Video: “Lidská historie ve dvou minutách”. Čas, hledání světla a krásné Vánoce

Video: “Lidská historie ve dvou minutách”. Čas, hledání světla a krásné Vánoce

Video: “Lidská historie ve dvou minutách”. Čas, hledání světla a krásné Vánoce

Vložené video ve dvou minutách zobrazuje historii lidstva  – a je nyní nepodstatné, nakolik je utajována, manipulována či zda věříme na evoluci, protože video výstižně ukazuje plynutí času a v něm události, které si běžně nedáváme do souvislostí. A můžeme se u něj zamyslet, kam asi se jako lidstvo vyvíjíme a jestli to, co nazýváme “vývoj” (a pokrok) není ve skutečnosti sebedestrukcí. A jestli lidstvo už opravdu není ve stavu nikoliv “za pět minut dvanáct”, ale za “dvě minuty dvanáct”.

A ten čas, o ten jde, protože to je ta největší hodnota. Nedávno jsem viděla film, kde každý při narození do života dostal určité pevně dané množství času k životu, čas ale současně byl jediným platidlem. Fungovalo to asi tak, že každý měl něco jako platební kartu a např. za natankování plné nádrže auta se odečetl týden života, podobně za vstup do supermarketu, za zboží v něm určitý počet hodin – prostě jediným platidlem za cokoliv byl čas, jehož množství se logicky neustále snižovalo. Pointou filmu byl příběh, kdy se dospělý syn ještě chtěl setkat s matkou a ona s ním poté, co už jim oběma zbývalo minimálně času, proto jej chtěli věnovat tomu pro oba nejcennějšímu – setkat se. Než se však “proplatili” přes všechny cesty, hraniční přechody atd., na konci jim zbyl čas jen k tomu, aby se objali.

Ač se film může jevit jako fantasmagorie, svým způsobem měl velikou vypovídací hodnotu, protože člověka stavěl před nutnost volby v tom, za co je ochoten “platit” – čemu je ochoten věnovat jemu daný čas života.

A zde jsme u toho, že každý z nás se rodí jako SUBJEKT do určité zrovna platné OBJEKTIVITY. A co je lidstvo lidstvem, funguje to tak, že objektivita kterékoliv doby utváří člověka a jen výjimečně se stává, že člověk (subjekt) utváří objektivitu. A pokud se postava druhého typu objeví, i přesto, že většinou ve své době končí špatně, v lidstvu vždy zanechá stopu  a tím mám v těchto dnech na mysli především postavu Ježíše, ač seznam lidí, kteří rovněž zaplatili životem za snahy o změnu objektivity, by se sem nevešel.

Ale mučedníci minulosti, to není pointa mého psaní, pointou stále je ČAS, protože to je jediná veličina, které naprosto nikdo neunikne a to ani subjektivně (jak se říká “narodit se může, zemřít musí”), tak ani objektivně (jestli lidstvo zničí planetu, zničí sebe, ale planeta tady bude dál).

A ČAS, o tom především jsou Vánoce, ač přesnější je zimní slunovrat – návrat světla. Čas, to totiž především je věčné střídání světla a tmy a zimní slunovrat je rok co rok stále stejným potvrzením, že světlo vítězí nad temnotou – že život vítězí nad smrtí, dobro nad zlem, láska nad nenávistí atd. A co to znamená od dob, co je lidstvo lidstvem?

Že tato věčná vesmírná pravda je JEDINOU objektivitou, kterou by se každý subjekt měl řídit, bez ohledu na to, do jaké zrovna platné pozemské “objektivity” se narodí! Pozemská “objektivita” je totiž v každé době utvářena těmi, kteří se pasovali na pozemské božstvo a toto “božstvo” funguje tak, že dokonce i ti, kteří mu v rámci různých systémů, které “božstvo” vytváří pro různá období, slouží, jsou nakonec likvidováni jako nepotřební! A to jsou situace, kdy nejeden subjekt, obvykle ve stáří a na smrtelné posteli, zpytuje svědomí – “čemu jsem to věnoval ten pouze mě daný ČAS!”.

Ale stejný proces zpytování svědomí a bilancování je zde nejen pro mučedníky minulosti, kteří umírali s čistým svědomím, či pro vrcholné slouhy kteréhokoliv systému, kteří umírali s nečistým svědomím (a někdy ani smrtelná postel nepomohla), ale především pro každičkého jedince bez ohledu na to, do které doby se zrodil. Shrnuto: Každý subjekt má možnost volby, jestli svůj čas bude věnovat jen poslušné službě systému/zrovna platné pozemské objektivitě anebo objektivitě vyšší, vesmírné. A budu se opakovat, ale lidstvo má jediný kompas k orientování se v tom, která objektivita je správná – a tím je svědomí.

A v čase Vánoc naší doby si dovolím tvrdit, že právě svědomí bude tím největším účtem, který lidé zaplatí za svou poslušnost objektivitě naší doby. Myslím, že ve většině domovů  bude hned po štědrovečerní většina lidí konfrontována se svým svědomím v tom smyslu, jestli opravdu takhle (dárky o ničem, zadlužování, haldy jídla a přežírání, haldy odpadků) ty Vánoce chtěli anebo jen je takové udělali, protože tak to žádá “objektivita”…

O tom, že pro současný systém jsou Vánoce pouze vrcholem konzumu, tržeb a lichvy, už je zbytečné hovořit, přesto tomu lidstvo otrocky, ale zcela dobrovolně slouží. A platí za to cenu nejvyšší – subjektivní čas svých životů věnuje službě zrovna platné objektivity – zrovna platnému systému. A objektivitě nejvyšší, vesmírné, o které je zimní slunovrat, se stále více vzdaluje, aniž by mu docházelo, jak tím každý jednotlivec subjektivně pracuje na destrukci lidstva jako celku.

Tak tolik k Vánocům naší doby – naší zrovna platné “objektivity”.

Za sebe velmi děkuji všem čtenářům Aeronetu, kterým mé články něco dávají a kteří mě čtou, děkuji všem, kteří na mě v diskusích reagují a to i těm, kteří reagují polemicky, protože “nikdo není dokonalý” a všichni se učíme. Administrátorovi děkuji za jeho čas a nasazení a především děkuji panu VK, že tyto stránky vůbec vznikly a že stále a stále fungují (!) a že jsem od začátku mohla být jejich součástí – to vše je mým pohledem natolik podstatné, že názorová neshoda u jednoho tématu v tom nehraje žádnou roli (nemluvě o tom, že názorovou výměnu považuji za mnohem konstruktivnější věc, než tzv. “loajální” přitakávání za každou cenu, protože moje loajalita je v tom, že pana VK nepřestanu mít v úctě).

Za sebe děkuji i za všechna přání a všem přeji Vánoce především v pohodě! A tím mám na mysli především pohodu v tom smyslu, že pokud někdo má pocit, že “objektivně vzato” měly ty Vánoce být pompéznější a bohatší, či naopak nemusely být až tak pompézní, tak problém je v subjektu, který ke své škodě prostě jen podlehl nesprávné objektivitě. Ale nějak věřím, že mezi čtenáři Aeronetu je takových subjektů minimum a že většina jich před konzumem dává přednost hledání světla v temnotách přesně tak, jak k tomu vybízí každoroční zimní slunovrat.

A když se vrátím k úvodnímu videu – každá doba potřebuje především hledače světla, potřebuje jednotlivce, kteří budou hledat pravdu v diktátu kterékoliv objektivity. A je úplně jedno, jestli takový jedinec bude vystupovat na úrovni světa či státu, anebo  “jen” na úrovni obce či vesnice.

-Pozorovatelka-  24.12.2016

PS:

A tento “vánoční dárek”, jak je zmiňováno v diskusi zde, nakonec doporučuji k poslechu:

Další díl je zde, bohužel, nikde jsem se nedopátrala k odkazu na originál videa a kdo jej přeložil (otitulkoval) – pokud někdo ví (nejspíše leva-net), budu ráda za doplnění, abych mohla vložit.

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejhlasovanějších
Patricia
Návštěvník
Máša
Návštěvník

Pani Pozorovatelko, dekuji Vam, ze jste (existujete)!

Pridavam se k tomu, co napsali i ostatni. Jste vzacny clovek, druhe obohacujici, a to se neda nicim oddiskutovat, ani nejakym tlacenim na pilu. Rikaji to i mne v rodine, ale nekteri uz zacinaji taky a ja rikam, ze jeste budeme litovat, ze jsme netlacili vsichni a mnohem silneji, tj. misto rezani nesekali…
Chtela jsem napsat vice k Vasemu clanku, ale nejsem schopna se soustredit, jsem zdrcena z toho, co se stalo nad Cernym morem a nejstrasnejsi je pocit, ze tim to zdaleka nekonci. …

Opatrujte se!

Ereinon
Návštěvník

Hezký článek a k zamyšlení. Taky chci poděkovat celé redakci Aeronetu za zajímavé články a za bezpochyby spoustu práce, kterou to musí stát. Určitě ale není marná, což lze vidět i z reakcí mainstreamu na Vás.

Vladimir
Návštěvník

hihihi

Noname312
Návštěvník

Dekuji za pekny clanek a pridam se k prani klidnych vanoc a zdravi do noveho roku autorum zde na aeronetu, stejne take i ctenarum.

S pozdravem
NoName312

tana
Návštěvník

Do Černého moře spadlo letadlo s Alexandrovci. Carstvo nebesnoje.

Pozorovatelka
Návštěvník

Souvislosti nevěstí nic dobrého – Sýrie (Írán) – Černé moře (Krym a Turecko) – Alexandrovci (Rusko)

Leoš
Návštěvník

Na vědomost se dává….
schéma islamizace (cz titulky)
https://www.youtube.com/watch?v=8a6kW0XuDOs

bezmocná
Návštěvník

Leoši, díky za video… Kdyby místo slovo “bulharský” používal slovo “český”, tak by nebyl daleko od pravdy. Jedná se o systémové a centrální řízení po celé Evropě…

Když koukám, jak se zrádci v Bulharsku (i v ČR) postavili proti svému vlastnímu národu, uvědomuji si jediné: JEDNÁ SE POUZE O NĚKOLIK DESÍTEK LIDÍ, ZRÁDCŮ s vysokých postů, kteří zaprodali svou vlast… Mají to nesmazatelně zapsané do jejich svědomí… Z jejich svědomí to nikdy nikdo nevymaže… A následků pramenících z toho zápisu se nikdy nezbaví, neutečou před tím… Dříve či později je to dostihne…

Nejde o hodně lidí… Jde o menšinu… Minimálnímu počtu oproti obyvatelstvu…

Kandelábr by dokázal blíže říci, o kolik lidí se jedná – a konkrétně o koho. Bylo by zajímavé tento SEZNAM zveřejnit…

Je strašné, že na rozklad republiky stačí skutečně pár desítek, nikoli více, než pár stovek lidí…

Pozorovatelka
Návštěvník

To jevelmi smutná a dle mého velmi nedobrá zpráva, právě jsem k tomu vložila samostatný článek – video

MIROSLAV
Návštěvník

zrovna minule mi moja klientka vo fitku vravi ze ,, Mirec pri tebe si do fitka pridem oddychnut a nacerpat sil,, cloveka to nakopne, potesi da mu to drive a vedomie, ze vysledky prace su vidno nielen na tele ale hlavne v pozitivnom mysleni svojho klienta, lebo premena tela to je premena hlavy nie naopak ale iba takto! Preco o tom vlastne pisem … po chvili mi vravi ze ,vzdicky mi poradis a mas na vec ten spravny nahlad,, no pozrel som na nu a vravim jej ,,poklad, ale ja som mal ,,iba,, vasieho ucitela nez som bol ja sam :-))) pani Pozorovatelku vnimam vnutorne ako cloveka, ktory mi rozsiril obzory a moju mysel povzniesla na vyssi level v chapani sveta vsade okolo mna. Ludom, ktory ma vnutorne obohatia a daju mi nieco, co je mi v zivote cenne a doslova k nezaplateniu v tomto pripade znalosti k takym ludom chovam najvacsiu uctu a respekt aky vnutorne dokazem od srdca dat. Pani Pozorovatelke zelam pevne zdravie , vnutorny pokoj a silu ktora nech ju nadalej popohana vpred v jej fantastickej praci a ktora prechadza cez jej pismo ku nam, vstupuje do nas a sme jej sucastou. Kazdy clovek je tu iba na urcitu chvilu a cas, ludi ktorych sme stretli v tomto zivote a ktory nam nieco dali si zapamatame navzdicky. Echo pani Pozorovatelky vomne silno zarezonovalo (a myslim ze niesom jediny) a ja pevne verim ze tu s nami bude este vela rokov a takto o rok sa tu opat vsetci zideme a zazelame si krasne vianoce a pokoj. Celemu Ceskoslovensku, bratom a sestram, pretoze sme vsetci jedna velka rodina, zelam skvele svatky v kruhu rodiny nech mate vsetci vietor v chrbte a slnko na svojich cestach zivota preje od srdca Miroslav.

Pozorovatelka
Návštěvník

Když čtu komentář, jako je Váš, tak je mi strašně stydno za všechny okamžiky, kdy “křičím” – “tlačím na pilu” pokaždé, když mám pocit, že nejsem správně pochopena (či až napadána). Mám to tak i v soukromém životě, kdy většinou jen poslouchám (a pozoruji), ale když se zapojím do debaty, tak se sama vyčerpávám hlasitým mluvením – taková je ve mě potřeba dovysvětlit vidění jiných o to, že věci jsou ještě jinak a že mají tu mnou dokola omílanou “vyšší perspektivu”. A Vy jste mi právě připomněl, že není třeba na pilu tlačit, protože má-li si slovo najít svého posluchače (čtenáře), vůbec nemusí být hlasité.

Bytostně jsou mi odjakživa proti srsti všechna tažení o pozornost lidí (jak osobní projev, jak reklamy, tak bombastické titulky) a přitom sama v poslední době sklouzávám k tomu, že občas více obhajuji svoje vidění, než aby mi ke spokojenosti stačilo, že se o něj můžu dělit. A Vy jste mi právě potvrdil, že stačí se dělit a v ostatním zůstat potichu. Vždy bylo mým krédem, že dobro je tiché a velmi Vám děkuji, že jste mi to připomněl. A Vaše klientka se rozhodně nemýlila, protože já si tady až slzím! (v pozitivním smyslu)

I já Vám přeji jen všechno to nejlepší, k Vašemu přání ostatním – a celému Československu – se přidávám a ještě jednou Vám ze srdce děkuji.

Jiří Fencl
Návštěvník

Za takovou úvahu je nutno poděkovat.
Jen doplním, že Kristus nesnese srovnání s nějakou lidskou doktrínou. Kristus je Alfou i Omegou, je středobodem veškerého stvoření a jeho matkou a prostý fakt, že vše řídí, se teprve plně zjeví všem a nikdo nebude na pochybách. 2000 let se projevuje “jen” jako svědomí.

ATH
Návštěvník

Kristus není historická postava. A už vůbec ne “…středobodem veškerého stvoření…”

Pozorovatelka
Návštěvník

Vložené video je z mého staršího článku zde
ve kterém je i tento odstavec
“Náš letopočet, zrození Krista a začátek Věku Ryb. Promarněná filozofie a začátek konce homo sapiens?”
A tím odkazem chci i řict, že těch 2000 let je o něčem jiném, než jak to říká Bible, protože Kristus a Bible není totéž – takový je můj názor, na kterém jsem nic nezměnila především v tom smyslu, že jak Bible, tak Korán tak všechny další podobné ideologie svědomí v člověku ubíjejí a v základu jsou prostředkem zotročování.
¨
Kristus byl mým pohledem Vesmírem (Bohem – Přírodou, Vyšší mocí, Vyšším řádem) seslaný SUBJEKT (duch, který se manifestoval ve fyzickém těle), který se v souladu se svědomím postavil tehdy platné (židovstvem prezentované) OBJEKTIVITĚ, proto skončil tak, jak skončil. A lidstvo místo aby v něm vidělo příklad SVĚDOMÍ, tak místo toho přijalo otrockou doktrínu, ke které židé ve spolupráci s Římany (a Římany velmi zdůrazňuji, protože to byli pokračovatelé Egypta), Krista pouze využili tím, že k Bibli vytvořili Nový zákon a v něm “ráj, který přijde za dva tisíce let”. Ale to, co podle Bible má za dva tisíce let přijít, o tom jsou ty letáčky NWO/marxismu, které na každém rohu rozdávají
jehovisté (mimochodem – není zvláštní, že tito vrcholní propagátoři Bible zakazují slavit Vánoce?).

Pert
Návštěvník

Velmi dobre zas receno Vasi logikou Pozorovatelko. I ja Vam dekuji za Vas cas a lepsi novy rok 2017 snad i prijemnejsich zprav. Jak ho vidite astrologicky?
Abych na zaver dal nejakou nadeji pro nas tady…Muzu tady vsechny uklidnit. At se bude dit cokoliv v zapadni Evrope, ve Svete, CR, myslim Cechy a Morava jsou pod silnou ochranou, presunutou Nejvyssim, od vrazdy Jezise na bedra CR. Karel IV to vedel a jeste posilil. Ano zijeme na zvlastnim uzemi, ktere bylo vybrano davno…Takze teroristicke utoky nam naprosto nehrozi, jen na to doplatili a doplati ti, kteri pod falesnou vlajkou valky “pomocnych misii” v zahranici – Avghanistan apod.( chudery matky co nase vojacky vychovaly)
Bohuzel, na nase bratry Slovaky se ta ochrana uz nevztahuje, zvolili si vlastni, novou cestu …
A bohuzel, i my mame stale ve vedeni slabochy az hlupaky, aspon ze pan prezident ma obcas svetle chvilky, kterymi nas snad trochu rozumne provede timto bourlivym obdobim

Leopardus
Návštěvník

Dobrý den! Je-li zde řeč o Bibli, rád bych zmínil jinou knihu, které si velmi vážím. A sice ABD-RU-SHIN: VE SVĚTLE PRAVDY-POSELSTVÍ GRÁLU.

Jiří Fencl
Návštěvník
zunaza
Návštěvník

Milá paní Pozorovatelko.Děkuji za článek a vložené video.Člověk si uvědomí o to více,jak je destruktivní.Celý svět nezměníme,ale můžeme změnit svůj přístup k životu.Touha mít stále nový a lepší telefon je destruktivní pro gorily,které lidé vraždí,protože potřebují k výrobě nějaký specifický prvek,nevím,jak se jmenuje,to pro mne není podstatné.Nadprodukce plastů,(nikdy jsem nepochopila,proč se ustoupilo od skleněných láhví)…Kácení deštných pralesů sice neovlivním,ale ovlivnila jsem kácení zdravých stromů v našem městě (jak já nesnáším ten beton 🙂 )Člověk zabíjí pro mamon a své pohodlí.A to často i sebe sama.Destruktivně se chovají i lidé mezi sebou.A to může malinko ovlivnit každý z nás.Země nám dala úžasný dar,moci na ni žít,příroda nám dává obživu a my se přesto stavíme do role toho nejchytřejšího tvora.Lidstvo je takový parazit na zemi.:-)Trochu pokory a díků matce Zemi by od každého jednoho člověka nezaškodilo. Vždyť život existuje milióny,neměli bychom přírodě poroučet,ale měli bychom ji poslouchat.Alespoň to málo může udělat každý z nás.Bohužel,války,násilí a boj o moc budou stále.Jde o to,abychom přežili a když už má být destrukce úplná,tak abychom stáli na té správné straně a naše “smrt” nebyla marná.
Ještě jednou všem krásný konec roku a ještě hezčí začátek toho nového.Vím,v rámci světového dění je to utopie,ale v tom našem,malém,rodinném se každé štěstí cení ,protože člověk k tomu aby žil trochu toho pozitiva potřebuje.:-)