VIDEO: “Nebezpečí na římských hranicích”. A Napoleon v Rusku a Hitler v...

VIDEO: “Nebezpečí na římských hranicích”. A Napoleon v Rusku a Hitler v Rusku

Jak západní impérium, pro které dlouho platilo “Všechny cesty vedou do Washingtonu” dospělo ke svému vrcholu a ke stejnému konci, jako když přestalo platit “Všechny cesty vedou do Říma”, i ono chce stavět zdi kolem svých hranic v naději, že své impérium uhlídá. Jak ukazuje úvodní video, tehdy zvítězili “barbaři” (tehdy se jim říkalo křesťané) a žádná římská božstva nepomohla.

A v čase, kdy se opět lámou Věky (tehdy začínal Věk Ryb, nyní jsme na počátku Věku Vodnáře), se historie opakuje jako přes kopírák, nyní ovšem dostává mnohem větší rozměr, protože na planetě velmi razantně ubylo místa, resp. přibylo lidí. Proto dnes není možné vybudovat obdobnou říši někde jinde na planetě, ale naplno vyvstává potřeba nějak se o planetu (a její zdroje) podělit se všemi, kteří na ní žijí.

A tím jsme u zásadní otázky – nabízí někdo na planetě filozofii, která by tento problém řešila a to obzvláště v posledních sto letech, kdy se počet lidí zvýšil z nějakých dvou miliard na cca osm miliard, kdy technologický pokrok nabral tempo v lidských dějinách nevídané a kdy svět poté, co zlikvidoval feudalismus, zažil “-ismy” všeho druhu, od kapitalismu přes fašísmus, komunismus a socialismus až k demokratismu  (přičemž všechny stály a stojí na ropě, resp. na přírodních zdrojích) ?

Ne, nikdo s filozofií, která by problém lidstva a jeho přežití na planetě řešila, nepřišel. Místo toho vidíme jen tažení Západu – pokračovatele Říma – na Východ, přičemž posledních tisíc let, tzn, od doby, kdy vzniklo Rusko, tažení na Rusko.  Křižácké výpravy, osmanské tažení, švédské, polské, napoleonské, hitlerovské, majdanovské – stále jen tažení na Rusko a s jediným cílem: aby impérium mělo dostatek zdrojů pro své přežití. Jestli se toto impérium dlouhý čas skrývalo za masku USA a nově se ukazuje, že jde o impérium velmi starobylé, mající kořeny až někde v Egyptě a snad Atlantidě, nic to nemění na skutečnosti, že jde o moc nad planetárními zdroji, protože ta zaručuje moc nad celým světem. Nic jiného tato moc neřeší a poslední, co ji zajímá, je lidstvo a jeho nějaká harmonická existence nejen mezi národy, ale především v souladu s přírodou, přesněji s životem na planetě Zemi.

Od dob konce Říma tato moc už ovládla celý svět (nemalou měrou díky tomu, že´oficiálně uznala barbary-křesťany a přímo v tom Římě, který ukřižoval Krista, jim vystavěla stolec pro zástupce Krista na Zemi, což je mazanost nejvyššího kalibru), přesto je jedno místo, kde neustále naráží na odpor – Rusko!

Opomenu, že v Rusku nepochodil Řím (schizma 1054) či nepochodili Švédové a jiní a že vším vždy šlo o ruské zdroje (video zde) a zdůrazním dva poslední důkazy nejen o tom, že v Rusku prostě nejde zavést to, co jinde ve světě, ale také důkazy, že Rusko války nezačíná a jen je ukončuje. A na mysli mám tažení Napoleona a Hitlera, dvě tažení, která zdevastovala Evropu a která zastavilo až Rusko, přesněji téměř na vlas stejně Moskva pár kilometrů před jejími hranicemi.

První prohra Napoleona:

A repete – první prohra Hitlera:

Evropa by si tuto skutečnost měla uvědomit o to více, že Spojené státy nemají ani potuchy o tom, co je to válka a nemají ani potuchy, že zatímco ony budovaly americký sen, sovětské Rusko zažívalo toto hlášení (více zde):

A v čem je souvislost mezi úvodním a dalšími videí, přesněji mezi současností a minulostí? Místo Napoleona a Hitlera je na Evropu (a na Rusko) nově vytvořeno “tažení uprchlíky”. Jako za Napoleona a Hitlera se z toho Spojené státy opět radují, dnes ovšem mají smůlu, protože toto tažení se týká i jich (to by ale bylo na jiný článek). Především Evropa by si ale měla uvědomit, že jako ji před Napoleonem a Hitlerem ochránilo až Rusko, i dnes je Rusko její jedinou nadějí.

Ale aby pointa článku byla úplná, zbývá dopovědět, co s novodobými “barbary”, muslimy. Jak ukázala historie, zdi byly před barbary k ničemu i v dobách, kdy místa na světě bylo dost a co teprve nyní, když díky informačním technologiím již nelze před “barbary” tajit, jak se žije jinde – ba co víc, z jejich zdrojů! A jsme u toho, že stavění zdí a plotů je krátkozraké a že řešení je třeba hledat v respektu a spolupráci. Tedy žádné násilné vnášení demokracie a kultury na způsob, jakým je bílý člověk vnášel původním obyvatelům Ameriky či předtím Římané Evropanům (César a jeho “Přišel, viděl, zvítězil”, což jsou tolik oblíbená slova Clintonové), ale místo toho respekt a spolupráce. A je na planetě někdo, kdo chce takovou filozofii realizovat? Je a je to Rusko!

Na závěr ještě kousek Terezy Spencerové, která se nedávno vrátila z Aleppa :

“Myslím, že tady z Evropy se neustále snažíme rozhodovat, kdo se jak má chovat, aby se nám to líbilo. To je ale prostě jen neochota akceptovat situaci – ve stále větším počtu zemí na Blízkém východě je čím dál víc šumák, co si tady říkáme a jaké změny režimů požadujeme. A když Západ odmítá pochopit realitu, tak Rusové tento uvolněný prostor zaplňují. Neřekla bych ale, že by syrská válka byla Putinovým vítězstvím ve vojenském smyslu. Výsledek války je samozřejmě důležitý, ale současně je pro arabské státy mnohem důležitější sledovat, že Rusko spolu s Čínou k regionu nepřistupují jako ke svým koloniím. Místo toho nabízejí něco jako respekt, partnerství. To se samozřejmě musí líbit a ve finále to jen ruskou a čínskou pozici v regionu posílí a vynese je přinejmenším do role mezinárodních velmocí. Vlastně nejpozoruhodnějším dokladem postavení Západu v Sýrii byla nedávná žádost Johna Kerryho vůči Sergeji Lavrovovi, aby prý Rusko vůči „umírněným“ ve východním Aleppu projevilo alespoň „malé smilování“. Takhle žadonit u Rusů o život pro teroristy je fakt síla. Nebo důkaz naprosté nemohoucnosti a bezmoci, chcete-li.  – celý text zde

-Pozorovatelka- 19.12.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pert
Návštěvník
Pert

Skvele. Jasné strucné naprosto logické.
Kdo cetl Ivo Wiesnera a jeho odhaleni pozadi toho meziplanetarniho svinsva odehravajiciho se na nasem malem, ale asi taky dulezitem písečku, tak tomu, co pise pozorovatelka rozumi. Ano jde tu jen a jen o zdroje! zdroje=moc!
Dnes v dobe dulezitych pohadek pro naš narod ( to nema nikde na svete obdoby), si pripomenme dulezitou vetu: Každa duše se počítá, že mistře Solferne!

Spektátor Čumilovič Puk
Návštěvník
Spektátor Čumilovič Puk

Se závěrem nesouhlasím: “Nebo důkaz naprosté nemohoucnosti a bezmoci, chcete-li.” Podle mě jde o důkaz naprosté bezectnosti. Žádat o “malé smilování” pro lidi, co neměli problém uříznout hlavu ani malému klukovi? To je snad ještě horší, než házet perly sviním, a do koryt prasatům sypat lanýže s kaviárem! Další výhrada: “k jak se žije jinde – ba co víc, z jejich zdrojů!” Třeba my Češi nežijeme na jejich úkor! A takových národů zde v Evropě je více. My tvrdě pracujeme a za výsledky naší práce si třeba tu ropu kupujeme. V tézi o zdrojích v podstatě dávám za pravdu GP, který ale problematiku řeší totálně bláznivě, protože ten do toho cpe své sobecké zájmy vyjádřené v “biblickém projektu zotročení lidstva ve jménu Boha”. Pár čísel: Na světě ročně zemře 100 mio lidí a 180 mio se narodí = přibývá 80 mio lidí. Přírůstek se vesměs odehrává v rozvojovém světě! Z těch 180 mio dětí se 84 mio rodí muslimům, kteří nyní tvoří cca 20% světové populace = kdyby se i zbytek lidstva množil stejně, jako muslimové, bude se ročně rodit 400 mio dětí!!! Z toho pak logicky vychází i problém chudoby, který by se dal lakonicky shrnout do věty: Co je to za lidi, co si pořizují děti v tak velkém množství, a pak je pomalu nejsou schopni ani nakrmit, natož jim dát vzdělání (kterým mnohdy i pohrdají) či nějaké hmotné statky do života? Nu a k Islámu: Byl to historicky Islám, kdo dobýval prvně Evropu. Kdysi jako turista na Baleárech jsem nejednou slyšel o cca 1000 let dlouhém muslimském pirátském teroru jižního pobřeží Evropy. Podobná historie teroru byla na Balkáně a v Rusku či i Subsaharské Africe! Prof. Walter Veith dokonce tvrdí, že Prorok Mohamed byl stvořen Katolickou církví! Viz. zde: https://www.youtube.com/watch?v=xTXPLL_nvVQ
Takže Islám byl patrně stvořen GP jako další “dostihový kůň” patrně s názvem “koránický projekt zotročení lidstva ve jménu Boha”?

NoName312
Návštěvník
NoName312

Dekuji za clanek,

jen nechapu, proc z dodanych videi a historickeho nastinu(jak psano v komentarich, znacne zkreslenych – tj. horici Moskva zapalena vezni atd..) plynne automaticky ze nase jedina zachrana je Rusko(jako skoro ze Vsech clanku p.Pozorovatelky). Kolikrat jen nase zeme byla napadena, zabrana ci privlastnena? Ano, nemame tu zdroje Sibire jako Rusko, ktere mimochodem toto uzemi take obsadilo – dobylo a vsude rozsirilo sve pravoslavi – tj. krestanskou tzv. kulturu, kterou dnes v tom bajnem Rusku pomalu nahrazuje Islam. Nevim, mozna jsem jen nepochopil logicke nasledovani historie do soucastnosti a budoucnosti.. Nechci byt porad kritik, ale uz hned na uplnem zacatku clanku jsem si rikal, tak a konec bude vse muze vyresit jen Rusko… Nechapejte me spatne, ja Rusku fandim, libi se me, ze jdou proti nesmyslum typu genderove rovnosti, feminismu, atd, ale co je prilis to je prilis. Pokud si ma rozumny clovek osvojit nejakou novou informaci, postoj, tak je k nemu prece nutne vybudovat logicke a informacni zazemi, v tomto clanku alespon ja ho nenalezam. Ano, Rusko bylo napadeno Napoleonem, Hitlerem, pred tim jeste mnoha dalsimi neprateli, stejne jako drtiva cast vsech zemi sveta. Ano, v techto pripadech se ubranilo – na rozdil od nas, ale napr. pred 2 svetovou valkou to bylo za velkeho prispeni nasich tzv. spojencu a sousedu. Asi jsme jen zmslany predeslim velmi zajimavym clankem pana VK ohledne Globalizace a jeho analogii s lidskym telem, kde bylo vse logicky postupne vysvetleno, vse na sebe navazovalo a davalo smysl. Ano, je to jen nazor pana VK, stejne jako tento clanek nazor pani Pozorovatelky, ale v konci je jejich vysledkem na jedne strane zamysleni a na druhe – alespon u me, spise rozcarovani z nepochopeni posloupnosti logicke stavby clanku a jeho zaveru.

PS: Nepisu tento komentar proto, abych nekoho odrazoval od psani, ci siril jen kritiku, pisi ho proto, ze alespon pro me, nedava smysl.

S pozdravem
NoName312

Máša
Návštěvník
Máša

Kdyz dovolite, pane NoName312, sdelim Vam, jak clanek chapu ja a muzeme si to porovnat.

Pro mne je ten clanek vyzvou, podlozenou historii. Ta vyzva se tyka zachrany lidstva. Strucne receno. Jsou tam i dalsi dulezite momenty, jako je reseni problemu, a tim je skutecne respekt a spoluprace. A kdo to nabizi? Opet musim rict, ze Rusko, trebaze Vas nadzvednu ze zidle :-).

Vy vite o nekom jinem, kdo toto reseni nabizi? Prvoradym zajmem Ruska je spolecna bezpecnost. Vas to nezajima? Nepotrebujete ji? Ani za situace, ze jsme pod invazi nasich vrahu?

Nevim, proc chcete spojovat predchozi clanek pana V.K. s touto vyzvou. Ten byl prece vykladovy a poucny pro ty, kdo neznaji kolobeh penez.

Jeste pripomenu dulezitou vec: Proc myslite, ze se globalizatori rozhodli zaplavit zeme Evropy barevnymi divochy a nasledne je poslat proti Rusku? Protoze pochopili, ze jsou ve snaze Rusko dobyt dlouhodobe neuspesni.

Co ve Vas prevlada, potreba spoluprace a nebo souperivost? Tvorivost nebo lenost?

Zajimalo by mne, cim podlozite, ze kulturu v Rusku nahrazuje islam?

Pred par dny jsem cetla na rt.com, ze obyvatele Moskvy podali zalobu kvuli nabozenskym prvkum v ucebnicich ve skole. A to se jednalo o andelicky a ruzne obrazky krestanske. Jednoduse to do skoly nepatri, tam ma byt pouze prakticka vyuka, a ja s tim souhlasim. Dekuji za odpoved.

Čitateľ
Návštěvník
Čitateľ

Prosím vás,ja sa priznám,som hlupák,blb. Môže mi niekto vysvetliť,akým spôsobom tie zdegenerovane opice obsadia Rusko,a zoberú im tie slávne zdroje? Čo budú robiť Rusi? Budú zhypnotizovani zo založenými rukami stáť a pozerať sa ako si u nich doma opice robia,čo sa im zachce? Alebo ako to bude? Ďakujem za vycerpavajucu odpoveď od hocikoho.

Máša
Návštěvník
Máša

Proc byste mel byt hlupak. Neni potreba se podcenovat. Proste se jen drzite zazite predstavy ci zkusenosti, jak vojsko vypada.. Nebude to klasicke vojsko, na to neni cas je vytrenovat a navic jsou z kdejakych ritovic sveta, ruznych jazyku, spodina zdegenerovana ( sam africky president je nazyva odpadem, ktereho rad zbavuje).

Zkuste se zamyslet nad tim, jak se chovaji v Syrii a kdekoliv jinde. Jsou zakerni, nenavistni a hladovi po majetku, a toto jsou “veliciny”, kvuli kterym jsou pozvani do Evropy.

Nedava Vam to smysl, pokud jde o jejich pouziti proti Rusku?
Podivejte se, co se deje celou dobu na Ukrajine. To je zakerna valka. Genocidni.
Presne takovym zpusobem hodlaji privandrovalce pouzit. A dokonce si myslim, ze je neprve poslou prave tam a odtamtud se budou snazit dostat do Ruska. Jako hadi. (Ja tuto valku nazyvam hadi). Podel uzemi, ktere obchvaceno vojsky NATO. Ti jim budou kryt zada a hlavne delat provokace a svadet je na privandrovalce. Zaber musi byt siroky, aby to Rusko nezvladalo likvidovat. A kdyz si dam do souvislosti text noveho branneho zakona, tak si zive predstavim, ze s nimi nazenou i nase lidi na Ukrajinu, aby to mel Putin ztizene palit do civilistu a jeste k tomu Slovanu.

Zda se Vam, ze moje predstava je prehnana? Muze, ale nemusi byt, protoze had jinou sanci nema.

Vemte si uvahu: Mohou si USA dovolit otevrenou ci primou valku s Ruskem? Nemohou. To by byla sebevrazda. Moc dobre si uvedomuji, ze ji nemohou vyhrat. A hlavne si zapamatovali slova Putina. Pri prvnim utoku na Rusko, i kdyby to bylo NATO, poleti okamzita a zdrcujici odpoved do USA. Tohle samozrejme USA nepotrebuji, takze valku museji vyvolat pres nekoho jineho, hlavne v sirokem zaberu a zpusobit co nejvetsi chaos, vseobecny a tak, aby Rusko se nestihalo branit na vsechny strany. A jeste si k tomu pridejte, ze zdaleka nevime o tom, co chystaji v dalsich zemich Asie. Dost mne prekvapilo, ze americky Kongres schvaloval velkou dodavku zbrani do Taiwanu.
Ja dokonce ocekavam, ze USA vycouvou pro jistotu i z NATO, ale budou ho nadale ridit. To je stejny system, jako to provadeji v Syrii. Oni tam prece nebyli americti vojaci, ze. Jenom instruktori, hahaha.

Zamyslete se nad tim, proc potrebuji nahnat do Evropy vice jak 100 milionu privandrovalcu, kdyz na jeji zniceni staci podstatne mene. A taky si vsimnete, ze jsou to vsechno mladi muzsky. A hlavne, proc je v Turecku tridi. A proc maji beztrestnost a jsou tak dobre placeni a mozaika se Vam posklada…
Lidi jsou ohlupovani fotkami zen a deti, ale tech je jen par, zato fotek nadelanych a nacpanych vsude hodne, aby to lidi matlo a hlavne uklidnovalo.
Genocida Evropanu a smer Rusko, toto je zamer! Sionisticky had ma zakon dvojiho zisku z kazde akce, a vsimnete si, ze tomu tak bylo i v 2.svetove valce. Ze krome zisku z ni jeste dostali izraelsky stat. Zakladnu k ovladnuti BV!

Čitateľ
Návštěvník
Čitateľ

Ďakujem. Moja otázka pozostavala z dvoch častí. Ako to spravia? Na to ste odpovedali. Druhá ,čo tí Rusi? Oni sú rozumovo jeden z najvyspelejších národov sveta. Oni nevedia to,čo aj vy? Nedokážu sa ubrániť? Budú sa prizerať,ako ich ničia? Русский человек сделает все за родину.

kaktus
Návštěvník
kaktus

Byl američany zabit ruský velvyslanec v turecku!
MŮŽE MI, PROSÍM, NĚKDO VYSVĚTLIT, PROČ BYL RUSKÝ VELVYSLANEC BEZ OCHRANKY??????????????

tana
Návštěvník
tana

Vraždila ochranka – turecká

Motlajs
Návštěvník
Motlajs

Pozorovatelko, nejde o zdroje. Jde o moč.

Vesna
Návštěvník
Vesna

No práve a zdroje sú moc.

Čitateľ
Návštěvník
Čitateľ

Dobrý večer. Síce chápem o čom píšete,napriek tomu nesúhlasím. Vždy pozeráte na všetko len cez planetarne zdroje a ja sa s týmto spôsobom videnia sveta nestotoznujem. Ano,realita je taká,ale to neznamená,že ju prijmem a stotoznim sa s ňou. Keď pisete,že nikto ešte neprišiel s niečím novým,taktiež nesúhlasím. Prišiel,ale je to v našich hlavách nepredstaviteľné,že by mohli ľudia žiť ako ľudia a nie ako divá zver. Pozrite si video na yuo tube: Projekt Nová Zem.

Máša
Návštěvník
Máša

Ja taky nesouhlasim, ze musim jist. ALe je to dano, a tudiz o ty planetarni zdroje jde. Nemusite se nechat zkorumpovat a poslouchat pres penize, ale hlad vas dozene. Takze kdo ovlada planetarni zdroje, diktuje!

Nesouhlasite, ze jeste nikdo neprisel s novym resenim? No ve vysledku ne. Pokusy byly, ale jsou nerealne.
Lidi jak donutite, aby se nechovali jako zvirata, kdyz maji tytez pudy?
Ale abych dopredu neodmitala, co neznam, jdu se na ten Projekt podivat.

.B.
Návštěvník
random
Návštěvník
random

Ta fotka je udajne chvili pred postrelenim (celkem cumim, ze nema ochranku, ale krochnu si do saka na vernisaz vezme). No a pak ho i nadherne vyfoti jak ze stativu. Haluz. A evidentne na nekoho miri a uz ho ma v hledacku. Divny jakysi.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Utocnik je policista, clen tureckych specialnich sil. Ted bude dulezité sledovat budouci vyvoj Rusko – Tureckych vztahu. Vidim to jako dalsi turecky podraz, ktery bude mit urcite negativni dusledky.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Zde je video z atentatu, ve kterém je zrejmé, ze utocnik mel pripravenou scénu k aktu. To neni amatérska prace, ale peclive pripravena akce. Jedina logicka stopa vede k turecké tajné sluzbe.

https://youtu.be/N-U2kI0g1DM

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Ve zpravach pisi, ze vrazda ruskeho velvyslance je pomsta za Alepo. Ja tomu neverim. Bud se neco dozvedel a potrebovali se ho rychle, neprodlene zbavit, nebo(a to spis) je to pokus zhorsit vztahy Turecka s Ruskem.

random
Návštěvník
random

Mam dotaz na Pozorovatelku, kterou timto i moc zdravim a dekuju za jeji narocnou praci.
Proc “GP” podporuje obory jako archeologie a jine vedni obory, ktere se zabivaji historii? Oni prece historii museji perfektne znat ne? Neni pro ne kontraproduktivni, aby obycejni lide se v minulosti hnipali a objevovali mozaiky davnych skutecností? A podporovat to jiste podporuji, protoze jinak by proste se uz ve skolstvi tomu zatrhl tipec a bylo by. Tak jak vidime zmenu ve skolstvi ted- vidime, ze ovlivnovat to jde pomerne bleskurychle a vysledky jsou znamy obgeneraci- negativne i pozitivne. Muzete mi odpovedet, ze je to falesna historie, ale z te cerpate i vy, my a mozaiku stavite hezky, takze….
K cemu by to bylo jim, kdyz pokud si predavaji informace z generace na generaci, museji na pravde doslova sedet. Dekuju. Napadlo mne to, kdyz sleduju v prvnim dokumentu ty archeology s Hightech vybavenim skenujici relief krajiny atd atp. To proste se nedeje jen tak.

fihe
Návštěvník
fihe

Odpovim s dovolenim take, protoze jsem si toho vsimnul i ja 🙂
Nejde jen o historicke badani, ale soucinne s tim i vyzkum vesmiru a uvahy o moznem vycestovani lidstva do galaxie.
A nejde o to, co se dela/ podporuje, ale co se medialne predklada- a zde je to temer bez cenzury.
Treba zde:
http://channel.nationalgeographic.com/mars/videos/mars-trailer-1/
Ale abych odpovedel: dle meho je GP v urcite krizi rizeni a krizi strategickeho planovani. Na historii hleda predevsim inspiraci (jak se to delalo, jak se lide kdysi vyrovnavali s obdobnymi situacemi jako je ta saoucasna) a v pripade zajmu o poznani vesmiru a jeho mozne kolonizaci vidi mozne vychodisko ze soucasne patove situce, vypylyvajici z katatonickeho klince konkurenci na ruznych urovnich. Energie konkurentu se sdruzi a namisto proti sobe budou konat soucinne. Jednoduse receno: Mars je nase nova Amerika a jeho kolonizaci vyzarne snizime soucasne krizove napeti.
Nemyslim si tedy, ze GP by byl nejakym rigidnim diktatorem, snazicim se zakonzervovat staus quo (treba tim, ze “zakaze” dejiny), ale naopak jde o dynamickeho tyrana 🙂 , vidiciho vychodisko v modernizaci.
Tudiz dejiny “povoli” a i do nich, coby kolektivniho brainwashingu, investuje. Podle meho je tak pevny v kramflecich, ze hrube mechanismy cenzury a jinych primych metod ovladani uz nepotrebuje.

random
Návštěvník
random

Diky za nazor. Mimochodem vsiml jste si, ze v pomerne v kratke dobe nekolik sdeleni o tom, ze vedci vyvinuli novou baterii, respektive nekolikrat ucinejsi baterii- princip? Do teto doby byla evoluce doslova hlemyzdi a najednou skoky jako hrom. Viz dnesni clanek na novinkach ceskeho vynalezce, vyrobce, majitele firmy na baterie. Mozna by nam on sam nejlepe odpovedel. At mi nikdo nerika, ze ho to napadlo v roce 2007. To nacasovani je nejak moc presny a neni v tom rozhodne sam. Energie je zaklad a zlatej dul a az ted se muzou vsichni pretrhnout? Takovej Musk je opet takova PR legrace kolem toho

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Není to “náhodou” podobný princip baterie, jakou začala vyrábět již ( ne už česká) Tesla? Mimo auta, a nabíjecí stanice?

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

fihe: píšete:
“Jednoduse receno: Mars je nase nova Amerika a jeho kolonizaci vyzarne snizime soucasne krizove napeti.”
Jste optimista!
Myslíte, že to “současné krizové napětí” stihneme vyřešit kolonizací Marsu do 20. ledna? 😉

Mě tedy ještě NASA nepřesvědčila těmi svými “filmečky”, že vůbec někdo opravdu doletěl na Měsíc… a na něm poskakoval… (a to jsem to, jako malé děcko dokonce sledovala s rodiči “v přímém přenosu v Eurovizi”)!

Nezapomínejte, že NASA čerpá miliardy z US rozpočtu, a nějak ty prachy zdůvodnit musí.
Rusové prohlásili, že se CHYSTAJÍ na Měsíc – teď nevím přesně/…let po roce 2020.
Zvědavě se tedy ptám: jak to, že oni sami, v rámci soupeření s USA tam ještě nebyli, když Američané používají do “kosmických lodí” jejich, tedy ruské motory?

Co když …je to všechno JINAK?

Dan
Návštěvník
Dan

Historii je třeba mít pod kontrolou. Jak by to vypadalo, když by si ji kdekdo jen tak bádal a historii následně vykládal podle sebe.

Čitateľ
Návštěvník
Čitateľ

Dovolim si poznamenať,že som rád,že ste si všimli túto nezrovnalost. A je ich viac. Už dlho sa chystám na toho pána ,,GP”. Celá ta historka je uletena. Z toho vyplýva,že netreba veriť všetkému,čo niekto napíše na net.

albatros
Návštěvník
albatros

No a vy si myslíte, že oni řídí každého jednoho člověka nebo vědní obor? Oni řídí společnost tím, že nastavují pravidla a mantinely, nastavují toky peněz a grantů a rozhodují, který vědec kolik dostane a kam se dostane, podle toho co zrovna ten vědec zkoumá.
Dále, jak můžete vědět, že významné objevy a záznamy nejsou zatajovány? Legendární vatikánská knihovna je veřejnosti zavřena, proč asi? No a v neposlední řadě, ten kdo se chce zajímat o detaily, tak najde opravdové revoluční nálezy, opravdových archeologů, kteří se prostě a jednoduše nedostanou do mainstreamu úplně stejně jako pravda o Ukrajině, migraci, NWO atd. atd.
Takže to funguje úplně snadno, tak jak všechno. Pravda se do mainstreamu prostě nehodí i když je menšině známa.

random
Návštěvník
random

Ja nikde nepisu, ze ridi jednoho. dva tri deset vedcu. (I kdyz ve vysledku – ALE VE VYSLEDKU to tak i je). Napsal jsem tusim vedni obory- jako uz vysledek. Mezi vasi prvni a druhou vetou je rozpor, ale to je fuk. No a uplne vespod v tomto vlakne jsem dal dnesni priklad s bateriemi co se zatajovani tyce. A ze jim to “nejak” funguje netreba zminovat.

tana
Návštěvník
tana

Randome, položil jste si otázku, zdali podporuje archeologii, historii, nebo jejich výklad?
Podívejte se na vývoj v České kotlině.
Víme, že zde sídlili Keltové, Germáni, Slované + procházeli kdekdo v 30-ti leté válce, Francouzi, všelicí ti, kterým dnes říkáme Němci, Rusové, průběžně sem byli lákáni řemeslníci z Itálie, potom tu máme armádu Rakouska – vojáci si vozili manželky z celé monarchie. Na fůru národností jsem zapomněla.
V různých dobách se mluvilo a psalo různě, latinsky, staroslověnsky, německy, česky a teď nastala doba angličtiny.
Od r. 1918 jsme se stali součástí zajímavého zednářského experimentu “zrození lidu”, kdy místo národností – Rusínů, Slováků, Maďarů, Čechů hovořících buď česky nebo německy, měl stát lid československý .
Výsledkem je zmenšené území s obyvatelstvem, které se stmelilo v jednotný celek za cenu vypuzení části obyvatelstva, používající český jazyk . Do budoucna ovšem i tento jazyk zanikne a bude nahrazen angličtinou.
Tím se veškeré obyvatelstvo odřízne od vlastní historie, a ta se stává majetkem vykladačů.
Jste schopen číst listiny vašich předků z 19.,18.,17.,16.,15., st? Spočítal jste si předky za cca 100 let?
Vezmeme 4 generace = 2×2=4 + 4×2=8 + 8×2=16 + 16×2=32 dohromady 60 lidí.

albatros
Návštěvník
albatros

Dobrý článek. Jinak v tom videu si všimněte jak západ naprosto ignoruje slovanské nebo i keltské národy, všechno je prostě Germania Magna a nazdar bazar, vymalováno.
A naše dějiny pak z ničeho nic začínají příchodem CM nebo alespoň příchodem “poloopic” z ukrajinských močálů.
Takže jestli se pořád ptáte, kde je počátek uťáplosti a bojácnosti českého národa, tak to není v komunismu nebo Rakousku-Uhersku, ale začíná to v 9. století a táhne se staletími až do dnešních dob. To je jedna věc.
Druhá věc, pořád a dokolečka ty suroviny. Ale ono bohužel nejde pouze o ně. Jde o udržení feudálního systému, který je udržován penězi a dluhy, jinak řečeno konzumním kapitalismem.
Surovin totiž není málo, ale je jich málo pro udržení konzumního kapitalismu a bez kapitalismu by se zhroutil demokratismus aneb feudalismus s lidskou tváří.
Jinak řečeno, problém nejsou suroviny, problém je udržení feudalismu aniž by si toho lidé všimli. Celý NWO je koncepce tvrdého feudalismu, kdy přestane platit demokratimus a nastolí se tvrdý systém globálního přerozdělování surovin. A lidi se na tento proces připravují systémem vařící se žáby. Kalergiho plán, školní debilizace, snižování bohaté konzumní populace biologicky, psychologicky a sociálně atd.
Rusko hraje důležitou roli v tom, že nabízí něco jako třetí cestu. Funkční systém mezinárodního práva a zachování práv a vůbec existence národů. A právě o tom se nyní mezinárodně jedná mezi Ruskem a globalisty, navíc to vypadá, že Trump bude ochoten se s Ruskem dohodnout. Takže já tady vidim velmi, velmi malý a opatrný optimismus, ale s konstatováním, že tohle je teprv začátek velké, obrovské práce a vůbec nic ještě není hotovo. Pro nás ani pro alternativu se ještě nic výrazně nijak nemění a tenhle stav může trvat ještě pěkných pár let.

Len
Návštěvník
Len

Pokud má planete přežít, bude se muset asi Evropa vrátit tak do roku 1930.
Velkovýroba potravin – obilí, brambory – za pomocí neskutečně drahé nafty, ale dostupné pro všechny a ty ostatní suroviny – ovoce, zelenina, sýry, maso – z lokálních zdrojů. Vožení rajčat ze Španělska skončí. Lidé se budou muset vrátit na vesnice a začít hospodařit jako jejich předci.
Pokud se budou muset lidé starat o to. kde vezmou jídlo, budou zaměstnaní více než dost.
Průmyslové výrobky budou vysoce kvalitní, trvalé, ale také neskutečně drahé. Současné plýtvání – šunt co se vyrábí kam se podíváš – to skončí.
Rusové už nyní mají náskok – každý má svoji “daču” a hlavně mají znalosti, které naše generace už dávno nemají

Máša
Návštěvník
Máša

Presne tak, Len. Jednou vetou navrat k prirode!

Kdyz muze Putin nabizet lidem zdarma pudu k obdelavani ( a dokonce i cizincum), tak proc by to nemohl udelat Trump.

Kdo chce zakazdou cenu v kvadru a kravate zobchodovavat jen cizi praci, tak at je hlady…