VIDEO: “Hej, Slované!”. A “Hymna ruských Slovanů”

VIDEO: “Hej, Slované!”. A “Hymna ruských Slovanů”

Ve dnech, kdy se situace z doby před WW2 opakuje jako přes kopírák (a kdy v těchto dnech opět posloucháme o oslavách konce války v Plzni a o americké armádě jako o osvoboditelce od fašismu) a kdy německý vliv v Evropě opět sílí a to na pozadí ústupu vlivu anglosaského natolik, že .Juncker svůj nedávný projev pronesl ve francouzštině s tím, že angličtina ztrácí význam (nic proti tomu, otázka ovšem je, kdy ji v Evropě nahradí němčina), vložila jsem úvodní video, ke kterému náleží tento text, cituji:

Hej, Slované je hymnická píseň věnovaná všem Slovanům. První verze textu vznikla v roce 1834 pod názvem Hej, Slováci. Melodie je odvozena od Mazurku Dąbrowskiego, který je až od roku 1926 polskou hymnou. Píseň sloužila jako hymna všeslovanského hnutí, jako státní hymna Slovenského státu a později i Jugoslávie. Slovensky se píseň nazývá Hej, Slováci nebo také Hej, Slovania, česky Hej, Slované, srbsky Хеј, Словени (Hej, Sloveni), makedonsky Еј, Словени (Ej, Sloveni), chorvatsky Hej Slaveni, bosensky Hej Slaveni, slovinsky Hej Slovani, polsky Hej Słowianie, bulharsky Хей, Славяни (Chej, Slavjani) a rusky Гей, Славяне (Gej, Slavjaně).

Ale teď to hlavní:

Píseň napsal slovenský kněz, básník a historik Samuel Tomášik během své návštěvy Prahy v roce 1834. kdy byl velmi pobouřen tím, že němčina je v ulicích Prahy slyšet mnohem více než čeština. Zapsal si do deníku:

… Pokud matička Praha, perla západního slovanského světa, se začíná ztrácet v německém moři, co asi čeká Slovensko, mou drahou vlast, pro kterou je Praha zdrojem duchovní kultury? Zatížen touto myšlenkou, vzpomněl jsem si na starou polskou píseň „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy“. Tato známá melodie vyvolala v mém srdci vzdorné „Hej, Slovaci, ešte naša slovenska reč žije“… Běžel jsem do svého pokoje, zapálil svíci a tužkou napsal do svého deníku tři verše. Píseň byla hotova v okamžiku. ”   Zdroj a text písně v různých jazycích zde 

Tolik k úvodnímu videu.

A vkládám ještě “Hymnu ruských Slovanů”, kterou jsem sice dohledala s polskými titulky, což je vzhledem k polsko-ruským vztahům paradox, ale jako mnohem podstatnější by v tomto případě měl být vnímám ten fakt, že už za první světové mnoho vojáků Rakouska-Uherska přebíhalo na ruskou stranu “jen” proto, že odmítali bojovat proti Slovanům…

V hymně jsou mimo jiné slova o tom, jaká to moc Slovany rozdělila tak, že i Bělorusové a Ukrajinci stojí proti sobě a myslím, že ta jsou dnes aktuálnější, než kdykoliv jindy. Ale že nakonec, jako už nejednou v minulosti, bude opět platit, že tak jako je neporazitelné Rusko, tak jsou neporazitelní i Slované, jichž je Rusko sjednotitelem a zachráncem (a ne náhodou Marx Slovany nazval “vzpupnou verbeží, kterou vyhladí jedině válka” – jen s tou verbeží se mýlil, protože verbeží jsou ti, pro jejichž zájmy svou ideologii vytvořil).

 

Vložená videa i text mohou vyznít xenofobně, kdyby – kdyby ovšem historie v minulosti už několikrát nepotvrdila, jak moc Slované leží světové moci (GP) v žaludku. A že je stále více zřejmé, že je to především proto, že od dob, kdy Chazarská říše utrpěla porážku od slovanského-ruského národa, nejde o nic jiného, než o to, jak slovanský-ruský národ pokořit (zlikvidovat na způsob amerických Indiánů a ala Hitler) a jeho území (zdroje) ovládnout. A v současné další vyhrocené světové situaci jde opět o osud Slovanů, tedy opět o osud ruského národa a Ruska. A opět za použití Evropy, tentokrát ovšem již nejen fašizované, ale i islamizované …. Ale tentokrát tak, že jde doslova o osud světa, proto větu, která se objevuje v závěru každého videa V.V.Pjakina “Zahyne-li Rusko, svět zahyne s ním” lze podat i jako “Zahynou-li Slované, svět zahyne s nimi”.

Ač se následující video může jevit jako propagační (a sama v něm vše neberu), přesto v něm vidím tolik  pravdy, že i to považuji za vhodné ke vložení:

Videa jsem chtěla vložit jen jako odkazy do diskuse, ale nakonec vkládám samostatně, ač téma je na článek.

Trocha humoru na konec

Při tom volnu mě napadlo přidat i video a la “Co na to Češi?” Vezmeme-li otázku jako parafrázi na známý soutěžní pořad, pak “top” odpověď je asi tady (tedy zatím ještě, ale už brzy i tomu bude konec – viz “Val, Bohušu, val a už sa nevracej“)

A tady ještě trocha humoru Putina (ač z roku 2014, tak věřím, že se stále platným doporučením: “Vysílat v tv kanálech USA”):

 

A zcela na závěr kousek seriozního optimismu z dubna 2017(s vírou, že nedojde k jeho použití i přesto, že USA pod záminkou dění v Severní Koreji budují antiruský “deštník” v Jižní, čímž vlastně obkličují Rusko): “Putin dal Trumpovi 270 sekund”:

 

-Pozorovatelka-  07.05.2017

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Leo77
Návštěvník
Leo77

Dobre tlieskam

vaclav
Návštěvník
vaclav

Mně se článek velmi líbil a zvažuji finanční příspěvek pro autora, v tomto případě autorku “Slovanství”. AE News moc děkuji a šefredaktorovi tleskám.

Slovan
Návštěvník
Slovan

Děkuji Pozorovatelko, výborný krásný článek.

alek
Návštěvník
Wenger
Návštěvník
Wenger

S clankom pekne rezonuje aj zaver, velmi zaujimavej knihy – Tajne dejiny Slovenska, Slovenov a Sloveniek. Pre uplnost radsej budem citovat:
Títo „projektanti evolúcie“ si s našími predkami zjavne nevedeli dať rady. Použijúc „odkaz“ Katarov, podľa ktorých zmyslom ľudského života na Zemi bolo povzniesť sa nad hmotu, možno v ňom vidieť snáď i obraz „bohanských“ náboženstiev. Katari sa zriekali všetkého, čo súviselo s princípom sily (pána materiálneho sveta), snažili sa dosiahnúť splynutie s princípom „láska“, ktorý považovali za ich skutočného Boha – odmaterializovaného, čistého ducha. Ľudia žijúci podľa takejto filozofie boli a sú nezotročiteľní, nemanipulovateľní, nepoddajní. Preto boli „uctievačmi hmoty“ vyvraždení a všetky podobné myšlienky sa stali pohanské a kacírske a kacíri končili spravidla na hranici. Naši predkovia smrťou pohŕdali, cudzí nás naučili smrti sa báť, zo smrti sa dokonca stal kult. Uctievame hmotu a smrť(ako výsledok deštrukcie hmoty), namiesto toho, aby sme si vážili lásku a ctili nekonečného slobodného ducha.
Skutočné dejiny sú o nezávislosti, o slobode, o inom svete, ako nám ho predostierajú súčasní zástupcovia „Rex Mundi“. Preto sú skutočné dejiny nežiadúce, tak ako nie je žiadúca reálna sloboda. Celé dejiny sú len záznamom boja „slobody“ proti „otroctvu“, sú výsledkom nekonečných bojov medzi západným technicko-materiálnym „atlantským“ svetom a východným duchovno-védskym „slovanským“ životom. Žiaľ všetky dostupné historické záznamy pochádzajú práve z dielní zotročovateľov, preto sú nejasné, neprehľadné a pre mnohých ľudí nezaujímavé. Tu je dôvod, prečo mnohým Slovenom nemajú čo povedať.
Koniec citatu.

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

2 Wenger : Děkuji za váš příspěvek .
Velice přesně napsáno a odpovídá to i na věčné otázky
Kdo jsme ,kam jdeme a proč .
Zrozením se materializujeme abychom okusili to otroctví hmoty ,
Smrt je nerozlučně spjata se zrozením a opětným osvobozením od hmoty .
To je jinak nezdělitelná zkušenost .
Náš čas je pouhopouhé prozatím .
Čas je jen lidské pojmenování “mezery” mezi zrozením a smrtí .
Touha po věčnosti je touhou po neexistenci času a návratu do bezčasí -věčnosti .
Tedy je touhou po setkání -návratu k Bohu -splynutí s nekonečnou Láskou .
Přiblížit se věčnosti prostřednictvím hmoty je nemožné .
Hmota je balvanem na nohou myšlenek .
Myšlenka je sama o sobě původem ve věčnosti .
Tím ,že ji vyslovíme je na okamžik vytažena z bezčasí -věčnosti do světa hmoty .
Proto jsou hlasatelé myšlenek tak nebezpeční .

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

„Tajne dejiny Slovenska, Slovenov a Sloveniek“ Copyright © Oskár Cvengrosch, 2014 , ISBN: 978–80–8079–204–6
… genetická studie s mapkami chromozomů velice dobře dokládá proč a kam jsou distribuováni muži s geny z Afriky ,
– na místa kde je nutné razantně přepsat genofond podle Kalergiho plánu .

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Nerad bych Vam bral Pavlino iluze ale cas je jen popis pohybu. Kde neni zadny pohyb tam neni ani cas. Pokud Vas zmrazime tak moc, ze ustane ve Vasem tele pohyb atomu a molekul, prestava pro Vas cas existovat. Nerozumime ani tomu, co znamena zivot a jak funguje, a Vy uz si troufnete popisovat to, co je po smrti, nebo pred narozenim. Nerikam, ze se mylite, mozne je uplne vse, ale pokud “tam” po smrti jak to pisete je nejaky pohyb a je mozno pojmenovat jaky pohyb byl drive a jaky pozdeji, pravdepodobne tam take existuje cas i kdyz mozna jiny nez tady u “nas”. Kazdopadne je to jedno, jednoho dne budeme umirat a dozvime se pravdu a jednoho dne skonci vesmir a snim i duchovni zivot a zase budete stat pred otazkou a co bude pak….

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Dnes je Den Vítězství pro Slovanské bratry v Rusku. 9.5.2017
Ve 27 městech bude pochodovat 90 000 vojáku, létat budou stíhačky a jezdit vojenská technika. Pořád si NATO, EU, OSN a SSa myslí, že přemohou něco co se chová jako lavina? Naše malilinkatá zemička se musí rozhodnout jak se bude chovat k Rusku. Jelikož ono je náš soused žádná Emerika.
Čest všem padlým v II světové válce.

Lostris
Návštěvník
Lostris

https://youtu.be/R9pynXAD2hM
Nádherný chorál Slovanská bouře od Daniela Landy ….slyšte slyšte píseň o tom jak jsme zapomněli na vlastní kmen

alek
Návštěvník
alek

Proboha, jak můžete tahat mezi vlastence Janečkovy (Sorošovy) poskoky ???
Landa bude za prachy klidně i kvokat, což konečně už předvedl

Rus
Návštěvník
Rus

Tak ta píseň „Žít“ je opravdu dojemná . Chytá za „srdce“ ! … Pěkná práce .

Úplně si dovedu představit , že stejnou píseň by dovedli nazpívat třeba Slovenští Romové , nebo migranti z Afriky . Dojalo by mne to úplně stejně , zvlášť , kdyby přidali obrázky hladovějících dětí .

Paní P. , nechala jste se unést ?

gabreta
Návštěvník
gabreta
Tom
Návštěvník
Tom

No ty písně jsou kýče jak biče. To nemůže poslouchat nikdo s trochou vkusu.

mantid
Návštěvník
mantid

@Tom:

Vida, z experta na pravopis se nám Tomáš jedním skokem stává znalcem hudebního vkusu.
Hele Tome, že tebe v dětství moc tahali za pindíka a on ti už nedorostl, viď?

Tom
Návštěvník
Tom

Děkuji za brilantní analýzu vývinu mého penisu, již dlouho jsem si tím lámal hlavu. Mistře vy budete hlava:)))

mantid
Návštěvník
mantid

@Tom:

Není zač, protože nešlo o analýzu, nýbrž o dotaz. Pokud nezvládáte rozlišit analýzu od otázky, tak zamiřte zpátky na ZŠ a doučit.

Hlava nejsem, mistře ve všem. Jsem člověk. Samotná hlava by Vám rozhodně písemnou cestou těžko položila dotaz, to jste nevěděl??? Zpátky na ZŠ a doučit.

Rád kážete o pravidlech češtiny, přitom nezvládáte ani interpunkci. Hrozné. Zpátky na ZŠ a doučit.

Coby nasazený troll, s cílem rozvracet zdejší diskuze nesouvisející diskuzí, si vedete ještě hůře.

Tom
Návštěvník
Tom

Nasazený troll:) To už tu dlouho nebylo. Máte asi smutný život, když nepochopíte nadsázku, vy hlavo:)))