Video: Další exploze v Číně – výbuch v chemické továrně. Aktualizace

Video: Další exploze v Číně – výbuch v chemické továrně. Aktualizace

V pondělí večer, 31. srpna, došlo k výbuchu v chemické továrně ve východní Číně, v provincii Šan-dong. Jak poznamenal Reuters, oficiální informace o výbuchu zatím nebyly hlášeny, získat informace z čínských agentur se nezdařilo, dosud také není známo, zda došlo ke zraněním.

Předtím, 12. srpna došlo k sérii výbuchů a k požáru v čínském městě Tjanťin, kde počet obětí dosáhl 150 osob a 22. srpna došlo k výbuchu rovněž v chemické továrně v provincii Šan-dong.

Zdroj zde

Provincie Šandong na východě Číny

Je to od 12. srpna již třetí výbuch na čínském území.

Jsou to všechno náhody?

Ve městě Tjanťin se nachází největší počítačové centrum, které muselo být po výbuchu odstaveno.  11. srpna Čína devalvovala juan, později způsobila “černé pondělí” (po událostech se zvedla cena ropy a rubl snížil propad vůči dolaru). 23. srpna došlo k výbuchu i v Japonsku – na americké vojenské základně (Japonsko posiluje armádu, údajně kvůli obavám z Číny).

Související: zdezde, zde

-Pozorovatelka-   1.9.2015

Aktualizace:

Po upozorněních jsem dohledala, že vložené video je skutečně už z exploze 12.8.2015.

K výbuchu 31.8. jsem dohledala jen toto video, které potvrzuje, že k výbuchu skutečně došlo (a podle něj to byl už čtvrtý srpnový výbuch):

-Pozorovatelka-, 1.9.2015, 15:40

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
ankara
Návštěvník
ankara

Jen poznámka: výše uvedené video pochází pravděpodobně z té exploze v Tiajingu 12.8. Nemohu teď dohledat lepší zdroj než tady:
https://www.youtube.com/watch?v=dgurTdK0PTA
Zhruba 12.-13.sekunda vpravo nahoře.

pozorovateľ
Návštěvník
pozorovateľ

Dávam do pozornosti článok o jednom z uniknutých Snowdenových dokumentoch:

nemecky:

http://www.spiegel.de/netzwelt/netzpolitik/snowden-dokumente-wie-die-nsa-digitale-kriege-vorbereitet-a-1013521.html

anglická verzia:

http://www.spiegel.de/international/world/new-snowden-docs-indicate-scope-of-nsa-preparations-for-cyber-battle-a-1013409.html

a krátky článok na slovenskom portáli:

http://www.hlavnespravy.sk/snowden-odtajnil-plany-spojenych-statov-prejst-od-elektonickej-k-realnej-vojne/525159

Ide o to, že NSA má vybudovaný rozsiahly arzenál programov a návodov ako sa nabúrať do ľubovoľného iného systému (firewally sú proti tomuto fakticky bezmocné) a tento systém buď špehovať alebo v prípade vojny vypnúť/zošrotovať (čo by bol vážny problém v prípade elektrární, vodární, nemocníc atď)

Doteraz NSA tieto prostriedky používala iba na nelegálnu špionáž. Využíva pritom diery v zákonoch a maskuje sa pri týchto útokoch, aby nebolo možné zistiť, že vniknutie má na svedomí ona. Týmto spôsobom obchádza kontrolu zo strany súdov aj politikov a môže robiť beztrestne útoky proti komukoľvek doma aj vo svete.

Nedá sa vylúčiť, že v prípade Číny postúpila NSA o kúsok ďalej.

Oldin
Návštěvník
Oldin

Tak nevím,Pozorovatelko jestli toto video je autentické.
Původně je z exploze v Tianjinu 12/8.
https://www.youtube.com/watch?v=ryKyRJDGAoI

Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

Nechci být oblbovaná, tak jsem si obě videa prošla – to nahoře a Váš odkaz – podle mě jsou to videa ze dvou různých míst.
Jestli za to můžou US-fašisti, nebo ne, to je podle mě v rovině spekulace a víry každého. Jak mi řekl můj otec – stalo se, že třeba zničehonic vzplál traktor nebo že někde došlo k požáru kvůli šlendryánu. Pozorovatelka hold píše občas o tématech, kde je těžko něco prokázat, takže to pak občas schytá a působí nevěrohodně. My žijeme v takové frekvenční vrstvě na takové úrovni v hierarchi stvoření, že máme relativně omezené množství informací. Moje práce je mimo jiné o: tvrď, prokaž a co si myslíš ty osobně, to si s sebou vem do hrobu. Takže já si myslím svoje.

Oldin
Návštěvník
Oldin

Je to hned na začátku do 0:16 .
Povšimněte si v pravo štítu budovy se čtyřmi okny. poté záblesk a letící dřevěná zed.
Ale to je ostatně jedno,protože když zadáte do YouTubu Liajing/Dongying explosion , tak vám vyskočí jen toto video z Tianjinu.
Takže pozor na Google/Youtube.
Od ted budou všechny exploze čínských chemiček na YouTubu vypadat jak ta v Tianjinu 😀

O této explosi jsem našel 2 zprávy.

http://www.motherjones.com/mojo/2015/08/breaking-another-massive-explosion-reported-china

http://www.scmp.com/news/china/society/article/1854343/chinese-chemical-factory-blast-kills-one-person-three-weeks-after

videa nejsou, jen 2 fotky. 🙁

xerox
Návštěvník
xerox

k tomu tzv. černému pondělku a padání čínské burzy :
,, Čínský novinář se přiznal, že vyvolal paniku na burze
Hlavní akciové indexy čínské burzy ztratily od června téměř 40 procent. Čínské úřady zatkly kolem dvou set osob, které podle nich způsobily propad zveřejňováním „nepotvrzených informací“ obvykle prostřednictvím internetu. ,,
http://goo.gl/V0roVp
kdopak asi na tom vydělal … ? … zřejmě ten kdo to naplánoval a celý financoval … v dnešním světě není nic tak jak se zdá …