VIDEO: Skandální tiskovka ministerstva zahraničí USA k sestřelení ruského Su-24 v Sýrii....

VIDEO: Skandální tiskovka ministerstva zahraničí USA k sestřelení ruského Su-24 v Sýrii. Umírnění povstalci v Sýrii podporovaní USA mají právo na sebeobranu, ostatní ne! [CZ Titulky]

VIDEO: Skandální tiskovka ministerstva zahraničí USA k sestřelení ruského Su-24 v Sýrii. Umírnění povstalci v Sýrii podporovaní USA mají právo na sebeobranu, ostatní ne! [CZ Titulky]

Když se odkope tiskový mluvčí jakékoliv instituce, bývá obvykle legrace. Když to udělá ale tiskový mluvčí amerického ministerstva zahraničí, jde už legrace stranou, protože obvykle už jde o zdraví a životy. Neuvěřitelné video, které je natolik zásadní, že jsem ho musel přeložit do češtiny a opatřit titulky, je natolik všeříkající a nestoudné, ale pro nás už nepřekvapující, že je třeba ho vidět. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Mark Toner se dostal do situace, kdy sestřel ruského Su-24 nazval obranou Turecka a poté v dotazu novinářky RT omluvil popravu jednoho (ve videu se hovoří o dvou, ale v té době to ještě nebylo jasné) ruského pilota na padáku po sestřelení ruského Su-24 v Sýrii tím, že povstalci přece mají právo se bránit.

Touto odpovědí vyprovokoval jiného novináře, který se ho zeptal, jestli toto právo mají i ostatní, nejen Turecko a “umírnění” povstalci v Sýrii. Řeč přišla na Assada a tiskový mluvčí se dostal do bezvýchodné situace, a začaly z něho padat “perly”, jedna za druhou. Na jedné straně bylo vidět, že chce mluvit korektně, na straně druhé se bál, aby nepřiznal Assadovi legitimitu a právo na obranu Sýrie a syrského lidu před agresí západem podporovaných povstalců, což by ho asi stálo místo tiskového mluvčího. Bezvýchodná situace. Sami posuďte, jak se dělá americká politika dvojího metru. Na to prostě musí být žaludek.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývají 2 dny a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 7% potřebné částky. Pokud se Vám články a videa na AE News líbí, přispějte prosím jakoukoliv částkou (zde) na zachování našeho provozu, moc děkujeme!
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
bantustan
Návštěvník
bantustan
Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Admine, proč se všechny mé příspěvky od nedávna posílají nejprve ke schválení? Ptala jsem se mailem (bez odpovědi), ptám se teď zde. Nejvíc to přidělává práci Vám. Děkuji.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Tuhle reportérku už musejí milovat. 😀 Je to ta samá, která před časem dostala jiného panáka dotazy ohledně amerického cvičení v Pobaltí (tisíce kilometrů od jejich země), které je OK, versus cvičení Rusů na svém (jejich) území, byť poblíž hranic s pobaltskými zeměmi, které rozhodně OK není.

LCZ
Návštěvník
LCZ

Nevím, jestli v rámci ‘informačního pole’ tyto zpávy nesouvisí….můžete to posoudit, prosím?
Ruské letadlo omylem vlétlo do vzdušného prostoru nad Golanskými výšinami, kontrolovaného Izraelem, a bez problémů se vrátilo zpět, na opačnou stranu hranice, oznámila RIA Novosti.
Podle slov izraelského ministra byla situace urovnána prostřednictvím komunikačního kanálu zřízeného mezi armádními činiteli obou zemí. „Došlo k nepatrnému omylu, pilot vlétl do našeho vzdušného prostoru do vzdálenosti 1 míle (1,6 km). Okamžitě s ním bylo navázáno spojení, a pilot hned změnil směr a vrátil se do Sýrie”
Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151129/1798268/izrael-ruske-letadlo-vzdusny-prostor.html#ixzz3stngYnSt

z jiné strany:
CNN vygumovala Izrael z mapy – místo ní Palestina……..
http://honestreporting.com/cnn-erases-israel-from-the-map/

Lucie Fif.
Návštěvník
Lucie Fif.

V rámci souvislosti informačního pole zajisté podobnost tu je – pokud můžeme brát článek jako faktický – nevyfabulovaný. Je to vše velmi složité a přesto pro nás “slabomyslnější” velmi jednoduché k pochopení. Vězte, že takovýchto situací ve vzdušném výsostném prostoru jednoho státu, jenž naruší letadlo jiného státu, se stane nejednou, ale evidentně se zde jednalo o prospěchářství a nechutnou ukázku nelibosti. – Komu přeci šlo na straně Turecka o životy dvou ruských vojáků? A není z tohoto excentrického – známe, že ruský bombardér neutočil na turecké území – incidentu nelehké vyčíst, co logicky vyvíjelo se dále v zákulisních prostorách ruské politiky. Prostěji řečeno: pan prezident Putin se s odpuštěním, lidově řečeno, nasral a následky – sankce proti Turecku – už dnes sledujeme…
A co se týká CNN – americké zpravodajství jako médium je televizní stanice v zemi všech možností a ty díky svým zprostředkovatelům informací jsou znalí všeho, co se stane, děje, zamýšlí, uskuteční jako první – lehce s nadsázkou 🙂

LCZ
Návštěvník
LCZ

Na mne to první – ruské letadlo + Izrael – dělá dojem, jakoby někdo chtěl sdělit, že to jde i jinak,( a jak), pokud strany mají zájem a vůli se domluvit.

To druhé mi připadne jako záměrně “omylem” zveřejněná ‘nějaká’ mapa (hned ji stáhli,ale informace jede), kterou už ale musel někdo předem takto zpracovat – tj. zakreslit bez Izraele……..CUI BONO?

Lucie Fifernová
Návštěvník
Lucie Fifernová

Pan tiskový mluvčí amerického ministerstva zahraničí Mark Toner by si po dnešních faktech /i těch, která byla zřejmá i v den jeho proslovu či prohlášení/ a ukázkách falešné politiky, měl dát pár facek. Takovýto skrytý alibismus spojenců nepředvídatelného Turecka, omlouvající neomluvitelné, je sprosté až trestuhodné. Doufám, že už si pánové světa uvědomí, že jedině společně pomohou lidem, kteří to nemají tak jednoduché jako oni a jejich torturu živí pro svoje prospěchářství. Pokud to neumí Turecko – ovládat se – tak by si ho spojenci /USA, EU/ měli pohlídat a ne jej podporovat ve zlém jednání.

Alkid
Návštěvník
Alkid

Skandál v přímém přenosu Otázek VM. Test evakuace Žižkovské věže pouze v angličtině.
http://www.novinky.cz/domaci/387765-pozor-probiha-test-evakuacniho-systemu-hlaseni-prerusilo-moravcovu-debatu.html
Tady zase blbne Captcha.

Bodlina
Návštěvník
Bodlina

Komentář, či spíše dotaz na znalce období druhé světové války – doufám, že se tu někdo takový najde:
Vznikla v této/po této době úmluva, že sestřelení pilota na padáku je válečný zločin?
Pokud ano, je již dnes neplatná?

Igor Zemánek
Návštěvník
Igor Zemánek

Pokud vím, tak tato úmluva stále platí. Přesto se nikdy plně nedodržovala, proto jsou speciální jednotky při svých výsadcích vybaveny krátkými zbraněmi, aby je dokázali použít na svou obranu už ze vzduchu. Takové mám informace já.

zombie
Návštěvník
zombie

jenže podle mě je rozdíl,když je na padáku nějakej paratrooper,který je třeba i cvičen na střelbu z padáku z výcvikem třeba SPETZNAZ a když na padáku visí katapultovaný pilot,zachraňující holý život-na ty prvně jmenovaný bych se ani kvůli střelbě nedivil,střelba na ty druhé je pokud vím válečným zločinem a nevím o tom,že by to někdo dělal…Jinak včera sem nešly vkládat komenty-alespoň mě

Alkid
Návštěvník
Alkid

Tento dokument je na stránkách Červeného kříže
http://www.cervenykriz.eu/cz/mhp/MHP-zakl_zasady_w.pdf
dle mého názoru se na tento případ vztahuje “Zásada humanity” na straně 2 neboť katapultovaný letec je “vyřazen z boje”.
Tímto argumentovali i “Lékaři bez hranic” – že bojovník jakékoli strany ošetřovaný v nemocnici je značen mezinárodním výrazem “hors de combat” (mimo boj) z francouzštiny.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Je to v Ženevských konvencích

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Ženevské konvence se nevztahují na armádu USA. Jejich počiny, stejně jako počiny jejího velení je mimo jakýkoliv rámec lidskosti.

Lucie Fif.
Návštěvník
Lucie Fif.

Buďte klidný, nefungovalo to jen u Vás 🙂 Patrně nějaký technický lapsus.