VIDEO: Obama v pořadu americké CBS nezvládl poznámku redaktora o Putinovi. Janukovyč...

VIDEO: Obama v pořadu americké CBS nezvládl poznámku redaktora o Putinovi. Janukovyč byl prý poskok, Putin nemá žádné spojence, ruská ekonomika jde ke dnu, takže vůdcem jsem já! [CZ Titulky]

VIDEO: Obama v pořadu americké CBS nezvládl poznámku redaktora o Putinovi. Janukovyč byl prý poskok, Putin nemá žádné spojence, ruská ekonomika jde ke dnu, takže vůdcem jsem já! [CZ Titulky]

Barack Obama přijal 9. října pozvání do vysoce sledovaného pořadu americké CBS “60 Minutes” a moderátor Steve Kroft si neodpustil dotaz a poznámku, která se stala klíčovým bodem celého pořadu a v USA se video stalo hitem, zejména na alternativních serverech. Video vám nyní přinášíme i na AE News s českými titulky. Steve Kroft se totiž Obamy ptal i na Sýrii a zmínil se o tom, že Vladimir Putin zpochybnil Obamovu vůdcovskou roli v syrském konfliktu. To se Obamy silně dotklo. Moderátor vyjmenoval důvody, které jasně ukazují, že teprve po Putinově zásahu v Sýrii se začínají pohybovat ledy a ISIL opravdu začíná pociťovat ztráty.

obama.jpg

Jenže reakce Obamy byla neuvěřitelná, doslova se odkopal. Namísto, aby moderátorovi argumentoval, proč americké roční bombardování nemělo efekt na ISIL, ale ruské náhle ano, namísto toho, aby vysvětlil, proč USA neposlali do Sýrie zatím pozemní armádu, tak Obama začal mluvit jako z jiného světa o něčem úplně jiném, čímž se doslova odhalil.

Rozpovídal se totiž o Janukovyčovi na Ukrajině, že to byl Putinův poskok. Obama jaksi zapomněl, že Janukovyč není Assad, že vzešel z demokratických voleb, které dozorovali i zahraniční pozorovatelé a OBSE, která monitoruje volby na Ukrajině už od 90. let. Takže demokraticky zvolený prezident, svržený pučisty z Majdanu, které podporovaly právě USA, viz. paní Nulandová a její koláčky, byl poskok?

Máme tomu rozumět tak, že americký prezident považuje demokraticky zvolené prezidenty v Evropě za poskoky? Aha, už to dává smysl. Už to chápeme ty souvislosti. Obama mluví z vlastní zkušenosti, že? Ale to není to hlavní. Obama ve videu připomíná, že Putin vede ruskou ekonomiku ke dnu (opravdu?), že nemá spojence (a země BRICS jsou vzduch?) a že vláda Bašára Assada se drží na vlásku. No, ten vlásek teď už asi bude pořádný pačes.

Samy za sebe mluví Obamovy projevy ve videu jako mimika a řeč těla, vrtění se ke konci a šklebení závěrem. Ukrajina, izolace Ruska, podpora Islámského státu, destabilizace vlády Bašára Assada, to všechno známe. Je ale pěkné vidět takhle v HD rozlišení nejmocnějšího, demokraticky zvoleného, “poskoka” globálních elit na světě.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Verze videa pro mobilní platformu

Pozn. Stanice CBS omezila na YouTube přehrávání videa jen na desktop platformy, takže pro mobilní uživatele jsme přidali do článku toto video nahrané pro změnu na Vimeo. U něho je ale potřeba ručně zapnout české titulky kliknutím na tlačítko CC dole v panelu Vimeo přehrávače a zvolit češtinu.

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Konečně jsem to pochopila – včera při vaření večeře s ČT24.
Obama pronášel svoji POSLEDNÍ ŘEČ o Stavu Unie….
Dlouho mi vrtalo hlavou, když uvažuji o reálném stavu americké zadlužené ekonomiky, jak to, že ten dolar ještě neklekl? Naopak poslední mainstreemové zprávy opěvují us ekonomiku, jak jede lépe, než kdykoliv předtím! No a pak to přišlo : BHO prohlásil ” Jsme nejsilnější ekonomikou NA CELÉM SVĚTĚ!”
Toto mohl prohlásit pouze v případě, že (mediálně) TO TAK ASPOŇ VYPADÁ !
Pak ještě dodal něco v tom smyslu, že ” před námi stojí poslední úkol, abyste se všichni měli dobře, musíte tomu pomoct s námi , s tím, že potom možná příští administrace to dotáhne…!
Já mám tedy pocit, že formální a informační úkol byl splněn, a zanedlouho uvidíme…..

???
Proč mi to píše ” Some of field value is invalid”?

Petr Beránek
Návštěvník
Petr Beránek

Vůdce!!!
Co mi to jenom připomíná?!
Jo, už vím.

Tak jawohl mein führer. Heil Hitl., ehm tedy Heil Obamba.☺

Martin
Návštěvník
Martin

To se ani nedá poslouchat. Stačí mít pár informací co nezazní v médiích a Obama Vám svou demencí sám potvrdí,že máte pravdu,a že Americká politika je čiré zlo.

prča
Návštěvník
prča

Obama musí ještě dlouho šoupat nohama, než bude Putinovi obstojným hráčem. Teď mu nezbývá než připravit nějaké ty podrazy a tím sám sebe pokálí.

Alfréd
Návštěvník
Alfréd

V časoch prvej studenej vojny býv. Sovietsky zväz obviňoval Turecko, že americká CIA v Turecku buduje špionážne zariiadeniia proti Sov. zväzu. Turecko sa bránilo tým, že USA na Ararate iba hťadajú Noemovú archu.. Ako mladík som to čítal v satirickom časopiise Roháč, kde sa posmievali z odpovede Turecka. Ako vidíme, že výhovorky sultána Erdogana a jeho vlády sa od tých čias veľmi nezmenili. Alfréd

tadeusz
Návštěvník
tadeusz

Vúdce (král) je Ježiš Kristus pane souduhu obamo, takže ke dnu pujdete zanedlouho vy a ne Rusko.

Jan Hofírek
Návštěvník
bantustan
Návštěvník
bantustan
Robert
Návštěvník
Robert

I demokraticky zvoleny prezident muze byt poskok. Ruska ekonomika je v krizi. Rubl je na polovine. Malicky ustup IS neni diky Rusku. Mozna by to tak i bylo, to by ale museli bombardovat vyhradne IS. A opravdovi spojenci Ruska proste nejsou. BRICS je nyni uskupeni zemi s ruznymi ekonomickymi problemy. A nikdy zadna z techto zemi v dulezitych otazkach svetove politiky ruku v ruce s Ruskem nesla.

Montisan
Návštěvník
Montisan

Je to tak to dole píše Majk (Mike)! V podstatě má Ohava recht, ale otázka je co z toho má? Blbě se šklebit a mít radost z ničení a lhaní. Jistě – v roce 2010 bylo Rusko na vrchu – odpustili mu Gruzii (vyhlášení dvou nových “států” tam), ekonomická spolupráce ho přivedla na vrchol a do Světový obchodní organizace, na Ukrajině vyhrál proruský” Janukovyč, oranžová “plynová princezna” šla bručet, konalo se společné mistrovství světa ve fotbale a v Doněcku kvůli tomu postavili fungl nový letiště, v Sýrii pevně a spokojeně vládla strana BAAS, vše bylo v klídku. A dnes? Kde jsou loňský sněhy? Vztahy s EU blízko bodu mrazu, sankce, Ukrajina ovládaná proamerickými mafiány, Donbas rozsekán, letiště zničeno na prach, Sýrie rozsekána na prach, Assad taktak udržuje úzký pás osídlený Alávity bez šance na obnovu země, ruská ekonomika v útlumu dík pádu cen ropy i plynu atd. atd. Takže má pravdu, ušatý pygmejec, ale proč projevuje na tyhle o(b)havnosti hrdost?!??? Je to úchylný prase?

akcell
Návštěvník
akcell

namiesto toho, aby EU financne podporovala Putina, podporujeme Erdogana, aby na nas poslal vrahov. kopeme si vlastny hrob a este sa pritom usmievame.