že se to projeví teprve v následujících měsících v plném důsledku a rozsahu. Jenže, mnohem větším problémem je, že evropské vlády tato epidemie zaskočila způsobem, že celá Evropská unie je naprosto paralyzována.

Brusel skončil, stejně tak Evropská komise, tento boj proti koronaviru vedou všechny země samy za sebe, globalizace skončila a najednou si všechny země řeší své problémy samy, vedení EU je zcela izolováno a odstaveno. To je de facto jediná pozitivní věc na celé epidemii. Jak je vidět, virus dokáže proti globalizaci bojovat na 5. prioritě řízení velmi efektivně. Špatnou zprávou je, že virus z Itálie je teď v celé Evropě a příštích několik měsíců budeme zažívat epidemii. A spolu s tím se budou objevovat zločiny, které byly spáchány v posledních 30 letech.

Měření teploty italským cestujícím.

V zemích bývalého Východního bloku nejsou nikde k sehnání prostředky civilní obrany. Nebudeme se teď bavit o západních zemích, ale zaměříme se pouze na země Varšavského paktu. Před rokem 1989 měl každý občan východního bloku vlastní plynovou masku, vlastní prostředky civilní ochrany a obrany, na školách probíhala branná cvičení a tzv. Partyzánské samopaly, které proškolovaly mládež k obraně vlasti a také vlastního zdraví v případě chemického a biologického úderu nepřítele.

Uběhlo 30 let a dnes čtu v českém i slovenském tisku návody, kde redaktoři radí lidem, jak si mají doma na šicím stroji ušít vlastní roušku [1]. Napadá mně jediné slovo, ale bylo by moc vulgární. Roušky, respirátory a plynové masky jsou totiž odjakživa prostředky Civilní obrany a ochrany, které mají být ve skladech civilní obrany (SCO), resp. ve skladech SHR (Státních hmotných rezerv), protože sklady CO byly po roce 1989 rozkradeny, rozprodány, zrušeny a zapomenuty.

Čínský epidemiolog: “Chránit se rouškou z běžného textilu proti koronaviru je jako očekávat, že moucha neproletí okem drátěného plotu…”

Kdyby dnes vypukla válka, co by udělala vláda? Doporučila by vám, abyste si doma ušili vlastní plynovou masku? A co takhle trocha kutilství a vyřezat si z bukového dřeva respirátor? Tragédie spočívá v tom, že kdyby vypukla válka, všichni zahyneme, protože než si ušijeme a vyřežeme všechny pomůcky, bude po válce a zřejmě bude i po nás. Promiňte mi za tento sarkasmus, ale když jsem si přečetl [2] dnešní blábol z ministerstva vnitra, že lidé by neměli chodit ven bez roušek, anebo bez zakrytí alespoň šálou nebo šátkem, tak se o mně málem pokoušely mdloby.

Už několik měsíců všichni vědí, že Coronavirus proniká běžnými lékařskými rouškami naprosto bez problému, jako moucha proniká oky drátěného plotu. To je přirovnání, které použil čínsky epidemiolog Čung Nan-šan, když vysvětloval, jaký je poměr velikosti Coronaviru a velikostí mezer mezi vlákny běžných textilií, ze kterých jsou vyrobeny běžně ústenky pro lékaře a běžné roušky. Proti Coronaviru jsou 100% účinné pouze membránové polopropustné respirátory třídy FFP3 a FFP4, kterými virus neprojde.

Infekční oddělení v improvizovaných prostorách tělocvičny italské základní školy.

Roušky typu FFP2 fungují trochu jinak. V jejich případě jsou použity ve tkanině přísady stříbra, které neutralizují většinu virů, ale ochrana není stoprocentní. Vyrobení si roušky doma z kusu hadru je s odpuštěním ta samá debilita, jako chránit se proti termonukleárnímu výbuchu opalovacím krémem, protože čím vyšší faktor na krabici, tím více Adidas. Lidé si tak dávají na ústa šály, ženské šátky na hlavu, ručníky, trička obléknutá obráceně zády dopředu a převléknutá límcovým rantlem přes nos, dokonce jsem viděl už pána s omotaným pruhem látky ze záclon. Roušky prostě nejsou a pokud nemají alespoň tkaninu z nanovláken s příměsí stříbra, tak nemá naprosto smysl hrát si komedii o tom, jak chráníme své zdraví. Když nemáte certifikovaný respirátor alespoň třídy FFP2 jako základ, tak nechráníte vůbec nic.

Sklady civilní obrany a ochrany by dnes situaci vyřešily, kdyby je po roce 1989 nový režim nezrušil a nerozpustil

Kdo je tedy zodpovědný za to, že vůbec nikde nejsou respirátory odpovídající třídy ochrany pro obyvatelstvo s odpovídající certifikací ve skladech Civilní obrany a ochrany? Copak stát neví, že epidemie nebezpečné nákazy v globalizovaném světě s otevřenými hranicemi může propuknout kdekoliv a kdykoliv? A právě to se stalo a občané nemají respirátory. Pokud by šlo o válečný stav a o bojový virus, stovky tisíc občanů by již byli po smrti. Virová a biologická nákaza byla před rokem 1989 hlavní hrozbou a jedním ze zásadních předmětů výchovy mládeže k obraně a ochraně.

Italská kavárna, obsluha s rouškou.

Každé dítě znalo svoji velikost plynové masky, vědělo, kde se nachází nejbližší kryt CO, kde se nachází první pomoc při chemickém, virovém a bakteriologickém zamoření a všichni věděli, že tyto prostředky ochrany poskytnou sklady CO, potažmo stát a armáda. Uběhlo 30 let, v zemích EU řádí virus, který má původ dost možná ve vojenských laboratořích, a čeští politici a novináři radí lidem, že si mají svépomocí ušít roušky z kusu ubrusu. To nevymyslíš!

Americká CIA se pokusila odkoupit německou firmu s vyvíjenou vakcínou proti koronaviru, aby látku neměl nikdo jiný než USA

Absolutní perlou je potom informace německé BND, že překazila na území Německa pokusy americké vlády o převzetí kontroly nad německou špičkovou laboratoří CureVac, která spolupracuje s Berlínskou referenční laboratoří virových a biologických nákaz. V celé věci se angažovala jak americká CIA, tak přímo i americký prezident Donald Trump [3]. Podle německé BND se američtí agenti pokoušeli penězi uplatit vedoucí pracovníky CureVac, aby přesunuli celou firmu pod americkou jurisdikci do USA, za tento přesun byly firmě nabízeny velké peníze. USA chtějí vakcínu pro Coronavirus jen pro sebe.

Donald Trump.

Copak USA vakcínu nemají? V tom je právě ten vtip. USA samozřejmě mají vakcínu, ale nechtějí připustit, aby vakcínu měl někdo jiný. Německý CureVac totiž chce testovanou vakcínu, kterou teď testuje, poskytnout celému světu zdarma. A jak zjistila německá tajná služba BND, americká vláda tomu chce za každou cenu zabránit. Kdyby tyto tlaky na německou firmu prováděla ruská rozvědka a Vladimir Putin, byl by z toho obrovský skandál. Jenže, jakmile se něco takového provalí na americké partnery, nikdo nekřičí, nikdo neřve, prakticky ticho po pěšině.

Rozkradené sklady CO má nahradit kutilství, šicí stroje manželek a nepoužívané ubrusy na stůl

A tak celá Evropa bude za pár dní v karanténě. Vlády jednotlivých zemí začnou uzavírat jednotlivá města, aby je lidé nemohli opustit. Postupně bude rušena hromadná doprava, budou zavírány podniky, a to ve všech zemích Evropy. Každý den, kdy zůstává v provozu hromadná doprava, se šíří virus na další tisíce lidí. Každý den, kdy lidé cestují do práce a pracují v kolektivech v práci, se virus šíří na další tisíce lidí. Coronavirus je nejnakažlivější v době inkubace, kdy člověk nemá příznaky nemoci. Po propuknutí nemoci se virus stává méně nakažlivým, zhruba ze 60% na základě čínských zkušeností.

Italské nádraží. Běloši mají roušky. Černoši mají…  všechno v paži a ještě se šklebí.

Zrušení skladů Civilní obrany a ochrany byl zločin po roce 1989. Respirátory by měly být připraveny pro každou rodinu, pro každého člověka a měly by být distribuovány v případě nouze. Chránit se proti bojovému viru kusem spíchnutého ubrusu nebo záclony, to je komedie a ne koncepční přístup k řešení civilní obrany. Dej Bože, ať nevypukne někdy válka, protože když vidím, že nejsou k dispozici ani certifikované náhubky proti virům, děsím se toho, až by bylo potřeba kvůli válce sehnat pár milionů plynových masek, několik desítek milionů filtrů do masek a několik milionů pláštěnek. Máte pláštěnky? Nemáte? Neva, ušijte si je z mikrotenových sáčků! Pokud tedy nejste černoši. Ti totiž odmítají roušky nosit, což zachycují mnohé fotky z Itálie, viz. fotografie výše, která nepotřebuje komentář.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jerry Hood
Návštěvník
Jerry Hood

Ešte vám nedošlo že sme na ” konci Anno Magnus” a pred Novus Ordo Seclorum v rokoch 2032-2033? Nedošlo vám ani to,že je to aj Veľký Jubilejný rok , ale aj 100.výročie BANKROTU USA? A zrejme vám nedochadza ani to, že do roku 2025 budeme mať WW3!!! Len si dobre preštudujte 1$ Dolarovku,ale aj USA štátny znak,USA zástavu,ale aj ich kalendár mrakodrapov naviazaný úzko na 911 oficialnu USA Databazu! A kto je osvietenejší,najde to aj v pláne ulíc Fašingtonu,District of Crimminals,či v samotnej Kralickej biblii,1611KJV!!!

ledo
Návštěvník
ledo

Proč nejsou rakve označené jmény? Snad pouze 2 nebo 3. Tohoto jsem si všimla i na jiném videu z nemocnice, kde byla označena pouze jedna rakev. Nějak tomu nerozumím.

Ten co ví
Návštěvník
Ten co ví

Najděte si film Vrtění psem a pak vám dojde že nemusí vše být jak vidíte.

styx
Návštěvník
styx

Pozri si tuto tlacovku od sefa slovenskej spravy hmotnych rezerv. Nebral si vobec servitku pred usta a pomenoval vinnikov, ktori su zodpovedni, ze v skladoch SHR nie su ruska ani nic, ako na tom republika je:

https://www.ta3.com/clanok/1178816/tb-predsedu-k-kicuru-o-stave-statnych-hmotnych-rezerv.html

ja viem kto je zodpovedny: vsetky ponovembrove vlady a jej clenovia. Od Meciara az po Pelegriniho.
nic ine ako umlatit palicou si nezasluzia

Jerry Hood
Návštěvník
Jerry Hood

Roxorom…

Bořík
Návštěvník
Bořík

Jedna věc je velikost viru a druhá kapénky, které vydechujeme a prostřednictvím nich vir šíříme do okolí. Pokud kašleme a kýcháme, kapénky opouštějí ústa vysokou rychlostí a hodně jich právě zachytí ta rouška, takže se část virů v těch kapénkách nedostane tak daleko – a to je právě to důležité, proč roušky používat. Není to 100% ochrana, ale pokud aspoň částečně pomáhá, je to velmi důležité. Všude tam, kde je používání roušek naprosto běžnou záležitostí ( Singapur, Hongkong a další státy v jihovýchodní Asii ) se daří virus zvládat mnohem lépe – omezí se jeho rychlý nástup.

Matros
Návštěvník
Matros

jsem rád že mi táta sehnal několik československých masek našich nejlepších a mám tedy i pro rodinu výbavu.pracoval totiž v CO.- Civilní obrana.V kuvajtské válce s Irákem naše Havlistická vláda sebrala plynové masky pro celou Plzen a poslala je do Kuvajtu.Pak se CO zrušila.kde jsou nyní peníze či masky pro naše lidi.?Nesmíme dopadnout jako v německu či francii kde je na každém rohu mešita ,ignorace demokracie ,prosazování muslimské pedofílie a likvidace křestanských hodnot.Tam je nyní jasně vidět ignorace islámského obyvatelstva dodržovat nařízení vlády nebo zdravotníkú.Británie či Holandsko je toho příkladem.proto se koronavirus asi v těchto zemí udrží velice dlouho. S pozdravem– zrušme zákony podporující parazity jako neziskovky, GDPR censuru,předsudečná nenávist-stupidita od deviantú z EUkomise nebo Sobotkovy podpisy na listinách co narychlo podepsal Merkelové než zmizel z politiky.

Bobo
Návštěvník
Bobo

Zdravim Vas. Vie niekto poradit? Ak uz sa dostanem k respiratoru ffp3, ci maske M10, ako sa o ne starat, nech vydrzia co najdlhsie? Hlavne, ako ich osetrit, ked sa vratim domov? Co urobit s vecami, co som mal na sebe? Navod od pana VK (Cinanov) je fajn, len keby vedel niekto toto doplnit. Dakujem. Drzte sa.

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

Bobo….
original rouska je k pouziti cca na 4hod. a pak likvidace.
respirator je k pouziti cca k dennimu pouziti a to k zajisteni potrebneho.
kdyz jsem u lekarky kritizoval doma vyrobene rousky z bavlny, ktere v poradu TOP STAR prezentovla TV Prima a modni navrhari s umelci se vrhli na vyrobu i prodej rousek s pribalovym letakem, jak ji udrzovat, s velkym podivem me usadila, ze se virus nici pri vyprani v 60C, a pry lepsi mit neco, nez nic.
kdyz jsem ji rozporoval, ze dodo rouska (dodo – dodelej doma) K-virus propousti a nasledne fujtajblovou rousku prenasim po byte, abych ji vyral v pracce, s dalsim dotazem k likvidaci origos rousky/respiratoru a to zda je vyhodit do biologicko-viroveho odpadu, ktery se specialne nici ve spalovnach dle zakonu/vyhlasek/narizeni, nebyla schopna odpovedi a nahodila povyseny pohled i povzdech nad debilem.
https://prima.iprima.cz/porady/top-star/16032020

dale nikde nejsou leky pro astmatiky (foukatka), coz mi tez zarazilo, kdyz je statistiky znamy pocet pacientu, a tak mi okamzite naskocila dedukce, ze si nekdo pro sebe zadrzuje potrebne leky pro pripadnou dusnost/odhleneni/zabraneni zanetu plic jako i ochranne pomucky/prostredky, ktere jsou pro predstavitele vlady, prezidenta, poslance, senatory, generalni staby, lekarske tymy atd., vcetne jejich rodin i kamosu prednostne zajisteny/odkloneny, kdy, mimo jine, vyse vyjmenovani panaci maji vyjimky v brannem zakonu a jsou vyjmuti z povinne mobiliace.
jinak je povinnost: muzi 18-60let, zeny 18-55let, a kdy obcane vychodniho bloku v pripade valecneho stavu jsou dle propozic velkomoznych celoplanetarniku predem urceni k likvidaci, s navratem “nezadouci”, tj. ani neosetrovat v pripade zraneni a nevozit do tylu/zazemi.
a to uz ani nehovorim o otrepanem tematu jako je neexistujici potravinova sobestacnost….

joj, kdyby existovala kristalova koule, ze ani kristal neni tak cisty, viz umrdlec standa kolotuk, v roce 1989 by vsichni obcane vychodniho bloku, vlastnimi rukami, zardousili ten soroso-havloido-trockisticko-cuckarsky spolek kreatur a polozili vlastni zivoty za udrzeni soc-demo-lido zrizeni.
bohuzel…..

jeste pro kutili prikladam navod k vyrobe dodo dezinfekce, ale pry ingredience nejsou jiz k mani, snad doplni.
my to doma resime: po pouziti dezinfekce, jeste ruce potrit vodkou, kdy alkohol K-virus nenici, ale ponecha ho v obalu, nez chcipne.
https://hobby.instory.cz/4310-jak-si-lze-doma-vyrobit-dezinfekci-na-ruce.html

tak se lidicky drzme!!!

Alois
Návštěvník
Alois

Virus nemá nohy, sám se nikam nedostane. Přenáší se kapénkami tisíc až milionkrát většími, které každá látka pohodlně zastaví. Proto látkové roušky jsou postačující pro normální lidi na ulici i doma!!!!

aca
Návštěvník
aca

mrknut se na internetu do army schopu tak je masek M10m zatím dost a ji filtru
cena M10M od 150 kč do 1200 kč filtry od 65 kč do 150 kč !

MTK
Návštěvník
MTK

Napadlo vůbec někoho, že v situaci, kdy jsme se kolektivně zbavili (až na pár fakultních nemocnic) státem řízeného a vlatněného zdravotnictví, jsou praktičtí a jiní lékaři “pouze” obyčejní živnostníci, jako třeba instalatéři nebo povozovatelé hospod? A že tito jsou povinni pro sebe zabezpečit veškeré prostředky, které k výkonu práce potřebují? Tzn., zásobit se ochrannými pomůckami nejen v době epidemie, ale hlavně před ní? NTB dle jakési statistiky před cca 10 lety byl průměrný plat praktického lékaře cca 150 tis. – neověřeno. Jak je možné, že jakýsi předseda sdružení praktických lékařů si ve veřejnoprávním médiu stěžuje, že ho stát nevybavil? A že má k dispozici pouze 1 (slovy JEDEN) respirátor třídy 1??? Chápu, že nyní je trochu jiná situace, kdy se očekává, že se stát postará, ale proboha, trochu s rozumem…zvláště, pokud ten stát není schopen bez EU nebo jakési vyšší moci samostatně ani myslet, natož konat. A jsem přesvědčena, že tato vláda koná, jak jen může…a už i to málo, co dělá ( protože víc opravdu nemůže, prototže EU apo. d…), je ze strany EU dosti kritizováno a bůh ví, jaké to ze strany EU potom bude mít důsledky. Fanscinuje mne myšlení našeho národa, kdy všichni chceme žít ve svobodě a demokracii, s volným pohybem osob a hlavně zboží, tzn. totální kapitalismus, ale na druhou stranu požadujeme po státu, aby se o nás do puntíku postaral…chceme dostupné a pokud možno bezplatné zdravotnictví, chceme dávky na všechno možné, chceme mateřskou na nejlépe 10 let, chceme minimální daně, chceme dotace i na sekačku na zahradu, chceme jezdit všude možně a chceme tam odsud vozit co chceme, hlavně nemoci. A po státu pak chceme, aby nás vyléčil a zabezpečil a aby nám ochránil práva na to všechno možné, co chceme….A hlavně chceme plné sklady CO, abychom měli každý jeden plynovou masku. Asi bychom se měli trochu zabrzdit! Buď budeme mít tu svobodu, ale se vším všudy, tzn., občane, postarej se sám….nebo se probereme, vystoupíme ze všech možných aliancí, které nám nic dobrého a normálního nedávají a tu společnost vrátíme do alespoň nějakých pravidel a nějaké formy “řízení”. Osobně jsem pro variantu 2, chci, aby se stát postaral a jsem, v případě potřeby, ochotna přijít o nějakou tu menší svobodu…..

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

A napadlo tebe si spočítat, co odvedeš státu na daních? A kdo má na starosti bezpečnost země a je za to královsky placen?
Ty nevidíš, kolik z každého svého nákupu odvádíš?
Z těch peněž tečou desítky a stovky miliard ven ze země na cizí dobyvačné války a ještě si zbytečně pronajímáme Gripeny, jenom proto, aby si kamarádíčci nahnali do kapes prachy?

Umíš si spočítat, že kdyby každý dostal pitomou girurgickou masku a respirátor, pořád by ještě z těch vyhozených miliard značně zbylo?

Toto je genocidní válka a lidi místo rouše a keců jak se babiš stará o lid, je měl dávno potrestat.
Tak se radši zabrzdi sama, laskavě, s těmi hloupými kecy.

sys
Návštěvník
sys

Přesně jak píšeš. Lidi ne ně makají, drží je při životě a když na to přijde, tak od vlády nedostanou NIC.
Lidem to ovšem nevadí.

Tomáš Kasanicky
Návštěvník
Tomáš Kasanicky

Som rád že niekto vidí aj za riadky nielen vedomosť čítania medzi nimi !!!!

Pro Hermes
Návštěvník
Pro Hermes

Gilead se objevuje též v Příběhu služebnice.

Margaret Atwoodová: Příběh služebnice/The Handmaid’s Tale, 1985
Dystopický román kanadské spisovatelky.
Příběh služebnice kreslí pochmurnou vizi blízké budoucnosti na půdě dnešních USA, které přestaly existovat.
USA rozvrátí II. občanská válka, nezdravé životní prostředí a rozvoj sexuálně přenosných nemocí. Sekta Synové Jákobovi uchvátí moc a nastolí na území USA republiku Gilead (Republic of Gilead), totalitní klerofašistický režim, který hlásá návrat k chorobně puritánským hodnotám, když extrémistickým způsobem vykládá Starý zákon.
Gilead je přísně hodnostářský a patriarchální stát. Stát je tvořen nadřazenými Vůdci, Veliteli a jejich Manželkami, šmíráckými Oky, militantními Strážci, fanatickými Tetami, neplodnými služkami Martami a plodnými Služebnicemi v červených pláštích a bílých čepcích. Mrtvoly popravených gayů, leseb, baptistů, katolíků a vědců visí pro výstrahu na veřejných místech. Ženy nesmí chodit do práce, nakládat s majetkem a s výjimkou vychovatelek ani číst a psát.
Republika Gilead se potýká s ekologickými problémy, ženy trápí neplodnost. To mají vyřešit takzvané Služebnice – plodné ženy otrokyně, které vládnoucí třída používá na plození svých dětí, slouží jako dělohy pro velitele režimu. Jsou přidělovány do rodin vysokých státních úředníků a jejich úkolem je rodit děti, s nimiž se nikdy nesetkají… Právě takovou Služebnicí se stává i hlavní hrdinka Offred.
Pokud se některá ze Služebnic, „dvounohých děloh“, jak píše Atwoodová, nepodvolí režimu, je deportována jako ne-žena do Kolonií na třídění toxického odpadu či umístěna do jednoho z nelegálních nevěstinců.

Kniha se stala předlohou pro zapomennutý film (režie Volker Schlöndorff, 1990, v hlavní roli Natasha Richardsonová) a televizní seriál (2017, v hlavní roli Elisabeth Mossová). Seriál vyprodukovala americká on-line televize Hulu, kterou vlastní Walt Disney Company. Seriál vysílala v roce 2019 Česká televize.
https://www.csfd.cz/film/8101-pribeh-sluzebnice/prehled/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/12468417376-pribeh-sluzebnice/
https://www.kosmas.cz/knihy/235801/pribeh-sluzebnice/

comment image
comment image