Video: Neodkladné prohlášení V.V. Putina celému světu – 22.02.2016 Titulky CZ

Video: Neodkladné prohlášení V.V. Putina celému světu – 22.02.2016 Titulky CZ

Vladimír Putin: “Právě jsem ukončil telefonický rozhovor s prezidentem Spojených států Barackem Obamou. Iniciativa provést tento rozhovor vycházela z ruské strany. Zájem na něm však beze sporu měly obě strany. V průběhu rozhovoru jsme se dohodli na společném prohlášení Ruska a USA jako spolupředsedů mezinárodní skupiny na podporu Sýrie o ukončení bojových akcí v tomto státu”.

Spojené státy americké a Rusko se dohodly, že v sobotu 27. února začne v Sýrii platit příměří (více, více).

Zdroj videa: Irena Aneri

Komentář

Mým pohledem nejde o nic jiného, než o velmi elegantní sdělení Turecku, že nyní proti sobě má Rusko i USA. Společná řeč Ruska a USA je dále potvrzením, proč řešení blízkovýchodní situace není možné bez Ruska – za vším totiž je překreslování hranic Blízkého východu a s nimi vznik Kurdistánu, na který musí přistoupit jak Irák a Sýrie, tak především Turecko. A Turecko je v tomto cíli nejtvrdším oříškem právě proto, že co by vůči spojenci NATO proti němu Spojené státy (a členské země NATO) nemohly a nemohou vystupovat otevřeně a proto ke splnění  úkolu “Kurdistán” potřebují zprostředkovatele – Rusko.  Že v globálním zájmu jsou Turecko a jeho osmanské ambice odepsány, to si uvědomují globální elity nejen v USA, ale i v Evropě, proto i celá EU, která se uprchlickou krizí stala vazalem Turecka, je vděčna za roli, kterou Rusko na Blízkém východě plní. Opět se potvrzuje, že Rusko války nezačíná, Rusko je ukončuje.

Ale není všemu konec. I když bude tento krok s pomocí Ruska završen a Kurdistán bude vytvořen, ať se to Turecku líbí nebo ne, především Evropa stále bude nucena řešit dilema – s Čínou bez Ruska anebo s Čínou i s Ruskem? Nepochybuji, že Rusko si toho je vědomo a přijde mi logické, že v rámci “Nové hedvábné stezky”, která kromě obchodní má zahrnovat i energetickou  (Írán) cestu mezi Čínou a Evropou a jejíž součástí se má stát Kurdistán i vstup na Středozemní moře (dosud jej v ruských zájmech střeží Sýrie a Libanon), bude Rusko za svůj vklad očekávat i svůj zisk. Tím ziskem se mimo jiné může stát ovládnutí Bosporu a Dardanel  – nemluvě o společném plánu Íránu a Ruska na vybudování kanálu mezi Kaspickým mořem a Perským zálivem, více Jak obejít Bospor. Projekt, o který se zajímali Stalin i Brežněv, bude realizován.

Shrnuto:  Turecku zvoní hrana, ale pořád jde pouze o jeden z kroků (i když velmi zásadních) ve velikém globálním plánu, jak v čele světa nahradit Spojené státy Čínou. A pro mě v tom plánu pořád platí otázka, kterou zmiňuji už dva roky – “Věřme, že Erdoganovi kvůli vzniku Kurdistánu nehrábne”. Konstantinopol v lidských dějinách už nejednou sehrála významnou roli (obzvláště čtvrtá křížová výprava, zdůrazňuji větu: “Když se papež Innocenc III. dozvěděl o dobytí Konstantinopole, byl velmi zklamán a znepokojen tím, že křižáci, kteří byli vypraveni a připraveni bojovat s muslimy, zaútočili proti křesťanům” – nepřipomíná to současnost a “jako” boj proti IS, ale ve skutečnosti proti východním křesťanům, tedy proti Rusku?)  a v čase vyhrocených vztahů mezi křesťany a muslimy se situace může zopakovat a to tentokrát velmi fatálně. A myslím, že především to je důvod, proč globální vůdcové tolik sázejí pouze na Rusko (a jeho moudrou duchovnost) – ač si v čele světa přejí Čínu…

-Pozorovatelka- 23.2.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lang
Návštěvník
Lang

Od jisté doby po čtení článků které nepustí cenzůra na serveru “www.czzechfreepress.cz” se snažím naslouchat a číst jinak – pochlebovači USA se mohou velmi velmi plést…Bohužel, jako všude v každé zemi se něco jiného říká a jiné dělá, důležitá je věak sféra chtít se na nečem domluvit a dodržet úmluvy, válku tato naše planeta nepotřebuje, zlo přijde samo od přírody,
její odkaz za naše dění, přístupu, chování k ní…

Professor Wilhelm Boomberg
Návštěvník
Professor Wilhelm Boomberg

“Východním křesťanům” Tak rusové jsou především nositelé odkazu samotné Byzantské říše, jak např. písmem, tak i ortodoxním křesťanstvím

Martin B
Návštěvník
Martin B

Kdyz posloucham projevy Putina, tak se nedivim, ze si Rusku vede tak dobre v korupci.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Proč Vám V.Putin vadí? Neskáče podle západní píšťalky a nazývá věci pravým jménem. To se nepromíjí, musíme ho ochočit nebo zničit, i s tím jeho Ruskem, že? Vaše mediální křeče = má radost, pane havloidní kolego. Zkuste to jako ten žid Adam Jacob Szubin z pedofilní TV BBC: Putin je miliardář a skrývá majetek. Prosím dovolte mi abych se Vám zdvořile vysmál 🙂
Polistopadoví vládcové v čele s Havlem napáchali škody na našem národě větší než druhá světová válka a poválečná éra budování socialismu.
1/ Povýšili korupci , pokrytectví, lež, mezilidskou nenávist, podvody, sobectví, bezohlednost na užitečné mravní principy.
2/ Tím vytvořili podmínky pro obrání národa o veškerý výnosný majetek v hodnotě nejméně 8 bilionů korun.
3/ Ožebračený národ se začíná chovat jako štvaná zvěř a pro přežití se neštítí využít jakýkoli způsob včetně korupce.
4/ Korupce není zdaleka největší problém naší společnosti. O pravých kořenech současného marasmu se nesmí nikde v masmédiích mluvit ani psát.
Tohle, “vážený” Martine B(lbče), je Vaše práce.

Ščors
Návštěvník
Ščors

Tak vám vadí nejlepší světový politik a jediný, kdo dává nafrak světovým zlům v podobě zednářského US?

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

The Daily Best, USA – “Jak Obama prohrál Blízký východ s Putinem” http://inosmi.ru/reg_mideast/20160224/235508533.html

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Ale ono to není tak jednoduché, neoconi to nevzdávají: CIA a Pentagon vyzvali Obamu, aby nedůvěřoval Rusku http://pronedra.ru/globalpolitics/2016/02/23/cru-i-pentagon-prizvali-obamu/

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Rusko omítá plán “B”, vypracovaný USA pro případ, že Rusko dohodu o příměří nedodrží. Jinak řečeno, CIA a Pentagon “už vědí”, že Rusko, dohodu nedodrží http://lenta.ru/news/2016/02/24/peskov_syria/?t

Pavel
Návštěvník
Pavel

Tak tohle od Putina je hodně chytrý! Bude příměří všech bojujících stran s výjimkou ISIL a Daeš. Ty dvě jsou ale ty nejpodstatnější. Aby si mohly USA zachovat tvář, tak se část ISIL převede zčásti zpět na ozbrojenou opozici. A ta zbylá část ISIL, ta je určena na porážku. To je za 100 bodů.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Zatímco od Putina je to chytrý tah, od USA je to tah zoufalý – kromě Turecka se totiž chystala vstoupit do Sýrie i Saudská Arábie a celá její tzv. anti isilovská koalice. USA by musely reagovat – buď se postavit na stranu Turecka a SA anebo – proti nim. A protože USA nemají přátelé, ale jen zájmy a protože postavit se na stranu Turecka a SA by mohlo vést k fatalitě, kterou si globalita nepřeje, nezbylo USA nic jiného, než přistoupit na návrh Ruska… Díky Rusku mají omluvenku, proč budou tentokrát ony (jako dříve Turecko) dělat mrtvého brouka. Navíc pokud bylo sděleno, že příměří neplatí pro teroristické organizace, tak pokud se bude v Sýrii i nadále angažovat Turecko pod zástěrkou nějakých organizací, může na něj být útočeno jak Rusy tak i – Američany. A to s tím, že jde o útok na teroristické organizace -tak jsem to pochopila.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

John Kerry: “Možná je příliš pozdě zachránit jednotnou Sýrii” . A odmítl upřesnit podrobnosti “plánu B”, který předpokládá rozdělení Sýrie http://expert.ru/2016/02/24/kerri-zayavil/

Vím, že se s opakuji s odkazem na článek, který jsem napsala před rokem, ale opětovně shrnout, že po celý čas jde o překreslování blízkovýchodních hranic a o vytvoření Kurdistánu tak, jak je to na mapách z roku 2006 v článku, by bylo na dlouho. Co se mezitím vyjasnilo je, že zatímco USA si myslely, že dolar tím bude zachráněn a Čína odstavena, pro globální vůdce jde o způsob, jak dolar poslat do pryč a Čínou USA nahradit. Ale co je hlavní -nikdo nepočítal, že do dění vstoupí Rusko!

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Turecká prokuratura odhalila, že teroristický útok v Ankaře 17. února, při kterém zahynulo 22 tureckých vojáků, má na svědomí turecký občan, nikoliv syrský Kurd http://www.kp.ru/online/news/2315324/ Ono to ale viselo ve vzduchu, není to nic překvapivého, mnohem významnější se jeví, že i turecká prokuratura už jde proti Erdoganovi.

fridrich
Návštěvník
fridrich

Kdyz se tu bavite o Pjakinovi, tak se divam, ze jeho originalni videa maji na YT shlednuti 100 000 shlednuti. To mne prekvapilo, kdyz uz u nas ma okolo 20 000 shlednuti. Jsem myslel, ze ma v Rusku silnejsi zazemi. Hold Ivani, tem se nezavdecis. Proste ten jejich “experiment” tam nikoho nebere. Ja si myslel, ze jsou vic popularni a ono je to tam stejny – horsi jak u nas.
Tzn. ze kdyby nebylo putina- ktery Rusko drzi pohromade, byl by uplnej konec. Ale sorry to je dost malo- aby to drzel pohromade JEDEN JEDINEJ CLOVEK. Se mu neco stane a budou se rvat mezi sebou o moc jako psi. Uz chapu proc ma Pjakin takovej strach o Rusko. Je Putin a pak nikdo a nic. Vlastenci jako Pjakin jsou v ilegalite jako aenews

kruton
Návštěvník
kruton

Mozno mate len neuplne informacie.
O Koncepcii spolocenskej bezpecnosti (KSB) sa hovorilo v septembri minuly rok v ruskej Dume.
http://leva-net.webnode.cz/products/o-aktualnom-diani-c-2-123-februar-2016-zem-vychadza-z-konspiracneho-projektu/
Je to celkom zaujimave citanie.

fridrich
Návštěvník
fridrich

To je dobře. dík za odkaz

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Dívala jsem se a je to skutečně tak, počet se pohybuje kolem 100 000. Ale odpověděl Vám kruton a přesně o tom v asi dvou vydáních koncem roku hovořil i Pjakin, kde popisoval změnu ruského vzdělávacího systému, kterou se Putinovi konečně od letošního ledna podařilo prosadit – má to být především změna směrem k vlastenectví, ale také směrem k utváření světonázoru.

Pepek
Návštěvník
Pepek

Indokrinaci mládeže nacismem prováděli již Hitlerovi nacisté. Bylo jim vštěpováno, že Německo je nadevšecko a že neštěstím Německa jsou vinni židobolševičtí plutokraté, američtí kapitalisté. Stejné myšlenky se snaží ruští nacisté vtlouci do hlav všem mužikům. Přečtěte si něco o přípravě nacistů na válku, užasnete, jak shodné metody používají Rusové nyní, 70 let po zničení nacizmu, se stejhným cílem – anexe Evropy jako první cíl.

kurvos
Návštěvník
kurvos

Neopruzuj a zajdi si do kavárny Slavie na čaj ke svým souputníkům, havloidní kryplíku.

fridrich
Návštěvník
fridrich

vy fakt mate strach, ze putin spolkne Evropu? Ja mam zase strach z TTIP a z rozhodnuti EU, z totality, ktera se blizi a bude tomu rikat demokracie- mir je valka Nazdar

Ščors
Návštěvník
Ščors

Konečně pravda od vás. Zajímavé…

fridrich
Návštěvník
fridrich

jo Pjakin by mel vedet, jak je u nas popularni. Mam z nej takovej pocit, ze nas nema moc v lasce. Uprimne ja se mu teda nedivim a na druhou stranu se nedivim ani čechum. Proste byla takova doba – posrali to trockisti jedni. Pjakin v sobe ma naznak toho co maji i nemci- takovou tu narodni nadrazenost nad ostatnimi. Ale i to chapu. Poslouchat blby kecy nejakych lotyšu, estoncu a jinych ramenatych, urvanych pseudonarodu.
Kazdopadne by mel vedet, ze v CR je celebrita a myslim, ze kdyby ho pozvali, tak naplní poslucharnu uplne bez problemu. Jestlipak je Irena Aneri s nima v kontaktu.
Jo a pozorovatlko jses super. Na mne az moc “ezo” ale nemusim vsemu na svete chapat. Treba mi to nekdy casem dojde. Na neco proste nestacim- to priznavam

Ščors
Návštěvník
Ščors

Jste to, kdo ví, co by měl vědět právě Pjakin?

Ščors
Návštěvník
Ščors

Holt lepší to s vámi už nebude, nebude…

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Uvedená dohoda mezi Ruskem a USA je prvním převratným krokem ve vývoji politického uspořádání světa. V boji proti mezinárodnímu terorismu se nyní mohou k Rusku a USA připojit další mocnosti, čímž se vytvoří předpoklady pro dohodu o nastolení globální vlády popsané např. v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Ščors
Návštěvník
Ščors

To s tím opluzujete i zde?

Marie
Návštěvník
Marie

A co je na tom prohlášení neodkladné?