VIDEO: Donald Trump vyslal Dánsku vzkaz, že obrana Dánska americkou armádou není...

VIDEO: Donald Trump vyslal Dánsku vzkaz, že obrana Dánska americkou armádou není zadarmo a prodej Grónska by to mohl vyřešit! V Kodani z toho nastal poplach a noční zasedání bezpečnostní rady státu! Donald Trump poletí do Polska jednat o možném přesunu amerických základen z Německa, ale na cestě zpátky se chce zastavit v Dánsku. Kodaň prý dluží USA miliardy dolarů za dlouhé dekády své obrany americkou armádou! Trumpovo rozbíjení NATO v přímém přenosu!

VIDEO: Donald Trump vyslal Dánsku vzkaz, že obrana Dánska americkou armádou není zadarmo a prodej Grónska by to mohl vyřešit! V Kodani z toho nastal poplach a noční zasedání bezpečnostní rady státu! Donald Trump poletí do Polska jednat o možném přesunu amerických základen z Německa, ale na cestě zpátky se chce zastavit v Dánsku. Kodaň prý dluží USA miliardy dolarů za dlouhé dekády své obrany americkou armádou! Trumpovo rozbíjení NATO v přímém přenosu!

Americký prezident Donald Trump včera před odletem z New Jersey do Bílého domu poskytl na letišti rozhovor novinářům a odpověděl i na dotaz ohledně zájmu americké vlády o nákup Grónska [1]. Donald Trump však namísto uklidnění situace pouze přiložil pod kotel, protože jeho krátké vyjádření a vystoupení o několik hodin později vyvolalo krizové zasedání bezpečnostní rady v Kodani. Americký prezident totiž novinářům uvedl, že naprosto netuší, jak se ta informace mohla dostat ven, což ukazuje na to, že se věc projednává v důvěrném režimu, i když zjevně ne v utajeném.

Donald Trump na letišti s novináři.

Donald Trump totiž začal mluvit o tom, že USA a Dánsko jsou spojenci, Dánsko potřebuje obranu a USA poskytují Dánsku obranu jako jiným velkým částem světa a spojenectví je důležitá věc. Kodaň má s Grónskem problémy, protože zámořské území je ekonomicky nesoběstačné, vláda v Kodani pumpuje do Grónska 700 milionů dolarů ročně a pro dánskou vládu je to značná zátěž. To se prý objevuje v utajené zprávě dánské vlády z poloviny března, která se dostala zřejmě do rukou americké straně. Dánsko totiž uvažuje, že by mohlo části Grónska pronajmout nějaké firmě, hovoří se hlavně o čínských firmách. To ale jen těžko připadá v úvahu, když na území Grónska leží americká polární letecká základna Thule.

Donald Trump přijede do Polska rozbíjet NATO pod maskou přesunu amerických základen z Německa

Donald Trump v krátkém projevu na letišti ovšem použil tak zvláštní slovník s tak podivnými obraty, že to znělo jako vyslaný vzkaz a výhrůžka do Kodaně, že pokud Dánsko chce být nadále spojenec s USA, mělo by začít uvažovat o prodeji Grónska, protože jinak přestane americká armáda Dánsko a spolu s tím i Grónsko chránit a Kodaň navíc bude muset USA zaplatit všechny dlužné peníze za americkou armádu, která Dánsko chrání od konce 2. sv. války. Donald Trump chce vymáhat peníze od všech členských zemí EU, včetně České republiky, kterou by to vyšlo na 90 až 140 miliard ročně navíc, což by byly peníze, které by byly tributem americkému vojenskému konzulovi za obranu, podobně jako v dobách Římské říše, kdy se platily tributy za obranu a ochranu. V Kodaní jsou z toho v šoku, ale nelze se tomu divit.

Fotomonáž Trumpova hotelu v Grónsku.

Cílem Donalda Trumpa je rozbití NATO prostředky, které jsou nejúčinnější, a to jsou peníze a dluhy, lépe řečeno hlavně dluhy. Americká armáda od samotného vzniku NATO celou alianci dotuje, celé dlouhé dekády a smluvená 2% HDP na obranu vydává jen pár zemí. Tyto dluhy jsou podle Washingtonské smlouvy o NATO vymahatelné, i když smlouva neurčuje jak. Mechanismus sankcí není nijak definován, ale pravdou je skutečnost, že třeba jenom Německo dluží USA na výdajích pro NATO už přes 2 000 miliard dolarů (2 biliony) za dlouhé dekády a dekády, kdy Německo neplnilo kvótu 2% HDP. Pokud členská země NATO za daný rok nesplní kvótu, tak to není tak, že následující rok má NATO méně peněz, to nepřipadá v úvahu.

Vystoupení z NATO si zatím nikdo nedovolil, protože vystoupit může jen země bez dluhů k USA za obranu

Za neplatící země to hradí americký státní rozpočet, konkrétně vojenský zbrojní rozpočet, který je pro jistotu od státního civilního rozpočtu oddělen v USA a projednává se samostatně, na rozdíl od zemí v Evropě. Zatím žádný americký prezident tuto dluhovou past na své spojence nepoužil jako bič, ale Donald Trump to včera udělal a poslal do Kodaně vzkaz, že je čas zaplatit USA všechny dlužné pohledávky za tributy. Dánsko samozřejmě je v zoufale slabé pozici, protože je si vědomo, jak funguje financování NATO a jaká má pravidla. Pokud země neplní kvótu 2% HDP ročně na zbrojení, musí to platit americký daňový poplatník. Americká moc tak disponuje v podobě NATO obrovským dlužním úpisem proti členským zemím. Vystupování z NATO má přitom další pikantnost, na kterou se na české alternativě zapomíná.

Grónsko má pro USA klíčový význam v otázce vlastní budoucnosti.

Členská země NATO může z NATO vystoupit, ale musí uhradit veškeré dluhy za svým členstvím. Právě proto ani Francie nevystoupila z NATO v dobách Charlese De Gaulla. V roce 1966 však Francie nevystoupila z NATO, ale pouze odešla z vojenských struktur NATO, zůstala však členem civilního křídla NATO, aby nemusela platit USA dluhy vzniklé z financování obrany Francie na vrub amerického státního rozpočtu. Právě proto nedošlo k celkovému odchodu z NATO, ale pouze k vystoupení z vojenských struktur NATO. Francie se do vojenských struktur NATO vrátila v roce 2009 pod vedením Nicolase Sarkozyho [2].

Dánsko každý rok dluží USA polovinu svého závazku na zbrojení, Česká republika je na tom úplně stejně

Dluhy České republiky k USA za neplnění kvóty 2% HDP je od roku 1999 ve výši přibližně 1.4 bilionu korun. Tyto peníze dluží Česká republika USA za kolektivní obranu USA od vstupu do aliance před 20 lety. Dluh ovšem není ze strany USA na členských zemí NATO vymáhán, pokud země jsou poslušné a spolupracují. Sami si dokážete představit, jaký pocit musí teď mít dánská vláda, která si poslechla Trumpova jasně formulovaná slova. Dlužíte, tak to koukejte vyrovnat, máte území, které je vám k ničemu a my ho chceme! Anebo si ho ponechte, ale v tom případě počítejte, že budeme chtít zaplatit dluhy za obranu.

Americká letecká základna Thule.

Dánsko dlouhodobě vynakládá na obranu okolo 1% HDP, v roce 2017 to bylo 1,2% HDP a třeba Česká republika v roce 2017 vynakládala 1.1% HDP na zbrojení [3]. To jsou všechno čísla hluboko pod závazkem 2% HDP, ke kterým se země zavázaly vstupem do NATO. Když peníze neposkytne národní vláda, rozdíl pokryje americký státní rozpočet. S každým rokem vzrůstá zadlužení členský zemí NATO vůči USA ve věci obrany.

Donald Trump má koncem srpna [4] v Polsku naplánovaná jednání o možnosti přesunutí amerických základen z Německa do Polska, protože Varšava nabízí USA nejen plné pokrytí nákladů na přesun, ale dokonce prý Varšava bude Američanům platit za to, že v zemi jsou. Polsko by tak hradilo provoz základen, žoldy vojákům americké armády, veškeré inkaso za provoz základen a zřejmě i náklady na stravu. Polsko by tak bylo první zemí v NATO, které by se stala územím pod tributní ochranou.

Neexistuje nic jako mocenské vakuum, Trump začal budovat nový model obrany v Evropě

Tento model obrany by však vedl k rozpadu NATO, protože by byl politicky pro většinu západních zemí neprůchodný, a to zejména ve chvíli, kdy Německo a EU pod vedením Ursuly von der Leyen plánuje vybudovat kolektivní evropskou obranu, kterou zajistí evropská armáda. Polsko by se tak stalo tributem americké armády, USA a neoconů. Dozajista se k Polsku přidají Pobaltské země, Slovensko pod vedením protektorátní izraelské prezidentky, Česká republika, Maďarsko, Bulharsko a země bývalé Jugoslávie. Vznikne tím útvar zemí, který už známe jako projekt Trojmoří. Země v Trojmoří budou mít rolet tributů pod ochranou americké armády, které budou platit za ochranu a obranu. Takhle je to připraveno, ale má to háček. Proč se v tom angažuje Donald Trump?

Letištní plocha základny Thule.

Plánem tohoto procesu je rozpad NATO jako nástroje globalistické hydry pod kontrolou Domu Sion. To je hlavní záměr Chasidů. Země z rozpadlého NATO si pořídí různou obranu, a to na bázi tributního modelu, tedy zaplať a nech to na jiných, rozuměj na americké armádě. Projekt Trojmoří tak bude nástrojem americké státní moci v Evropě a tributní model bude variantou a opakem proti kolektivnímu modelu Berlína, Bruselu a jejich kolektivní a subvencované obraně. Tento Trumpův systém tributů ale zlikviduje americký globalistický systém Pax Americana amerického Deep State, který byl postavený na americké ozbrojené moci, která spojence nic nestála.

Po rozpadu NATO se země EU přeskupí do dvou organizací, chazarské Evropské armády a chasidské Tributní obrany Trojmoří (a Jeruzaléma… a Izraele)

Spojenci se nestarají o své náklady na obranu a výměnou za to se nikdo nestará o to, co americká armáda dělá. Takhle to fungovalo celé dekády. S příchodem Trumpa to končí. Zaplať a staň se tributním spojencem pod ochranou. Nezaplatíš, budeš mít problémy. Zdánlivě jde o obchod, ale nejde. Cílem je destrukce NATO jako hlavního nástroje jak amerických neoconů, tak i neoliberálního Deep State. Na troskách NATO však vyrostou dva nové útvary v Evropě: Tributní obrana modelu Trojmoří a Evropská armáda jako model kolektivně subvencované obrany. Neexistuje žádné mocenské vakuum, po rozbití NATO vzniknou hned dva nové vojenské silové útvary, ovšem striktně na půdorysu Chazaři vs. Chasidé. To žluté na mapě jsou nejen státy Trojmoří pod kontrolou Chasidů, ale i země, které doslova lezou do pozadí jiné zemi, a nejsou to (jenom) USA. Je to Izrael!

Projekt Trojmoří.

Donald Trump si dobře spočítal, že Grónsko je v dosahu, protože Dánsko dluží za desítky a desítky let americké obrany. Bude zajímavé sledovat, až to začne docházet i českým politikům, do čeho se navezli a uvrtali, když zemi přivedli do Severoatlantické aliance. Země bude dlužit, kam se podívá, a když bude chtít vystoupit, nebude mít na splacení dluhů za obranu. Nosatá pojistka, není-liž pravda?

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Zdroj úvodního videa: The Guardian [5]

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jája
Návštěvník
Jája

Já jen zírám! Dělat z milionů lidí takové debili, to je něco! Dosadí nám zde vlastizrádce, kteří nás bez našeho souhlasu uvrtají do nějakého paktu, a potom nás budou vydírat a žádat finanční “příspěvky”, uzemí pro základny, naše lidi jako kanonfuter do prvních linií … Vidíte, jak nestíháme, o kolik kroků jsou před námi?! Stíháme sotva reagovat na jejich kroky, a mnozí z nás evidentně nestíhají vůbec, v horším případě jsou úplně mimo! No, bude ještě hodně veselo, a myslím, že se dočkáme i nějakého toho vypadnutí oka z důlku, jak budou někteří nevěřícně koulet očima. Připadám si jak hráč pexesa před mistrem v mariáši!

Jochen
Návštěvník
Jochen

Pred kym je ten P-resident branil? Ja se nepamatuju , ze by Dansko nekdo napadnul. Doufal jsem ,ze bude lepsi nez Obomba,ale jsem se zpletl.

Iva
Návštěvník
Iva

No největší taškařice je, že Doník to myslí uplně vážně a hlavně toho dosáhne.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Donald Trump především patří ke globální finanční elitě, což jsou tzv. “lidé velkých peněz”. Tito lidé vládnou světu pomocí zákonů, které se zdokonalují jejich vlivem tak, aby se poměry v podstatě zachovaly. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. …. Více je uvedeno v článku OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený článek je např. na – https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

Jozo Magoc
Návštěvník
Jozo Magoc
    100% souhlas!
Uno Universus
Návštěvník
Uno Universus

Celá řada zabavených bigwigů nyní veřejně požaduje finanční reset. Patří mezi ně šéfka MMF Christine Lagarde, ruský prezident Vladimir Putin, čínský prezident Xi Jinping, ekonom vlastněný Rothschildem a další. Všichni vyzvali k nahrazení amerického dolaru novou mezinárodní měnou. Taková měna, téměř podle definice, by vypadla z sionistické kontroly, protože zájmy světové ekonomiky a zájmy americké sionistické vlády jsou v konfliktu.

“Obchodní válka je frontou pro resetování globální měny,” potvrzují zdroje Pentagonu. Americký prezident Donald Trump vyzval generální ředitele JPMorgan Chase Bank, Bank of America, Citigroup a dalších, aby získali podporu pro jeho postoj k obchodní válce. Zrušení veškerého dluhu na kreditní kartě v Kanadě společností JPMorgan Chase, exploze Deutsche Bank, vystavení podvodům General Electric, devalvace juanů a dolar podporovaný zlatem byly součástí probíhajícího obchodování s novým systémem, oni říkají.

Nicméně mnoho Trump blusterů a volání, i když, čísla jasně ukazují, že nový systém bude odebírat moc ze Spojených států. Spojené státy americké dnes představují pouze 10% světového obchodu, ale podle Bank of England používá americký dolar jako kotevní měnu přes 70% globálního HDP. Z toho je zřejmé, že jakékoli resetování globální měny by americké korporaci odebralo obrovskou moc.

palo
Návštěvník
palo
eva
Návštěvník
eva

Uvrtal nás do NATO Vašek Havlů a ten ze záhrobí už nic řešit nemusí.

Jan
Návštěvník
Jan

Odveka taktika USA k pripoutani zemi jako vazalu, k jejich vydirani. Zadluzit kredity, ci ‘ochranou skrze okupaci’. Nemuzes zaplatit? Das nam tohle a tohle, das nam uzemi na zakladnu, atd.

Pavel Slovan
Návštěvník
Pavel Slovan

Vedení Bílého domu má prostě ve Skandinávii pech. Nejdřív nechce Dánsko prodat Trumpovi Grónsko, pak na Pence nemá čas půvabná islandská premiérka…

https://t.co/r0IBVGcWSi

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Zaplatit USA za ochranu? (Před kým? Snad před Ruskou federací? On nás až do migrace, ale před tou nás stejně NATO nechrání, někdo ohrožoval. – Aspoň bychom to měli levnější, nás chrání až po roce 1999…) A což takhle začít psát zvací dopis? Myslím, že Ruská armáda by ráda chránila zadarmo, možná by Ruská federace přihodila i slevičku na ropu či plyn. Mimochodem dost mi vadí výraz vlastizrada, kdybyste mne za ni chtěli stíhat. Miluji tuto zemi, její přírodu, kulturu, tedy svou vlast, ale nenávidím její současný režim, takže říkám: miluji tuto zemi, ale nenávidím tento stát – Debilistán bez morálky, bez úcty k přírodě, historii, vlastenectví, obyčejnému člověku… Pikantní je, že v současném společenském kontextu a idi.ocii právního řádu by byl vlastenec vlastizrádcem, kdežto evidentní vlastizrádce koná údajně legálně…

.lak
Návštěvník
.lak

Kmotři si již i nemnohé děcka a nepopsané listy formátují 30. let a říkají tomu výchova. Poškozených a netušících věci jistě zamýšlené. Je to k obavám a skepsi, žel.