VIDEO: Kongres přehlasoval Obamovo veto! Američané mohou začít žalovat Rijád za 11....

VIDEO: Kongres přehlasoval Obamovo veto! Američané mohou začít žalovat Rijád za 11. září! Saúdové hrozí USA sankcemi, přestali poslouchat “neocony” a rázem snížili těžbu ropy! [CZ Titulky]

VIDEO: Kongres přehlasoval Obamovo veto! Američané mohou začít žalovat Rijád za 11. září! Saúdové hrozí USA sankcemi, přestali poslouchat “neocony” a rázem snížili těžbu ropy! [CZ Titulky]

Je to neuvěřitelné, ale v USA se dějí věci. Americký kongres přehlasoval veto [1] prezidenta Obamy k zákonu, který umožňuje pozůstalým po obětech z 11. září začít žalovat Saúdskou Arábii za její podíl na útocích. Po celých 15 letech totiž došlo k odtajnění 28 stránek závěrečné zprávy vyšetřovací komise 9/11. V nich se uvádí, že únosci letadel měli napojení na osoby v saúdsko-arabské vládě. Tyto informace byly drženy 15 let v tajnosti, protože americká vláda je zcela závislá na dobrotivosti rodiny Saúdů a jejich ochotě prodávat ropu exkluzivně a pouze za americký dolar, tzn. petrodolar. Jenže to všechno v tomto okamžiku dostává úplně jiné obrysy. Barack Obama nesplnil svůj slib a nedokázal zákon zamést pod stůl a v Rijádu létají vzduchem skleničky a jsou slyšet sprosté nadávky na adresu amerického prezidenta. Saúdové totiž pohrozili, že z amerických bank stáhnou své peníze a aktiva ve výši přes 750 miliard dolarů.

2016-09-28t18-58-10-3z--1280x720.nbcnews-ux-1080-600.jpg
Obamovo veto bylo drtivě přehlasováno.

To je přímé ohrožení amerického petrodolaru, protože přesun emitovaných dolarů mimo USA a mimo kontrolu FEDu může ohrozit stabilitu americké měny. Pokud by Saúdové ve vzteku začaly vybírat z amerických bank tolik likvidity, ohrozilo by to stabilitu amerických finančních trhů, protože by tím byl vyslán signál, že Arabové už pro své astronomické zisky z ropy nechtějí jako úložny používat americké banky. Takový signál by otřásl americkým petrodolarem více, než samotný výběr zmíněné sumy z amerických bank. Panuje totiž reálná obava i z toho, že Saúdská Arábie se bude bránit a může začít mluvit o 11. září o věcech, o kterých se dosud nemluvilo. Před soudem můžou Saúdové začít stahovat s sebou dolů i kámoše z americké Bushovy administrativy, kteří se podíleli na útocích a přípravě celého scénáře 9/11.

Hraje se o přežití petrodolaru ve stínu zřícených budov z 11. září

A to není jediná hrozba. Saúdové v odvetě mohou dokonce uvažovat i o tom, že přestanou prodávat ropu výhradně za americký dolar, což by byl konec petrodolaru. Hraje se opravdu o hodně a celý tento zákon má mnohem dalekosáhlejší důsledky, než jenom nějaké odškodnění obětem po 11. září. Saúdská Arábie je centrem islámského terorismu, je to země, kde vznikla Al-Kajda v rodině místního oligarchy a stavebního magnáta Bin-Ládina, otce Osámy Bin-Ládina, který jen v USA disponuje desítkami hotelů a kancelářských budov, které jeho mamutí developerská firma postavila. Propojení mezi rodinou Bin-Ládinů, rodinou Saúdů a americkými neocony okolo rodiny Bushů, Dicka Cheyneho a dalších, je doslova děsivé. Americký kongres vyslal signál, že Amerika se uzavírá sama do sebe, nadnárodní teze a zájmy v cizině jdou stranou. Opět je to důkaz cesty k izolaci USA.

2016-09-28t22-40-12-933z--1280x720.nbcnews-ux-1080-600.jpg
Američané se dočkali. Po 15 letech…

Rijád se zároveň dohodl s ostatními členy OPEC na okamžitém snížení těžby ropy [2]. Dosud OPEC těžil bez limitů a omezení na svém maximu, čímž ničil světové ceny ropy na minimum, což škodilo hlavně Rusku, a to byl hlavní účel této neomezené těžby, kterou po Rijádu požadovali Američané jako sabotážní prostředek proti Rusku, které poklesem cen ropy trpělo nejvíce. Rodina Saúdů na to nepřistupovala lehce, ale americká moc a Obamova vláda měla páky na Rijád (např. dodávky amerických sofistikovaných zbraňových systémů, po kterých rodina Saúdů dlouho toužila, aby se Saúdská Arábie stala nejlépe vyzbrojenou arabskou zemí v regionu), že k tomu Saúdové přistoupili. Jenže to teď končí. Obama před několika týdny byl v Rijádu a hasil situaci, vysvětloval saúdskému králi, proč leží v americkém kongresu zákon, který umožní Američanům žalovat Rijád za 11. září. Obama sliboval saúdskému králi, že zákon vetuje, ale nepočítal, že kongres veto přehlasuje dvoutřetinovou většinou. Rijád tak bouchl do stolu a neomezená těžba ropy končí v rámci celého OPECu. Kdepak, tady vůbec nejde jen o nějaké 11. září a spravedlnost pro rodiny obětí. Hraje se o mnohem více.

Spolu s odchodem Obamy umře americký imperialismus

Další porážka Obamy je opět signálem, že americký koncept světové moci Pax Americana pomalu ale jistě končí. Čím více se blíží volby amerického prezidenta, tím více trhlin dostává obraz americké moci ve světě. Schyluje se k velkým a radikálním globálním změnám, na jejichž konci bude nové mocenské rozdělení světa. Nejen o těchto souvislostech bude dnešní pravidelný pořad na Svobodném rádiu v pravidelném čase od 19:00 hodin. O cenách ropy, o snížení její těžby ze strany zemí OPEC a hlavně Saúdské Arábie, o vývoji v USA po televizní prezidentské debatě a dalších věcech budeme hovořit dnes večer. K poslechu mého pravidelného pořadu vás všechny srdečně zvu.

A zároveň mi dovolte, abych poděkoval všem čtenářům AE News, kteří i tento měsíc přispěli na provoz našeho projektu AE News opět natolik štědře, že máme nyní v poslední den v měsící opět vybranou celou cílovou sumu a dokonce i něco málo navíc. Bez vás, našich věrných čtenářů a podporovatelů, bychom to nedali. Ještě jednou velké díky!

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
marcinko
Návštěvník
marcinko

A třeba to Obama udělal takhle schválně. Nejdřív vytáhnout a pohrozit těma stránkama a pak to potom jako blokovat a nahlas říkat o otevření možnosti žalovat USA. Když do toho namočím jen saudy a všichni vědí, že v tom nejedou jen oni, tak všichni ty USA pošlou do pr… že neříkají celou pravdu. A pak je naoko chránit, to všechny taky popudí. A přitom všem napovídat, že můžou žalovat USA. Na jednu stranu mi to přijde podobné, jako když Trump chce umravnit a zároveň chtít po zemích kde mají základny aby jim platili výpalné. Donutit tak ty země aby je vykopali sami. To je můj názor.

Vladimir
Návštěvník
zombie
Návštěvník
zombie

Jsem zvědav,jak se amígos budou tvářit,až je hromadně začnou žalovat oběti jejich vylhaných válek třeba z Iráku nebo Afghanistánu…

konzerva
Návštěvník
konzerva

Jak je to možné , americká přepravní loď zasažená v Jemenu husitskou raketou…https://youtu.be/d957Q-RP4Bw

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Husitskou ?

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ten jemenský kmen, který bojuje proti Saúdům se jmenuje Húsi. Když z toho začnu vytvářet přídavné jméno přivlastňovací, tak húsijská nebo húsitská.
Já bych použil spíše húsijská, ale netroufám si tvrdit, že je to správně, případně, že ta druhá verze správná není.

zigi
Návštěvník
zigi

Já bych nad tím zákonem tak nejásal.Zdá se mi být právní zkratkou k jaderné konfrontaci s RF!Je docela možné,že je to konstrukt k tomuto cíli!Ne SA, ale RF je hlavním cílem.

hajzlův ideový odpůrce
Návštěvník
hajzlův ideový odpůrce

Další Sorosův propagandistický projekt:

http://www.amo.cz/

Zatahuje do toho mladý a děti, mne z toho mrazí.

Národ by to měl dělat stejně. (Školení, besedy, osvěta, argumenty, právo – naše, mezinárodní, hesla, PROPAGANDA, obrana)

Kandelábr
Návštěvník
Kandelábr

Soroše si oběsím osobně.

monsanto
Návštěvník
monsanto

V patecnim poradu nekolikrat zaznely naprosto mylne informace, ktere pak byly znovu opakovany jeste v diskuzi. A to, ze “cely dnesni den padaly (na burze) americke banky“, ze “ceny americkych bank zacaly dnes prudce klesat” atd. Pan VK ma obvykle velice dobre informace, ale tohle bylo naprosto mimo, situace na americkych burzach byla v patek zcela opacna. Byl konec ctvrtleti a cely den byl ve znameni “window dressing” neboli aranzovani ctvrletnich vysledku, tak aby vyrocni zpravy dobre vypadaly. Hlavni americke indexy (vcetne nejvetsich bank) otevrely mirne pozitivne a behem dne smerovaly nahoru, aby uzavrely se ziskem okolo 1 procenta. Bankovni sektor pritom patril k nejsilnejsim, 9 z 10 nejvetsich bank uzavrely vyrazne v cernych cislech a 3 banky z TOP 10 dokonce skoncily s obrovskym ziskem pres 3%. Uvazime-li, ze volatilita je na historicky nejnizsich hodnotach (VIX 13.3), tak to byl neskutecne silny den pro bankovni sektor … coz se v poslednim dni ctrvtleti stava.

Toto jsou elementarni burzovni data, ktere lze snadno overit na kteremkoliv financnim webu typu Yahoo, Google, Bloomberg apod.

Patek 30.9. – 10 nejvetsich americkych bank na burze v New Yorku (NYSE):

J.P.Morgan Chase … JPM … 66.59 … +1.43%
Bank of America …… BAC … 15.65 … +3.23%
Wells Fargo ………… WFC … 44.28 … -0.20%
Citigroup …………………. C … 47.23 … +3.12%
Goldman Sachs ……. GS .. 161.27 … +1.46%
Morgan Stanley ……. MS … 32.06 … +3.29%
U.S. Bancorp ………. USB … 42.89 … +0.97%
Bank of New York ….. BK … 39.88 … +2.10%
PNC Fin Services … PNC … 90.09 … +1.24%
Capital One ………… COF … 71.83 … +2.09%

http://finance.yahoo.com/quotes/jpm,bac,wfc,c,gs,ms,usb,bk,pnc,cof?ltr=1&bypass=true
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_banks_in_the_United_States

P.S. Po oznameni, ze by Deutsche Bank mohla byt odpustena cast dluhu, nastal brutalni vytah a DB uzavirala na NYSE se ziskem 14.2%.
https://www.theguardian.com/business/live/2016/sep/30/deutsche-bank-fears-stock-markets-shares-slide-business-live

zigi
Návštěvník
zigi

Tak je vlastně všechno v nejlepším pořádku,všechno jde tak jak má a amerika má světlé zítřky už v pečlivě pěstěných předzahrádkách svých vil.Stačí jenom vyjít ven a vzít si je!
Myslíte,že by se tak vesele “aranžovalo”kdyby válečný zločiněc a kriminálník klinton, glass-stegallův zákon nezrušil?

kari
Návštěvník
kari

Vysvetlete to americkym bezdomovcum a nezamestnanym. Jsem zvedava, co vam na to reknou

.B.
Návštěvník
.B.

http://zpravy.idnes.cz/detske-nevesty-dansko-manzelstvi-dl8-/zahranicni.aspx?c=A160930_2276126_zahranicni_ert

Každý se v diskusi rozčiluje – pochopitelně.

Ale víte, co je vtipný?

Kdyby se to stalo u nás, NIC s tím nehne.
vláda: na kvóty nepřistoupíme – v zápětí vezme 1500.
Z 1500 jsou najednou 3000 – a nic.
MV vypíše tendr na integraci 6000 – a nic.
Chovanec vyjedná podmínky repatriace kobylek v Německu + možnost německých fízlů (na papíře i recipročně, ale co si budeme povídat…) zasahovat bez souhasu na našem území.
A NIC, NIC, NIC. Ani alternativa, ani AE po tom neštěkli.

A úplně nejhorší věc: neziskovky řádí ve školách a školkách, už je i funkce “multikulturního koordinátora” – NIC.
Neznám nikoho, kdo má děti ve školním věku, kdo by si stěžoval. Jen si občas vyslechnu nářky, s čím děti ze školy přišly….. a “nevím, co jim mám na to říct”.

Takže Německo, Dánsko….Sýrie, Nigírie, Afghanistán, to už bude brzy i u nás. Brzy, protože to stádo ve volbách naháže ČSSD, ANO, KDU, TOP a tak dále.
Jsme v prdeli.

albatros
Návštěvník
albatros

Vládu volí lidi.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Tak tak osobně jsem potkal dva exotické fesaky s novým Iphonem. Zatím bez kinzalu v umělecký pestenych rukách.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Nevim, co jim na to říci… Byl jsem v roce 1953 instruován, jak a co odpovědět na vlezle otázky primitivních komunistickych domovnic udavacek. Když jsou dnes blbi rodiče ignoranti tak maji blbě děti pod neomarxistckou knutou…

Curych
Návštěvník
Curych

dobry vecer. mela by se udelat sbirka na toho pravnika a ten milion vybrat, vzdyt je to smesny kvuli prachum ztoho couvnout. M.

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 26.09.2016
https://www.youtube.com/watch?v=9wzeVh9MMYE

tana
Návštěvník
tana

Dobrý den, díky za odkaz.
Pjakin paní Pozorovatelku asi nepotěší, centrum se podle něj opravdu přesouvá do Číny.
Číňani jsou připraveni přijmout vědeckou elitu z celého světa – mají byty, jistě mají i vybavené vědecké ústavy, prozatím co nemají, to si dokoupí např. v Rusku.
Jinak – už aby bylo v USA po volbách. Důležitá je ruka, která drží minci a ne to, jestli padne pana nebo orel, jak je nám stále omýláno.