Video: Estonsko, Lotyšsko a Litva odmítají uprchlíky, za vzor si berou Česko....

Video: Estonsko, Lotyšsko a Litva odmítají uprchlíky, za vzor si berou Česko. Hrozí jim sankce EU

Evropská unie pohrozila Estonsku, Lotyšsku a Litvě uvalením sankcí v případě, že nepřijmou na své území uprchlíky z Afriky a Asie. Pokud Pobaltské země odmítnou uprchlíky přijmout, Evropská unie zastaví jejich financování, na kterém stojí jejich hospodářství. Dříve v lotyšském hlavním městě obyvatelé uspořádali protestní akci, která se později stala kontroverzní, protože nesla kategorického slogany. Protestující drželi transparenty : “Ne genocidě bílé rasy”, “Baltské loďstvo Pobaltí, evropské Evropanům a africké loďstvo – Afričanům”.

Podobné protesty se konají i v jiných Pobaltských státech, ve kterých se po vzoru Ukrajiny zvedl silný nacionalismus. Pobaltské země nesouhlasí s evropskou politikou pro migranty  a místní politici ji považují za “nekalou a neodůvodněnou”. Objevily se i zprávy, že pokud tyto země uprchlíky nepřijmou, budou vyloučeny z EU a vráceny zpět k Rusku (což se vzhledem k jejich členství v NATO samozřejmě nestane, ale k nátlaku je to vhodný argument).

Riga, 5.8.2015:

Všechny tři země řeší, jak se zbavit ruských občanů a odmítají přijmout africké:

Nejvíce aktivní je v tom právě Estonsko a politička Kristiina Ojuland  (více), které si dokonce za vzor protestů bere Česko:

Přeji Pobaltským zemím svobodu, jsou-li ovšem členstvím v EU skutečně nezávislé, to ať si každý probere sám – na financování z EU jsou závislé mnohem více, než jiné země. Videa a vyhraněný postoj estonské poslankyně vkládám i v souvislosti s jiným článkem, který jsem dnes publikovala zde. A v závěru mě ještě napadá, jak by to asi vypadalo, kdyby členem EU byla i Ukrajina a tedy i ona by musela uprchlíky přijmout… V situaci, kdy ukrajinská ministryně financí Američanka Natalie Jaresko odjela do své země a už dva dny tam marně vyjednává s věřiteli o odpuštění dluhů (zde), kdy se Ukrajina obává zimy a žádá po Rusku uhlí a kdy si MMF podmiňuje další pomoc uzavřením velkého počtu ukrajinských nemocnic a škol,  a kde je nacionalismus na vrcholu, už by scházeli jen přistěhovalci…..

Použitý zdroj: zde

– Pozorovatelka –   15.8.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pavel Jan
Návštěvník
Pavel Jan

Ty dvě holky na druhým videu jsou krásný a hlavně bílý. Škoda zaplevelit takovou zem.

styx
Návštěvník
styx

by som tam do kazdej aspon po 10000 negrov poslal

Aksal
Návštěvník
Aksal

Trochu mimo téma… Příslušníci OBSE a zoufalí obyvatelé Gorlovky… Toto v našem maistreamu neuvidíme…K čemu ta OBSE vlastně je?

http://politikus.ru/video/56069-gorlovchane-ne-smogli-sderzhat-svoi-emocii-vstretiv-obse-na-meste-obstrela.html

bantustan
Návštěvník
bantustan
xerox
Návštěvník
xerox

já jenom zdánlivě odbočím dnešní zprávou z řecka …
,, Drachma by byla sebevražda, varoval Tsipras. Parlament schválil dohodu s věřiteli
Pro přijetí hlasovalo 222 poslanců, proti bylo 64 a dalších 11 se zdrželo, zbylí tři poslanci přítomni nebyli. ,,
http://goo.gl/OFpBFl
to bylo keců a divadla o řecku v ofiko mediální sféře a na alternativě a jak to dopadlo … jinými slovy , žádná země v evropě co se nechala spolknout eu a natem nemá šanci …
žebrat u rusů jim hanba nedovolí a tak nakonec všichni po divadlu na vlastní veřejnost raději sklapnou … ať si ty tzv. pobaltské republiky zvykaj , lepší už to nebude …
pokud tzv. alternativu tvoří lidé typu jakéhosi vítka ze svobodného rádia.cz ani to jiné být nemůže i kdyby nastala nějaká jako politická změna …