Video: Hrob Ivo Stejskala, českého dobrovolníka na straně povstalců, který padl v...

Video: Hrob Ivo Stejskala, českého dobrovolníka na straně povstalců, který padl v boji s ukrajinskými fašisty

Video: Hrob Ivo Stejskala, českého dobrovolníka na straně povstalců, který padl v boji s ukrajinskými fašisty

Ivo Stejskal, učitel z Brna, který vloni odjel na Donbas a přidal se na stranu povstalců, byl zavražděn ukrajinskou tajnou službou [1]. Podle jiných zpráv a TV Nova však Ivo Stejskal zahynul v přímém boji s ukrajinskou armádou [2]. Video, které se teď objevilo na YouTube, ukazuje jeho hrob na úbočí slavné a památné mohyly Savur v Donbasu [2], spolu s dalšími hroby padlých hrdinů v boji proti ukrajinským fašistickým oddílům. Ve videu Jurije Kotěnka vidíme jednoduché sypané hroby s pravoslavnými kříži. Je nepochybné, že jednoho dne se Ivo Stejskal dočká nejvyšších státních vyznamenání České republiky za protifašistický boj na Ukrajině, za statečnost a chrabrost, ale na to si ještě budeme muset chvíli počkat, než dojde k pádu loutkového režimu, nejen v ČR, ale v celé tzv. západní Evropě reprezentované Bruselem.

[VIDEO] Rozhovor s pozůstalou sestrou Ivo Stejskala, Monikou Stejskalovou

Ihned po smrti Ivo Stejskala se vyrojila celá řada nechutných výlevů na mainstreamu, že byl blázen, magor a hazardér. Ne, nebyl nic z toho. Byl to člověk, který pro spravedlnost odešel nasadit svůj vlastní život do války, aby chránil civilisty a obyvatele na Donbasu před etnickým vyhlazováním ze strany ukrajinské armády. Čest jeho památce hrdiny, na kterého nikdy nezapomeneme.

– Administrator –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
brok
Návštěvník
brok

Pokud je v Rusku všechno v pořádku, tak proč se ruské etnikum z Ukrajiny neodstěhovalo zpátky do vlasti bez přispění ozbrojenců? 13 asi nebude dobré datum a nebo tomu nerozumím.

Banan
Návštěvník
Banan

Čest jejich památce, odvaze a obětování! Kéž bych měl aspoň zlomek z jejich odvahy.

Ilona
Návštěvník

Dobrovolníky z jiných zemí jsme měli – dva Češi a dva Rusové, moc fajn kluci. Čechy to, pravda v prvním boji roztrhalo. Šli jsme na průzkum bojem – podívat se na palebná stanoviště – a stáhnout se. Zhruba 150 metrů od nás stály dva pěchotní obrněnci (automobily) a na konci ulice «Grady». Dali jsme se podél řeky oklikou, zničili jsme jednu technickou jednotku, ale krytí obrněné techniky zlikvidovalo polovinu naší skupiny – dva Čechy a jednoho místního obyvatele, který nás doprovázel. Já vyvázl ještě se dvěma raněnými.

Čechům se chystají v Minusinsku postavit pomník. Jsou to skuteční hrdinové. Jednomu z nich střepina utrhla hlavu, a ten, kterému to utrhlo nohy, zalehl na granát, a když přišli Ukrajinci prověřit doklady, vyhodil do vzduchu sebe i celou jejich skupinu.

Rusové tam také byli, ale jsou to dobrovolníci, obyčejní kluci bez vojenských zkušeností, kteří se od nás ničím neliší. To, co se vypráví, že ruská vojska k nám vstupují, aby pomohla, je blbost. Nic takového se neděje. Co jsme zabavili z výzbroje, s tím bojujeme. Je nepochybné, že jednoho dne se Ivo Stejskal dočká nejvyšších státních vyznamenání České republiky za protifašistický boj na Ukrajině, za statečnost a chrabrost, ale na to si ještě budeme muset chvíli počkat, než dojde k pádu loutkového režimu, nejen v ČR, ale v celé tzv. západní Evropě reprezentované Bruselem. http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/

Vizionář
Návštěvník
Vizionář

Pro mě je podstatné, že tam vůbec nějací bojovníci z Čech a Slovenska jsou. Že se tam formuje jednotka. Že spousta lidí je ochotna nasadit svůj život v boji proti bloku války, destrukce a násilí. Navazují tak na tradici československých legionářů. Jenom prolitím krve na straně těch sil, které budou formovat budoucnost, si můžeme zasloužit právo žít důstojný život a mít vlastní stát. Tak, jako Čechoslováci bojovali na straně Ruska proti Rakousku-Uhersku nebo odcházeli z Protektorátu, aby bojovali na straně protihitlerovské koalice. Tehdy, i dnes, je situace pro ně nejistá. Pokud síly zla, které štvou k válce, skutečně tuto válku rozpoutají, je dobré vědět, že máme alternativy k tomu, abychom byli naverbováni do války a umírali za ty, proti kterým jsme se již dávno měli postavit. Oni to dobře vědí. A myslím, že tento polistopadový havloidní bordel skončí zde u nás jen tehdy, pokud zahraničí zformuje česko-slovenské legionáře, lidi ryzího charakteru, kteří v budoucnu dodají sílu tomu, aby naše země byla postavena z hlavy, zpět na nohy a poskytla lidem šanci na důstojnější a lidštější budoucnost.

legionar
Návštěvník
legionar

Srovnani s legionari je v tomto pripade zcela nemistne (spise je urazkou odkazu legionaru). Lepe vystihuje tuto pritomnost slovo zoldak. V kazdem pripade je skoda kazdeho lidskeho zivota, ktery je ztracen v nesmyslnem konfliktu.

Montisan
Návštěvník
Montisan

No to je totální blbost! To by teda byl “žold” – udržovací příjem menší pomalu jak u nás dávky:)) Tos rozesmál! To jsou leda naší zabijáci v Kosovu, nAfganistánu nebo vna Golanech či kam je náš hradní žoldák světoŽida zatáh:) Nicméně s těmi legionáři souhlas! Ti opravdu bojovali jen a zásadně za za naši vlast, ne za vlast jiných lidí! Mám lepší srovnání – interbrigadisté!! Tací co ocházeli před válkou do Španělska bojovat z heslem že “u Madridu se bojuje i za Prahu”. Dnes to platí dvojnásob! Jen místo Madridu je tu Doněck ….

Arghos
Návštěvník
Arghos

Za ten žold živili sebe a své zbraně, na víc není peníze. Takže žoldák ani náhodou.

xerox
Návštěvník
xerox

r.i.p.

marmaris
Návštěvník
marmaris

Je zde také nutné připomenout památku Vojtěcha Hlinky, který padl jako Ivo Stejskal 12. 8. 2014 v bojích u Miusinska nedaleko od města Krasnyj Luč na Donbase. Oba byli bojovníky 1. mezinárodní brigády Vostok. O jejich úmrtí podal jako první zprávu Oldřich Grund, vyznamenaný křížem sv. Jiří a osobní chladnou zbraní Igora Ivanoviče Strelkova. (Je vyfocen u hrobu I. Stejskala.).comment imagecomment imagecomment image

marmaris
Návštěvník
marmaris

Fotky hrobu Ivo Stejskala a jeho českého spolubojovníka, který jej spolu s jinými pohřbil u Saur Mohyly. Čest jeho památce!

comment image
comment image

xzden
Návštěvník
xzden

Nezavražidila je žádná tajná služba, padli v boji s přesilou ukrů když ztratili orientaci a vjeli jim neštastně “do náruče” u vesnice Mijusinck – kdyby je zavraždili “tajní” tak přinejmenším nemají hroby tam kde je mají..
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/exkluzivne-svedectvi-o-smrti-dvou-cechu-na-ukrajine.html

Putin
Návštěvník
Putin

tn. hovna. cz, děkuji, ale NE.

xzden
Návštěvník
xzden

ok. přepis z odkazu výše:
…..

Oldřich Grund – Ukrajina, Doněcko (27. srpen): “Vojta jel na náklaďáku ještě s jedním Čechem – Ivo Stejskal z Brna a ještě jeden. Zabloudili a vjeli do vesnice Mijusinck. Naproti nim vyjelo BMP2. Začalo po nich střílet. Kluci vyskočili schovat se. Na ústupu jim zničili kaťušu a asi 20 fašistů. No potom je rozstříleli fašisti z BMP2. Vojta umřel hned a Ivovi to utrhlo ruku a nohu. Byl živej, křičel bolestí. Fašisti ho potom zastřelili a ještě po něm přejeli.”

Oldřich Grund – Ukrajina, Doněcko (27. srpen): “Místní lidé je dali do rakve a pochovali je. Já tam jedu. Koupím náhrobní kameny. Dám tam fotky… Proč nepřijel? Všechno dělal po svým. Já nebudu mít klid, dokud ho nepomstím. Já je do zajetí živý brát nebudu, chcípáky.”