VIDEO: “Jak zabezpečit dlouhodobý rozvoj” – ruský dokument

VIDEO: “Jak zabezpečit dlouhodobý rozvoj” – ruský dokument

Ve svém posledním článku (zde) jsem v jeho závěru zdůrazňovala, že nejdůležitějším procesem, který Globalisté (GP) v současnosti řeší, je ukončení tzv. nekonečného růstu a jeho nahrazení tzv. udržitelným růstem. A že právě tato idea je spojovací nitkou 1) ukončování moci Západu (jejich Pax Amaricana) a předávání moci Číně (naplno spuštěné vznikem čínské AIIB v roce 2015 – více zde) a 2) předávání blízkovýchodní moci Íránu-čínskému spojenci a ukončování blízkovýchodní moci Saúdské Arábie-spojence USA).

V jiném smyslu jde ještě o to, že dosavadní západní moc má ustoupit ve prospěch projektu Euroasie a v ekonomickém smyslu projektu Nová hedvábná stezka. Většinově převládá názor, že Euroasie zákonitě znamená dominanci Ruska, ale skutečnost je taková, že má jít o dominanci Číny ve spojení s Íránem a že Rusko nadále zůstává v pozici, že ať ze Západu či z Východu, stále jde jen o jeho zdroje, což pro Rusko znamená, že stále zůstává v pozici toho, kdo se musí bránit, tzn. v pozici, na které se za tisíc let jeho existence nic nezměnilo.

“Udržitelný růst” podle Globalistů (GP) – nejde jen o jinou podobu “babylonského růstu”? 

Co se ale jednak změnilo je, že Rusko za uplynulých tisíc let, kdy odolalo všem snahám o jeho zotročení/rozkradení, nikdy nebylo v tak silné pozici, jako právě v době, kdy svět jeho zdroje potřebuje jako nikdy v historii (a proto mu jako nikdy nemůže odpustit, že na 1/6 planety žije jen 150 milionů lidí). A místo přistoupení na ruskou představu, že je ochotno se o své zdroje dělit, ale jakožto rovnocenný partner, stále trvá přesvědčení Globalistů (GP), že stačí ruský národ vyhladit na způsob Indiánů a otevřou se možnosti jako v době, když Kolumbus objevil Ameriku. Po marných pokusech přes Chazary, Švédy, Poláky, Osmany, Napoleona, Lenina a Hitlera však už je jasné, dnes by podobné válečné tažení na Rusko skončilo pouze jako celosvětová apokalypsa – už se totiž moc dobře ví, že Rus (Slovan) raději zemře, než aby někomu odevzdal svou zemi.

A právě ruské vlastenectví, které by v dnešní době moderních ruských zbraní mohlo vést až k celosvětové apokalypse, je tím aspektem, díky kterému Rusko může uplatňovat jiné představy o příštím fungování světa, než jaké si přejí Globalisté (GP). A tím se dostáváme k tomu, že jestli Globalisté (GP) mají své představy o “udržitelném růstu” a spojují je s Čínou a Íránem (a v souhrnu s euroasianismem a tím s neomarxismem), Rusko má své představy. A právě je o tom je vložené video. Může se jevit jako příliš idealistické, ale – necítí snad dnes už téměř každý, že svět potřebuje zcela nové a od základu proměněné ideály? Babylon byl údajně prvním pokusem o globalizaci světa – a jak víme, ten pokus se nezdařil, přesto se nepřestalo s jeho zopakováním a toto zopakování právě dovedlo svět na pokraj totální katastrofy. Záchranu může přinést pouze změna od samotných základů lidské existence a jediná země, která k tomu oplývá nejen dostatečnou silou, ale především moudrostí, je Rusko.

Video převzato ze zdroje zde

-Pozorovatelka-  28.06.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
gonoSS
Návštěvník
gonoSS

Rusové už téměř pokořeni byli za bačování agenta cia gorbiho a jelcinovské kliky řízené us departmentem. Jelcin si byl vědom, že dal Rusko do frcu, proto chlastal aby zahlušil vnitřní výčitky a asi zbytek jeho svědomí našel a prosadil Putina. Jinak by se pindosům povedlo to, a ruskýma rukama, co se nepovedlo napoleonovi a hitlerovi!
Netroufám si popsat co by se s Ruskem stalo, nebýt VVP, no vsadil bych své nové tenisky, že ropa by dnes nebyla pod 100 dolarů a plyn by byl taky násobně dražší. A nejsem si jist, že by ruský národ povstal a vyhnal své vrahy, když víme, že za jelciniády zemřelo několik miliónů rusu hlady a na nemoci, celé regiony byly vylidněny a průměrný věk šel strmě dolů! Teď už by angložid i po odstranění VVP neměl tak lehkou “práci” ,no byla by to pouze otázka technologie porobení a více času! Mladá ruská generace je “na tom” podobně jako i západní- konzum je first! A se vším všudy. Bohužel.

NoName312
Návštěvník
NoName312

Dobre odpoledne,

dekuji za dalsi clanek, ktery v jadru ma dobrou myslenku, ale je prehlcena – mozna pouze osobnim precitlivelosti – pocitem, ze:

1. Neco podobneho jsme uz cetli vicekrat, v jadru dobre myslenky, ktere jsou ale nedotazene, naroubovane na idealy ktere v praxi nemuseji vubec fungovat (viz. napriklad zkuseni manageri budou urcovat atd..) – cele spolecenstvi a jeho chvala 30 a 50 let v SSSR me jako Cecha pripada jako bych se vratil o 30 let zpet.
2. Ano, dnesni Rusko neni byvale SSSR, ale proc z neho delal raj na zemi? Proc proste k Rusku nepristupovat normalne s tim, ze kazdy ma sve zajmy a pokud se protinaji, tak si pomoci. Mame sve vzajemne vazby, tak je dale posilujme ale neidealizujme si nikoho, ani p.Putina a jeho Rusko,
temito jednostrannymi clanky totiz autor docili praveho opaku toho, ceho chce. Cesi se nedaji lechce zmanipulovat a pokud vidi tendencnost, nevyvazenost – kterou ja osobne tedy vidim – tak se naopak jejich mineni muze obratit uplne opacne.
3. Dalsi problem pak nasleduje, pokud jsou clanky takto z meho pohledu jednostrane, tak pak i objektivita autora je narusena – tj. p. Pozorovatelka a Rusko – jak mohu objektivne brat informace napsane v clanku, kdyz je me uz predem jasne kam povede cela pointa? On totiz Rusky zajem se vzdy nemusi rovnat Ceskemu zajmu ze? Viz. napriklad krades byvaleh naseho uzemi Podkarpatska Rus po druhe svetove valce a jeho pricleneni k SSSR – dnes Ukrajine.
4. Zdravotnictvi – vyborne navrhy, napriklad aby se medicina z dnesniho stavu, kdy se koren zdravotnich potizi neleci, ale jen potlacuji nasledky – nekonecni zdroj prijmu pro farmacii z leku – k smeru, kde by lekar a cela medicina opravdu cloveka lecila a vylecila atd.
5. Produkty at uz jakehokoliv sortimentu jsou postizeny stejne, vyrabi se tak, aby produkt mel nizkou zivotnost – idealne max. 5 let a pak hura koupe noveho. Zde je jasne patrne, ze tento smer dalsiho vyvoje vede jen k vycerpani zdroju, k nekvalitnimu zbozi atd.

Ve zkratce, mene propagandy vice objektivity. Chapu, ze p.Pozorovatelka ma svuj tabor(sve videni) za ktere bojuje a ktery propaguje, v poradku, ale za me by to chtelo miru, bez te pak jiz velmi malo ctenaru budou brat jakykoliv clanek vazne.

PS: V komentari jsou me osobni nazory a nikomu je nevnucuji, na p. Pozorovatelku neutocim, jen poukazuji na mozna rizika, jsem rad za kazdeho autora zde a za kazdy nazor.

S pozdravem
NoName312

Milan
Návštěvník
Milan

Děkuji za další mimořádně kvalitní článek od paní Pozorovatelky. Plně souhlasím s tím, že nikdy v našich (známých) dějinách nebyl tak velký hlad po ruském nerostném bohatství, jako je dnes. Taktéž souhlasím s tím, že Rusko nebylo nikdy v historii tak vojensky silné a odhodlané, jako dnes. Přeci jen se jedná o jadernou supervelmoc a připočteme-li k tomu typickou ruskou vlastnost, o které píše paní Pozorovatelka, tj. že Rus (Slovan) raději zemře, než aby někomu odevzdal svou zemi, pak je jasné, že o případný vojenský konflikt s ruskou federací může mít zájem jen naprostý blázen. Dlouhá léta mám kamarádku z Ruska, která však žije ve Španělsku, neboť miluje teplo a moře. Při mojí poslední návštěvě jsme se bavili na nejrůznější témata a přišla řeč i na případné napadení Ruska (nikoliv jadernými zbraněmi, ale řekněme třeba jako v Sýrii). Na to mi odpověděla, že by si koupila nejbližší možnou letenku do Ruska a okamžitě by odletěla ze Španělska. Na moji otázku proč, mi s naprostým klidem odpověděla “no přece bránit svoji vlast (zaščičať svaju rodinu). Podotýkám, že věk této ženy je cca 31 let. Marná sláva, Rusové to prostě přes všechny svoje chyby a povahové vlastnosti mají v krvi a jakmile je napadnuta jejich rodná vlast, dokáží se neuvěřitelně pevně semknout v jeden celek.

Již delší dobou ale přemýšlím nad jinou věcí…na blízkém Východě, resp. arabském poloostrově a zejména pak v Africe a Asii je obrovský populační boom. V roce 2050 nás má údajně být něco mezi devíti, někteří uvádí číslo i deseti miliardami obyvatel. Rok od roku dramaticky ubývá orné půdy, vody je čím dál méně, v Africe se poušť rok co rok rozšiřuje dále a dále na jih tohoto kontinentu. Vezměte si, jak jsou drancovány oceány, dnes už existují místa, kde je to natolik vydrancované lovem, že se ve vodě nemá co množit. Čistě teoreticky, i kdyby Rusko dalo k dispozici svoje nerostné zdroje, tak s tím, jak nám neustále narůstá populace, bychom si jenom koupili čas o nějakých pár desítek let. Tak jako tak bychom svoji rodnou planetu zplundrovali, doslova vyžrali. Ruské lesy bychom vykáceli jako v Amazonii, po vodě by se jen zaprášilo (viz nedaleká Čína a její průmysl), ropa, uhlí, plyn, to vše bychom spotřebovali. A já se ptám, co pak ? Planeta není nafukovací a žádnou druhou nemáme. Jaká je pravděpodobnost, že se významná část lidstva vzdá rodičovství a prostě nebude mít za svého života děti (kvůli budoucímu přelidnění a s tím spojeném drancování planety) ?

Často si říkám, co se musí konečně stát, aby se lidé probudili z letargie ? Válka ? Citelný nedostatek vody, jídla, úrody ? Připadne mi, že se pořád máme příliš dobře na to, abychom radikálně přehodnotili svůj styl života. Nechci ani domýšlet, co se stane, až budou chtít lidé v Číně a Indii žít stylem průměrného Američana nebo Evropana, to bude americký sen utržený ze řetězu. A opět se oklikou dostáváme k plundrování a drancování planety…nějak mi připadne, že to nemá řešení. Nechceme to řešit, zatím se nás to bytostně nedotýká, nepociťujeme to, nebolí nás to. Co se sakra musí stát ? Pořád na to nejsem schopen přijít. Jaký na to máte názor ?

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Pane Milane – to co pisete je jen jedna strana mince. Ta druha skryta je daleko zasadnejsi. Je potreba si udelat poradek v tom, kdo vlastni ty “zasadni” spolecnosti, ktere tady na planete tezi, nebal bych se rici rabuji planetu (at jiz je to ropa, plyn, nebo kaceni destnych pralesu v jizni Americe). Dale kdo vlastni banky (ktere jsou nenasytne a jiz davno neplni ulohu pro kterou byly kdysi stvoreny). Pokud si budete umet na tuto otazku odpovedet, pak Vam bude zrejme, kdo ma zajem na drancovani a zotrocovani planety at jiz z nerostnych nebo lidskych zdroju. My “obycejni” lide na tom nemame sebemensi zasluhu (a zaroven ani vliv) – ovsem je nam “predhazovano” (tak jak to ted pisete Vy) ze bychom se meli uskromnit, popr. tridit odpad a podobne nesmysly. Dam Vam priklad na tom trideni odpadu – vlady povolili vyrobcum, aby misto ve skle produkovali vsemozne mineralky a napoje v plastovych lahvich, dnes de facto neni za plast zadna jina alternativa a to jen diky tomu ze “nekdo” dostal poradne “podmazano” aby to tak bylo schvaleno. Ja osobne bych si dal kupoval mineralku ve skle, ale to v obchode nenajdete. Ted co z toho plyne – stat schvalil produkci v plastech a po nas “obycejnych lidech” chce abychom to zadarmo vytridili. Budu tridit a zadarmo, protoze chapu, ze produkce tolika odpadu je opravdu spatna, ale hlavni vinik je stat (vlada), ze nemame na vyber. A ted si to vezmete v celosvetovem meritku – nadnarodni spolecnosti a jejich “pravi majitele” se nehodlaji uskromnovat, drancuji planetu a jeste maji tu drzost to v mediich prezentovat tak, ze si za to mohou “obycejni lide sami” a ze my “obycejni” bychom se jeste meli uskromnit. Je to porad stejne po generace – vladanouci trida “káže vodu” a sami piji vino. Takze sorry tohle jim zrat nikdy nehodlam. Nenechte se opit rohlikem.

Milan
Návštěvník
Milan

Děkuji za názor a odvětím opět otázkou: ok, dobře, budu tedy vědět, kdo drancuje planetu a komu všemu patří banky. A ? Když budu znát konkrétní jména a konkrétní firmy, tak co ? Přestane ono drancování ? Přestaneme se přelidňovat ? Budeme najednou ohleduplnější a šetrnější k životnímu prostředí ? Omlouvám se, ale nepochopil jsem pointu Vašeho příspěvku, nebo jen neumím číst mezi Vašimi řádky. Váš prst míří na viníky (banky apod., jak píšete), já se snažím nalézt řešení. Udělat si pořádek v tom, kdo vlastní zásadní společnosti na naší planetě a tuto rabují je jistě fajn, a ? Co potom ? Co navrhujete, až tyto informace budete znát ? Jaké máte řešení ? Jakou nabízíte v kontextu poznaného alternativu řešení ?

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Z naší pozice zadne reseni neexistuje. Je jen globalni celoplanetarni reseni.

Jajka
Návštěvník
Jajka

Musíme počkat, až se šelma udáví, jak už to tak bývá.

Rus
Návštěvník
Rus

No Jane , to jste trefil 🙂

Opravdu by to chtělo nějakou globální autoritu , která by zavedla něco podobného jako v Číně , tedy , politiku jednoho dítěte . Alespoň na nějaké období . Není přece možné , aby se inteligentní lidé množili jako zvířata , tedy nekontrolovatelně .

Jenže je tu otázka svobody , svobodné vůle , takže vznik globální autority (navíc moudré) je utopií . Každý má přece právo , množit se jak uzná za vhodné . Každý má přece právo uspokojovat svůj pud bez ohledu na následky .

Nikdo se neodváží v “demokracii” nařizovat lidem kolik mají mít děti . Na to by musel být autoritativní režim jako v Číně . NWO ! Jedna vláda , jedna politika , absolutní poslušnost ! Vyzkoušeno v Číně ? Nepřijde NWO nakonec z východu ? 🙂

Pokud nenastane globální rozumové řízení světa , pak dojde ke katastrofě . Zákonitě !

Zdroje dojdou , přemnožené lidstvo mravně klesne na úroveň zvířat ( jen mizivé procento lidstva si zachová mravní základnu pro svůj další reinkarnační vzestup ) a pobije se navzájem !!!

Paní Pozorovatelka zmiňovala “kali jugu” . Údajně , podle Tamilského kalendáře , začal věk “kali jugy” zhruba před 5 000 léty , a bude trvat zhruba 432 000 let . Černý věk !!! Vše se bude časem jen zhoršovat , i když i v tom černém věku budou období celkem dobrá . Něco jako časová amplituda .

Wenger
Návštěvník
Wenger

Kali juga netrva 432000 let. Je to nepochopenie skutocnej historie.

Vabio
Návštěvník
Vabio

@Milan
Jediný koho dokážete plně a přímo ovlivnit jste jen Vy sám … a pak již nepřímo dokážete ovlivnit sice cokoliv a kohokoliv, ale nejlépe se to vnímá na blízkých (rodina, kamarádi, dobří známí, spolupracovníci, …) … a čím lépe vhodněji žijete Vy (čím méně strachů máte v sobě, čím více se cítíte vnitřně spokojený, vyrovnaný, klidní, šťastný v průběhu každodenních 24 hodin) tím větší máte i pravděpodobnost (v podstatě reálnou možnost) ovlivnit svým příkladem to své okolí. Je to taková spirála a je jen na Vás, jak ji roztočíte (zda k vnitřní nespokojenosti a destrukci a nebo k tvoření a vnitřnímu štěstí).

Nemá cenu se ohlížet na druhé, okolí atd. v tom smyslu, že Vám něco neumožňují, brání, atd. … to jsou pouze vnitřní přesvědčení, kterými (tak jak je uvedeno v tomto článku v tom videu) Vás naočkovali.

Pokud chcete (nadneseně, ikdyž jen relativně) změnit svět, tak musíte začít v duchu toho videa u sebe … tj. změnit svoje vzorce podle kterých fungujete, aby to byly programy, které pomáhají Vám a přitom všeobecně pomáhají též.

Micanut
Návštěvník
Micanut

Reknu Vam jednu vec: vubec nechcete zit zivot prumerneho Americana…jsou to chudaci, zijici z vyplaty do vyplaty, vsechno na dluh, ziji v mentalni bubline ignorace, a to asi Tim zpusobem, ze cely svet podle nich vypada jako Mexico, ktere je samozrejme chude, takze si mysleji, ze SE maji I v te jejich bide stale nejlepe (oni SE ovsem ani nepovazuji za chude) Americkych zpusob zivota je pocit totalni nadrazenosti vsemi zivemu kolem nich, necitelnost k prirode, falesnost a jim typicka, zvlastni arogance. Samozrejme tim nemyslim 100% populace – ale takovych 95% spada do toho kruhu. Je to “narod” nemocnych lidi, at uz z prejidani hnusnym jidlem, ci sypanim pilulek a samozrejme velmi rozsirenou zavislosti na nejruznejsich drogach, at jsou to farma tabletky nebo ilegalni drogy, a velmi rozsireny alkoholismus. Kdyz jsem kdysi cetl knihu Ctvrty obratel, pripadlo mi jako x-nactiletemu frackovi popisovani zivota v SSA prehnane (kniha humornym zpusobem popisujete zivot v America v prvni polovine 20. Stoleti), ovsem NIC me nemohlo pripravit na kulturni sok, kterym jsem si zde prosel, a nutno poznamenat, ze jsem si nikdy nezvykl (oproti tolika jinym Cechum, kteri sem prisli). Tolik lidi SE vzhlizi v America, a mylne…..

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

“Co se sakra musí stát?” Úplně stačí, když se svět sjednotí v rámci OSN tak, že bude naplněn program OSN, který je specifikovaný v článku: “Sedmnáct cílů udržitelného rozvoje (SDGs)” – http://miloslav7.blogspot.cz/2015/10/cile-udrzitelneho-rozvoje-sdgs-fakta.html

mantid
Návštěvník
mantid

Stephen Kevin Bannon a Alexander Emerick Jones.

Chtěl bych pana VK či administrátora požádat, zda by někdy přišlo v úvahu pro čtenáře vašeho webu napsat třeba i velmi krátký článek o těchto postavách – kde stojí, o co usilují a kdo stojí proti nim. Na hrozbu flame se prosím vykašlete. Jste alternativa – aktuálně pravděpodobně nej alternativa v ČR. Alternativa je od toho, aby předkládala informace bez obalu, bez kompromisů a bez ohledu na to, zda se to někomu líbí nebo nelíbí.

Předem moc děkuji.

PS: Mimochodem, dejte si prosím pozor. Pozorovatelka je člověk Globalistů (GP).

VladimírV
Návštěvník
VladimírV

Vaše PS jen tak mimochodem někoho zásadním způsobem obviňuje … a bez důkazů, vždyť o nic nejde. Jste hnůj…

mantid
Návštěvník
mantid

@ VladimírV:

Obviňování nálepkou GP je zde ve velké módě :o) A když mohou druzí, mohu přeci i já. Nebo ne? Pokud ne, tak to trochu zavání diktaturou, což je vždy nebezpečné (zvláště na alternativě), ale zároveň by mě to ani nepřekvapilo – v tomto konkrétním případě.

Co se důkazů týče, máte důkaz, že mé PS není pravdivé? :o)

A hnůj? To je slabé. vy z Kazatelka klanu přece míváte mnohem pestřejší slovník :o)

Vabio
Návštěvník
Vabio

@Mantid
“A když mohou druzí, mohu přeci i já.” Toto je velmi nešťastné/nevhodné/hloupé myšlení.

Příklad: Když všichni budou skákat z okna, tak Vy skočíte taky (přeci můžete, že). Nebo budete chápat, že je to pitomost a dělat to nebudete?

mantid
Návštěvník
mantid

@ Vabio:

Chlapče, zatímco zde chabě teoretizuješ o skákání z okna, já poukazuji na reálnou, pravidelnou, ( a jak vidno pod novějšími články ) stále probíhající virtuální diktaturu. Nemusí se ti to líbit a nemusíš s tím souhlasit, ale vytrháváním vět z kontextu pravdu nezměníš. Nehledě na to, tvůj příklad se skákáním z okna byl dost nešťastný až hloupý. Existuje nespočet situací a okolností, kdy davové skoky z oken jsou rozumnější, než zůstat na místě u toho okna. Prober se už.

Vabio
Návštěvník
Vabio

@Mantid
Myšlenka(y) je stále v obecné rovině funkční/platná. Její obsah stále platí. Bez ohledu na situaci, ve které je daná myšlenka realizována (=projde myslí/hlavou).

Takže i když ji vytrhnu z kontextu, tak stále platí její obsah. Když ji zasadím do zcela odlišné události, tak stále platí její obsah. Stále je to to samé, tj. nic neměním na myšlence jako takové … pouze jí měním kulisy, tj. situaci.

PS
Familiérnostmi jako “Chlapče” či “tvůj příklad” ztrácíte úroveň.

mantid
Návštěvník
mantid

Jasně, takže myšlenka skoku davu z okna hořícího domu do záchranného nafukovacího polštáře hasičů je pitomá, protože je stále v obecné rovině funkční/platná. její obsah stále platí (viz. Příklad: Když všichni budou skákat z okna, tak Vy skočíte taky (přeci můžete, že). Nebo budete chápat, že je to pitomost a dělat to nebudete?).

Inu, možná familiérnostmi ztrácím úroveň, ale aspoň svými nevyžádanými radami neohrožuji životy druhých. Mistře, já smekám, tohle jeden nevymyslí. Víš co, zahoď knížky a vyjdi mezi lidi na čerstvý vzduch. Pak možná i pochopíš, proč je tvé teoretizování a mudrování v obecném konceptu více ke škodě, než užitku.

Tímto to uzavírám – nemá smysl se tu vypisovat s klukem, co se naučil věřit, že to nejdůležitější v životě je emoční otupělost. Přeji hodně štěstí s ostatními diskutujícímu (no a jim vlastně také).

Vabio
Návštěvník
Vabio

@mantid
Pokud to štěstí přejete opravdu od srdce, tak je to fajn a díky za to.

Vabio
Návštěvník
Vabio

@Mantid
Každá myšlenka je sama o sobě neutrální. Pouze to, to jaké emoce si k ní přiřadíte z ní dělá pak tu co vám pomáhá či tu, co Vám škodí.

Pokud skáčete z okna, abyste se zachránil (tak jako ostatní), tak je to fajn, pokud plivete (protože ostatní také plivou), tak …. to má prostě jiný náboj a tedy i působení.

Howgh.

Jaris
Návštěvník
Jaris

No, je to takovy “catch22”. Rusko za socializmu bylo chude jak kostelni mys. Vsichni vime, ze tam byl chronicky nedostatek potravin a jinych dulezitych veci k zivotu. Ruske vyrobky vypadaly oproti zapadnimu zbozi, jak za krale klacka. (Jeste vlastnim humpolacky neopracovany mlynek na maso se znackou Sdelano v CCCP). V kapitalistickych zemich bylo vseho dostatek a rozhodne tam nebyla ona zravost spotrebniho zbozi, jak to vidime dnes. Vyrabely se tam kvalitni a krasne veci, ktere neco vydrzely, ne jako dnes, kdy se musi napr. pracka nebo auta obnovovat kazdych par let. Vsechny novodobe vyrobky jsou umyslne delany s kratkou zivotnosti, aby byla prace a lidi byli nuceni koupit si novejsi model.
Neumim si predstavit tento dnesni spotrebni mor v Africe nebo v Indii ci Cine. Afrika je stale neoficialne v podruci EU a US, takze je drzena zkratka. Na jednu stranu jim “pomahaji”, ale ve skutecnosti jim jde o nerostne bohatstvi. Kdyz se Gadafi pokousel o samostatny rozvoj africkeho kontinentu, vime jak dopadl.
Cina s Indii maji slouzit jako velkovyroba vseho mozneho za mrzky peniz, takova velka tovarna pro zasobovani sveta. Opet jim nebude dovoleno nejak zvlast zbohatnout. O to uz se tamti nahore postaraji. Je to smutne, ale balance mezi chudym a bohatym zde nikdy nebyla a nebude za takoveho systemu v jakem zijeme dnes.

Kareel
Návštěvník
Kareel

Doporučil bych Pozorovatelce výlet do Ruska, ať se probere z těch vlhkých snů o ruské moudrosti. Letenka stojí par korun, ale chápu, že nechce přijít o iluze:)

Janaz
Návštěvník
Janaz

Predstav si, že v Rusku boli aj iní a aj niekoľkokrát. To, že podobné priťahuje podobné, je dávno známe, takže ak si tam stretol hlupáka alebo vychcanca, hovorí možno viac o tebe ako o Rusku. Ak si tam vôbec bol. A ak si si nevšimol, alebo nechcel, tu sa píše o múdrosti národa a jeho politiky a nie o IQ jednotlivých obyvateľov. Ale to by si nesmel trollovať, že?

mantid
Návštěvník
mantid

Rusko je země jako každá jiná, záleží na lokalitě. Někde vás přivítají a pohostí, jinde vám rozbijou držku, okradou a zabijou. Takovéto idealizování nemá ve své podstatě zdravé jádro. To, že se např. oprávněně vyzdvihují klady prezidenta Putina a přehlíží se mnoho sraček okolo je jen ideologické vzhlížení k neexistující představě dokonalosti.

Jak už řekl VK, nic není jen černé nebo jen bílé.

Milan
Návštěvník
Milan

V kterékoliv zemi na naší planetě máte dobré a špatné lidi, nelze generalizovat. Idealizovat si jakýkoliv stát je nesmysl. Zabít vás můžou kdekoliv, pohostit taktéž.

Kareel
Návštěvník
Kareel

Hele, pobývám tam pravidelně a potkal jsem se tam se spoustou lidí. Zkus si tam zaletět taky a udělej si vlastní názor, ať jenom nepapouškuješ, co si někde přečteš nebo Ti někdo nakuká.

VladimírV
Návštěvník
VladimírV

Karlee, nechci s vámi diskutovat o ruské moudrosti ani o vašich idiotských představách vlhkých snů
Pozorovatelky. O výjimečnosti ruského národa svědčí už jenom fakt, že na vzdory tisícileté snaze o jeho genocidu stále žije a navíc je silný. Kéž bychom mu alespoň po kolena sahali. Bohužel, nesaháme. Příliš vysoké procento českého slovanského národa zdegenerovalo do vaší podoby.

Kareel
Návštěvník
Kareel

Ach jo Vladimíre Tobě bych ten výlet taky doporučil, pokud by si netrefil na letiště dá se tam dojet i vlakem. Pokud Rusům nesaháš ani po kolena, je to Tvůj problém a netahej mě do toho:) Já lidi posuzuju podle toho jací jsou ne z jakého národa pochází. Ty jsi třeba osel a je mi jedno odkud.

Wenger
Návštěvník
Wenger

Nepodcenujte sa. Nase dejiny boli napisane zhruba v 17. – 18. storoci a do dnesnej podoby “dopajcovane” v storociach nasledujucich. Do cca. 17. storocia si “ZAPADna kultura” vylamovala zuby na nas. Treba citat nielen alternativne media, ale aj alternativnu historiu. Vsetko bolo inak. Zial Pozorovatelka cerpe informacie z oficialnej historie, preto niektore jej tvrdenia stoja “na vode”.

dasa
Návštěvník
dasa

Doporučuji vám navštívit Petrohrad, nádhera, milí, hrdí a ochotní lidé, žádné výstřelky, ženy cudně a přitom velmi vkusně a moderně oblečené.Každodenní dlouhe fronty u Ruského muzea, lidé se zajímají o svoji historii, anglicky téměř nemluví, výhradně rusky!V Ermitazi rozebírá učitelka s dětma Picasa a Renoira,pro mě… velký zážitek!

Jan z Rokycan
Návštěvník
Jan z Rokycan

Pokud ma Rusko sve vlastni banky (rozumeno statni ve velke vetsine), sve vlastni ropne spolecnosti (statni), spolecnosti na tezbu zemniho plynu, uhli, sterkovny, piskovny, lomy (statni), dale svoji vlastni vodu vodovody a kanalizaci pak je porad svobodne. Nemyslim si ovsem, ze by tomu tak bylo. Vse je uz davno provazane ze zapadem – tudiz se postupne a plizive v poklidu vse vytezi a vyveze ven z Ruska, hlavne to ale nikde nerikejte a vsude piste, jak je Rusko svobodne.

kari
Návštěvník
kari

Nejsem sice ekonomka, ale myslim, ze nove sankce USA jsou uz zamerene na ruske banky, a jsou velmi tvrde. Tam je stoprocentne provazanost se zapadem . A myslim si, ze se ty sankce (nejsem si jista) , ale mohou se tykat i Gazpronu. To uz je ekonomicka valka, nemluve o fyzickem vojenskem obklicovani. Muze to mit drsnou dohru.

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Jen jsem chtel nastinit, ze to obdivovane Rusko neni tak nezavisle, jak je tady predkladano a honorovano. Je to stejne jako ve Vasem dome – pokud vlastnite pudu na nemz je postaven Vas dum a zahrada, suroviny, studnu, vodu, kanalizaci, energie – tak muzete mluvit o nezavislosti (castecne), pokud nevlastnite nektery z vyse jmenovanych (absolutne nejdzlezitejsi – nejzakladnejsi prvky nezavislosti), tak jste zavisla a jste v rukach toho, kdo Vam ten ktery produkt dodava.

Pokud se podivame pozorne na bankovni sektor v Rusku a kam to vse tece, tak je kazdemu jasne, ze o nezavislosti si muzou nechat zdat. Jeste jeden priklad bych Vam dal – jsou zde sankce proti Rusku to vsichni vime, ale kdyz se konaji nejake velke sportovni akce v Rusku, zadny bojkot nevidim – pritom vsichni vime, ze skrz tyto sportovni aktivity protece obrovske mnostvi penez.

Rus
Návštěvník
Rus

Někde jsem četl , že světové zásoby ropy , plynu , uhlí atp. vydrží max. 30 let ! Je to pravda ? Pokud je to pravda , pak , jak by bylo možné zajistit dlouhodobý rozvoj trvající staletí ? To by prostě nešlo .

Jedinou cestou by pak bylo objevení čisté energie zdarma pro každého z nás 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=rsuB-6-n-MM

Ta by ale teoreticky mohla nastoupit jedině po nějaké KRIZI , zhroucení “babylónské věže” . Dobrovolně se zcela jistě nikdo nevzdá zisků z prodeje ropy a plynu .

styx
Návštěvník
styx

daj “otrokom” energiu zadarmo a nebudu otrokmi. Energeticke zdroje su to, cim “elita” ovlada “poddanych”. Je jedno ci je to ropa, zemny plyn, uran, lithium alebo co.

xerox
Návštěvník
xerox

Rus … ropy je na světě tolik , že by mohl stát litr benzínu klidně 2 koruny …
na ropě jako na všem se živí armáda překupníků , je zatížená nejrůznějšími daněmi podobně jako cigarety , státy které jí těží uměle omezují denní těžbu už desítky let , aby vůbec měla nějakou cenu …
navíc nejnovější technologie snižují její spotřebu a to se bude samozřejmě prohlubovat …
bláboly že dojde v blízké době rozšiřují trubky , které neví která bije …

výkyvy jejích cen na burze jsou čistě spekulativní nebo politický … dřív stačilo , aby vyšla zpráva že v některé ropné zemi jsou problémy typu vyhození potrubí nebo stávky a cena letěla nahoru , dneska to vůbec nikoho nezajímá a s cenou to vůbec nehne …

viz nedávno katar kde státy kolem něho dělali divadlo a cena ještě pro jistotu na burze klidně spadla , dříve nemyslitelná věc … což jenom dokazuje , že možnost výpadku některé země jsou všichni okolo ochotni okamžitě v klidu nahradit … a ani se nezapotit …

Thom
Návštěvník
Thom

“IMG”https://s7.postimg.org/ghm9b5bnv/wp_ss_20170620_0001.png”IMG”

Rus
Návštěvník
Rus

Georgijské kameny

Trochu jiný pohled na téma dlouhodobého rozvoje . Zhlédněte video o georgijských kamenech , NWO, rosikruciánech , astr. , tajných společnostech , spiknutí proti lidstvu atp. Video je dabované .

http://www.dailymotion.com/video/xuk336_dekodovano-georgijske-kameny-dokument-2011-cz_shortfilms