VIDEO: Největší skandál CIA v dějinách je na světě! Langley shromažďovalo zbraňové...

VIDEO: Největší skandál CIA v dějinách je na světě! Langley shromažďovalo zbraňové kybernetické exploity, obětí byl Trump a zřejmě i český premiér Bohuslav Sobotka! Vyhoďte z okna televizory Samsung! [CZ Titulky]

VIDEO: Největší skandál CIA v dějinách je na světě! Langley shromažďovalo zbraňové kybernetické exploity, obětí byl Trump a zřejmě i český premiér Bohuslav Sobotka! Vyhoďte z okna televizory Samsung! [CZ Titulky]

Největší skandál v dějinách Ústřední zpravodajské služby CIA se dostal na veřejnost. Organizace Wikileaks uveřejnila mohutnou složku [1] programových nástrojů CIA, které patří do kategorie tzv. zbraňových exploitů nultého dne (0day), na které zatím neexistují v zařízeních jako jsou mobily, tablety nebo televizory žádné bezpečnostní softwarové záplaty. Wikileaks uveřejnili složku pod označením Vault 7 a informace a snipety kódů odhalují, jak hluboko dokáže CIA pronikat do nejobyčejnějších zařízení, které jsou na trhu. CIA umí podle těchto dokumentů pronikat do telefonů Applu, do Android telefonů, do telefonů Microsoftu a dokonce i do Smart TV televizorů Samsung. Ty mají v sobě dokonce ukrytý mikrofon, přestože o tom výrobce uživatele neupozorňuje, což může teoreticky vést k obrovské žalobě proti této korejské firmě. Jeden z typů malwaru totiž lze do televizoru doručit skrze internetové připojení na dálku a je možné aktivovat tento mikrofon i ve standby režimu, když je televize vypnutá a pouze v pohotovostním režimu.

Daleko závažnější je ale informace ve složce o technologiích skupiny UMBRAGE. To je skupina americké tajné služby, divize kybernetických operací CIA, která nejen shromažďuje exploity do Vault 7, ale provádí i tzv. mimicking, tzn. napodobování hackerských technik a nástrojů tak, aby následné vyšetřování průniku hackerů CIA odvedlo vyšetřovatele FBI na cizí stopu, jiných států a jiných hackerských skupin. Tato informace o skupině UMBRAGE je snad největší výbušnou informací v celé složce Vault 7. Je zde velmi důvodné podezření, že tzv. útoky proti serverům Demokratické strany v USA před volbami opravdu neprováděli ruští hackeři, ale elitní divize UMBRAGE, jejímž cílem bylo napodobit některé ruské hackery a jejich techniky. Skandál je o to větší, že CIA zjevně ignorovala příkaz Barack Obamy, který po kauze Snowden nařídil CIA zveřejnit všechny zranitelnosti a exploity, které Langley používá a tyto informace měla CIA předat výrobcům zařízení, aby vytvořili záplaty a bezpečnostní patche. Jenže ten samý Obama poté potají nařídil exploity dál shromažďovat.

Obama financoval projekt CIA, aby šlo napodobovat “modus operandi” jiných hackerů, např. Rusů

Obama přímo zaúkoloval skupinu UMBRAGE k vývoji technik na napodobování hackerských útoků hackerů ze zahraničí. Prostě nástroj na na napodobování modus operandi konkrétního hackera. Složka Vault 7 ukazuje, že zranitelný je i prezidentský iPhone, který prezident Trump používá k tweetování na svém profilu na Twitteru. Informace Donalda Trumpa z minulého týdne, že má od dobrých duší z tajných služeb informaci, že ho Obama nechal odposlouchávat, je tak zřejmě zcela relevantní. Pouze to nemuselo být doslova tak, jak je prezentováno, Obama mohl např. naznačit, že chce vědět o Trumpovi všechno, co plánuje v kampani, kam se chystá, kde bude mít projevy, ale nemuselo být explicitně řečeno, aby někdo Trumpa odposlouchával. Spíš to vypadá, že tohle je zcela běžná a normální práce, že nikdo se v CIA ani nezdržuje nějakými povoleními, prostě se dostanou k informacím cestami, které jsou za hranou všech možných zákonů. A navíc se ukazuje, že CIA mohla zřejmě těmito nástroji sledovat i Američany na území USA, což jí zakazuje zákon, protože CIA nesmí operovat na americkém území.

Obamova CIA se tvářila jako “ruští hackeři”, aby zakryli svoji špinavou práci.

Další šok vyplývá z toho, že skupina UMBRAGE zřejmě fungovala na bázi Black Op operací pod falešným krytím, bez transparentního účetnictví v rámci CIA. UMBRAGE je podle všeho financovaný ze stejné kapitoly, jako provoz satelitního systému Echelon, protože výkazy činnosti skupiny se odkazují na telekomunikační divizi CIA. Celá databáze exploitů nebyla nijak zabezpečená a přístup do developerského SVN serveru měly osoby zvenčí CIA, mnozí z nich bez prověrky. Vývoj nástrojů a jejich shromažďování začalo za vlády Baracka Obamy a mělo podle informací spolykat na 85 až 100 miliard dolarů. Z dokumentů a charakteru správy SVN developerského serveru se ukazuje, že nástroje byly neveřejně obchodovány zaměstnanci a spolupracovníky CIA na darknetu, tzn. na síti TOR. K nástrojům se tak mohly dostat soukromé osoby, privátní hackeři, ale i státní hackerské divize cizích zemí. A opravdu se dostali, viz. níže kauza Bohuslava Sobotky.

Windows 10 je doopravdy terminál na sběr dat pro potřeby CIA. Doslova!

Složka Vault 7 potvrzuje článek našeho administrátora z roku 2015, kde zveřejnil analýzu [2] datového provozu Windows 10. Uniklé informace ze složky Vault 7 nyní dokazují, že operační systém Windows 10 díky svým podivným funkcionalitám opravdu funguje jako dálkově ovládaný terminál. Schopnost infiltrace Windows 10 je založena na využívání chyb v adresaci paměťového prostoru, které se cyklicky opakují v různých modulech Windows 10, až je podivné, že toto je jenom náhoda a ne úmyslně zabudovaná zranitelnost. CIA umí nově importovat do Windows své exploity i skrze fake Windows Update server, takže malware se vám do počítače dostane spolu s oficiálními updaty od Microsoftu.

Windows 10 je pro hackery CIA jako jídelní talíř. Za úvahu tak stojí přechod na Linux. I když… více si o tomto povíme v pátek na Svobodném rádiu.

Velmi znepokojivá informace je i o službě Skype, kterou před několika lety zakoupila společnost Microsoft. Ta během jednoho roku přeměnila systém Skype z technologie P2P na centralizovaný systém na bázi client-server. Tím vznikl prostor pro cílené adresné útoky a sledování. Podle uniklých informací má CIA nástroj, který umí zaznamenávat mluvený hlas a konverzaci skypového hovoru převede nástroj do textového formátu, modul dokonce podporuje i konverzační režim, takže výsledný text je oddělený podle hlasu v textové podobě. Možná jste si v poslední době všimli, že Skype po vás chce mermomocí vyplnit jméno a příjmení, protože přezdívka jaksi Microsoftu už nestačí. Stejně tak už jste možná zaregistrovali, že někdy se Skypu nechce připojit k síti, pokud jste připojeni do internetu přes VPN. Musíte se od VPN odpojit a potom to jde. To je právě jeden z posledních výsledků spolupráce Microsoftu se CIA.

Ve Frankfurtu je centrála CIA pro kybernetické operace v Evropě, Sobotka přišel o emaily díky nástroji CIA za 1.5 Bitcoinu

Další informace je o to zajímavější, že se týká přímo Německa a potažmo i ČR. CIA má totiž v Německu ve Frankfurtu evropskou divizi hackerů, kteří mají černé diplomatické pasy, pracují tedy pod diplomatickou imunitou a jezdí po celém Schengenu a hackují blízké cíle, tzv. proximity hacking. To jsou místa, která nejdou hacknout přes internet, operativec CIA přijede přímo do města, vejde do budovy státní správy a nasadí do intranetu nebo ethernetové sítě v budově exploit, worma apod. Využije k tomu lokální Wifi a zranitelnost wifi routeru nebo použije USB klíčenku a zasune jí do počítače, televizoru, NAS úložiště apod. Pokud se podíváme na kauzu uniklých emailů Bohuslava Sobotky z minulého roku [3], asi nás zaujme, že k úniku byl na 99.9% použitý nástroj CIA, který někdo koupil na darknetu. Jak jsme dostali dnes do naší redakce informaci a kopii diskuse z TOR chanu, jistá osoba s přezdívkou “Kulisak666” vloni děkovala za nástroj “FlashBang”, kterým získala podle jejích slov “munici ze Sobotkova deníčku na Seznamu”. Nástroj FlashBang se opravdu v seznamu CIA nachází, více zde. To by potom znamenalo, že emaily Bohuslava Sobotky byly získány nástrojem CIA, který byl nabízen k prodeji za 1.5 Bitcoinu v darknet roomu.

Bude třeba zamést v CIA? Senát stále Trumpovi blokuje desítky lidí, které chce dosadit na důležitá místa v tajných službách.

Ještě horší je informace z dokumentů, že CIA pomáhá získávat pracovní místa svým operativcům v amerických technologických firmách typu Microsoft, Google, Apple, Adobe, Facebook a další, kde se tito operativci snaží do zdrojových kódů aplikací zanést úmyslně chyby a zranitelnosti, které by potom mohla CIA obratem ruky využívat. To potom dává logický smysl s výše uvedenými nálezy o Windows 10 a proč jsou tak navrženy, proč byly po dobu 1 roku zcela zdarma šířeny po celém světě v rámci upgradu. V tomto ohledu to znamená, že pro CIA toto byla neskutečná příležitost, jak dostat do Windows 10 celé obrovské portfolio zranitelností, které dosud nebylo objeveno zvenčí, protože složka Vault 7 je pouze jednou ze složek, kterou CIA používá pro svůj elektronický boj.

Hackeři CIA si libovali, jak je Obama štědrý

V dokumentech je i zachyceno v komentářích ke zdrojovým textům, jak oslavují a chválí Obamovu štědrost, tedy peníze, které vyčlenil na výzkum a shromažďování exploitů. Je tragické a smutné konstatovat, že to, o čem náš administrátor psal už před rokem a půl ve svém článku o Windows 10, je teprve teď uznáno až poté, co došlo k úniku zbraňových systémů CIA. Pokud máte počítač, který vyhodnocuje stisky kláves a odesílá je do Microsoftu, prý ke statistickým účelům predikce textu, tak by každého člověka měla znepokojit, že se něco takového děje. Je smutné sledovat, jak po každém updatu Windows 10 se mění síťová aktivita, kolik podivných aplikací divných názvů se snaží připojovat na internet (pokud máte 3rd party custom firewall v selektivním režimu), kolik “skvělých zážitků” vám Microsoft nabízí výměnou za update čehokoliv.

Elektronika není bezpečná, je to nástroj neomezeného sledování.

Ve Frankfurtu má tedy CIA svoji divizi pro evropské operace. Je zcela jasné, proč je Angela Merkel v pozici, v jaké se nachází. Je už jasné, kolik věcí, jak dlouho a do jaké hloubky na ní museli zjišťovat, co všechno o ní vědí, čím vším ji vydírají. A kdepak, není to jenom Angela. Jsou to tisíce politiků v Evropě, včetně České republiky. Stačí mít telefon známé značky a dostanou se vám do soukromí. Globalizace je o tom, že jeden typ produktu si koupíte v USA i v Evropě, stejně jako v Asii. Proto třeba v Kremlu nařídil Vladimir Putin návrat k psacím strojům místo počítačů, z kanceláří silových složek byly odstraněny monitory, televizory, rádia. Zůstaly pouze telefony úmyslně připojené na analogovou ústřednu. Není to paranoia, je to uvážlivá opatrnost.

UMBRAGE divize CIA měla hrát roli ruských hackerů

Kdo ale teď bude věřit těm blábolům o ruském hackování amerických voleb? Složka Vault 7 jasně ukazuje, že skupina UMBRAGE zřejmě napodobovala činnost ruských mladíků, kteří se před časem vlámali do sítě herní konzole Playstation od SONY. Metoda se okopíruje, napodobí a implementuje se při hacknutí serverů Demokratické strany v USA. CIA se tak střelila do vlastní nohy, teď to už nejen nejsou Rusové, co jsou ti zlí a co špehují všechno a všechny, teď jsou to zase Ami a zase CIA. Znovu se ukazuje, že vykreslování Ruska jako toho zlého je účelová lež, mainstream z toho nebude spát, bude odhalení Vaultu 7 bagatelizovat (2. stupeň odporového gradientu) a uvidíme snahu celou kauzu brzy zamést pod koberec.

CIA přišla o většinu svých kybernetických zbraní. Ale nové jsou už ve vývoji.

Naše redakční doporučení je, abyste se zbavili televizorů Samsung, resp. nejprve žádali od prodejce písemné potvrzení, že v televizoru není zabudovaný mikrofon, pokud to není uvedeno v dokumentaci k přístroji, jinak televizor prodejci vraťte.  Pokud máte chytrý televizor Samsung s mikrofonem a je to uvedeno v dokumentaci, nemluvte v jeho blízkosti o věcech, které nechcete, aby slyšel někdo jiný, nejlépe televizor odpojte ze zásuvky. Pokud je televizor v záruce a je vybaven mikrofonem bez vašeho vědomí, vraťte produkt obchodníkovi s tím, že je v rozporu se specifikací popsanou v dokumentaci. Obchodník ze zákona nesmí nabízet zboží, které neodpovídá specifikaci uvedené v dokumentech k přístroji.

O kauze Vault 7 budeme mj. hovořit i tento pátek na Svobodném rádiu od 19:00 hodin, přineseme podrobné informace o divizi CIA ve Frankfurtu, probereme si zranitelnosti Windows 10, povíme si, jak a kde získat bezpečné telefony, pohovoříme o riziku elektronické promiskuity, která obklopuje dnes 99% veškeré populace. Dopředu již vás všechny zvu k poslechu.

*Titulky ve videu v úvodu článku zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
cenda.prochazka
Návštěvník
cenda.prochazka

víte nejde jen o software (rozuměj i operační systém) díry a pomůcky umožňující ovládat elektronická zařízení, či sabotovat jejich chod obsauje i hardware výrobců jako je Intel ,AMD a podob.
Rusové šly svou cestou už hodně dávno, jento není příliš obecně známo, asi to bude znít jako nesmysl ale oni již v dobách 32-bitového Pentia I měly vnitřně 64-bitový procesor, ten výrobek se jmenuje Elbrus, dnes ve verzi Elbrus-4C
vnitřně má linuxové jádro, a jeho vnitřní funkce jsou úctihodné,ale běží na něm bez problémů i Windows, samozřejmě nečekejte žádný Xenon, rychlost Elbrusu poslední(2014) řady je 50 Gflops, což je prakticky rychlost Intel Core i7-975
dovoz těchto procesorů je do USA zakázán přímo americkou vládou, jak je na tom Evropská unie nevím
http://elbrus2k.wikidot.com/
https://www.youtube.com/watch?v=MzOdIdzxSRs

kaclerova
Návštěvník
kaclerova

Po přečtení tohoto článku vysedávam každý večer před televizorem a inspirativne působím na CIA ,aby američané vzali naši?vládní squadru na výlet do Údolí smrti a pár snajpru převlékli za Apace .Akce by ani nemusela být moc utajená, obyvatelé Ameriky by myslím byli vděčni i za účast Donalda Trumpa.Howgh

Frank
Návštěvník
Frank

Klidně ať si kdokoliv poslechne, co doma říkáme.

Stazka
Návštěvník
Stazka

Jaký máte názor na LINUX ?
Používám ho už rok, výměna za Windows, a jsem spokojená minimálně s tím, že na mě pořád nevyskakují okna s aktualizacemi apod.
Nicméně vrtá mi hlavou, kde je háček, že je software zadarmo, a jak moc je nezávislý na šmírovacích praktikách. A jak si vlastně stojí vůči Microsoftu. Někde jsem četla, že dokonce s Microsoftem spolupracuje, takže možná tak čistý není?
Linux beru jako velmi příjemnou změnu a osvobození od Microsoftu, ale s jeho ochranou soukromí si nejsem 100% jistá.

jik
Návštěvník
jik

No, stoprocentní jistota … tu budete mít těžko. Ale na druhé straně můžete mít jistotu v tom, že někde na světě se vyskytují tací, kteří prověřují bezpečnost systémů i programů a v případě Linuxu mohou prohrabávat přímo zdrojové texty. V případě Windows nikoliv. Další stupeň bezpečnosti vyplývá už jen z toho, že ty zdrojáky jsou veřejné – tvůrci si dávají pozor, aby je někdo nezesměšnil a píší opatrněji – tedy precizněji. Wokenní zdrojáky když utekly, tak se v nich nacházela docela slušná zvěrstva – která se dala snadněji zneužít. Další stupeň zabezpečení představuje poměrně rozrůzněná ekosféra, která omezuje možnosti nějakých univerzálních útoků, ty jsou vždy víceméně jen specifické dle distribuce a verze. Posledním a nejsilnějším důvodem pro Linux je to, že jeho licence se podobá zvyklostem života na Zemi – naučím se a užívám. Takže Linux je rozumná volba.
Jinak k tématu článku: Bude-li mít někdo zájem, podívejte se na http://pospolne.cz, postupně se tam zveřejňuje kniha o Stalinovi a bude tam i spousta zajímavé špíny ze stok USA a jejich tajných služeb.

albatros
Návštěvník
albatros

Myslim si, že je naivní se domnívat, že Linux nemá “zadní vrátka”. Akorát ta míra automatických reportů odesílaných z PC za účelem sběru dat tam je asi o dost menší, jestli vůbec nějaká. Jenže linux je těžkopádné řešení, většinou jen pro lidi co si vystačí s nějakym tim základem jako je brouzdání po netu, čtení mailu atd. anebo pro hračičky co tráví půlku času hledáním ovladačů, alternativních prográmků a různých emulátorů.
Nehledě na to, že gamesníci maj smolika, protože pouštět hry přes nějakej podělanej emulátor je o ničem.
Kdyby linux byl řešení, tak ho má víc lidí než jen 1% uživatelů.

suchoj
Návštěvník
suchoj

Otevřený kod, říká vám to něco?

dunsun
Návštěvník
dunsun

Kdyby linux mela kupa lidi, bude stejne napadany jako Widle. Vyhoda Linuxu je prave v tom, ze jej pouziva zhruba jen to 1 procento lidi. Pokud samozrejme clovek nebere android jako linux. A android rozhodne linux neni. Linux je pouze behovym prostredim. Nehlede na to, ze nad tim je dalsi (velmi nenazrane 🙂 behove prostredi javove.
Tak asi tak.

suchoj
Návštěvník
suchoj

jik naprostý souhlas

dunsun
Návštěvník
dunsun

Linux je na tom oproti Windows obecne vyrazne lepe. Jedna se totiz primarne o serverovy system. Navic je az na vyjimky otevreny tzn. kazdy ma pristup ke zdrojovym kodum.
Jeho nejvetsi vyhoda vsak tkvi v tom, ze jej pouziva jen malinke procento lidi, a proto stoji spise stranou zajmu utoku apod.
Pokud budete pravidelne provadet updaty bezpecnostnich oprav jste vicemene vklidu a nemusite se bat klasickych viru ani jednoduchych utoku.

Pochopitelne jakykoliv system se da napadnout a hacknout. Jen jde o to, ze byste musela byt velka ryba, aby si nekdo daval tu praci …
A take samozrejme zalezi na konfiguraci daneho linuxoveho OS. Pokud je nakonfigurovan spatne tak je veskera jeho UNIX filosofie k nicemu.

Hezky den.

Administrator
Admin

Jenom detail, operační systém Android jede celý na linuxu a děr je v něm tolik, že by se člověk nedopočítal. Celé je to o tom, že jakmile něco začne používat obrovská skupina lidí, hackeři se na to zaměří. Stolni linuchy sice stojí mimo mainstream, ale ve chvíli, když by se rozšířily, tak na ně bude vycházet každý měsíc tolik záplat, jako na Windows.

suchoj
Návštěvník
suchoj

Ano, souhlasím, nicméně nepíšete uplně přesně, android je založen na unixu, tj prapůvodu linuxu, dále těch dister je mnoho a windows jenom jeden, takže pokud se mnoho lidí rozloží na více distribucí, tak pořád to nebude pro hacknutí zajímavé

suchoj
Návštěvník
suchoj

dodatek: na čem frčí 90% serverů????

dunsun
Návštěvník
dunsun

A jeste 1 vec. Dnes vetsina lidi pouziva operacni system jen tak, ze po nabehnuti spusti webovy prohlizec a tim to hasne. Tzn. nejdulezitejsim kriteriem ochrany je pro ne spolehlivost weboveho prohlizece.
A zde to bohuzel moc slavne neni. Velmi rozsireny je Chrome od Googlu. A ten defaultne odesila spousty veci na jejich servery. Je mozne to pochopitelne vypnout, ale clovek nikdy nevi …

Nobody
Návštěvník
Nobody

Standardně používám Firefox. Někdy, zejména když hledám nějaké obrázky, otevřu Chrome. Ale okamžitě po ukončení, spouštím ADw Cleaner. Je to aplikace zdarma a první co Vám vyčistí na browseru ukazují tyto logy:

[-] [C:UsersUserAppDataLocalGoogleChromeUser DataDefaultWeb Data] [Search Provider] Deleted : yahoo.com search

[-] [C:UsersUserAppDataLocalGoogleChromeUser DataDefaultSecure Preferences] [Startup_URLs] Deleted : hxxp://www.mystartsearch.com/?type=hp&ts=1414017342&from=sky&uid=WDCXWD5000AAKX-08ERMA0_WD-WCC2EDH4187541875

Platí to však jen do dalšího otevření Chrome. Stáhnout lze z http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Milan
Návštěvník
Milan

Krátká úvaha k tomu všemu špiclování a sledování: jsem přesvědčen, že je dnes úplně jedno, zda člověk používá nejnovější Windows 10, nebo sedmičky, nebo Vistu či stařičký XP, popř. Apple OS, budou-li chtít, dostanou se kamkoliv. To samé platí pro antiviry (sám léta letoucí užívám Kaspersky a jsem maximálně spokojen). Člověk by se totiž musel totálně odpojit od internetu, nikde nesurfovat, nepřijímat ani nereagovat na žádnou poštu, neplatit kartou v obchodech, nepoužívat byť i jen obyčejný telefon (o těch chytrých ani nemluvě). Zajímám se o dění kolem sebe, klasickou televizi nemám už cca 5 let, veškeré informace si sám dohledávám na internetu a klasickým mainstreamovým médiím nevěřím, přesně podle poučky, kterou kdysi četl v nějakém příspěvku, totiž že pravda začíná tam, kde končí signál České televize. O tom, co se kolem mě děje si sám sbírám informace zde na Aeronetu, Leva-Netu, na stránkách Tondy Baudyše (ten člověk má neuvěřitelný rozhled), Parlamentních listech apod. Těch stránek a zdrojů je pochopitelně mnoho, takže tvrdím, že kdo opravdu chce, tak si informace dokáže najít, dokáže si je poskládat a na jejich základě si udělat svůj vlastní názor (nikoliv ten naservírovaný veřejnými médii). A jestli někoho zajímá, kam chodím na netu a co si tam čtu, tak ať si to klidně sbírá a vyhodnocuje, je mi to šumák. Ničeho protizákonného se nedopouštím, jen vzácně přispívám, z 99% jen sbírám informace a střípky, abych oddělil zrno od plev, pravdu od lží a polopravd. Už před lety mi jeden IT programátor řekl, ať při vstupu do sítě (internet, pošta, jednoduše online) zapomenu na jakékoliv soukromí, všude po mě zůstane stopa. To je jako chodit po sněhu a nechtít po sobě zanechávat stopy, to prostě nejde. Takže nechť si Microsoft, Google, Kaspersky a bůh ví kdo všechno sbírá co chce. K psacím strojům se vracet odmítám, nicméně v případě Pana Prezidenta Putina je to více než moudrý a pragmatický krok. Běžný člověk nemá šanci se šmírování ubránit, nikdy nevíte, co si do počítače nebo mobilu nataháte (a to i bez vlastního vědomí) při každé aktualizaci. Vážně by mě zajímalo, kdo se denně hrabe v těch několika miliardách stažených a šmírovaných dat, aby si zjistil, že zrovna teď píšu příspěvek na AeroNet. Ve své podstatě se nakonec internet obrací proti globálním (j)elitám, protože právě díky němu (Twitteru, Facebooku apod.) lezou na svět věci a šíří se mžikem oka do celého světa. Před deseti patnácti lety by se k nám tytéž informace dostaly za několik dní, možná týdnů (poupravené a zcenzurované), dnes jsou k mání okamžitě a je těžké na ně reagovat, protože nevíte, kdo, odkud a kdy co zveřejní (viz Snowden, Wikileaks apod.). Já snad neznám nikoho ve svém okolí, kdo by důvěřoval standardním veřejným médiím a tiskovinám, lidé začínají čím dál více používat svůj vlastní selský rozum. Jsou dvě věci, které nikdy před lidmi neutajíte: pravdu a těhotenství :0) Tož asi tak přátelé.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Tak s tím utajením těhotenství nelze souhlasit. Například pí. Halina Špekowská by ho utajila. 🙂

Na YT jsem viděl srbský(!) dokument o tzv Bestii. A je to už dlouho. Je to superpočítač v Bruselu, šest nadzemních a šest podzemních podlaží, kde se ukládají veškerý data o uživatelích euro-inetu. Včetně dat zpoza https apod. Každý tam máme svou složku se vším, co se podařilo nasbírat. Takže maily, zadaný adresy, některý hesla, atd atd. včetně indikace jak moc jsme nepohodlní/nebezpeční pro eurorežim.

dunsun
Návštěvník
dunsun

Obavam se, ze nemate uplne pravdu.
Ano internet je dnes prozatim jeste stale otevreny a svobodny. To se ale drive nebo pozdeji zmeni. Resp. tohle se uz nejakou dobu deje. Oni pochopitelne nemuzou zacit ostre cenzurovat apod. Delaji to sofistikovane pekne pomalu salamove.
Tak ci onak neustale se priklada pod kotel.
Nebojim se toho. Clovek z oboru dokaze obejit vicemene jakykoliv zamek, ale pro bezne Franty uzivatele (liinee to osoby) to bude prilis narocne a k informacim se nedostanou.

V Cine napr. se jejich Great Firewall obchazi pres ruzne VPNky, ale ne kazdy tohle vi a zvlada.
Deje se tak vsak bezne na univerzitach apod.

Milan
Návštěvník
Milan

Možná máte pravdu, možná ne, jaké je tedy řešení ? Který operační systém je pro normálního, obyčejného člověka nejvhodnější ? Šrouby utahovat mohou a ano, skutečně tak činí, ale stejně se jim to nepodaří. Řešením by mohlo být nechat si nastavit (ošetřit) svoje PC nějakým odborníkem, který se v tom vyzná. Ok, kde mám však jistotu, že se vše nezmění při nejbližší aktualizaci ? Že bych tedy neaktualizoval ? Ok, kde mám jistotu, že mi to neprovedou na dálku a na pozadí, aniž bych o tom vůbec měl tušení ? TOR prohlížeč ? Ten prý vymyslela samotná NSA…prý. Čím více se bude pravda potírat, tutlat a překrucovat, tím více bude vznikat alternativ, je to klasická fyzika (tlak vs. protitlak). Taktéž se toho nebojím, jen se domnívám, že taková NSA, CIA nebo i ruská FSB mají nástroje, o kterých se nám ani nezdá. Nemyslím si však, že bych zrovna já byl pro tyto instituce zajímavý stran toho, co na netu sleduji, čtu a kam přispívám. Nejsem vrcholový politik, ani nevedu žádnou korporaci, prostě běžný pozemšťan. Systém má strach a obavy především z těch lidí, kteří dokáží samostatně přemýšlet, vyhodnocovat, porovnávat a třídit informace a na základě těch si dělat svůj vlastní názor, nikoliv tupě hltat cokoliv, co jim mainstreamová média předloží k duševnímu a intelektuálnímu konzumu.

Pozorovatelka
Autor

“Kdo stojí za Aeronetem” –
http://www.rozhlas.cz/plus/dnesniplus/_zprava/ondrej-kundra-putinovi-agenti–1706240
Když vidím odkaz, říkám si, že Kundra (nebo Český rozhlas?) zaspal dobu. Před půlnocí na 10..3. jsem vložila článek (téměř 4 tisíce slov, tak že nic jen tak od pasu), ale redakce rozhodla, že vyjde až za 24 hodin, tzn. až 11.3. v 00:30. No, nic, článek jsem psala pozvolna a nelpím na tom, aby byl zveřejněný okamžitě, ale 24 hodin? Tak to mi z principu přijde přinejmenším podivné, obzvláště když můj nedávný podobně obsáhlý článek byl článkem pana VK přebitý už po nějakých devíti hodinách…

A ani bych to nezmiňovala, ale když vidím toho Kundru, tak si říkám, jestli redakci netrápí svědomí za dobu, kdy k finanční podpoře od čtenářů vítala jakýkoliv článek, jakoukoliv propagaci či jakoukoliv jinou vstřícnost ve prospěch Aeronetu. A celkově vstřícnost, díky které si dnes, kdy už zdaleka není neutrální půdou, může dovolit publikování článku od někoho jiného, než od pana VK, odložit o celých 24 hodin!

A tak tu žijem a mě už napadá jen to klasické: “Naslouchejte tomu, komu zakazují mluvit”

Administrator
Admin

Pozorovatelko, nerozebírejte interní kroky redakce na veřejnosti. Máte na mně email, i na pana VK, publikační pravidla znáte, pokud jsou nejasnosti, tak dotazy patří na email, ne do diskuse. Pan VK nic a nikoho nepřebíjí, každý pátek je vyhrazen pro články pana VK, za ty roky byste to snad mohla vědět, protože páteční články slouží panu VK současně jako pozvánka pro posluchače jeho pořadu na SvR. Vy jste měla publikační prostor včera ve čtvrtek celých 24 hodin, pan VK čekal, aby vám nebral prostor, protože chtěl vložit další článek o dalším tématu, ale věděl, že čtvrtek je váš a že píšete článek. Nepublikovala jste ale nic. Takže čtvrtek vyzněl naprázdno a bez žádného článku na AE News. Pátek je už pro vás pozdě, protože pátek je vyhrazený pro článek pana VK, který publikoval těsně po půlnoci v pátek. Vy jste publikovala 16 minut až po něm. Není pravda, co píšete, že jste článek publikovala před půlnocí ještě ve čtvrtek, já jsem u toho seděl a čekal, jestli ho publikujete, ale publikovala jste ho až v čase 00:38 v pátek, takže více jak půl hodinu po půlnoci a 16 minut po panu VK. Je to uvedené v logu, pokud nevěříte. Takhle nemůže fungovat redakční plán na serveru, kde píší dva autoři. Jeden den, jeden článek a rozumný prostor pro každého autora, to je základní pravidlo. Až tady budeme mít 50 autorů, tak ať si tady každý publikuje klidně naráz, ale do té doby musí být publikační časy rozvržené, aby tady jeden den nebylo X článků naráz a další 3 nebo 4 dny nic.

Už několikrát vás i VK upozorňoval, že než kliknete na tlačítko Publikovat, tak si máte zkontrolovat seznam článků v redakčním rozhraní jestli v daný den už někdo před vámi něco nepublikoval. Vy to ignorujete. Pokud nemáte o tomto jasno, tak opět zopakuji, napište mi na email a probereme publikační pravidla. Kdybyste publikovala článek před půlnocí ještě ve čtvrtek, článek bych neodsunul a článek pana VK bychom publikovali až v pátek okolo oběda, aby pozvánka na SvR spolu s článkem pana VK se dostala k lidem včas.

Nikdo vám nezakazuje mluvit, to naopak vy mluvíte o interních věcech na místě, kde by se toto nikdy probírat nemělo. Máte privilegium publikování bez mého schvalování, ale toto privilegium vyžaduje, že budete komunikovat s redakcí očekávaným způsobem (přes emaily, ne přes veřejné diskuse) a že budete respektovat pravidla publikačního plánu. Další dotazy už jenom na emailu.

.lak
Návštěvník
.lak

Fronta jak do společenské pálnice když se urodilo švestek.comment imagecomment image

pzv
Návštěvník
pzv

nechcem sa do tejto debaty príliš zapájať, ale možno by pomohlo, keby sa dal na hlavnej stránke nejak zobraziť chronologicky zoradený zoznam najnovších článkov.

Ja na to používam rss vlákno, ale tento trik pozná len minimum ľudí. Titulka je dosť neprehľadná a ak človek premešká nejaký článok na ďalší deň už nie je jednoduché ho násť. Pokiaľ by šlo si cez nejakú záložku v záhlaví zobraziť zoznam posledných článkov, odpadli by tieto nedorozumenia o tom, kto mal v daný deň právo zverejniť článok a kto koho vytlačil z titulky.

Administrator
Admin

Články se na hlavní stránce zobrazují chronologicky za sebou v náhledové galerii. Chronologický seznam je i v horním menu webu po kliknutí na menu “Vše”.

pzv
Návštěvník
pzv

aha, tak tú položku “Vše” som nejak prehliadol… Moja chyba.

Pozorovatelka
Autor

Administrátore, proč nesmím veřejně oznámit, že jsem vložila článek, který ale bude publikovaný až za 24 hodin?

A jinak k ostatnímu – Vaše minutkaření, navíc rozdělené na dobu “před půlnocí a po půlnoci” a k tomu Vaše věta “…tak si máte zkontrolovat seznam článků v redakčním rozhraní jestli v daný den už někdo před vámi něco nepublikoval. Vy to ignorujete” – to si ze mě při počtu dvou zdejších autorů děláte srandu? A k tomu další Vaše věta: “… budete respektovat pravidla publikačního plánu” – proč jste mi za dobu cca 3 let mého působení zde nikdy nic podobného nenapsal? A proč se mi za stejnou dobu nikdy nestalo, aby můj článek musel čekat 24 hodin?

Víte, můj komentář nebyl tolik o mém článku (jasně uvádím, že jsem jej psala pozvolna a že respektuji i jeho stejně pozvolné publikování), můj komentář byl o tom, že článek musí čekat až 24 hodin! A to už je o principu a o současné podobě Aeronetu, nikoliv o konkrétním článku. Když to ale mám vztáhnout na svou osobu, tak stále více si zde připadám jako vetřelec a Vy místo abyste mě tohoto pocitu (a nyní řekněme zcela lidsky) zbavil, tak jste mě v něm tou zcela mimořádnou 24 hodinovou čekací lhůtou naopak utvrdil!

Jinak dotazy pro soukromý email jsem neměla a ani nemám.

mantid
Návštěvník
mantid

@Pozorovatelka:

Už jsem Vám to chtěl napsat dříve, ale sem se to asi i hodí. A promiňte, pokud o to nestojíte.

Ve zkratce – nesmírně plýtváte drahocenou energií, kterou byste mohla investovat do vlastní tvorby či do diskuze s lidmi, kteří Vás neodsuzují jen proto, že máte jiný pohled na věc. Netvrdím teď, že jí plýtváte na nepodstatných záležitostech. Tvrdím, že jí plýtváte na věcech, které nemůžete změnit.
Příklad: Prošel jsem si data v historii vložených článků od ledna 2017 a “čtvrtek pro Vás, pátek pro pana VK” mi už nepřišlo jako “železné pravidlo”. Ale mezi námi: Je to úplně jedno.
Pozorovatelko, Vaše články, to je to, co má význam. Vaše ochota diskutovat s čtenáři o článcích je Vaše obrovská přednost. Na tom záleží.
Že se Vám nelíbí nějaká část současné podoby Aeronetu, tak k tomu samozřejmě můžete mít své důvody, ale jediné, co můžete udělat, je přispět k lepší podobě – článkem, diskuzí, příspěvkem. Boj za něco, nejen proti něčemu – to jsou Vaše vlastní slova, a mimochodem velice trefná.
Že si připadáte jako vetřelec… toho pocitu Vás nikdo na světě zbavit nedokáže. Jen Vy sama. Ale i kdyby ne, z vlastních zkušeností Vám mohu potvrdit, že s tím se dá žít docela dobře. Někdy je to i zábavné. Není ani tolik důležité, co si o Vás kdo myslí. Mnohem důležitější je, zda věříte v to, co děláte. A pokud v to věříte, pak s tím bez problémů přesáhnete běžná protivenství.
A nestěžujte si. Opravdu ne. Ubírá Vám to opět energii a opět platí, stěžováním si nic nezměníte. Jen dáte některým místním pirohům “nahrávku na smeč”. Což při současných poměrech “dvojího metru” nepovažuji ani za zdařilý tah. Osobně doporučuji: Rozhodněte se. Buď zde na Aeronetu setrvejte a věnujte se tomu, co Vám jde opravdu velice dobře (články, diskuze – a zaměřte se na ta pozitiva naplno) a nebo, pokud to tak subjektivně cítíte, se poohlédněte jinde (a nechte viditelné stopy).
A zapomeňte, že “štěky” krysaříků ustanou. Vaše články holt zaujmou jen ty čténáře, kteří jsou schopni pojmout více názorů současně bez toho, že by v nich jakákoliv dualita názorů vyvolávala panické záchvaty. Čtenáře, kteří nemají problém zajít v hledání možné pravdy o kousek dále za povolený limit.
Michael Morris napsal ve své knize o globalistech úžasnou věc, cituji: “Takzvaní odborníci poskytovali vysvětlení, u kterých jsem buď usínal,nebo propadal záchvatům šílenství. Musely přece existovat přímější odpovědi! A já jsem je nalezl v okamžiku, kdy jsem si položil rozhodující otázku: „Komu to přináší užitek?“

Ta otázka. Vaše články mi přijdou, že jdou v jejím duchu. A i když vynechám možné pozadí vlivu starobylých rodin, možné odpovědi na tu otázku s ohledem na dění ve světě jsou přinejmenším zarážející.
Takže zpátky do práce.

Suchoj
Návštěvník
Suchoj

Pozorovatelko prosím opravte si datum dnes ještě není 11

Piotr
Návštěvník
Piotr

Nebrečte pořád a založte si vlastní web.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Orwell napsal své romány jako varování. CIA je, pokud se informace od Wikileaks potvrdí, pojala jako návod. Návod, který nefunguje. Objem informací ke zpracování byl ohromný a smysl této špinavosti nejasný. Rozumné výsledky nejsou nikde vidět. Barack Obama jako “vrchní velitel světa” sice všechno věděl, ale stejně nic neudělal. A nakonec si šel zasurfovat s miliardářem Richardem Bransonem na jeho privátní ostrov a přitom udělal pár selfíček pro tisk.

Zato současný prezident Trump má starosti, a to nemalé. Externí kontraktoři a firmy pracující pro CIA představují obrovský cedník, z něhož dolují data nejspíš všechny špionážní agentury světa, a to vše za peníze daňových poplatníků USA a EU. Amatérské Wikileaks musí být až na konci řady, ale i tak je jejich únik obrovský a bude naší mediální potravou pro další měsíce. Zatím bylo publikováno údajně pouhé jedno procento dat. CIA ale už teď v nezávislých médiích vypadá jako spolek paranoiků, který kompletně fízluje celou planetu, ale pak neví co dělat s daty, protože v tomto objemu nejdou rozumně vyhodnotit. A nakonec ztratí kontrolu nad vlastními fízlovacími nástroji, které teď může použít každý zločinec či idiot. Technicky vzato je to na zavření celého fízlovacího odboru (asi 4 tisíce lidí), jeho rozpuštění a tvrdou reorganizaci celé CIA a NSA. Prezident Trump jako velitel těchto silových složek se tím může elegantně zbavit svých nepřátel a ušetřit státu nemalé peníze.

Co to znamená v praxi? Nyní se asi bude lámat chleba v Kongresu ohledně vyšetřování údajných odposlechů Trumpova volebního týmu, které měl nařídit bývalý prezident Obama. Trump ho již veřejně obvinil. Z úniku Wikileaks je jasné, že zpravodajci mohli skrze mobily, počítače a jiná firemní zařízení fízlovat prakticky kohokoliv z jeho štábu. Jenže pokud to dělali a pokud jsou důkazy, pak tito lidé půjdou pod přísahou vypovídat před vyšetřovací komisí Kongresu. A pokud neřeknou jména těch, kteří jim příkazy dali, je to na 10 let kriminálu a případnou smrtelnou nehodu, až z basy vyjdou, pokud se tak vůbec stane. Takže vypovídat budou a starosti budou mít lidé z nejbližšího Obamova okruhu. Díky odhalením Wikileaks dostal Trump do ruky silnou kartu v jeho boji proti Deep state, což jsou represivní a zpravodajské státní struktury. Pro tyto složky destruující právní stát a demokracii v USA pod vedením bývalého prezidenta Obamy začal doopravdy Zero Day. Tak se v hackerském slangu označuje prolomení operačního systému skrze kritickou chybu v logistice.

Sesam
Návštěvník
Sesam

Co se jednou objeví v mysli, může se kdykoli objevit v tvrdé realitě.

.lak
Návštěvník
.lak

Prý psal o současnosti zasazené pro radost ohlupujících jinam časově. MOTTO NEJEN PRO DNEŠNÍ DEN. Miluj bližního svého ale aparát na to co musí poddaní nebuduj, nevíš kde jsi v hiearchii a trhu se radši neptej. Tam to s kulturou a civilizací nemá co dělat. Je to o profitu a s kterým sajrajt může a zdá se že dojíždí většina periodicky.

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Jevgenij Ivanovič Zamjatin – Novela My se považuje za předlohu mnoha děl anglické a americké literatury, významně ovlivnila a inspirovala právě George Orwella, Raye Bradburyho či současného ruského autora Vladimira Sorokina.

maori
Návštěvník
maori

Ale již se zde /nevím, možná i na tomto webu/ objevil článek, který popsal, co vyhrálo Trumpovi volby. Byl to sw nástroj britského autora, který umožnil vyhodnotit velké množství nejrůznějších dat o voličích. A tak vytvořit cílení prakticky na jedince. Takže dokonalé vyhodnocení obrovského balíku dat je buď těsně před dveřmi, nebo je již zde. Tím padají veškeré úvahy o tom, co se s těmi nasbíranými daty bude dít. Jejich analýza se zaměřením na konkrétní požadované výstupy se stává velmi snadná. A ochrana uživatele? Asi přejít na jinou technologii sdílení informací, ale to je pro nás “smtelníky” zatím sci-fi. Ne tak pro vojenské laboratoře.

probuďme se
Návštěvník
probuďme se

V Praze, Brně a jiných velkých městech se to měsíc od měsíce čím dále více hemží tmavšími muži v kožených bundičkách a ženách v nikábech nebo šátcích. Viditelně nestrádajících a nepracujících. Dopoledne,odpoledne i večer. Tohle naši vládu a jí podřízené bezpečnostní orgány viditelně neznepokojuje.

Právě naopak, obyvatele ČR chlácholí tím, jak poklesl počet nelegálních migrantů zadržených na území ČR po “uzavření” balkánské cesty.

Rozhádaná vláda pana Sobotky a Babiše v boji o budoucí povolební moc tomu dodala punc.

Nechala cvičně zavřít a kontrolovat hranice ČR. Podržme se s kým – Polskem !!

Obvinila českou firmu rozvážející potraviny v Praze. Prý zaměstnává nelegální a pracovité Ukrajince.

Na jedné straně pracující a pracovití východoevropané probruselské české vládě vadí.

Na druhé straně česká vláda tajně do ČR měsíce přijímá nelegální muslimské nepracující a nelegální uprchlíky a to jí evidentně nevadí.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Ano, probuďte se a ty čmoudy začněte fotit a dávat na net, jinak tomu bude málokdo věřit.

Sesam
Návštěvník
Sesam

Prima nápad 🙂

anazuz
Návštěvník
anazuz

To také,ale hlavně se ptát zastupitelů měst a obcí,kdo je to,či respektive co je To?Konfrontovat je.Kdo je kontroluje,kdo povolil jejich pobyt…………A řvát a řvát a informovat.

národní odpor
Návštěvník
národní odpor

seberme alespň k tomu řvaní sílu

Čtenář
Návštěvník
Čtenář

To nezní špatně, ale už vidím tu situaci kterou v Brně taky sám zažívám čím dál častěji … ve frontě v obchodě přede mnou stojí čmoud s jeho ženou a od pohledu jsou to nefakčenka a nejsou tady dlouho, ale špatně se taky očividně nemají a vypadají jakoby chtěli být neviditelní, stojím za nima a vyfotit je nenápadně podle mě není nic snadnýho, chce to zvednout telefon do výše očí a namířit ho přímo na ně a já nepotřebuju aby mě sami čmoudi nebo kdokoli jinej viděl jak si je fotím, no a pak dát to na net? Jedině semka, anonymně, na FB bych si to nelajznul.
Jak jsem psal, že se snaží být neviditelní, tak to se týká jen situací kde je hodně lidí, jako třeba v tom obchodě, ale večer když se takových dvojic nebo hloučků motá po venku několik naráz tak už nevypadají že chtějí být neviditelní a čím dál víc to postupně působí dost nepříjemně.
Takových situací bych za posledních pár měsíců mohl popsat několik a opravdu jich za posledního půl roku v centru Brna výrazně přibývá.
Řeším to tak, že se stěhuju pryč, už mám novou práci mimo Brno a řeším stěhování. Nehodlám čekat až se to tam po..re úplně a to i přes to že Brno mám hodně rád. Samozřejmě čmoudi nejsou jedinej důvod ke stěhování, ale zapadají do mozajky.

národní odpor
Návštěvník
národní odpor

Přesně tak…jsou si nejistí. Zatím…Až když jich bude více,budou si dovolovat víc a víc…

Čtenář
Návštěvník
Čtenář

Tak tak, ale ještě tady vidím nějakou naději … právě se vrátil kamarád z flédy, kde jak známo lidem znalým brna je obrovská koncentrace podniků nabízejícím rychlé občerstvení a mezi nimi jeden z nejlepších arabských kebabů v brně, opravdu dělají výborný jídlo, potíž je v tom že je to záležitost potvrzující slova pana VK o islamizaci – arabský podnik, kde ve večerních a nočních hodinách pracují výhradně arabové a dělají svou práci na jedničku a kvalitou naprosto přebíjí ostatní podniky v nejbližším okolí, které jsou okolo nich ve vzdálenosti v řádu metrů a přitom těžce paběrkují – včetně fastfood jídleny Obelix, hru na zdraví Subway a nefalšovaného asijského bistra, ti všichni paběrkují na úkor arabského Doner Kebabu … lidé tam chodí a uctívají arabáče za to že dělají tak dobrý jídlo … tak kde je ta naděje?
Zpět ke kamarádovi, který tam teď před chvílí po obří akci na Flédě zažil pro něj komickou situaci – stál prý ve frontě několika dalších zákazníků, když vešel týpek kolem 25ti a začal na ně po dotazu co si dá, bez servítek řvát že jsou za…ní arabáči, ať táhnou do íránu, že je tady nechce a jestli s tím mají problém ať jdou ven (to by asi nedopadlo vesele) a v tu chvíli tam prý vešel zástup šesti chráničů a pomáhačů, kteří ve zmíněném Doner Kebabu mají vždy slevu … z vlastní zkušenosti mohu potvrdit že záchranné složky ČR pravidelně “hlídkují” téměř celodenně u Flédy, mají zde srazy a chodí hromadně na levné a dobré arabské hovězí tortily.
A tak tady v Brně žijeme …
Otázka na kterou zatím neznám odpověď zní
Koncentrují se tady záchrananné složky kvůli tomu že hlídají arabáče na uzdě a nebo jsou nějak vydržovaní aby naopak měli s nimi cíleně co nejlepší vztahy a chránili je před agresivitou uvědomělých občanů??

4321
Návštěvník
4321
Nademese
Návštěvník
Nademese

Takhle to v našich městech nedopadne.
My se jim ubráníme. Musíme. Máme to ve slovanských genech.

espera
Návštěvník
espera

Turecká armáda ostřelovala syrské pohránučníky .Už je to tady Střet turecka s ruskem