VIDEO: Manažer americké firmy vyhazuje dělníky z práce a drze jim říká,...

VIDEO: Manažer americké firmy vyhazuje dělníky z práce a drze jim říká, že jejich továrna se stěhuje do Mexika. Když to slyšel Trump, začaly se dít věci! [CZ Titulky]

VIDEO: Manažer americké firmy vyhazuje dělníky z práce a drze jim říká, že jejich továrna se stěhuje do Mexika. Když to slyšel Trump, začaly se dít věci! [CZ Titulky]

Donald Trump zase šokoval americkou veřejnost. A to v tom nejlepším slova smyslu. Začátkem tohoto roku došlo v americké továrně Carrier AC na výrobu klimatizačních jednotek ke scéně, kterou přináší výše uvedené video s titulky. Drzý manažer v kravatě právě dělníkům přišel oznámit, že jejich pracovní místa a celá fabrika se stěhuje do Monterrey v Mexiku. V té době to nebylo nic zvláštního. Hillary Clinton si chválila, že Mexičané jsou pracovití a slíbila otevřít hranice ještě více.

Mexická vláda vytvořila v Monterrey tzv. “zlatou zónu”. Zahraniční firmy, které tam přijdou, nemusí po dobu 10 let platit žádné daně. Za posledních několik let zmizelo do Mexika tolik továren z USA, že se nelze ani trochu divit, že Donald Trump roztrhal ve volbách Hillary Clinton v jejích vlastních státech, protože globalizace lidem v průmyslových státech USA vzala úplně všechno. Pokud zhlédnete celé video, pochopíte, v jaké otřesné situaci globalizačního útlaku je americký dělník. Je to memento, které se brzy začne odehrávat i v ČR, protože český dělník je už také příliš drahý. O odchodu uvažuje Mittal, mluví se odchodu Foxconnu a dalších firem.

Monterrey.original.254.jpg
Zlatá zóna globalizace v Mexiku, Monterrey.

Video se však dostalo i na stůl Donalda Trumpa, když jeden ze zaměstnanců firmy se na něj obrátil, aby donutil manažery společnosti zůstat v USA. Indiana je jedním z nejchudších států USA a odchod výrobce klimatizací by poslal na dlažbu přes 1,000 lidí. Včera vedení společnosti oznámilo, že rozhodnutí odejít do Mexika ruší, a že firma zůstane v USA. Jen několik minut předtím to oznámil také Donald Trump na svém Twitteru [1]. K čemu došlo? Donald Trump pohrozil vedení podniku, že pokud přesunou do Monterrey v Mexiku jediné pracovní místo, osobně se postará, aby firma už v USA neprodala ani jediný kus klimatizační jednotky. Jestli chcete prodávat americkým občanům, budete vyrábět tady a zaměstnávat Američany tady, řekl Trump v soukromém rozhovoru ředitelům závodu. A protože firma Carrier má 95% svého odbytu v USA, musela firma nakonec Donalda Trumpa poslechnout.

Trump jedná s řediteli fabrik stejně tvrdě jako Putin

Ve fabrice lidé slaví, podporovatelé Trumpa jsou doslova u vytržení. Ještě není ani prezident, nebyl ještě jmenován, a už koordinuje šéfy fabrik a zachraňuje tisíce pracovních míst. Jen před několika dny stejně tak domluvil manažerům firmy Ford, kteří také plánovali přesunout jednu ze svých fabrik taktéž do Monterrey. Když se nad tím zamyslíme, dostalo by se takového zastání i českým dělníkům? Asi těžko. Česko je malý trh a případná hrozba fabrice, že nebude smět v ČR prodávat, pokud přesune závod mimo republiku, by asi neměla účinek. Přesto je ale neuvěřitelné, jak moc se Donald Trump podobá Vladimiru Putinovi. Přesně takto totiž Vladimir Putin jedná s ruskými průmyslníky. Pokud chtějí přesunout závod do zahraničí, pozve si šéfy závodu do Kremlu a nastíní jim vizi toho, co bude následovat, pokud připraví lidi o práci. V Rusku už by firma neprodala ani teplou vodu.

694940094001_5229767422001_Trump-is-saving-Carrier-jobs---will-other-companies-want-in.jpg
Donald Trump: “Pojedu ve čtvrtek do Indiany, abych udělal velké prohlášení týkající se firmy Carrier A.C. a jejího setrvání v Indianapolis. Skvělá dohoda pro dělníky!”

Je naprosto evidentní, že Donald Trump nemluví do větru a to, co říkal ve volební kampani o pracovních místech, to opravdu myslí vážně. Mohl by se alibisticky tvářit, že ještě není prezident de jure, že není jmenovaný a nechat řešení problémů až na pozdější dobu. Trump ovšem nečeká a aktivizuje se s mohutným předstihem. Důležité bude sledovat i ostatní směry jeho vlády, kde Trump už zdaleka není tak silný. Zahraniční politika bude největším oříškem. Trump skáče od jednoho kandidáta ke druhému. Nejprve Giuliani, potom Romney, včera Condoleeza Rice. Trump evidentně neví, koho udělá ministrem zahraničí. Na alternativě mohutně sílí hlasy, aby Trump udělal ministrem zahraničí Rona Paula. To by byla bomba, protože mít Libertariána za ministra zahraničí, to by se děly věci. Ovšem s jeho revolučními názory na reformu amerického FEDu a úlohy federální vlády to nevidím příliš reálně. Condoleeza Rice je úplný úlet, to je neoconka jako řemen.

Bez ohledu na výběry lidí je Trump člověk, který řeší věci sám a osobně. To je u amerického prezidenta nezvyklé a dává to velkou naději, že i když bude okolo sebe mít poradce, bude se řídit hlavně svojí hlavou. V tomto ohledu představuje dosud největší změnu za dlouhé dekády. Uvidíme, jestli si bude umět poradit i se světovými vůdci stejně jako s řediteli továrny na klimatizační jednotky.

*Titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
enrigo
Návštěvník
enrigo

Socializmus v praxi….Když potřebují kapitalisté vydělávat a v místě to nejde, odejdou jinam, zcela dle zákona trhu. Pokud tyto ekonomické zákony chce změnit nějaký Trump a jeho tkzv lidskost a vstřícnost chudým, prosperita USA půjde pomalu do kopru. Ta lidskost a vstřícnost se nazývá socializmus a víme, jak vypadá v praxi: hezké, líbivé, všechno všech, všichni mají práci….jen pod pokličkou to vře, ale na to je represivní aparát a tak dále….však jsme to zažili….takže se Amici těšte na socializmus, je to krása…

vov
Návštěvník
vov

kapitalizmus v praxi…zdochni obycajny zamestnanec,my manazeri prezijeme,lebo uz sme sa aj tak nabalili…

Barzoj
Návštěvník
Barzoj

Není to tak o kapitalismu,jako o systému!Vždyť kapitalismus je také ve Švýcarsku,ale vládnou si tam lidé sami.Politik,který si dovolí jít proti občanům,má útrum!!!A patrně na doživotí,neboť zklamaná důvěra se horko těžko získává zpět!!!Problémem je nestranné informování.Ale nějak si to v tom Švýcarsku zajistili,aby informování voličů bylo bez protekce kohokoli!!!Což v ČR dosud nefunguje!!! Např.informace o návštěvě presidenta v Portugalsku se téměř ve zprávách médií neobjevila,přitom většina voličů zvolila Zemana,ale média jsou ovládána menšinou,která se nedokáže smířit s porážkou!!! V příštích volbách možná přesvědčí voliče,aby volili jejich představitele,ale do té doby by měli demokraticky sdílet výsledek volby většiny!!!!!!!!!

Viktor
Návštěvník
Viktor

Oni odejdou a Trump to v USA vybuduje znovu, jistě svým stylem a určitě to nepotěší všechny ale na rovinu, zdražení je samo o sobě pouze výzva a to jen dočasná…dokud se nepostaví na vlastní nohy. Často to nechceme podstupovat protože obětujeme požitek z přítomnosti za požitek v budoucnosti. No ale nikdo není nesmrtelný a dycky to děláme pro naše další generace, pro naše děti.
I zde si žijeme docela v pohodě. To že se dočasně sníží naše příjmy, ale vzroste národní hrdost, zachová se kultura a vytvoříme budoucnost pro naše další generace je lákavější, než francouzská bageta rozpečená u nás za 70kč…holt si vyrobíme svoji za 20kč…to mluvím o Paolo (francouzský průměr v pekařství a u nás takový hit?) Nebo rozmarýnové bagety v Kauflandu za 23kč, které si je každý schopen vyrobit za necelých 10kč i s energiemi. Tak se naučíme zase dělat věci po svém a díky tomu poroste i naše vědomí. Ta degradace z toho, že dárky nebo hotové jídlo nakupujeme, je otřesná. Než jsem začal vydělávat, i tu pizzu jsem si udělal sám, svoje máslo a pár dalších věcí (zase tolik jich nebylo) ale i tak jsem byl na sebe hrdý a vím, že vlastní aktivita je lepší konverzační téma s kýmkoli, než to kde jsem co koupil a za kolik. Jakoby se ty peníze staly jednou z hlavních tématik.
Já nám věřím, jsme Češi, jsme lidi co dycky přežijí, už sama lokace naší země říká celému světu, že to dáme, ať se děje cokoli. Možná je to tím, že venku svítí slunce, ale cítím naději. Čeká nás určitě nesnadná cesta, ale proč být znepokojen. Stejně něco musíme dělat a stejně jako muzikant, který musí skladbu zahrát aspoň 100x aby ji zahrál přesně, tak i my se naučím spoléhat se na své krajany a hlavně sami na sebe.

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Naprosto souhlasim. Pod vas clanek bych se mohla podepsat. ☺. Davam Vam velke plus.

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/na-vasi-strane/lada-hruska-vari-levne-a-chutne-upecte-si-vlastni-chleba-za-12-kc.html
to je priklad. Skvely domaci chle a za 12 korun. Upe ct si chleba, udelat si domaci pizu, domaci tvaroh, nekdy i maslo, to jsou krasne veci, ktere davaj radost, energii, vychovavaj deti, tvori zaklasd rodiny. Na internetu lze dnes najit snadne krasne vychytavky za par korun, aniz bychom byli zavisli na nejake EU, na prijimani islamizace a podobne. Cesi maj krasny kulturni odkaz, tradice a maj na cem stavet. Je lepe se uskromnit, nez aby Cesi dopadli tak, ze jim kvuli nejakym dotacim napr.z norskych fondu brali deti a davali je na vychovi kde jakemu homosexualovi, dle politiky EU. Je lepsi mit svou hrdost, a zdrave deti. To znamena nadeji. A co je lepsiho, nez kdyz se deti rano probouzi, a domem voni v troube peceny domaci chleba. ☺

Máša
Návštěvník
Máša

Cituji Vas: I zde si zijeme docela v pohode. To ze se docasne snizi nase prijmy, ale vzroste narodni hrdost….

Vam uz nepomuze nic… priste, laskave, bez toho mnozneho cisla, dekuji!

Máša
Návštěvník
Máša

Takze to zopakuji i pro ty, co tady minusuji jeden prosty fakt, ze dotycny pod jmenem Viktor si nemuze dovolit mluvit za ostatni, protoze dost velke mnozstvi lidi si v pohodne nezije a ja si vypropusuji, aby za mne nekdo psall, ze si v pohode ziji.

Pro Mášu
Návštěvník
Pro Mášu

Vikror je evidentně skromný Člověk, který mluví třeba za svoji rodinu a přátele…
A díky Bohu může aspoň tady psát co cítí.
Já si taky nevyprošuji, abyste nepsala některé věci, se kterými můžu nesouhlasit.
Tomu se pak říká cenzura.
Viktor vyjadřuje Naději, a Naděje, jak známo, umírá poslední.
Zatím ještě máme možnost reagovat, nebo vydat se na NAŠI cestu.
A právě takoví,jako Viktor, mohou mnoha ovcím posvitit na cestu 😉
Zkuste vnímat kontext, ne slovíčko.

JosefCZ
Návštěvník
JosefCZ

A o co vám jde !? jestli máte mindráky, navštivte ve svém zájmu a zájmu okolí Chocholouška a nespamujte, protože potom nutíte lidí jako já spalovat taky a to mne štve ?.

enrigo
Návštěvník
enrigo

Já žiju v pohodě, neb veškerou pomoc hledám na konci svých paží….také to doporučuji, než spoléhat na všelijaké ty Zemany a Trumpy a jiné gury a spasitele….to je cesta do pekel!!

navstevnik
Návštěvník
enrigo
Návštěvník
enrigo

Protiproud je hloupý, nechutný kýč konspirací a nepodložených blábolů, vezměte rozum do hrsti a docvakne vám to samo…..

Stara mama
Návštěvník
Stara mama
Tlachal
Návštěvník
Tlachal

On je žid, dcera budoucího prezidenta konvertovala k judaismu. Obrázek, ať si každý udělá sám.

enrigo
Návštěvník
enrigo

A vy jste rasista

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

A “vy” jste tady chyběl! Už začaly zimní brigády?

PřerovskéStrojírny
Návštěvník
PřerovskéStrojírny

” Zuří tu občanská válka mezi přívrženci vlády a opozicí, situaci zároveň komplikuje různorodá etnická skladba společnosti” – že by multi-kulti nefungovalo?

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/na-severovychode-afriky-se-schyluje-k-dalsi-rwande-varuje-osn-jihosudanci-jsou-pripraveni-prolevat-krev-7139

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia
paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Mimořádná kulturní uderka…Byl pohřeb nějakého pana Peterky,aaano pana Krakonoše..A dle všech TV kanalizací NEPŘIJEL na pohřeb ŽÁDNÝ HEREC…Ani slovutný mystik z kopce na kopec JÁRA DA DUŠEK,ani VELMI NEKLIDNÝ nějaký BARTOŠKA..

PřerovskéStrojírny
Návštěvník
PřerovskéStrojírny

Prosím přeložte projev pana Putina a na radio stanici Vesti FM se vyjádřil, že má zájem o mírové soužití s Evropou. Takže je potřeba, aby Evropská unie vybudovala svou vlastní armádu a měla svou vlastní bezpečnostní politiku. Být poskokem USA není pro Evropu výhodné a ani bezpečné.
http://www.1tv.ru/news/issue/2016-12-01/21:00#1

Pozorovatelka
Autor

Projev Putina jsem poslouchala, něco málo česky alespoň zde
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1969687-putin-rusko-nestoji-o-strety-bude-ale-hajit-sve-zajmy
Jinak zásadní událost, která navazuje na to, co jsem psala i v souvislosti s Trumpem zde
https://aeronet.cz/news/ceny-ropy-stoupaji-reaguji-na-necekany-dalsi-pokles-zasob-v-usa/
se právě odehrála
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/opec-se-dohodl-na-snizeni-tezby-ropy-jeji-ceny-prudce-rostou/1421642
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/benzin-bude-drazsi-opec-poprve-od-roku-2008-snizi-tezbu-ropy/r~02869894b70a11e6bea5002590604f2e/

V jednom z komentářů čt na téma projevu Putina mě zaujalo, že Rusko po machinacích s cenami ropy (začaly v roce 2014 po Krymu, kdy cena spadla z cca 100 dolarů za barel na cca 40) tento tlak nejen ustálo, ale místo ropy dokonce vyvezlo potraviny, které překonaly vývoz ropy – no, to je objev, že Rusko i bez ropy má co vyvážet! To za prvé.

A za druhé -to by nikdo nevymyslel, že v době, kdy USA pod vedením Trumpa budou sázet na vlastní energetickou soběstačnost (těžba uhlí a frakování),, tzn. v době, kdy se jich prodej ropy již nebude týkat, ceny ropy stoupají! A k tomu ještě taková “náhoda”, že se tak děje v době, kdy na Blízkém východě už jen tak nějak ze setrvačnosti již jen dojíždějí a je jim jasné, že blízkovýchodní zdroje už jim “pane” říkat nebudou ,…

A ještě jedna zpráva mě zaujala – v USA došlo k protestům za zvýšení minimální mzdy
https://www.youtube.com/watch?v=XZpn2UoNrdQ
http://svobodneforum.cz/udalosti/americane-demonstrovali-za-zvyseni-minimalni-mzdy/
Mělo jít o mnohem větší demonstrace, než ty povolební a má to být jen počátek – jak to Trump chce udělat?
Za pozornost ale stojí, že jednotlivé státy si mohou výši minimální mzdy upravit podle sebe – budou se USA trhat?

A ještě taková perlička – Nazarbajev radí Trumpovi, jak jednat s Putinem a Ruskem
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/kazassky-prezident-radil-trumpovi-co-mu-poradil_407851.html
Nazarbajev, stejně jako hlavní město Kazachstánu Astana, se mi nelíbí – psala jsem o tom něco zde (a jen bych doplnila, že kolem Putina a Ruska je to sám zrádce)
https://aeronet.cz/news/euroatlanticka-unie-versus-euroasijska-unie-anebo-jen-prechod-od-jedne-k-druhe-svet-opet-na-strane-putina-asijske-euro-a-aiib-jeste-jinak-tanky-nebo-motorky-neni-to-nakonec-jedno/
A pokud jde o Kazachstán, bez zajímavosti není, že se tam v roce 2017 (velmi důležitý rok !) uskuteční Expo, kterého se zúčastní i papež…

Máša
Návštěvník
Máša

Diky za odkazy, taky jeden pridam, a je dulezity… totiz bezletova zona nad Syrii! 16.11. to dostal senat… chteji dostat za kazdou cenu ruska letadla pryc…

https://www.congress.gov/bill/114th-congress/house-bill/5732

Videla jsem dnes reportaz z vychodniho Allepa, hruza jak je to tam rozbite, asi 6 tisic lidi se tam vraci, lidi zmrzaceni, byly tam zabery ruskych vojaku a dobrovolniku, kteri rozdavali jidla varena primo na miste a pytliky se zasobami. V ocich deti stale je videt strach a hruzu, jako kdyz se podivate do oci palestinskych deti. Strasne.

David
Návštěvník
David

Souhlasím jak s panem VK i s Vámi, už půl roku tvrdím nejen na novinkách že se opec s ruskem dohodne a cena ropy poroste, bo saudové to nutně potřebují. Ano bude to velmi zajimavý rok 2017 a svět se začíná pomalu ale jistě měnit. Otázka je co je plán GP a co je plán státních elit či globalistů. Evropu zasáhne další vlna muslimů z turecka, ergan potřebuje více peněz aby mohl jít do války v syrii či iráku. Řecko neplatí své dluhy a všichni víme že je nikdy nesplatí….A vtom kazachstánu čekám první velké odhalení pro lidstvo….No uvidíme!

Máša
Návštěvník
Máša

To je Vas zaver, ze je potreba, aby EU vybudovala svou vlastni armadu? Ktery projev a z ktereho dne mate na mysli, je toho tam hodne, a ten odkaz, to jsou zpravy ohledne ekonomiky v Rusku.

Forever
Návštěvník
Forever

Cenzoři opět řádí!!!!!!!! Po Břetislavu Olšerovi, Ladislavu Kašukovi a Oldřichu Rambouskovi byl na idnes.cz zrušen blog Lucii Provazníkové, jedné z kritiček islámu a islamizace Evropy, za to, že se, přímo i nepřímo, zastala pana Ortela!
http://www.lajkit.cz/zpravy/item/806-text-cenzura-idnes
http://lucieprovaznikova.blog.idnes.cz/

albatros
Návštěvník
albatros

No tak Iděs je bez komentáře, tam není o čem, ale co se týká čtenářů, tak velmi dobře si pamatuju jejich většinové “názory” z roku 2013 z dob ukrajinské krize.
Cenzoři a čtenáři Iděsu si sami sebe navzájem zaslouží.

Máša
Návštěvník
Máša

Ja tam nikdy nebyla, takze podle toho, co pisete, jsem ani o nic neprisla 🙂

GrandTour
Návštěvník
GrandTour

Začína sa to tu hromadit. Vážený,každý kto si dovolí nesúhlasit s panom V.K. a tvrdí že Trump je len pokračovatelom už predošlého,len tentokrát Globalisti odstránili politikov,ktorý si zaumienili vládnut svetu,je vystavený neskutočnému záujmu mínusových palčekov dole. Je to jednoduché,počkajme si na ovocie,ktoré jeho vláda prinesie.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Pokud si pamatuji, svůj osobní rekord v počtu mínusů (něco kolem šedesáti) jsem tu měl za příspěvek, ve kterém jsem napsal víceméně to, že Zeman není Bůh.
Ale i tak mě to tu baví a inspiruje.

Máša
Návštěvník
Máša

Jiste, jako spravneho zidovskeho parazita….majetkove nasato jiz mate, ted uz si nasavate jen energii z lidi, ikdyz za to mate placeno, toto je i se vzrusem, ze ano.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Odkud pramení Vaše definice? Poučte mne.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

THAK AHOY

GrandTour
Návštěvník
GrandTour

Máš pravdu,zaujímavá vzorka.

znechucený
Návštěvník
znechucený

Aha, takže vy se zlobíte, že s vámi taky nesouhlasí každý?
Chtěl byste zakázat “plusové palčeky” pro pana V.K. a “minusové palčeky” pro vás?
No to jste si naběhnul, “demokrate” 🙂

GrandTour
Návštěvník
GrandTour

Aaa,stačí použit správný desinsekticid a už to ma na niektoré “broučky” účinok.
Nie,nehnevám sa,ako by som sa aj mohol,ved som chcel len poukázať na skutočnosť.
Netuším,čo vás vedie k tomu,tvrdit o mne niečo čo ,si zjavne okem vás nikto takto nevysvetlil. No musím uznať,že to podsúvanie slovíčok,ktoré som ja nikdy nenapísal vám ide znamenite. Velmi podobný vzorec je pozorovatelný aj v meinstr. článkoch,či debatách. Budete musiet skúsit niečo iné….navrhujem,strelit mi hned jednu po hube,to by(1) mohlo zabrat,spolu s napomenutím,že už je na ČASE ju zavreť.
Dnes,ste si vidím obliekol to správne tričko,presne tak ako o tom spieva skupina Elán a J.Ráž.
Vždy je dobré vediet,kto (za) koho kope.

Napriek tomu,pekný den a každý další.