VIDEO: Ruský analytik odhalil, že západ má novou taktiku a snaží se...

VIDEO: Ruský analytik odhalil, že západ má novou taktiku a snaží se z Ruska v očích světové veřejnosti udělat druhou Severní Koreu a národ grázlů. Londýn spolupracuje s americkými neocony na plynové otázce Ukrajiny, Theresa May chce dovážet do Velké Británie americký břidlicový plyn, který britské domácnosti ale vyjde na trojnásobek dnešních cen ve srovnání s ruským plynem! [CZ Titulky]

VIDEO: Ruský analytik odhalil, že západ má novou taktiku a snaží se z Ruska v očích světové veřejnosti udělat druhou Severní Koreu a národ grázlů. Londýn spolupracuje s americkými neocony na plynové otázce Ukrajiny, Theresa May chce dovážet do Velké Británie americký břidlicový plyn, který britské domácnosti ale vyjde na trojnásobek dnešních cen ve srovnání s ruským plynem! [CZ Titulky]

Ruský televizní kanál Rossija 1 přinesl před několika dny diskusní pořad k aktuální kauze dvojitého agenta Sergeje Skripala, který byl v londýnském Salisbury otráven bojovým plynem. Naprosto skvělý komentář měl v pořadu bezpečnostní analytik Sergej Michejev, k jeho komentáři jsem připravil české titulky ve videu v úvodu článku. Současná situace amerických elit je zoufalá. V Německu byla znovu do funkce kancléřky zvolena Angela Merkel a Vladimir Putin opět drtivým způsobem vyhrál prezidentské volby minulý víkend. Před dvěma týdny Ukrajina udělala skvělý obchod s Berlínem, když ten slíbil dorovnávat a doplácet cenu ruského plynu pro Ukrajinu během reverzního transportu z Německa, přes ČR a Slovensko na Ukrajinu.

Namísto nahrazení dodávek ruského plynu za americký plyn z břidlic, který by na Ukrajinu dovážely americké tankery, se Kyjev rozhodl odebírat ruský plyn od Německa. Americké elity to nemohly vydýchat takový podraz a přišel útok a odveta. Dvojice neznámých migrantů zaútočila v Německu na obchodního ředitele německého plynárenského gigantu RWE, který tuto plynovou transakci mezi Berlínem a Kyjevem bude technicky zajišťovat. Útočníci chrstli ředitelovi RWE do obličeje kyselinu. Byl to brutální vzkaz Američanů, odveta a výhrůžka. O kauze jsme přinesli článek zde. Američané se zachovali jako národ grázlů?

Sergej Michejev, analytik.

A budete se divit, ale kauza s chemickým útokem v Londýně má rovněž mnoho společného s americkým břidlicovým plynem. Theresa May totiž dnes oznámila, že jako sankce a odvetu za údajný ruský chemický útok v Londýně zvažuje britská vláda odstřižení od ruských dodávek plynu z ropovodu Jamal [1] a jejich nahrazení jinými zdroji, např. od amerického koncernu Shell, což není nic jiného, než břidlicový plyn, který Shell těží v USA. Dokonalé načasování, že?

Dodávky plynu tankery z USA do Velké Británie však vyjdou britské domácnosti odhadem britských ekonomů až na trojnásobek dnešních cen, protože v ceně dodávek budou zahrnuty náklady na obousměrný provoz tankerů, které zpátky do USA budou jezdit prázdné a náklady na návrat musí koncový spotřebitel plynu také uhradit. Pesimisté mluví dokonce o čtyřnásobku dnešních cen ruského plynu, protože dodávky plynu nelze zatížit pro domácnosti tak vysokou spotřební daní, jako je třeba u nafty nebo benzínu, takže výpadek by zaznamenal i britský státní rozpočet. Z něho ale čerpají zisky britské distribuční společnosti, které si účtují marži za distribuci ve svých sítích.

Jak udělat z Ruska národ grázlů a druhou Severní Koreu? Obviněním z použití chemických zbraní!

Dobře si všimněte, že z kauzy jednoho otráveného dvojitého agenta je britskou vládou vykreslována kauza takových rozměrů, jako kdyby snad Rusové bombardovali Londýn tisícovkami chemických bomb. Celou věcí se má zabývat NATO z pozice obvinění, že Rusko zaútočilo na členskou zemi NATO chemickými zbraněmi. A takové obvinění, jakkoliv je to nebetyčný blábol, je vysoce nebezpečná hra, protože může zažehnout válku mezi NATO a Ruskou federací.

Musíme si uvědomit, že NATO a tím pádem americké elity hledají záminku pro vyvolání války s Ruskem. A když se díváme, co se děje v kauze Sergeje Skripala, začíná to připomínat Tonkinský záliv. Jak správně uvádí Sergej Mechejev, ruští oligarchové ve Velké Británii teď budou žít  ve strachu, co se s nimi stane. Budou neustále živeni obavami, že zlé Rusko na ně chystá další útok strašlivou chemickou zbraní. A britská a americká vláda to použijí jako nátlakový mechanismus na ruské oligarchy, aby posílali do Ruska tamní opozici mnohem větší peníze, než posílají dosud, aby se v Rusku změnil politický režim.

Julia a Sergej Skripalovi.

Jinými slovy, vidíme zde podivnou změnu plánů amerických elit. Už nechtějí do Ruska posílat vlastní peníze, protože výsledek je nula. Že se něco děje, to potvrzuje i prosebný dopis [2] Jakuba Jandy z Evropských hodnot, kde žádá americkou firmu o příspěvek na chod Jandovy neziskovky. Americké kohouty penězovodů se asi pomalu uzavírají. Ale protože Američané nechápou situaci, jaká je v Rusku, zdůvodňují si to tím, že změna v Rusku nenastává proto, že západ posílá do Ruska málo peněz. A protože Američané na tom nejsou s penězi a rozpočty nijak slavně, chtějí do financování ruské opozice více zapojit ruské oligarchy, kteří žijí na západě. Neoconi mají představu, že když do Ruska poteče více peněz ze západu, výsledek změny režimu v Rusku se nakonec dostaví.

Ovšem tu změnu mají zacvakat ruští oligarchové na západě, což je opravdu úsměvné, protože to opět ukazuje na to,  že Američané a Britové opravdu nechápou, co se děje. Většina ruských oligarchů nežije na západě kvůli tomu, že by neměli rádi Putina, ale kvůli životnímu stylu, luxusu a školám svých dětí. To je vidět každý rok v Londýně, kdy na ruskou ambasádu na oslavy Dne vítězství jsou zvány desítky ruských oligarchů, kteří žijí ve Velké Británii a vztahy s Putinem mají více než vynikající.

Ruští oligarchové mají nově dostat strach z Putina a financovat proti němu ruskou opozici

To velmi narušuje představu šířenou v západních médiích, že každý, kdo je jen trochu bohatý Rus, nenávidí Putina. Tahle teze je tak úchylná, že může fungovat jen u lidí, kteří o ruském oligarchátu nevědí naprosto nic. Většina dnešních miliardářů s ruským občanstvím se totiž “udělala” až během Putinova ekonomického zázraku po roce 2000, kdy Vladimir Putin zapojil do rekonstrukce hospodářství stovky významných podnikatelů v celém Rusku, kteří se podíleli na zakázkách národní infrastruktury Putinovy pojelcinovské renovace země.

Proto si všimněte, že drtivá většina ruských oligarchů, která žije v cizině, všude propaguje Rusko, ruské vlajky, symboly, podpora ruských sportovců a klubů atd. Pokud si Američané a Britové myslí, že ruští oligarchové budou rozvracet Putinovo Rusko, které jim pomohlo zbohatnout, je něco opravdu divného v hlavách amerických neoconů. Éto děbily? Ne každý ruský oligarcha na západě je totiž Chodorkovský, ten je spíš výjimkou, která potvrzuje pravidlo.

Vladimir Putin vyhrál volby se ziskem 76.7% a upevnil svoji moc.

Nebezpečí celé kauzy Skripal spočívá v tom, že Rusko má být nově vykresleno jako “národ grázlů”, který se snaží zabíjet chemickými zbraněmi obyvatele západního světa, a tím pádem má být Rusko postaveno na stejnou úroveň jako Severní Korea. Problém je v tom, že co nefunguje ani v případě KLDR, tedy izolace, nebude už vůbec fungovat v případě Ruska. Hrozba proto spočívá hlavně v tom, že Rusko může být vykresleno jako země, která poskytuje chemické zbraně syrské vládě a Američané tím získají právo a mandát na odstranění Bašára Asada, jako už se jednou pokoušeli, když v roce 2013 chtěli Damašek obvinit z použití chemických zbraní a vyhlásit nad Sýrií bezletovou zónu.

V poslední chvíli tehdy situaci zachránilo Rusko. Jenže pokud nově Rusko bude stavěno na úroveň jako KLDR, nikdo už nebude Rusko respektovat s ohledem na Sýrii. Když americká kobyla chcípe a její moc oslabuje, o to více bude kolem sebe kopat. A to zvláště ve chvíli, kdy se Američanům nepovedl Majdan na Slovensku, který neskončil předčasnými volbami. Další porážka neoconů, další neúspěch. O to více bude narůstat riziko mohutné americké provokace, při které zemřou stovky nebo tisíce lidí a bude z toho následně obviněno Rusko. Je to jenom otázka času.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Peter
Návštěvník
Peter

Českí a Slovenskí národ / slováci a česi sú národom inteligentov a nie psychopatov /nedajme sa zblbnúť debilmi zo západu čo sa snažia za každú cenu nastoliť USA svetovládu !!!

Carlo_F
Návštěvník
Carlo_F

Tedy nezlobte se na mě, redaktoři, ale objevujete Ameriku. Každý soudný člověk přece sám vidí, že se tzv. Západ snaží udělat z Ruska nepřítele č. 1.

napisy
Návštěvník
napisy

Je to cielené vytváranie informačného predpolia za účelom obhájenia budúcej agresie – verbálna práve prebieha (ale i vojenskej) voči Rusku…Takto to vnímam ja…

lentak
Návštěvník
lentak

Theresa May totiž dnes oznámila, že jako sankce a odvetu za údajný ruský chemický útok v Londýně zvažuje britská vláda odstřižení od ruských dodávek plynu z ropovodu Jamal [1] a jejich nahrazení jinými zdroji, např. od amerického koncernu Shell, což není nic jiného, než břidlicový plyn, který Shell těží v USA. Dokonalé načasování, že?
Poznamka1 .: Neni iste, ze do Britanie kupi prave plyn vytazeny v USA https://www.hlavnespravy.sk/paradise-papers-usa-nakupuju-plyn-v-rusku-potom-ho-ako-svoj-predavaju-europe/1199896
Poznamka 2: Pozadie preco tak USA kopu moze byt aj v tom, ze Cina a Rusko viac nechcu nakupovat americke statne dlhopisy.
http://www.teraz.sk/ekonomika/cina-udajne-uvazuje-o-obmedzeni-ale/302120-clanok.html
Poznamka3: , ze vo svete bolo ociernovane KLDR , je iba hra globalistov pred svetovou verejnostou. KLDR patri pod spravu globalistov ako aj Juzna Korea. Zjednotenie KLDR s Juznou Koreou bolo v plane globalistov.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Schůzka byla ,,tajná,, a český mainstream nic.. vysvětlení Ruska….. stropnický asi použil neurol… https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803216999460-rusko-cesko-a234/

konzerva
Návštěvník
konzerva

Bude evropa od 20.2.2019 bez zemního plynu…. bude spuštěn plynovod do Číny..??http://rusnext.ru/news/1521617516

vivic
Návštěvník
vivic

Mluvčí ministerstva zahraniční USA aktuálně hrozí sankcemi evropským firmám, které se budou podílet nebo využívat zemní plyn z plynovodu Nord Stream 2. Údajně k tomu chtějí využít federální zákon CAATSA, který definuje sankce proti Íránu, KLDR a Rusku.

Banana boo
Návštěvník
Banana boo

Písať, že sa američanom u nás nepodarilo vyvolať majdan a predčasné voľby je podľa mňa trochu predčasné, ešte sa môže kadečo stať. “Rozvracač režimov” sa nevzdáva a pokračuje v organizovaní protestov ďalej.Počúval som Pjakina keď mu položili otázku ohľadne majdanizácie našich štátov a vyjadril sa aj tak, že výsledok, či skôr priebeh u nás bude tiež závisieť od toho,ako sa bude vyvíjať v USA vzťah medzi americkou národnou elitou a globálnou elitou, ako bude vyzerať presun centra moci z USA do Číny, tiež otázka Iránu. Od jedného informátora mám správu, že u nás a nielen tu ale v celej strednej európe môže nastať, ba skôr nastane stav Stanného práva, keď bezvýhradnú moc budú mať prezidenti a generáli,pravdepodone za 2 až 3 roky.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Otec Litviněnka řekl na ruské televizi kdo ho ve skutečnosti zabil a omluvil se člověku co je podezřelý z vraždy Lugovému….agent cia ze známých okolo Berezovského…. http://rusvesna.su/news/1521607767

M.C.
Návštěvník
M.C.

To je obecně známo, že Litviněnka nechal zlikvidovat Berezovský. Protože mu ani britské rozvědce už k ničemu nebyl a pořád chodil tahat z Berezovského peníze.
Tak vymysleli jak ho ještě naposled využít.
V roce 2006 o tom vyšla kniha Případ Litviněnko (The Litvinenko files). Autor novinář Sixsmith popisuje jednotlivé aspekty celé věci. Ten závěr tam není takhle natvrdo napsán, ale vyplyne logickou úvahou z napsaného.
Všeobecně se uprchlí agenti likvidují pokud možno hned, než je protistrana stihne tzv. vytěžit, vytáhnout z nich informace. Likvidovat už vytěženého agenta po několika letech nemá smysl, škoda už je způsobena a vražda agenta ji nenapraví.

hirameki
Návštěvník
hirameki

ano, viz tzv Viktor Suvorov a jeho knížka Akvárium. Tento Ukrajinec ve službách sovětské GRU byl odloven Brity na poslední chvíli, než jej málem dostali jeho soudruzi – ve Vídni.

na-co
Návštěvník
na-co

Na spoluprácu na obnove bezpečnosti v Európe vyzval v liste adresovanom staronovému ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.
Ako vyplýva z oficiálnych utorkových informácií unijných zdrojov v Bruseli, Juncker v písomnosti zdôraznil, že pozitívne vzťahy medzi Európskou úniou a Ruskou federáciou majú kľúčový význam z hľadiska bezpečnosti starého kontinentu. Spoločným cieľom by malo byť opätovné vytvorenie paneurópskej bezpečnosti na báze tejto spolupráce, podčiarkol.
https://www.hlavnespravy.sk/juncker-vyzval-putina-na-spolupracu-na-obnove-bezpecnosti-v-europe/1346858

M.C.
Návštěvník
M.C.

Tak panevropské bezpečnosti se mu zachtělo, ožralovi starému.
K panevropské bezpečnosti by nejvíce přispělo, kdyby se celé vedené EU sbalilo a odešlo do dáli.

hirameki
Návštěvník
hirameki

lépe kdyby se uchlastalo k smrti.