VIDEO: Rusko zahájilo likvidaci sankcionovaných potravin

VIDEO: Rusko zahájilo likvidaci sankcionovaných potravin

Ruský prezident Putin podepsal 24.června 2015 dekret o rozšíření potravinářského embarga až do 05.08.2016 včetně. Rusko dekretem omezilo dovoz potravin z USA, EU, Austrálie, Kanady a Norska, konkrétně jde o hovězí, vepřové a kuřecí maso, živé, chlazené a zmrazené ryby a korýše, mléčné výrobky, ořechy, ovoce a zeleninu.

Sankcionované výrobky se na území Ruska dostávají různými ilegálními cestami, 29. července 2015 Putin podepsal dekret, na základě kterého musí být zničeny všechny dovezené potraviny, na kterých není označena země původu. Dekret, který dnes vstoupil v platnost, má podpořit dodržení embarga, ale především ochránit ruské občany před potravinami pochybného původu. Tato opatření se nevztahují na potraviny, které si občané dovážejí pro osobní spotřebu.

Dnes začala likvidace všech potravin, na které se dekret vztahuje a potraviny, které nemají žádný štítek o zemi původu, o složení a jsou bez jakýchkoliv informací, končí v peci anebo jsou zahrabávány do země. Pohled je to velmi smutný, na druhou stranu – jak zabránit, aby ruské anti sankce nebyly obcházeny a aby na vývozu do Ruska někdo nevydělával v představě, že Rusko se bez západních potravin neobejde? A především, aby Rusko nebylo zaplavováno nezdravými a až nebezpečnými potravinami.

S použitím zdroje zde

PS: Může se zdát, že to nemá souvislost, ale dnes jsem narazila na článek o ukrajinské bídě, ve kterém jsou m.j. srovnávány ukrajinské průměrné výdělky s výdělky v zemích EU. V přiložené mapě si autor mimochodem všímá i výdělků v bývalých zemích východního bloku a ve zbytku Evropy a hodnotí to slovy, že Evropa je rozdělena na “pány a personál” (zde):

Souvislost s likvidací potravin v Rusku vidím v tom, že “personál” má nejen několikrát nižší příjem, než Německo, Británie a Francie, ale že je to i vysvětlení, proč potraviny v našich obchodech jsou vždy horší kvality, než tytéž v západních obchodech. A co teprve potraviny, které jsou vyváženy do Ruska….

– Pozorovatelka –   7.8.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lukáš
Návštěvník
Lukáš

Trochu manipulativní článek, který má vyznít tak, že jde o zodovědný krok Ruska a že se likvidují jen potraviny pochybné kvality. Skutečnost je však bohužel jiná. Co například může být pochybného na ovoci… Ve skutečnosti jde o nezpodpovědné gesto.

Rusko povstane
Návštěvník
Rusko povstane

Rusové si dobře pamatují hladomor v Leningradě, strádání za Velké vlastenecké války. Ničení potravin té svini v kremlu jen tak neprojde. Lide ruský povstaň a svrhni antikrista, který ničí Boží dary.

Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce

Pokud by se k nám dostaly nějaké neoznačené potraviny a nebo ze zemí, která nemá povolení je k nám dodávat, tak by se taky zlikvidovaly..

zombie
Návštěvník
zombie

to jestli je nebo není Putin křesťan,na to zvysoka seru,ale tento krok považuje pouze za správný a také logický-myslím,že teprve teď přijde EU o ruské trhy-jestliže těm obchodníkům,co obcházejí embargo státní moc tyto potraviny zabaví a následně bez náhrady škody zničí,je jasné,že tito obchodníci už příště nebudou chtít riskovat ztrátu a zboží z EU už prostě nevezmou a EU si holt bude muset hledat jiné odbytiště,jak se koneckonců holedbali když Putin toto embargo zavedl.Jen nechápu to,co se tady z toho dělá za zločin-vždyť sankce přece zavedla EU,ruské protisankce byli pouze reakcí,EU se strašně dušovala svým zemědělcům,že zákaz dovozu jejich produktů vlastně ani nepocítí,protože ruský trh v podstatě nic neznamená,atd,tak se prám:CO V RUSKU VŮBEC ŽRÁDLO Z EU DĚLÁ???Proč jim ho tam i za cenu takového rizika pořád cpou????6e by to s tím ruským trhem a náhradním odbytem nebyla až taková pravda,jak nás EU ujišťovala???A pro ty moralisty,co tady píšou,jaká je to zvrhlost ničit jídlo,tak těm doporučuju,ať se jdou podívat ke kontejnerům na odpad k např.i k našim hyper a supermarketům-namátkou globus,interspar,kaufland nebo třeba tesco-uvidíte,že kromě vyhozenýho jídla v nich nic jinýho není-a zajímalo by mě,kolik tisíců tun to udělá za rok.Takže asi tak

anitNWO
Návštěvník
anitNWO

Veľmi správne rozhodnutie. Ruku na srdce kto by z nás zjedol niečo čo by na obale nemalo žiadnu etiketu. Teda nevedel by či je to pol roka po záruke, čo to obsahuje a z kade to pochádza. Tomuto sa vraví uvedomelá politika štátu voči jeho občanom. Nedovoliť vedome otráviť vlastný národ. V značnej časti nejde o potraviny ale o otraviny.
Ďalej Rusy sú a podotýkam veľmi správne tvrdo proti GMO otravinám. Že my akceptujeme niečo také v EU a nevadí nám, že sa nám budú rodiť deti s tromi hlavami a dvomi penismi je naša chyba.

Potom je tu druhá vec. Len z potravinových odpadkov vyprodukovaných v EU by sa najedla celá Afrika.
Pred tromi rokmi americké korporácie vysypali do mora desiatky tisíc ton obilia. Hold bola nadúroda a ceny obilia na burze klesali bolo treba s tým niečo spraviť. To, že na druhej strane desiatky tisíc ľudí v tom momenta zomierali od hladu už akosi pokrytcov netrápi.

Putin není věřící křesťan, jen to předstírá
Návštěvník
Putin není věřící křesťan, jen to předstírá

Pravý věřící by nikdy nelikvidoval potraviny. Potraviny jsou Boží dar a ničit je znamená protivit se Bohu. Putin není křesťan, jen to předstírá.

Administrator
Admin

To je pravda, ale o polských “potravinách” (obsahujících posypovou sůl, jed na krysy, kafilerní maso a jiné laskominy) to rozhodně neplatí. Za jejich pálení by naopak Putin zasloužil metál. Když jsem před časem našel v polském chlebu zapečený ocas z myši, došlo mi, že je bezpečnější si nakoupit jídlo tady v Holandsku před cestou do vlasti. Že Poláci do polských klobás melou i uhynulá kafilerní zvířata a vysokým stupněm uzení se to potom zamaskuje a dokonce to i šmakuje, to je známá věc tady v Holandsku. Před pár lety tady byl z toho skandál, když se v řetězci Aholdu zjistily klobásy a šunky z Polska, kde laboratorní rozbory potvrdily nekrotické změny ve svalovině, které nejsou produktem běžného zkažení masa, ale důkazem toho, že maso pocházelo z uhynulého zvířete. Nevěřím, že by s tím Poláci přestali a určitě s tím pokračují.

Kde myslíte, že se berou ty nízké polské ceny hluboko pod výrobními náklady normálních klobás všude v okolních státech? Zrovna, co se týká sýrů, tam mají Poláci speciální metodu “přetavování” zkažených sýrů za pomoci benzenu, kyseliny octové a průmyslového louhu na “nové” sýry. Když vidím zemi původu na výrobku “Vyrobeno v E.U.”, jde zaručeně o Polsko, protože Poláci vědí moc dobře, že Made in Poland by jim na zboží kazilo kšefty. Takže o spalování polského žrádla jenom dobře!

Jste demagog
Návštěvník
Jste demagog

A co potraviny z ostatních zemí? To je správné, že je likviduje? NENÍ. Demagogii zkoušejte na ruské ovce.
Prostě se bojíte přiznat pravdu, že Putin není věřící křesťan. Vše jen předstírá. Bůh to vidí a potrestá ho. Boží mlýny jej semelou.

Administrator
Admin

Podle skutků suď jeho! Po ovoci poznáte je! – A co se týče skutků ochrany křesťanství v Rusku před Islámem, udělal toho Putin víc, než současný chazarský papež. A to vám klidně podepíšu krví. Boží mlýny dříve semelou Vatikán, než Putina, to si klidně vsadím. Víra je věcí osobního přesvědčení, ale jen ten, kdo přijme Ježíše Krista za svého spasitele, jen ten je vskutku věřící. A jestli Putin přijal Krista, to nemůžete vědět. O farizejství Putina můžete polemizovat, ale nemůžete ho soudit. Takže pozor na ty odsudky s mlýny.

Putin shoří
Návštěvník
Putin shoří

Ano, Putin bude souzen podle svých skutků. Bude se zodpovídat za vyvraždění statisíců nevinných lidí v Čečensku, za rozpoutání teroru, za neustálé zvyšování nenávisti, za zavražděné opozičních novinářů. Shoří v plameni pekelném za nepřítomnosti Boha. Shoří stejně jako shořel Hitler.

Administrator
Admin

V Čečensku Putin bojoval proti stejným lidem, kteří dnes tvoří Islámský stát, vážený pane. Proti militantním islamistům, kteří podřezávali v Grozném těhotné matky ruského původu. Teror rozpoutali čečenští islamisté poté, co vyhlásili v Čečně chalifát a z Dagestánu si udělali zásobovací trasu zbraní, které jim načerno dodávala Saudská Arábie, takže nepřekrucujte historii laskavě. Jaká nenávist? Kdo vraždil v Beslanu? Kdo vraždil v moskevském divadle? Co to tady předvádíte? Opoziční novináři? To myslíte paní Politkovskou, která napsala reportáž o ruském mafiánovi a moskevském pasákovi Žirkovovi, jak korumpuje moskevské úředníky, a ten jí nechal za ten článek zavraždit pouhé dva dny poté, co článek o něm vyšel? A co s tím má společného Putin? Myslíte Litviněnka, který předal britské MI5 seznam 22 ruských rezidentů GRU v Londýně výměnou za britský pas a ochranu Lodnýna a myslel si, že těch zbývajících 6 operativců, které si nechal jako pojistku v tajnosti, bude sedět se založenýma rukama? Co s tím má společného Putin?

Mně připadá, že se pasujete do role Pánaboha a soudíte všechny v Kremlu, aniž byste rozuměl zlomku souvislostí a reálií o věcech, o kterých tady nahodile plácáte a taháte do toho Boží soud a víru.

Putin shoří
Návštěvník
Putin shoří

Shoří, láska k bližnímu (a tedy i homosexuálům) mu nic neříká.

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Je to marné říkat volovi o sobotě, když má jít v pátek na porážku.

xerox
Návštěvník
xerox

pro toho mulťáka , kterej neví jak se má nejlíp jmenovat … zřejmě by se hodilo napříště – otík … :–)
týpci jako vy mají nejlepší infa z druhé strany , můžete mi říct jestli tam v tom vašem hořícím pekle jsou i ženský , já že bych si sebou vzal , až to tedy přijde , nějaké korálky … ? …

Trollpatrol
Návštěvník
Trollpatrol

Jste troll

xerox
Návštěvník
xerox

admine už jste někdo z vás vletěl do windowské desítky … ? …
panuje podezření že jsou tam zadní vrátka od microsofťáckého pivovaru pro sládka z nsa , možná že by na toto aktuální téma měl někdo něco sepsat …
viz článek – ,, Windows 10 sledují, logují a sdílí – všechno, co uživatelé dělají ,,
http://goo.gl/L12jba

Administrator
Admin

Připravuji článek, součástí bude i příloha s nástroji na ošetření šmírování W10. Největší odhalení bude asi hlasový asistent Cortana, budete překvapeni, co dělá, když s ní mluvíte. Pro lidi s pudem sebezáchovy důrazně doporučuji, aby se W10 vyhnuli velkým obloukem, protože co tenhle OS provádí s cache klávesnice a hlasovým portem, to je na žalobu. Více bude v článku.

xerox
Návštěvník
xerox

ok , já jenom že už se mi to objevilo v update jako volitelná aktualitka pro jistotu už rovnou zaškrtnutá s hláškou – začínáme … a už někdo psal , že tam nejdou vypnout některé online funkce …

anitNWO
Návštěvník
anitNWO

Či je Putin kresťan, alebo nie už nechaj na ňom. Podla spôsobu života a podľa toho akým spôsobom trávi dovolenky by som povedal, že je posledný kresťan v Európe. Skôr by som povedal, že ty nie si kresťan. Ak vedome podáš jedlo niekomu o ktorom nič nevieš a riskuješ tým jeho zdravotné problémy tak to kresťanské nie je to je satanské.

Administrator
Admin

Podle reportáže ve videu je důvodem likvidace potravin skutečnost, že nesplňují podmínky pro uvedení na ruský trh. Neobsahují výrobní štítky, etiketu o složení potraviny, informace pro spotřebitele, datum spotřeby, trvanlivost, zkrátka nic. Potraviny prý pocházejí z Polska… 🙂

Vzhledem k tomu, jaké jedovaté “potraviny” a podobná svinstva dodávají Poláci na český a slovenský trh legálně a oficiálně, nechci ani domýšlet, jaké složení mohou mít jejich “sýry” a další potraviny pašované načerno do Ruska.

B
Návštěvník
B

Pokud je to tak, tak je to v pořádku. Pokud ale likvidují (či likvidovat budou) i kvalitní potraviny, tak jsem přesvědčen, že by je měli opravdu dát potřebným. Na trh by se tak nedostaly a řada lidí, např. bezdomovci by se parádně najedla.
Přece jenom, je to jídlo. To nepatří do pece, pokud to není nějaký šmejd či GMO.
P.S. některé potraviny se za jídlo vydávat nedají při sebelepší vůli, o tom žádná. A jejich koncentrace v českých obchodech je dechberoucí.

Frank
Návštěvník
Frank

Ale pokud se vláda rozhodla, že všechno, co nesplňuje ruské normy bude likvidovat, tak nejde dělat výjimky. To by se jen zase kšeftovalo a opatření by nesplnila svůj účel. Ani se jim nedivím, že nechtějí otravovat obyvatele jedy z Polska.