Video: Makedonie vyhlásila mimořádný stav. Petice vědců versus 2600 vojáků. A “utajené...

Video: Makedonie vyhlásila mimořádný stav. Petice vědců versus 2600 vojáků. A “utajené video”

Makedonie vyhlásila ve čtvrtek na severu a jihu země mimořádný stav a současně uzavřela část hranic s Řeckem. Plánuje nasazení armády. Vláda ve Skopje vysvětluje mimořádná opatření krizovou situací, kdy země přestává zvládat masivní příliv migrantů. “Očekáváme, že zapojení armády přinese výsledky – zvýší se bezpečnost našeho obyvatelstva ve dvou (příhraničních) regionech a bude možné pečlivěji přistupovat k lidem, kteří budou mít zájem požádat o azyl,” uvedl mluvčí ministerstva vnitra Ivo Kovecki.

Makedonská policie také zablokovala klíčovou dopravní tepnu mezi Makedonií a Řeckem, čímž znemožnila tisícům uprchlíků překročit hranice do Makedonie.

O místa ve vlacích, které míří do Srbska, je rvačka

Na tisíc migrantů a uprchlíků se soustředilo v zemi nikoho mezi Řeckem a Makedonií poblíž nádraží, odkud jezdí vlaky do Srbska. Zablokovala je makedonská policie, která pouští jen menší skupiny, aby se připojily k další tisícovce uprchlíků na stanici Gevgelija, kteří čekají, až se dostanou do některého ze sporadicky jezdících vlaků.

Opatření má snížit nápor běženců ve městě Gevgelija, kde nocují pod širým nebem. Na nádraží se uprchlíci snaží všemi způsoby dostat do vagónů. Makedonie přistoupila k zavedení těchto opatření poté, co Řecko převezlo 2440 migrantů z ostrova Kos do Pirea, odkud míří do Madekonie.

Kritika OSN

„Podle toho, jak bude Řecko používat lodě k odlehčení situace na ostrově, se dočasně zvýší nápor tady,“ uvedla Alexandra Krauseová z kanceláře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ve Skopje. Makedonskou vládu kritizovala za to, že se na vlnu uprchlíků nepřipravila a nezajistila adekvátní ubytovací kapacity. Nyní do země denně dorazí 1500 až 2000 běženců, dvakrát více než před týdnem. Ještě v květnu to byly dvě stovky. K jejich ubytování se ale dál používá jen nouzové přístřeší pro 165 lidí, které UNHCR postavila na pozemku u policejní stanice v Gevgeliji.

„Tady je to tvrdé. Má žena je v osmém měsíci těhotenství. Nemůžeme spát, nemůžeme jíst,“ popsal situaci agentuře Reuters Hassam Alali, který utekl ze syrského Halabu. V sousedním Srbsku už premiér Aleksandar Vučić řekl, že by úřady měly zřídit dočasný tábor u Bělehradu. Přes Srbsko pokračují uprchlíci do Maďarska a dál na sever do Německa nebo do Skandinávie. Zdroj: novinky cz , ve kterém stejně jako ve všech mainstreaových médiích nechybí emocionální obrázek:

                                                Běženci s měsíčním miminkem na cestě do Srbska

Makedonská policie použila slzný plyn:

Město Gevgelia na jižní hranici Makedonie:

Řecko, ostrov Kos:

To jsou videa z posledních dnů. Za dobu letních měsíců, kdy se přistěhovalecká vlna rozlila do nezvladatelných rozměrů, jsme podobná videa viděli z Maďarska, ale také z francouzského Calais, zde jedno další z 20.8.2015:

Dokonce i Anegela Merkelová už prohlásila, že mnohem větším problémem pro Evropu, než řecká dluhová krize, je situace s migranty: “Kancléřka Angela Merkelová i její ministr vnitra Thomas de Maizière upozorňují, že řešení bude náročnější než řecká krize a že se na něm budou muset nějak podílet všechny členské státy EU” (více). EU a členské státy očividně situaci nezvládají, denně řeší, jak zapojit policii a armádu, přesto dál udržují “sluníčkovou” politiku “multi-kulti”, kterou prostě přijali na přání USA.

“Elita” českého národa, jak se nazývají čeští vědci, považujíc své mozky za jediné soudné a promlouvajíc jimi k “plebsu”, i v této vyhrocené situaci vydala petici na podporu migrační politiky. Ta si už vyloužila spoustu kritiky, ale mě nejvíce zaujala polemika, ze které část cituji a která vyšla pod názvem:

Uprchlíci probudili akademiky?

Pozorně jsem přečetl petici našich akademiků k uprchlíkům. Obecně dobré, konkrétně mám rozpaky. Dovolím si se vší upřímností vyjádřit formou stručných poznámek k moderému (akademickému) textu:

“Jsme vědci a vědkyně, akademici a akademičky, výzkumní pracovníci, studenti a studentky vědeckých oborů, lidé, jejichž základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací.”

K tomu: Skvělé. Dlouho jsem čekal, než se tento profesní typ ke své zodpovědnosti přihlásí. Konečně. Doufám, že od nynějška to bude ke všem kriticky významným otázkám současnosti. Že”vědci a vědkyně, akademici a akademičky, výzkumní pracovníci, studenti a studentky vědeckých oborů” (stručně budu používat pojem “akademici”) nebudou “za bukem” a budou používat kritické myšlení.

“Jsme znepokojeni prudkým nárůstem xenofobních nálad ve společnosti a aktivitou extremistických skupin, které nemají dostatečnou protiváhu. Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí. Toto téma musí být předmětem diskuze, ta však musí být vedena s chladnou hlavou a na základě faktů.”

K tomu: Rovněž skvělé. Především je třeba odpovědět na otázku, proč mají normální či obyčejní lidé (jak se to říká) strach? Mají ten strach zbytečně, nebo to má i nějaké jiné příčiny? Co na to akademici, lidé kritického myšlení?

“Cílem této výzvy není zlehčovat skutečná rizika plynoucí z imigrace. Cílem této výzvy není agitovat za konkrétní kroky ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost – dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti. Vadí nám, že politici a média, místo toho aby prokázali charakter a zodpovědnost, často mlčí a dávají tak šíření strachu a nenávisti prostor, a mnohdy se ho dokonce aktivně účastní v honbě za sledovaností či popularitou.”

K tomu: Fajn. Celkem souhlas. Chtělo by to ovšem aspoň něco stručně o tom, jaká “skutečná rizika plynoucí z imigrace” hrozí. Proč o tom nikde není ani slovo? To má normální či obyčejné lidí (neakademiky) uklidnit?… A jinak – no přece známe naše “politiky a média”. To je poprvé, co selhávají?

Doporučuji k přečtení celý text zde.

Máme podporovat přistěhovaleckou politiku nebo ne?

Obyčejný člověk, tedy ten, který nesedí v Bruselu ani v české vládě a který už ani náhodou nedosahuje myšlení akademické elity, tak ten aby v to měl guláš. Slitovat se nad lidmi, ženami, matkami, dětmi, starci, ale též nad spoustou zdatných mladíků, kteří utíkají před válkou a přemýšlet humánně a vítat je? Anebo si, když už ne nad videí, ukazujícími nárůst konfliktů a nezvladatelnost situace, tak přinejmenším nad informacemi, že členské země zapojí proti migrantům policii a armádu, zapochybovat, jestli se naopak neděje něco nehumánního vůči Evropanům, když jsou ozbrojené složky aktivovány k jejich obraně. Nebo ať mi někdo vysvětlí, proč čeští (nejen) politici a nejlepší mozky země vyzývají lidi k přijetí politiky, když ta má za následek, že česká vláda posílí ochranu hranic 2600 vojáky a ministr Babiš na ní přednostně vyčlení finanční prostředky (zde) …

Selský rozum mi říká, že nevím, kam se všichni ti lidé do Evropy vejdou. Dále mi selský rozum nebere argument, že migranti mají zachránit vymírání Evropy, když zároveň EU nejen že nedělá nic pro zvýšení porodnosti v Evropě, ale především dělá vše pro likvidaci rodin. A za další – v UK žije už čtvrtá generace přistěhovalců, která se dosud nenaučila anglický jazyk, tak o jakém začleňování je řeč?

A selský rozum mi říká, že pravdu možná ukazuje video, které bylo v Česku na tn.cz prezentováno jako “utajené” a ze kterého je možná zřejmý jediný účel přistěhovalecké politiky, a to rozklad Evropy (a ta 3. válka, ke které má dojít mezi křesťany a muslimy?):

Na závěr – bez zajímavosti není ani tato zpráva: zde

-Pozorovatelka-   21.8.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Karel
Návštěvník
Karel

Velice by mne zajímalo proč na většině fotek a videi je jsou z 90% jen muži… je to velice zvláštní …

BranoS
Návštěvník
BranoS

Skvely clanok a analyza. Predom nepochybujem o neprijemnej udalosti ani nezlahcujem situaciu. Vidim tu ale dva vazne prusery, ktore vyvolavaju radu otaznikov 1) objavila sa tam vlajka UAE. Garantujem, ze ich ludia nepatria medzi utecencov uz Len vdaka ich spokojnosti a UAE bude volit otvoreny konflikt jedine ako poslednu moznost 2) kameraman posobi absolute suverenne a neohrozene na OBOCH stranach, hlavne na strane chuliganov. Co sa tym sleduje?

LIKAN1975
Návštěvník
LIKAN1975

Pokud vím, když Němci byli odsunuti na domovskou hroudu, byli v táborech.Češi, kteří migrovali ,, za svobodou” byli taky v táborech. pokud se to někomu nelíbí. Tak pendrek či teleskopický obušek. S tím okamžitá deportace. Buď se přizpůsobíš nebo potáhneš.
Kde jsou gumové projektily proti demonstrantům. Na Evropany při demonstracích se střílelo vším možným na ně asi došly.
Žádná pomoc u pobřeží, vstup na Evropský kontinent pouze na vlastní nebezpečí a okamžité zadržení. Přijde doba, kdy bude muslim křesťana vraždit na Evropském kontinentu masově.
Pomoc pouze úplným rodinám. Kobylky taky táhnou pospolu, nevidím důvod proč pomáhat všem.

soused od kominíků
Návštěvník
soused od kominíků

Dnes jsem se dozvěděl, jaké peklo panuje ve Vyšních Lhotách v utečeneckém lágru. V sobotu si tam údajně skupinka utečenců vyhlídla jednoho pěkného černouška a v umývarně ho hromadně znásilnila. Najatá ochranka se do té sprchy bála jít, tak čekali, až bude po všem. Denně tam musí opraváři opravovat zařízení, které bylo zcela nové a které kominíci denně likvidují. Takže jestli má tohle kulturně obohatit náš národ, tak potěš koště. Ani se nedivím, že se někteří mí známí začínají ilegálně ozbrojovat…..

Náhodný Ctenar
Návštěvník
Náhodný Ctenar
Přerovské Strojírny
Návštěvník

Tak úplně nejlepší je čas 1:02 tohoto videa
https://youtu.be/CCCzrjot2Vk?t=1m6s

“Это не то что вы ждали в Европе? Конечно нет, по фасебооке, по телевизоре они говорили, что здесь рай, на самом деле здесь ад. ”

To není to, co jste čekal od Evropy? Samozřejmě že ne, na Facebooku a v Televizi říkali, že je tady ráj, ve skutečnosti je zde peklo. 😀 😀 😀

fall
Návštěvník
fall

EU podporovala barevné revoluce a toto je jejich vedlejší produkt, EU škrtala výdaje na obranu a vnitřní bezpečnost a teď nemáme dostatečnou ochranu, EU nám vnucuje multi-kulti, ale jak je vidět sama není schopna s migranty ani pořádně komunikovat. Pokud by těm lidem někdo vysvětlil v jaké jsme mi a oni situaci, neobtěžovali by se sem chodit. Většina lidí je tu nechce, není tu pro ně práce, nemáme pro ně místo a naše omezené zdroje nestačí ani pro naše opuštěné děti. Toto je dokonalý doklad absurdní neschopnosti našich oligarchů, protože když popdorovali barevné revoluce, bombardování a rozvrat zemí těch uprchlíků nepřipravili žádný program pro pomoc těm zemím, žádný program ani pro ty, kteří jsou dostatečně silní a mají prostředky na to se sem dostat. Otázka zní zda jsou skutečně naši loutky oligarchů (politici) natolik debilní a nebo jde o záměr jak do Evropy dostat lidi, kteří bude možné snáze ovládat, neboť nemají dostatečné vzdělání, aby viděli a pochopili v jakém bordelu žijí.

Argoran
Návštěvník
Argoran

Kdy už to lidem dojde, že se jedná o válečnou invazi vetřelců poslaných jako předvoj islámského státu? Na jihu Itálie se opevňují vesnice, zatímco krajem se potulují hordy nenávistných a velmi nebezpečných zločinců. Síla, která organizuje IS je totožná se sílou, která řídí myšlení “sluníčkářů”, páté kolony a organizuje příliv vetřelců. “Sluníčková cenzura” zná pouze pojem “uprchlík”, ve skutečnosti uprchlíků je mezi parazitickými migranty minimum.

Je neuvěřitelně, že imigranti znásilňují, kradou a zabíjejí, je neuvěřitelné, že islamisti devastují lidské životy a kulturní památky, zatímco naše media vyvolávají v lidech pocit studu a špatného svědomí, když odmítají příliv zločinných imigrantů a podrobení se klerofašistickému islámu. Titulovaní “experti”, kteří se vydávají za vědce, se ozvali. Ačkoliv si to zaslepeni svojí “sluníčkovou” nadřazeností neuvědomují, podpisem petice se vymezili od skutečných vědců a lidí, kteří pracují v zájmu národa. “Sluníčkoví intelektuálové” se nestydí tvrdit, že národ, který je živí, se skládá ze samých nesvéprávných primitivů, jejichž názor je třeba formovat. Věří, že jejich hlas má větší cenu než hlas běžných lidí. Když už nic pozitivního, alespoň v zápalu proimigrační hysterie odhazují svoje masky a ukazují se ve svojí skutečné podobě. Všechno má samozřejmě i jiný rozměr, nemálo je i takových, kteří jsou schopni zradit národ jenom proto, aby si mohli jakkoliv kopnout do nenáviděného Zemana.

Seznam vlastizrádců, ehm, vlastně petice zde:
http://www.vyzvavedcu.cz/vsichniakademici.php

Aksal
Návštěvník
Aksal

Hlavně, že nezapomněli uvést všechny své tituly…

bantustan
Návštěvník
bantustan

https://www.youtube.com/watch?v=uOUqYs69EwU https://www.youtube.com/watch?v=kYszLc6iYTU Neomarxismus v praxi,aneb liberální vypatlanci s NEHYNOUCÍM pocitem viny…

Stormich
Návštěvník
Stormich

No, zrovna zejtra odjíždíme autama přes Maďarsko, Srbsko a Makedonii do Řecka na cestovní dovolenou, tak snad nám neuzavřou všechny hraniční prejezdy 🙂 My tedy v Makedonii budeme přejíždět do řecka u Bitoly.. Nevíte náhodou někdo jaká je zhruba situace na hraničních přejezdech pro legální evropany? 🙂

4321
Návštěvník
4321

Mně osobně by se tam jet teď vůbec nechtělo. Skončit na dovolené pravděpodbně právě v letovisku někde mezi tlupou vyšinutých muslimských černochů, to raději strávim volno někde u nás na chatě. A pokud jsou český masy fakt tak pitomý a tohle jsou náhodou echt volební preference za srpen ….. kord bych si užíval toho klidu někde na svý chatě a nebo někde u nás v tuzemsku dokud ho tu vůbec ještě máme!

http://tn.nova.cz/clanek/novy-pruzkum-podivejte-se-jak-by-v-srpnu-dopadly-volby.html

8988
Návštěvník
8988

Tyhle předvolební průzkumy jsou dělány na zakázku. I kdyby se někde náhodou někoho ptali, tak stejně si výsledky upraví tak jak chtějí. Pak vám přes léto “jen tak jakože vůbec nic” vloží takovýto článek, kde se píše jak by lidé volili a V ten moment se u širokých mas nerozhodnutých a přelétavých nastartuje nevědomý proces který říká, je pro mě lepší volit toho, kdo má větší šanci se tam dostat, protože jinak by můj hlas byl úplně zbytečný.

Přesně takto se masivně manipuluje veřejným míněním.
Nikdy na takové průzkumy neberte zřetel,. Jejich vypovídající hodnota je asi taková, jako když vám soused řekne, že tu jabloň neotrhal 😀

4321
Návštěvník
4321

Jasně …. vím …. že průzkumy smrdí … ale poslední parlamentní volby se v nich dvě vítězné strany celkem dobře před tím promítaly. A teď nejde o to kdo z nich bude mít zrovna 5% nebo10% víc a nebo míň. V tom ty průzkumy právě čarujou. Jde o celkový zastoupení stran vůbec. Jinak se zhola nic nezmění. Takže jsem zvědavý na přiští volby. Dostanou se tam nějaké lepší strany s opravdu pronárodnímy zájmy a budou mít navrch? Nebo po volbách uvidím opět podobný grafy zaběhaných stran jako jsou Ano, ČSSD, TOP 09, Komunisti … a akorád třeba SPD se tam najednou “nečekaně” se ziskem třeba okolo devíti procent dostane? Budou Češi již v globálu chytřejší a nebo volby vyhrají zase třeba ANO s ČSSD v závěsu třeba s ODS, KSČM a TOP 09?! Jestli jo a ani z Německa a Francie nepříjdou třeba nějaký pozitivní změny v duchu politiky EU a zůstane vše stejný … pak se teda už akorád zachraň každý sám … kdo jen můžeš!

bantustan
Návštěvník
bantustan

osobně cítím,že je dobré trávit dovolenou v Horních Mokropsech a pokoušet se rybařit..Jinak tento vědecký pracovník jistě petici NEPODEPSAL.. https://www.youtube.com/watch?v=n_un8pTHqbM