VIDEO: Rusko zahájilo likvidaci sankcionovaných potravin

VIDEO: Rusko zahájilo likvidaci sankcionovaných potravin

Ruský prezident Putin podepsal 24.června 2015 dekret o rozšíření potravinářského embarga až do 05.08.2016 včetně. Rusko dekretem omezilo dovoz potravin z USA, EU, Austrálie, Kanady a Norska, konkrétně jde o hovězí, vepřové a kuřecí maso, živé, chlazené a zmrazené ryby a korýše, mléčné výrobky, ořechy, ovoce a zeleninu.

Sankcionované výrobky se na území Ruska dostávají různými ilegálními cestami, 29. července 2015 Putin podepsal dekret, na základě kterého musí být zničeny všechny dovezené potraviny, na kterých není označena země původu. Dekret, který dnes vstoupil v platnost, má podpořit dodržení embarga, ale především ochránit ruské občany před potravinami pochybného původu. Tato opatření se nevztahují na potraviny, které si občané dovážejí pro osobní spotřebu.

Dnes začala likvidace všech potravin, na které se dekret vztahuje a potraviny, které nemají žádný štítek o zemi původu, o složení a jsou bez jakýchkoliv informací, končí v peci anebo jsou zahrabávány do země. Pohled je to velmi smutný, na druhou stranu – jak zabránit, aby ruské anti sankce nebyly obcházeny a aby na vývozu do Ruska někdo nevydělával v představě, že Rusko se bez západních potravin neobejde? A především, aby Rusko nebylo zaplavováno nezdravými a až nebezpečnými potravinami.

S použitím zdroje zde

PS: Může se zdát, že to nemá souvislost, ale dnes jsem narazila na článek o ukrajinské bídě, ve kterém jsou m.j. srovnávány ukrajinské průměrné výdělky s výdělky v zemích EU. V přiložené mapě si autor mimochodem všímá i výdělků v bývalých zemích východního bloku a ve zbytku Evropy a hodnotí to slovy, že Evropa je rozdělena na “pány a personál” (zde):

Souvislost s likvidací potravin v Rusku vidím v tom, že “personál” má nejen několikrát nižší příjem, než Německo, Británie a Francie, ale že je to i vysvětlení, proč potraviny v našich obchodech jsou vždy horší kvality, než tytéž v západních obchodech. A co teprve potraviny, které jsou vyváženy do Ruska….

– Pozorovatelka –   7.8.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lukáš
Návštěvník
Lukáš

Trochu manipulativní článek, který má vyznít tak, že jde o zodovědný krok Ruska a že se likvidují jen potraviny pochybné kvality. Skutečnost je však bohužel jiná. Co například může být pochybného na ovoci… Ve skutečnosti jde o nezpodpovědné gesto.

Rusko povstane
Návštěvník
Rusko povstane

Rusové si dobře pamatují hladomor v Leningradě, strádání za Velké vlastenecké války. Ničení potravin té svini v kremlu jen tak neprojde. Lide ruský povstaň a svrhni antikrista, který ničí Boží dary.

Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce

Pokud by se k nám dostaly nějaké neoznačené potraviny a nebo ze zemí, která nemá povolení je k nám dodávat, tak by se taky zlikvidovaly..

zombie
Návštěvník
zombie

to jestli je nebo není Putin křesťan,na to zvysoka seru,ale tento krok považuje pouze za správný a také logický-myslím,že teprve teď přijde EU o ruské trhy-jestliže těm obchodníkům,co obcházejí embargo státní moc tyto potraviny zabaví a následně bez náhrady škody zničí,je jasné,že tito obchodníci už příště nebudou chtít riskovat ztrátu a zboží z EU už prostě nevezmou a EU si holt bude muset hledat jiné odbytiště,jak se koneckonců holedbali když Putin toto embargo zavedl.Jen nechápu to,co se tady z toho dělá za zločin-vždyť sankce přece zavedla EU,ruské protisankce byli pouze reakcí,EU se strašně dušovala svým zemědělcům,že zákaz dovozu jejich produktů vlastně ani nepocítí,protože ruský trh v podstatě nic neznamená,atd,tak se prám:CO V RUSKU VŮBEC ŽRÁDLO Z EU DĚLÁ???Proč jim ho tam i za cenu takového rizika pořád cpou????6e by to s tím ruským trhem a náhradním odbytem nebyla až taková pravda,jak nás EU ujišťovala???A pro ty moralisty,co tady píšou,jaká je to zvrhlost ničit jídlo,tak těm doporučuju,ať se jdou podívat ke kontejnerům na odpad k např.i k našim hyper a supermarketům-namátkou globus,interspar,kaufland nebo třeba tesco-uvidíte,že kromě vyhozenýho jídla v nich nic jinýho není-a zajímalo by mě,kolik tisíců tun to udělá za rok.Takže asi tak

anitNWO
Návštěvník
anitNWO

Veľmi správne rozhodnutie. Ruku na srdce kto by z nás zjedol niečo čo by na obale nemalo žiadnu etiketu. Teda nevedel by či je to pol roka po záruke, čo to obsahuje a z kade to pochádza. Tomuto sa vraví uvedomelá politika štátu voči jeho občanom. Nedovoliť vedome otráviť vlastný národ. V značnej časti nejde o potraviny ale o otraviny.
Ďalej Rusy sú a podotýkam veľmi správne tvrdo proti GMO otravinám. Že my akceptujeme niečo také v EU a nevadí nám, že sa nám budú rodiť deti s tromi hlavami a dvomi penismi je naša chyba.

Potom je tu druhá vec. Len z potravinových odpadkov vyprodukovaných v EU by sa najedla celá Afrika.
Pred tromi rokmi americké korporácie vysypali do mora desiatky tisíc ton obilia. Hold bola nadúroda a ceny obilia na burze klesali bolo treba s tým niečo spraviť. To, že na druhej strane desiatky tisíc ľudí v tom momenta zomierali od hladu už akosi pokrytcov netrápi.

Putin není věřící křesťan, jen to předstírá
Návštěvník
Putin není věřící křesťan, jen to předstírá

Pravý věřící by nikdy nelikvidoval potraviny. Potraviny jsou Boží dar a ničit je znamená protivit se Bohu. Putin není křesťan, jen to předstírá.

anitNWO
Návštěvník
anitNWO

Či je Putin kresťan, alebo nie už nechaj na ňom. Podla spôsobu života a podľa toho akým spôsobom trávi dovolenky by som povedal, že je posledný kresťan v Európe. Skôr by som povedal, že ty nie si kresťan. Ak vedome podáš jedlo niekomu o ktorom nič nevieš a riskuješ tým jeho zdravotné problémy tak to kresťanské nie je to je satanské.