VIDEO: Nemáš v Česku občanku? Sebere tě vojenská hlídka se samopaly!

VIDEO: Nemáš v Česku občanku? Sebere tě vojenská hlídka se samopaly!

VIDEO: Nemáš v Česku občanku? Sebere tě vojenská hlídka se samopaly!

Českým internetem začalo putovat bizarní video natočené 23. dubna na pražském autobusovém nádraží Florenc. Smíšená hlídka Policie ČR a Armády ČR vyzbrojená samopaly CZ 805 Bren zadržela mladíka s dredy kvůli tomu, že se nedokázal legitimovat. Zásah proběhl v prostorách restaurace a z reakce přítomných je vidět, jak se lidé bojí cokoliv namítat. Předvedení na služebnu kvůli zjištění totožnosti by jistě zvládla i normální hlídka policie. Proč ale vojenská policie? V rámci protiteroristických opatření tak Armáda ČR pacifikuje dredaře v bufetu, zatímco Arabové se volně promenádují v Teplicích a v Brně v zahalených úborech, pod nimiž mohou mít ukryté pásy s trhavinami. Proti nim ale nikdo nezasáhne.

15425
Zásah vojáků na Florenci

Mladík nekladl žádný odpor, kromě toho, že se nohama odrazil ode zdi a spadl na zem, kde poměrně dlouho hlídce trvalo jeho odvedení. Celý zákrok je neuvěřitelný. Mladík, který nevypadá na islámistu, nechápe situaci, policistovi a vojákům se naopak do ničeho moc nechce a nevědí, jak se před tolika svědky v restauraci zachovat. Zásah bych neoznačil za brutální, jako spíš za doslova bizarní. Ani ne kvůli tomu, jak zásah probíhal, ale jak na zásah reagovalo (resp. nereagovalo) osazenstvo restaurace. Když přijde do bufetu komando se samopaly, lidé se přepnou do režimu “hele, koukej” a sedí jako kachny na rybníce.

Islámský stát ve svých videích navádí své bojovníky, že lidé v Evropě mají respekt k uniformám, a proto aby útočili v převlecích, jako policisté a vojáci. Proto když vidím reakci lidí v bufetu, kteří nehnou brvou při vtrhnutí ozbrojenců s automatickými zbraněmi do provozovny, tak mám pocit, že kdyby se útoky v Paříži a Bruselu staly v Praze, počet obětí by byl mnohonásobně vyšší.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: A2larm.cz [1]

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Tomas Stloukal
Návštěvník
Tomas Stloukal

Jsem na strane policie. Kluk se mel chovat v prve rade slusne a pokorne a spolupracovat na prokazani sve totoznosti a ne se chovat drze, vulgarne a dovolovat si. Clovek, ktery to tocil, tak mel byt sebran taky, protoze jeho vyrazy pouze nasvedcuji jeho inteligenci. Zkratka policie ma delat “poradek”..to je jejich prace! Mladik si to zaslouzil.

kesu_82
Návštěvník
kesu_82

Co se týče uvedeného zásahu PČR, tak v něm nevidím problém, dokonce bych řekl, že chlapec dopadl ještě dobře na to, že kladl pasivní odpor při zadržení. A pro redaktora zadržení není totéž, co zatčení…doplň si vzdělání, děláš ze sebe blbce. K samotnému zásahu, jakožto bývalý policista říkám, že POLICIE je oprávněna vás vyzvat k prokázání totožnosti ( a konkrétní důvod je na rozhodnutí policisty ), pokud tak neučiníte a je to běžná praxe za součinnosti poskytnutí osobních údajů vás policista též může ztotožnit, občanku nemusíte mít zrovna při sobě, což je pochopitelný. Na druhou stranu, pokud nespolupracujete a odmítáte jakoukoliv součinnost, tak opět POLICIE má zákonný důvod Vás předvést na nejbližší pracoviště OOP nebo OHS ke ztotožnění i za použití donucovacích prostředků a jak sem řekl, týpek dopadl ještě dobře. No a na závěr si uvědomte jednu věc náš stát je stále v I.stupni ohrožení, z toho plyne že jsou zvýšené kontroly hlídek na strategických místech a co se týče práv a svobod, tak ty má samozřejmě každá, ale též má každý i POVINNOSTI…což je v tomto případě spolupráce, kterou sluníčkář nepochopil.

mis
Návštěvník
mis

Souhlasím, mladík je známá firma z Florence, otravuje tam lidi a chce peníze. Vídám ho tam denně. Jednou mě otravoval dvakrát za cca dvacet minut čekání na autobus (chtěl peníze, které mu údajně chyběly na autobus do Brna). Možná by bylo dobré si o chlapci také něco zjistit. Tady nešlo o to jak vypadá a že je sluníčko, ale jak se chová a já nesouhlasím s tím, aby lidé odmítali prokazovat totožnost… To je také pro bezpečnost nás všech! V tomto případě nesouhlasím s autorem článku! Navíc to prošetřuje Šabatová a to už o něčem svědčí….

Pozorovatelka
Autor

Šabatová ovšem prošetřuje, jestli existoval zákonný důvod k tomu, aby se mladík musel prokazovat (navíc povinnost mít u sebe občanku už dlouho neplatí) a dále prošetřuje, jestli policie zásahem nepochybila, Šabatová to zveřejnila na svém webu, je to někde zde
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1775641-musime-u-sebe-nosit-obcanky-a-jak-lze-prokazat-totoznost-jinak
.

kesu_82
Návštěvník
kesu_82

No a to je právě celý špatně. Já byl u PČR 10 let a tohle je jeden z mnoha důvodů proč sem od této organizace odešel. I přes to, že ti policisté ( vojáci ) jednali v mezích zákona, což jim právě umožňuje zákon o policii, tak se vždy najde nějakej trouba ( Šabatová ), kteří budou postup zpochybňovat a nikdo, ale nikdo se za ně ( hlídku ) pořádně nepostaví a při tom dělali ,, jen ,, svou práci. Je to fakt děsný v jaký době idiotů a kazatelů demokracie dnes žijeme. Na jednu stranu chtějí všichni klid a pořádek a na druhou stranu si myslí, že toho docílí pouhým dialogem…nedocílí, plno lidí to neumí. PS : Denne jsme těchto předvedení na totožnost měli mraky a problém to nebyl, tak vůbec nerozumím tomu, proč se tohle řeší…fakt ujetá doba.

zajic
Návštěvník
zajic

O Šabatové je známo, že nesnáší policisty a když může tak do nich kopne. To že to prošetřuje ještě neznamená, že zákonný důvod neexistoval. To se ovšem od ní nedovíme. Každý nadává na policii a když vyjde najevo že policie měla pravdu, tak mlčí nebo tvrdí, že to byla její povinnost.

Moravec
Návštěvník
Moravec

Přijeli Noční vlci z Ruska.Vzdát hold padlým vojákům Rudé Armády ve 2. světové válce, kteří se zasloužili i o naši svobodu, o kterou i po 70 ti letech musíme, jak to vypadá znovu začít bojovat.

Podpořme je.

http://www.novinky.cz/diskuse?id=442710&articleId=/domaci/402386-nocni-vlky-privitali-v-brne-chlebem-a-soli.html&sectionId=8

Brňáci
Návštěvník
Brňáci

Snažili jsme se o VZKAZ.
Doufáme, že vnímaví symboliku pochopí….;-)

Otir
Návštěvník
Otir

To byl asi nějaký pan docent nebo profesor ze “zapálené kliniky.”

Martin O. W.
Návštěvník
Martin O. W.

Konecne policie udelala neco poradneho. Takto by mohli sbalit vsechny podobne ultralevicaky a slunickare z neziskovek, kteri svym chovanim ohrozuji bezpecnost slusnych obcanu CR. Docela me prekvapuje, ze se Aeronet zastava nejakych slunickovych fetaku, na ktere jinak nadava. A k zaveru clanku… Pane VK, kdybych ja byl v te restauraci, tak bych naopak policistum s timto fetakem, ktery jiste podporuje vitani uprchliku, pomohl.

marmaris
Návštěvník
marmaris
.B.
Návštěvník
.B.

Co to je za píču?

marmaris
Návštěvník
marmaris

Ach jooo.

frank
Návštěvník
frank

Kdo, jako ty?

Návštěvník
Návštěvník
Návštěvník

Co je to za blbost? Fízlům nevadilo nechat se tak detailně natáčet? Asi nějaká provokace…

.B.
Návštěvník
.B.

Fízlům nemá co vadit být natáčeni!!
Viz. §84-90 NOZ, rozsudek NSS ze dne 31. 3. 2010 č. j. 5 As 37/2009-94, v neposlední řadě: poadle stanoviska odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra č. 35 lze pořizovat zvukové či obrazové záznamy příslušníků policie ČR ve službě.

Pokud fízl či úředník tvrdí, že ho nesmíte natáčet, tak LŽE a porušuje zákon!!

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Oprava: mainstreem

York
Návštěvník
York

To jsem zažil za totáče , já měl jen dlouhý vlasy, pak jsem cinkal klíčema abych to už mimo jiné nemusel zažít znovu, a ejhle už je to tady zase

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Tak jestli jsi cinkal za totáče jen kvůli tomu, aby tě nemohla policie legitimovat na ulici, tak se divím, že ti někdo vydal doklady o totožnosti.:-))))

pampala
Návštěvník
pampala

to by taky priste se tu mohli prochazet slimaci taky a rikat, ze na to serou