VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny...

VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny odvetné sankce proti USA. Šance na změnu stále žije, ale Rusko už počítá i s nejhorším! [CZ Titulky]

VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny odvetné sankce proti USA. Šance na změnu stále žije, ale Rusko už počítá i s nejhorším! [CZ Titulky]

Vladimir Putin si v pořadu “Vesti” na ruské státní televizi povídal s režisérem Vladimirem Solovjovem a probíralo se hlavní téma, americké sankce proti Rusku a následné ruské protisankce Moskvy proti USA. Vybral jsem krátký úsek videa, které shrnuje zásadní odlišnost pohledů Vladimira Putina na celou situaci, který se zjevně nechce nechat americkými elitami vyprovokovat k tvrdé reakci. Z vystupování Vladmira Putina je cítit smířlivost, snaha o dialog s americkou stranou, kterou však už dávno nereprezentuje Donald Trump, ale veskrze zfašizovaný kongres ve Washingtonu. Putinův přístup je trpělivou šachovou partií s brutálním nepřítelem, který za mořem nedodržuje pravidla hry. Pošlapání Vídeňské konvence a ukradení ruských pozemků a nemovitostí americkou vládou v USA je pouze malým odrazem toho, že americké elity a neokonzervativci se rozhodli Rusko zahnat do kouta a vyprovokovat ho k útoku. Je to vlastně stejná situace jako v roce 2014 s pučem v Kyjevě a po následné snaze vyprovokovat Rusko k vojenské intervenci na Ukrajině. Americký kongres tak znovu opakuje stejný scénář. Jsou tady však podstatné rozdíly, o kterých si musíme říct.

Vladimir Putin v rozhovoru s Vladimirem Solovjovem.

Vladimir Putin není samonosný vůdce a diktátor. Pohybuje se mezi skupinou mocných lidí v ruském průmyslu, ruských bankách ovládaných Židy a ruskou generalitou. Všechny tyto složky moci mají své zájmy a bylo by chybou si myslet, že sankce amerického kongresu jsou namířeny proti Rusku jako takovému. Tyto sankce mají jiný úkol, přivodit mocenský pád Vladimira Putina v Moskvě. Američtí neocons chtějí do pozice prezidenta dostat někoho, jako byl Boris Jelcin. Čím větší alkoholik, tím lépe. A protože Američany financovaný neziskový sektor v Rusku byl zcela eliminován k nevýznamnosti, mají Američané pouze jedinou možnost, jak ovlivňovat ruskou opozici, tzv. underground. A to jsou cesty řízení skrze americké diplomaty a pracovníky americké ambasády. Stejně jako v Praze, i v Moskvě zřídila tamní americká ambasáda tzv. Americké centrum, které poskytuje platformu opozici, tzv. Moskevské kavárně a až dosud to Vladimir Putin toleroval.

Americký agresor se přestal Ruska obávat, a to není dobrá zpráva!

Vypovězení 755 zaměstnanců a diplomatů z amerických konzulátů a ambasád v Rusku povede ke značnému oslabení funkčnosti ovlivňování ruské opozice. Washington sice musel počítat s odvetou, ale že bude tak mohutná a Rusko vyhostí 755 zaměstnanců a diplomatů z Ruska, to asi nikdo nečekal. Jenže jak už včera zaznělo ve videu k ukradeným ruským nemovitostem v USA, americká vláda si něco takového k Rusům nedovolila za celou dobu Studené války. Ale nyní si to dovolí. A v tom je ten problém. Američtí jestřábi se přestali Ruska bát. To považuji za nejhorší zprávu ze všech, která vysílá daleko hrozivější signál, než jsou celé sankce a protisankce dohromady. Obamova administrativa a nyní americký kongres se takto chovají k Rusku, protože v něm nespatřují hrozbu. A paradoxně je to do značné míry právě chyba Vladimira Putina, protože se snaží dělat tradiční ruskou kultivovanou diplomacii známou z dob carského Ruska. To není diplomacie typu Nikity Chruščova, který vztekem mlátil polobotkou do stolu v Radě bezpečnosti OSN v době Karibské krize a potom po návratu domů nechal odpálit zkušební jadernou pumu v Nové Zemi v Arktidě.

Kongres ve Washingtonu a neocons v bujaré náladě po odhlasování protiruských sankcí. Vlevo u stolku John McCain.

Tehdy to vyznívalo jako neotesané a hrubé chování Nikity Chruščova. Jenže na americké neocony nic jiného neplatilo a neplatí. Já se obávám, že Vladimir Putin touto mírnou diplomacií sice získává body za sympatie, ale američtí jestřábi si to přeloží do svého newspeaku jako ruskou slabost a strach. To mlácení Chruščova zutou polobotkou do stolu v OSN bylo jasným vzkazem, že se Sovětským svazem nikdo vyjebávat nebude. Ve chvíli, kdy americká vláda pošlapává Vídeňskou konvenci o diplomatických sborech, tak nemůže Vladimir Putin používat uhlazenou rétoriku. Tedy může, ale neměl by, protože se to může v budoucnu obrátit proti němu, že ruská generalita v něm začne spatřovat hrozbu, slabého vůdce, který se bojí rozhodnout k tvrdé odvetě. Zdaleka nejde jenom o to, že sankce byly uvaleny na Rusko navzdory americké vládě, navzdory Trumpovi a navzdory Rexu Tillersonovi jako ministru zahraničí. Kongres je totiž zcela obešel. Jde o něco jiného.

Na hrubý pytel patří hrubá záplata, cokoliv jiného bude spatřováno jako slabost

Mírná odezva Ruska může být v USA neocony a fake news MSM médii interpretována jako přiznání viny, jako přijetí trestu za ovlivňování voleb v USA, o čemž dodnes neexistuje žádný důkaz. Rusko by mohlo např. přijmout velmi tvrdé sankce proti americkým bankám v Rusku a proti půjčkovým společnostem. Stejně tak by mohlo Rusko omezit dolarové operace v Rusku, čímž by Moskva zlikvidovala financování ruského neziskového sektoru a opozice. Rusko by mohlo zrušit těžební licence americkým firmám na Sibiři, kde mají společné rusko-americké podniky založené v 90. letech za Borise Jelcina. Rusko by mohlo znárodnit americké podíly v těchto joint-venture firmách. Rusko by mohlo zastavit dodávky raketových motorů pro americký kosmický program. Rusko by mohlo zcela opustit americký dolar a své zdroje by prodávalo jen za jiné světové měny, bez účasti dolaru. Tyto kroky by zasáhly americký deep state přímo na komoru. Jenže k něčemu takovému se Vladimir Putin nechce odhodlat.

Vladimir Solovjov, moderátor pořadu Vesti s Vladimirem Putinem.

V rozhovoru sice na konci nevyloučil, že pokud škody z amerických sankcí dosáhnou určité úrovně, že Rusko své protisankce přehodnotí a posílí je, ale jedním dechem Vladimir Putin dodal, že toto není cesta, kterou by se chtěl vydat. A přesně tohle američtí neocons vědí, že oni mohou klidně Rusku na zádech štípat dříví, ale Rusko jako medvěd pouze zamručí a ani tlapou se neožene. Tohle vidím jako největší hrozbu pro Rusko, že aby americké elity začaly Rusko respektovat, musí jít v určité chvíli z Ruska strach. A toto nemá nic společného se zbraněmi, jejich počty nebo vyspělostí. To je o tom, že Američané vědí, že Vladimir Putin není ten, který by se choval jako gangster, jako se chovají Američané. Pindos mírným slovům diplomatů nerozumí. Na ně je třeba udeřit, tomu jedinému opravdu rozumí.

Jak dlouho lze hrát šachy podle pravidel, když nepřítel pravidla hry ignoruje?

A tento pocit, který z toho mám, může mít i mnoho ruských generálů a lidí, kteří v určité chvíli budou chtít na americkou agresi reagovat jinak, než jenom na diplomatické úrovni změnou figurek a jejich počtů na šachovnici. Vy přijmete proti Rusku nové sankce, my pošleme do kytek váš dolar. Vy nasunujete zbraně k našim hranicím, my je nasuneme k vašim. Takovéto myšlenkové pochody začnou dříve či později kolovat v hlavách ruských generálů. Vladimir Putin vidí stále v USA jakéhosi hypotetického spojence na ose definice západní civilizace. Ale co má společného s civilizací státní gangsterismus americké vlády, která krade za bílého dne diplomatickou půdu a budovy? Bohužel, tady mám pocit, že tu opravdu chybí Chruščovova polobotka a jaderný hřib v Nové Zemi v Arktidě, aby to američtí pindos v kongresu pochopili, aby dostali jasný vzkaz, kterému jako jedinému budou rozumět. Jinak hrozí, že ruská generalita v určité chvíli začne mít strach, že Vladimir Putin vystavuje Ruskou federaci ohrožení svým mírným přístupem k americké agresi. Protože kongres v USA bude agresi proti Rusku stupňovat. Proti agresorovi nelze donekonečna bojovat jen v diplomatických rukavicích.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Motlajs
Návštěvník
Motlajs

“Vladimír Putin” není Vladimír Putin.
Poslouchá Rotschildy. Z macha se stal diplomat na entou…

JanDrda
Návštěvník
JanDrda

Rozhodnutí V. V. Putina ve věci sankcí není žádné náhlé hnutí mysli a už vůbec ne zbabělost. Podpis prezidenta US pod zákon vydaný kongresem (zákon je protiústavní, zákonodárná moc uzurpuje moc výkonnou) je také v pořádku. Oba si nechali otevřená zadní vrátka. Jsem zvědav na další vývoj. Je zřejmé, že elita USA vede zemi tam, kam zcela jistě nechce. Konec Pax Americana, rozpad USA. Jen jim přeji, aby to pro normálního občana nebylo moc divoké.

Milan
Návštěvník
Milan

Prezident Putin se rozhodl velmi správně, vždy jedná podle – kdo si počká, ten se dočká . Viz např. Turecko, místo aby tehdy zbrkle a tvrdě reagoval, tak si počkal a dneska má Turecko víceméně na své straně. A snížit se na úroveň těch USA psychopatů, to prezident Putin nikdy neudělá, i proto je jeho oblíbenost velká nejen v Rusku, ale jeho obliba stoupá i ve světě. Ostatně před časem v USA Kongresu lamentovali, že je to hrozné, že se čím dál víc lidí přiklání k Rusku a Putinovi.

miki
Návštěvník
miki

Asi si to zlíznem, ale nedá mi a ako divák a ostatní diváci mi dajú určite za pravdu, nakoľko v duchu fráze : víra je krásná věc zvlášť když se často mění jako láska a v duchu ponaučenia z francúzskej revolúcie pozerať sa na svet z nadhľadu a okuliarmi s čistými sklami. Je mi jasné, že ľudia hľadajú autoritu, vodcu a najlepšie ak mu hádžu polená pod nohy. Tou je určite Putin. Zamyslel sa niekto nad tým a my, ktorý sa hrabeme denne v archívoch a rozpytvávame politické hry atóm po atóme kto je Putin? Kto bol jeho otec a dokonca kto bol a čo robil jeho dedo? Pamätá si ešte niekto zábery z jeho inaugorácie? Aké prívlastky už dostal ako pokračovateľ cárského Ruska?Bol uvedený ako produkt. Dlho pestovaný a pripravovaný. Pamätá si ešte niekto celý sled politických udalostí až do dnešných dní? Všimol si niekto prečo v Rusku úplne zmizol pojem Stalin? Nie je potrebné sa trošičku zastaviť a pouvažovať a nie slepo ísť davom? Raz prosto musí Putin stáť na tribúne mauzólea a to bude signál. Raz bude musieť robiť aj to zlé aké robí teraz USA. Neviem prečo dostáva také prívlastky že on je sám GP. Nemyslíte si že pozemský bohovia sa dívajú ako im tu niekto rastie. Omyl. Takú chybu už nikdy neurobia. Deľba informácii a práce je rozdelená tak že každy jedinec v politickej pyramíde vie tak asi 0,01percenta. Putin nevie viac ako Merkel alebo Trump. Nie je vidieť na videách tá symbolika? Áno symbolika. Pravda je vždy každému na očich. Po celú dobu. Len pár jedincov ich vidí a číta. Už dávno to nie je to rusko čo bolo. To Rusko je pripravené robiť väčšie veci a preto v blízkej budúcnosti nebuďme prekvapení.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Dóbro dóšli…

sinuhet
Návštěvník
sinuhet

Vážený pane návštěvníku , tak nám povězte kdo je Putin, nestyďte se. Ani Stalin v Rusku nezmizel. Rusko je největší neobydlené území s velkým nerostným bohatstvím. To nejvíce ovlivńuje budoucnost Ruska.

miki
Návštěvník
miki

To je na celý článok. Bod po bode, ale ja nie som oprávnený a ani sa mi nesluší písať tu ako diskutér články a už vôbec nie kritizovať tie čo sú tu.

Zdeněk
Návštěvník
Zdeněk

Stalin nezmizel , ale miliony lidí jeho oponentů ano.

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

V Pákistánu je v politice islámska opozice Haram a Pakistanci nemaj co do huby protože neumí pracovat splodina a sou závislí na pomoci zemi aby jim dovazeli potřebné věci jináč k stát k zahubě

Pozorovatelka
Autor

Kreml vydal k sankcím naprosto klidné prohlášení, že nové sankce vůbec nic nemění, že de facto jde jen o rozšíření stávajících a že Rusko recipročně reagovalo pouze tím, že počet velvyslanců bude na obou stranách stejný.
https://ria.ru/politics/20170802/1499643976.html

To jen podpindosník Medvěděv dělá paniku výkřiky, že jde o plnohodnotnou ekonomickou válku proti Rusku – proč asi? Asi mu dcohází, že jeho páničkové končí
https://ria.ru/politics/20170802/1499650356.html?relap=1

PS: Teď čtu komentář s odkazem, který jinam vložila “jaris” a to je přesné doplnění:
http://russia-insider.com/en/politics/dmitry-medvedev-trump-cuck-any-hope-better-relations-gone/ri20565

Jaris
Návštěvník
Jaris

Ten odkaz jsem tam dala proto, Pozorovatelko, abych poukazala hlavne na bezpaterniho a bezcharakterniho Trumpa, ktereho se zde zastava jako bezmocneho chudaka, vetsina komentujicich. Zatim jsem, bohuzel, nikde nevidela zadnou reakci Putina, coz je skoda. Medvedev v kritice vztahu mezi USA a Ruske federace ma naprostou pravdu. Trump, pokud by byl primy chlapik by na podepsani sankci nepristoupil. Pokoutne a bez protestu to podepsal. Ted uz neni naprosto zadny rozdil mezi Trumpem a Klintonkou. Ted uz se mezi sebou rvou jak psi pouze dve kliky chazaru. Ti kteri se k moci a penezum dostali volbami a ti kteri tu moc ztratili. Trump klidne muze odejit stredem a nikdo ho nepostrada.

Věra
Návštěvník
Věra

Dobrý den vážení.Jsem tu poprvé a těší mě,že jsem nenarazila na vulgarity.Chodívala jsem i na jiné diskuse,ale postupně se to celkem zvrhávalo.Slušní odešli a zůstali jen vulgaristi,kteří se napadají mezi sebou.K p.Putinovi a jeho reakci na usa sankce,tady bylo řečeno vše. Jak se říká pomáhej mu pánbůh.

ondrej
Návštěvník
ondrej

Práve že teraz nie je doba na nejaké neuvážené akcie a reakcie. Práve toto chcú neocons. Chcú za každú cenu vyprovokovať vojnu a tomu je potrebné zabrániť.
Jednú vec si autor článku neuvedomuje. Sankcie dopadli aj na EÚ a toto musí Rusko využiť. Neviem či ste si všimli, ale časť významných európskych politikov mení svoje názory. Migranti sú toho najlepším dôkazom. Rusko musí svoje odvetné akcie robiť tak, aby spolu s odvetnými akciami EÚ (ak sa na to politici odhodlajú) dopadli na USA ako úder atómovej bomby.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Vyprovokovat valku je dnes to nejjednodussi. K valce na BV stacilo shodit dva obycejne vezaky a debilni amici rvali a povzbuzovali americke vojaky odjizdejici do Iraku “give them hell!” A to jeste nebylo jasne, kdo to udelal a uz se jelo do valky za zidovske zajmy. Ani nechci vedet, kolik artefaktu skoncilo na zidovskych aukcich z kolebky civilizace.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Gauner Trump schvalil protiruske sankce. Jak jinak, ze? Jeste si snad nekdo o nem dela iluze?K dnesnimu dni neni vubec zadny rozdil mezi babiznou Klintonkou a krivakem Trumpem. Oba pochazeji ze stejne lihne degeneratu boobus americanus.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Jaris, mozna Vam uniklo, ze jestrabi Kongresss vzal Trumpovi pravo Veta…

Jaris
Návštěvník
Jaris

…ale neuniklo, Zvedava. Ja razim takovou teorii, ze pokud by Trump mel rovnou pater, tak nejenze by s gaunery nespolupracoval, ale odstoupil by z pozice prezidenta USA. Jednoduse receno – je prezidovano, a to nejen v Americe. To je to zlo, ktere hybe dnesnim svetem. Trump jen skace, jak panicek piska misto aby rekl, ze s tou bandou zidovskou nema nic spolecneho a odstoupil. Ono ani hur byt nemuze. Jen si vzpomen jak v jedne z plamennych reci rikal: “Izrael ma velke stesti, ze jsem se stal prezidentem USA. Drahy Izrael nepodporuji na pouhych 100%, ale rovnou na 1000%.” Da se rici, ze je vsechno v haji, protoze i Putin je jimi ovladan.

Majka371
Návštěvník
Majka371

Autor článku akože prahne po vojne?! Provokuje? Divím sa, že ešte nedostal na držku! Pánovi Putinovi celá US-kreaturovláda nesiaha ani po členky! Jedine on drží ešte svet ako-tak pohromade. Vďaka mu. Keby bol každý politik takým komediantom ako tí za veľkou mláčkou, noooo, ďakujem pekne. Naozaj vydarený článok. Hodný honoráru 🙂

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Z clanku to skoro vypada, ze Autor pracuje ve zbrojnim prumyslu…