VIDEO: Rusko zahájilo přesuny elitní Národní gardy “Rosgvardija” do Běloruska, svědci hlásí...

VIDEO: Rusko zahájilo přesuny elitní Národní gardy “Rosgvardija” do Běloruska, svědci hlásí na běloruské hranici přejezdy ruských transportérů a bojové techniky ve směru na Minsk! Alexander Lukašenko uvedl do stavu plné bojové pohotovosti západní okruh běloruské armády, podle pozorovatelů se schyluje k vojenskému potlačení protestů běloruskou armádou, zatímco ruská Národní garda nezasáhne a bude pouze chránit prezidentský palác v Minsku! Je to pojistka pro případnou evakuaci Alexandera Lukašenka do Moskvy, anebo vidíme ruský model z Venezuely?

VIDEO: Rusko zahájilo přesuny elitní Národní gardy “Rosgvardija” do Běloruska, svědci hlásí na běloruské hranici přejezdy ruských transportérů a bojové techniky ve směru na Minsk! Alexander Lukašenko uvedl do stavu plné bojové pohotovosti západní okruh běloruské armády, podle pozorovatelů se schyluje k vojenskému potlačení protestů běloruskou armádou, zatímco ruská Národní garda nezasáhne a bude pouze chránit prezidentský palác v Minsku! Je to pojistka pro případnou evakuaci Alexandera Lukašenka do Moskvy, anebo vidíme ruský model z Venezuely?

Zatím nelze vynášet jakékoliv finální závěry, ale postupně to vypadá, že dochází k odhalování karet, které před několika dny rozdal Vladimir Putin ve věci běloruské bezpečnostní krize. Začínají totiž unikat střípky a útržky telefonických rozhovorů Alexandera Lukašenka a Vladimira Putina, který se podle informací nejvíce zajímal o jednu věc, nakolik je běloruská armáda loajální Alexanderu Lukašenkovi. Vladimir Putin jednoznačně nechce riskovat, že by došlo k ozbrojenému a bratrovražednému střetnutí mezi ruskou a běloruskou armádou. A jak se ukazuje, Vladimir Putin chtěl po Alexanderu Lukašenkovi očividný důkaz, že běloruská armáda je mu věrná. Právě proto nařídil Alexander Lukašenko mohutné vojenské cvičení běloruské armády na západní hranici, které probíhá právě v těchto hodinách a mělo by trvat až do čtvrtka.  Jenže, situace se opravdu dramatizuje.

Konvoj neoznačených vozidel ruské Národní gardy na silnici z Petrohradu do Minsku.

Vladimir Putin dnes telefonicky hovořil [1] s Angelou Merkel a varoval ji, aby se Evropská unie nevměšovala do vnitřních záležitostí Běloruska. Merkelová podle posledních informací to odmítla a EU bude pokračovat v intervenci v Bělorusku. Ihned po skončení rozhovoru tak zavolal Vladimir Putin do Minsku Alexanderu Lukašenkovi a informoval ho o průběhu schůzky. A k čemu došlo následně ihned poté? Alexander Lukašenko uvedl do stavu nejvyšší bojové pohotovosti prakticky polovinu běloruské armády, konkrétně celý západní okruh běloruské armády a už rázem nejde jen o cvičení na západní hranici, ale o regulérní bojový poplach.

Takhle rozhodně nevypadá reakce státníka na telefonát, pokud by v telefonátu zazněly příznivé a dobré informace. Právě naopak. Informace z Běloruska ukazují, že dochází k neustálé bezpečnostní eskalaci a některé procesy v opozici už zjevně probíhají zcela samovolně a bez konzultací se Světlanou Tichanovskou, která je izolována a úplně sama ve Vilniusu v Litvě. Opoziční média totiž přinesla informaci, že v Bělorusku chystá opozice sestavit svoji vlastní vládu.

V Bělorusku se jedou protesty v ulicích podle scénáře z Hong Kongu, přiznal na CNN Prima News běloruský opozičník. Do Běloruska začali přijíždět ruští elitní vojáci Národní gardy

Běloruský opoziční novinář Franak Viačorka poskytl rozhovor [2] americké televizi provozované v ČR, že opozice v Bělorusku provádí revoluci podle modelu a scénáře Hong Kongu. Vůbec se tím netajil a sdělil to přímo a otevřeně v rozhovoru. Demonstrace v Hong Kongu přitom řídila přímo americká zpravodajská služba CIA, která poskytovala finance, operativní a komunikační zázemí. To samé zřejmě v nějaké podobě probíhá nyní v Bělorusku, jenže průběh těchto pokusů o provedení převratu bude diametrálně odlišný v detailech geopolitické bezpečnosti v regionu.

Rozhodnutí [3] Alexandera Lukašenka vyhlásit bojovou pohotovost na západním okruhu Běloruska, ukazuje na připravený taktický scénář, kterým Alexander Lukašenko prokazuje Kremlu, že plně kontroluje a ovládá běloruskou armádu. Je to zkouška funkčnosti dálkového ovládaní běloruské armády, které má v ruce Alexander Lukašenko. Pokud toto dálkové ovládání bude fungovat, Kreml se nebude obávat nasunout do Běloruska svoji regulérní armádu, protože bude mít jistotu, že nedojde k vojenskému střetu.

Video z neděle 16. srpna 2020 na bělorusko-ruské hranici, silnice z Petrohradu do Minsku

Svědci totiž začali už v neděli na bělorusko-ruských hranicích hlásit a natáčet konvoje vojenské obrněné techniky, především obrněných vozidel pěchoty, které nemají žádné poznávací značky, žádné vlajky a ani symboly státu. Přesně takové vozy bez označení a bez registračních čísel, bez označení pluků a oddílů, používá jediný útvar ruských ozbrojených sil, a to je elitní ruská Národní garda (Rosgvardija, založená v roce 2016), jejíž mnozí dnešní členové mají za sebou i bezpečnostní operaci na Krymu v roce 2014 a zabránili Pravému sektoru v převzetí kontroly nad Krymem.

Tento elitní útvar ruské armády spadá pod přímé velení ruského prezidenta a jeho nasazení lze chápat jako předvoj, který v první fázi má poskytnout Alexanderu Lukašenkovi klidné spaní a klid na práci v Minsku. V neděli došlo k natočení jednoho takového konvoje obrněných vozidel Národní gardy na státní běloruské hranice, vojenský regulovčík organizoval transport a řidič v autě, který video natočil, to komentuje slovy, že bude dobře, protože ruská armáda už jede po silnici z Petrohradu na pomoc přes státní hranici a konvoj odbočuje hned za hranicí směrem na silnici na Minsk. Obrněné vozy pěchoty jsou neoznačené, bez značek, bez insignií. Video máte výše.

Vladimir Putin volal v úterý s Angelou Merkel, potom volal s Alexanderem Lukašenkem a běloruský prezident nakonec uvedl do stavu pohotovosti polovinu běloruské armády na západě země

Telefonický rozhovor Vladimira Putina s Angelou Merkel byl pouze o ujasnění si stanovisek a pozic. Berlín zřejmě neposlechl radu Vladimira Putina, aby se EU do záležitostí Běloruska nevměšovala, a Kreml zopakoval své stanovisko, že má podepsanou smlouvu o kolektivní obraně s Běloruskem. Výsledkem tak je jediná věc, že Alexander Lukašenko uvedl do stavu nejvyšší pohotovosti prakticky polovinu běloruské armády, přičemž zatím důvodem pro pohotovost jsou vojska NATO v Polsku a v Litvě v dojezdové vzdálenosti 15 minut od státní hranice s Běloruskem.

Ovšem neoficiálně se může jednat pouze o předváděčku fungování dálkového ovládání běloruské armády v rukách Alexandera Lukašenka. Dobře si možná pamatujete, jak ukrajinský prezident Viktor Janukovyč najednou ztratil kontrolu jak nad policií, tak i nad ukrajinskou armádou a musel ze země uprchnout. Tenhle scénář, jak se alespoň zdá, se v Bělorusku nenaplňuje. Policie i armáda, až na některé výjimky jednotlivců, je plně loajální Lukašenkovi.

Alexander Lukašenko na přehlídce techniky ruské Národní gardy, foto z dřívější doby.

Mezi běloruskou opozicí se začaly šířit fámy a zvěsti, že tisíce lidí zatčených na demonstracích v Minsku, jsou stále na neznámém místě a začíná se proslýchat, že už jsou v Rusku a míří do táborů na Sibiři. To je samozřejmě hodně přitažené za vlasy, ale jak upozorňují pozorovatelé a i novináři západních médií, takovéto fámy, bez ohledu jestli jsou nebo nejsou pravdivé, vyvolávají v obyčejných Bělorusech obrovské obavy, a právě proto došlo v posledních dnech k výraznému ochabnutí protestů a rovněž ke snížení účasti lidí na těchto protestech. Každopádně ten hlavní signál byl vyslán už v pondělí [4], kdy se Světlana Tichanovská nakonec neprohlásila za právoplatnou prezidentku, ale pouze se vžila do role národní vůdkyně do předčasných voleb. Tím de facto uznala porážku, přiznala, že nevyhrála prezidentské volby, vzdala se tím nároku na výhru, který do té doby uplatňovala.

Západ podle posledních informací už sestavuje v Bělorusku za pomoci opozice a neziskovek samozvanou vládu, na kterou má přejít veškerá moc v zemi. A právě před tím Putin varoval Merkelovou v telefoníckém rozhovoru

Přesto však západ nic nevzdává a nadále podněcuje aktivisty a opozici v Bělorusku, aby sestavila vlastní vládu, na kterou přejdou veškeré pravomoci řízení Běloruska. K tomu, aby došlo k předání moci, by muselo dojít ke vzpouře celého státního aparátu, a k tomu nedojde, dokud Lukašenko bude kontrolovat policii a armádu. Přesto však existuje ještě jedna a velmi málo pravděpodobná varianta, která by ovšem znamenala katastrofu nejen pro Bělorusko, ale hlavně pro Vladimira Putina a pro Rusko. Tou variantou je možnost, že Vladimir Putin vyslal Národní gardu do Minsku jen pro případ, pokud by běloruská armáda vypověděla Lukašenkovi loajalitu, protože Lukašenko mohl Putinovi sdělit, že už běloruskou armádu nekontroluje.

Běloruská dívka objímá vojáky v centru Minsku.

Tito vojáci ruské Národní gardy by měli potom za úkol pouze jedinou věc, a to evakuovat Lukašenka z Minsku do Moskvy. Opozice může vyslání malého počtu ruských vojáků do Minsku si vysvětlit právě tím, že tam nejsou kvůli tomu, aby potlačili běloruské povstání, ale aby zajistili Lukašenkovi evakuaci. Tento tah Kremlu je proto z taktického hlediska velice podivný a velmi nebezpečný. Právě proto teď Alexander Lukašenko musí více než kdy jindy spoléhat na armádu a její podporu, protože kdyby nad ní ztratil kontrolu, ruská armáda by možná ani nepřijela, pouze by byl evakuován vojáky ruské Národní gardy do Moskvy.

Minsk s velkou pravděpodobností čeká venezuelský scénář, tzn. ruská ochrana se bude týkat jen sídel moci běloruské vlády, ale pořádek v ulicích běloruských měst si bude muset Lukašenko udělat sám

Podle ruských analytiků se tak začíná rýsovat scénář, kdy potlačení protestů má podle všeho provést běloruská armáda a ruští vojáci budou pouze hlídat prezidentský palác a hlavní město. A co nám to připomíná? No ano, to je přesně model, který Kreml použil v Caracasu ve Venezuele, kde došlo k rozmístění ruských elitních vojáků a také žoldáků na ochranu prezidentského paláce Nicolase Madura, ale jinak veškerou bezpečnost a potlačení protestů musela zajistit venezuelská armáda sama. A ve Venezuele, jak je vidět, to fungovalo. Není proto důvod v Bělorusku vymýšlet jiný model. Rusové zajistí, aby vůdce neutekl z paláce kvůli strachu z atentátu, aby měl čas a klid na práci a jakmile to vidí armáda, že vůdce neuteče, protože mu záda kryjí ruské elitní oddíly, ani armáda si nedovolí prezidentovi vypovědět poslušnost.

Alexander Lukašenko jako vrchní velitel ozbrojených sil Běloruska

A proto je vysoce pravděpodobné, že se staneme svědky vojenského potlačení protestů v Bělorusku, ale provede to běloruská armáda, a spíše než armáda to provede běloruská policie, kterou bude armáda pouze krýt pro případ problémů. Alexander Lukašenko tak dostane pocit krytých zad, pocit zázemí a v takové situaci je šance na úspěch občanské revoluce naprosto minimální, protože dokud prezident v zemi s prezidentským systémem moci je v úřadu a drží veškerou moc za podpory ruské Národní gardy, běloruská armáda nebude mít odvahu vypovědět poslušnost svému vrchnímu veliteli. Aplikace ruského modelu Venezuely v Minsku je tak podle posledních událostí opravdu vysoce pravděpodobná.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Šárka
Návštěvník
Šárka

Bravo pane prezidente Putina -pád Varšavském smlouvy-díky vlastizráscům <nám nyní ukazuje -KDOVLÁDN V ČR!!!!ŽIDÉ A CIA NATO A MOSAD -STÁT JE ROZKRADENÝ <lid bez odporu a kriminalita státních úředníků ( justice;exekutoři;lichváŕi;podsvětí -) jen kvete-ale jak řekl Jan Kozina—-DO ROKA A DO DNE ČEŠTÍ VLASTIZRÁDCI STANETE PŘED BOŽÍM SOUDEM !!!!!!Neboť KARMA JE ZDARMA !!?!! Šárka

trtal
Návštěvník
trtal

Vsechny staty co byly drive ve svazu a vsechny ty, co ztratily kryti SSSR jsou dnes vylozene v riti…vcetne nas…

Zdecimovane ekonomiky, otravena priroda a lide, rozkradeni, zadluzeni, odzbrojeni a vychova totalne vymastenych, neschopnych a arogantnich blbcu do budoucna…
Maximalni mozna svoboda Belorusu je mozna v maximalnim moznem spojeni s Ruskem a nejenom proto, ze jsou to vlastne Rusove, tak jako vetsina Ukrajincu…
Samotna svoboda “techto narodu” – presneji naroda je omezena vecnym utokem Zapadu a vnitrni 5.kolonou Zapadem financovanou a rizenou…
Totez plati i pro nas samozrejme…
proto nas uci Rusy nenavidet…
Pro Zapad jsme jako Slovane byli odjakziva podradna otrocka rasa k vyhlazeni….

Otakar
Návštěvník
Otakar

Tohle chce většina Bělorusů. Nevidím důvod, proč by se měli podřizovat menšině!

https://colonelcassad.livejournal.com/6108550.html

Dáša
Návštěvník
vojta
Návštěvník
vojta

Bělorusové jsou Rusové. Žádná EU jim nemá co nabídnout, rozvinutý průmysl Běloruska nemůže existovat bez Ruska a jeho kontraktů, energetika je Ruská. V Bělorusku jsou dva úřední jazyky a Běloruštinu používají jen spisovatelé a národovecká inteligence, Polovina Bělorusů má příbuzné v Rusku. Lukašenko se v minulých letech snažil vymezit proti Rusku a hrát si na samostatnost a něco tak vyžebrat ze západu. Ale v momentě, kdy Rusko začalo nabízet vyšší životní úroveň než Běl. , začal Bělorusům vadit. Chtějí se mít jako v Rusku. Běloruská armáda je naprosto proruská a připravená vytvořit další ruský vojenský okruh – Běloruský front. Hned za hranicemi vidí, jak by skončila jejich “spolupráce” s takovými zloději, jako jsou EU, Německo a USA. Ruskou armádu přivítají a rádi si zvolí nového Putinka.

Birda
Návštěvník
Birda

Ďaďa Putin a zima to vyřeší, zkolpy uši. Dofam ze jim pošlou USA letadlo dolarku jak na Ukrajinu kde se strážili,?

Bojkotujme NATO
Návštěvník
Bojkotujme NATO

Reálně hrozí, že Češi a Slováci můžou být direktivně zataženi do uměle vyvolaného konfliktu v Bělorusku.

hustý
Návštěvník
hustý

Zákon na kanonenfutry mají a postižení nemají odvolání. Můžete takřka bez vyjímky studovat mapy jak politicky nejkratší cestou odtamtud do ruska. Musíte vědět že s návratem nepočítají ani na to nevyčlení prostředky, trh.
Businessmani nemají zábrany za bukem a eu vlastní, dostrkaji si loutky na zodpovědnost kam chtějí a ti zglajšajtují zákony s magory na píp.
https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ
https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

Lukašenko je hrdina
Návštěvník
Lukašenko je hrdina

Vzkažte do bratrského Běloruska, že obyčejný lidi fandí jeho režimu. Bělorusko je oázou klidu pro mnoho cestovatelů z východní Evropy. Cítí se tam jako doma.

thinable
Návštěvník
thinable
zazracne_dieta
Návštěvník
zazracne_dieta

Ruský minister Lavrov:
Štátom a predstaviteľom EÚ v Bielorusku nejde o ľudské práva ani o demokraciu. Ide o geopolitiku

20-tý srpen 1968
Návštěvník
20-tý srpen 1968

Ruští jestřábi by mohli znovu přijet do Česko-Slovenska. Byli by tu vřele vítáni.
Co je podle vás lepší? Ruští vojáci nebo negři a arabové v našich ulicích?

pantáto
Návštěvník
pantáto

mýliš sa v jednej podstatnej veci.
Ruskí vojaci nepresadzujú záujmy nejakého idealizovaného “dobra”.
Ruskí vojaci, ak by sem prišli, by slúžili na kontrolu odtoku peňazí do vreciek ruských rspektíve chasidských !ruských” oligarchov.
Nič by sa pre teba nezmenilo, korupcia by bola rovnaká, len peniaze by nešli do Nemecka a Francúzska, ale do Ruska.
Čert ako diabol, rovnaký výsledok.
Takže sa neteš, nedal si dobrý výber. Ruskí oligarchovia chránení ruskými vojakmi nie sú žiadna výhra

Déci
Návštěvník
Déci

A čo tý negry? pantáto

pantáto
Návštěvník
pantáto

o tých nemám záujem rovnako ako nemám záujem o ruských vojakov hájacich záujmy ruskej chasidskej oligarchie. Ruský vojak v súčasnosti nie je žiadny zástanca mýtického “dobra”

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pantáto
ruský voják se neroztahuje všude po světě,nevraždí v cizích zemích,nesvrhává vlády a nezajšťuje vykrádání nerostného bohatství v napadených zemích jako teroristická armáda USA. A nebýt ruského vojáka, ani bys tu nebyl ty. Takže najdi ve své vymyté hlavě zbytek rozumu.

pantáto
Návštěvník
pantáto

Jaryn
písané slovo čítať a chápať dokážeš?
opakujem čo som napísal:
“Ruský vojak v súčasnosti”
rozumieš že existuje obrovský ROZDIEL medzi ruským vojakom v roku 2020 chrániacim záujmy ruskej oligarchie a SOVIETSKYM vojakom z roku 1945, ktorý zachránil aj moju existenciu?
ja o voze, ty o koze. trepeš drísty o vymývaní mozgu, ale čítať a pochopiť jednoduchú vetu nedokážeš

rytier
Návštěvník
rytier

Jaryn
rusky vojak sa neroztahuje – pretoze sa roztahuje jeho sef, xazariati a xasidi.
Rusk vojak sa nebude roztahovat, pretoze Velky Izr chcu xasidi budovat v Rusku, co sa uz deje.

pantáto pise dobre a naznacuje, ze sa mate prestat spoliehat a obracat na vodcov a chciet v CZ Putina II. Urobte si s kurwami poriadok, my si tiez musimemurobitmporiadok?
Negri u nas nechcu byt, sme chudaci.
Ale Babix, postStB, postNKVD, prisluhovaci MGIMO atd – to je realita, od ktorej treba vycistit staty.
Na aeronete jempar clankov o pozadi a gistorii Putina a obavam sa ze ti xasidi a xazari ho raz podrazia.

Judita
Návštěvník
Judita

Myslim, ze nie si az tak K – gramotny.

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Doštuduj si co je lepší!! Jestli Čaputová nebo Lukašenko.Většina vlastenců by brala Lukašenka už jen kvůli tomu hadru přes tlamu.

pantáto
Návštěvník
pantáto

ja nemám čo doštudovať. V príspevku na ktorý som odpovedal nie je výber medzi Lukašenkom a Čaputovou, ale medzi citujem: “Ruští vojáci nebo negři a arabové v našich ulicích”
Ja nemám zapotřebí ani imigrantov, ani Lukašenka, ani Čaputovú, ani ruských vojakov, ani Fica a Matoviča, ani Babiša.
Ale priznávam, že Západu nejde o žiadne dobro pre Bielorusov, takže Lukašenko je menšie zlo ako prozápadný prezident a následné ožobračovanie Bieloruska.
Stále je to však zlo, ako aj celý spôsob takzvanej “demokracie”
Voľby, kde si vyberáš medzi čertom a diablom sú vždy výhodné iba tomu “zlu”.
Takéto voľby medzi zlom a menším zlom sú len zlo a nie výber prospešný pre nás plebejcov

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Dík za reakci ale,, díky ,,tomu ,že se nacházíme mezi dvěma mlýnskými kameny – ž a Ž mocenského řízení tak ti Bohužel nic jiného nezbývá ale pokud máš sílu ignorovat tento mocenský systém a můžeš z něho odejít ,tak to udělej budu ti držet pěsti a sám se k tomu taky odhadlám ale není to jednoduchý to ti je snad jasný.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pantáto
no proti židofašistům z USA a magorům na ničení evropy z EU, je rusko výhra v každém příépadě. Nevyžírají ekonomiky cizích států a jsou mnohem spolehlivějším obchodním partnerem. A suroviny nekradou ale levně prodávají. Provozujeme jejich spolehlivé atomové elektrárny a před vetřelci jsme byli za doby smluv s nimi na rozdíl od dneška spolehlivě chránění. Takže netáraj.

pantáto
Návštěvník
pantáto

Nevyžírají ekonomiky cizích států čiastočne nesúhlasím, sú to rovnakí kapitalisti ako aj Veolia, a ak by dostali šancu robiť to čo robí Veolia, urobili by presne to isté ako Veolia. Nič osobné, iba biznis. Takže ruskí kapitalisti nie sú o nič “iní” kapitalisti ako západní. Súčasné Rusko je tvrdá kapitalistická oligarchia, ktorá zarába všade kde sa dá, rovnako ako všetci kapitalisti.

jsou mnohem spolehlivějším obchodním partnerem súhlasím

suroviny nekradou súhlasím

ale levně prodávají , ale oni “levne” neprodávajú preto, aby na nich mali ich partneri zisk, ale preto, že dokážu podliezť cenu, ale nie vždy a nie so všetkými surovinami. Bežný boj medzi rôznymi kapitalistickými dodávateľmi spojený s bojom oligarchických skupín o mocenské postavenie a spojený s podporou svojich politických a strategických záujmov pomocou predaja “lacnejších” surovín, aby u partnerov vznikla ekonomický výhoda a tak podporovali ruské oligarchické skupiny. Takže toto tvoje tvrdenie je ekonomický nezmysel, splietaš ekonomiku, politickú a obchodnú stratégiu do jedného nezmyselného chumáča ale nechápeš vôbec podstatu toho, o čom hovoríš

Provozujeme jejich spolehlivé atomové elektrárny súhlasím

před vetřelci jsme byli za doby smluv s nimi na rozdíl od dneška spolehlivě chránění
Sovietsky zväz a socialistický blok a ich dohody nemá nič spoločné s Ruskom. Splietaš kozy, voz a pomaranče. Táraš ty, nie ja

Máš pravdivé tvrdenia ale štýlom “z každého rožka troška” a bez súvislostí, máš drísty, všetko je to spolu v jednom chumli bez logického spojenia a myslíš si, že akú pravdu si povedala a ako si ma zničila.

a ak si myslíš, že ak Škodovku kúpia ruskí oligarchovia a okamžite zvýšia platy zamestnancom, tak sa škaredo mýliš

rytier
Návštěvník
rytier

Krasne si zadefinoval vor v zakone.

Kapitalisti v Rusku nie su Rusi.
U nas by tiez neboli Rusi. (narazam na tvoju Veoliu)
U stalina neboli Rusi/Sovieti, 85% komisariatov boli xazari.
Lagre v polsku viedli iba xidia. A nackovia to vedeli. V lagroch xidia hlusili xidov.
Abramahovic urcite nie jemRus. A nebol ani Chodork (schvlane preklep)
Tajgu sekaju xazarske a xasidske firmy.
Musi si Jaryn uvedomit ze zidodasisti su aj v Rusku.
Kopec Rusov ma izraelpas.
Kto zdevastocal Ukr? Rus? Nie, xidaci.

Judita
Návštěvník
Judita

I don’t think so.