VIDEO: Ruský student v Bundestagu se stal obětí promyšlené provokace, ani ruská...

VIDEO: Ruský student v Bundestagu se stal obětí promyšlené provokace, ani ruská delegace nepochopila, do jaké pasti byla chycena. Německo přepisuje historii změnou interpretace výkladu války. Namísto války jsou studovány osudy jednotlivců. Cesta pacifismu je cestou do pekel! [CZ Titulky]

VIDEO: Ruský student v Bundestagu se stal obětí promyšlené provokace, ani ruská delegace nepochopila, do jaké pasti byla chycena. Německo přepisuje historii změnou interpretace výkladu války. Namísto války jsou studovány osudy jednotlivců. Cesta pacifismu je cestou do pekel! [CZ Titulky]

Před 2 týdny vypukl v ruských médiích skandál, když se na internet dostala nahrávka ruského studenta Nikolaje Desjatničenka z gymnázia ve městě Novyj Urgenoj, který v německém Bundestagu přečetl vzpomínkový projev, jenž u příležitosti Dne paměti měl za úkol připomenout německé oběti II. sv. války. Za celou kauzou stojí německý Výbor pro údržbu válečných hrobů, který ve spolupráci s ruskými školami připravil program pro ruské studenty historie. Vybraní ruští studenti dostali za úkol zpracovat eseje na téma svých padlých předků a také vybraných německých vojáků, kteří padli při bojích ve Stalingradu. Bohulibý program se ovšem ukázal jako neuvěřitelná past a provokace, ze které se musí honem rychle ruské školství do budoucna poučit. Německo totiž zneužilo naivního ruského studenta, jehož esej o pradědečkovi, který ve Stalingradu padl, byla německým výborem redukována do dvou odstavců a z eseje a následného proslovu se nakonec stala tryzna za německé vojáky Wehrmachtu ve Stalingradském kotli a jmenovitě za svobodníka, který sloužil u Wehrmachtu ve Stalingradu u protiletadlového flaku.

Nikolaj Desjatničenko při projevu v Bundestagu.

Pokud si  níže v článku pustíte Nikolajův projev, není prostě co řešit. Ve chvíli, když zaznívají slova o tom, že v Kopějsku hroby německých “nevinných” obětí války v něm vyvolávají smutek, se logicky mnoha Rusům začnou otevírat kudly v kapse. Odsouzení projevu na sebe nedalo dlouho čekat a nelze se tomu divit. Jenže televize Rossija 24 přinesla reportáž přímo s Nikolajem z jeho školy a na povrch najednou vypluly souvislosti, které do celé kauzy vrhají úplně jiné a velmi děsivé světlo. Celé to začalo tím, že škola v Novém Urengoji se rozhodla zúčastnit mírového školního “Programu smíření”, jehož součástí je právě historické pátrání po osudech ruských a německých vojáků. Německý výbor tak poslal do školy biografii německého svobodníka Georga Johanna Raucha, který byl v civilu knězem, měl k válce odpor, ale po porážce u Stalingradu skončil ve Stalinově lágru a už na jaře roku 1943 v něm zemřel.

Kolja z Ruska se stal obětí provokace německého Výboru pro válečné hroby

Studenti z vybraných ruských škol měli zpracovat eseje na téma svých předků a vybraných německých vojáků. Nikolaj napsal rozsáhlou esej o svém pradědečkovi a doplnil ji částí o zmíněném Georgu Rauchovi. Nikolaj čerpal informace o Stalingradu mj. i od svého druhého pradědy (z otcovy strany), který stále žije. Ten mu vylíčil těžkosti bojů a utrpení vojáků na obou stranách. Německý výbor však esej několikrát přepracoval a na konci z toho o jeho ruském pradědečkovi, který ve Stalingradu padl, zůstaly jenom 2 odstavce, ale zbytek je pouze o německém vojákovi. V této chvíli měla zasáhnout škola. Neudělala to. Jenže absurdní běh událostí pokračoval. Když byli ruští studenti pozváni do Bundestagu, projevy dvou dívek byly dopředu přeloženy do němčiny, ale Nikolajův projev nikoliv. Z toho lze usuzovat, že Nikolajův projev byl do poslední chvíle pečlivě upravován a měněn za běhu, takže nebylo možné udělat dopředu finální překlad. Nikolaj potom u řečnického pultu přečetl finální verzi, kterou chlapci posvětil německý Výbor pro válečné hroby na poslední chvíli. A skandál byl na světě.

Jak zaznívá v reportáži na Rossija 24, v Bundestagu byla více než 30-členná ruské delegace vládních činitelů, důstojníků a diplomatů a všichni po projevu Nikolajovi gratulovali. Nikomu nedošlo, co právě pronesl, že německé vojáky ve Stalingradském kotli generalizovaně označil za “nevinné” oběti války podle vzoru Georga Raucha. Přesně tohoto relativizování historie chtěl německý výbor pro válečné hroby zjevně dosáhnout. A opravdu se mu to povedlo. Jak v reportáži zaznívá od historika a odborníka na III. Říši, Berlín začíná přepisovat historii a interpretaci dějin způsobem, že místo studia války jako takové přesunuje pozornost ke studiu jednotlivých osudů vojáků jako lidských bytostí, které vrhají na celý Wehrmacht potom úplně jiné světlo, změkčují německou vinu a vykreslují německé vojáky v barvách, které vyvolávají soucit.

Tím dochází nejen k brutální relativizaci viny Wehrmachtu na masakrech ve Stalingradu, ale dokonce si Německo bere paradoxně příklad ze Stalinova výroku, že smrt jednotlivce je tragédie, ale smrt milionů je statistika. Takže teď Němci upozaďují své miliony vojáků Wehrmachtu v Rusku jako statistiku a naopak dělají tragédii z jednotlivých osudů konkrétních německých vojáků. Přesun pozornosti z německých vojsk, které v rámci plánů “Drang nach Osten” srovnávaly Rusko se zemí a etnicky ho čistily od původního obyvatelstva, je tak novým fenoménem německého historického přístupu k vlastní minulosti. Německé tažení v Rusku bylo vyhlazovací válkou, na rozdíl od tažení v západní Evropě, kde Wehrmacht měl za cíl pouze obsadit území, ale ne vyhladit místní obyvatelstvo.

Verbální útoky a výhrůžky smrtí

Nikolaj Desjatničenko má nyní podle posledních informací ochranku ministerstva vnitra, protože je mu vyhrožováno smrtí, včetně učitelů historie v jeho škole. Na videu Rossija 24 můžete vidět, jak ředitelka školy má roztřesený hlas a je evidentně psychicky úplně vykolejená. Celé to bylo naplánováno velmi dokonale. Škola nemohla dopředu chlapcův projev zkontrolovat, protože německý výbor stále něco v projevu měnil. Ze stejného důvodu nemohl být vyhotoven v předstihu ani německý překlad Nikolajova projevu. Ve videu vidíte, že ruské učitelky ve sborovně školy nejsou na provokace a konspirace proti vlastním studentům připravené, je to typická ukázka učitelů, kteří netuší o německé geopolitice naprosto nic, naivita učitelů je přímo očividná. Minimálně však tato kauza ukazuje, jak je na Rusko útočeno brutálně zevnitř na 1. prioritě takovým způsobem, že to úplně nahání hrůzu. Obyčejná učitelka nemůže logicky počítat s tím, že cizí mocnost se pokusí skrze jednoho z jejích studentů  prosazovat proti-ruskou, proti-stalinskou a pro-německou rétoriku. A právě proto se ukazuje, jak obrovský význam mají v Rusku kadetní školy.

“Díky, Koljo! Jsi dobrý hoch.” – Ironický mem z ruského internetu je pouze ukázkou slabšího odvaru útoků proti Nikolajovi.

V případě ruské kadetní školy by se nic takového nestalo. Ruské vojenské velení by ani nedovolilo ruským kadetům v Bundestagu vystupovat, ale pokud by k tomu došlo, generální štáb by ostře posoudil projev pod mikroskopem a něco takového, co přečetl Nikolaj v Bundestagu, by nikdy neprošlo. Právě proto je naprosto jasně vidět kontrast mezi kadety v písni “Strýčku Vovo, jsme s Tebou!” [1], kteří vypadají mnohem dospěleji, než 16-letý Nikolaj, který chodí na ruské městské gymnázium.

Na tomto kontrastu vidíte, na bedrech jaké generace bude spočívat budoucnost Ruska. Na lidech, kteří projdou kadetními školami, jako jsou Segej Šojgu nebo Vladimir Putin. Pokud se ovšem moci v Rusku chopí v budoucnu lidé jako Nikolaj, Rusko zanikne. K útokům bude docházet hlavně na 1. prioritě, protože vzdělání je nejsilnějším nástrojem dlouhodobého řízení. Jakmile vychováte a převychováte národ, jako byl převychován národ v Německu, nebude cesty zpět.

Dnešní ruská mládež mnohdy ani netuší, co to byl Generalplan Ost. A netuší to ani česká nebo slovenská mládež. A měla by!

Pokaždé, když se Rusové podívají do Stalingradu, dnešního Volgogradu, tak musí vidět, že to bylo místo, kde došlo k obratu celé II. sv. války, ale především to bylo místo, kde byl ukončen plán na vyhlazení slovanské rasy z povrchu planety. Neustále se hovoří o židovském holokaustu, ale že Německo v Rusku provádělo holokaust mnohem větší, holokaust slovanské rasy, o tom se mlčí. A to je chyba. Po skončení války plánoval Berlín velkolepý plán “Generalplan Ost” na etnické vyčištění evropské části Ruska od slovanské rasy a vysídlení slovanských národů z Evropy za Ural, kde měly Slované jako otroci až do vymření pracovat v dolech, ze kterých by Říše zdrojově zajišťovala budování projektu “Germania”.

Evropská část Ruska by byla zcela zbavena původního obyvatelstva, Rusové měli skončit v plynových komorách stejně jako Židé a pozemky měly být rozdány za odměnu německým vojákům a dosídlencům z Říše. Projekt Generalplan Ost měl být mistrovským dílem realizačního týmu Reinharda Heydricha. Na jeho konečnou realizaci nedošlo jen díky obrovské oběti ruských obránců Stalingradu. Jenže už během německého tažení byly jednotlivé prvky Generalplan Ost realizovány na úrovní vyčišťování území od ruského obyvatelstva, na což dohlížel osobně právě Heydrich. Etnické vyhlazování prováděly jednotky SS, které šly těsně za Wehrmachtem ve druhém sledu a frontovou linií. Jenže ani Wehrmacht nebyl bez viny, protože celé vesnice byly vypalovány a srovnávány se zemí, protože Wehrmacht nechtěl za svými zády centra odporu Rusů.

Obsazované Rusko bylo pro německou armádu tak rozlehlé, že armáda neměla dostatek mužů, aby mohla za sebou nechávat okupační jednotky, které by dobyté vesnice a malá městečka mohly kontrolovat. Wehrmacht proto vesnice kompletně srovnával se zemí. Dobře je to vidět na dobových filmových záběrech Wehrmachtu hlavně z roku 1941. Proto bylo zastavení Wehrmachtu před Moskvou a posléze u Stalingradu tak důležité. Bez Stalingradu by dnes nebyla Česká republika, ani Slovensko, ani Polsko a hlavně nebyly by naše slovanské národy. A ti, kteří takový osud nám chtěli dopustit, zrádci z Velké Británie, Francie a Itálie, dnes poučují Rusko o demokracii.

Interview s Nikolajem u něho doma pro stanici Rossija 24.

Znovu se opakují chyby slovanských národů. Znovu se dostávají pod křídla západu, který se pokusí slovanské národy zničit, přeformátovat, tentokrát ale ne válečně, ale migračně. Německo opět velí slovanským armádám, znovu slovanské národy se staví proti Rusku, které zachránilo naše národy před genocidou v rámci programu Generalplan Ost. I dnes zažíváme takový projekt, Generalplan Islam. Nasunování muslimských migrantů do Evropy, do společnosti, do školních tříd.

Opět nám západ diktuje osud a úděl, a co je hrozivé, opět v tom údělu není budoucnost pro slovanské národy. Zrádci národa promítají našim dětem propagandistická videa o dobrotivých džihádistech v Čečně [2], našim dětem je vnucována inkluze s dětmi Arabů [3]. Média přináší programovací články o tom, že Islám je tolerantní [4]. Největším zabijákem národů je čas. Čas vede k zapomínání, národy zapomínají na procesy a události minulosti, a proto budou nuceny si je zopakovat. Jenže tentokrát už nemusí přijít na pomoc Stalin nebo obránci Stalingradu. Tentokrát slovanské národy mohou zaniknout v tichosti a dokonce z vlastního rozhodnutí. Stačí se podívat na výsledky voleb, na Piráty, na nové generace mládeže, na Araby z Teplic.

Školy jsou nejdůležitější frontovou linií moderní doby!

Rusko může být hrdé na své kadety, kteří se nebojí vyjádřit podporu svému prezidentovi a slíbit položení svého života za svoji vlast. Je smutné vidět ten pohled, když 16-letý Nikolaj vypadá daleko méně vyspělý, než 10-letí kadeti z Volgogradu. Rusko je v informačním vlastenecké válce, která zachvacuje i ruské školství. Je třeba podpořit kadety, kteří se nebojí vyjádřit svůj postoj k vlastenectví, je ale potřeba si položit otazník nad civilními školami, které evidentně naprosto netuší, jaká globální mocenská hra se rozehrává v Rusku na 1. prioritě, pokud jde o systém vzdělávání. A nejen v Rusku, platí to o všech slovanských zemích. Když národ přijde o vlastní schopnost obrany, když přijde o pravomoce o rozhodování o vlastních hranicích a migraci, když přichází o vlastní generaci pokřiveným školstvím, potom jde o nejhrozivější autogenocidu, proti které byl Generalplan Ost jenom slabým odvarem.

*České titulky v obou videích zapnete tlačítky “CC” v lištách videí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

On ten voják wehrmachtu byl nakrmený nějakou propagandou, dostal befehl a byl svým způsobem taky obětí. I když byl zfetovaný pervitinem a choval se jako nelidská kreatura. Naprosto stejně to funguje dnes, když lidem ukážete fakta jakým způsobem jsou jim vymývány mozky ze strany establishmentu, nedokážou to někteří ani vstřebat. Mainstreamoví pisálci záměrně vše filtrují. Je to obrovský tlak celé společnosti abyste se choval, jak oni chtějí.

Hypothesis, Dr. Steven Jones – film o nálezu nanotermitu ve WTC
https://www.youtube.com/watch?v=Bdml7ZxTQY0

Anan
Návštěvník
Anan

Neměli tam vůbec vystoupit. Na základě jednoho osudu člověka se nedá hodnotit jakákoliv válka.

b.k
Návštěvník
b.k

Pro toho “zneužitého” kluka mohla například škola udělat jen to málo,že by na svých stránkách publikovala celou jeho nezkrácenou verzi onoho “referátu”..
Nechápu proč to jednak neudělal on sám,případně máma,škola…kdokoliv..
A možná by bylo po šikaně..možná ne a vyšlo by najevo,že Němec ten základ nemanipuloval? Kdo ví..

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

To norské děti už nemusí nic řešit – iniciativně to vyřešili za ně:
Malformed links removed
http://www.hlavnespravy.sk/norske-deti-budu-na-vianoce-recitovat-verse-z-koranu/1232096

hirameki
Návštěvník
hirameki

šílené. prasečí viry napadly norské mozky!

Motopes
Návštěvník
Motopes

Proč se zaměřili “vykladači ” na jednotlivé vojáky? Je to taktika. Přílišným zaměřením na detail nevidím co je těsně vedle, nevidím věc vcelku a nechápu souvislosti. Tím pádem tady zbývá hodně prostoru pro manipulaci, a o to tady jde. Nemůžu popsat jak vypadá město když koukám jenom na jeden kanál.

anazuz
Návštěvník
anazuz
Jenda
Návštěvník
Jenda

Pinďáci nutně potřebují překrýt vítězství RF v Sýrii! Proto vyrazili do útoku na Severokrejce, proto kauza Jeruzalém, proto vyloučení Ruska z olympiády. Rusové nesmí uhnout ani o milimetr a postupně pindosy z Blízkého východu (a nejenom) vyhnat. Dokud tam bude jediný pinďák smrdět, tak se tam nikdy nepodaří vyvětrat. Izrael ať dělá co dělá, svůj nezvratný osud, a pouze za cenu stále větších a větších svinstev, trochu oddaluje! Je to nelegální, zločiněcko- mafiózní “stát”, a dle toho i skončí!

anazuz
Návštěvník
anazuz

Mám přesně stejný pocit.Do toho Irán .Všem normálním amíkům ,respektive té “trošce” ,co tam zbyla,přeju ,ať to ustojí se ctí.Všude se najdou blbci,ale emerika je jejich továrna .Otázkou zůstává,kdo ji hýbe…Ostatně,zřejmě ta amorálnost je její podstata.První mrtvý indián,první dovezený otrok,první zotročená země,první mrtvý ,daleko za hranicemi země,která se narodila pouze tím,že zlikvidovala,zabila a zničila původní kulturu.Anglie je hlava,Amerika ruce,Francie berle a Germánie pohůnek,který má vlastní otroky.Šéf je jinde…Apropo,pořád si kladu otázku,proč emerice nevadí jádro třeba v Izraeli?;-)..FED,MMF,zdroje. ..a jsme zpět u Ruska.;-).

hirameki
Návštěvník
hirameki

šaškárna. nic z toho nebude. Čína a Rusko těžko svolí k takovým nepřístojnostem sobě před nosem.

anazuz
Návštěvník
anazuz

No jo,ale o co jde amíkům především?Vyprovokovat Rusa.A Čína?Ta se postaví za KLDR jen v případě,že je prvně napadne emerika…Ono to možná bude jen strašení,ale..od toho už je jen krůček k masakru.Kdo věřil,že Hitler napadne Evropu?A jen dodám….Celosvětová finanční krize opět není nereálná…..

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/209192-plameny-pohlcuji-luxusni-ctvrt-los-angeles-plati-purpurovy-stupen-nebezpeci/
No vsak take co se tyce radeni prirodnich zivlu v USA, verici by rekl, ze pan Buh je na Americany nejspis uz nejak nasrany ??. Aby v “Meste andelu” americkemu prezidentovi nelehly popelem vsechny kasina a bordely ??

anazuz
Návštěvník
anazuz

Kari,bude -li nutno,chazaré obětují 3/4 ameriky pro své zájmy.Jim stačí zárodek.A tento boj dvou “hovad” odnese celý svět.Čím se provinili ti “úplně “normální amíci?

anazuz
Návštěvník
anazuz

Něco mimo téma,ale jen zdánlivě…I bratři Slováci mají své idioty…Idioti jsou zkrátka všude..
http://www.cum.sk/v/gEHI/propaganda-za-nase-peniaze-pozrite-si-prve-propagacne-video-na-podporu-nato-ktore-bude-sirene-po-celom-slovensku

Banana boo
Návštěvník
Banana boo

Ahojte aeronet. Chcelo by to už nový článok, veď včera na Mikuláša sa udiali dôležité veci-oznámenie Putina kandidovať za prezidenta, vyhlásenie Trumpa, že USA uznávajú Jeruzalem za hlavné mesto. Chcelo by to rovno dva články, od V.K.a tiež od Pozorovateľky ako to vidia. Už sa teším,aj keď to bude možno o inom.

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

ten Nikolaj vypada jako rus ,inteligence mu primo kouka z oci. Rad bych se dozvedel kolik slovanskych cechu by chtelo zit se slovanskyma rusama v rusku. Ani pozorovatelka by tam nechtela.Ja byl v rusku 3x a vim jak je to rozdilna kultura ta ruska slovanska a ta nase slovanska ceska. Nic moc spolecneho nemame. Ani pan vk si nezaregistroval svoje stranky v rusku.proc kdyz je tak miluje? radsi v te nenavidene americe.
To by bylo opravdu krasne polozit svuj zivot za lasku k vlasti. Nikdy jsem si nic vic nepral nez zemrit pro svoji vlast i s tema politikama co ji vladnou. Ja mit deti tak je okanzite ve 4 letech dam do armady aby mohli padnout za svoji vlast. pan vk by to asi udelal taky je vlastenec.
Radeji bych zil se slovanskyma zidama v Polsku. Prosze Pane barone. ruska kultura me nic moc nerika. cetl jsem Tolsteho Dostojevskeho Gorkiho ,nejak to na me nezapusobilo, z hudby jsou dobre nektere kousky od Cajkovskeho a moje zena miluje rusky balet kterej jde mino me.
Ja jakozto cesky slovan nejak vic mam rad Jacka Londona Bila Monroea Ernesta Hemingwayje.
Taky me udivujou zdejsi slovansky komentatori co maji anglickou prezdivku -chapeteto?
neni slovan jako slovan -tomu neverte !!!

Plukovník Žitný
Návštěvník
Plukovník Žitný

Je vidět, že pan západní Slovan je opravdu vzdělaný, zcestovalý i velmi zkušený. A kromě Čajkovského jsi z ruské klasické hudby ještě něco slyšel, ty jeden kunsthistoriku? Na trolly se nemá reagovat, ale jen se trochu napapej, když ti kručí v břiše…

anazuz
Návštěvník
anazuz

Zdravím do Kanady..;-).Rusové jsou lidé,kteří se rozdají.Nevím,jakou máte zkušenost Vy.Nyní nehodnotím ekonomickou stránku,ale tu lidskou .A také mám otázku..Proč by český slovan měl žít v Rusku?Není podstata jinde?Že by slovanské země měly spolupracovat a bránit se před světem,který je od nepaměti bere jako otroky?Nebylo by fajn mít velkou slovanskou rodinu i na mezinárodní scéně?Dovedete si představit to zděšení,pokud by se Slované rozhodli založit vlastní unii?;-)
A další otázka..proč západní mocipán využívá levnou východní pracovní sílu?Oni pracovat neumějí?;-)))
Každý národ má právo na sebeurčení,svou historii,svou kulturu..A hlavně!!na svou zemi!!!

hirameki
Návštěvník
hirameki

hudba? Co Šostakovič, Stravinskij, Prokofjev? literatura? co třeba Gogol, Čechov, když Tolstého s Dostrojevským né? co Tarkovskij? vše světově uznávaná jména, umělci, jejichž díla dodnes frekventována na Západě často a jako prestižní? a to zmiňuji pouze starší generaci tvůrců.

Host
Návštěvník
Host

No, já bych asi nehledal chybu u Tolstého, ale u pana zarathustra. Já jsem v Rusku (a v řadě dalších zemí) rovněž párkrát byl, pracoval jsem tam i pár měsíců, s manažery i dělníky. Kdybych už musel žít jinde, než žiji, Rusko by nebylo vůbec strašnou volbou. Je to země, kde lidé cítí jeden s druhým, a západní zdvořilost je jaksi nadbytečnou. Nebo skoro přetvářkou, chcete-li. Pochopitelně, lidé s nedostatkem empatie nebudou vědět, o čem je řeč.

Tak, jak pan zarathustra nechápe východní kulturu, tak já zase nechápu lidi jako je on. Je jak slepý, který vysvětluje, že barvy jsou nanic.

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Rusové jsou možná méně vzdělaní než my – Češi nebo jiní západní Slované, to vyplývá z historie, jak Rusko bylo dlouho zaostalé, agrární stát, zatímco u nás se v monarchistických dobách budovaly železnice, továrny, vědecky bádalo… (Oni měli génie – jednotlivce mezi vědci, umělci, ale celková intelektuální úroveň obyvatelstva prostě byla a je nižší.) Tohle se nedá vyřešit za 100 let. Navíc pořádná industrializace a vědecko-technický pokrok začal až za Stalina. A že toho od té doby stihli hodně. Dobře, takže jsou méně vzdělaní, ale ne hloupí, jsou hrdí a dobrosrdeční, odvážní, stateční, houževnatí, nejsou zkaženi západní dekadentní kulturou a sobeckým individualismem. Už vidím vás – vy byste nešel bránit ani svou vlast, oni by klidně bojovali i za ostatní slovanské národy! A to nemluvím o přírodních podmínkách, které bychom nedali ani vy, ani já.

Janaz
Návštěvník
Janaz

S tým vzdelaním by som to nepodceňovala, ich vzdelanie ešte aj za socializmu bolo na vysokej úrovni, dovolím si tvrdiť, že na vyššej ako v ČSSR. Napr. aj ich jazyková vybavenosť bola o dosť lepšia ako naša, napriek tomu, že sme mali jednak povinnú ruštinu a voliteľné angličtinu, nemčinu a francúzštinu. Toto mi potvrdili dávno po 1989 na viacerých miestach vo svete, že ruskí turisti, ktorí tam prichádzajú, ovládajú veľmi dobre jazyky ako angličtinu, nemčinu či francúzštinu.

Janaz
Návštěvník
Janaz

Mám dojem, že tebe žiadna kultúra nič nehovorí, o nehmotných hodnotách ani nehovoriac.

.lak
Návštěvník
.lak

To je akce vymívání mozků úžery a nikdy to v systému mamona a jeho dvora debilních darmožroutů nebude jinak. (je to termín pro jejich stav a nikoli urážka) Takřka užiteční idioté nenávisti tvůrčím. Likvidují soustavně pracující ale oni se jim stále rodí a v zřízeném pilíři systému pracovních úřadech mají materiálu po jejich devastech paradoxně vždy více. To je “Qalititní uzavřený systém pekla zřízený upíry a to je pro ně urážka protože tito dárečci si v kapitalismu spouštěných period likvidací těch užitých libují a nikdo jim zpravidla po užití válečné orby nenadává protože prostě nejsou a dějiny si napíší a s novými generacemi formantů v skutku idioty pedagogoklistýrů mají nový materiál na choutky velkomožných.
http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

Pravda se nehodí škrtněte / workoholici