VIDEO: Jaromír Nohavica převzal v Kremlu od Vladimira Putina prestižní Puškinovu cenu...

VIDEO: Jaromír Nohavica převzal v Kremlu od Vladimira Putina prestižní Puškinovu cenu a řekl na závěr něco, čím by se měli všichni lidé řídit! Pražská kavárnická kafilerie ho za jeho zpěv v Kremlu sežere! Zmizí Nohavica potichu z České televize a Českého rozhlasu? Po Karlu Gottovi přichází další zpěvák, který “zradil” havlistickou pravdolásku!

VIDEO: Jaromír Nohavica převzal v Kremlu od Vladimira Putina prestižní Puškinovu cenu a řekl na závěr něco, čím by se měli všichni lidé řídit! Pražská kavárnická kafilerie ho za jeho zpěv v Kremlu sežere! Zmizí Nohavica potichu z České televize a Českého rozhlasu? Po Karlu Gottovi přichází další zpěvák, který “zradil” havlistickou pravdolásku!

Jaromír Nohavica se dnes stal druhým prominentním českým zpěvákem, který se dostal na černou listinu Pražské kavárny. Po Karlu Gottovi, který před několika dny odpálil rozbušku na Českém rozhlasu 2, když o srpnu 1968 prohlásil, že byl dohodnutý mezi USA a Sovětským svazem [1], přichází další jobovka pro havlistickou frontu v České republice. Protěžovaný, velebený, uznávaný a oceňovaný písničkář č. 1 v Česku a hlavně na Moravě, Jaromír Nohavica, sedl na letadlo, odletěl do Moskvy a dnes 4. listopadu 2018 si přímo v Kremlu převzal od prezidenta Ruské federace Vladimir Putina prestižní Puškinovu cenu [2]. Medaile přistála Jarkovi na hrudi přímo z rukou ruského prezidenta. A co se začalo dít potom, to raději česká média neuvádí, takže to uvádí náš údajně “proruský a dezinformační” Aeronet.

Vladimir Putin a Jarek Nohavica v Kremlu. Šok pro kavárnu v Praze.

Server iDnes.cz přinesl video z ceremoniálu, ale pouze jako doprovodný materiál k článku, bez potřebného překladu Nohavicova projevu v ruštině. Proto vám Aeronet přináší nahoře video s českými titulky. A je zcela jasné, proč česká mainstreamová média raději nerozebírají obsah krátkého projevu. Jaromír Nohavica totiž na závěr svého krátkého zamyšlení u řečnického pultu v korunovačním Carském sále v Kremlu uvedl, že když člověk čte písně a básně jiného člověka, stane se součástí jeho duše a nestane se tudíž nikdy jeho nepřítelem. Dokáže pochopit jeho myšlení z lidské stránky, zbaví ho to veškerých ideologií a předsudků. Tím doslova Jaromír Nohavica hodil rukavici pod nohy nejen evropským a americkým politikům, ale především české vládě a těm, kteří by nejraději s Ruskem rozpoutali válku.

Jarek Nohavica je alternativec na pěvecké scéně se vším všudy, s názory i postoji. Havlisté ho vůbec nepochopili

Tento vzkaz míru je natolik zásadní, protože přichází v době naprosté fašizace a šílené protiruské hysterie v celém západním světě a je pikantní, že to je právě Jaromír Nohavica, de facto Karel Gott mezi českými lidovými písničkáři, nejuznávanější muzikant z ulice, pokud bychom měli použít tento příměr. Jistě si vzpomínáte, že Jaromír Nohavica nazpíval i píseň “Pane prezidente”, která byla určena Václavu Havlovi v trochu ironickém autoportrétu samotného zpěváka, kde vtipně zkritizoval naivitu lidí.

Ti se obracejí k Václavu Havlovi s naprostými maličkostmi, jenže Václav Havel měl jiné starosti, s celou tou planetou, a vůbec fšecko. Píseň určitě znáte, nebo jste ji slyšeli. Tento song je často interpretován Havlisty jako oslava Václava Havla, jenže to není pravda, je to ironie a kritika, skrze kterou popisuje procesy v ČR po roce 1989, zdražování, vyhazování lidí z práce, řádění zbohatlíků jako na Klondiku. Viz. video z YouTube kanálu jistého fanouška Václava Havla, který píseň nejen nepochopil, ale dokonce k hudbě přidal slideshow obrázků Václava Havla ve společnosti Krvavé Madly a amerických neoconů. To prostě nevymyslíš.

Mnoho havlistů po dnešním dni se probere a zažije procitnutí, protože jednou z největších trapností je situace, kdy někdo nepochopí básníka, nebo písničkáře, co vlastně svým textem chce sdělit. Jaromír Nohavica dlouho proplouval folkovou scénou jako ten, který si nikdy nezavdal s politikařením, i když jeho písně často ironizují politické a společenské vlastnosti a nectnosti, jenže řev, jaký se ozval z mainstreamu před 2 týdny, když se provalilo, že Jaromír Nohavica dostane Puškinovu cenu v Kremlu, nebere konce. Americký časopis Newsweek se ostře obul a opřel do Nohavici slovy, že pokud zpěvák cenu převezme, stane se užitečným idiotem Kremlu [3]. Z havlisty obdivovaného a glorifikovaného zpěváka se prakticky přes noc stal vyvrhel, svatokrádežník a znesvětitel odkazu Václava Havla a média v ČR jsou v šoku a vztekem bez sebe. Začínají se hledat chyby na zpěvákovi, analytici na ČT mudrují, kdo přeprogramoval a naočkoval Jaromíra Nohavicu proruskou propagandou.

“Pravda a lež” od Nohavici je apelem nejen na stav dnešního českého zpravodajství v médiích

Hlupáci z kavárny, Kavčích hor a členové kafilérních spolků nepochopili nejen Jaromíra Nohavicu, oni nepochopili celou jeho písničkářskou dráhu a éru. Představa, že písničkář složí písničku o prezidentovi totiž ještě neznamená, že je to oslavná píseň. Jaromír Nohavica už dlouho vysílá lidem signály, co si myslí. Byla to nejen píseň o prezidentovi, ale i píseň o pravdě a lži, o šatech pravdy, kterou nosí lež, která se tím stává pravdou, zatímco pravda je špiněna, vláčena ulicemi, plivou na ní a pomlouvají ji.

Dnes píseň vyznívá jako alegorie na zpravodajskou alternativu a mainstream, pravda a lež. Málokdo tu píseň z mainstreamu pochopil a ví, kde má svůj původ. V Rusku! Jde totiž původně o ruskou píseň. Pravdu a lež (Притча о Правде и Лжи / Ложь и Правда) nazpíval Jaromír Nohavica už v roce 1990 na své album “V tom roce pitomém”, ale teprve dnes nabývá na významu. Autorem této písně je ruský skladatel Vladimir Vysockij a do češtiny ji přeložil Milan Dvořák [4].

Nohavicova tvorba má nadčasový přesah a na rozdíl od jistých zneuznaných popěváčků typu pana Hutky a dalších totiž zůstane Jaromír Nohavica symbolem protestu, a to především protestu proti tomu, co se děje dnes a po roce 1989. Právě píseň Pravda a lež je tak dalším songem, který havlisté nepochopili a dokonce na YouTube oslavují píseň jako oslavu Karla Schwarzenberga a jeho pravdy, i když jde o ruskou píseň. Nu što, éto děbily! Posuďte sami.

Jaromír Nohavica zazpíval při projevu dvě fráze z písně “A je mi líto” od ruského písničkáře Bulata Okudžavy, ale jeho zamyšlení o duši na konci projevu opět obsahovalo zakódovaný jinotaj určený především českým politikům, protože když lidé budou více číst ruské pohledy a ruské zprávy, dokáží i lidé na západě pochopit, proč Rusové brání svoji zemi, proč se nechtějí podvolit západní nadvládě a tzv. západním hodnotám. Když lidé čtou, dokáží pochopit myšlení a souvislosti druhých, dokáží proniknout do duše národa a pochopit ho. A popravdě, kolik politiků nebo i umělců se dnes snaží pochopit kulturu a souvislosti národa, ze kterého písně nebo i politické projevy pocházejí? Lidem na západě se nasazuje psí hlava za to, když čtou alternativní servery, které jako jediné se snaží přinést transcendenci mezi západem a východem a vykreslují potřebu spolupráce a pochopení mezi národy v zájmu zachování míru.

Karel Gott a Jaromír Nohavica se stanou novými majáky pravdy v ČR a současně vyvrženci havlistické fronty

Ještě nikdo nevybudoval mír na pilířích války, zbrojení, ideové hysterie, nasunování zbraní k hranicím oponenta a umlčováním opozice. Vidíme však určitou naději v tom, že v České republice se začínají lidé probouzet a v čele těchto procesů jsou lidé jako Karel Gott, jednička pop music a Jarek Nohavica, jednička folkové scény. Znovu se ukazuje, že jsou zpěváci a zpěváci. Elita se etabluje sama, elita nepotřebuje souhlas nebo schválení, elita vychází z principu hodnotového ukotvení, které si drží svoji hodnotu bez ohledu na čas a prostor. Právě proto jsou písně Karla Gotta nesmrtelné a nadčasové, stejně jako se jimi stanou písně Jarka Nohavici. Pravda se v Česku blyštivých šatů zatím ale nedočká. Jarek Nohavica převzetím medaile v Kremlu se stane stejným nepřítelem havlistické fronty a spřátelených médií, jako je nepřítelem již Miloš Zeman nebo servery alternativy. Je skvělé vědět, že máme v Česku bardy, kteří se nebojí za pravdu bojovat. Není to mnoho, ale je to dobrý signál a vzpruha.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Zdroj videa: iDnes.cz [5]

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
tovizejo
Návštěvník
tovizejo

Jarek měl v sobě vždycky kompas ukazující na stranu dobra a pokroku. Myslíte, že teď Hutka složí o Putinovi písničku? Neměl by mu o ni někdo napsat??

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Zdravím Vás. Zase jste slavní, viděli jste? Kde Vy berete peníze na tu reklamu?!? 😀 A navíc od takové osobnosti jakou je Jakub Janda z Evropských hodnot. Nedávají Vám je ruští agenti Gott s Nohavicou? 😉
https://stars24.cz/celebrity/ceske-celebrity/5984-karlu-gottovi-regulerne-hrablo-pry-siri-nehorazne-lzi
Vyčítá tam třeba našim zpěvákům, že zpívali s Alexandrovci. Pro mě by to byla pocta, protože to je (?byl) vynikající hudební útvar těšící se mezinárodně velké úctě.

Jan Čáka
Návštěvník
Jan Čáka

Čtenářka: Taky mě to napadlo jestli ty Evropské hodnoty nejsou nějaká parodie někým řízená.
Parodie na opozici.Těžko říct. No pár těch pražskejch zabedněnců co neznají nic jinnýho než škvár Respekt jim to možná ještě žere ale zbytku národa to příjde opravdu směšný.
Pro Jakuba Jandu a spol co je pravicovejší víc než ODS tak už jsou fašisti….
No říkám si co by jsme si bez těchto bláznů počali…nahrávají nám do karet.Mnohem nebezpečnější jsou piráti,TOP09 a někteří z lidovců a socanů co skutečně poškozují naší republiku.

pipo
Návštěvník
pipo

a do tretice Ivan Mládek:
Ivan Mládek – Sametová revoluce byla iniciovaná KGB a StB
https://www.youtube.com/watch?v=9byXOZ7yoT0

Ivan Mládek: “Když něco řeknu o Havlovi, zcenzurují mě ”
https://www.youtube.com/watch?v=LyDhB_4mQ9U

Jan Čáka
Návštěvník
Jan Čáka

Také blahopřeji Jarkovi Nohavicovi.
Je smutný že část české společnosti těm protiruským sráčům stále ještě věří.Co pak nejsme slované? Co pak budeme v té nepříjemné EU a ještě nepříjemnějším schenghenském prostoru na furt?

erika
Návštěvník
erika

-“e l i t a vychází z principu hodnotového ukotvení, které si d r ž í s v o j i h o d n o t u b e z
o h l e d u n a č a s a p r o s t o r”.
Myslím, že tento citát objasňuje všetko. Sú pravé hodnoty a sú hodnoty, ktoré nám podsúvajú ako pravé.
Záleží na miere nášho poznania, ku ktorým sa prikloníme.
Sú ľudia, ktorí svojim prejavom vstúpia do nášho vedomia navždy, ale neostávajú len tam, presúvame ich do svojho srdca. Jarek Nohavica k nim jednoznačne patrí.
Kde vstúpi, tam to rozsvieti.
Teším sa z ocenenia, ktoré dostal v Rusku, od V. V. Putina, ktorého si vážim najviac zo všetkých žijúcich politikov sveta. Radosť z ocenenia od takého človeka poteší iste mnohonásobne.
Je to česť pre všetkých ľudí v ČR, ktorí si cenia tých, čo prinášajú mier, porozumenie a spoluprácu medzi národmi sveta.

konzerva
Návštěvník
konzerva
ZenSho
Návštěvník
ZenSho

Jarkovi, panu Nohavicovi Blahopřeji!

Je to mimochodem Baníkovec, což snad každý ví.

Rád chodí na kávičku do novodobého chrámu Futurum, pro každého z nás je velké potěšení ho tam pouze zahlédnout a tím, že zná baníkovce, tak se vždy tak laskavě usměje … 🙂

Je to Ostavák jako c*p, stejně jako já a jsem za něho rád! 🙂

Pijack
Návštěvník
Pijack

To jsem se včera u čt24 nasmál až mi praskla málem bránice, když moderátor několikrát zdůraznil, že se kamarádí s Okamurou. Zjevně chtěl využít situace a Okamuru shodit před veřejností, že je taky Putinovec 🙂 No ten hudební “kritik” Černý ze sebe soukal dokonalé geny horlivého svazáka padesátých let, když jako svého kamaráda v zájmu Bruselské korektnosti odsoudil po politické linii. To už jsem se válel po zemi 🙂 Bože, co tady žijí za vocasy !?

Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

Děkuji za vysvětlení. Trochu mi to připomíná Werichovo “co čtenář, to blbec”. Soudě podle příspěvků…, inu, každý máme v hlavě něco.
Proč se tak čeští političtí aktéři bojí vlivu Ruska…? V Rusku, jakási oblastní ministryně pro cosi prohlásí, že je schopna žít se 3000 rubly na měsíc (ona sama je milionářka) a druhý den už není ministryně, páč je z vlády vyhozena. V Česku jakási quasipolitička kvičí, že důchodcům stačí na měsíc 1000,- Kč a kvičí dál a dlouho ještě kvičet bude… Inu, v právní státě všechno podle práva… a do důchodu to vydrží, snad i dlouho přes důchod…

Příklad z Česka se zubními plombami. Zubaři rovněž unisono kvičeli jako podsvinčata, že za obyčejnou plombu se musí platit 400,- Kč… To neprošlo. Kde se vzal, tu se vzal dózovaný amalgám… Výplody zdravotních pojišťoven…, to je něco mezi Chytrou horákyní a hloupou havířkou. Takže v Česku musíte být buď zloděj nebo idiot, a naopak, nechcete-li být idiot, musíte být zloděj…

V Moravských Budějovicích se nějak často vraždí. Kdosi napsal, zde bych žít nechtěl… Ono se tudy nedá projet ani na kole… Nejoblíbenějším slůvkem je “prdel” – prosím nemazat. Zeptejte se statné padesátnice na cestu, pošle vás do…, zeptejte se na zboží, prodavačka středního věku odpoví “mám toho čtyři pr…”.
Hrubost, sprost´áctví, podlost, zákeřnost… To je koření zdejšího života. Nechápu NASA, jak courá vesmírem a hledá mimozemšťany, když si stačí koupit jízdenku a zajet sem… http://www.alekus.rajce.net

charon
Návštěvník
charon

Kua.
Nohavico.
Procti PSM, tam je jasne napsano ze vsechno rozdelovat, NE SPAJET!!

Pijack
Návštěvník
Pijack

Zavražděný Kuciak byl v Německu oceněn 🙂 Tak jasně, když je to Německé vyznamenání, tak je to politicky správné, ale jak jde o Ruské vyznamenání, tak je to politicky ohavné. Nestačím se smát 🙂

Jan Čáka
Návštěvník
Jan Čáka

Jak se říká to je ti platný jako mrtvýmu zimník.Tomu Kuciakovi je to vyznamenání asi taky platný jako mrtvému zimník.:)