VIDEO: Dvouletý “Mini-Trump” pobláznil Ameriku, ale v Rusku analytici připravují obyvatelstvo na...

VIDEO: Dvouletý “Mini-Trump” pobláznil Ameriku, ale v Rusku analytici připravují obyvatelstvo na válku ještě před volbami v USA! Více než 40,000,000 Rusů nacvičovalo případnou evakuaci! [CZ Titulky]

VIDEO: Dvouletý “Mini-Trump” pobláznil Ameriku, ale v Rusku analytici připravují obyvatelstvo na válku ještě před volbami v USA! Více než 40,000,000 Rusů nacvičovalo případnou evakuaci! [CZ Titulky]

Nejprve začneme s úsměvem a vesele. Donald Trump intenzivně jezdí po volebních kampaních po celých USA a posledně zavítal opět do Pennsylvánie. Na shromáždění ve Wilkes-Barre došlo k úsměvné události. Donald Trump si při projevu všiml, že v davu lidí někdo zvedl nad hlavu malé dítě, které vypadá jako zmenšená verze Donalda Trumpa. Video nahoře zachycuje úsměvný okamžik, který alespoň trochu vylepšuje jinak velmi brutální volební atmosféru v USA, kde se jednotliví kandidáti pomlouvají a nadávají na sebe, až se hory zelenají. Malý Hunter Tirpak, kterému jsou teprve 2 roky a nemá z toho ještě žádný rozum (po Trumpovi opakoval vždy poslední slovo ve větě), se o politiku zjevně nezajímá, ale jeho rodiče se účastní volebních mítinků pravidelně. Podle Fox News je toto už jejich druhé volební shromáždění Donalda Trumpa v jejich obvodu, kterého se zúčastnili. Na videu je vidět, že Donald Trump zastupuje dělnickou třídu, zejména horníky, což je další důkaz toho, že tyto volby nejsou normální, protože dělnickou třídu tradičně oslovovali v USA Demokraté.

5e8d30a71fc040f4971d6fca41ba2c6e-5e8d30a71fc040f4971d6fca41ba2c6e-0.jpg
Malý Hunter se stal hvězdou volební kampaně Donalda Trumpa.
Ruský analytik a insider z Kremlu varuje před válkou s USA!

Jenže zatímco v USA se média intenzivně zajímají o volby a malého roztomilého Trumpa, v Rusku vzrůstá napětí až na neúnosnou mez. Server Infowars přinesl informaci [1], že Sergej Markov, člen moskevského státního institutu Občanské komory vyzval ruské občany k vytváření zásob potravin, protože napětí mezi Ruskem a USA je největší za několik dekád a podle jeho slov hrozí vypuknutí války ještě před listopadovými volbami v USA. On sám se chystá zásobit se 200 konzervami vepřového na potenciální válku [2]. Markovova slova by se neměla brát na lehkou váhu, protože je známý tím, že má úzké vazby na Kreml a je považovaný [3] za dobře informovaného insidera. Jiná zpráva informuje o tom, že obyčejní Rusové dostali doporučení [4], aby začali vytvářet mohutné zásoby z konzerv a trvanlivých potravin, neboť systém ruského velení armády je známý tím, že důstojníci tyto informace o hrozící bezpečnostní krizi poskytují svým rodinným příslušníkům a ti svým známým, takže procesy v Rusku tohoto typu vycházejí z nejvyššího vedení Kremlu.

1463490942.jpg
Sergej Markov.

Ruská státní média začala Rusy nabádat, aby si zjistili, kde se v jejich okolí a blízkosti nachází nejbližší protiatomový bunkr [5], protože nukleární válka prý hrozí bezprostředně! Po rozpadu SSSR byla většina civilních bunkrů zanedbána anebo dokonce zrušena, takže nová generace Rusů, hlavně těch mladých, vůbec ani netuší, kam by se měli utíkat ukrýt, pokud by byl vyhlášen letecký nebo jaderný poplach. Na sídlištích to obvykle byly školy, které měly sklepení upravené jako kryty civilní obrany. V Moskvě tuto funkci primárně plní moskevské metro, ale v menších městech musí obyvatelstvo být instruováno, protože kapacitně jsou jednotlivé kryty omezené pouze pro určitý počet obyvatel.

40 milionů Rusů nacvičovalo evakuaci!

Před několika dny vyšla informace, že 40 milionů Rusů provádělo nácvik evakuace [6], jak postupovat v případě útoku na Rusko a po vypuknutí války nebo jiné krizové události. Ze všech těchto indicií je jasné, že Rusko se mohutně připravuje na jaderný úder z USA, který bude koordinován pozemním útokem vojsk NATO z Evropy na cílové kóty Kaliningrad, Petrohrad (osa NATO “North”), Moskva (osa NATO “Star”) a Voroněž a Volgograd (osa NATO “South”). Útok pozemních vojsk NATO bude veden po primárním úderu (Salva 1) strategickými balistickými nosiči umístěnými v Montaně, Severní Dakotě a Coloradu, podpořenými jaderným úderem (Salva 2) z britských raketových sil s odstupem 15 minut. Seskupení střední skupiny ruských vojsk (Star – obrana úseku před Moskvou) má být těmito údery zničeno. Odhady amerického Pentagonu počítají s tím, že Rusko po náhlém útoku bude schopno v odvětě odpálit pouze 40% svých balistických raket. Pozemní útok na Rusko by byl podpořen souběžným pokusem o státní převrat v Moskvě, ke kterému jsou připravovány odpovídající assety, nejen v řadách ruské opozice, ale především “krtků” ve státní správě a armádě.

screen%20shot%202014-11-05%20at%201.39.28%20pm.png
Situační mapa Evropy před vypuknutím konfliktu.

Vladimir Putin před několika dny ve snaze zabránit válce spustil mohutnou razii v nejvyšších patrech ruské moci. Čistky začaly v Kremlu, ve vysokých pozicích státní správy a také v řadách tajných služeb. Vladimir Putin chce zabránit tomu, aby se vytvořily podmínky pro rozvrat velené armády a odstavení Vladimira Putina od kontroly nad ozbrojenými silami. V souvislosti s tím jde i nový plán Vladimir Putina na vytvoření nového bezpečnostního orgánu, který sloučí rozvědku a kontrarozvědku do jedné organizace pod přímou kontrolou prezidenta. Přesto však nelze vyloučit útok na Rusko ani v případě, že podmínky pro převrat nebudou v Moskvě splněny. Nepřipravuje se zdaleka jen Rusko, přípravy na válečný konflikt lze vypozorovat i v Evropě, jmenovitě v Německu a v Polsku.

Američtí jestřábi vyhrožují Rusku, transporty míří na východ!

Na vlakových nádražích jsou spatřovány mohutné vojenské transporty s vojenskou technikou směrem na východ, o kterých informují očití svědci alternativní média už několik týdnů. Pokud bude hrozit, že by volby vyhrál Donald Trump, američtí jestřábi si najdou záminku a spustí konflikt s Ruskem ještě před volbami v USA. Situace v Sýrii je natolik nepřehledná a hrozby z USA směrem k Rusku ohledně Sýrie jsou tak silné, že jakákoliv jiskra může spustit celosvětový konflikt. Americkou zahraniční politiku v této chvíli řídí skupina generálů okolo náčelníka gen. štábu americké armády Marka Milleyho, jehož válečný proslov před dvěma týdny vyvolal v Rusku (a nejen tam) obrovské zděšení. Dnes ruský analytik a insider Kremlu vyzývá Rusy k vytváření zásob potravin a varuje předtím, že válka může vypuknout ještě před volbami v USA.

2E8978A500000578-3330337-image-a-13_1448291986093.jpg
Ministr obrany Sergej Šojgu a prezident Vladimir Putin.
Kolaps funkcí státu a společnosti přijde během 11 minut. Jste připraveni?

Tato varování nelze brát na lehkou váhu, ani II. sv. válka nevypukla s mediálním oznámením dopředu, lidi válka zastihla nepřipravené. Pouze lidé, kteří byli informováni, diplomaté, generálové a rozvědčíci věděli, k čemu se schyluje. Dnes v době internetu jsou tyto informační kanály k nezaplacení, ale mnoho lidí snad právě kvůli snadné dostupnosti informací z celého světa si neuvědomují důsledky podcenění takových zpráv. V případě jaderné výměny mezi Ruskem a NATO dojde k selhání základních funkcí státu po první salvě (v Evropě do 11 minut od “spouštěcího incidentu”). Máte doma zásobu baterií? Máte doma fotovoltaickou nabíječku na NiMH a Li-On baterie? Máte doma tablety na čištění a dezinfekci vody? Máte dozimetr (Geigerův čítač) pro kontrolu vody, oděvů, potravin a okolí? Máte zásobu trvanlivých potravin a konzerv? Máte zásoby nakládaného zelí, nebo alespoň citrusů (pomeranče, citrony) na zabránění kurdějím? Máte doma tranzistorové rádio se schopností příjmu středních a dlouhých vln (FM rádia nebudou po zásahu krajiny radiací fungovat více než 2 roky)? Máte doma dostatečnou zásobu antibiotik a analgetik? Víte, co udělat, když dojde k odpálení EMP bojové hlavice a přestanou fungovat telefony, rádio, televize a veškeré státem ovládané platební systémy a informační kanály? Jak se dovoláte policii, když nebude jak se dovolat a v ulici budou rabovat gangy?

inline_6454f734-b94_859410a.jpg
Porovnání sil NATO a Ruska.

Na tyto otázky si odpovíme v nejbližším článku, který jsem slíbil už před časem, ale bohužel jsem natolik vytížen, že jsem ještě neměl čas se k tomu dostat. Vzhledem k tomu, že situace a napětí mezi USA a Ruskem eskaluje, budu se snažit článek o přežití dodat tento týden. Samozřejmě, že na internetu najdete stovky návodů na přežití, takže se můžete nechat inspirovat, já ovšem svůj návod chci pojmout jinak, ne z pohledu Rambo-zabijáka, ale obyčejného civilisty, který má omezený rozpočet, možnosti a znalosti pro výjimečné situace, kdy jinak pro člověka začíná konec světa už prakticky ve chvíli, kdy otočí vypínačem a nerozsvítí se mu žárovka a jídlo v ledničce se okamžitě začne kazit takovou rychlostí, že by se člověk šel raději oběsit. Návod proto půjde tímto směrem. Sledujte AE News, dozvíte se více v nejbližších dnech.

*Titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
LCZ
Návštěvník
LCZ
Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

To je ale zajímavý pohled na Trumpa…možná by bylo zajímavé udělat rozhovor s naší krajankou, ex Zelníčkovou:
Donald Trump The Satanic Jew From Khazar
https://youtu.be/BmX6DOBPLDQ

lenka
Návštěvník
lenka

Husákovy projevy byly tedy nudné, ale toto je opačný extrém. Prostě ne nevěřím ani Trumpovi. A praktické rady v případě kdyby ocením. Nevěřím, že by byla planeta na odpis. Rozsah zamoření přeci záleží na mnoha faktorech. To ti nahoře určitě dobře vědí.

pavelka
Návštěvník
pavelka

checheche, Lenko, – so to plácáš? Planety není na odpis! Ta přežije vše. To jenom my, lidé, jsme na odpis. Ale jinak, je to pěkný, že máš starost o tu planetu…..ty náno!

lenka
Návštěvník
lenka

Pro méně chápavé. Chtěla jsem tím naznačit, že GP, pokud existuje, by se nemusel obávat použít války z důvodu zničení planety. Bylo by tedy naivní se utěšovat, že válka nehrozí. Zároveň s prevencí roste naděje nejen na přežití a následné umírání. Kvalita našeho života závisí na stavu planety. Vy žijete na Marsu?

b.k
Návštěvník
b.k

http://www.prepper.cz/index.php/o-preppers
Odkaz pro ty,co si myslí,že jim to pomůže. No já s tím za jedno nejsem a tenhle report V.K mě přijde silně přitažený za vlasy ..
Podle mě zbytečné nebo spíš až přehnané strašení..

raspeberry
Návštěvník
raspeberry

Slova, slova, ale vsadili byste si na vítězství Trumpa své peníze? Sázková kancelář Fortuna má jasno: H. Clinton 1.18 D. Trump 4.3
http://www.ifortuna.cz/cz/sazeni/politika?limit=100

heron
Návštěvník
heron

tak tohle je docela zajimava informace. To je brutalni kurz. To je jak kulhava herka proti dostihovemu sampionovi. Divny. Kdyz jde o prachy jde vsechno stranou, ale na druhou stranu kurz vubec neodpovida- i kdyby jsme brali fejkovy pruzkumy mineni, tak takovym favoritem proste byt nemuze. Ja vsadim 1500 na trumpa kdo se prida?

NoTax
Návštěvník
NoTax

Fortuna je parodie na sázkovou kancelář. Na https://www.pinnacle.com je kurz na Trumpa 5,79 a na Clinton 1,167

Iam robot
Návštěvník
Iam robot

Hillary se stane prezidentkou USA v 2016 a Martina Navratilova prezidentkou CR v 2018

P.N.
Návštěvník
P.N.

Šedá eminence George Soros ,,kontroluje“ hlasovací zařízení v 16 federálních státech USA http://www.casopis-sifra.cz/seda-eminence-george-soros-kontroluje-hlasovaci-zarizeni-16-federalnich-statech-usa/

pzv
Návštěvník
pzv

Nuž, uvidíme…

Členové Bilderbergu: Nezáleží na Trumpovi, Hillary bude americkou prezidentkou tak či tak
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=514841828695761&id=152417991604815 (článok z februára 2016, keď sa ešte len rozbiehali primárky!)

Voľby v USA: výsledky vraj sfalšuje aj opica (článok z roku 2004)
http://tech.sme.sk/c/1767422/volby-v-usa-vysledky-vraj-sfalsuje-aj-opica.html

V Spojených štátoch počas volieb použili hlasovacie zariadenia, ktoré môže narušiť aj hacker amatér (článok z roku 2015, veľa sa toho od roku 2004 nezlepšilo)
http://www.hlavnespravy.sk/v-spojenych-statoch-pocas-volieb-pouzili-hlasovacie-zariadenia-ktore-moze-narusit-aj-hacker-amater/602963

PIPLOS
Návštěvník
PIPLOS

Nechci vypadat jako šťoural, ale poďme si položit jednu zásadní otázku.

Udělali by si lidé zásoby dle instrukcí, kdyby jim bylo řečeno, že nastane hospodářský kolaps?

Většině lidí stačí představivost na to, aby jim došlo co znamená válka (světová), přeci jen ji máme v televizi denodeně, ale nestačí jim na to, aby si představili společnost po totálním krachu finančního systému. Je tedy dobré si udělat nějaké ty zásoby potravin, investovat své virtuální penízky do reálného zlata a stříbra nebo pozemků. Je ale úplně zbytečné vytvářet lavinové šíření neopodstatněného strachu.

Pane VK, podívejte se prosím na Vaši formu projevu a srovnejte ji s formou projevu Alexe Jonese. Opravdu chcete klesnout až do jeho “výšin”? Jeho styl je jen profesionální dezinformace za účelem sebeobohacení (z jeho pohledu) a za účelem vytváření strachu až paniky (z pohledu entit za ním, které on sám nechápe).

Před nějakou dobou jsem si také myslel, že válka bude, ale dnes už jsem přesvědčen, že nebude. Prostě proto, že kdokoliv to vše řídí, tak ví, že není kam utéct. A to je ta největší jistota. Mluvím samozřejmě o velké světové nukleární válce. Ty malé nutně budou vznikat, ať už z důvodu odstupu světového hegemona, nebo z důvodu řízené migrace, nebo jiných subjektivních místních příčin.

Když už tedy nějaké rady, tak je k tomu třeba říci co nám opravdu hrozí.

heron
Návštěvník
heron

taky z nuklearni valky nemam strach. Svet beru jako zahradku. Nikdo, ani ti co ten bordel ridi, necmuzou nechat tu zahradku celou zaplevelit. Muzou si dovolit jen tu a tam plevel, ten stejne musi vytrhnout, protoze jinde uz roste dalsi. Nic jineho, nez tu zahradku nemame a NIKDY mit nic luxusnejsiho nebudeme. A dopady takove valky nejdou domyslet- to si nikdo nedokaze predstavit jak by to vypadalo- vi se co nastane, ale takovou predstavivost nikdo nema, aby si to ZIVE dokazal predstavit- a uz to kazdemu staci- “jim” tuplem.
Blbost stejne jako zivot na jine planete- jako dokola omílaný MARS- i kdyby ty scifi nesmysly se staly skutecnosti a cloveku se podarilo kolonizovat jinou planetu, tak zivot na zemi proti tomu by byl raj- sbohem řeky, louže, kaluže, teplo, prijemna zima, prochazky, les- ve skleniku at ziji otroci 45 stoleti- me to muze byt nakonec i jedno. Vim jen, ze nejakej sklenik bude k nežití oproti nasi planete.

tarzan
Návštěvník
tarzan

Souhlasím s názorem, že jaderná válka je nepravděpodobná. Hlavně by na ni doplatili ti nejbohatější z nejbohatších. Jak by si dále mohli užívat svých zisků, co by dostal vojenský průmyslový komplex – jachty, zlatý život jejih potomků nebo ruiny posypané ještě biologickými zbraněmi. Luxusní kryty – chacha cha . Za chvíli byse všichni pobili s ochrankou a podobně.
Černá propaganda má hody. A nákupy, k čemu _ Když nastane totalní přerušení proudu – tak co? Pár konzerv a nebudou muset lidé chodit do prace a jiné válečné výhody včetně rabování ozářených. Tohle vše zde považuji za strašení. A když ne tak stejně nic nenadělám . Ale uvidíme, hlavně mít při ruce pár lahví dobrého koňaku. Zítra zakoupím.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Mimozemštané zbystřili své čivy po pšouknutí v Hirošimě..Ejhle,děti se nám vyvinuli a mají novou hračku..Tak se na ty specifické bábovičky podíváme a občas jim je neutralizujeme,přece SI NEBUDEME NIČIT nejen naší galaxii..Bude-li nějaká válka,tak elektronická.A tady se učíme MILOVAT ZADARMO,kor když nejsou zdravotní sestry..Pokrok se nedá zastavit https://www.youtube.com/watch?v=QCYcbJO0UWA

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Padlej Andel v USA a ve Vatikanu si nemuže dovolit jadernou valku on chce ukazat Bohu že všechny země stoji pri Satanu a že neni člověk ktery by ho vzýval tohle je postup NWO proces ovce se budou bat a pomale jim vezmem pravo a svobodu a naženem Islam do evropy vzpomente si na Evangelium Matouše 24 proste vsude po svete budou nepokoje a boje s Islamskýma uprchlikama mocnosti vedi že jadernou valku by nikdo neprežil to si elity nemuzou dovolit

Počátky porodních bolestí MT-24
1Tehdy Ježíš odešel z chrámu. Cestou k němu přistoupili jeho učedníci, aby mu ukázali chrámové stavby. 2On jim ale řekl: „Vidíte to všechno? Amen, říkám vám, že tu nezůstane kámen na kameni. Všechno bude zbořeno.“
3Když se pak posadil na Olivetské hoře, přistoupili k němu učedníci o samotě. „Řekni nám, kdy to bude?“ ptali se. „Jaké bude znamení tvého příchodu a konce světa?“
4Ježíš jim odpověděl: „Dávejte pozor, aby vás někdo nesvedl. 5Mnozí přijdou pod mým jménem se slovy: ‚Já jsem Mesiáš‘ a svedou mnohé. 6Až uslyšíte válečný hluk a zprávy o válkách, hleďte, abyste se nestrachovali. Musí to přijít, ale to ještě nebude konec. 7Národ povstane proti národu a království proti království a na různých místech vypuknou hladomory a zemětřesení. 8To všechno jsou jen počátky porodních bolestí.
9Tehdy vás budou trápit a zabíjet a kvůli mému jménu vás budou nenávidět všechny národy. 10Tehdy mnozí odpadnou a budou se vzájemně zrazovat a nenávidět 11a povstane mnoho falešných proroků a svedou mnohé. 12A protože se rozšíří špatnost, láska mnohých vychladne. 13Kdo však vytrvá až do konce, bude zachráněn. 14Toto evangelium o Království bude kázáno po celém světě na svědectví všem národům. A potom přijde konec.“

Fakata v Evrope a jinde
Syřan varuje Evropu před migranty Al nusra
https://www.youtube.com/watch?v=yM9zAOlU0_c
TOTO VIDEO NEMĚL NIKDO VIDĚT: VZPOURA MUSLIMŮ PROTI BRITSKÉ POLICII
https://www.youtube.com/watch?v=Mwgq9NPNKnk
Izrael uzavřel hranice a střílí do uprchlíků
https://www.youtube.com/watch?v=2NALxxDi234

Jedinec
Návštěvník
Jedinec

Tak pod tohle se podepíšu. Falešní proroci se hemží v takových počtech, že to připomíná scénu na tržišti z filmu “Život Briana”. Jeden podstavec vedle druhého a na každém nějaký výstřední podvodník či šílenec, pouští hrůzu s pěnou u huby nebo vábí nadpozemskými sliby, zkrátka provozují svojí živnost, jak je to ostatně v každé době obvyklé.

pzv
Návštěvník
pzv

Len niekoľko špecifických poznámok, na ktoré sa obvykle pri týchto scenároch zabúda:

1. Roky trvajúca jadrová vojna:

Úryvok z jedného článku:

Katastrofické scénáře

Televize v atmosféře zvýšeného zbrojení začaly produkovat pořady předvídající scénáře raketové jaderné války. Obrovský ohlas, který vyvolal v roce 1983 film Den poté (The Day After) televizní společnosti ABC, vypovídá o tom, jak silný byl strach z jaderného nebezpečí ještě v 80. letech. V den vysílání film zhlédlo sto milionů lidí a dodnes se jedná o jeden z nejsledovanějších televizních pořadů. Společnost ABC dokonce zřídila zvláštní telefonní poradenskou linku určenou emocionálně rozjitřeným divákům.

Ve filmu byla zachycena klasická vize té doby – několik tisíc raket bude použito během pár dní, pak válka skončí. Zemřou miliony lidí, přeživší budou většinou trpět nemocí z ozáření. Málokdo si tehdy uvědomoval, že pokud by jaderná válka jednou začala, mohla by trvat celé měsíce, ba i roky. Tisíce dalších hlavic by neúprosně hledaly ty, kdo přežili první údery.

úryvok z článku Život v týlu. Strach z jaderné války v USA, ktorý vyšiel v časopise Válka speciál: 74 let vývoje atomových zbraní (vydané 06/2016)

Tento scenár by mohol byť do istej miery odstrašujúci pre vojnových štváčov, pretože by elitám ani po niekoľkých rokoch od vojny nedával istotu bezpečia prežitia.
.

2. Protidružicová vojna na obežnej dráhe Zeme

K navádzaniu balistických rakiet ako aj k prieskumu a vyhodnocovaniu výsledkov útoku je nutné využitie satelitov na obežnej dráhe Zeme. GPS satelity sú zodpovedné za navádzanie rakiet, špionážne satelity za vyberanie cieľov a kontrolu úspešnosti útoku.

Pokiaľ by došlo k ostrému konfliktu, jeden z prvých krokov obrany bude snaha o zničenie satelitnej siete na obežnej dráhe. Rusi aj Američania majú množstvo protisatelitových zbraní, od kinetických projektilov až po laserové oslepovače. Po zničení časti družíc sa na obežnej dráhe rozšíri mrak rýchlo letiacich trosiek, ktorý pravdepodobne v horizonte hodín zničí úplne všetky družice na príslušných obežných dráhach, vrátane telekomunikačných a meteorologických satelitov. Technologicky sa tak na niekoľko storočí prepadneme do doby pred začiatkom kozmického veku, pretože troskami zamorená obežná dráha sa niekoľko storočí nebude dať používať (ak vôbec niekedy v budúcnosti)

.

3. Život elít v protiatómových krytoch

Toto je tiež téma, ktorá sa vôbec nerozoberá. V prípade globálnej vojny a stiahnutia sa do protiatómových krytov môžu byť životy “elít” v priamom ohrození. V takto vyhrotených situáciach totiž dochádza k rozpadu pôvodného rebríčka hodnôt a je veľmi pravdepodobné, že tieto elity budú pozabíjané vlastnými ochrankármi v snahe zlepšiť si vlastné vyhliadky prežitia a zabezpečiť viac zo zásob potravín.

zigi
Návštěvník
zigi

Strategické zbraně nepotřebují satelity,ty jsou příliš zranitelné,mají tzv.inerciální navádění!Jinak válka by to byla rychlá,mám za to,že pár hodin.Když to někdo spustí tak bude následovat lavina ostatních!Bude použito všechno,jinak to nemá smysl!Nějaké omezené jaderné údery jsou možné pouze proti někomu kdo jaderné zbraně nevlastní!
A elity se sebou do krytů žádnou ochranku neberou!Nač,proboha?Možná politické vedení státu nějaké vojáky.
Na válku,nebo i jiné”obyčejn锞ivelné pohromy je dobré být nachystán,nikdy nevíte!Mít zásobu trvanlivých potravin na půl roku,zdroj vody-nejlépe vlastní studna a nejlépe ve sklepě,jako třeba já.Solární systém min.6 kW,s akumulací do 4 m3vody,nezbytné drobné elektro,několik dobrých vysílaček,dobrou lékárničku,tištěné materiály s návody atd…všechno je i přes vyšší počáteční investice velice trvanlivé!
Dobře a nenápadně zabezpečený dům je samosebou podmínkou!K čemu to všechno když vám hladový cikán jedným kopem vyrazí dveře.Jsem zvědav s čím přijde p.VK!
Jinak znovu doporučuji tohoto racionálního chlapíka,co má všech 5 pohromadě!
http://www.blogovnik.cz/preziti-survival.html

Shimi
Návštěvník
Shimi

VK: Dáváte lidem falešné naděje a to se mi vůbec nelíbí. Teď je ale otázka jestli z nevědomosti, což si nemyslím, nebo záměrně. V případě jaderné výměny mezi Ruskem a NATO nedojde k selhání základních funkcí státu po první salvě, ale ke kompletnímu zániku života ne zemi. To je potřeba si uvědomit. Nějaké zásoby jídla a pití na 14 dnů, nebo rady a návody na přežití jsou v tomto kontextu naprosto k smíchu. Takže ti, co náhodou přežijí prvotní salvu, budou závidět mrtvým. Doporučuji v tomto kontextu zhlédnout video s prof. Františkem Koukolíkem – Proč lidé válčí z 22.9.2016. Hezky tam popisuje co by se stalo, je to přesně spočítáno, kdyby došlo k výměně pouhých 100 jednotek (raket) Hirošimského typu (tzn. 12 – 15 kt TNT) mezi Indií a Pákistánem. Jen pro představu, jedna raketa Trident II D5 SLMB má 300 – 475 kt TNT a na jedné ponorce třídy Ohio je jich 24 ks!! Miliony mrtvých, nukleární podzim, atd. atd. Dokážete si představit o kolik raket a o jaké síle (kt TNT) by se jednalo v kontextu jaderné výměny mezi USA a Ruskem? Raději nad tím nepřemýšlet. Takže s dezinfekcí, dozimetrem, konzervami a zelím se běžte, s prominutím, bodnout. Už jsem to tu psal několikrát, pokud dojde ke zmáčknutí červeného tlačítka, tak jsme všichni v p*deli.

kari
Návštěvník
kari

Nadeje umira naposled .Ja vim, ze bych 3. Svetovou neprezila, ale ta 0,1% nadeje…to zahreje na srdci. ?

4321
Návštěvník
4321

Jasně byla by to pěkná spoušť a devastace, ale jak to můžete přesně vědet, když se to ještě nikdy nestalo? U veškerého života, to už je přecijen poněkud spekulativní. i nukleární zima neznamená automaticky zánik veškerého života, i když by byl značně zdecimovám. Jaderné bomby kromě také přímého místa dopadu nezpůsobují také jinak příliš mnoho znečištění. Daleko horší následky jsou, když bouchne jaderná elekrárna. Srovnejte si Hirošimu s Černobilem. Při černobilské havarii vznikly radioaktivní mračna. Při výbuchu atomové bomby je radiace vymrštěna do obrovské výšky a zpátky na zem se vrátí již jen zanedbaltelná zlomková část, takže radioaktivní zamoření je s trochou štěstí jen lokální záležitost.

Shimi
Návštěvník
Shimi

4321: Pokud dokáže vytvořit nukleární zimu na severní polokouli “raketa” o síle 1,2 Mt (100 raket o síle 12 kt), tak co si myslíte, že udělá “raketa” o síle 400 Mt (1000 raket o síle 400 kt)? A věřte tomu, že těch raket nakonec nebude 1000, ale mnohem víc a o mnohem větší síle. Na to nepotřebujete být vědátor, abyste pochopil, že bude planeta na x desítek/stovek let neobyvatelná. Ti co přežijí, tak část z nich umře na nemoci z ozáření a zbytek se po vyčerpání zásob a následném hladomoru vyvraždí. Já chápu, že se to blbě čte a že naděje umírá poslední, ale v tomto případě je naděje luxus, který si nemůžeme dovolit. Musíme se smířit s tím, že pokud by došlo k jaderné válce mezi NATO a Ruskem, tak je konec. Tečka. Já ale věřím tomu, že k tomu nedojde. Jsou tu určité “jiné” síly, které to nedovolí. Lokální konvenční konflikt to je ovšem jiná, na to bychom se připravit měli.

pzv
Návštěvník
pzv

Ohľadom nukleárnej zimy.

V tom texte máš veľa chýb.

1) jadrová bomba o sile 1,2 Mt žianu nukleárnu zimu nespôsobí. Rusi odpálili na Sibíri Tsar Bombu so silou 25 MT a klimatický vplyv bol minimiálny.

2) raketa o sile 400 MT ? To som nejak nepochopil, žiadne takto silné zariadenie neexistuje. Max. sila súčasných zbraní v arzenále je okolo 180 kT (čo je samozrejme aj tak viac než desivá sila).

A teraz k téme nukleárnej zimy.

Myšlienka vychádzala z úvahy, že v prípade totálnej jadrovej vojny, kedy by došlo k detonácii tisícok hlavíc nad horľavými lokalitami (mestá), tak by požiar z týchto výbuchov prenikol do stratosféry a spôsobil na nejakú dobu globálne ochladenie.

Tieto výpočty pracovali s tromi scenármi:

1. lokálna jadrová vojna medzi Indiou a Pakistanom s použitím 100 jadrových bômb. Výsledkom by bolo celosvetové ochladenie o 1-2 C na niekoľko rokov/desaťročí a kvôli tomu čiastočné výpadky úrody v poľnohospodárstve.

2. realistický scenár vojny medzi Ruskom a USA s použitím asi 10 000 hlavíc. Výsledkom by bolo globálne ochladenie o 4-5 C. To by bol problém, došlo by k dočasnému zamrznutiu rozsiahlych území na severe Európy, Ruska a Kanady. V týchto oblastiach by nebolo možné žiadne poľnohospodárstvo a v južnejších častiach Európy by bola úroda veľmi vážne poškodená. Výsledkom by zrejme bol rozsiahly hladomor a masová migrácia ľudí na juh.

3. pesimistický scenár, ktorý počítal s použitím celého svetového jadrového arzenálu. Výsledkom mal byť pokles teplôt o 8 až 12 stupňov, čo je horšie, než bola klíma poslednej doby ľadovej (8 C pod súčasným normálom). V takomto prípade by došlo k celoročnému zamrznutiu všetkých území severne od Berlína a pravdepodobne ničivý hladomor po celom svete, hlavne v Európe.

V roku 1991 sa odohrala udalosť, ktorá sa v istých parametroch blížila podmienkam pre vznik nukleárnej zimy. Bola to americká invázia do Iraku, kedy Saddám Husajn pri ústupe podpálil Kuvajtské ropné polia, ktoré potom asi 6 mesiacov nepretržite horeli. Táto udalosť bola asi najvernejšou simuláciou masívnych požiarov, ktoré by vznikli po jadrovom bombardovaní. Na prekvapenie vedcov nedošlo k žiadnemu merateľnému ochladeniu. Ukázalo sa, že sadze z požiaru nedokázali vystúpať tak vysoko, aby sa udržali v stratosfére a po pár týždňoch od uhasenia požiarov sa väčšina z nich vrátila na zem.

Z toho dôvodu sa momentálne uvažuje, že pôvodné scenáre nukleárnej zimy sú prehnane pesimistické…

A to môže byť paradoxne problém. Na rozdiel od pesimistických scenárov vo filmoch a médiach, americkí generáli vedia, že jadrovú vojnu je možné pri správnej príprave prežiť. A zrejme práve preto sú stále viac ochotní toto riziko podstúpiť.

Shimi
Návštěvník
Shimi

pzv: Omyl, v textu není žádná chyba. Je to napsáno tak jednoduše, že jednodušeji už to nejde. Raketa o síle 1,2 Mt a 400 Mt je v uvozovkách a jak je to doopravdy myšleno je uvedeno v závorkách. Je to myšleno jako součet jednotlivých raket (100 raket x 12 kt a 1000 raket x 400 kt). Stačí pochopit psaný text. A co se týče té Car-bomby, tak ta měla sílu +/- 50 Mt a byl to TEST. Na to je potřeba nezapomínat. Odpal proběhl tak, aby byly následky minimální, právě z obav co by to mohlo udělat s klimatem. I tak byly následky devastující. Kdyby odpal proběhl podle válečného scénáře, tak ti garantuju, že by na severní polokouli nukleární zima byla. A že je maximální síla současných zbraní 180 kt? Proboha vždyť se stačí podívat na raketu Trident 2, o které jsem už psal v prvním příspěvku, ta má sílu 475 kt. A myslet si, že nemají v arzenálu ještě silnější “věcičku” by bylo dost naivní.

P.N.
Návštěvník
P.N.

Mozno na vidieku, kde ziadna naloz nevybuchne, by prepperske zasoby aj pomohli nejako prezit… Inak v tomto rozhovore hovori p. Calovka o tom, ze moderne jadrove zbrane vobec nemusia znicit zem (od 27:45 minuty) https://youtu.be/LqSb-RaYMoc?t=1668

P.N.
Návštěvník
P.N.

tu p. Calovka hovori o tom, ze moderne jadrove zbrane vobec nemusia znicit zem (od 27:45 min.) https://youtu.be/LqSb-RaYMoc?t=1668

pzv
Návštěvník
pzv

Zopár poznámok:

1. Pokiaľ je v krajine vybudovaný kvalitný systém civilnej ochrany (protijadrové kryty, zásoby potravín, systém včasného varovania), tak minimálne časť populácie môže prežiť aj veľmi silný jadrový útok. Podstatný pri tejto úvahe je fakt, že najsmrtiacejšia radiácia trvá približne 40 dní od útoku (tak dlho trvá, kým sa rozpadne rádioaktívny jód zo spadu). Následne sa už dá relatívne bezpečne pohybovať po krajine, ale ešte niekoľko desaťročí nebude bezpečné poľnohospodárstvo (pôda bude zamorená izotopmi stroncia a cézia, ktoré sú nasávané do rastlín a teda poľnohospodárske plodiny nebude bezpečné konzumovať).

Z toho vyplývajú dve veci:

– pokiaľ obyvateľstvo dokáže prvých 40 dní prežiť v úkrytoch a so zásobami potravín, následne majú nádej na prežitie, minimálne najbližších rokov. Mimoriadne v ohrození sú však v tej dobe tehotné ženy a celkovo bude v nasledujúcich rokoch veľmi riskantné mať deti, keďže zbytková rádioaktivita síce už nebude dostatočná na vážne poškodenie zdravia dospelých, ale viac než dostatočná na poškodenie plodu počas tehotenstva.

– a druhá vec. Pokiaľ po 40 dňoch v krajine opadne najhoršia rádioaktivita, je vystavená možnosti útoku konvečných vojsk. To jest, NATO by vybombardovalo jadrovými zbraňami Rusko a o 40 dní neskôr by vtrhlo do krajiny s tankmi a snažili sa doraziť zbytky odporu. Preto je dôležité, aby čo najviac ľudí v krajine dokázalo prežiť prvý úder, aby mohli potom odraziť túto druhú vlnu útoku.

Predpokladám, že práve tieto scenáre Rusi teraz riešia.

2. Ďalej. Niekde som čítal, že ako kritický počet jadrových bômb na úplné zničenie ľudstva sa udáva 25 000 hlavíc, resp. niekde 50 000 hlavíc. V čase vrcholu studenej vojny malo USA a ZSSR dokopy okolo 70 000 hlavíc, v súčasnosti to kleslo na cca 9000 + 9000, plus niekoľko stoviek zostávajúce štáty NATO. Znamená to, že časť ľudstva by prežila.

Potom sú tu rôzne komplikácie:

3. Ako som písal už vyššie, je riziko, že v prípade skutočne ostrého konfliktu, nebudú všetky jadrové bomby použité naraz, ale časť si armády ponechajú v zásobe, a budú sa snažiť ich používať na dorážanie zbytkov nepriateľa, ktorí prežili predošlé údery. Rusko môže použiť zásoby svojich nízkokaliberných taktických zbraní v snahe zastaviť inváziu vojsk NATO na svoje územie.

4. A je tu ďalší problém, práve v súvislosti s nedávno zrušenou zmluvou o likvidávii vojenského plutónia. Toto plutónium je možné veľmi rýchlo znovu prepracovať do vojensky použiteľnej formy, takže aj keď USA a Rusko minú všetky svoje zásoby hlavíc, veľmi rýchlo si budú môcť vyrábať nové a to aj v bojových podmienkach s rozpadnutou ekonomikou. To je vážny problém, ktorý môže celý konflikt predĺžiť na dlhé roky.

Je tu ešte rovina morálneho problému.

Rusi sú si dobre vedomí, že súčasná americká verejnosť nemá žiaden vplyv na svoju vládu a nemajú šancu ovplyvniť americké vojnové plány útoku proti Rusku. Morálnou otázkou zostáva, čo majú urobiť Rusi, ak Američania predsa na ich územie spustia plošný jadrový útok. Rusom musí byť jasné, že keď urobia rovnaký plošný odvetný úder proti Amerike, zabijú v drvivej väčšine nevinných ľudí, zatiaľ čo skutoční vinníci celú záležitosť prečkajú v bezpečí krytov. Problém je, že v tejto oblasti Rusom nezostáva veľa manévrovacieho priestoru. Môžu sa pokúsiť zostreliť letiace rakety ešte pred zásahom cieľa, ale ako zareagovať potom? Tváriť sa, že sa nič nestalo, alebo spustiť úder proti Amerike?

M.C.
Návštěvník
M.C.

V praxi by to vypadalo trochu jinak, netvrdím, že ve výsledku lépe.
1. Nebude žádné ruské řešení v jakém rozsahu má být odveta.
a) Putin to řekl jasně: Jesli draka neizběžna, nado biť pěrvyj. Rusko nebude čekat až co neokonzervy. I kdyby se podařilo Rusy zaskočit, čemuž nevěřím, protože oni proti tomu provádějí svoje opatření, tak
b) systém Perimetr v případě napadení Ruska automaticky odpálí VŠECHNY střely jemu podřízené, ať už s jadernými nebo s konvenčními hlavicemi na nastavené cíle.
2. Potom už nebudou žádné ozbrojené síly NATO, které by mohly provést útok. Ta část jednotek, která přežije bude mít dost problémů sama se sebou.
3. Obyvatelná by mohla zůstat jižní polokoule, protože drtivá většina cílů se nachází na severní polokouli a atmosférické proudění má každá polokoule skoro samostatné. Co by to ovšem udělalo v případě desítek jaderných výbuchů rychle po sobě, to nikdo neví.

Proto je úkolem každého rozumného člověka snažit se dle svých možností přispět k tomu, aby nic takového nenastalo.

Elaine
Návštěvník
Elaine

…….a živí budou závidět mrtvým……okamžitě jsem si vzpomněla na Fatimské proroctví a jak se sestra Lucia prokecla o Janově zjevení kap. 8 a 13.