VIDEO: Robotický pes Sony Aibo s umělou inteligencí opět překročil další hranici,...

VIDEO: Robotický pes Sony Aibo s umělou inteligencí opět překročil další hranici, stroj vyvolává emoce! Děti i dospělí získávají citovou vazbu k robotickému psíkovi, který se umí učit na principu deterministického modelu rostoucí inteligence. A tu je možno ukládat do cloudu! Může člověk milovat robota? Odpověď vyděsí, protože odpověď už známe od tisíců uživatelů z Japonska!

VIDEO: Robotický pes Sony Aibo s umělou inteligencí opět překročil další hranici, stroj vyvolává emoce! Děti i dospělí získávají citovou vazbu k robotickému psíkovi, který se umí učit na principu deterministického modelu rostoucí inteligence. A tu je možno ukládat do cloudu! Může člověk milovat robota? Odpověď vyděsí, protože odpověď už známe od tisíců uživatelů z Japonska!

Čtenáři Aeronetu, kteří si zakoupili moji knihu Human Ex Machina a zajímají se o umělou inteligenci a tzv. 4. průmyslovou revoluci, určitě zpozorní u tohoto článku. Připravil jsem titulkované video nového převratného produktu společnosti Sony, který byl již na počátku tohoto roku uveden na trh v Japonsku a firma zatím izolovala prodej tohoto zboží pouze pro japonské zákazníky. Jenže to se mění, nový robotický pes Sony Aibo se brzy začne prodávat i v Evropě, některé internetové obchody již přijímají nezávazné objednávky.

Společnost Sony vyvinula kyborga, který ztělesňuje vzhledem malého psa. Přestože stroj vypadá jako hračka a některé evropské obchody (např. ALZA) ho mylně nabízejí k předobjednání jako hračku, tento stroj rozhodně nepatří do rukou dětem a ani dospělým se slabšími nervy. Sony Aibo totiž je kybernetický organismus s neurálním procesorem od společnosti Hitachi, který je vybavený konektivitou do cloudu a umělou inteligencí 5. generace, tzn. samoučící umělá inteligence na bázi deterministického modelu.

Aibo se protahuje.

Výše uvedené video vlastně nepotřebuje komentář, zobrazuje něco, co člověk dosud odmítal. Pes je opravdu rozkošný a není problém si k němu získat citový vztah, pro mnoho lidí k tomu stačí jedno jediné video a zhlédnutí. Sony Aibo v Japonsku vyvolal masovou hysterii a nákupní šílenství, japonské rodiny si pořizují Aiba do domácnosti spolu ke svým živým psům a Sony Aibo se od nich učí psímu chování, motorice, reakcím, jednání a rozhodování. Proč nejde o hračku, to je zcela zjevné, jde o vědecký experiment laboratoří společnosti Sony, který se zabývá otázkou schopnosti člověka pro získání vztahu ke stroji, tedy proces transhumanismu.

Může člověk milovat stroj?

Pokud člověk dokáže milovat stroj, potom jednoho dne s ním dokáže splynout v psychosomatické singularitě. V Japonsku je Sony Aibo prodáván v obchodech s elektronikou, nikoliv v hračkářstvích. Společnost Sony současně spustila v Japonsku projekt Aibo Cloud, což je bizarní experiment, kdy majitelé psů Aibo nahrávají jejich charakteristiky do cloudu a laboratoře výzkumu Sony potom porovnávají charakterové procesy stovek tisíců robotických psů a postupný růst umělé inteligence v cloudu.

Pes projevuje radost.

Pes Aibo je po zakoupení nemotorný, protože se musí naučit pohybovat v prostoru, zmapovat svůj prostor a vytvořit si kognitivní vazby s majitelem. Již po týdnu se pes chová velmi podobně živému psovi, po půl roce je Sony Aibo de facto plnohodnotnou náhradou za živého psa z masa a kostí. Pes rozezná váš smutek podle obličeje a když jste smutní, začne předvádět triky, panáčkovat, strkat čumákem do nohy a dělat smutné oči. Pokud si na YouTube projdete videa z Japonska, získá představu, o co se v podstatě jedná.

Kybernetický pes Aibo je celý z plastu, motorů, elektroniky, oči jsou ve skutečnosti OLED displeje a celá charakteristika psa leží ve dvou rovinách: V motorice a inteligenci. Motorika je naprogramována společností Sony, umělou inteligenci zajišťují AI obvody Hitachi. Motorika je programovatelná skrze inteligenční obvod, takže po určité době se pes umí postavit na zadní a opřít se vám o nohu, jako když škemrá živý pes o kus salámu.

Osobnost psa půjde nahrát do cloudu, vyměnit, zresetovat, přeprogramovat, ale hlavně, pes se bude sám učit

Tyto schopnosti si můžete koupit za poplatek na portálu SONY, anebo si počkáte, až se tyto pohyby váš Aibo naučí sám podle toho, jak kopíruje pohyby a události ve svém okolí. Pokud Aibo vidí živého psa ve svém okolí, začne ho napodobovat. V tomto ohledu se jedná o naprostou revoluci v systému autonomních inteligencí, protože stroj se bude na základě deterministického vzorce učení zdokonalovat a bude své poznatky přes Wifi nahrávat do cloudu a serverových úložišť. Pes, který získává kognitivní kvality živého psa, postupně přejde do fáze jiné úrovně percepce ze strany lidského okolí. Lidé začnou stroj akceptovat jako entitu, už to nebude věc, ale entita s charakterem, jako kdyby šlo o živého tvora. V tomto ohledu jsou procesy 4. průmyslové revoluce opravdu daleko.

Aibo jde pro kost.

Je logické, že robotický pes osloví hlavně děti, ovšem postupně s tím, jak se pes učí a vyvíjí, bude velmi těžké toto pouto roztrhnout. Pro nás bude nepochopitelné, jak někdo může milovat kus plastu, plechu, hromadu servo motorů a integrované obvody. Jenže tím se dostáváme k hlavnímu problému Isaaca Asimova, kde vlastně leží hranice toho, kdy člověk může milovat kyborga, i když nemá ani gram buněčné tkáně.

Definicí člověka, resp. inteligence, není hmota, ale citová vazba, která vyvolává emoce v lidském organismu, i když mozek se brání takové kalkulaci, protože mozek ví, že je to stroj. Do vysavače se nezamilujete, i kdyby byl ze zlata, ale pokud vás ten vysavač každý večer pohladí nebo vás rozesměje, začnete ho mít rádi, později se bez něho neobejdete a ještě později ho začnete milovat, protože stroj vám poskytne něco, co vám dlouho chybělo.

Oficiální reklama pro japonskou televizi

V tom okamžiku vzniká psychosomatická singularita, stroj vám před očima splyne dohromady ve vašem vnímání s živým tvorem. A tato singularita do značné míry bude mnohem důležitější, než singularita fyzikální, tedy přechod člověka a jeho splynutí se strojem. Steven Spielberg před lety natočil film s názvem A.I.: Artificial Intelligence, kde si bezdětná rodina pořídila kybernetické dítě, které simulovalo skutečného potomka. Hlavní roli zahrál tehdy H. J. Osment. V tom filmu Hollywood přednesl otázky, které dnes řeší Sony Aibo a ověřuje tezi Isaaca Asimova, tedy predikci tzv. psychosingularity člověka, kdy si vytvoří pouto s kybernetickým organismem. Pokud se chcete dozvědět více, zapněte si dnes od 19:00 hodin na Svobodném vysílači CS můj pravidelný pořad. Probereme nejen záhadné téma umělé inteligence robotického psa Aibo.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
anonym
Návštěvník
anonym

Tak jak se v úvodu článku dívám na ten její odprný škleb, tak si říkám, jestli jí náhodou nějaký slimáček nepíchl do břicha. zdá se ale , že to se stává jen kvalitním pravicovým politikům. Když už nepomůže onálepkovat jako nácka, xenofoba, a co já ví co ještě, tak bodnout do jater je typický způsob boje levičáků. Prostě fyzicky zlikvidovat, jako poslední možnost odstranění politického odpůrce. Antifa je toho zářným příkladem, jak bojují levičáci o politické pozice.
Na odkazu to máte černé na bílém:

https://www.novinky.cz/zahranicni/482683-brazilsky-prezidentsky-kandidat-bolsonaro-byl-pri-mitinku-pobodan.html

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Starej polochromej, skoro bezzubej kocour – nevykastrovanej – se mi zase zatoulal – asi zase cítil holku, ač mu furt říkám, ať už na ně kašle. Hledal jsem ho celý večer, jestli ho nesrazilo auto nebo se mu něco nestalo. Dostal jsem ho domů, hlupáka, mokrého (bouřka a liják), unaveného, zničeného, špinavého, unaveného. Ale přesně o tom to je – je to živý tvor se svými potřebami a vrtochy a já se o něj rád starám. Robotická kočka by přišla krásně domů, ale co by to s ní bylo za životní zážitky? (Pejskaři mne omluví, jsem kočkař, ale vyjde to nastejno, zda hledáte zatoulaného pejska nebo kocoura, hlavně ne nějaký stroj!)

Jaris
Návštěvník
Jaris

Andrej Vysinskij

Minuly listopad mi starim umrel v naruci stary, skoro dvacetilety. bezzuby, chromy kocour. Dcera mi koupila nedavno kote. Ma se u nas jako prasatko v zite a dnes jako osmimesicni kocourek prinesl prvni malou mys jako darek.

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Zdravím kočkaře! Ale nekupujte kočky. Jsou jich plné útulky (stejně jako pejsků, to pro pejskaře). Zdarma, jen stačí přispět na provoz nebo dovézt žrádlo nebo stelivo do záchůdků. Já kočky nekupuji, ale zachraňuji. Být to můj kocour od mala, je vykastrovaný, ale někdo ho vyhodil nebo utekl (evidentně byl týraný), s ohledem na jeho stáří už jsem ho nedal kastrovat.

Golgota
Návštěvník
Golgota

Zdravím, mám dotaz-kde je možno zakoupit vaši knihu Human Ex Machina ? Pan Bartoš nefunguje, nebo mi není prostě přáno..Téma je velmi zajímavé. Díky.

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Kdy si byly v pivovarech koně. Přišly auta a koně šly na jatka. Dnes tu máme pííííííííííííííííííííč..vinu ala pes a lidi se poserou. A psy půjdou do Chiny na polívku. Technologie je to co nás zabije dříve než parta čmoudů. Vše co ten pes umí a naučí, lze použít jako špionáž. Umíte si představit to jeho focení? V kolika choulostivých situacích vás může vyfotit, co může poslat za váš rozhovor, vybírat vyřčené slova podle zadaných slov jako je cenzura na fakjuboku a na portálech? Jediné co si umím velice živě představit je schůzka se psem co nemusí štěňata. 10 sekund a je po píííííííč..ině. Znám v okolí dost psů co by se s ním seznámilo skrze svůj chrup.

heron
Návštěvník
heron

No když jsem si četl komentáře na YT, tak jsem žasnul. Jenže minimálně v této podobě tenhle zgarb rychle omrzí. Ovšem o to nejde. Další upgrade zabaví už třeba na rok a všichni víme, jakou závislost způsobovala hračka tamagoči- tedy až tam bude program, že se o něj musíte starat, nebo umře a vše co jste ho naučili, spolu zažili bude pryč a začínáte nanovo. Umře…. (když si to budete přát a zvolíte si jeden z dvaceti programů, jak zgarb využívat, aby vám to co nejvíc vyhovovalo- a pak ho mít rád)
Fakt ten zgarb vzbudil obrovskej ohlas a fakani můžou radši chtít hračku, než psíka. Jediný co je dobře je to, že ten kdo chce hračku dostane hračku a psík nebude nešťastný. Jenže tu diskutujeme o tom, že se daří v lidech probouzet podobné pocity, které známe, když vidíme jak člověk reaguje na štěňata- jéééé to je Božíííí ťuťutňuňu

Banana boo
Návštěvník
Banana boo

Žeby to došlo až sem? Zadaj na Youtube: JUDY(Sci-Fi short film)

tehu
Návštěvník
tehu

Homo sapiens je zcela uvězněn ve “virtuální realitě” – na místo věcí podstatných – vymýšlí fantasmagorie a zapomíná na to, že je také nedílnou součástí přírody a pokud ji zničí – tak zahyne…

Přestává samostatně žít – stává se otrokem – je to asi “pohodlněnjší”…

.lak
Návštěvník
.lak

Budou je věšet na pouti do střelecký maringotky jak opičky na gumičce. I když to se vlastně ve voze vandráků cestovky 2. kontinentů nicneděláků do kontinentku lidských zdrojů bez surovin a energií s půlročním vegetačním klidem s 24,7% na hranici bídy a pod na náklady /voličů?/ již děje, zatím sporadicky. Vývrati vývratů vývratova šílené novodobé imbecilní či hůře vědomě sociopatující smetánky.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Jestli je Homo sapiens zcela uvězněný ve “virtuální realitě”, je virtuální i příroda kolem něj.

Chemnitz
Návštěvník
Chemnitz

Totalita EU dosahuje vrcholu v NE informovanosti o nepokojích obyvatel vyvolaných muslimi kteří vraždí místní obyvatele.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201809028001896-vaclav-klaus-facebook-chemnitz-legislativa-svoboda/

r.m.
Návštěvník
r.m.

Mladý Klausovic pradlen/a ČEZských peněz v řádu sta milionů přes jelitní gymplovské učiliště PORG je bojovníkem za svobodu? A ještě k tomu za naší freihet? Takový kyblík altruismu je od členů jejich famílie podezřelej jak vosa na lízátku.

A Dost
Návštěvník
A Dost

Podoba s mojí fenkou, je čistě náhodná.

fohat
Návštěvník
fohat

Zvlášt vybrané krásky do vedení v EU..Vynikající je s tomto případě starostka Chemnitz..Ti chazaříci musí mít na takové exempláře zvláštní databázi..

.lak
Návštěvník
.lak
r.m.
Návštěvník
r.m.

eee … hentoto tady éto: 30. srpna se 7 centrálních superpočítačů CIA odpojilo a špionážní satelity vypověděly službu

Sedm hlavních počítačů Centrální zpravodajské služby (CIA) je nyní z neznámého důvodu mimo provoz.
Ztráta počítačové sítě také vedla k vypnutí významného počtu špionážních satelitů v USA.
AKTUALIZOVÁNO 8:33 EDT – většina komunikačních satelitů jsou vypnuta.

V současné době máme téměř úplné selhání většiny satelitů SIGINT (Black-Ops Signals Intelligence) a satelitů SATCOM (Satellite Communications).

CIA již nedokáže sledovat “klíčovou dírou” a nyní existují otvory OBROVSKÉ v naší schopnosti zachytit určité signály, tj. Některé telefony, některé rádia, některé komunikace přes internet atd.
Jednoduše řečeno, někteří lidé, kteří dříve mysleli, že vládnou světu (tj. Zpravodajská komunita uvnitř CIA a NSA), jsou hluchí, hloupí a částečně slepí. Něco se děje. Takováto věc se jen tak nestane.

CIA se pokoušela restartovat superpočítače. Podařilo se jim nahodit tři – ale ti okamžitě znovu vysadily! Další čtyři vůbec nerestartují.

Možnosti řešení SIGINT a SATCOM zůstávají velice komplikované.
Nyní více než 24 hodin, zůstává velká část našich komunikačních schopností globálního zpravodajství nepoužitelná !

stručný překlad : https://reseauinternational.net/le-30-aout-7-superordinateurs-centraux-de-la-cia-seraient-tombes-en-panne-et-les-satellites-espions-deconnectes/

sronin
Návštěvník
sronin

ten překlad je i s těmi hrubkami nebo v originálním článku žádné nebyly ?

r.m.
Návštěvník
r.m.

překlad není můj, je to z diskuse pod jiným článkem, jen jsem to pokrátil

sronin
Návštěvník
sronin

ok chápu, ale možná by příště stálo za to opravit to. takto to vypadá fakt blbě … důležitý je ale sdělení, to je mi jasné