VIDEO: Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic Council před zahraničním výborem...

VIDEO: Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu šokuje nejen prezidenta republiky a jeho mluvčího, ale i vedení automobilky Škoda Auto, Plzeňského prazdroje, Budějovického Budvaru a dalších českých vrcholových firem! Dříve se zabýval dezinformacemi, teď žádá americké kongresmany o uvalení sankcí na české firmy obchodující v Rusku! Urážky a pomluvy na prezidenta republiky před členy amerického výboru, návrhy na kriminalizaci a trestání novinářů s jiným názorem!

VIDEO: Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu šokuje nejen prezidenta republiky a jeho mluvčího, ale i vedení automobilky Škoda Auto, Plzeňského prazdroje, Budějovického Budvaru a dalších českých vrcholových firem! Dříve se zabýval dezinformacemi, teď žádá americké kongresmany o uvalení sankcí na české firmy obchodující v Rusku! Urážky a pomluvy na prezidenta republiky před členy amerického výboru, návrhy na kriminalizaci a trestání novinářů s jiným názorem!

Redakce Aeronetu jako zjevně první a současně jediný server přináší čtenářům v ČR asi nejvýbušnější a nejskandálnější video za několik posledních let, které česká diplomacie nepamatuje. Téměř 20-minutové video a sestřih s českými titulky, který jsem pro vás připravil, zachycuje slyšení ze zahraničního výboru amerického kongresu, které se konalo 16. července 2019 [1] a během tohoto slyšení před americkými kongresmany vystoupil i (stále ještě) český občan Jakub Kalenský. To, co před americkými kongresmany předvedl, to je tak brutální akt vlastizrady, že žádné české médium si nedovolilo jeho vystoupení nijak komentovat nebo se v něm podrobně vrtat, protože v něm zazněly věci, za které by se mělo odebírat státní občanství. České titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Než se dostaneme k samotnému obsahu, připomeneme si souvislosti.

Jakub Kalenský

Jakub Kalenský je jméno, které vám asi mnoho neříká, pokud se nezabýváte neziskovým sektorem a organizacemi napojenými na NATO a Brusel. Nicméně, Jakub Kalenský je bývalý český styčný důstojník útvaru Evropské unie pro boj s dezinformacemi [2], který se jmenuje East StratCom Task Force. Jakub Kalenský v něm sloužil od roku 2015 až do konce roku 2018. Poté plynule přešel do role poradce a spolupracovníka amerického think-tanku Atlantic Council, který je hlavní líhní amerických neoconů a válečných jestřábů.

Jakub Kalenský se věnuje boji proti tzv. ruským dezinformacím, ovšem jeho zapálení pro věc je naprosto neporovnatelné s jakoukoliv neziskovkou v ČR. Jakmile zhlédnete výše uvedené video, bude vám naprosto jasné, o čem hovořím. Kalenský nenávidí Rusko, za vším vidí Rusko, Amerika a západ obecně je etalonem ctnosti, demokracie a práva, zatímco všechno ruské je naprosto odporné.

Útok na prezidenta republiky a jeho obvinění a pošpinění před kongresmany

Na toto video mne upozornil můj americký kamarád, protože vystoupení Kalenského v americkém kongresu zanechalo na kongresmanech hlubokou stopu a velký dojem servility, se kterou se tak často nesetkávají. Jakub Kalenský však ve svém projevu v angličtině zapomněl na jednu věc, že je potřeba se ovládat a po několika minutách se doslova utrhl ze řetězu a začal plivat na prezidenta České republiky, začal útočit na novináře v ČR v nezávislých alternativních médiích, ale především volal po sankcích proti subjektům a evropským firmám, které působí v Ruské federaci a nakupují reklamní prostor v ruské televizi. Dokonce urazil i obyvatele Alabamy a Missouri, což bylo faux pas. Bylo toho mnoho, ale to hlavní si musíme probrat.

Bývalý aparátčík StratComu se hned zkraje dotazů od kongresmanů pustil do prezidenta republiky Miloše Zemana, který prý podle něho je užitečný idiot, protože Miloš Zeman prý pere ruské dezinformace a uděluje jim legitimitu. Toho se prý měl dopustit tím, že Miloš Zeman uvedl, že v minulosti se ve vojenských laboratořích v Brně testovaly vzorky Novičoku a poté byly zničeny. To je ale fakt a pravda, není to žádná dezinformace.

Jenže Jakub Kalenský před kongresmany lhal, když jim řekl, že Miloš Zeman prý jenom tlumočil ruskou dezinformaci. Američtí kongresmani tak mohli nabýt dojmu, že český prezident je lhář, který šíří dezinformace ohledně vývoje nervově paralytických látek v ČR k laboratorním účelům. Několikrát potom padlo spojení, že takto se chovají jenom užiteční idioti, což bylo mířené přímo jako invektiva na prezidenta republiky.

Alternativní média prý podkopávají svobodu a západní hodnoty, novináře z alternativy je potom třeba trestat za to, co píšou

Dalším centrem útoku, v podstatě tím hlavním, se stala alternativní média. A hádejte, co zde zaznělo? Mezi alternativou a Kremlem prý funguje synergie. Přesně toto zaznělo v poslední výroční zprávě NCOZ, před pár dny jsme o tom psali zde, takže elitní útvar policie do své výroční zprávy za rok 2018 čerpá z dokumentů člověka, který před americkými kongresmany uráží, pomlouvá a plive na prezidenta republiky. A to není všechno, právě i v tomto Kalenského vystoupení v kongresu zaznělo, že právě dezinformační média, tedy alternativa, prý podkopávají a ohrožují svobodu nejen České republiky, ale všech západních zemí

A to nám také něco připomíná, kdopak to před pár dny papouškoval přesně tato Kalenského slova? No, samozřejmě, zcela náhodou poslanec za SPD Pavel Jelínek, který na ČT 24 zopakoval Kalenského floskuli z jeho projevu v kongresu, že alternativa v roli dezinformačních webů podrývá stabilitu a bezpečnost ČR. O tomto skandálu jsme pro změnu psali zde. Tohle je takový šok, který stále mám problém rozdýchat. Taková zrada a obrat v SPD proti alternativě, na které dokonce vystupují i poslanci SPD, včetně alternativního rádia, to je prostě zrada, Jenže, to není všechno.

Kalenský podněcoval americké kongresmany, aby uvalili sankce na západní firmy, které podnikají v Rusku a nakupují televizní reklamu v ruské státní televizi

Jakub Kalenský se opravdu v závěru úplně utrhl z řetězu a začal navrhovat americkým kongresmanům, kteří navrhují americké zákony, včetně sankčních zákonů, aby uvalili sankce na všechny západní firmy, které kupují reklamní čas na ruské televizi. Je to prý jako s tím citátem od V. I. Lenina, který říkal, že koupíme od kapitalistů provaz, abychom je na něm potom oběsili. Západní firmy nákupem reklamy na ruské televizi prý dělají totéž a financují vlastní popravu, potažmo popravu západu a západních hodnot. Podle jeho názoru by tak americký kongres měl uvalit sankce na tyto západní firmy.

Když Valerij Pjakin hovořil o tom, že nejsou kádry, jenom zástupci z řad debilů, potom asi netušil, že máme v Česku jakéhosi Jakuba Kalenského. Tento operativec a rozvědčík neoconů si neuvědomuje, že na té ruské televizi běží reklamy těchto “západních” firem:

 • Škoda Auto
 • Plzeňský prazdroj
 • Budějovický Budvar
 • Zetor
 • Tatra
 • Home Credit
 • Hamé
 • Škoda Holding
 • Chemoprojekt
 • Favea
 • Sitel
 • Koh-i-noor
 • Brano
 • Agrostroj Prostějov

Všechny tyto firmy v ruských médiích investují nemalé prostředky do marketingu a malý vlastizrádce Jakub Kalenský by na tyto západní firmy, protože pan Kalenský přece řadí ČR na západ, uvalil americké sankce, tedy blokace na dolarové transfery, odstřižení do SWIFTu a mezinárodních platebních systémů, prostě toto všechno je součástí amerických sankcí. Znovu je potřeba připomenout, že česká aktiva v Rusku nejsou nic ve srovnání s těmi německými, na jejichž vrcholu je projekt plynovodu Nord Stream 2, ale jak už víte, v americkém senátu leží návrh na americké sankce proti německým firmám za to, že obchodují s Gazpromem na projektu Nord Stream 2. Psali jsme o tom zde. A přesně takové sankce by pan Kalenský chtěl pro české firmy v Rusku, které tam obchodují a nakupují v médiích logicky i reklamu pro své spotřební produkty a zboží.

Vystoupení českého rozvědčíka v U.S. kongresu bude zajímat německý svaz průmyslu a možná i Bundestag, Kalenský totiž mířil slova o sankcích hlavně na německé firmy v Rusku

Zajímavé by bylo, jak by se na takové postoje proti západním firmám dívala třeba německá rozvědka BND, která monitoruje projevy osob v USA, které jdou proti zájmům Německa, anebo ohrožují německé firmy. Na ruských televizích je tolik reklamy od německých firem, že taková výhrůžka Jakuba Kalenského může být v Berlíně vnímána jako hrozba a nepřátelský akt. Video jsem zaslal německému svazu průmyslu i s německým překladem, mají velmi těsné vazby na vládu v Berlíně, která by se měla těmito výroky Kalenského před americkými kongresmany zabývat. Ta výhrůžka byla totiž zjevně mířena na německé firmy v Rusku, o tom jsem přesvědčen. O tom, že by to zasáhlo i české firmy v Rusku, to mu asi v jeho zápalu anti-rusismu jaksi nedošlo. Jak to říká Pjakin? Éto děb…

Na alternativě se řeší neustále podružnosti typu, kde co jaký migrant nebo plavčík, ale tyto procesy, které probíhají v zákulisí, kdesi v americkém kongresu, jsou právě ty nejvíce klíčové a vysoce nebezpečné pro celou alternativu. Jakub Kalenský vykazuje určité psychologické rysy psychopata, který zcela podřizuje celý svět a všechny okolo svému světonázoru a přesvědčení. Kdokoliv by mu chtěl oponovat, toho by chtěl sankcionovat, izolovat, zakázat a trestat. Server iRozhlas měl s Jakubem Kalenským rozhovor 25. července 2019, kde se opět tento rozvědčík navážel [3] do Miloše Zemana, do Jiřího Ovčáčka, do alternativy atd. Jenže, to co mně děsí, to je vliv Jakuba Kalenského na vnitro Jana Hamáčka.

Občanská společnost prý dokáže řešit problémy rychleji než jakákoliv vláda

Jednotlivé slovní obraty v projevu Jakuba Kalenského v kongresu v USA jsou zcela okopírované do výroční zprávy NCOZ [4], tedy elitního útvaru policie. Atlantic Council je jednou z nejvlivnějších organizací amerických neoconů a pokud si pustíte video v úvodu článku, tak prostě zjistíte, že Jakub Kalenský tam byl na slyšení v kongresu doslova jako doma, dokonce s kongresmanem vtipkoval o ruském režisérovi Vladimiru Solovjovovi, který má prý vilu na italské riviéře.

Jenže Jakub Kalenský doporučoval kongresmanům, že prosazování boje proti vlivu Ruska může lépe zvládnout  “občanská společnost” než vláda. A to je šok, protože to je přesně proces Milionových chvilek a Mikuláše Mináře v hnědé košili a v hnědých rajtkách na Letné. Takže, co plánuje tahle Kalenského občanská společnost “mladých lidí” na listopad? Ještě malá poznámka na okraj, Jakub Kalenský se ve videu ve svém proslovu několikrát odvolává na své písemné svědectví, které je mnohem delší a jinak formulované. Toto písemné svědectví (opět v angličtině) najdete zde.

Toto video je fatálním důkazem o tom, jak americká moc prorostla hluboko do české státní moci, do ministerstva vnitra, ministerstva obrany, ministerstva zahraničí a loutky této americké moci nemají problém útočit na prezidenta republiky a dokonce vyzývat k sankcím na evropské firmy podnikající v Rusku. Tohle by si jen tak někdo nedovolil. Proto Jakub Kalenský představuje největší identifikovanou hrozbu, kterou naše redakce předala k dalšími rozpracování příslušným domácím i zahraničním partnerům. Nenechávejte si tento článek pro sebe a sdílejte ho na sociálních sítích a v emailech. Musí se dostat k co nejvíce lidem jako varování pro celou alternativu.

Nejen o této skandální vlastizradě budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS, probereme všechna aktuální témata za celý uplynulý týden. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Metelescu
Návštěvník
Metelescu

Když člověk někdy vidí věci jinak než mainstream tak je pod vlivem ruské propagandy ? To jsme jako všichni ovce ? Pozor lidi, když se vám v TV zprávách něco nezdá a někde o tom napíšete nebo řeknete, tak jste ovlivnění prokremelským balamutěním. Myslím, že ho ti kongresmani ani nebrali vážně. Evidentní anální alpinista. Pěkně tam na nás chrlí síru, jakoby neměl české občanství a jestli ho má, tak se ho asi brzy chystá odevzdat. Nevadí, zůstaň v USA Jakube, ale stejně ti to nesežerou, leda zneužijí. Omezovat svobodu slova je blbost.

Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

Špína chlap! Můžu to tak nechat?

Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

A všimli jste si, s jakým opovržením s touhle hnidou jednají…?

Štěpka
Návštěvník
Štěpka

Je to sice mimo téma, ale mohl bys se pan VK vyjádřit k těmto pomluvám aeronetu od české alternativy?

Poznámka admina: K takovým blábolům a lžím se vyjadřovat, to by znamenalo tomu pomlouvačnému serveru dělat ještě reklamu. Není to první pomluva Aeronetu. Nedávno tu byla pomluva, že pan VK je prý pan Bohm ze serveru Duch Doby. Tato lež byla následně vyvrácena v živém přenosu na SVCS, kde vystoupili pana VK i pan Bohm společně. Tohle je další lež a pokus o diskreditaci. Nemáme nic společného s žádnou politickou stranou. Bohužel se ukazuje, že alternativa opravdu spolu nedrží. A je úsměvné, že tam píší o fiat alternativě. Toto označení totiž v roce 2014 vymyslel a poprvé použil právě pan VK, ale přesně popsal, kterých serverů se tato nálepka týká. Jsou to servery, které jsou financovány velkým kapitálem, zahraničními fondy, kapitány průmyslu, neziskovým sektorem a ambasádami. A to není alternativa, to je fiat. Nás financují čtenáři a nikdo jiný, a jak říká pan VK, tím je to dané.

Syrianairstrike
Návštěvník
Syrianairstrike

Ten Kalenský to je normální sráč,sprostej udavač,zamindrákovanej kripl a děvka,co za peníze vyndá z huby jakýkoliv hovno..Ta kreatura normálně udává vlastní stát…to jsem ještě nikdy neviděl.A jak je to zpupné hovado přesvědčeno o tom,že ty lži,co vypouští z huby,jsou pravda..Tohle je nepřítel demokracie,ne její ochránce…Z Kalenského je mi doslova na blití…Doslova.

herman.x
Návštěvník
herman.x

Myslim si ještě jednu věc,tento očipovaný produkt
jinak hovořit nemůže.Pokud neberu ty grimasy,tak
se mu mrkněte na čelo,dámy ze 70-80let mi to snad
míti za zlé,aby nejen ony pochopily

iXZAR
Návštěvník
iXZAR

Víte jak se řekne Maďarsky
Barevná revoluce? – Naséreš Séreš
A jak se řekne “demokracie”? – Neséreš Séreš

🙂

Profesor
Návštěvník
Profesor

Kálenský ,jaké jmeno takový charakter. (Jméno poplatné charakteru). Je rovněž zajimavé číst na novinkách či na seznamu o dezinformacích a dezinformačních webech a pod článkem nelze ani nalest diskusi občanů ke článku,to je velice demokratické.Co kdyby se tam občani vyjadřovali nějak jinak než článek zamýšlel.?

Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

Nomen omen…

Pište!
Návštěvník
Pište!

Zde můžete Kalenskému vyjádřit svůj názor, ale soudruh to stejně smaže: https://twitter.com/kalenskyj/status/1157735880632745984

konzerva
Návštěvník
konzerva
Roman
Návštěvník
konzerva
Návštěvník
konzerva

Máte zadarmo reklamu na soros plátku ???

Kulíšek
Návštěvník
Kulíšek

Nejen že lidský plod, ale lidský plod mužského pohlaví a bílé pleti. Měl černou kravatku. Všimněte si. Navíc to byli všechno KOMUNISTI. Možná feministky , ale rozhodně komunistky a okolo stálo i mnoho “mužů” a to byli komunisti a jednoznačně také masochisti. Jen tak pro pořádek, největší nepřítel lidstva je komunismus. Satanismus, feminismus, masochismus… jsou jen proudy a křídla v jednom všeobjímajícím komunismu. Socani a piráti jsou samozřejmě také komunisti. Vše nalevo od Trumpa je svoloč.