VIDEO: Rusové rozmisťují na Aljašce v utajení své vojáky pro hybridní válku!...

VIDEO: Rusové rozmisťují na Aljašce v utajení své vojáky pro hybridní válku! Jsou to opravdu Rusové nebo provokace Pentagonu, která poslouží jako záminka k útoku na Rusko? [CZ Titulky]

VIDEO: Rusové rozmisťují na Aljašce v utajení své vojáky pro hybridní válku! Jsou to opravdu Rusové nebo provokace Pentagonu, která poslouží jako záminka k útoku na Rusko? [CZ Titulky]

Britský list The Daily Star citoval nejmenovaného bývalého vysokého důstojníka amerického námořnictva, který varuje obyvatele Aljašky, že Rusko začalo na území Aljašky rozmisťovat v utajení své vojáky, kteří přímo v odlehlých oblastech nacvičují silniční uzávěry v přestrojení za silničáře [1]. Invaze podle něho začne ponorkovým výsadkem nedaleko vesnice Wasilla na Aljašce [2]. Disponuje údajně důkazy, že se skupiny těchto operativců nastěhovávají do opuštěných motelů a bývalých základen americké armády z dob studené války, které byly počátkem 90. let zrušeny a opuštěny. Podobné informace přinášejí i další zdroje, takže tato informace posiluje obavy bezpečnostních analytiků, kteří poukazují na vyhrocenou eskalaci vztahů mezi Ruskem a USA. Samozřejmě, že v případě vojenského konfliktu by Rusko mohlo, nebo spíš muselo se zabývat možností obsazení Aljašky, ale tohle není model, který by Rusko mohlo jen tak bez pozornosti amerických služeb provádět na území USA. Aljaška je sice odlehlá lokalita s tak nízkou hustotou obyvatelstva, že když se něco stane turistovi, který není opatrný, tak už se nemusí vrátit živý a prostě zmizí, ale operace cizí armády by nemohla uniknout pozornosti.

russian-subs-675928.jpg
Rusko má prý použít ponorku pro infiltraci Aljašku ruskými vojáky.

Představa, že by ruští vojáci v přestrojení nacvičovali přímo na Aljašce nějakou operaci a obsazovali tam opuštěné motely a základny, je velmi podivná. Ovšem celé by to začalo dostávat smysl ve chvíli, pokud by se jednalo o americké vojáky, kteří mají v případě potřeby hrát roli ruských diverzantů na Aljašce. Americká média by v případě krize s Ruskem potom oznámila, že na Aljašce operují v přestrojení ruští diverzanti, a že Vladimir Putin spustil na Aljašce hybridní válku stejně, jako v případě Krymu. A pokud by někdo z amerických jestřábů chtěl spustit válku s Ruskem, bude potřebovat záminku ruské agrese. A když se nepovedlo vyprovokovat Vladimira Putina k invazi na Ukrajinu v roce 2014, když se navíc ruské armádě daří v Sýrii kazit americké plány na rozvracení země a Rusko prostě nelze vykreslit jako agresora, tak prostě bude třeba ruskou agresi uměle vyrobit vlastními silami. Aljaška je vynikající tah.

Provokace Pentagonu na vyrobení záminky pro útok na Rusko?

Američané obviní z invaze na Aljašku ruské revizionisty a nacionalisty, kteří se nikdy nesmířili s tím, že car Alexander II. prodal v roce 1867 celé území Aljašky Spojeným státům. Americká veřejnost takovému zdůvodnění ruské invaze uvěří, protože i nyní je Rusko vykreslováno v tom smyslu, že obsadilo Krym proto, že se nikdy nesmířilo s tím, že Nikita Chruščev v roce 1954 připojil Krym k Ukrajině. Takže scénář a provokace bude dávat smysl i médiím. Rusko bude vykresleno jako agresor, které se rozhodlo na Aljašce rozpoutat hybridní válku podle modelu obsazení Krymu, aby mohlo Aljašku připojit zpátky k Rusku a americké zpravodajské služby v určité chvíli zasáhnou a tzv. ruské hybridní válečníky odhalí. Ale ještě předtím jim dovolí provést útok proti nějakému americkému vojenskému cíli na Aljašce, proti americké válečné lodi v přístavu apod.

Wasilla-Alaska-Sign-GW15298.jpg
Poblíž vesnice Wasilla na Aljašce má proběhnout invaze Rusů.

Jaká bude potom reakce Pentagonu v oficiální rovině? Buď bude z útoku přímo obviněn Vladimir Putin, že operaci na Aljašce nařídil a tím bude vyhlášena válka mezi USA a Ruskem, anebo se použije alternativní přístup, že Pentagon a média oznámí, že Vladimir Putin ztratil kontrolu na ruskými ozbrojenými silami, které začaly na Aljašce operovat bez Putinova vědomí. V takovém případě by byl Vladimir Putin vykreslen jako vůdce, který ztratil kontrolu nad ruským jaderným potenciálem, který ohrožuje celý svět a USA ve spojení s fíkovým listím NATO by schválily intervenci do Ruska. A to právě ze strachu, aby se ke zbraním nedostal někdo horší, než je Putin. Co je ovšem na takové provokaci opravdu nebezpečné, to je pozice Ruska a Vladimira Putina, jak by se mohl proti takovému nařčení bránit.

Jak by reagovali generálové v Rusku na Putina v čele jejich vojsk, ale bez jejich účasti a rozhodování?

Pokud by prohlásil, že o žádné operaci na Aljašce neví a Američané by předložili “důkazy” anebo dokonce rusky mluvící komparzisty, kteří by hráli ruské hybridní zajaté válečníky, potom by mohlo dojít k tomu, že by uvnitř ruské armády vznikly pochybnosti, jestli opravdu jde o provokaci USA, anebo jestli Putin spouští vážně operace v cizině bez vědomí ruských generálů a soustředí do svých rukou veškerou moc. A kdo potom ty operace řídí? Nějací tajní generálové okolo Putina? Samotní generálové v ruském štábu by mohli začít mít strach o své pozice, že je někdo obchází, a to by byla pro Vladimira Putina nebezpečná pozice. Snaha o vykreslení Ruska jako agresora je ze strany USA patrná už desítky let. A zinscenovaná provokace na Aljašce by přímo nabídla záminku, jak obvinit Rusko z agresivního revizionismu.

AP070731043264.jpg
Ruská útočná ponorka třídy Akula.

Největším problémem pro USA je pozitivní a tvůrčí role Ruska ve světě v poslední době. Stále více států se odklání od americké politiky a vykreslovat Rusko jako agresora je stále těžší. Rusko se nenechalo vyprovokovat k invazi na Ukrajinu, nenechalo se vyprovokovat ani k neuváženým reakcím na americké provokace v Sýrii, takže kde teď Američané najdou záminku pro útok na Rusko, když Rusko se nechce nechat vyprovokovat? Zbývá poslední možnost, prostě si vyrobit záminku a zinscenovat ruský hybridní útok na Aljašku, který se mediálně pokryje v západních médiích a podpoří se falešnými důkazy a svědky. Toto je daleko pravděpodobnější, než představa, že by Vladimir Putin vyslal doopravdy na Aljašku hybridní válečníky ruské armády.

*Titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: [3]

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Stárek
Návštěvník
Stárek

Amerika má základny po celém světě . Kdo tedy usiluje o nad vládu na celým světem . Rusové určitě ne .

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Američané zase rozmisťují jinde:
https://www.google.cz/search?q=diego+garcia&biw=1316&bih=602&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwj8uMvY4u7PAhUBuhQKHTGpDyIQsAQIJg
Dle svědků je aktuálně na ostrově tak přeplněno, jako nikdy: B1, B2, a B52 jsou údajně namačkané i na všech silnicích ostrova. Ostrov má cca 30 km2.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Diego Garcia je známá základna. To si musí sakra věřit, že jim tam nic nepřiletí. Aby se nezmýlili.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice
PIPLOS
Návštěvník
PIPLOS

Tak už konečně vím, jak se tu můžu projevit jako autor článku. Stačí se trochu naučit azbuku, napsat do Infowar z ruského mailu, že jsem bývalý generál z CCCP a, že mám pro ně hotovou bombu: V rusku se přemnožili liliputi a tak Putin šalamounsky vymyslel, že je přestrojí za tučňáky císařské a obsadí s nima Antarktidu. Není boha, aby o tom do měsíce nenapsal VK podobný článek.

Zablokujte už mu konečně někdo tu americkou žumpu, nebo všichni normální utečou. A nebo to už není VK a probíhá pomalá diskreditace aeronetu? Už je to vážně hodně přes čáru.

Avari
Návštěvník
Avari

Při čtení článku jsem si vzpomněl na nedávný články a zdroj z RT, kdy načapali americké F-18 přemalované do ruských barev.

Alaskamode
Návštěvník
Alaskamode

Blbost.
Aljaška nebyla prodána, ale pronajata, přesněji předána ke správě. Ještě USA se ptaly Brežňeva (1965), jestli to platí.No a ten to prodloužil o dalších 99 let, protože jinak by tehdy SSSR riskoval válku a Brežněvova klika řešila jiné zájmy.
Takže v roce 2065 Aljaška – pokud Rusko neprodlouží pronájem – přejde zpět do rukou Ruska, pokud to bude v roce 2065 existovat.
Pokud mezitím dojde k rozpadu USA, Rusko si Aljašku převezme dříve.
Kromě toho, na Aljašce žijí především potomci původních 30.000 ruských kolonistů, takže v případě problémů v USA může být zajímavo. Je to také vidět – udávají počet lidí původem z ruska 1,4%, ale věřících v pravoslaví 12,5%.
Přečtěte si smlouvu a hledejte mezi řádky.
https://www.fold3.com/image/4346721/
Kdo najde franczouský originál smlouvy, podle kterého smlouva platí (anglický překlad nemá právní váhu), ať dá odkaz.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Document original du traité de cession de l’Alaska par la Russie
https://www.wdl.org/fr/item/16743/view/1/2/

Certificat d’échange
https://www.wdl.org/fr/item/16744/view/1/2/

Traite pour l’acquisition de l’Alaska
https://www.wdl.org/fr/item/16745/view/1/1/

Traduction en français de la ratification par le tsar du traité de cession de l’Alaska
https://www.wdl.org/fr/item/16741/view/1/1/

Alaskamode
Návštěvník
Alaskamode

Já se mínil podepsaný francouský originál.
Aneb vidíš tady podpisy? Třeba ruského cara?
https://www.wdl.org/fr/item/16741/view/1/2/

Ross
Návštěvník
Ross

Krásný den, pane VK, Alex Jones Vás zhypnotizoval? Jinak si to nedovedu představit. Tohle jsou články pro fiat-alternativu či mainstream a ne pro tento server, který by si měl udržet čistou hlavu a měl podávat “správné a pravdivé” informace. Má důvěra a víra v tento server je, ale jak dlouho bude, pokud zde budou vycházet tyto čím dál více bludné články… Chtělo by to dovolenou, my čtenáři se zlobit nebudeme 😉
Pěkný víkend

styx
Návštěvník
styx

mate ine dokazy o tom, ze VK si vymysla a je pod hypnozou Alexa Jonesa?

M.C.
Návštěvník
M.C.

Zblbnout americké občany by to mohlo, i ruští by tomu mohli uvěřit, konec konců, v ruském internetu najdete dostatek vtipů na téma: Jak se teď říká Aljašce? Ice-Krym.
Ale ruským systémem velení to neotřese a žádné pochybnosti nevzniknou.
Protože politika tria Putin-Lavrov-Šojgu je velmi systematická a logická, kdežto toto by byl momentálně nesystémový tah, úplně proti logice.
To vymyslely neokonzervy, které potřebují vyvolat přímý střet ruských a amerických ozbrojených sil za každou cenu, aby američtí generálové neměli čas řešit lumpárny neokonzerv. Jenže velitelé na obou stranách to chápou, tak z toho bude zase jenom mediální pozdvižení.

vedomi
Návštěvník
vedomi

Tuto zábavu, kterou Hillary bavila smetánku by bylo dobré přeložit
https://www.youtube.com/watch?v=tT26_9Q3fgg

PIPLOS
Návštěvník
PIPLOS

Moc děkuji za úžasný odkaz. Je mi až úzko z toho, jak se mohlo stát absolutní pokrytectví normou tzv. elity. Dokud se říkaly vtipy, tak vše OK, ale jakmile Donald vytáhl něco konkrétního (samozřejmě špatnou formou), tak byl hned problém. Ale ten jeho vtip s týmem Hillery a vyjmenováním presstitutů byl fakt nejlepší.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia
paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Na západním pobřeží ostrova Diomede tloustne pár baráku..Jsou to ještě AMIS,nebo již RUSSIS????

kari
Návštěvník
kari

V jednom tom baraku bydli Rambo, ve druhem Terminator, ve tretim Superman a v dalsim Chuch Noris. Uz si lestej kulomet, aby ten Amer konecne vystrileli, kdyz je s tim Putin tak nemoznej, vzali to do ruky sami ?