VIDEO: “Skryté síly”. Film z roku 1943 o tom, jak možná fungují...

VIDEO: “Skryté síly”. Film z roku 1943 o tom, jak možná fungují vlády světa

K článku “Od Egypta a Babylonu k uprchlické vlně a konci Západu” se mi vybavil film, který jsem na zdejší stránky kdysi už vkládala a který stojí za připomenutí v tom smyslu, jak jsou vlády jednotlivých zemích řízeny tak, aby fungovaly jako loutky pro “vyšší zájmy”.

Svobodozednářský rituál, který má kořeny v Egyptě

K videu vkládám komentář tak, jak vyšel na zdroji zde.

Francúzsky propagandistický film z roku 1943. Zaujímavý je tým, že zachytáva slobodomurársky zasväcovací rituál prvého stupňa. Vychádza pritom z autentických dokumentov francúzskych lóží, ktoré boli zabavené počas nemeckej okupácie.

Forces occultes alebo “Skryté sily” je francúzsky protislobodomurársky film z roku 1943. Zachytáva príbeh mladého šikovného poslanca Avenela, ktorý sa neuvážene pripojí k slobodomurárom. Stáva sa svedkom intríg a korupcie, ktorá vyústi do obrovských škandálov. Figurujú v nich slobodomurári a osoby židovského pôvodu. Tieto škandály sa skutočne udiali a po masových nepokojoch zapríčilnili pád francúzskej vlády.

Film je cenný najmä tým, že ukazuje slobodomurársky zasväcovací rituál prvého stupňa, ktorý síce nie je úplne celý, ale je pomerne presný. Film je považovaný za nacistickú propagandu, čo je pochopiteľné, pretože vznikol za nacistickej okupácie. Taký bol možno aj pôvodný zámer, no možno sa v “Skrytých silách” skrýva aj niečo iné. Protislobodomurárskym môže byť film len naoko, aby splnil požiadavky okupačnej moci. Nachádzajú sa tam totiž miesta, ktoré naznačujú, že je to skutočne propaganda, ale skôr slobodomurárska. Ak by to bola nacistická propaganda, tak potom je skutočne divné, že slobodomurári používajú nacistický pozdrav, takzvané hajlovanie. Alebo žeby to bolo práve naopak a nacisti používali slobodomurársky pozdrav? Možno ide len o náhodu a v skutočnosti tam nie je žiadny vzťah.

Aj tak je ale zarážajúce, že slobodomurári, ktorí údajne vyznávajú slobodu, používajú pozdrav, ktorý má pôvod v Rímskej ríši, ktorá predstavuje pravý opak slobodomurárskych ideálov. Podanie ruky, ktorým sa slobodomurári vo filme rozpoznávajú takisto nezodpovedá realite. Prečo nebolo odkryté, ak sa jedná o protislobodomurársky film? Dôvod môže byť ten, že režisér filmu Jean Mamy bol “exslobodomurár”, ktorý naďalej dodržiaval svoju prísahu. To, že ho po vojne odsúdili a popravili, nemusí nič znamenať.

Záver je filmu je priam hrôzostrašný. Avenelova žena vraví: “Nemohol by si aj tak nič urobiť, tí muži sú omnoho silnejší ako ty.” A to, čo vraví slobodomurársky majster na konci rituálu sa splnilo. Vojna sa skončila ich víťazstvom a svet je riadený slobodomurárskymi metódami a ideálmi.

A jak čas pokročil, možná stojí za připomenutí “životní projev” H. Clintonové, ve kterém m.j. řekla, že “temné síly chtějí rozložit Spojené státy”

Slovenské titulky je nutné rozkliknout.

PS: V čase od cca 38:30 je scéna, kdy hlavní hrdina chce ze svobodozednářství vystoupit a od mistra 33. stupně se mu dostává vysvětlení, jak mocná organizace to je, ale že pořád jde pouze o vykonavatelé a hlavní síla je nad nimi. Upozorňuji na to, protože v podstatě je to jakoby debata o GP.

Vložila: – Pozorovatelka-  7.8.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
piskoř
Návštěvník
piskoř

33 roku n.l. Byl ukrizovan Jezis Kristus ma to nejakou souvislost s nejvysim radem zednarstvi?

Ladič
Návštěvník
Ladič

Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 01.08.2016 Titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=6vVbMjGfJQ0

Jan Hofírek
Návštěvník
Jan Hofírek
Et007
Návštěvník
Et007

Tak super, jako informační zdroj použít nacistickou propagandu, to je fakt kvalita, ale zde to nepřekvapí .

Ladič
Návštěvník
Ladič

Kritika bez důkazů je známkou trollingu milý Et007.

kari
Návštěvník
kari

Uboha poznamka

Thom
Návštěvník
Thom

A takí divadelníci vládnu svetu? Čakál som, že to budú ľudia na úrovni a nie dospelí muži čo sa so šatkou na očiach hraju na slepú bábu.

heron
Návštěvník
heron

tak museji mit nejakou stabni kulturu, aby je drzeli v lati. Je jich jak sracek. Ono uz i takova korunovace vypada teatralne, pritom by stacili rict- tak a ted si kral, kralovna a mas ty a ty povinnosti a vysady. Tak a ted vodpal a makej, my uz si na tebe posvitime.

pedros
Návštěvník
pedros

Obama toho nablábolil před osmi lety,že by se těmy kecy dali kopcem naložit plné vagóny několikakilometrového vlaku!Aj nobelovku dostal!Pokud je mi známo,tak to je jediný ,kterej dostal tu cenu jaksi jako zálohu,tak nějak dopředu!Nic z těch blábolů samosebou nemyslel vážně,o pravém opaku jeho činy svědčí!NOBELOVKU BY MĚL S POKORNOU OMLUVOU VRÁTIT!Dívat se každé ráno v zrcadle na bezostyšného lháře a hochštapléra chce opravdu kachní žaludek!
Klintonka je nemlich takovej kvákal a krákal,navíc zcela citu a morálkyprostej!
K těm skrytým sílám-mistr Zaznobin se minulý rok ,prý v Římě, setkal se zástupcem jedné prastaré rodiny,které “ve skrytu”vládnou dění!Odmítl zdělit cokoli bližšího!Myslím,že i VVP se v jednom ze svých pořadů o tom zmínil.

Jiří Fencl
Návštěvník
Jiří Fencl

Podrobnosti kolem toho římského setkání jsou krajně zajímavé. Neví někdo víc?

albatros
Návštěvník
albatros

Tady sem našel jeden obrázek hovořící za tisíc slov. Nevím na kolik je autentický nebo nakolik se jedná o moderní ilustraci.
comment image

Lostris
Návštěvník
Lostris

Autentický nebo “moderní” je přesný, výstižný a jasně srozumitelný.

kari
Návštěvník
kari

No tak ten obrazek je uplne skvelej ! Netreba popisu

Koaxial
Návštěvník
Koaxial

Pokud se jedná o původní, tzn. historickou malbu, jde zřejmě o jeden z nejlepších příspěvků v diskuzi zde, odhalující působení a povahu GP. Bylo by vhodné ověřit zdroj a popř. k němu něco napsat

albatros
Návštěvník
albatros

No ano, pokud by se našel někdo, kdo by byl schopen ověřit původ a identitu tohoto obrazu, tak by se v podstatě jednalo o hmotný důkaz. Kdyby to byl pravý obraz starý několik tisíc let, tak by to asi dost lidí posadilo na zadek.

Vladimir Prudyczkij
Návštěvník
Vladimir Prudyczkij
PePr
Návštěvník
PePr

Vzhledem k tomu, že ti loutkaři (nižší nebo vyšší – to je teď jedno) stáli za stavbou pyramid a chrámů kde jsou tato vyobrazení, tak je nepravděpodobné, že by se sami chtěli takhle odkopat. A vzhledem k tomu, že obrázek pochází z ruských stránek/materiálů, tak je jasné, že jde o úpravu. Naleznout ho lze např. tady:
http://m.leva-net.webnode.cz/galerie/#kob-057-egypt-globalni-rizeni-jpg1
Tedy jde o moderní záležitost. Mimochodem ta galerie na leva-netu má takovýchto (oči otevírajících) obrázků dost.

Jak vás vůbec mohlo napadnout, že by mohlo jít o skutečnou dobovou záležitost ???

Koaxial
Návštěvník
Koaxial

Děkujeme za osvětlení. Osobně jsem si myslel, že již v té době se určitá symbolika dávala veřejně ,,před oči” podobně jako v současné době např. v umění apod. Tohle už je asi příliš odhalující…