VIDEO: “Než bydlet v přemalovaném kravíně, to se raději vrátíme do Iráku!”....

VIDEO: “Než bydlet v přemalovaném kravíně, to se raději vrátíme do Iráku!”. Křesťanský uprchlík z Iráku šokoval na Primě, iDnes se snaží o zoufalý “damage control” na jeho obhajobu

VIDEO: “Než bydlet v přemalovaném kravíně, to se raději vrátíme do Iráku!”. Křesťanský uprchlík z Iráku šokoval na Primě, iDnes se snaží o zoufalý “damage control” na jeho obhajobu

Česká neziskovka Nadační fond Generace 21 přivezla do Jihlavy rodinu křesťanských Iráčanů. Televize Prima udělala rozhovor s otcem rodiny a dozvěděla se neuvěřitelné věci. Hlavě rodiny se nelíbí byt, který jim město nabídlo. Prý se jedná o přemalovaný kravín, a než v něm bydlet, to se raději rodina odstěhuje zpátky do Iráku. V Iráku prý měl kromě toho zaměstnání (ředitel školy), které by v ČR uživilo pět rodin. Really? A v jiných zemích EU nebo v USA prý uprchlíkům nabízejí víc, než kolik nabízí ČR. Občané ČR se proto ptají, proč z Iráku tedy odcházel?

530802-top_foto1-wtgvq.jpg
Rodina pana Batta po příletu na ruzyňském letišti

To je v kostce pohled otce irácké rodiny na celý pobyt v ČR. Poté, co Prima reportáž odvysílala, se na neziskové scéně v ČR rozhořelo hotové peklo. V centrále Mafry byl zřízen štáb, který má za úkol tvrzení TV Prima vyvrátit. Redaktoři iDnesu podle všeho zůstali v pátek v práci přes čas v centrále na pražském Andělu, protože pohotovostně ještě večer před půl osmou museli vyjet nový “debunking” článek [1], který má iráckou rodinu z celé kauzy vysekat. Proč se iDnes.cz v kauze tolik angažuje, není jasné.

Nadace Generace 21 prý vyvíjela na redaktory TV Prima nátlak, aby reportáž s nelichotivými výroky pana George Batta o jihlavském bytě a o standardech v jiných evropských zemích nevysílala. iDnes.cz zašla dokonce tak daleko, že se snaží zpochybnit překlad rodilého arabského překladatele. Ten si za svým překladem ovšem stojí [2]. iDnes.cz ve spolupráci s Generací 21 přišel večer s novou taktikou, a to s tvrzením, že TV Prima neodvysílala natočenou reportáž v kontextu, a že ve skutečnosti se o České republice pana Batta vyjadřoval uctivě.

1a5b53a03cbd84fdf349632ac67b_r16:9_w640_h360_gdb0cf842cc2911e5807d0025900fea04.jpg
Pan Batto poskytuje na ruzyňském letišti rozhovor médiím, o “kravíně” v Jihlavě zatím ještě netuší…

Pan Batto se svěřil, že chce v ČR pracovat, ale pokud nedostane nejprve slušné bydlení na úrovni, pracovat nebude! No řekněte sami, ať tohle zkusí říct někdo na úřadu práce v ČR, že začne pracovat, až sežene dobrý byt. Haha, to bychom se všichni zasmáli. Ale co, uprchlíkům se musí pomáhat, ne? Neziskovka Generace 21 jim když tak sežene ubytování v hotelu Kempinski nebo Four Seasons v Praze, tam se jim snad bude líbit. Neziskovka jim zaplatí pobyt z unijních dotací na integraci, a co bude chybět, to dosype český stát.

Obraz uprchlíků v ČR tak utrpěl další šrám, protože se opět ukazuje, že jde o ekonomické migranty nejhoršího kalibru. To jsou ti, kteří se ve své domovské zemí měli dobře a lépe, než většina ostatních, ale bylo jim to málo, a tak se vydali na uprchlickou cestu do EU ještě za lepším. I když tady to bylo jinak. Tuto rodinu totiž do ČR pohodlně a letadlem dovezla česká neziskovka. A to máme v ČR desítky tisíc bezdomovců a přes 100,000 rodin na (nebo dokonce pod) hranicí chudoby na ubytovnách po celé republice a rozhodně nejde o cikánské rodiny. A číslo jednotlivců na hranici chudoby v ČR je dokonce rovný milion [3]. Jde o chudé české rodiny s dětmi. Při pohledu na zaopatřenou iráckou a velmi početnou rodinu je člověku divné, co je to s českým národem, médii a neziskovkami? Jaká hra se to tady hraje? Kdo potřebuje skutečně pomoci? Bohatí cizinci nebo vlastní občané?

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: TV Prima

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Bellafigona
Návštěvník
Bellafigona

Máte pravdu pane, já bych na tom náměstí také nebydlela a plně souhlasím, že se chcete vrátit do vaší, milované vlasti.Přeji vám i celé vaší rodině hodně štěstí

Jana
Návštěvník
Jana

Nedocenil finanční pomoc křesťanů.Propaganda která je nalákala nereálnými sliby a kdo je bude živit?

Slávek
Návštěvník
Slávek

Já chci taky byt.Ptal jsem se a nemaj. Jako že mam žádat v Iráku?

KAZATEL-MT24-ZJ13
Návštěvník
KAZATEL-MT24-ZJ13

Křestany můžu klidně je přímem ale ne uprchliky kterym nic nehrozí a jen sou to ekonomicky naverbovanci co chcou rozvratit kulturu a zem naší jinač Křestany ty j tem se pomahat má jim hrozi od fanatiku zabiti

Pepa
Návštěvník
Pepa

Kdo je bojeschopný a nebojuje za svou vlast ve válce je DEZERTÉR a mělo by být sním tak naloženo TEČKA. Tak by bylo naloženo s námi ČECHY kdybychom se tak zachovali. Zbytek je vymývání mozků a je o staré písničce. NEZÁLEŽÍ CO SE ŘÍKÁ, ALE VŽDY JDE JEN A JEN O PENÍZE.

pavelka
Návštěvník
pavelka

re:Pepo – jsme oběti špinavé chazarsko-usácké a bruselské politiky….

tana
Návštěvník
tana

Vážení diskutující, uvědomme si, co všechno VÍME a NEVÍME o životě v Iráku, Iránu a Sýrii PŘED válkou.
Víme – barel ropy stál cca 100 USD, dnes se prodává za cca 35, přesto se ziskem. Takže dříve byl zisk cca 70 USD/barel. Něco odteklo na soukromá konta, něco doteklo k občanům.
Víme – el. energie byla v Iráku zdarma, před invazí dostali obyvatelé základní potraviny na 3 měsíce od státu – to uvedla Češka vdaná za Iránce v ČT na začátku války proti Sadámovi.
Nevíme – jak dál se distribuovalo národní bohatství uvnitř těchto států a zdali ty “opozice” nevznikly jen z toho, že např. obyvatelé Damašku vyfasovali i-pedy o rok dřív, než obyvatelé Aleppa.
Víme – ředitel školy měl vysoký plat, byl v místě váženou osobností.
Víme – v místní TV šly stejné seriály jako u nás, takže si asi myslel, že se u nás žije jako v Dallasu.
Víme – jejich pobřeží je poseto hotely, ve kterých si našinci užívají luxusní dovolenou, oni ale nevědí, že na tu dovolenou většinou šetříme celý rok a každodenní život vypadá jinak.
Co tomu pánovi NEDOŠLO je to, že oni barel za 100 USD prodávali, my jej kupovali.
Tudíž jejich zisk je naše ztráta. My jsme platili 100 USD/barel a náš zisk byl akorát 100 USD+.
Zásadní chybou bylo, že mezi zeměmi perského zálivu a celou EU nebyly programy jako Komenius a Erasmus na výměnu studentů, oni jezdili studovat jen na prestižní university ve VB a Francii a žili stejným způsobem života, jako doma / v luxusu/. A ty university jim snášely “modré z nebe”, protože žily z dotocí od těchto států.
Takže sečteno a podtrženo – jejich životní úroveň rostla stejně, jako cena ropy. My jsme naopak tento růst nevydrželi, konkrétně nové členské země EU za 25 let se starým nezačaly přibližovat a u starých hrozí pokles. Do toho se nenávratně zrušila dělnická a část technických pracovních míst v EU přesunem výroby na východ.
Kdyby nevznikl válečný konflikt na středním východě , vznikly by sociální bouře v EU.
To, co se nyní děje je, dle mého soukromého názoru, jen zastrašení domorodců EU a oddálení sociálního konfliktu v EU.

Clint
Návštěvník
Clint

Co to melete za nesmysly o Erasmu? Víte o tom vůbec něco? Erasmus je určen pouze pro evropské studenty.

jirka
Návštěvník
jirka

Ať táhnou a neotravujou . Naši lidi nemají ani to co se jim nabýdlo.

Clint
Návštěvník
Clint

Sbírej víčka, kundo!

Jíťa
Návštěvník
Jíťa

Prosím vás ČEŠI,zřejmě starší ročníky,jste křtění?Pokud ano používáte někde vaši výru …jsem křesťan,jsem katolík???I když relativně ano,vůbec to nepoužíváme.Proč nám opět NĚKDO vnucuje,že k nám nepřišli uprchlíci ale KŘESŤANÉ,čím se projevují ti KŘESŤANÉ ?Chovají se jako křesťané,tiše,slušně,pokorně,trpně,jako,že jsou smutní,rozhořčení,špatní ze situace jakou mají u nich DOMA????

Clint
Návštěvník
Clint

Dobrý den. Ano, já jsem křťený, chovám se pokojně a tiše. Mám minimálně 8 let základní školy. Za tu dobu mě toho nenaučili moc, ale alespoň mě naučili základy gramatiky a interpunkce, což Vám evidentně chybí. Nezlobte se na mě, ale napsat “výra”, je fakt prasárna. Spolu s uprchlíky byste měl navštívit základní kurz češtiny. Vřele Vám to doporučuji!

hodb
Návštěvník
hodb

…NabÝdlo? vÝru ?( Jirka,Jíťa )- no to jste tedy vzdělanci !!

Katava
Návštěvník
Katava

co kdyz je tato kauza zase dvojita manipulace? jako muzne v hnede bunde, ktery mel pry provokovat slunickare, ti se nedali, ale v podstate se snazil o tyatr pro media o agresivite xenofobu? co kdyz tem krestanum dal nekdo neco do ust, co nerekli, abychom tady nechteli ani krestani, jak jsme xenofobni a just dostaneme osmaky? v techto manipulativnich videich se cert vyznej. jedno ale vim jiste. imigranty nechci, uprchilky pouze docasne, tudiz bez integrace..

hlásná trouba
Návštěvník
hlásná trouba

Val, val a už sa nevracaj . Prde.