VIDEO: Paul Craig Roberts varoval Rusko, aby se probudilo a přestalo žít...

VIDEO: Paul Craig Roberts varoval Rusko, aby se probudilo a přestalo žít bludem o normalizaci vztahů s USA. Druhá strana chce válku, spolupráce s Ruskem je to poslední, co by americký kongres chtěl! [CZ Titulky]

VIDEO: Paul Craig Roberts varoval Rusko, aby se probudilo a přestalo žít bludem o normalizaci vztahů s USA. Druhá strana chce válku, spolupráce s Ruskem je to poslední, co by americký kongres chtěl! [CZ Titulky]

Paul Craig Roberts, bývalý náměstek a poradce amerického ministra financí ve vládě Ronalda Reagana, který je předsedou Institutu pro politickou ekonomii, poskytl minulý týden zásadní rozhovor americké pobočce ruské televize RT, ve kterém varoval Rusko před bludem, za kterým se v poslední době ruská administrativa hnala v naději na normalizaci vztahů s USA pod vládou Donalda Trumpa. Roberts varoval Rusko, aby se probudilo a pochopilo, že v americkém kongresu není už nikdo, kdo by chtěl normalizaci vztahů s Ruskem a sankční zákon proti Rusku, který kongres přijal před 2 týdny téměř jednomyslně, navíc odebral americkému prezidentovi právo na rušení již přijatých sankcí proti Rusku. Jinými slovy, Donald Trump je ve vztahu normalizace vztahů s Ruskem už definitivně odepsán, protože americký kongres dovolí Trumpovi jen takovou spolupráci s Ruskem, která bude vyhovovat americkému vojensko-bezpečnostnímu komplexu a také americké energetické lobby.

Dr. Paul Craig Roberts

Spojené státy svými sankcemi proti Rusku, které zasahují i evropské firmy a dodávky ruského plynu do Evropy, de facto vyhlásily Ruské federaci válku. Na americké straně je psychóza a rusofobie dohnána do takového extrému, jaký nebyl k vidění ani v dobách Studené války. Naprosté šílenství a hysterie s protiruskou tématikou ovládá veškerá americká mainstreamová média, zcela ovládla republikánské i demokratické kongresmany a senátory, kteří vidí ve svém vlastním prezidentovi Rusa, nebo přinejmenším pro Rusko pracujícího prezidenta. V této chvíli je jasné, že všechny kroky, které kongres a tzv. washingtonský Deep State činí, vedou k neodvratné konfrontaci s Ruskem, které má být izolováno od zbytku Evropy. Důležité je si všímat toho, že před několika dny se v Manile na Filipínách sešel Sergej Lavrov s Rexem Tillersonem, poprvé od uvalení nových sankcí na Rusko a od ruské odvety a snížení počtů diplomatů a personálu na amerických ambasádách v Rusku. V Manilo se mluvilo znovu o spolupráci v Sýrii a o krizi na Ukrajině.

Kongres usiluje o co nejhorší vztahy s Ruskem

Problém je v tom, že Rex Tillerson nedisponuje žádným mandátem pro zlepšení vztahů s Ruskem jako takovým, protože spolupráce v Sýrii nebo koncept řešení krize na Ukrajině představují jenom dílčí problémy, které nemají vliv na hlubší symetrii vztahů mezi oběma jadernými mocnostmi. Jakákoliv forma spolupráce bude nejen sabotována ve Washingtonu tamní bažinou a Deep State, ale pokud tato spolupráce přinese Rusku nějaké výhody, bude to v USA použito jako munice pro impeachment Donalda Trumpa nebo pro odvolání Rexe Tillersona. Protože Rusko nesmí mít z ničeho žádný profit a žádný americký politik nesmí dopustit, aby jeho konáním nebo naopak nekonáním získalo Rusko profit na úkor USA, amerických zájmů. Toto zaznělo v kongresu z úst Tima Ryana, demokratického kongresmana za Ohio, který toto pronesl během rozpravy před schválením protiruských sankcí.

Tim Ryan (D), kongresman za stát Ohio.

Takto zfašizovaný americký kongres potom představuje nebezpečnou hrozbu nejen pro Trumpa, ale pro jakéhokoliv člena jeho vlády, který by jenom náznakem udělal krok, ze kterého by Rusko mohlo mít prospěch. De facto se americký kongres a spolu s ním i mediální průmysl vrací do dob McCarthyismu z 50. let minulého století, kdy každý politik, který jenom náznakem chtěl vést dialog se Sovětským svazem, byl označen za komunistu, špiona, byl vyhozen z práce, z úřadu a FBI mu odposlouchávala telefony a četla poštu. Tahle hysterie se nyní opět vrátila do USA a jakkoliv to bude znít paradoxně, čím horší politiku a brutálnější kroky bude Trumpova administrativa směrem k Rusku konat, tím větší úspěch bude mít Donald Trump u kongresu. A to je velmi nebezpečný model, protože Donald Trump může zjistit, že když tuhle nebo tamhle pošle bombardéry, tady shodí bomby na Asada, tamhle pošle americký torpédoborec do blízkosti Krymu, tak za tyto kroky získá od kongresu politické body, který mu na oplátku sem tam pustí nějaký jeho zákon, který slíbil voličům.

Trumpovi hrozí impeachment, pokud jen náznakem zlepší vztahy s Ruskem

Pokud ovšem bude Rex Tillerson usilovat opravdu o zlepšení vztahů s Ruskem, neoconi udělají Trumpovi ve Washingtonu ze života peklo a budou Trumpa tlačit, aby Tillersona odvolal z funkce. Dovedu si představit, že se Rusko a USA dokáží dohodnout na nějaké spolupráci v Sýrii v obrysech typu “My vám nebudeme sestřelovat letadla, vy nám je nebudete sestřelovat”, nebo třeba “Nebudete shazovat bomby na naše povstalce, my nebudeme shazovat bomby na Asadovo vojáky”, ale nějaké zásadní klíčové dohody ani v Sýrii nelze čekat, např. americký požadavek na odchod Bašára Asada od moci, který je nepřijatelný pro Rusko a nic se na tom nezmění, sankce nesankce.

Americký kongres je ovládán vojensko-bezpečnostním komplexem, který potřebuje konflikty a napětí ve světě. Protože toto napětí a ohrožení potom zdůvodňuje v americkém kongresu před voliči ty obrovské zbrojní rozpočty na americkou obranu každý rok. Pokud by se snížilo napětí s Ruskem, napětí ve světě, automaticky by došlo ke snížení amerických zbrojních rozpočtů, k zavírání zbrojovek, fabrik na výrobu raket, munice, letadel, dronů, pušek, tanků, obrněných vozidel atd. Válka je business. A na tomto businessu stojí podstatná část amerického HDP. Doslova jde o HDP postavené na krvi a amerických válkách ve světě.

Sergej Lavrov a Rex Tillerson v Manile na Filipínách.

Americký kongres a obě politické strany v něm se dokonale odkopaly. Jakmile hrozila normalizace vztahů s Ruskem, tzn. hrozba snížení zbrojních rozpočtů na obranu USA, všichni kongresmani a senátoři dupli na brzdu, protože všichni berou peníze a dary od zbrojních korporací v USA. Bez podpory zbrojařů se nikdo do senátu a kongresu nedostane. Donald Trump je miliardář, nepotřeboval pro svoji kampaň peníze zbrojařů, takže jim není zavázán. Proto ho nenávidí nejen demokraté, ale i jeho vlastní republikáni.

Donald Trump sice slíbil modernizaci armády, ale zapomněl, proti komu neoconi ty nové zbraně namíří

Donald Trump sice sliboval navýšení výdajů na zbrojení, na perestrojku zastarávající americké výzbroje, ale jaksi zapomněl na to, že tyto zbraně je potřeba někde upotřebit, ža aby kongres obhájil před vlastními voliči obrovské zbrojní rozpočty každý rok, musí existovat nepřítel. Anebo alespoň obraz hrozivého nepřítele. A tím obrazem je znovu ruská hrozba. Obraz teroristů už vyčpěl, nastal čas najít nového nepřítele, proti kterému půjde zbrojit. Schvalování obrovských rozpočtů proti teroristům v sandálech a plátěných hábitech v Afghánistánu, kteří mají v rukách zrezavělé Kalašnikovy, už začalo být před americkými voliči rok od roku těžší. Lidé se ptali, proč tolik miliard do armády, když Taliban krutě zatápí supermoderní americké armádě s obyčejnými pastevci koz, kterým dal Taliban do rukou obstarožní zbraně.

Donald Trump před podpisem kongresového zákona o sankcích proti Rusku.

Americký vojensko-bezpečnostní komplex potřebuje mohutného a masivního nepřítele, který skutečně anebo domněle ohrožuje Spojené státy. Čína to zatím být nemůže, protože američtí neoconi s Čínou kšeftují, takže z Číny se zatím nepřítel udělat nemůže, ale obchod neoconů s Ruskem je prakticky nulový, sankce na Rusko totiž americkým zájmům neoconů nijak neublíží. Proto právě Rusko bylo znovu použito jako záminka a hrozba, nejen hrozba pro USA, ale i pro spojence v NATO. V této situaci je obraz spolupráce USA s Ruskem v říší fantazie. Situace ale může být ještě horší, pokud se Donald Trump neoconům podvolí a začne hrát jejich hru, nepřátelskou politiku proti Rusku a proti ruským zájmům, třeba v Sýrii.

*České titulky ve videu v úvodu článku zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Frank
Návštěvník
Frank

Věřím, že i na ty americké svině jednou dojde. Požerou se sami mezi sebou.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Vztahy mezi mocnostmi by se měly zlepšit. Stávající mezinárodní politická scéna se v podstatě vyvíjí ve velké míře bez globálně platných pravidel. Lidstvo není oficiálně centrálně řízeno, a proto jeho existenci ohrožuje narůstající množství různých krizí, přičemž intenzita i četnost těchto rozmanitých krizí narůstá s rozvojem vědy a techniky. Stagnující vývoj mezilidských vztahů, především v mezinárodní politice, je nezbytné přizpůsobit rychle se vyvíjející materiálně technické základně světa.
Sortiment všeho, co lidi ve vyspělých státech světa potřebují k uspokojování svých potřeb, roste stále se zrychlujícím tempem, přičemž vývoj mezilidských vztahů zejména v mezinárodní politice stagnuje. Jinak řečeno: „Bouřlivý vývoj vědy a techniky se dostává do stále většího rozporu s tradicemi svázaným prováděním praktické politiky, především mezinárodní.“ Nadneseně řečeno: “Lidstvo na politické scéně řídí dav vrcholových politiků jednotlivých států, ve kterém se čas od času větší nebo menší část tohoto davu dohodne na vykřikování víceméně nejasného hesla, kterým se potom tato část davu více či méně řídí”. Uvedený stav globální politické scény má ve svém důsledku zhoubný vliv na vývoj politiky v rámci celého lidstva. S malou mírou nadsázky je možné označit stávající správu světa jako téměř dokonalý chaos v existující současnosti i v nastávající budoucnosti celé civilizace.
Války, v nichž se ničí vytvořené hodnoty a maří lidské životy, jsou vnímány jako něco samozřejmého a normálního. Existence tak zvaného Islámského státu a nárůst terorismu na celém světě je výzvou ke spojení všech světových mocností, které by se mněly dohodnout na společném postupu v boji proti mezinárodnímu terorismu. Při té příležitosti by se mocnosti mohly dohodnout na vytvoření celosvětově uznávaných pravidlech platných při realizaci mezinárodní politiky, to je v podstatě by se mněly dohodnout na vzniku nové globální politické organizace, která by umožňovala efektivně centrálně řešit mírovou cestou všechny globální problémy lidstva. Jedna možná cesta vzniku uvedené globální politické organizace je popsána v článku: “PROGNÓZA BUDOUCNOSTI LIDSTVA ” – http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html

369
Návštěvník
4321
Návštěvník
4321

Americká nátura, dostatek zbraní …. u američanů bych to nevylučoval. Konec konců, není to i cílem globalistů vyvolat v USA občanskou válku a nadobro tuto západní mocnost odstavit?

alek
Návštěvník
alek

Nadutá americká nátura si myslí, že Rusko žije bludem, tak to mě pobavilo :-))))

Vesna
Návštěvník
Vesna

Teoretická úvaha:
Ja, ako hlavný globálčik sa zamýšľam, čo dosiahnem občianskou vojnou v USA. V dejinách to vždy tak bolo, že krysia zberba, ktorá spôsobila neúnosný stav, vždy včas zaliezla do čiernych dier a tam vyčkávala, až všetko skončí a ona zberba môže vyliezť na svetlo a rozbehnúť zase škodenie naďalej. V občianskej vojne na území USA síce dosiahnem prudké zníženie počtu konzumných spotrebiteľov, ktorí nič netvoria len žerú, se*ú a množia sa, teda spotrebúvajú nejaké moje zdroje, ale to ma až tak neohrozuje. Ale veľmi pravdepodobne sa nezbavím tých zvrhlých krýs zalezených v dierach, ktoré likvidujú moje zdroje v oveľa väčšom merítku a dokonca ohrozujú samotnú moju existenciu zničením. Najhoršie, je pre mňa to, že zberba je rozlezená po celej planéte ako rakovina. Preto musím nájsť spôsob ako sa zbaviť prioritne tej zberby a to občianskou vojnou ťažko docielim. Uvedomujem si, že som vo veľkých problémoch, lebo nemám schopné kádre, s ktorými by sa dalo dosiahnuť odstránenie zberby. Ak niečo nevymyslím, stratím nielen riadenie ale stratím sa aj ja a nastalý chaos môže zmietnuť celý svet. Tuším počujem nejaký čudne znejúci hlas v podivnom neznámom jazyku : Что делать? Я вам скажу.

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Cizí státní mocnost velmi chytře asi přispěla k tomu, aby v prezidentských volbách vyhrál kandidát, kterého preferovala. Vyprovokovalo to však systémovou reakci/porážku – rámcově zafungoval americký ústavní systém. Kongres byl ochotný v této klíčové záležitosti (stabilita americké
demokracie) jít proti (i svému) prezidentovi. Otázkou je, zda se tento trend bude stupňovat.

kari
Návštěvník
kari

Ja nechci byt oskliva, ale Amerika zasahuje ve svuj prospech do temer vsech voleb a deni na svete ☺. Jestli mate pravdu, tak alespon vidi, jake to je . Jestli vite, kdo to je Snowden, tak uznate, ze USA se rozhodne nechovaji vzdy koser, ze? ☺.
Krome toho” jak podle Vas, prezdivko, cizi statni mocnost prispela k tomu, aby vyhral Trump? Hackly americke volebni pocitace? Ale no tak. To si myslite, ze si tyhle veci Americane u voleb nehlidaj? Pro pana jana, Trumpetu volili Americane, jako Cesi Babise. (A ne Putin, nebo Lavrov).

Micanut
Návštěvník
Micanut

Neupiram Vam pravo mit svuj vlastni nazor a jit s nim na pranyr dejin, lec obvinit cizi mocnost s ovlivnovanim voleb bez jedineho sebemensiho dukazu dokazuje ve vasem pripade tupost a hloupost ignoranta, ktery dokaze cist jen titulky MSM, a vyrokem o stabilite americke demokracie, ktera za prve ani neexistuje ani podle americke ustavy (SSA jsou konstitucne representativni republikou), a za druhe ani v zadne jine forme, jste to zazdil uplne.
Je sice mozne, ze jste jenom troll, ale i tak to dokazuje, ze jste mentalni midget.
Neurazte se; pouzil jsem totiz jen sve pravo odpovedet na nebezpecnou, neracionalni a kompletni, svinskou lez.

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Naivní osobo. Pamatujte si, hrozbou není to, co nevíte, ale to, o čem jste přesvědčen, že víte a ono tomu tak není …

zunaza
Návštěvník
zunaza

Tak hlavně že víte vy.:-):-):-)

„Člověk nemůže nikdy dělat víc, než je mu dovoleno člověčenstvím. Míň může dělat vždycky. A jak jste si všimli, to s úspěchem probíhá. Ale přemýšlet, a to dá práci, umí jen část lidstva. Ona část, ona tenoučká vrstva, která válčí s lidskou hloupostí.
Slova J.Wericha.
A já jen dodám..a s mediální ,úplatnou propagandou.
Jen tak mne napadlo.Co by někteří lidé (někdy o tom pochybuji,protože člověk má být tvor myslící) dělali,kdyby nebylo mediálního sajrajtu.Byli by schopni přečíst i něco jiného?

Velitel
Návštěvník
Velitel

Vlastne mu to pravo svym nenavistnym prispevkem upirate. Pritom zatim pravdu nezna ani on, ani vy. Tak bych nemlel o sproste lzi. A zjistil bych si, co vlastne dela troll.

Iva
Návštěvník
Iva

ČLOVĚČE, od kdy je v Americe demokracie??? Víte vůbec, co to slovo znamená???

Iva
Návštěvník
Iva

Vy jste “přezdívko” nějak totálně mimo – za A) v USA není demokracie a za B) v tom skvělém mocném státě, světovém hegemonu, je to tak špatné, jsou to takoví neschopní ubožáci, že jim to “zlé” Rusko, plné opilců a hlupáků a jakási rozvojová země, určilo jejich prezidenta????
Jo, člověče, myslete trochu hlavou, než něco napíšete.

ztotoznenaosoba
Návštěvník
ztotoznenaosoba

OT: bývalý ministr financí – bude silný boj o fondy EU, přestaneme je dostávat do dvou let

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konec-penez-z-EU-pro-Cesko-Uz-brzy-predpovida-Vlastimil-Tlusty-Pak-pry-povstanete-499360

Iva
Návštěvník
Iva

Nechci žádné dotace z EU a nechci jim ani nic posílat. Jsou to naše peníze, nechme si je doma a použijme podle svého. Poslat peníze do EU, oni nám je zčásti vrátí, podmíní to určitým účelem (většinou pro nás k ničemu vhodnému) a ještě chtějí za to poklony až k zemi … díky NECHCI.

gabreta
Návštěvník
gabreta

Přerozdělování peněz.to bylo i za RVHP..Ráno vyjdu a hovno přinesu..Češi vynalezli skvělý a moderní kombajn a Moskva dala rozkas pro obyvatele,že ten kombajn bude vyrábět bratrská NDR se jménem FORTSCHRIFT POKROK.. A když nákupčí jel koupit ten POKROK,tak ho mohl zakoupit tehdy,když tomu koupil DVA sovětské KOLOSY,jinak neměl šanci..

Orion
Návštěvník
Orion

Putin pořád leze Američanům do řiti! “Naši partneři”.

kari
Návštěvník
kari

Ano. Amerika dusi Rusko sankcema, odrezava Rusko od evropskeho obchodu s ropou, a u Putina jsou to ” pratele a partneri”.

Jaris
Návštěvník
Jaris

“Pratele” Amikum Putin ani Lavrov nerikaji. Tituluji je pouze “nasi partneri”. Takhle to jde jiz delsi dobu. Mas nejaky lepsi napad, Kari, jak je pri jednanich oslovovat?

mechanik
Návštěvník
mechanik

Spíše si s nimi potichu vytírá prdel a oni o tom ještě neví.
Prezident Putin totiž není ani herec, ani dramatik, ani synek bohatých rodičů.
Je proklatě dobrej zpravodajec.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Tak po dnešku teče v Kremlu opět šampanské plným proudem….. proto byl Putin na Sibiři…. co na to aeronet…. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uniky-od-Clintonove-Muze-to-byt-uplne-jinak-Zatcen-podezrely-mlci-se-o-tom-a-asi-se-to-stopi-499326

konzerva
Návštěvník
konzerva

Zvědavci……comment image

Martin Dukát Svobodné rádio
Návštěvník
Martin Dukát Svobodné rádio

Vysílání Svobodného rádia: http://www.svobodne-radio.cz

Středa, 9. srpna

00:00 – Studio Kladno – Noční a denní hudební mix
17:00 – Studio Kladno – Odpolední četba – George Orwell – 1984 – 6.část
18:00 – Studio Kladno – Studio Lípa – Letem světem internetem – nejnovější události, názory a komentáře, které jsme pro vás vyhledali na internetu
19:00 – Studio Beta – Živě – Jiří Kobza o tom, co nám hrozí.
21:00 – Studio Kladno – Kulturní večer – PREMIÉRA – Jules Verne – Dva roky prázdnin 3. část
22:00 – Studio Kladno – Noční hudební mix

tana
Návštěvník
tana

Putin má lepší nervy a kolem sebe dost vzdělaných lidí.
Před začátkem války USA s Japonskem USA vyhlásily embargo na dovoz surovin , potom potopily 2 neozbrojené obchodní lodě, což Japonsko považovalo za vyhlášení války a napadlo Havai.
Putin jim na hrábě nestoupne, musí si vymyslet něco lepšího, než Severní Koreu.
Nikdo nepočítal s tím, že v USA už je president jen za tajtrlíka, takže se musí najít ten, kdo tahá za nitky. Nastala nová situace. Že by Čína s Ruskem ruku v ruce pacifikovala Severní Koreu v zájmu USA může napadnout někoho opravdu hooooodně naivního.
A pro nás by byla nejlepší dohoda EU a Ruska, ať si USA vyřeší svoje problémy samy.