VIDEO: Ruská FSB natočila zaměstnance americké ambasády v Moskvě při sabotáži železničního...

VIDEO: Ruská FSB natočila zaměstnance americké ambasády v Moskvě při sabotáži železničního návěstidla na křižovatce železničních tratí ve Tverské oblasti! Američan podle záběrů usiloval o teroristický útok a srážku vlaků, směrové návěstidlo nejprve urval z výhybky, rozhlížel se, jestli ho nikdo nevidí a potom si návěstidlo s sebou odnesl a naložil do auta! Pokud by zaměstnanec ambasády nebyl pod dozorem FSB, došlo by k železniční tragédii! Dojde v Praze k vyhoštění amerických diplomatů v reakci na páchání terorismu zaměstnanci americké ambasády v Rusku?

VIDEO: Ruská FSB natočila zaměstnance americké ambasády v Moskvě při sabotáži železničního návěstidla na křižovatce železničních tratí ve Tverské oblasti! Američan podle záběrů usiloval o teroristický útok a srážku vlaků, směrové návěstidlo nejprve urval z výhybky, rozhlížel se, jestli ho nikdo nevidí a potom si návěstidlo s sebou odnesl a naložil do auta! Pokud by zaměstnanec ambasády nebyl pod dozorem FSB, došlo by k železniční tragédii! Dojde v Praze k vyhoštění amerických diplomatů v reakci na páchání terorismu zaměstnanci americké ambasády v Rusku?

Ruské kontrarozvědce FSB se povedl další mistrovský zářez. Po nedávném odhalení spiknutí a plánu na zavraždění běloruského prezidenta Alexandera Lukašenka [1] se ruské FSB podařilo přímo na kameru natočit zaměstnance amerického velvyslanectví v Moskvě při páchání sabotáže a pokusu o terorismus, který mohl mít stovky obětí. Ruská FSB včera uveřejnila záběry z železničního přivaděče a křižovatky železnic nedaleko města Ostaškov ve Tverské oblasti, asi 300 km severozápadně od Moskvy.

Zaměstnanec americké ambasády identifikovaný včera ruskými médii jako Parker Wilson přišel na železniční přivaděč s fotoaparátem zavěšeným na rameni [2], takže v rozporu se všemi ruskými předpisy navíc fotil železniční nádraží, koleje, výhybky, technologické vybavení a zabezpečovací prvky kolejí. Když skončil s focením, začal se motat okolo jednoho z návěstidel a rozhlížel se. A co se stalo potom, z toho dokonce i otrlým agentům FSB spadla brada.

Zaměstnanec americké ambasády začal kroutil a páčit návěstidlo, až ho nakonec odlomil z podstavce. Toto návěstidlo je vyrobené z plastu a plechu a zobrazuje šipku, která informuje strojvedoucího, jakým směrem je právě přehozena výhybka v místě rozbočování, sbíhání, anebo křížení kolejí. Toto směrové návěstidlo je jedním z nedůležitějších bezpečnostní prvků na železnici, protože bez jeho existence strojvůdce neví, na kterou kolej souprava vjede, jestli na prázdnou kolej, anebo na kolej s protijedoucím vlakem.

Sabotáž směrového železničního návěstidla je nejnebezpečnější formou vlakové sabotáže, protože strojvůdce do poslední chvíle není z dálky schopen rozeznat jakýkoliv problém na trati. Jenže, tato událost měla ještě další bizarní pokračování. Parker Wilson totiž urvané návěstidlo sebral a odnesl do kufru svého auta s červenou diplomatickou značkou, jak uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova. Na pokyn FSB potom ruská policie vůz zastavila o několik kilometrů dál a celou věc nyní řeší jak FSB, tak i ruské ministerstvo zahraničí, protože Parker Wilson má diplomatický pas a s ní spojenou imunitu.

Americký diplomat s imunitou ukradl železniční návěstidlo z klíčového železničního uzlu uprostřed centrálního vojenského okruhu ruské armády

Proč americký diplomat vyrazil s foťákem na železniční přivaděč Ostaškov, proč fotil železniční infrastrukturu, a proč do diplomatického vozu naložil urvané železniční návěstidlo, to není jasné. Naše redakce je ve spojení s ruskými novináři a podle jejich informací ze zdrojů z okruhu ruské FSB se aktivně prověřuje teorie, že americký diplomat si návěstidlo neodnesl jen tak bezdůvodně, ale že měl za úkol návěstidlo přivézt na americkou ambasádu, kde by americká CIA do něj nainstalovala buď velice silnou výbušninu, která by byla použita k odpálení výhybky dálkově při projíždění vlaku, čímž by došlo k vykolejení soupravy, anebo do návěstidla mělo být zabudováno sledovací, záznamové a nahrávací zařízení. A proč zrovna v tomto místě?

Americké diplomatické auto s ruskými diplomatickými značkami

Ostaškov je město s centrálním komisariátem Středního federálního okruhu ozbrojených sil Ruské federace a jde o hlavní železniční uzel ruské armády ve Tverské oblasti, je to hlavní železniční bod mezi Moskvou a Petrohradem. A právě po této trati, na které Parker Wilson s takovým úsilím demoloval návěstidlo, projíždějí vysoce střežené a utajené vojenské železniční transporty.

Specialisté americké CIA mohli mít v plánu, že na ambasádě v Moskvě do návěstidla namontují skenovací zařízení, rentgenový skener, který bude prozařovat a skenovat, co se skrývá pod zaplachtovanými vagony ruských vojenských souprav. Po nainstalování zařízení by došlo k vrácení návěstidla na původní místo. Kromě toho, existuje podle novinářů i třetí varianta, že Američané potřebovali předlohu návěstidla pro vytvoření věrných kopií, které vyrobí v USA, vybaví je ale sledovacími zařízeními, a poté převezou do Ruska a rozmístí je na klíčových bodech ruských železnic formou výměny. Dojde k nahrazení původního návěstidla a na jeho místo se namontuje upravené se sledovacím zařízením.

Američané podle názoru FSB chtěli vzorek návěstidla k prokoumání možnosti umístění výbušného nebo skenovacího zařízení

Pokud by šlo pouze o sabotáž, potom by Parker Wilson návěstidlo někam zahodil do houštin a tím by to skončilo. Jenže on zjevně potřeboval návěstidlo doručit expertům přímo na americkou ambasádu v Moskvě. Tento skandál ukazuje, jak američtí diplomaté páchají sabotáže a terorismus a ruská FSB opět nemá problém zveřejnit tyto důkazy veřejnosti. Proč česká BIS nechce zveřejnit důkazy o dvou údajných ruských agentech GRU, kteří prý chodili volně a bez dozoru v muničním skladu ve Vrběticích?

Demolice návěstidla

Proč česká BIS nezveřejní nahrávky a obrazové záznamy podobně, jako to dělá ruská FSB? Na základě kamerových záběrů ruské FSB nyní můžeme říct, že americké ministerstvo zahraničí a jejich zaměstnanci s diplomatickými pasy páchají v Evropě a v Rusku terorismus a sabotáže, a to zjevně v rámci plnění svých pracovních úkolů, o čemž svědčí situace, kdy diplomat urve z výhybky železniční návěstidlo, naloží ho do auta a jede s ním zpátky na ambasádu.

V této situaci by měly nastoupit sankce. Česká vláda by měla svolat tiskovou konferenci a měla by odsoudit akt mezinárodního terorismu páchaný v Rusku americkými diplomaty a Andrej Babiš by měl hned volat do Bruselu, aby došlo k mimořádnému jednání Evropské komise a Rady ministrů EU, aby bylo přijato jednotné stanovisko a sankce proti USA za bezprecedentní akt sabotáže a terorismu. Jenže… k ničemu takovému nedojde. Když tyto sabotáže provádí americký diplomat, evropská média mlčí a jsou zticha. A teď si představte obrácenou situaci. Představte si, že by ruský diplomat a zaměstnanec ruské ambasády v USA vyrazil na nějaké americké nádraží.

Kdyby tohle provedl ruský diplomat na americké železnici, hrozila by z toho pomalu válka

Vyrazil by na nějaké důležité místo amerických železnic a tam by začal demolovat zabezpečovací zařízení, návěstidlo, a po jeho odlomení z podstavce by návěstidlo odnesl, naložil do svého vozu s diplomatickou značkou a odvezl na ruskou ambasádu ve Washingtonu. Dovedete si představit ten řev, ten skandál, ten jekot a tu hysterii v amerických médiích a zejména v Kongresu? Okamžitě by došlo k přijetí sankcí, a to nejen ze strany USA, ale i ze strany spojenců a Jakub Kulhánek by opět dvojjazyčně na Twitteru vyjadřoval podporu USA a zároveň odsuzoval Rusko. Evropští politici by znovu křičeli, že se musíme semknout proti Rusku. Jenže… když tento akt sabotáže provede americký diplomat na ruské železnici, je ticho po pěšině.

Ruská lokomotiva

Ruské ministerstvo zahraničí původně uvedlo, že kamerový záznam pořídila bezpečnostní CCTV kamera, ale později se ukázalo, že diplomata delší dobu sledovala ruská FSB.  Ruské ministerstvo zahraničí odhalilo, že se domnívá, že za zmizením návěstidla na začátku letošního roku stojí zaměstnanec velvyslanectví USA v Moskvě, a uvedlo, že krádež mohla mít smrtelné následky. Mluvčí diplomacie Maria Zacharovová v pondělním projevu uvedla [3], že k incidentu došlo na jaře letošního roku a že z křižovatky u vlakového nádraží Ostaškov nedaleko města Tver u Moskvy zmizelo návěstidlo se šipkovým ukazatelem.

Ruské zamini událost diplomaticky zjemňuje, zřejmě ve snaze více neeskalovat vztahy s USA, ale tohle je už v podstatě americká válka proti Rusku, kdy se hraje bez pravidel

Policie podle očekávání provedla před vyšetřovacími úkony a na kamerách zjistila, že neznámý třicetiletý muž šipku odnesl a uložil do kufru svého auta,” uvedla. Podle ní vozidlo mělo červenou diplomatickou značku. “Ve stejný den bylo úplně stejné auto s úplně stejnou registrační značkou zastaveno dopravními policisty v Tverské oblasti za porušení pravidel silničního provozu. Řídil ho zaměstnanec americké ambasády,” pokračovala Zacharovová. V kuriózním případě, kdy život napodobuje umění, uvedla paralelu mezi tímto incidentem a hrou ruského spisovatele Antona Čechova “Zloděj”, v níž je muž obviněn z krádeže kovových matic na železnici.

Ostaškov leží cca. 300 km severozápadně od Moskvy

Nicméně “při vší kurióznosti situace a podobnosti jejího děje s touto povídkou,” uvedla Zacharovová, “nebezpečí, kterému Američan vystavil životy a bezpečnost cestujících ve vlaku, není vůbec směšné.” Podle mluvčí bylo návěstidlo odcizeno z rušného křižovatkového uzlu, kde hrozilo reálné nebezpečí. Pokud by chybějící ukazatel nebyl rychle obnoven, mohly být následky údajného jednání diplomata katastrofální. Sami se podívejte na profesionalitu ruské diplomacie. Opatrné výroky, žádné obvinění ze sabotáže, žádné obvinění z terorismu, prostě pouze oznámení o tom, že americký diplomat se vydal do Tverské oblasti navštívit důležitý železniční uzel, vzal si kameru, všechno si nafotil a potom urval železniční návěstidlo, hodil ho do kufru a vyrazil zpátky do Moskvy.

Americká diplomacie se změnila na státem sponzorovaný terorismus ve světě

Tohle není bizarní příběh podobný dílu Antona Čechova, tohle byla obyčejná a prachsprostá sabotáž a pokus o terorismus spojený velmi pravděpodobně se špionáží důležitého ruského železničního uzlu ve Středním federálním okruhu. A teď si představte, co asi tak provádí američtí diplomaté v ostatních zemích svých nejen nepřátel, ale i spojenců? Někdo by si řekl, že přeci diplomaté jsou slušní lidé, do takové pozice se přece nemůže dostat nějaký grázl nebo diletant. Jenže, v poslední době se ukazuje, že je to právě naopak, v případě západní diplomacie se hledají grázlové a všehoschopné štětky.

Vlakové nádraží Ostaškov

Dostaneš úkol, tady zničíš železniční zabezpečovací prvek, naložíš ho do auta a přivezeš nám ho na ambasádu. Když tě chytí, nic se neděje, máš imunitu, prostě tě pošleme domů do států a místo tebe tím pověříme někoho jiného. A takhle dnes funguje západní diplomacie. Diplomaté drze páchající terorismus a sabotáže. A Rusko se už ani nerozčiluje, považuje to za diletantismus Američanů. Jenže, příště americká ambasáda může poslat profesionála, kterého už FSB nenatočí, nezjistí ho. A když najednou média přinesou děsivou zprávu o vlakovém neštěstí v Rusku… nikoho nenapadne, že to mohla být americká sabotáž.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Mirek
Návštěvník
Mirek

Hajzl.

Hanabee
Návštěvník
Hanabee

Jee videt zcela jasne ze tento zamestnanec mabasady je sledovan. Udalo se to 300km od Moskvy. Je to cele divne.

CZkotas
Návštěvník
CZkotas

Lubomír Volný po projevu Tomia Okamury. Je to neskutečné, já jsem mu to taky tři roky žral ..
https://www.youtube.com/watch?v=M01KBvB8dwM

CZkotas
Návštěvník
CZkotas

“Jedná se o signál pro přepnutí na železnici, který strojvedoucímu indikuje, na které koleji je. Dlouhá rukojeť se používá k přepínání kolejí a vrchol se otáčí na jinou značku (kulatou nebo obdélníkovou), která naznačuje strojvedoucímu, na které koleji bude. Není to žádné znamení na vlakovém nádraží. Ten chlap evidentně ví, co dělal. Rozhlížel se kolem, aby zjistil, jestli se někdo dívá. Vypadá to jako sabotáž.”

“To je pro něj velmi nebezpečná věc. Pokud by se to stalo v USA, byl by obviněn ze sabotáže železniční trati. Věřím, že za to je v USA trest 10-15 let vězení. Lidé si musí pamatovat, že v mnoha zemích jsou kamery všude a sledují vás. ”

“Každý strom je znám podle ovoce a zaměstnanec americké ambasády je plodem stromu americké vlády. “

r.m.
Návštěvník
r.m.

ad. článek – tenhle náš režim se trapně selektivním zpravodajstvím poráží sám. Nakonec ať k nám přijde kdo chce, Češi to přijmou, vzbouří se tak jedno promile
Teď sotva Evropská komise ohlásila tupý plán na zdanění uhlíkové stopy každého výrobku, zákaz výroby vozidel se spalovacím motorem atd. Německo postihly záplavy. Tlaková níže se středem nad Rajchem se drží nad Evropou jak hovno košile a leje a leje. Zřejmě kouzlo nechtěného? Určitě?
Tahle meteorologická situace bývala pro Evropu pravidelně ještě v desátých letech 21. století. Funguje to jako distribuce vláhy ze Středozemního moře přes hory v Jugoslávii do Střední Evropy. Divil jsem se kam tohle červnovo – červencové počasí ztratilo.
Stačilo na dva roky omezit letecký provoz a celé oteplování je v Evropě fuč. Podle mne je ta zelená tentononc jen plán jak zbavit Evropu dostatku elektrické energie, aby průmysl nebyl schopen vyrábět z ruských surovin zboží a vyvážet ho do celého světa. Ten kdo nás skutečně ničí je jako obvykle přesně na opačné straně než nám vtloukají do hlav.

josef46
Návštěvník
josef46

Opět zamítnutý návrh Lubomíra Volného!
https://www.youtube.com/watch?v=qxFi9NUHgyI

999
Návštěvník
999

Před několika málo lety pán v Praze viděl přímo nad pražskou ambasádou USA na nebi létající disk. Bylo mu přitom tělesně velice špatně. To nemyslím jako vtip. Skutečně to viděl a měl hrozný strach. Zda to byl disk pozemský, nebo mimozemský, to už můžeme pouze spekulovat.

bOJOVNIK
Návštěvník
bOJOVNIK

Já myslim že to byl Kosmodisk.

David
Návštěvník
David

Nabízí se mi taková otázka, a sice, jedná se opravdu o zaměstnance americké ambasády? Kde je důkaz, že je to on? Z videa to vidět rozhodně není… V podstatě jediné co z videa víme, že nějaký jouda krade návěstidlo. To jsou fakta.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

A fakta jsou, že to video jsou jen barevné pixlíky, ty vemeno. Bež raději zpátky na hovnovinky.

BL007
Návštěvník
BL007

Vazeni, at uz je to jakkoliv, ten jouda na me pocitove pusobi jako ze si chtel opatrit suvenyr a ve finale by se chlubil nekde na instaci jakou ma peknou lampicku ve svem mladeneckem pokojiku. V kazdem pripade ale udelal dobrou praci, ze se u toho nechal natocit a da se to pripadne jako dukaz terorismu pouzit. Spis by me zajimalo, co vubec delal v teto oblasti a cela jeho trasa. Mozna by se tam naslo neco zajimavejsiho.

anonymka
Návštěvník
anonymka

BL007
Jasně, americký turisti jsou debilové, co kradou kde jakou blbost, cedulky a podobně, celkově na mě to video dělalo tentýž dojem, ovšem, že si uloupnutou “lampičku” odnesl do diplomatického auta, je už jiné kafe. Což tedy na tom snímku vidět není, takže i to video nemusí být zcela autentické. Kdo ví, to zde od stolu u počítače není možné zjistit.

Lightsaber
Návštěvník
Lightsaber

S tímhle psychologové problém mají

Děti na noc do školky a sestry do práce, navrhuje Šlachta

ostře jej zkritizoval i psycholog Václav Mertin. Podle něj rozhodně nevyhovuje zájmům dítěte.

S tímhle psychologové problém nemají

Respirátory pro netestované a návrat zpěvu. Vojtěch nastínil, jak se od září bude učit

Netestované děti budou muset nosit respirátor, doporučené bude i oddělené místo v jídelně. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha

Ano, čtete správně

doporučené bude i oddělené místo v jídelně

Zrůdy a nestvůry jak ve vládě tak ve školách

+ ještě je tady někdo kdo si myslí, že psychologové jsou erudovani odborníci?

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Jeho kotel v němž už se vaří voda, bude taky odděleně od ostatních.