VIDEO: Co doopravdy řekl Rex Tillerson na zasedání NATO v Bruselu? CNN...

VIDEO: Co doopravdy řekl Rex Tillerson na zasedání NATO v Bruselu? CNN opět rozšířila do mainstreamu i alternativy hoax o Krymu. Pentagon chce zastavit Berlín, ale už je asi pozdě! [CZ Titulky]

VIDEO: Co doopravdy řekl Rex Tillerson na zasedání NATO v Bruselu? CNN opět rozšířila do mainstreamu i alternativy hoax o Krymu. Pentagon chce zastavit Berlín, ale už je asi pozdě! [CZ Titulky]

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson v pátek navštívil centrálu NATO v Bruselu na pravidelném zasedání špiček aliance a o víkendu se i hned v amerických fake news mainstreamových médiích a následně bohužel i na alternativě začaly šířit hoaxy a dezinformace o výrocích Rexe Tillersona, které novináři mainstreamu tak neuvěřitelně vytrhli z kontextu, že si to zasluhuje zvláštní pozornost a může to být dobrou lekcí a ukázkou toho, jak fungují mainstreamové dezinformační procesy. Přesto je však situace vážná a abychom se dostali do obrazu, musíme si udělat menší rozbor toho, co se vlastně děje a jak interpretovat události a výroky, které zaznívají z Pentagonu, z Bílého domu a z Bruselu.

Tillerson v Bruselu dal na stůl ultimátum, že do 25. května musí členské země NATO začít vynakládat 2% HDP na obranu, anebo přijít s jiným řešením. Hovoří se o úvěrech, které by si země NATO vzaly na krytí 2% HDP na obranu. To zaznělo už v půlce týdne na Bloombergu, že toto řešení by vyhovovalo některým zemím NATO, ale Tillerson o tomto řešení v Bruselu ani nemluvil. A asi tušil, co by následovalo. Křik a odpor z těch zemí NATO, kde má NATO nízkou veřejnou podporu obyvatelstva. Zadlužování kvůli NATO je tabu, to se nahlas neříká, ale je to zřejmě nevyhnutelné. Politici to už svým ovčanům vysvětlí. Tillerson se však vyjádřil i k obnoveným bojům na východě Ukrajiny a na poslední informaci o plánu Alexandera Zacharčenka na referendum o připojení východních oblastí Ukrajiny k Rusku řekl ukrajinskému ministru zahraničí, že USA sankce nezruší proti Rusku, dokud neutichnou na východě Ukrajiny zbraně. Jenže CNN spustila o tomto výroku dezinformační kanonádu a bylo vymalováno.

Rex Tillerson, ministr zahraničí USA.

Celé to začalo hned v pátek večer, když americká fake news vysílačka CNN uvedla bombastický článek s nadpisem, že Tillerson v Bruselu prohlásil, že sankce proti Rusku zůstanou v platnosti, dokud Moskva nevrátí Krym [1]. Naprosto šokující nadpis článku ihned a pohotově převzala nejen světová média, ale co je smutné, i některá alternativní média v ČR a na Slovensku. Nelze jim to vyčítat, že by v tom byl úmysl, ale je to spíš neopatrnost alternativy, která velmi snadno a ochotně přebírá zdroje z mainstreamu, aniž by hlouběji pátrala po skutečných souvislostech a výrocích. V samotném článku CNN je totiž uvnitř, navzdory bombastickému titulku, napsáno něco úplně jiného a CNN korigovala vlastní výrok, i když nadpis ponechala. Výše uvedené titulkované video Fox News ukazuje, jak to doopravdy bylo a co doopravdy od Tillersona zaznělo.

CNN opět rozšířila lež a hoax do celého světa

Rex Tillerson totiž prohlásil jedinou větu z mnoha, která zněla, že… “americké sankce zůstanou v platnosti, dokud Moskva nezvrátí své kroky na Ukrajině.” Tečka. Z této jediné a nic nespecifikující a neříkající věty se začala odvíjet scéna jako z Hollywoodu. CNN ihned vypustila bombastický titulek o tom, že Rusko musí vrátit Krym a zahraniční mainstream ochotně od CNN tento blábol převzal. Přitom celé je to jinak a to potvrdil i ukrajinský ministr zahraničí v Bruselu po jednání (viz. video v úvodu), když oznámil, že Tillerson ho ujistil, že sankce USA proti Rusku zůstanou v platnosti do doby, dokud Rusko nezačne naplňovat na východní Ukrajině klid zbraní. Tečka. A součástí Minského protokolu otázka Krymu není.

Tillersonův výrok o zvrácení kroků Ruska na Ukrajině se totiž týkal něčeho úplně jiného. Byla to reakce na dva týdny starou zprávu o tom, že vůdce doněckých separatistů Alexander Zacharčenko usiluje o odtržení Doněcké a Luhanské republiky od Ukrajiny na institucionální úrovní tím, že uspořádá ve výhledové době referendum o připojení těchto oblastí k Rusku [2]. To by bylo v přímém rozporu s Minskými dohodami a je to obrovský problém hlavně pro Kreml. Ten totiž o připojení těchto oblastí k Rusku nechce ani slyšet, protože tím by byl porušen protokol z Minsku a šance na normalizaci vztahů se západem a hlavně s USA by byly v tahu. Jenže, problém je v politické rovině v tom, že Vladimir Putin nemůže veřejně v Rusku dát od Doněcku a Luhansku ruce pryč, protože by byl považován za zrádce ruského lidu na východní Ukrajině.

Rex Tillerson vyzval Rusko k plnění Minského protokolu, o Krymu nepadlo ani slovo.

Odtržení Krymu od Ukrajiny bylo něco úplně jiného. Krym patřil Rusku, Nikita Chruščev sice v 50. letech minulého století administrativně připojil Krym pod správu Kyjeva, ale to bylo v době SSSR kvůli geografické poloze Krymu, který je kontinentálně připojen k Ukrajině. Na Krymu žije drtivá většina Rusů, Krym nikdy nebyl demograficky ukrajinský, takže referendum pouze vrátilo poloostrov do normálního stavu a zpátky k Rusku, obyvatelé Krymu to tak chtěli. Jenže východní území Ukrajiny, tam je problém ve více směrech. Zatímco na Krymu je drtivá většina rodin čistě ruských, na východě Ukrajiny jsou to smíšené rodiny Rusů a Ukrajinců. Podle průzkumů [3] podporuje odtržení oblastí na východě země a jejich připojení k Rusku jen zhruba 28% obyvatel, zatímco drtivá většina je pro federalizaci Ukrajiny a tedy de facto setrvání ve svazku s Ukrajinou. Jenže federalizaci ostře odmítá Kyjev, protože federalizace by na Ukrajině zničila moc oligarchů, kteří kontrolují na Ukrajině národní procesy řízení a hlavně procesy rozkrádání a vykořisťování Ukrajinců.

Krym a východ Ukrajiny jsou dva úplně jiné světy

Právě kvůli tomu, že demografická a etnografická struktura obyvatelstva východní Ukrajiny je natolik promísená, tak nebylo dosud možné uspořádat jakékoli referendum, protože ani jedním nebo druhým směrem by se nedalo většinově rozhodnout, protože zhruba třetina lidí chce samostatnost, ale ne připojení k Rusku. Celý zabetonovaný stav může změnit jen jedna ze dvou událostí, které by musely nastat. Buď se musí změnit režim v Kyjevě, který musí přistoupit na federalizaci Ukrajiny, anebo budou útoky ukrajinské armádu na Donbas pokračovat tak dlouho, až lidé na Donbase se vzdají podpory myšlenek na život ve federalizované Ukrajině a raději kývnou na připojení k Rusku.

Současné obnovení bojů na východě Ukrajiny tak vede spíš k druhé variantě, protože ani Kyjev a ani vedení Doněcké a Luhanské lidové republiky nemají k myšlence federalizace Ukrajiny kladný vztah. Povstalci chtějí samostatnost a nechtějí být součástí fašistickým Kyjevem řízené Ukrajiny a Kyjev nechce přistoupit na myšlenku federalizace, protože západní partneři Kyjeva o federalizace už tuplem nestojí, protože ta by převedla obrovské majetkové pravomoci na místní republikové parlamenty v rámci federace a tím by padly šance západních elit na privatizaci a rozkradení Ukrajiny.

Alexander Zacharčenko, prezident Doněcké lidové republiky.

Rex Tillerson ale nepřijel do Bruselu kvůli NATO nebo Ukrajině, ale hlavně kvůli Německu, které vede v rámci EU otevřenou válku proti americkému spojenci č. 1 na světě, proti Velké Británii. Ostré výroky německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela na americký požadavek na 2% HDP vynakládaných na zbrojení jsou jasnou ukázkou toho, kdo je největším nepřítelem USA v Evropě. Není to Rusko, je to Německo. A USA si mohou svojí moc v Evropě uchovat jedině tak, že proti Německu a jeho vůli uplatní nejmocnější páku, jakou USA disponují, pákou v NATO. Když USA budou mít 27 zemí NATO zavázaných, Německo bude spoutáno a nebude se moci emancipovat a etablovat jako regionální velmoc, na což Berlín dlouhodobě aspiruje.

Tillerson přijel do Bruselu zkrotit německé ambice, ale je už asi pozdě

Postoje Německa se odchylují od USA čím dál tím více. Moc USA v Evropě nad Německem lze s pomocí kontroly NATO udržet jen za podmínek, že země EU budou mít strach a obavy o svoji bezpečnost. Proto se obávám, že Pentagon má plán na setrvání současného napětí v Evropě, aby členské země NATO se cítily ohrožené Ruskem a tím pádem, aby nutně potřebovaly pomoc a ochranu od USA, protože Německo tuto obranu a ochranu zatím neumí poskytnout. To se ovšem může změnit v případě, pokud ve Francii zvítězí Marine Le Pen v prezidentských volbách. Ta je totiž s Vladimirem Putinem na stejné vlně a pokud by Francie chtěla opustit EU a nepokračovat v politice NATO proti Rusku, urychlilo by to rozpad EU i NATO. Pokud ale Marine Le Pen prohraje, bude naopak posilovat proces vzniku Nové Evropy a Berlín bude posilovat a prosazovat vznik evropské armády, která vyroste na kapacitách NATO.

Sigmar Gabriel, německý ministr zahraničí.

Americký ministr zahraničí tak v Bruselu neřekl o Krymu ani slovo, nevyzval Rusko k jeho vrácení, pouze podmínil zrušení sankcí naplněním Minského protokolu, s čímž ale bude problém, protože separatisté na východě Ukrajiny nesouhlasí s Minskem, setrvání a neměnitelnost hranic na východě Ukrajiny na Donbasu je totiž v Minsku zakotvená (Krym není součástí Minského protokolu) a Moskva usiluje o naplnění dohod z Minsku, protože to je cesta k normalizaci vztahů se západem a ke zrušení sankcí, ovšem Moskva nemá na povstalecké republiky na východě Ukrajiny takový vliv, jak vykreslují západní média, mnoho kroků tam probíhá proti zájmům Moskvy a proti zájmům Vladimira Putina v globální politice.

Mainstream vyrábí dezinformace a alternativa je ochotně přebírá?

Tahle dezinformační kauza o Krymu tak opět ukazuje, jak musí být lidé opatrní před dezinformacemi mainstreamu, které někdy ochotně přebírá i alternativa. Úloha Ruska je pro USA důležitá, bez Ruska nemůžou USA nijak pokročit v boji proti Islámskému státu v Sýrii, což je prioritou Donalda Trumpa. Rex Tillerson bude našlapovat v zahraniční politice tak, aby držel na uzdě Německo v Evropě, ale zároveň aby svému šéfovi Donaldu Trumpovi nezabouchl dveře k jednání s Vladimirem Putinem. Vladimir Putin ale bude muset získat kontrolu nad procesy na východní Ukrajině, a to nebude mít lehké.

Donutit povstalecké leadery, aby se nechtěli odtrhnout od země, jejíž vedení (Kyjev) na nich páchá genocidu a bombarduje je, to bude pro Putina nadlidský úkol. A Trump nebude moci s Putinem jednat, pokud Putin dovolí další dezintegraci a rozpad celistvosti Ukrajiny, protože to by Trumpovi podrazilo nohy a mohlo by to vést k jeho impeachmentu v USA. Jenže stejně tak Trump nesmí generálům Pentagonu dovolit nasunovat další a další zbraně k ruským hranicím, a to bude pro Trumpa také nadlidský úkol, když nekontroluje v této chvíli nejen Pentagon, ale ani vlastní politickou stranu, za kterou kandidoval na prezidenta.

*Titulky ve videu v úvodu článku zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Šoty
Návštěvník
Šoty

Nemyslím, že by Nemecko bolo také silné, ako vyplýva z článku, vzhľadom na skutočnosť, ako poctivo naberá imigrantov.

bibi
Návštěvník
bibi

Aj mne mama zakazovala tancovať s chlapcami,“ odpovedal Sergej Lavrov na spoločnej tlačovej konferencii s kirgizským ministrom zahraničia. O niečo neskôr sa k situácii vyjadril podrobnejšie: „Počul som, že odzneli takéto výroky. Ak má Rex Tillerson pocit, že on ešte nedokáže tancovať so všetkými, sme pripravení mu pomôcť. On je veľmi skúsený človek, som presvedčený, že sa to naučí rýchlo,“ povedal Lavrov. Dodal tiež, že tak ako predtým, očakáva návštevu Tillersona v Moskve a otvorený dialóg o rôznych témach Keď počúvam vyjadrenia Lavrova,som hrdý na svoj slovanský pôvod, – rod. Lavrov v diplomatickej reči nazýva Tillersona – chlapcom.Ale súčasne hovorí,že ho všetkému,
čo bude potrebovať naučí (hlupáka)

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

“Proto je Praze a Hradu tolerována Koruna, ČNB koruna a sezení na 3 židlích (Talmud, Tóra a Bible).” Takze pak by mela Praha mit jistotu, ze k tomuto trojhvezdi nepribude v budoucnu Koran – je- li Praha “protected” ? To mne moc nesedi. A propo – CNB uz zavedla ( nebo aspon je to v planu) negativni urok, a to je samo o sobe jasny obrat – postupny – smerem k bezurocnimu financnictvi – pokud to nekomu unika. Tedy islamskemu.

kari
Návštěvník
kari

jee. tak hlavne ze se ma to rozprodani zlatych rezerv CR a vubec debakl CR hospodarstvi po vyvozu americke demokracie do vychodni Evropy na co svezt ?

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

“… sezení na 3 židlích (Talmud, Tóra a Bible).“

Je to jedna a ta samá Židle.

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

…i tak, by se dalo říct … ☺

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Jsem zvědavá, jestli se Rusnok zachová v souladu se zájmy našeho státu, a ty 2 Biliony, které na nás uškudlili se Singrem na “intervencích” proti naší Koruně, a důvtipně ( pro někoho výhodně) uložili do imaginárního Eura, že je zavčas použijí k nákupu REÁLNÝCH HODNOT – například ZLATA, jak to dělají všichni řádní hospodáři.

Amus
Návštěvník
Amus

Negativní úrok nemá nic společného s bezúrokovým finančnictvím. Tento krok má donutit lidi přestat spořit a začít utrácet a takto povzbudit krachující ekonomiku. Rovněž islámské finančnictví není bezúrokové, už to vysvětloval VK v dřívějších relacích na SR, jen se úrok nenazývá úrokem.

.B.
Návštěvník
.B.
minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Sleduji breaking news na euronews od prvni minuty po explozich. Informace jsou kusé, ale jeste nezkreslené, protoze manipulace breaking news nemozna. Oblbovani a prekrucovani prijde pozdeji, az mainstream a jeho analytici zacnou uradovat. Protoze se jednalo o synchronizované exploze na ruznych mistech, teroristicka stopa je nevyvratitelna.

Co rict? Snad jen, ze ted bude dulezité sledovat reakce dulezitych politickych stran a jejich mluvcich. Jejich vyjadreni k udalosti napovi mnoho o jejich vztahu k politickému terorismu v mezinarodnich, ale i ve vnitropolitickych otazkach.

tana
Návštěvník
tana

Je zajímavé, že k útoku došlo potom, co v Rusku klesly ceny potravin.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Vagon metra svými parametry nevyhovoval normě Šaria a tak CIA vydala povel…

gazeboo
Návštěvník
gazeboo

Upřímnou soustrast obětem…
Tohle je svinstvo nejhrubšího kalibru.

kari
Návštěvník
kari

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10125-moskva-peking-spojuji-sily-americky-dolar
A co tohle? Nema to souvislost s nepokoji v Rusku, ktere tam tak cirou nahodou posledni dobou jsou?

kari
Návštěvník
kari

no, o tom Nemecku v clanku bych dost polemizovala. Osobne mam jiny nazor. Kazdy vi, ze USA ma stale Nemecko v hrsti. Proste Angela byla odposlouchavana (a ne jen ona) a je to americka loutka. To uz je davno verejne tajemstvi. Takze pripadna evropska armada, ktera by nutne musela ladit s rozpadem NATO, by byla jen prodlouzena ruka Britanie-Ameriky za evropske penize .Smerovala by proti Rusku, Iranu, Syrii, tam kam USA bude chtit. Za evropske penize a zivoty. A je jedno, jestli by se ten spolek jmenoval EuroNATO, nebo treba EU army. A strasit evropany Ruskem v dobe, kdy maj za zadeli miliony muslimskych migrantu, a strach z nich i z obcanske valky umyslne vyvolavanou nenavisti, to muze napadnout skutecne jen Pentagon. Vkazdem pripade sama Amerika se pohybuje na dost tenkem ledu. I kdyz Trump donuti cele NATO platit, US dluhy jsou tak obrovske, ze NATO to uz nevytrhne. A, a to je jeste horsi, za Ruskem USA vojensky zaostava. Syrie to dokazala. A valecna sila je (bouzel) v dnesnim svete celkem rozhodujoci. Takze secteno podtrzeno, pokud k tomu pripoctu jine faktory, o kterych nechci psat (moralku a vycvicenost vojaku, kriminalitu a vnitrni problemy USA atd…)tak se obavam, ze Ameriku uz nezachrani vubec nic. Evropa nadeji stale ma. Proste ta partie je stale otevrena…

MIROSLAV
Návštěvník
MIROSLAV

az na ten odstavec, kde podla teba USA za Ruskom zaostava vojensky sa s tym celkom ztotoznujem. Vojensky by som to povedal takto. Po rozpade Zvazu dokazali vdaka prednostnemu mostu vojenskych technologii ktore boli vo fase vývoja hodne a tym myslim ozaj hodne pred, velky potencial v podobe prototypov, z ktorych sa nasledne stali nosne typy, ktore az doteraz presli modernizaciou a dokazali pohodlne preklenut hnuche obdobie po rozpade, kedy bola armada totalne podfinancovana a v rozklade. U USA to prebiehalo inak, dostatok penazi rovnalo sa investovanie do super veci ale, aj do totalne predrazenych hovadin ktore postupne vysavali ekonomiku (RAH-commanche,Zumwalt atd…). Bolo z coho ulievat lowe, vysavanie planety islo na plne obratky za Reagana,Busha,Clintona opat Clintona a… potom prislo a vpodobe Obamu, kde lowe zacali dochadzat lebo…Putin. Takze, nastupom Putina sa komplet zmenil pomer financovania ruskej armady a ta sa zacala stavat na nohy. Rusko na to islo nasledujuco ,,lowe dam na presne urcene miesto, rozumej financovanie islo iba do projektov ktore mali 100% perspektivu, lebo na ,,blbosti,, lowe nebolo. Vpodstate sa chovali ako domacnost ktora zije, ale zije skromne (ako slovaci napriklad :-)). Tak a teraz prichadza ta sranda na tom celom. Oba tie procesy, mali zotrvacny charakter. Nieco sa podarilo, nieco nie ale , obe ekonomiky sa dostali do rozdielnej pozcie a zbrane do urcitych urovni. Kym rusko bolo o generaciu vo vsetkom o krok popredu (lietadla 5tej generacie,kolmí start a pristatie (vpodstate F-35 vychadza z vykresov kompletneho Jak-141 ktory General Motors zakupil v Rusku tesne po jeho rozpade)) tak americania, dokazali tento naskok IBA!!! dohnat Rozpadom celeho vychodneho bloku a tym, ze v rusku by podpindosnici predali aj kus cerveneho namestia aj s plešatím vycišpánom na nom keby mohli ale…opat Putin. No, takze vec sa ma takto. Rusku, staci udrzat sucasnu ekonomicku situaciu tak ako je. Ak sa vratia ceny ropy tam kde boli ked bol rusky rozpocet vystavany inak, zacnu sa tie noznice otvarat cim dalej tym viac a v zbraniach ich uz americania nedobehnu ani keby im mrtvy Breznev utekal s polamanymi nohami o barliach naproti :-). Inak myslim ze o ceny ropy sa Putin pokusi cez Tylersona vyjednat ine svetove ceny (toto uz ale cisto spekulujem). Dovod preco si to myslim je ten, ze nateraz nevie do ekonimiky inak naliat peniaze nez tym ze zvysi vykupne produkty toho, cim rusko najviac disponuje, nerastnym pohatstvom ale moment, neurobili toto iste za Regana? sakra fix ja mam snad de ja vu nooooo ale to Rusko uz ale neni tam kde bolo v 80tych rokoch nestastnych. Takze tak nejako to vidim s tym ,,vojenskou zaostalostou,, :-)))) Rusko este ukaze svetu technologie, ktore udivia svet!!! Som o tom hlboko presvedceny.

MIROSLAV
Návštěvník
MIROSLAV

Tillerson sorry:-) admin, daj sem moznost upravovat si prispevky nech nemusim zakladat reakciu sameho na seba ze sa idem opravit, lebo som hovado co nevie pisat :-)))))

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

MIROSLAV-souhlas to bych uvital lebo som hovado dost casto

vilon
Návštěvník
vilon

Dobrý príspevok Miroslav, ešte tam chýba kurz rubľa, ktorý z hrozivých 73r/1e je dnes, po dvoch rokoch na 64r/1e, čo je veľmi dobrý trend. Napriek oficialným sankciám. Neoficiálne sa v niektorých strategiských komoditách aj tak tajne obchoduje.A to je dobré…

Amus
Návštěvník
Amus

Kdo konkrétně má Německo v hrsti, když očividně jak Merkelová, tak Schulz jednají proti zájmům USA, spíše Trumpa a neustále podporují migraci, vyjadřují protiruské postoje a snaží se pomocí Německa ovládnout celou Evropu? Nepletete si USA s globálními sionistickými elitami?

tana
Návštěvník
tana

2% HDP na obranu – tuší někdo, kolik stojí vybudování plotu kolem ČR? V rozsahu větším než, jako byl r. 1989, včetně Pohraniční stráže a hraničních přechodů vybavených čtečkami biometrických údajů na dokladech? Na severní hranici – NDR nebylo nic, jak vypadala polská hranice nevím. Ale, kdyby nás to mělo zachránit před invazí vetřelců, tak by náklady asi prošly i v referendu.

konzerva
Návštěvník
konzerva
konzerva
Návštěvník
konzerva

Jiří Drahoš,,
má také za sebou pestrou minulost: Jiří Drahoš, kandidát na prezidenta. Nar. 1949, od roku 1977 – 1989 člen KSČ. Jako prověřený soudruh, působil také na zahraničních pobytech ve Spolkové republice Německo (1985–1986) a na Univerzitě Sao Paulo v Brazílii………..Pražská kávárna a strany plné bývalých komoušů, se vzhlédly v kandidátech s komunistickou minulostí. Dlouhý, Pithart, Horáček, Drahoš apod. Je to jedině pro ně dobře, už nebudou nadávat na komunisty a bývalý režim…..

Nonsens
Návštěvník
Nonsens

Drahoš=typická karieristická mrdka a adept na provaz za velezradu.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Xicht vypovídá dost:
comment image&id=121405

Insomnia
Návštěvník
Insomnia

Není vidět, je ten ksicht židovský-chazarský?

Vabio
Návštěvník
Vabio

Jen tak dál a více takových zpráv … to je jediná možná cesta … je to riskatní cesta, ale težko se hledá jiná lepší v součastnosti.

Jedině polarizace (či ještě výstižněji extremizace) způsobí možnost pochopení větší částí těch, co to dosud nechápou. Samozřejmě je to vykoupeno rizikem ještě většího utvrzení …. ale když se zeď drolí, tak je přece jen větší šance toho pochopení, že základy stojí za prd a proto se drolí než že je potřeba ji vyztužit.

Takže více takto jednoznačně se vymezujících kontroverzností … a snad jich bude dost, na to pochopení.

knihomol
Návštěvník
knihomol

Ale ni! To nemůžete tak až zase dramatikovat. Na hrad může přece může usilovat každý, kdo splní kritériá! Máme přece “DEMOKRACII”. Jenom víc, co nejvíc, takových drahošů, ať je sranda!

Ereinion
Návštěvník
Ereinion

To členství v KSČ máte odkud prosím?

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Možná i STB, každopádně odprověrkovaný – jinak by na cizí Univerzitě nebyl…

Jaris
Návštěvník
Jaris

No ono je to v podstate stejny problem o utichnuti boje na Vychodni Ukrajine a vraceni Krymu. Jsou to takova dve bolava dvojcata. Tillerson se chvasta vyhruzkami a klade si podminky, zmetek jeden prozidovsky, a co kdyby tak nahodou nezacal zametat pred vlastnim prahem? Ja bych US naridila predevsim vratit TEXAS Mexicanum! Potom sebrat vsech pet svestek a vypadnout z Blizkeho vychodu, Jemenu, Kosova, Nemecka i Ukrajiny, atd. Hlavne vsem zaplatit skody, ktere ti parchanti americti nadelali po celem svete! Omluvit se celemu svetu za to neradstvo co za poslednich 25 let natropili a tise zalezt do sveho americkeho doupete neresti a sypat si na hlavu popel!
To je neslychana drzost od Tillersona ostatnim narizovat co maji a sami jsou zlorady nejhrubsiho zrna! Zrejme ma fesak tezkou dementozu. ze nepamatuje, ze ten majdan na Ukrajine zpusobila, organizovala a financovala jeho spinava Amerika.

Amus
Návštěvník
Amus

Tillerson jedná diplomaticky a očividně mnohým nedochází, že s tím, jak nechápou diskreditační kampaň mainstreamu proti Trumpovi a připojují se k ní názorově, rovněž hází klacky pod nohy i Putinovi a Rusku. Nechci se dožít doby, kdy budu s lítostí vzpomínat na to, jak USA drželi Německo v šachu. USA po zvolení Trumpa není už těmi USA před jeho zvolením. A síly, které organizují demonstrace v USA proti Trumpovi, v Londýně proti Brexitu a v Rusku proti Putinovi, jsou tytéž.

ZARATHUSTRA
Návštěvník
ZARATHUSTRA

HA UZ ME CENZOR VYGUMOVAL A to jenom proto ze jsem samouk na pocitace vsechno jsem se naucil sam a jenom nevim co je to ta protipijavicova ochrana, No a tak me nazval forbidden user. ted musim psat odjinud