VIDEO: Donald Trump předpovídá konec NATO a varuje před použitím jaderných zbraní...

VIDEO: Donald Trump předpovídá konec NATO a varuje před použitím jaderných zbraní jednotlivci a soukromými organizacemi. Disponuje vyhrazenými informacemi? [CZ Titulky]

VIDEO: Donald Trump předpovídá konec NATO a varuje před použitím jaderných zbraní jednotlivci a soukromými organizacemi. Disponuje vyhrazenými informacemi? [CZ Titulky]

V dubnu tohoto roku poskytl Donald Trump v americké televizi rozhovor na několik témat a mezi nimi byla i otázka NATO a kolektivní obrany. Donald Trump v rozhovoru označil NATO za zastaralé a přežitek, který si USA již nemohou dovolit financovat, protože podle jeho názoru se ostatní země v NATO svými směšnými výdaji na provozu aliance jenom vezou. Velmi závažná však byla i jeho poznámka ve vztahu k jaderným zbraním. V rozhovoru šokoval moderátora, když Trump uvedl, že otázku jaderných zbraní považuje za největší problém lidstva. Když se ho moderátor zeptal, aby vyjmenoval země, které představují v tomto ohledu největší nebezpečí, tak Trump odpověděl, že vůbec nejde o nějaké země nebo státy, ale o jednotlivce a tzv. odštěpenecké skupiny, aniž by konkrétně někoho jmenoval. A právě narážkou na odštěpenecké skupiny jasně ukázal na americké elity okolo Johna McCaina a části odštěpeného velení amerického Pentagonu, která mimochodem zorganizovala převrat v Turecku, psali jsme o tom zde. Trump tak naznačil, že tyto skupiny disponují zřejmě i jadernými zbraněmi. V superzadlužených USA to ovšem nepřekvapí.

DonaldTrump-No-to-NATO-21WIRE-SLIDER.jpg
Ne NATO?
USA si již nemohou dovolit provozovat NATO

Na americké alternativě je tento rozhovor považován za jeden z naprosto klíčových rozhovorů, které Donald Trump poskytl médiím, takže jsem k němu udělal české titulky. Donald Trump ve videu připomíná, že USA fungují se schodkovým deficitem 19 bilionů dolarů a tento dluh bude na konci tohoto roku už 21 bilionů dolarů. Země se propadá do strukturální dluhové pasti, která sice se může zdát nepodstatná kvůli funkci petrodolaru, ale ve skutečnosti vzrůstající astronomické dluhy dostávají samotné USA do stavu vazalského postavení vůči svým věřitelům, což potom hrozí přerůst v privatizaci americké státní moci. Už dnes v USA fungují soukromé věznice, které stát neprovozuje, protože na jejich provoz nemá peníze. Fungují už i soukromé policejní okrsky v několika státech, kde policejní ochranu provádějí soukromé policejní útvary. To je předzvěst státního bankrotu.

98889ACE-5944-48A3-B5B3-4819E52FBB15_cx0_cy3_cw0_mw1024_s_n_r1.jpg
Donald Trump

Spolu s obrovskými dluhy USA tak existuje reálná hrozba privatizace amerických ozbrojených sil a vznik odštěpeneckých organizací (splinter groups), které budou v USA prosazovat svoji moc skrze soukromě vlastněnou armádu. Donald Trump má přístup k vyhrazeným materiálům, a že o tomto problému hovořil v uvedené reportáži, to pouze dokresluje vážnost situace. Obecná představa je, že funkce petrodolaru zajišťuje nekonečnou produkci tisknutých dolarů. To je ale pouze důsledek. Příčina je skryta v dluhu, který vzniká deficitními rozpočty americké republiky. Za tyto dluhy stát a potažmo občané dluží soukromým bankám, organizacím, trustům a fondům. Tyto struktury vlastní soukromé osoby, cizí osoby, finanční magnáti, globalisté, oligarchové. Je úplně jedno, kdo je věřitel, protože na konci bude dluh, který stát nebude schopen splatit a věřitelům tak bude nabídnuta privatizace, předání americké národní infrastruktury státu do rukou soukromých organizací.

Občanům USA hrozí privatizace základních funkcí státu

Nejde jenom o privatizaci silnic, dálnic, železnic a dalších obligátních assetů v majetku státu, ale jde především o armádu, policii, justici a vězeňství. Ačkoliv si to obyčejný Američan neuvědomuje, státní deficit není dluhem státu, ale přímo jeho vlastním dluhem, resp. odpovídajícím podílem dluhu v přepočtu na počet obyvatel státu. Pokud dluží stát, dluží občané. A soukromí kreditoři potom mohou občany státu považovat za své dlužníky a vůči nim uplatňovat své nároky. Nucené práce v budoucnu v pracovních kempech FEMA, které jsou po celých USA stavěny jako o závod, jsou do značné míry přípravou na situaci, až soukromí kreditoři vznesou k americké vládě požadavky, aby uhradila své dluhy. A protože vláda nebude moci zvednout daně, vznikne snaha začít umořovat státní dluh privatizací funkcí státu. A využití vězňů na splacení státního dluhu, to se doslova přímo nabízí jako první na ráně.

hillaryaipac.jpg
Hillary Clinton při projevu na sjezdu AIPAC. Mnoho elitistů z okruhu AIPAC vlastní velkou část amerického státního deficitu skrze jejich investiční fondy, které financují americké státní rozpočty.

Samotná privatizace americké státní moci nebude akceptována všemi Američany. V zemi, kde je držení zbraní zakotveno v ústavě, se dají očekávat nepokoje a odpor vůči privatizaci státu. Proces globalizace naráží v USA na nezměrný odpor vnitřních elit, ale i takových struktur, které fungují mimo americký mocenský systém v prostoru vyšších procesů řízení. A právě vzniky odštěpeneckých skupin, které se odtrhnou od vládních struktur stejně, jako se před rokem a půl odtrhla část velení Pentagonu a Barack Obama od té doby nemá část ozbrojených sil pod svoji kontrolou, představují největší hrozbu, protože takové struktury mohou disponovat jadernými zbraněmi. Destrukce a demontáž NATO je zcela přirozená situace a reakce na vývoj událostí v USA. Provoz NATO je zajišťován americkými silami a ostatní země aliance fungují pouze jako fíkové listí.

Trump je obklopen poradci z AIPAC, CFR a Reaganova institutu

Donald Trump se ve všech svých rozhovorech prezentuje jako pravověrný izolacionista, na straně druhé se nezdráhá vyjadřovat v tom smyslu, že USA zatočí s Islámským státem velmi rychle, což tuto pozici izolacionisty příliš nepodporuje. Jak už samotné video napovídá, a je to v něm i uvedeno, Donald Trump se setkává pravidelně se svými poradci, kteří mu radí v zahraničních otázkách, a to znamená, že jeho názory zdaleka nemusí být potom v souladu se stanovisky poradců, kteří v případě Trumpova zvolení budou do značné míry definovat jeho domácí a hlavně zahraniční politiku. Richard Haas, šéf CFR, je jeho hlavním poradcem. A hovořit o CFR na alternativě, to by bylo nošením dříví do lesa. Ve světle ekonomických postojů má ale Trump zcela jasno a finanční náklady na provoz NATO už USA prostě neustojí.

donald-trump-aipac-speech.jpg
Ani Donald Trump se nemohl projevu před AIPAC vyhnout.

S výhledem lze tedy očekávat zásadní remodelaci fungování a financování NATO a v tomto ohledu si ve videu všimněte, jak Donald Trump naznačil, že je třeba si položit otázku, jestli by USA chtěly bránit Německo nebo Japonsko i za cenu jaderných zbraní a nákladů na jejich provoz a údržbu. Aniž by to Trump rozvedl, jasně tím položil na stůl ožehavou otázku, jestli by USA opravdu v rámci NATO byly ochotné jít do jaderné války, pokud by někdo použil na evropské spojence jaderné zbraně, a jestli by tato ochota byla i ve chvíli, kdy USA nesou prakticky veškeré své náklady na ochranu EU a také Japonska, a to i z hlediska ochrany na úrovni jaderné participace v případném konfliktu.

Šly by USA do jaderné války za země NATO, které se jenom vezou?

O tomto problému se v NATO v Bruselu v kuolárech mluvilo mnohokrát, kolik jaderných zbraní by musel nepřítel (Rusko?) nasypat na malé státy NATO, jako např. Pobaltí, aby se zbývající členské země pustily do jaderné války s Ruskem společně, a to i za cenu, že jich se třeba konflikt s útočníkem nijak netýká. Můžeme uvést příklad: v případě vstupu Ukrajiny do NATO, nebo v případě, že by se v Estonsku nebo v jiné zemi v Pobaltí dostali k moci radikální nacionalisté, kteří by vehnali zemi do války s Ruskem, by každý takovýto konflikt zavlekl do války s Ruskem i ostatní země NATO, které svojí politiku tak vyostřenou proti Rusku zdaleka nemají. A události v Turecku jsou toho nejlepším důkazem. Která země NATO by v této chvíli šla do války na podporu Turecku? A která země by do ní šla i v případě, že by to byla válka jaderná?

cfr-richard-haas.jpg
Richard Haas z CFR je hlavním poradcem Donalda Trumpu na zahraniční politiku. Likvidace NATO vychází zřejmě z jeho hlavy.

Donald Trump tedy v rozhovoru jasně nastínil tyto otázky a je více než jasné, že Donald Trump byl seznámen s vyššími procesy řízení, což potvrzují články a komentáře nejen na americké alternativě. Otázka je, do jaké míry a jak dobře dokáže tyto informace zužitkovat v případě, že bude zvolen americkým prezident. Skutečnost, že Donald Trump se obklopuje poradci z okolí amerických think-tanků a diplomatů, kteří měli blízko k Reaganově vládě a mají blízko k neoconům typu CFR, je varovným prstem, aby člověk si nedělal příliš velké iluze a naděje. Na straně druhé, Donald Trump je dostatečně nezávislý člověk, který by mohl vnitřní tlaky ustát a dělat vlastní politiku.

*Titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” dole v liště přehrávače.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
monsanto
Návštěvník
monsanto

Byvaly reditel CIA a obdivovatel prezidentske kandidatky Killary, Mike Morell rika, ze SS by meli tajne zabijet Rusy a Irance v Syrii.

Morell: Potrebujeme, aby Iranci draze zaplatili za sve pusobeni v Syrii a soucasne, aby Rusove rovnez draze zaplatili.
Charlie Rose (komentator): A toho docilime zabijenim Rusu a Irancu?
Morell: Presne tak, samozdrejme tajne. Nebudeme o tom rikat celemu svetu.

https://youtu.be/OJ3fTFHQ0KA

Tak tohle je opravdu sila. Predstavitel CIA otevrene mluvi u znameho komentatora v televiznim poradu s vysokou sledovanosti o zabijeni Rusu a Irancu, o vystraseni Assada, zabiti Asadovy prezidentske ochranky, o bombardovani jeho uradu uprostred noci, o zniceni jeho prezidentske helikoptery a letadla. Morell pak pokracuje, ze chce, aby si Assad myslel, ze Americani jdou po nem, a ze to s nim skonci spatne … (jako s Kaddafim).

kari
Návštěvník
kari

Vzhledem k poslednimu clanku( o strukture rizeni ) u tohodle pana ze CIA uz bych si troufla rict, ze diky vzacnemu genu dlouhovekosti preziva na svete stovky let, vyvojove pochazi nejspis z doby, kdy v se v Germanii mlatili kyjem po hlavach primitivni strestenci ?). Rusko v Syrii Amiky prevalcovalo vojensky i moralne. A Rusko neni Irak, kde americti “hrdinove”beztrestne povrazdili tisice nevinych lidi a deti. Pan ze CIA je jaksi mimo misu.

Holy
Návštěvník
Holy

Ukro-banderovští-žido-sionisté útočí na Krym! Lžimédia mlčí. Jedná se o útok na území RF! Souvisí s ním kritizovaná válečná provokace sionistů z vlády ČR s názvem Ample Strike? Jsme pár dnů od vypuknutí 3. světové války?
vlkovobloguje.wordpress.com/2016/08/09/ernestova-flash-boje-na-krymsko-ukrajinske-hranici-a-rostouci-napeti-jinde/

.B.
Návštěvník
.B.

Rusko počká do amerických voleb a po nich si Ukrajinu vezme zpět.

kari
Návštěvník
kari

KdyZ fakt proti Trumpovi postavi jeho vlastni strana jako protikandidata pracovnika CIA, ….to uz je fakt hodne” divny.”Je to jak akt zoufalstvi urcite se jeste v USA neco muze semlyt

kari
Návštěvník
kari

Kdyz se zblizuje Turecko s Ruskem muze jeste prijit na program Turkish dream? ( Turecko jako tranzitni cesta pro suroviny do Ruska?)

kari
Návštěvník
kari

Myslim ze kdyby se skutecne udelal ten projekt -proud surovin pres Turecko do Ruska a Rusko zacalo s Tureckem spolupracovat v Syrii, pro Americany by to bylo jak z hororu ?

monsanto
Návštěvník
monsanto

Placli si pri schuzce Erdogana s Putinem v Moskve.
https://www.rt.com/business/355245-turkey-restart-tukish-stream/

albatros
Návštěvník
albatros

Ono vůbec tohle bude ještě “sranda”. Trump je globalista a má za úkol v klidu ukončit pax americana. Jenže ty americký kovbojové typu McCain nenechají tohle jen tak.
Myslim si, že ať už média kvákají co chtějí, tak Trump ty volby vyhraje a pak nastane mazec, protože americké hyper nabubřelé EGO těchto dvou kohoutů typu McCain a Trump, přičemž jeden má za zády globální elitu a ten druhý americké generály a pentagon, tak to prostě vypadá minimálně na studenou válku v americký administrativě anebo v horším případě scénář typu Erdogan anebo dokonce otevřenou občanskou válkou v SSa.

Olgoj Chorchoj
Návštěvník
Olgoj Chorchoj

https://www.youtube.com/watch?v=_9d3CUiNGRU Zivy prenos, Erdogan a Putin. Bohuzel neni prekladatel do AJ, cili vubec tomu nerozumim, ale Erdogan vypada jak decko, co dostalo pres prdel

Pozorovatelka
Autor
Pozorovatelka
Autor

Mezitím je zajímavé sledovat, jak ani komentátoři pro čt nechápou, co se děje
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/216411058060809

albatros
Návštěvník
albatros

Proč je to zajímavé? Zajímavé by bylo kdyby to chápali. Oni sou jen přeplacené roztleskávačky týmu SSa, které mají za úkol fandit jejich páníčkům a vrtět ocáskem.

Pozorovatelka
Autor

Měla jsem na mysli nějakého odborníka, se kterými se spojili pro okomentování. Ale ono to vyjde nastejno…

albatros
Návštěvník
albatros

No jasný, vím jak to myslíte, ale ty “odborníci”, ti sou ještě horší.

albatros
Návštěvník
albatros

No protože mu de o kejhák. SSa ho chtěli fyzicky zlikvidovat, zatímco Rusové ho varovali a díky tomu je naživu. Takže opravdu má za co děkovat.
Nejvtipnější na tom je, že on celou dobu relativně poslušně skákal jak mu SSa dávali notičky a stejně se ho chtěli zbavit. Je jen jedna věc, která je horší než být nepřítelem SSa a to je být jejich přítelem. Protože v prvním případě víte, že po vás dou, ale v druhym případě nevíte KDY po vás pudou. Stejně jako po Husajnovi a dalších X desítek jejich loutkových diktátorech.

kari
Návštěvník
kari

Tak doufam ze dostal na zadel poradne ?

tana
Návštěvník
tana

Číňané znají dějiny a předcházejí chybám.
Vstup Japonska do II. světové začal vyhlášením embarga USA na veškerý dovoz surovin do Japonska a potopením japonských obchodních lodí dovážejících suroviny, což Japonci považovali za Americké vyhlášení války Japonsku a následně bombardovali vojenskou námořní základnu na Havaji.
Číňani v současnosti své USD investují do výstavby prstence kontejnerových přístavů obepínajícího celou Zeměkouli a průplavu v Nikaragui.
Proto jel Obama za Castry na Kubu, kde se jeden přístav již staví a druhý plánuje, přímo naproti Floridě.
Číňani vědí, že v období antiky se otroky stávali dlužníci neschopní své dluhy splácet, tudíž je USA otrokem svých věřitelů, a EU , pokud se neodpoutá od USA, bude otrokem otroků.

piskoř
Návštěvník
piskoř

Tak mi napada ze ti co vytahovali tibetskou vlajku ze souhlasi s otrokarskym lamistickym rezimem no proc ne cinan co poskodil tibetskou vlajku pujde sedet achjo

Avari
Návštěvník
Avari

Zajímavé, jak lidi přistoupili na tu špinavou hru s ovlivňováním voleb. Tohle by měla řešit policie a potom by takový kandidát neměl být připuštěn k volbám. Pokud ale je,a můžeme si o Hitlery myslet co chceme, tak vypouštění špíny před volbami, je opravdu hnus.

kari
Návštěvník
kari

Clintonova dobre vi, jak to v US politice chodi, vedela, do ceho jde. Jestli ma na svedomi nejake zlociny, jen at ji skripnou. Osobne si ale myslim, ze kdyz ji” nedostali” do dneska, ze tim propluje. Demokracie uz je v USA po funuse.

Avari
Návštěvník
Avari

Mluvím ale o tom, že obyčejní lidé přistoupili na takové ovlivňování voleb, kdy se úmyslně vypouští špína před volbami. Známe u nás viz Kubiceho zpráva.