VIDEO: Náčelník operačního oddělení generálního štábu Ruské federace pohrozil Turecku, že Rusko...

VIDEO: Náčelník operačního oddělení generálního štábu Ruské federace pohrozil Turecku, že Rusko je odteď připraveno sestřelovat turecké stíhačky! [CZ Titulky]

VIDEO: Náčelník operačního oddělení generálního štábu Ruské federace pohrozil Turecku, že Rusko je odteď připraveno sestřelovat turecké stíhačky! [CZ Titulky]

Sergej Rudskoj, generálporučík a náčelník operačního oddělení generálního štábu ruské armády, přednesl včera večer stoickým projevem komuniké, ve kterém shrnul fakta o sestřelení ruského Su-24 v Sýrii tureckým letectvem. Rusko potvrdilo, že šlo o sestřelení typu vzduch-vzduch, kdy turecká stíhačka F-16 překročila hranice Sýrie a de facto sestřelila ruský Su-24 na území cizího státu. Rudskoj odmítl, že by ruský stroj narušil turecký vzdušný prostor a naopak zdůraznil, že to byla turecká stíhačka F-16, která narušila vzdušný prostor Sýrie.

Rudskoj zdůraznil, že nikdo z partnerů v koalici bojující proti islamistům nevznesl požadavky, aby některé pozice nebyly bombardovány, protože jsou na nich tzv. umírnění povstalci. To je zajímavé prohlášení. Z médií na mainstreamu na západě stále slyšíme, jak Rusové bombardují umírněné chudáky, ale přitom nikdo ze západu Rusům neřekne, kteří to jsou. Není to náhodou tím, že žádní umírnění povstalci neexistují?

defense-command-center-RF.jpg
Ruské Národní centrum řízení obrany

Načelník Rudskoj v komuniké představil 3 opatření, které Rusko okamžitě přijme. Za prvé je to posílení obrany základny v Latakíji a pravidlo, že odteď budou ruské bombardéry na každou misi doprovázet po zuby ozbrojené stíhačky jako ochranný doprovod, za třetí je to přerušení vojenských kontaktů s Tureckem, ale nejzajímavější je druhé opatření. Rusko pošle do pobřežních vod Latakíje křižník Moskva s protiletadlovým systémem Fort, což je námořní ekvivalent smrtonosného systému S-300, ovšem Rudskoj pohrozil, že ruská armáda odteď sestřelí jakýkoliv cíl na nebi, který bude představovat byť jen potenciální nebezpečí. Varování je jasným vzkazem tureckým vzdušným silám.

Celé komuniké si můžete poslechnout ve videu výše, které jsem narychlo opatřil českými titulky. Pokud se vám nezobrazí automaticky, je třeba kliknout v YouTube přehrávači na ikonku (CC) pro Closed Captions. Situace ohledně sestřelu se nijak neuklidnila, ani nemohla, protože Rusko muselo a ještě bude muset tvrdě reagovat. Putin musí ukázat sílu, a proto teď nechává mluvit generály. Je však důležité, aby Turecko, kterému vládne člověk s Napoleonským syndromem (Erdogan), nechtělo Rusku něco dokazovat o své síle a neprovokovalo tak Rusko ještě více. Třaskavá situace na hranici mezi Sýrií a Tureckem může kdykoliv přerůst ve válku mezi Ruskou federací a NATO. A to by znamenalo mobilizaci, včetně Česka, pytlování sklepů, zběsilé nákupy jodových tablet v lékárnách a čekání na nukleární Armageddon. Pamatujte, že světové elity už poslední roky prchají z obydlených zemí, kupují ostrovy v Jižním Pacifiku, chtějí být co nejdál od civilizace. Jaderná válka je moc dobrým důvodem pro takovéto chování elit. Holt, takový globální reset rychlou cestou, už jsem o tom několikrát hovořil. Modleme se, aby se situace uklidnila.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývá 5 dnů a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 42% potřebné částky. Pokud se Vám články na AE News líbí, přispějte prosím jakoukoliv částkou (zde) na zachování našeho provozu, moc děkujeme!
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
JD
Návštěvník
JD
rakos
Návštěvník
rakos

Opet vyborna analyza Terezy Spencerove:

Sestřelením ruského letadla se Turecko střelilo do vlastní nohy
http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21069-sestelenim-ruskeho-letadla-se-turecko-stelilo-do-vlastni-nohy

Pozorovatelka
Autor

Právě jsem její článek vložila.

vtip
Návštěvník
vtip

Vladimire , das si kavu ? … Da ! … A jakou ? Turka ?

hoax
Návštěvník
hoax

nj. rusy su profici v zostrelovani lietadiel .. natrenovane maju z ukrajiny …

antihoax
Návštěvník
antihoax

Jo jo, mozková lobotomie je příšerná věc, můžeme ti nějak pomoci ……

Montisan
Návštěvník
Montisan

Proč? Má pravdu! Nad Donbasem prakticky vytvořili pro Ukroluftwaffe bezletovou zónu … stovky a možná tisíce lidí, hlavně civilistů tím zachránili!

Alkid
Návštěvník
Alkid

Jiná dřívější “chyba”, kterou způsobil lidský faktor, který pro jistotu poslal těžký bitevník, který nad obydlenými oblastmi obvykle nezasahuje
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/387440-bombardovani-nemocnice-v-kunduzu-zpusobila-lidska-chyba-uvedli-americane.html
Zajímá mne jestli kromě omluvy, lidský faktor postavil i novou nemocnici a jestli za to co způsobil, odsloužil nějakou tu hodinu veřejně prospěšných prací, tedy kromě toho, že příště zase způsobí něco podobného na jiném konci světa.

Alkid
Návštěvník
Alkid
4321
Návštěvník
4321

Já bych se na nějakém ostrově v Pacifiku až tak bezpečně necítil. Tyto ostrůvky mají jednu velikou slabinu. Třeba pro rusy by nebylo jistě problém vyvolat nějakou obrovskou cunami a hezky všechno, co na nich je, smést do oceánu. Některé menší by to možná i pohřbilo v oceánu. Na takových nějakých malých ostrůvcích budou tito lidi taky snáze k nalezení. Pokud by světový konflikt vyhrál někdo, kdo by měl zájem na jejich zničení, neměl by problém je tam pak najít a eliminovat. Opravdu těžko by se pak před ním schováli a nebo z tý devastace před ním někam utíkali, pokud by ji nějak přežili. Čím a kam by asi utíkali?

konzerva
Návštěvník
konzerva

https://www.youtube.com/watch?v=wiSmpHzzIL4#t=48 od anna-news…reportáž včetně vrtulníku…

rakos
Návštěvník
rakos

Totez video s anglickymi titulky (pokud se titulky neobjevi kliknout na CC, Closed Caption, v dolni liste videa):
https://www.youtube.com/watch?v=ROgOqqeQAL4

Pozorovatelka
Autor

Přeživší letec Su_24 slíbil pomstít mrtvého kamaráda – video
http://www.ntv.ru/novosti/1577416/

Pozorovatelka
Autor

Česká armáda si poprvé od roku 1989 vyzkouší mobilizaci
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/armada-vyzkousi-mobilizaci-poprve-od-roku-1989_363458.html

Jan
Návštěvník
Jan

Záložáci, jestli máte rádi svoji vlast, tak tohle IGNORUJTE!
Naše velení už dlouho nehájí zájmy Č.R. !!!
Tenhle vzkaz prosím šiřte jak jen můžete.