VIDEO: Šokující informace Andreje Babiše o Vrběticích v pořadu OVM v roce...

VIDEO: Šokující informace Andreje Babiše o Vrběticích v pořadu OVM v roce 2014, majitel zbrojařské firmy navštívil večer před výbuchem sklad, druhý den došlo k explozi a zahynuli dva lidé! Právní zástupce IMEX Group popřel sobotní prohlášení vlády o ruských agentech GRU, žádná jejich jména nefigurují v seznamech návštěvníků skladů v rozhodném období! Na seznamu návštěv byla pouze inspekce, která se ale nakonec neuskutečnila! Kde ksakru po 7 letech najednou BIS, NCOZ a americké velvyslanectví v Praze vzaly údajné záběry dvou ruských agentů? Ostrahu pozemků a kontroly návštěv zajišťovala AČR skrze VTÚ, nikoliv soukromé společnosti! Co to má znamenat?

VIDEO: Šokující informace Andreje Babiše o Vrběticích v pořadu OVM v roce 2014, majitel zbrojařské firmy navštívil večer před výbuchem sklad, druhý den došlo k explozi a zahynuli dva lidé! Právní zástupce IMEX Group popřel sobotní prohlášení vlády o ruských agentech GRU, žádná jejich jména nefigurují v seznamech návštěvníků skladů v rozhodném období! Na seznamu návštěv byla pouze inspekce, která se ale nakonec neuskutečnila! Kde ksakru po 7 letech najednou BIS, NCOZ a americké velvyslanectví v Praze vzaly údajné záběry dvou ruských agentů? Ostrahu pozemků a kontroly návštěv zajišťovala AČR skrze VTÚ, nikoliv soukromé společnosti! Co to má znamenat?

Skandál s nebezpečnou zpravodajskou hrou rozehranou vládou České republiky proti Ruské federaci začíná dostávat obrovské trhliny v oficiální teorii, která se začíná hroutit jako domeček z karet. Tvrzení Andreje Babiše a Jana Hamáčka na tiskové konferenci v sobotu večer, že za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 stoji dva údajní agenti ruské vojenské rozvědky GRU Anatolij Vladimirovič Čepiga a Alexandr Jevgenějevič Miškin, se ve světle nových výbušných informací jeví jako zcela vyfabulované.

Příběh o tom, že má jít o ty samé agenty, kteří prý spáchali útok novičokem v roce 2018 na Sergeje Skripala v britském Salisbury, je doslova jako vytržený z nějakého hollywoodského filmu o dvou packalech, kteří se neúspěšně pokusili otrávit Sergeje Skripala, a rovněž se pokusili zničit zásilku zbraní mířící na Ukrajinu, ale přes Bulharsko. Oklikou. A bomba prý měla bouchnout až v Bulharsku, ale bouchlo to už ve Vrběticích. Tuhle bizarní teorií jako první publikoval server Zdeňka Bakaly Respekt a za článkem [1] stojí Ondřej Kundra a Jaroslav Spurný. Odvolávají se na policejní zdroje okolo vyšetřování.

Orientační grafika místa explozí

Jenže, tyto mediální informace mají jednu drobnou chybu. Není v nich poskytnut prostor pro vyjádření hlavního aktéra, tedy společnosti IMEX Group, která měla sklady v pronájmu od Ministerstva obrany, konkrétně od Vojenského technického ústavu (VTÚ). V článku v Respektu vůbec není daný prostor pro vyjádření té hlavní straně samotné kauzy. A tak místo Respektu to udělal Deník.cz a obrátil se na právního zástupce společnosti IMEX Group, na advokáta JUDr. Radka Ondruše, který společnost zastupuje.

Právní zástupce IMEX Group vyhodil oficiální příběh Babiše a Hamáčka do povětří, firma v rozhodném období nikdy nepozvala do skladů dva návštěvníky s ruskými jmény, v životě o nich neslyšela

A právě pan doktor vnesl do celého případu trochu světla, které ovšem zásadním a šokujícím způsobem rozvrací oficiální teorii, která zazněla v sobotu na tiskové konferenci vlády. Advokát totiž vysvětlil [2], jakým způsobem byl řízen režim v celém areálu a firma IMEX Group vůbec neměla pod kontrolou ověřování identit, ostrahu areálu, a to je naprostý šok, o kterém možná dosud veřejnost neví. Ostrahu zajišťoval Vojenský technický ústav (VTÚ), což je státní podnik zřízený Armádou ČR, tedy Ministerstvem obrany. VTÚ kontroloval veškeré vstupy do areálu, kontroloval osoby, kontroloval jejich oprávnění a identity. A tady přichází druhý šok.

Advokát Radek Ondruš. Foto: Deník/Pavel Sonnek

Advokát se důrazně pro Deník.cz ohradil, že zmíněná krycí jména obou údajných agentů, tedy krycí jména Alexander Petrov a Ruslan Boširov, společnosti IMEX Group nic neříkají, a tato jména se nenachází v seznamu návštěv jejich skladů v rozhodném období, tedy od října do prosince 2014. Pokud by se tyto osoby chtěly podívat do skladů IMEX Group, musely by splnit dvě podmínky. Nejprve by se musely objednat emailem u společnosti IMEX Group, která by potom tuto informaci předala vojenské ostraze areálu pod dikcí VTÚ.

Celý areál hlídá armáda skrze firmu zřízenou Ministerstvem obrany a dovnitř vpouští jen lidi na pozvánky. Jak se tam mohli dostat dva agenti GRU, když majitel skladu je nikdy nepozval?

A jakmile by se osoby dostavily na bránu, ostraha VTÚ by zkontrolovala jejich totožnosti a porovnala by je se seznamem dopředu ohlášených návštěv, který byl zaslán od společnosti IMEX Group. Nepozvaná osoba se do areálu nemůže dostat. Tedy lépe řečeno, hlídka VTÚ by to neměla dovolit. Jenže, podle slov advokáta Radka Ondruše osoby těchto jmen, tedy ať už pravých nebo těch falešných, nikdy nebyly u společnosti IMEX Group hlášeny k návštěvě. Jak by se proboha potom mohli tito dva lidé do areálu dostat? Co je to za nesmysl? Článek jsme přeposlali ruským médiím i s překladem, aby mohli rozklíčovat tuto nebezpečnou zpravodajskou hru. A to zdaleka není všechno.

VIDEO: Andrej Babiš jako ministr financí v roce 2014 v pořadu OVM odhalil zásadní indicii, kdo navštívil sklad v předvečer první smrtící exploze. A Rusové to rozhodně nebyli…

Představte si, že dnešní premiér ČR Andrej Babiš před 7 lety odpálil na České televizi neuvěřitelnou informační bombu. Celé se to odehrálo 7. prosince 2014 v pořadu Otázky Václava Moravce [3], kde Andrej Babiš v roli tehdejšího ministra financí ve vládě Bohuslava Sobotky reagoval na dotaz moderátora ohledně Vrbětic. A věřte nebo ne, ale Andrej Babiš v reakci na dotaz uvedl, že večer před prvním výbuchem navštívil zmíněný sklad majitel společnosti IMEX Group. A hned druhý den došlo k explozi, při níž zahynuli dva zaměstnanci.

Andrej Babiš označil firmu za neprůhlednou, přičemž firmě už jedna zásilka munice v minulosti explodovala v Bulharsku, společnost prý nekomunikuje. A tady je dobré si dát věci do souvislostí. Advokát Radek Ondruš pro Deník.cz uvedl, že společnost IMEX Group měla v rozhodném období ve skladu pouze jednu hlášenou návštěvu, měla to být návštěva inspektorů, jenže ta se nakonec neuskutečnila. Advokát doslova pro Deník.cz uvedl následující:

„Povolení ke vstupu do areálu tedy nevystavuje Společnost Imex, ale VTÚ jako majitel skladů. V rozhodné době byla společnosti Imex Group ohlášena ze strany obchodního partnera jedna návštěva inspektorů, ta se však neuskutečnila. Jména, která jsou uváděna, nejsou Společnosti Imex Group známa, zdůraznil Radek Ondruš.

Podle něj také společnost Imex Group neví, o jakém zmiňovaném e-mailu (pozn. v článku Respektu) se mluví a proto se k němu nemůže vyjádřit.

„Společnost však s VTÚ komunikuje elektronicky, vždy cestou elektronické adresy firmy,“ připomněl zástupce firmy Imex Group.

Celý článek zde.

Prohlížení kamerových záznamů trvalo NCOZ a Policii celých 7 let a po skandálu s Novičokem v roce 2018 jim trvalo 3 roky rozeznat na kamerách proslavené obličeje ruského Pata a Mata?

Jak tedy vidíte, samotný pronájemce skladů nezná a nikdy neslyšel o nějakých dvou lidech s ruskojazyčnými jmény, kteří by se objevili v areálu a uvnitř skladů IMEX Group, protože firma by o tom přece logicky musela vědět. Jediné, co je známo, je návštěva majitele IMEX Group v předvečer prvního výbuchu, při kterém zahynuli dva zaměstnanci.

Jak je možné, že po 7 letech, v době bezpečnostní krize na východě Ukrajiny, v době zvažovaného přizvání Rosatomu k dostavbě Dukovan, v době odvolání českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka z funkce, těsně poté, co Lubomír Zaorálek odmítl po Petříčkovi tuto funkci převzít, a poté, co minulý týden Jan Hamáček oznámil, že poletí do Moskvy kvůli Sputniku a nakonec si to rozmyslel, se najednou objevují informace o dvou známých ruských agentech proslavených ze Skripalovy kauzy?

Andrej Babiš a Václav Moravec v roce 2014

Proč zástupci IMEX Group nikdy o těchto dvou agentech a jejich jménech neslyšeli, a proč v rozhodném období firma registrovala jen jednu objednanou návštěvu skladů, která se ale nakonec neuskutečnila? A proč se měli ruští agenti chtít zbavit zásilky zbraní pro Ukrajinu, když ta zásilka podle zastupitelů IMEX Group mířila do Bulharska? Odkdy se legální zásilky zbraní z ČR vozí na Ukrajinu oklikou přes Balkán a Bulharsko? A vrcholem absurdity je potom tiskové prohlášení [4] dotyčného bulharského zbrojaře Emilijana Gebreva pro bulharská média, že v roce 2014 v ČR žádné zbraně pro Ukrajinu nekupoval.

Zpochybnil tím oficiální verzi české vlády, že ruští agenti útočili na dodávku zbraní do Bulharska a určenou odtamtud potom pro Ukrajinu. Informaci o prohlášení bulharského obchodníka přinesly Hospodářské noviny. Takže, co to má znamenat? Znamená to, že státní firma zřízená Ministerstvem obrany a zajišťující ostrahu vpustila do areálu a do skladů firmy IMEX Group, bez jejího vědomí, dva ruské agenty? Opravdu si někdo myslí, že by hlídka pustila do skladů návštěvu, která není společností IMEX Group nahlášena?

Zpravodajská hra nevalné úrovně se zásadními chybami scénáře a režie. Přesto přišla podpora vládě ČR od amerického velvyslanectví v Praze

Proč časopis Respekt neposkytl prostor pro vyjádření zástupcům IMEX Group, tedy minimálně právnímu zástupci, jehož svědectví doslova dokonale vyvrací důvěryhodnost sobotní tiské konference na vládě, protože příběh se nemohl odehrát tak, jak uvádí vláda ČR, Respekt, nebo kdokoliv další, kdo je autorem této nebezpečné zpravodajské hry, která má mnoho trhlin, které lze snadno zviditelnit a celou maskírovku tím dokonale a rychle odhalit?

Zpráva amerického velvyslanectví v Praze na Twitteru české vládě za odhalení ruských agentů potom pouze dokresluje celou situaci, odkud vítr fouká. Znovu je potřeba říct, že v dnešní době Deep Fake technologií je možné vytvořit video klidně s kýmkoliv, jak vstupuje do dveří vykřičeného domu, a tím potom dotyčnou osobu zdiskreditovat.

Prostředky grafických manipulací a tzv. CGI úprav videa jsou prakticky neomezené, takže i kdyby existovalo video s oběma agenty a jejich tvářemi, tak to nemůže být bráno za důkaz, protože to odporuje logice, jak by se tam do těch skladů mohli dostat, když areál střeží státní firma zřízená armádou (VTÚ) a dovnitř se dostanou jen dopředu oznámení hosté a návštěvníci, přičemž společnost IMEX Group žádné takové dvě osoby s ruskými jmény nepozvala, nezná je a v jejich skladech se tudíž nikdy nemohly tyto osoby nacházet.

To jsou fakta, pouze holá fakta. A kdokoliv je bude chtít vyvrátit, bude muset vysvětlit, jak se tam ti dva agenti dostali s pomocí ozbrojené ostrahy VTÚ, která hlídá areál, a současně bez pomoci pronájemce skladů, společnosti IMEX Group, která o žádné takové návštěvě neví. Tento článek spolu s videem jsme přeložili do ruštiny a poslali ruským médiím. Tyto faktické rozpory v oficiálním narativu totiž budou zajímat především ruskou veřejnost.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
leventis
Návštěvník
leventis

Babiš mně absolutně zklamal, to není český politický vůdce, to je americká loutka! Takový je Babiš kterého po jeho obhaleni teď už znám ale kdepak je náš konverzační prezident Zeman? Jaký má názor ON na Vrbětice a na vyhoštění Rusů? Vážil jsem si skoro vždy názory našeho prezidenta, měl skoro vždy pravdu, teď ale zarytě mlčí. Proč prezident Zeman nemluví? Nechce zklamat Američany? Jsem se zarytého mlčení našeho prezidenta velice zklamaný.

leventis
Návštěvník
leventis

Ráno jsem psal proč se ještě nevyjádřil prezident Zeman o Vrběticich a vyhoštění Rusů a ejhle za pár hodin prezident Zeman jako kdyby přečetl moji otázku se objevil v televizi a vyjádřil svůj názor o Vrběticich. I tentokrát náš prezident nezklamal, jeho projev byl projev opravdového českého politického vůdce a hlavy státu.

Ano pane prezidente souhlasím s vámi, nic se ještě nepotvrdilo ve Vrběticich ohledně dvou ruských agentů a pokud se potvrdí že žádní ruští agenti tam nebyli tak z toho vyplývá, že se jedná o zpravodajskou hru, která může mít vážné důsledky pro náš vnitřní politický život. Počkejme tedy bez zbytečné hysterie na výsledky vyšetřování.

Jsem hrdý na našeho prezidenta, JE TO OPRAVODVY ČESKÝ PREZIDENT KTERÝ HAJI ČESKOU ZEMÍ A ČESKÉ ZÁJMY naopak od protiruských dimagogu, hyen a fanatiků kteří se chtějí nazývat ze jsou Cesi.

erika
Návštěvník
erika

Neprináleží mi posudzovať činnosť českej tajnej služby, ako laik môžem len povedať, ako to na mňa pôsobí.
Ako treťotriedny film nejakých hollyvoodskych scenáristov, kde nič nemá logiku a všetko je jedna nabubrelá lož.
U nás je to presne rovnaká úroveň, ešte aj naša vláda akoby tej českej z oka vypadla. Je však ešte o stupeň nižšie, je plagiátorská, neschopná, diletantská vo všetkých smeroch. Zadlžuje štát a peniaze určené na pomoc miznú závratným tempom, kým pomoc mešká a je úplne nedostatočná a oproti iným štátom zanedbateľná a najnižšia.
U nás je situácia o to zložitejšia, že pravda nemá oporu ani v prezidentke štátu.
Človeka z toho až chytá beznádej, lebo to čo sa deje a v neposlednej miere to, čo sa na nás chystá, je tak hrozné, až začínam banovať, že som sa toho vôbec dožila.

Mila
Návštěvník
Mila

Žádné nejasnosti nejsou, ať už to patřilo komukoliv, typický popřevratový bordel,jako ve všem.Vsechno rozprodané, stát má uskladněné na svém území 60t výbušnin,za diravym plotem,kilometr od toho nejakeho vrátného:))) bůh ví co bylo ještě okolo,a co je rozstrkane všude možně po republice.je to ostuda státu a to gigantická,neslyšel jsem že by za to někdo z minist.vnitra nebo armády chtěl rezignovat.russaci se tu prohání jak Němci za války,jak se jim zamane.bydli po hotelích,a ještě si jdou zastřílet.nepripada mi to normální.myslim že podle spravneho měli být zastřelení při pokusu o vniknutí do objektu. majitele výbušnin a stát bych hnal k odpovědnosti.

Xanidil
Návštěvník
Xanidil

Vláda by měla zavčasu skončit, než nadělá další škodu.

Zdeněk
Návštěvník
Zdeněk

Nepřijde vám zvláštní že zrovna USA si vybrala ČR. Pro ně malou nevýznamnou zemi s malou armádou. Proč by si dali tu práci že by tady zfalšovali výbuch muničního skladu aby mohli vést s Ruskem diplomatickou válku, když mohli to mohli udělat v jiné zemi kde by měli agresivnější postup proti Rusku než mi

Xanidil
Návštěvník
Xanidil

Opravdu blbý názor

AlešK
Návštěvník
AlešK

Maličký detail, ANO pana Babiše má raději lidi, co se dívají a ne ty, co poslouchají a přemýšlí… Stačí vám to takhle? Druhá maličkost. Na svoje studia jsem si musel vydělat a vydělával jsem si v potravinářském průmyslu. Za socíku závod exportoval svoje výrobky do USA, NSR, VB… Dnes je ve vlastnictví fy. pana Babiše, žrát se to nedá…

DaSa
Návštěvník
DaSa

Existuje mnoho důkazů, jsou tajné, nikdo je nesmí vidět…
OK…
Zrovna mám v ruce papír, že jsem od zítřka prezident, premiér, ministr vnitra, obrany a zahraničí zároveň. ..
Cože chcete vidět? Ten papír?
Ten je tajný a fakt ho vidět nesmíte…
Ale máte 24h, aby jste si zbalili těch pět švestek a ty fleky uvolnili…
Sorry jako…

erika
Návštěvník
erika

“Co je šeptem, to je s čertem”…
Pravdu netreba ukrývať a tajiť, pravda je svätá a je poctivým základom pre každé snaženie.
Čo stojí na pravde, to nikdy neporazia… pravda bude víťazom aj v konečnom boji, ktorý sa, podľa všetkých znamení, blíži.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Skvělý Volný dnes v PSP (všechna jeho vystoupení u pultíku 😉 ):
https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=28
TLESKÁM VESTOJE !!!
BRAVO, PANE VOLNÝ!
DÍKY ! ;-)))
MY , NORMÁLNÍ LIDI V NAŠÍ ZEMI, N E CH C E M E V Á L K U !

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka
Bezejmenny
Návštěvník
Bezejmenny

Pokud bychom získali většinu takto smýšlejících zástupců lidu ,tak máme vyhráno a nebo by zrušili volby , co myslíte,?

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

vazeni!!! pristupte blize a jeste blize, kolo stesti se roztaci!!!
a kdo vyhraje, bude posazen na cenrifuuugu a vymrsten na moskvu.
pristupte blize a jeste blize, a nezahazujte sve stesti do kose…comment image
i soudruh platenik z okresu na severu a inzenyrska odysea perouci se za tryskove stavy, by se spolecne divili, jak se z ceskeho voriska stava uznavane mezinarodni bojove plemeno…
dalsi hrebicek do rakvicky ceske kotliny!
co chamberlain pred 83lety zcal, to bellingcat dokona…
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bellingcat-vrbetice-byly-pro-kreml-dulezite-na-akci-dohlizel-i-general-gru-151229#dop_ab_variant=553400&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=PsdOEWhlhHq-202104201636&dop_id=151229&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

hledač pravdy
jo, šetření nějakých pošuků, kteří se vždy primárně zaměří na rusko. Tihle blbečkové mají dopředu zadanou takázku a nic jiného, než všechno přizpůsobit tomu,aby to odpovídalo zadání je nezajímá. Je to objednané a dopředu “cinknuté vyšetřování” s předem daným výsledkem. Důkazy se nehledají, aler vše se přizpůsobuje zadání. Že by se jednou tihle “detektivové” zabývali obrovským množstvím svinstva které provází CIA a “tajné” služby židofašistických USA , to je ani nenapadne. Za to by jim ti co je platí nedali ani šupa. Takže cela jejich činnost je akorát “výroba podezření”, v žádném případě prokázání. Ostatně když má někde smočeno takový gauner jako je Bakala , nepatří to jinam, než
do koše.

Svatopluk
Návštěvník
Svatopluk

Doporučuji dnešní dopolední infovojnu, slováci jsou borci a taky pobaví

vysílají každý ráno mezi 9-12, už si začátek den bez infovojny neumím představit 🙂

https://www.infovojna.sk/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-2042021/?m=1

Martin Koller říká že v tom druhém sladu byly uskladněny samopaly a ne výbušniny či granáty , po výbuchu se 9500 ks úplně vypařilo, 500 ks bylo rozházeno po okolí.

AlešK
Návštěvník
AlešK

… a lacino prodáno…? No nekupte to, když je to tak laciný…