VIDEO: Protesty proti Trumpovi. Začátek občanské války a rozkladu USA?

VIDEO: Protesty proti Trumpovi. Začátek občanské války a rozkladu USA?

VIDEO: Protesty proti Trumpovi. Začátek občanské války a rozkladu USA?

Ihned po oznámení volebních výsledků začala v USA vlna protestů proti Donaldu Trumpovi, které sílí.

V Kalifornii, kde už existuje hnutí k odtržení od USA, které má naplánováno spustit “Calexit” v roce 2019, nyní toto volání zesílilo. „Vztah mezi Kalifornií a federálním systémem prostě nefunguje,” tvrdí pro list Los Angeles Times Marcus Ruiz Evans, viceprezident YesCalifornia.org. Tvrdí, že Kalifornie platí na federálních daních velké částky, ale nedostává se jí podpory v oblasti stárnoucí infrastruktury a veřejných programů ve státě.

Evans a asi tucet dalších příznivců při protestech skandovalo: „Co chceme? Calexit! Kdy to chceme? Teď!” Někteří na sobě tmavě modré košile s logem své skupiny. Několik desítek lidí také zablokovalo silnici a křičelo hesla proti Trumpovi. Někteří také drželi transparenty s nápisy: „Není to můj prezident” (zdroj zde, zde).

 

Je předčasné soudit, jestli za protesty nestojí pouze prvotní emoce po oznámení výsledků voleb a v příštích dnech budou slábnout anebo naopak budou gradovat a trvat dlouhodobě. Za připomenutí stojí, že H. Clintonová získala o 131 000 hlasů více, než D. Trump a nezvítězila pouze z důvodu nastaveného volebního systému. Nic to ale nemění na tom, že za ní stojí více než polovina těch, kteří volili.

Ale protože největší silou v protestech jsou studenti, nabízí se i otázka, jestli protesty nejsou cíleně řízené (jak víme, k tomu jsou studenti vždy nejvhodnější částí národů a už např. Hnutí Occupy Wall Streat financoval mistr v řízení barevných revolucí G. Soros). A jestli nemají vést k občanské válce, resp. k oné perestrojce v USA, po které naposledy v roce 2014 volal i Gorbačov .

A jestli na jejím pozadí nemá dojít i ke stejnému rozkladu USA, jakým prošel SSSR, zatímco rozklad USA bude jen další součástí mnohem vyššího procesu (viz Proč Spojené státy čeká rozklad).

K volání Kalifornie po odtržení od USA zbývá připomenout, že stejné hlasy se už dlouho ozývají i z Texasu

Tak či tak v už tak napjaté situaci v USA, vzniklé m.j. až příliš častým střílením civilistů policií, je možná jen otázkou času, kdy stejně nepřiměřený zákrok policie může i současné protesty vyhrotit k mnohem větším nepokojům. A vést až k občanské válce a perestrojce.

Ať už ale protesty Spojeným státům přinesou cokoliv, pro svět je zvolení Trumpa vítězstvím, jak to nenápadně potvrdil zástupce nejvyššího velitele spojeneckých sil v Evropě v letech 2011 a 2014, generál sir Richard Shirreff. Ten sdělil, že nyní může nukleární válka začít už příští rok, protože Trump v čele USA znamená oslabení NATO a toho Rusko okamžitě využije k tomu, aby napadlo Pobaltí…!  A protože tomu nikdo normální nemůže věřit, prohra Clintonové je vítězstvím světa.

A nedá mi na závěr nevložit ještě video z doby, kdy Trump na prezidenta kandidoval – mým pohledem v něm bylo velmi symbolicky sděleno, že jeho úkolem, kterého se nebojí,  je “pokořit jestřáby”.  Je video náhoda? A pak jsou zde ještě takové perličky, které vkládám už jen jako zajímavost, že Simpsonovi předpověděli Trumpa jako prezidenta už v roce 2000 a jinde se o něm v přítomnosti Obamy jako o prezidentovi hovořilo už v roce 2011 zdroj zde.

-Pozorovatelka-  10.11.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
pavelka70
Návštěvník
pavelka70

Tento článek přišel po funuse. A jak opatrně napsán! Nakonec všichni uvěříme, že protesty jsou sponntánní. Je to jasný – tyhle Sorosovi pouliční šarvátky se stovkou lidi, (ne víc) máme považovat za velkou událost? Je to nic proti mase lidí v Tripolisu na podporu Kadáfího, nebo státisíce v Moskvě na podporu Putina. Zdejší alternatívní web to pomalu otáčí o 180° !

Peter
Návštěvník
Peter

“Planéta opíc” platená Sorošom.

.B.
Návštěvník
pavelka70
Návštěvník
pavelka70

No neříkáme nic! Jenom to, že mejnstrím novinky.cz žereš i s navijákem, a ještě to šíříš i tady – trolle!

mickey 21
Návštěvník
mickey 21

Som dost skepticky voci presvedceniu Pozorovatelky, ktora si je takmer ista v obrate americkej zahranicnej politiky.
Pence v minulosti a dnes ci vcera Giuliani otvorene hovoria o protiraketovom stite a o vyjednavani s Putinom z pozicie sily.
Vsetko nasvecuje tomu, ze situacia bude eskalovat a ze sucasne plany novej americkej vlady smeruju ku konfrontacii s ruskom.
Pence otvorene krititizuje rovnako Clintonovu a Obamu za jej ustupky. Giuliani dokonca hovoril o navyseni poctu vojakov NATO na 550 tisic a na ich umiestnenie na hranice aliancie.

Sam som teda zvedavy, ako sa to zacne vyvijat, ale vyzera to zle a dokonca mozno este horsie, ako za Clintonovej, alebo nieje teraz nerealne sa domnievat, ze to bola len volebna fraska a ze postup uz bol urceny.

Lostris
Návštěvník
Lostris

Korporátní fašismus, Pentagon a militaristické lobby jdou proti Trumpovi, než to zvládne, a doufejme že ano, bude třeba si zvykat na protichůdná prohlášení z USA

vilon
Návštěvník
vilon

Tvoje obavy sú predčasné. Horšie to nie je, zabúdaš že Clintonka by dala povel na útok hned po inaugurácii. Trump ale nehovorí o nejakom útoku, hovorí o dialogu. ale ten príde až sa vodcovia zídu za spoločný stôl. Na to je ešte čas.Ak bude dohoda, vojska nastúpia na vagóny naspäť. Je to jasné. Trump ako vrchný veliteľ nedá žiadný povel k útoku.

.B.
Návštěvník
.B.

Málem jsem se smíchy pochcal, ale tohle je zpráva důležitá: Ukronacisti mají may 2 měsíce, pak si to Putin může vzít celý.
Ukrajina totiž zařadila Trumpa na seznam nejhoorších nepřátel Ukrajiny! 😀 😀 😀

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sokujici-Na-seznamu-nepratel-Ukrajiny-je-i-americky-prezident-462276

antiNWO
Návštěvník
antiNWO

To nie su protesty, to lúza tiahne mestom. Protestovat znamena protestovat proti niecomu, vyjadrit svoj nazor, popripade nespokojnost. Protestovat neznamena nicit verejny a sukromny majetok. Protestovat neznamena podpalovat auta a vykradat obchody. Na videach aj krasne vidiet kto aj volil Clintonovu a kto je najviac nespokojny. Su to v podstate kriminalne zivly a zberba cez socialne davky vysavajuca socialny system. Ti co volili Trumpa sa len usvedcili, ze volili spravne ked vidia proti akemu odpadu stoja. Toto su podkany ktore vyliazaju z brlohov. Ked povstane stredna pracujuca trieda co volila Trumpa potkany sa rozutekaju.

.v.
Návštěvník
.v.

jak ti lidé mohou protestovat 2 noci po sobě když musí ráno vstávat do práce? nebo to jsou všichni nepracující?

Forever
Návštěvník
Forever

Hm, zajímavé:

Pravda.ru: Obamova změna

Trumpovo vítězství bylo šokem pro ruskou opozici. V šoku je i Ukrajina stejně jako její vláda, která doufala v podporu Hillary Clintonové ve svém boji proti Rusku. Abychom byli upřímní, výhru Donalda Trumpa nečekal nikdo. Trump je nepředvídatelný v dobrém i špatném slova smyslu, protože nikdy nepracoval pro žádnou součást americké vlády.
Budou se nové Spojené státy snažit vylepšit vztahy s Ruskem? Trump hovořil o Rusku vstřícně. Nicméně americko-ruské vztahy jsou jen malou částí toho, co americkým voličům na jejich systému vadí. Americká expertokracie stejně jako straničtí šíbři dlouho odmítali uvažovat o americké společnosti jako o samostatné politické entitě.
Co čekat od Trumpa? Změny nepřijdou hned a k podpisu TTIP nakonec dojde, věří na českém velvyslanectví
Ekonomika
Co čekat od Trumpa? Změny nepřijdou hned a k podpisu TTIP nakonec dojde, věří na českém velvyslanectví
Raději ji viděli jako masu lidí, s níž lze snadno manipulovat. Vývoj americké demokracie postupně přisoudil společnosti spíše dekorativní roli. Přesto, jak dnes vidíme, propaganda a manipulace nemusejí mít ani v USA poslední slovo.
Obecně řečeno, Trump vyrostl v univerzálního lidového kandidáta. Kdo ví, možná dokáže udělat Ameriku velikou, aniž by kvůli tomu zničil celý svět. Stane se tou změnou, kterou Barack Obama nedokázal přinést?

A pozor! Slova jednoho amerického Žida – poměrně mě to překvapilo, Trump zrovna není protižidovský a pokud chce být americkým prezident, ani protižidovský být nemůže – jako každý americký prezident před ním. Níže text z Haaretz

Haaretz: Ameriku pořád miluji. Ale už jí nevěřím

Nikdy jsem se necítil méně Američanem a více Židem. Jako bílý Američan jsem se vždy cítil bezpečně. Vždy jsem předpokládal, že má země bude stabilní. Nikdy jsem se nebál vlády ani spoluobčanů. Nikdy jsem k nim necítil nenávist.Aniž bych o tom moc přemýšlel, přijal jsem pohled Baracka Obamy a Martina Luthera Kinga, že přes zákruty dějin vždy přijde pokrok. Konec otroctví. Zrovnoprávnění žen. Konec segregace. Legalizace homosexuálních sňatků. Zvolení afroamerického prezidenta.Dnes už to tak necítím. Jako Američan nevím, jak se cítit. Nikdy jsem nezažil nic jako volbu Donalda Trumpa. Tak strašidelného a destabilizujícího. Jako Američan jsem naprosto nepřipraven, a tak se mohu ukotvit jedině jako Žid.Moji prarodiče pocházejí z Litvy a Egypta. Rodiče se narodili v Jižní Africe. Babička, když jsem básnil o Americe, se mi smála a říkala, abych nezpohodlněl a že Žid musí vždycky vědět, kdy opustit potápějící se loď. Neopouštím Ameriku. Je to moje zem. Musím za ni bojovat.Každý americký Žid musí bojovat – aby chránil americké muslimy, kteří teď musejí být vyděšeni k smrti. Musím bojovat s tucty amerických nacistů, kteří se slétli na můj Twitter, aby tu slavili své vítězství. Pořád Ameriku miluji. Ale už jí nevěřím tak jako dřív. A nevěřím pokroku. Pořád mi v uších znějí babiččina slova.
http://nazory.e15.cz/zahranicni-tisk/trumpuv-triumf-nikdo-necekal-pise-zahranicni-tisk-1325177

….

Mám pocit, že některé židovské kliky proti Trumpovi připravují něco nekalého – pak by umělé vyprovokování občanské války vyvolané Sorosem aj. židovskými agenty nemuselo být nereálné. Koneckonců, když se Žid do těchto věcí opře, většinou je úspěšný – a Žid, ten je v těchto věcech mistr.

abaxas
Návštěvník
abaxas

Já jsem jí očekával, už v pondělí jsem psal na svém blogu, že s největší pravděpodobností vyhraje, vše to je součást plánů elit a když se nad tím zamyslím, tak tam zapadá i tato demonstrace. Paní Pozorovatelka pozapomněla ne jednu možnost a tou je záminka. Pokud by na území USA hrozila občanská válka, tak budou “dočasně” oslabeny, nebo úplně staženy jednotky US army ze zámoří na podporu potlačení a když usedne Trump, tak už je nevrátí zpět…!

P.N.
Návštěvník
P.N.

poctivi pracujuci a platici dani medzi nimi zrejme nie su… na taketo vycinanie ma cas len zberba

RRR
Návštěvník
RRR

Zajímalo by mne, jestli ted naše televize bude protiruská i zároveň protiamerická, když nevyhrál její kandidát. Prostě nepřítel na všech stranách a uprostřed všeho jediná správná pravda a láska.