VIDEO: Erdogan se zbláznil, začíná mluvit jako Bush před invazí do Iráku....

VIDEO: Erdogan se zbláznil, začíná mluvit jako Bush před invazí do Iráku. Turecko má právo vést vojenské operace v jakékoliv zemi na světě, která představuje hrozbu pro Turecko! [CZ Titulky]

VIDEO: Erdogan se zbláznil, začíná mluvit jako Bush před invazí do Iráku. Turecko má právo vést vojenské operace v jakékoliv zemi na světě, která představuje hrozbu pro Turecko! [CZ Titulky]

Turecký prezident Erdogan se začíná dostávat mimo kontrolu nejen EU, ale i NATO. Prohlásil totiž v emocionálním a plamenném projevu, že turecká armáda má právo vést operace nejen v Sýrii, ale v jakékoliv zemi, která představuje hrozbu pro Turecko. Mezitím Sýrie poslala protestní nótu do OSN za ostřelování syrského území tureckou armádou. Rada bezpečnosti OSN vetovala zásluhou USA a Francie rezoluci navrženou Ruskem, která by odsoudila Ankaru za útok na suverenitu Sýrie a označila by krok za agresi. Americký velvyslanec v OSN to označil za pokus Moskvy, jak odvést pozornost od svého angažmá v Sýrii.

Battalion_Task_Force_Complete_Unit_Firing_Field_Exercise_-_2012_-_1-e1452777972991.jpeg
Turecká samohybná děla ostřelují syrské území

Samotné vrcholné špičky EU a USA však vyzvaly Ankaru, aby okamžitě přestala s přeshraničním ostřelováním syrského území. Ankaru však na to odpověděla právě zmíněným Erdoganovým výrokem. Uvnitř NATO vzniká rozkol. Členské země NATO se bojí zavlečení celé aliance do války v Sýrii proti syrské armádě, Kurdům a také Rusku. Na straně druhé je Turecko strategicky důležitý člen NATO, o kterého aliance nesmí přijít, pokud se nemá celá postupně rozpadnout. Turecko zřejmě pochopilo hru západních elit, které chtějí zorchestrovat rozpad Turecka a vytvoření Kurdistánu na části jeho území. Roztržka mezi USA a Tureckem propukla už na začátku měsíce, kdy Ankara dokonce uvažovala o vyhoštění amerického velvyslance poté, co turecké jednotky našly u zabitých kurdských bojovníků na východě Turecka americké zbraně, protiletadlové střely a munici.

Současné bezvládí v USA, kdy Barack Obama byl národními elitami internován a odstaven od výkonu moci, způsobuje nebezpečnou situaci, kdy rozklad v USA může navodit i rozklad uvnitř NATO. Zatímco část aliance už nechce spoléhat na dominantní úlohu USA, tak Polsko chce naopak posílení svazku s USA na vojenské i politické úrovni. Kroky Turecka za zavlečení aliance do války v Sýrii by mohly rozpad NATO urychlit.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
eru24
Návštěvník
eru24

Co sa tyka Obamu, osobne si myslim, ze prave on brzdi sialencov a la MacCain. Musime brat do uvahy, ze ma zviazane ruky. Mozno to krasne vidiet na jeho politike, ked bola ministerkou Hiilary a ako sa zmenila, ked ju zameni Kerry.
Mimochodom, informacia j jeho internacii je odkial? nespochybnujem, len sa pytam na zdroj, zatial som nic take nevidela.

eru24
Návštěvník
eru24

Mam na autora otazku,. odkial mate spravu, ze Obama bol internovany? Pricom mne sa zda, ze rpave Obama drzal ako tak sialencov na uzde, pozrite sa na jeho politiku ked bola ministerkou Hillary a ked sa stal ministrom Kerry. Hovorime nie o slovach, ale cinoch a berieme do uvahy, ze ma zviazane ruky.

Pepek
Návštěvník
Pepek

Erdogan se zblázni, mluví jako Putin, když obhajoval anexi Krymu. Ten také vykřikoval, že bude bránit ruské zájmy, kdekoliv na světě, jakýmkoliv způsobem.

styx
Návštěvník
styx

aka anexia? Na Kryme prebehlo referendum. ty Göbelsov pohrobok. nezabudni si vstycit pravicu a revat Heil….

mareciino
Návštěvník
mareciino

ukraina sa dostala do ruk fasistov, otvorene hlasajucich smrt rusom na ukraine!!! krym je cely pokryty ruskou narodnostou… bolo povinnostou Putina ochranit tychto ludi…fasisti na ukraine dnes vrazdia a sikanuju aj samotnych ukraincov, co by urobili s ruskou narodnostou?! preboha clovek uvedom si o co tam ide, to nie je anexia, to je ochrana ludi ruskej krvi pred vrahmi!!!keby sa k moci nebola dostala fasisticka vlada, putin by neprijal take opatrenie ako je navratenie krymu pod rusko!!!!nekonstruktivne myslenie taks trasne chyba niektorym ludiom ze to je az na zaplakanie!!!

Mokoša
Návštěvník
Mokoša

Počítejme tak do 5 – 10 let budeme rádi jezdit do Konstantinopole na prohlídku Hagia Sophia. Máme známé na Kypru a ti se na to těší celý život. Do centra východního křesťanství se díky Rusku navrátí řád.

Avari
Návštěvník
Avari
Alkid
Návštěvník
Alkid

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/216411058060222/ v čase mezi 7 – 12 minutou vysvětluje MV, že video sestříhali “proruské” weby, ale na druhou stranu říká, že k “napadení” přenosového vozu ČR nejsou důkazy.

Administrator
Admin

Na tiskové konferenci bylo pěkně vidět, jak pan ministr je s nervama úplně v kýblu. Neustálé sahání a narovnávání mikrofonu dvěma prsty odhalilo z psychologického hlediska více, než celý jeho proslov.

Proruská média v ČR? Existují pouze média vlastenecká, která vidí inspiraci v ruské cestě suverenity a odporu vůči americkému a bruselskému imperialismu a nasunování prvků NWO do země. Video nelze obkecat. Nezáleží ani na sestříhání. To, co video zachytilo, jasně ukazuje na konspiraci režimu ve snaze očernit 6. února odpůrce proti islámu. Předložená fakta jsou nevyvratitelná a damage control tiskové konference pouze odhalil zoufalou snahu o fixaci pozic pánů v jejich křeslech, kteří na tiskovce obhajovali před občany tragicky zvládnutou inscenaci podle jednoho policejního scénáře.

Rodí se nám nový fenomén. Dříve se říkalo, že za všechno může Klaus. Teď se pomalu zdá, že se bude nově říkat, že za všechno špatné v Česku mohou proruská média.

kruton
Návštěvník
kruton
tomax
Návštěvník
tomax

Ač je to středa, pro pindosy a podpindosy je to asi pátek 13.- tého :-)) A dobře jim tak.