VIDEO: Další ruské poselství světu

VIDEO: Další ruské poselství světu

VIDEO: Další ruské poselství světu

Ve dnech 24. července až 9. srpna 2015 probíhá 16. ročník Mistrovství světa v plaveckých sportech. Poprvé se tak děje v Rusku – v ruské Kazani.

Stejně, jako při úvodním a závěrečném ceremoniálu OH v Soči, Rusko i tentokrát zahajovacím ceremoniálem vyslalo světu poselství. V něm stejně, jako v Soči či na vojenské přehlídce k 70. výročí konce války 9. května (čas 08:06 – 08:26 zde), opět zdůraznilo význam rodiny, dětí a víry v křesťanské hodnoty, které se Západ tolik snaží zlikvidovat.  Ke vloženému videu přidávám svůj krátký popis:

Úvod – rybář, symbol křesťanství, je v úzkých, lidé jsou nahrazováni roboty, předtím “vyloví” město Kazaň, kde se nachází stavba, zvaná “Malý Kreml”

00:09:30 – z Nebe se snáší křišťál, rybář má naději, že zvítězí život

00:29:16 – Plaveš životem, jsi osamělý plavec, ale věř  v život a pravdu hledej ve svém srdci

00:32:05 –  ryba (víra) je v síti a svět v temnotách, záchranou jsou děti  a láska, člověk zachránil víru a víra zachraňuje člověka (opuštěný delfín už není sám)

00:41:30 – všichni hledáme světlo a čím větší je tma, tím více se nové světlo blíží, dívej se vpřed a naslouchej majáku v sobě, kolem je mlha, had a peklo, pozor na světlo, které následuješ

00:52:35 – světlo jsi ty, když to víš, žádná tma už není, peklo končí tím, že k někomu (k něčemu) patříš

00:55:10 – svět ve strachu, pokrok nás dovedl až k hrozbě sebezničení, v další válce nebude vítěze

01:04:00 – vyšli jsme z vody a došli na vrcholy a dobyli Vesmír, ale všichni jsme součástí jednoho celku a přírody, budeme přírodu dále ničit?

01:08:00 – tma je větší a větší a v ní řešením je bílá čistota Věku Vodnáře a s ní přátelství a spolupráce všech

01:09:00 – pořád temnota a čekání na nový srpek světla (pozn.: lépe by “poslední tři dny lidstva a temnotu novoluní”,  které lidstvo zažívá jednou za 26 tisíc let a o kterých píšu v sérii O potopě světa snad ani nešlo vyjádřit) a k tomu symbol nekonečna jako symbol neustálého lidského vývoje, v němž základem je pár, rodina a spolupráce všech ve prospěch přírody a celku, jichž je člověk součástí

01:12:00 – děti jsou základem pokračování života

01:16:00 – lidská společnost má být jako orchestr, kde každý tón je důležitý, protože každý má svou osobitost, když se všechny sladí do harmonického celku, výsledkem bude hudba – koncert vesmírného oceánu a života na Zemi

01:26:40 – strach je nejhorší a nejvíce ochromující energie

01:31:00 – poselství pro lidstvo, nalezené v láhvi  –  jiný svět, to jsi ty…

Závěr – zahajovací řeč Putina

Časy nemusí zcela ladit, jsou především orientační. A i kdyby jen kvůli letošnímu vedru a suchu, tak ceremoniál stojí za shlédnutí, v současném geopoliticky horkém a pro lidi zmateném světě jej však vkládám jako životodárnou energii pro každou lidskou duši. Jeho poselství ať si každý probere sám, já v něm čtu: Nepatřit k nikomu a nikam, nemít kořeny v rodné zemi a v rodině, je peklo, pocit sounáležitosti k vyššímu celku je záchranou pro lidské duše i pro život na planetě Zemi.

– Pozorovatelka – 28.7.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vedoucí kolotoče
Editor

V ceremoniálu si doporučuji všimnout jednoho poněkud znepokojivého symbolu (v čase videa od 42:10), totiž symbolu Lucifera. Viz. hlavní obrázek článku. I když se pohybuje na lodi a někdo by mohl říct, že je to symbol Chárona (řecká symbolika), resp. zmíněného vodnáře, ale ta lucerna to spolehlivě vyvrací, protože lucerna slouží jako maják pro ztracené duše (resp. plavce), maják je ve videu dokonce i zachycen v jednom střihu (41:51). Plavec se zmítá ve tmě, hledá světlo a jde za světlem pastýře a jeho lucerny, který ho vyvede z Podsvětí. Přinášení světla do temnot a navigování zbloudilých duší za světlem byla ovšem také biblická role Světlonoše (Lucifera) předtím, než byl svržen z nebes a já mám silný pocit, že tahle symbolika doslova někoho praští do očí, a to nejsem odborník na symboly. Co tím autoři ceremoniálu chtěli sdělit? Jděte za světlem pastýře a jeho lucerny ven z temnot? Anebo spíš pozor na světlo, za kterým jdete, Lucifer vás světlem své lucerny vábí do hloubi temnot! ???