Video: O Rusech v Sýrii, uprchlicích v Evropě a o médiích hovoří...

Video: O Rusech v Sýrii, uprchlicích v Evropě a o médiích hovoří Ivan. A Rusové mají dost Putina!

Ironie mnohdy řekne víc, než spousta slov a jedna taková, která shrnuje události v Sýrii, uprchlickou vlnu v Evropě, roli Ruska, ale i roli Západu a USA a informační války je ve vloženém videu.

Ironicky přidávám ještě jedno video z nedávné “mohutné” moskevské demonstrace proti Putinovi a proti ruskému zásahu v Sýrii, kterou organizovalo hnutí “Solidarita” (co dodat?):

Moskevská demonstrace proběhla ve stejný den, kdy Praha podobně “mohutně” demonstrovala proti Alexandrovcům a použila k tomu 12-ti metrový postler:

Ukrajinská dívka žijící v Praze Ivanka Rada Illyenko k demonstraci zveřejnila vzkaz všem českým obdivovatelům ruského armádního souboru Alexandrovci. Svůj příspěvek nazvala podle staré přezdívky tohoto slavného souboru: „Zpívající zbraň“ a textem, kde Alexandrovce kritizuje za píseń “Slušní lidé”, se obrací k českým občanům a varuje je před Ruskem.

V závěru textu říká: “Vy už si nikdy nedokážete klidně poslechnout českou hymnu. Už při prvním „Kde domov můj“ žalem vám budou téct slzy. Za všechny mrtvé, co jste znali a neznali. Mezi tím „vežlivye ľudi“ (“slušní lidé”) zařídí ještě několik provokací i tam, kde válka zdanlivě není. Dejme tomu v Brně a Plzni. I tam zemřou lidé. Strach se stane vašim věrným kamarádem. A „vežlivye ľudi“ celému světu o vás budou jen lhát, lhát a lhát.”

Závěr textu jsem vložila, protože mi přijde vizionářský. Jen v něm opět je kus ironie:  nebezpečí “slušných lidí” totiž nevidím v Alexandrovcích, ale v Bruselu (a tentokrát “slušných” v uvozovkách nikoliv ve smyslu citace). Píseň “Slušní lidé”, věnovanou přičlenění Krymu k Rusku vkládám, celý text výzvy Ukrajinky a zdroj zde

Odmítání uprchlíků je xenofóbií, odmítání americké a euro politiky je rusofilií. Tak tedy jsem rusofilní xenofob. Ale ať si to média a politici (a bezpečnostní složky) nazývají jak chtějí, já si jen hledám pravdu. Nevím, nakolik až je na ruské straně, ale zcela jistě vím, že není na americké. A podle počtu účastníků demonstrací proti Putinovi se zdá, že stejně to vidí stále více lidí.

A na závěr ještě dvě zprávy o “hodnotě” amerického přátelství: 

PS1: Obama právě vetoval schválení dodávek zbraní Ukrajině (zdroj)

PS2: Podle posledních průzkumů má Saudská Arábie finanční rezervy z prodeje ropy pouze na pět let a ty se nízkými cenami ropy ztenčují (zdroj)

České titulky úvodního videa: zde

-Pozorovatelka-  24.10.2015

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pavol
Návštěvník
Pavol

zo pár zmanipulovaných alebo podplatených idiotov, čo o politike vedia prd tam skanduje proti Putinovi…pár desiatok idiotov vzhľadom na počet obyvateľov tu niekto ide presviedčať nás o nepopularite Putina?…to je na smiech

to je jedno
Návštěvník
to je jedno

no ten knírek pod nosem nosil Charlie Chaplin – vynikající a hodný člověk a známý umělec komik

zombie
Návštěvník
zombie

Děkuju za dobrej tip na videa s tím Ivanem Výtězným-jsou fakt dobrý a hlavně velice trefný-už jsem jich shlédl několik..:-)

zombie
Návštěvník
zombie

ten článek od té ukrajinky jsem četl a velice mě vytočil,což jsem v komentu pod ním i napsal-já vůbec nechápu,co takový lidé dělají u nás nebo v jiných zemích a nebudují si u nich doma tu vytouženou svobodu a demogracii-ve státě,který si sami prožrali a přivedli na buben-jak to,že jsou jich u nás nasraných statisíce,když to jsou takový hrdí ukrajinci????

Aksal
Návštěvník
Aksal

Mám stejnou zkušenost. Když jsem se jich zeptala, jestli se teď na Ukrajině mají lépe, než před Majdanem a co jim Majdan dal dobrého, neumějí odpovědět…Dokonce některé z nich zaměstnává ruský majitel firmy, a i tak jsou proti Rusku. Peníze, které u nás vydělají u Rusa, posílají domů na Ukrajinu a i tak je Rus špatný .. Jejich postoj mi přijde absurdní…

bantustan
Návštěvník
bantustan
kajmik
Návštěvník
kajmik

I to PS1 o vetu zbraní pro Ukrajinu je takové zavádějící 😉
Obama odmítl návrh rozpočtu a to kvůli tomu že:
1. jsou v něm administraticní překážky ohledně zavření věznice Guantanamo, které chce prezident uzavřít do konce svého mandátu
2. Je tam velké navýšení vojenských výdajů, s čímž Obama nesouhlasí. Ruský zdroj vypíchl vojenské dodávky Kyjevu, což je pouze drobnost ve vojenských výdajích, ale pro Rusko je to podstatná informace. Ale i tak Obama nikdy nechtěl dodávat zbraně Ukrajině, dodávaly se tam pouze “nesmrtící” výbava.

kontraproduktiv
Návštěvník
kontraproduktiv

Jen jedna zpravicka k partnerovi AEN:
http://www.svobodny-vysilac.cz/wordpress/?p=4845
A to cas 00:13:30
Vladimir Kapal zase povida nesmysly o Nemecku, kde pry nejaky imigrant urizl hlavu 60 letemu muzi.
Kapal je bajivy lhar, on musi prehanet ze svoji povahy…nic proti tomu, to je vcelku jeho vec, ale temi svymi neustalymi vymysly zcela zneverohodni cele vysilani. To uz je asi 20. zcela jasna chyba v celkem 3 vysilanich, co jsem s nim slysel; porady s nim nema smysl vubec poslouchat, protoze nevite na cem jste…momentalne si vymysli, snebo si nevymysli, jak to je?
To samozrejme plati i pro ty, kteri s nim vystupuji, nezalezi jen na tom co rikate, ale take na sovislostech, ve kterych to rikate. Je mi lito, uz jsem na nej nasazoval minule, dneska jsem mu chtel dat dalsi sanci, ale vydrzel to pouhych 13 minut. Tohle neni zadny svobodny vysilac, to je v dusledku prorezimni propaganda, protoze kdo je pri smyslech, ten tohle nemuze vzit vubec vazne.

bantustan
Návštěvník
bantustan
rakosnicek
Návštěvník
rakosnicek

Pozorovatelko,
prosim Vas opravte tento text
“PS2: Podle posledních průzkumů má Saudská Arábie zásoby ropy pouze na pět let (zdroj) a je docela v koncích, lze se tedy divit americkému obratu k Íránu?”
V citovanem ruskem zdroji rueconomics se nemluvi o petiletych zasobach ropy, ale o financnich rezervach.. Podobne pisi i ostatni media napr:
http://www.telegraph.co.uk/finance/oilprices/11768136/Saudi-Arabia-may-go-broke-before-the-US-oil-industry-buckles.html

kontraproduktiv
Návštěvník
kontraproduktiv

Jak muze nekoho napadnout, ze SA ma zasoby nafty na 5 let? Napsal jsem prispevek v podobnem duchu vudci Svobodnemu vysilaci. Jakmile zacnete byt faktografiky neduveryhodni, je kompletne cela prace ztracena, pokud ovsem nejde o kabaret.

Administrator
Admin

http://www.aljazeera.com/news/2015/10/imf-saudi-arabia-151022110536518.html

Pozorovatelka asi chybně přeložila nadpis té zpráy z Al Jazeery. SA dojdou do 5 let “finanční zdroje”, které země nashromáždila za posledních několik dekád z prodeje ropy.

kajmik
Návštěvník
kajmik

Přesně tak, zdrojový text o zásobách ropy nic nepíše. Jen, že pokud bude zachovaná současná nízká cena ropy, tak bude SA do 5 let na mizině, protože moc utrácí 😉