VIDEO: Německý vice-kancléř prohlásil, že vyjednávaní s USA o dohodě TTIP selhala!...

VIDEO: Německý vice-kancléř prohlásil, že vyjednávaní s USA o dohodě TTIP selhala! Evropa by si prý neměla nechat diktovat americké noty! [CZ Titulky]

VIDEO: Německý vice-kancléř prohlásil, že vyjednávaní s USA o dohodě TTIP selhala! Evropa by si prý neměla nechat diktovat americké noty! [CZ Titulky]

Německý vice-kancléř a ministr pro ekonomiku Sigmar Gabriel šokoval na tiskové konferenci všechny přítomné, když prohlásil, že vyjednávání a 14 kol rozhovorů o smlouvě Transatlantického partnerství TTIP de facto selhalo [1]. Země EU se ani po několika letech a 14 kolech rozhovorů nedokázaly shodnout byť i na jediné kapitole, kterých je v navrhované dohodě 27. Vice-kancléř šokoval i vzápětí, když prohlásil politické stanovisko, že EU by si neměla nechat diktovat podobu smlouvy předloženou Američany, protože Evropa jde prý jinou cestou společného života. Smlouvu TTIP prosazuje v Evropě vláda Baracka Obamy a sám Obama mohutně a několikrát loboval za její přijetí. Smlouva ve svém návrhu je šitá na míru americkým potřebám a vyhovovala by americkému korporátnímu průmyslu, protože by odstranila evropské ochranné mechanismy trhu a spotřebitele.

facebook.jpg
Demonstrace proti TTIP v Německu.

Smlouva navrhuje, že v EU se budou moci prodávat pesticidy ošetřované potraviny z USA, dále GMO potraviny z amerických farem, vepřové a hovězí maso ze zvířat ošetřovaných antibiotiky a růstovými hormony. Smlouva by měla umožnit prodávat na evropském trhu potraviny vyráběné z umělých sladidel, které jsou v EU limitované, např. Aspartam-K a Aspartam-N, Acesulfam-K, Acesulfam Ace-K a další sladidla na bázi draslíku a sodíku. V EU se místo toho používá častěji dextróza, tedy hroznový cukr. Na dextrózu se neuplatňují patenty, ale americká komerční umělá sladidla jsou patentována. Výhodou Aspartamů je, že jsou chemicky nereaktivní a neoxidují ostatní složky potraviny, na rozdíl od dextrózy, která časem způsobuje změnu chuti potraviny. Aspartam pochází původně z výzkumu americké firmy Dupont, která tuto látku v koncentrovanější verzi používala do raketových paliv jako stabilizátor, později v 60. letech jako stabilizační látku do směsi defoliantu Agent Orange, který neblaze proslul jako rakovinotvorný herbicid během války ve Vietnamu.

TTIP by umožnila zaplavit Evropu pochybnými potravinami z USA

Vysoký výskyt Alzheimerovy choroby a vysoký počet dětí v USA, které postihuje diabetes, je dáván do souvislosti s obrovským zastoupením umělých sladidel v americkém potravinářském průmyslu. Spolu s tímto souvisí i obrovská patentová ochrana nejrůznějších typů a značek umělých sladidel v USA, které by se spolu s dohodou TTIP dostaly do evropských obchodů v amerických potravinách. Největší odpor proti smlouvě TTIP přichází z Francie, kde místní výrobci potravin a zemědělci se bouří proti tomu, aby francouzské trhy zaplavily americké potraviny, které jsou v mnoha ohledech vyráběny za zlomek ceny, kterou vynakládají francouzští farmáři a výrobci. Dalším problémem TTIP je americká GMO kukuřice. Ta je možná největším problémem úplně v celé smlouvě a z tohoto bodu nikdo nechce ustoupit.

7371679846_e1454005d6_b.jpg
Německý vice-kancléř Sigmar Gabriel (SPD)

Kdo byl někdy v USA, tak si určitě všiml, že v obchodech se prodává hlavně podivná žlutá mouka. Zatímco v EU se pečivo vyrábí hlavně z bílé pšeničné mouky, v USA je většina pečených potravin vyráběná ze sytě žluté mouky kukuřičné. A právě kukuřice je v USA mohutně geneticky šlechtěná a navíc ošetřována i selektivními herbicidy jako dodatečná ochrana rostliny pro zajištění vysokých výnosů. Na úrovni genetické manipulace jsou rovnou do rostliny vpraveny kromě selektivních herbicidů i umělé cukry, které mají podpořit vyšší výnosy a také lepší chuť kukuřice. Pokud má být výsledné pečivo v USA bílé, tak výrobce žlutou kukuřičnou mouku prožene chemickou bělící lázní (obvykle na bázi kyanofosforečnanů).

Kukuřičná mouka z USA jako příklad za všechny

Výrobce pečené potraviny bělení kukuřičné mouky vyjde laciněji, než kdyby kupoval pšeničnou mouku. Bělení kukuřičné mouky se nově rozjíždí v Polsku, mají tam už několik továren, ale zatím vyrábějí jen bělenou kukuřičnou mouku pro americký trh. A právě z kukuřičné mouky mají strach ve Francii, protože výroba obilí je mnohem dražší a náročnější, než pěstování GMO kukuřice, jejíž listy nezežloutnou ani po měsíci sucha, ani po katastrofálních záplavách nebo krupobití.

stop-ttip-germany-gabriel.jpg
Odpor proti TTIP je v Evropě obrovský.

A právě kukuřice by představovala největší ohrožení evropských farmářů, protože by nákladově nedokázali konkurovat americké kukuřici. Pekárny v EU by začaly nakupovat lacinou bělenou kukuřičnou mouku a farmáři v EU by mohli zabalit krám. Zemědělská lobby je nejsilnější právě ve Francii a dohoda TTIP proto dosud nebyla dojednána právě kvůli strachu o ovládnutí potravinového trhu v EU americkými firmami. Prohlášení německého vice-kancléře proto mnoho znalců ani nepřekvapilo. Spolu s potravinářským průmyslem má smlouva TTIP sjednotit i patentové a intelektuální právo, ochranu autorských práv, má zkrátit záruční dobu na spotřebním zboží ze 2 roků na 1 rok (jako je tomu v USA) a má zachovat daňovou regionalitu, takže zboží prodávané z USA by bylo zatíženo daní DPH, jakou má ten který americký stát unie, obvykle 0% anebo jednotky procent. To by zvýhodňovalo americké firmy a řetězce naprosto neporovnatelným způsobem s prodejci v EU.

Výroky německého kancléře ukazují, že po Brexitu se Evropa vydává směrem pryč od spolupráce s USA. Demise Velké Británie a oslabování moci USA v Evropě je evidentní. O to více se americké elity budou snažit hledat v EU klíčové spojence, nové partnery, o které budou moci opřít svojí zahraniční politiku v Evropě. A bude to právě vojensko-politická moc Američanů, která bude v následujících měsících posilovat své vazby zejména v zemích Střední Evropy.

*Titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v dolní liště.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
monsanto
Návštěvník
monsanto

Rakousko chce vyvolat konflikt v Evropske unii kvuli smlouve CETA mezi EU a Kanadou, ktera se potyka s podobnymi problemy jako smlouva TTIP s USA. Rakusane se obavaji ohrozeni zdravotni nezavadnosti potravin a evropskeho zemedelstvi. Proti smlouve se protestovalo v Rakousku i Nemecku (foto z Berlina).

https://www.rt.com/business/357874-us-europe-trade-canada-austria/

comment image

Hanz
Návštěvník
Hanz

ZAJÍMAVÝ ODKAZ O KRITICKÉM STAVU V USA,BOHUŽEL BEZ cz titulků:
https://www.youtube.com/watch?v=f-3qtSo5fO8

monsanto
Návštěvník
monsanto

Odpor Nemecka a Francie vuci smlouve TTIP (mezi EU a USA) je skvela zprava, ale duvod k radosti je pouze polovicni. Stale je tu smlouva CETA (EU-Kanada), ktera slouzi jako zadni vratka TTIP. Jinymi slovy je to plan B pro pripad, ze TTIP by nebyla schvalena. A projednavani CETA bezi dal v nezmenene podobe. Reci o tom, ze CETA neni tak dulezita, protoze obchod s Kanadou je mene vyznamny a vlastne o nic nejde, nejsou na miste z nekolika duvodu;

1) Spousta americkych firem ma sidlo i v Kanade a v pripade schvaleni CETA budou americke firmy pouzivat sve kanadske pobocky.

2) Podobne by fungovaly i mezinarodni pravni spory, jediny rozdil by byl, ze by soudily kanadske soudy misto americkych.

3) Kanada je treti nejvetsi vyrobce GMO potravin a spolecne s USA tvrde tlaci na EU, aby GMO potraviny povolila.

4) EU chce schvalit CETA co nejdrive, aby se tykala i Velke Britanie v pripade Brexitu.

5) I kvuli VB chce EU obejit ratifikacni proces a nedemokraticky schvalit smlouvu CETA bez souhlasu narodnich parlamentu.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Ted uz i Francie navrhuje totalni zastaveni veskerych jednani TTIP. Tajna jednani jsou cesta, ktera nikam nevede.

http://www.lemonde.fr/economie/article/2016/08/30/tafta-la-france-reclame-l-arret-des-negociation-sur-le-traite-de-libre-echange-transatlantique_4989876_3234.html

mrak
Návštěvník
mrak

Aj Merkelova vyhlasila v roku 2010, ze multi-kulti v Nemecku zlyhalo. A o par rokov neskor otocka o 180 a absurdne natlacanie parazitov do spolocnosti z inej kultury.

https://www.theguardian.com/world/2010/oct/17/angela-merkel-german-multiculturalism-failed


The German chancellor, Angela Merkel, has courted growing anti-immigrant opinion in Germany by claiming the country’s attempts to create a multicultural society have “utterly failed”.

Speaking to a meeting of young members of her Christian Democratic Union party, Merkel said the idea of people from different cultural backgrounds living happily “side by side” did not work.

kari
Návštěvník
kari

Je dokazane, ze Merkelova byla pomerne dlouho Americany odposlouchavana. To prvni co me napada je, ze je proste t vrde vydirana.

Jan Hofírek
Návštěvník
Jan Hofírek
piskoř
Návštěvník
piskoř

merklova je pro urychlene prijeti ttip proc ?

pedros
Návštěvník
pedros

Není snad lepším příkladem,jak by nešťastná evropská unie dopadla,kdyby se vydala VŠANC,prostřednictvím”smlouvy”TTIP,židům!
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2639-nad-risi-uhlobarona-bakaly-se-stahuji-mracna-pomsta-knezny-drahomiry-odnese-ho-cert-do-pekla-nebo-uz-se-stalo-proc-tak-rad-kope-tunely-posledni-najemnik-vraci-uder-hornici-z-okd-podavaji-zalobu-uz-to-zacalo.htm
žid bakala,je etalonem své tlupy!Nerad to tady říkám,no nikdo víc si nezaslouží viset na místě svých zločinů,jako žid bakala na laně některé karvinské šachty!
Jako OKD by dopadla celá eu!

Pozorovatelka
Autor

Francie nepodporuje dohodu TTIP
http://ekonomika.eurozpravy.cz/evropa/167070-ttip-se-hrouti-francie-dohodu-nepodporuje-vyjednavani-chce-zastavit/
Francie tím jen potvrdila, co řekla hned po brexitu, kdy jako první vystoupila proti TTIP.

USA nadále s dohodou počítají
http://ekonomika.eurozpravy.cz/svet/167065-usa-nadale-pocitaji-s-dohodou-ttip-jednani-vstupuje-do-ozehave-faze/

A protože Trump je proti TTIP, nebude-li dohoda uzavřena do voleb, tak nebude. A to vše má dle mého logiku, protože má-li být v Evropě eliminován vliv USA (ve prospěch Číny) a mají-li Spojené státy padnout, dohoda TTIP není v zájmu globalistů. Jde o stejný proces, jako si globalisté nepřejí vliv USA na Blízkém východě (přístup USA k blízkovýchodním zdrojům) a stejný proces, proč si globalisté nepřejí převrat v Rusku v americké režii (přístup USA k ruským zdrojům) . Ještě jinak – všemi způsoby musí být zastaven styl života ala Amerika.

Jiří Fencl
Návštěvník
Ereinion
Návštěvník
Ereinion

Jen tak pro zajímavost, jakou pravděpodobnost dáváte nyní tomu, že Trump v listopadu vyhraje? Osobně jsem na něj vsadil už na začátku roku v kurzu 8 😀

Trnka
Návštěvník
Trnka

Já pořád nerozumím tomu, jestli ti “globalisté”, jak Vy píšete, jsou jakoby ti “hodní”, prostě ti, kterým bych já jako obyčejný člověk měl fandit, nebo jsou pro můj život a jeho další průběh v podstatě úplně neutrální, nebo naopak jsou to ti “zlí” a měl bych se jejich činů a podpory procesů z jejich strany bát.

Když si spojím dohromady to, co tady před nějakým dnem zaznělo od pána s přezdívkou Hox, který má i kanál na youtube, že Severní Korea je vlastně něco na způsob testovacího polygonu pro vytvoření moderních otroků nebo otrocké laciné pracovní síly a to právě ze strany těchto “globalistů” (mám-li dát rovnítko mezi Vaše označení “globalisti” a zkratku GP, kterou použil pan Hox a používáte ji i Vy v jiných článcích), což vůbec nevyznívá pozitivně, s tím, co teď píšete Vy, že “globalisté” chtějí zastavit styl života ala Amerika, což naopak pozitivně relativně vyznívá, tak jsem z toho právě natolik zmatený, že si dovoluji takto položit Vám tuto svoji otázku.

Solium
Návštěvník
Solium
pavlina
Návštěvník
pavlina

Česky se žádný imigrant učit nebude inu protože se integrovat nechce a pracovat to už vůbec ne to né to né …..
Arabsky,zulukafersky nebo hotentotsky se zase nebudou učit Češi a to z principu inu protože my jsme v ČR doma a bez obohacování se obejdeme …..třeba i se zbraní v ruce 🙂