VIDEO: Českou dezinformační jedničkou je prý Aeronet, tvrdil Bakalův novinář na Českém...

VIDEO: Českou dezinformační jedničkou je prý Aeronet, tvrdil Bakalův novinář na Českém rozhlasu. Jeho vystoupení však odhalilo, že nebyl vůbec k rozhovoru připraven. Kolik lidí věří Bakalovi a kolik alternativě?

VIDEO: Českou dezinformační jedničkou je prý Aeronet, tvrdil Bakalův novinář na Českém rozhlasu. Jeho vystoupení však odhalilo, že nebyl vůbec k rozhovoru připraven. Kolik lidí věří Bakalovi a kolik alternativě?

Spoluautor dezinformačního pamfletu na Bakalově serveru Aktualne.cz, o kterém jsme už dříve psali zde, vystoupil minulé pondělí v pořadu Interview Plus na Českém rozhlasu. Moderátor Michael Rozsypal si do studia pozval Lukáše Prchala, aby vysvětlil nebezpečí a hrozby tzv. dezinformací [1]. Celý rozhovor se točil okolo skandálního pomlouvačného článku na Aktualne.cz [2], který vykresluje českou zpravodajskou alternativu jako nástroj Ruska na rozbíjení EU a souručenství evropských zemí s NATO. Hned v začátku rozhovoru Lukáš Prchal tvrdí, že dezinformace fragmentují společnost. Je to de facto přiznání toho, že mainstream už nemá monopol na formování informačního pole, což ještě donedávna byla výsada mainstreamových médií.

V posledních několika letech lidé zjišťují, že mainstreamová média nepřináší zpravodajství, ale snaží se naopak formovat divákův, posluchačův a čtenářův názor. To je do značné míry způsobeno majetkovou strukturou mainstreamových médií, kde velké noviny, servery, rádia a televize vlastní úzká skupina lidí napojených na globalizaci a její jednotlivé projevy. Všimněte si, že Lukáš Prchal v úvodu koriguje svůj výrok, že jsou v redakci Aktualne.cz přesvědčeni o dezinformacích. Tento výrok ihned opravuje a přehazuje argument na BIS, že před dezinformacemi varuje česká tajná služba.

Lidé si všimli reportáže o Prchalově článku na České televizi.

Dalším bodem rozhovoru jsou zdroje informací, odkud lidé čerpají zprávy. Z vyjadřování pana Prchala je evidentní, že rozlišuje informace na mainstreamu a ty ostatní. V celém rozhovoru naprosto chybí jakákoliv jiná reflexe selhávajícího mainstreamu. Když lidé viděli na České televizi volební americkou noc, ve které zvítězil Donald Trump, redaktoři ČT naprosto rezignovali na zástupce a fanoušky Donalda Trump, jednobarevné zaujaté zpravodajství do poslední chvíle podporovalo Hillary Clinton.

Podle Prchala je Aeronet dezinformační jedničkou v ČR. Nejvíce povyku stále vyvolává kauza lithium, ve které má Zdeněk Bakala své napojení

Tato událost se stala nejlepším příkladem toho, jak mainstreamové veřejnoprávní zpravodajství zcela selhává ve své roli zprostředkovatele nezávislých informací. Aeronet má podle Prchala nejaktivnější základnu čtenářů, kteří sdílí odkazy na naše články jak na sociálních sítích, tak i v emailech. Informace se tak mohou dostat k lidem  bez cenzury mainstreamu. Zmíněná kauza lithium je typickým příkladem události, o které nechtěla mainstreamová média informovat. Alternativa musela kauzu rozšířit, aby se tím někdo začal zabývat, že jen 17 dní před volbami ministr za ČSSD podepisuje memorandum s australským těžařem, jehož vlastnická struktura je skrytá.

Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia, zaměstnavatel Lukáše Prchala.

Mainstreamová média v ČR se snaží z útočného a agresivního paktu NATO udělat obránce středoevropských zemí před údajně zlým Ruskem. Nikdo z médií si přitom nedovolí veřejně položit otázku, proč v Sýrii došlo k porážce ISILu až po vstupu ruské armády do konfliktu před dvěma lety. Do té doby ISIL neustále posiloval, získával peníze a zbraně od americké armády, které americká transportní letadla za nocí shazovala do oblastí pod kontrolou Islámského státu. John McCain a jeho zásluha na vzniku ISILu vejde do dějin, ale o to hůře se zblbnutým konzumentům mainstreamových zpráv v ČR vysvětluje, jak je to možné, že Rusové dokázali válku ukončit a ISIL porazit, zatímco USA a NATO nedokázalo vůbec nic. Celou dobu nešlo ze strany USA o nic jiné, než o svržení Bašára Asada, a proto zbraně pro ISIL od americké armády, ale nejen od ní, nýbrž i zbraně z evropských členských zemí NATO. Nikdo už nevěří tomu, že NATO by ochránilo ČR v případě ohrožení. Česko by dopadlo stejně jako v roce 1938 v Mnichově.

Lidé už nechtějí budovat neoliberalismus

Stejně tak Evropská unie představuje nástroj německé IV. Říše, českým dělníkům to pomalu začíná být jedno, že pracují za čtvrtinové mzdy ve srovnání s Německem. Co si český občan nevydělá, na to si půjčí, zadluží se. A dostupnost půjček je v dnešní době prakticky neomezená, i když kapitál na tyto půjčky pochází většinou ze zahraničí z velkých nadnárodních bank. Lukáš Prchal v rozhovoru několikrát zopakoval, že dezinformační servery se snaží rozbourat neoliberální ukotvení zemí v Evropě. Neoliberalismus je cesta propojení správy jednotlivých zemí s nadnárodními subjekty globálního řízení. Jednotlivé země postupně v neoliberalismu ztrácí své ekonomické, kulturní a sociální ukotvení. Cizí země rozhodují o jiných zemích, cizí země diktují menším zemím. Opačně vzniká ekonomické, potravinové a bankovní vazalství. Lidé si těchto procesů všímají a nelíbí se jim. Hledají informace na alternativě proto, že některá témata na mainstreamu jsou zkrátka tabu.

Fronta na registraci kupónových knížek, 1. polovina 90. let.

Vývoj v Československu po roce 1989 byl procesem naplánovaného rozkradení majetku v rukách lidu. Není bez zajímavosti, že příprava na listopad 1989 probíhala už o dva roky dříve, kdy došlo k transformaci národních podniků do státních podniků. Byla to příprava na budoucí privatizaci, protože kdyby podniky si zachovaly titul národních podniků, mnoho lidí by se mohlo začít ptát, proč národní podniky nepřejdou do rukou lidu a zaměstnanců, kteří tam pracují. Místo převodu podniků do vlastnictví lidu ty nejlukrativnější podniky získali zahraniční investoři ve spolupráci s lidmi od StB, kteří se stali přes noc vrcholovými manažery s vrcholovými platy a odměnami. Takových Burešů a Junků bylo v 90. letech nepočítaně. Neoliberalismus nasunutý do ČR zlikvidoval národní obranu a armádu, průmysl, infrastrukturu. Ze země se stala na jedné straně montovna pro německý průmysl a na straně druhé odbytový trh pro západní druhojakostní zboží.

Česko jako montovna a odbytiště pro západní zboží II. jakosti

Také jste si všimli při cestě do Německa, že banány v LIDLu jsou krásně žluté bez jediného kazu? Nejsou ani zelené, nedozrálé, ani nahnědlé, pomalu hnijící. Zato v Česku je to úplně normální. Funguje to jednoduše, první jakost jde na německý trh a dvojka jde do zemí Východní Evropy. Někdo sice namítne, že zelený banán dojde a dozraje v teple za dva dny, ale v případě nahnědlých banánů už víte, že je musíte ihned po zakoupení zkonzumovat, do druhého dne by z nich bylo hnilobné bláto. Je to jenom taková malá ukázka toho, jak fungují země druhé kategorie. Český trh je prý specifický, rozuměj Češi se nechají okrádat a sní cokoliv, hlavně že je to na akci. A protože o informacích a jejich konzumaci platí to samé, musela vzniknout alternativa, protože lidé už odmítají konzumovat mainstreamový informační odpad a hledají pravdivé informace bez cenzury.

Specifický trh s názvem Česká republika. Jako s banány je to v podstatě se vším ostatním. Druhá jakost, nízká cena, nízké mzdy, ohnutá záda a ústa zamknutá na zámek. Neoliberalismus v české praxi.

Vůbec nepřekvapuje, že Bakalova média neustále útočí na alternativu, protože ta získává pomalu větší vliv než všechna Bakalova média dohromady. Stále více lidí si uvědomuje, že mainstream nenabízí pravdivé informace ale propagandu, která se snaží konzumentům informací neustále opakovat mantru o neoliberalismu, souručenství s NATO a členství v EU. Lidem začíná lézt tato propaganda krkem, a když se podíváte, jak zoufale pan Prchal v rozhovoru hledá slova, jak se zasekává a hledá argumenty, tak to prostě znamená, že Bakalovi novináři jsou placeni jen do takové míry, aby napsali pamflet, ale v případě rozhovoru už mají okno a musí hledat slova pro své argumentace. A to je hodně málo na to, že Bakalovo vydavatelství Economia má stamilionové rozpočty.

Milí čtenáři, po celý rok jsme Vám přinášeli (a do konce roku ještě přineseme) články, analýzy, komentáře, titulkovaná videa a pravidelné páteční pořady na rádiích. Naší prací jsme pomohli otevřít oči stovkám tisíc občanů v České republice, pomohli jsme odkrýt desítky kauz, které by jinak zůstaly skryty a bez zájmu médií. Pokud se vám líbí naše práce za uplynulý rok, pokud chodíte rádi na Aeronet a pokud chcete, abychom pokračovali v naší práci, přispějte prosím jakoukoliv částkou na provoz našeho projektu na naší obvyklé darovací stránce zde. Děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Guest
Návštěvník
Guest

WTC1, WTC2 a WTC7 jasná řízená demolice. USA náš vzor…

fwn
Návštěvník
fwn

Gdo je to Lukáš Prchal ?
Krome slov urcite, vlastne, von rekl, todlectoho, tetcem, eeeehhh, atakdale, ja to nedokazu vysvetlit, ja si myslim, … jsem zadne nezvratitelne dukazy o dezinformacnim servu nezaregistroval.
Ja si myslim, ze Lukas pracuje nekde na stavbe nebo v dilne, protoze jeho zpusob vyjadrovani neodpovida intelektualni kvalite zurnalisticke praxe.

Snuska zflikovanych a vypreparovanych faktu ma slouzit jako ultimativni dokument presentovany siroke verejnosti o vyhodnoceni absolutni pravdy ? Jak smesne a lacine …
Tito monopoliste na pravdu (mainstream) si skutecne mysli, ze vetsina lidi je opravdu tak naivni a hloupa, jak to jiz A. Einstein ve sve citatu trefne vyjadril ? (“Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem zcela jist.”)

Penize prisly z Ruska = Aeronet je financovany z Kremlu.
Redaktori sice pouzivaji velice casto odbornou cestinu a fundovana fakta, ale presto siri dezinformace, ktere se nedaji vyvratit.
Take puvod aeronetu je velice zahadny, zamlzeny a mnozi nevi, kdo da tim vsim stoji.
Kazdy praktikant zna whois nebo domaintools, kde okamzite zjistite totoznost majitele domainu = odborna kvalifikace “redaktora” Prchala a jeho teamu = uroven materske skolky.

Nyni ale vazne o aeronetu.
Aeronet se zda byt dobrym zdrojem prinosu informaci a udalosti, presto siri obcas take dezinformace, diky svym redaktorum. Doposud nedokazu odhadnout, zda se tak deje na zaklade prevzatych informaci z jinych zdroju anebo umyslne na zaklade urcite agendy.
Jako priklad muzu uvest posledni vysilani s panem VK, ktereho si opradu cenim, ale jeho presvedcivy zaver, ze je v Nemecku “vymalovano” a predevsim jeho zduvodneni ve smyslu mineni a citeni nemeckeho lidu je v mych ocich povrchni a scestne. Kolik velkolepych zmen prineslo Nemecko Evrope od doby M. Luthera ……. do padu Berlinske zdi ?
Ja se osobne naopak domnivam, ze jenom a pouze v Nemecku lezi klic ke zmenam kolabujiciho systemu. Tak abychom ho spolecne nasli, musime hledat pravdu a pote porozumime vsem evropskym narodum. V pripade, ze budeme hledat cestu spravednosti a pochopeni, respekt a duveru a dokazeme odhodit vlastni pokryteckou moralku, mame jeste stale dobre moznosti zastavit tento rakovinotvorny proces a nastoupit novou eru evropanstvi ve spolecenstvi suverenich narodu.

gens una terra sumus amici
fwn

Jana
Návštěvník
Jana

Pod video na Youtube jsem dala tento komentář:
Tento dokument by bylo vhodné promítat studentům kateder politologie a médií k diskusi… Zajímalo by mne, jak by jeho obsah z hlediska info/dezinfo posoudil L. Prchal a moderátor ČRo. Ozdrojovaný je podle mne důkladně.

Bylo by dobré, kdyby k němu někdo mohl udělat titulky. Má dva díly.

Donald Trump, 9/11, CASE CLOSED

https://www.youtube.com/watch?v=tl294zrYLzk&feature=share

https://www.youtube.com/watch?v=d47oH8PS_QY

Jana
Návštěvník
Jana

…”Celou dobu nešlo ze strany USA o nic jiné, než o svržení Bašára Asada, a proto zbraně pro ISIL od americké armády, ale nejen od ní, nýbrž i zbraně z evropských členských zemí NATO.”…
Ano, a proč o to nešlo a kvůli čemu kdo chtěl dál podporovat IS – to je řečeno zcela otevřeně právě v druhém dílu dokumentu Donald Trump, 9/11, CASE CLOSED
(Jde o Izrael, rozbití Sýrie, Irán, ropu na Golanech…)

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Veřejnoprávní média neví, že ne všichni koncesionáři mluví/rozumí anglicky? Místo toho, aby za těch 8 miliard ročně laskavě přeložili lidem do češtiny, co se opravdu děje, tak zas vymýšlí tyto nesmysly, prokristtapána? A kdo to má teda dělat, opět alternativa a zadarmo? A oni budou zatím koukat na golf a jiné sporty jako? Za 8 miliard ročně???

https://www.youtube.com/watch?v=fJMQbfWvk4U

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Doporučuji následující:
Trump On 9/11: “Bombs Must Have Been Used ” https://www.youtube.com/watch?v=poY5BQ49gf0

Takže doufejme, že brzy můžeme očekávat krátký proces s dotyčnými válečnými zločinci. Ostatně to je jediná cesta k nápravě této slavné “euroatlantické civilizace” prosazující se brutální a barbarskou silou, jak ve vojenské oblasti, tak v mediální sféře.

Jana
Návštěvník
Jana

V tom dlouhém dokumentu je i to, jak Trump řekl Bomby musely být užity, ale i to co začal říkat o dva dny později… A proč. Proč ho bankéři podrželi když měl miliardové dluhy – k čemu jim měl být dobrý. O knize kterou napsal v 90. letech, o knihách které napsal Netanjahu, N. letitý přítel Trumpa a Kushnera st. dokonce kdysi přespal (sám) v posteli mladičkého Kushnera. Je tam i o úloze M. Chertoffa. A jeho mladšího bratra, který psal debunk články do Popular Mechanics. O tom, kam proudila a proudí ropa z Kurdistánu, kdo prohlásit, že má získat Izrael zpět Golany…
Měl by to každý vidět. Hlavně redaktoři ČT a Respektu. Mohli by pak udělat promítání a besedu na to téma v knihovně V. Havla 🙂

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Ano a nikdo z mainstreamu nic neviděl . Američani na youtube, všude na netu doslova řvou o pomoc před zvrhlým establishmentem a ti naši cáklouši z ČT jen blábolí něco o ruské propagandě. No taková zrůdnost je skutečně už na kriminál, aby se tohle už neopakovalo.
Tohle je neskutečné, co se tu děje a oni jen čumí a čumí: https://www.youtube.com/watch?v=fJMQbfWvk4U

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Ta banda západních psychopatů stále jen otravuje lidem životy zvrhlými výmysly… Jejich zdegenerované společnosti řízené pouhým finančním ziskem už nejsou schopny řešit naprosto nic, oni se v přímém přenosu dívají na zločiny, které provádějí jejich zvrhlé “elity” na spoluobčanech. To je debakl a tragedie.

“In Their Own Words: The Untold Stories of the 9/11 Families (Full Documentary)”
https://www.youtube.com/watch?v=df_ADOoF3Us

konzerva
Návštěvník
konzerva

Nepřehlédněte ! V rámci benefičního představení v ND uvidíte Korunovaného příští středu….
Zde je program Národního divadla na příští týden:, Pondělí: William Shakespeare – Mnoho povyku pro nic – v hlavní roli Michal Horáček— Úterý: Josef Kajetán Tyl – Jiříkovo vidění – v hlavní roli Jiří Drahoš. —- Středa: Lev Nikolajevič Tolstoj – Živá mrtvola – v hlavní roli Karel Schwarzenberg. – Čtvrtek: Henrik Ibsen: Nepřítel lidu – v hlavní roli Miroslav Kalousek. —- Pátek: Fjodor Michajlovič Dostojevskij – Idiot – v hlavní roli Pavel Novotný. — Sobota: Josef Kajetán Tyl: Čert na zemi – v hlavní roli páter Halík. V neděli pak slavný muzikál podle Victora Huga – Bídníci.- Hrají všichni.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

To nelze prehlédnout. Uz se tesim. Ty role sedi jako prisité!

Je dobre, ze v tomhle marasmu lidem jeste zbyl smysl pro humor 😉

čenda.procházka
Návštěvník
čenda.procházka

jak vypadá špičková novinařina na iHned (bakalovo)??
“Moskva v tom pokračovala na různých geografických frontách − dezinformační kampaní před francouzskými prezidentskými volbami počátkem roku, šířením falešných zpráv o údajně kladném postoji EU k separatismu před katalánským referendem v září či kauzou lithium, rozvířenou proruským serverem Aeronet. Ta před říjnovými volbami v Česku poškodila zejména ČSSD.”
😀 😀 😀
hodnota takových článků je hodna žumpě

čenda.procházka
Návštěvník
čenda.procházka

kdo chce najít dezinformace tak honem na iHned nebo ČT , Bakalovo hlásnou troubu

Přítel Hein
Návštěvník
Přítel Hein

Nemám slov.Ti dva klauni v rádiu v rádiu by neprodali slapku ani námořníkovi ?. Ještě že si Bakala platí takové amatéry.Pripomina mi to spolužačky ze střední školy.Naucene vše slovo od slova.Staci přeházet pořadí otázek a slyšel jsem stejné koktání jak od toho osla Prchala.Potiz je v tom že se lidé začínají probouzet a to je štve.Jsem spokojený.Kyvadlo se zhoupne zpátky.Jinak všem Vám přeji šťastný nový rok.Plny lásky, přátelství a rodinné pohody.

sibolet
Návštěvník
sibolet

Hein je německy smrtka..Znal jsem nějakého jménem František Hein a byl otec nějakého Miloše Tomáše..Na pokřik,že Miloš je syn Eduarda nereaguji,nebot nezná hormonální běh bujarého mládí..

Trójský kůň
Návštěvník
Trójský kůň

Bakala a mnozí další ztrácí půdu pod nohama, nyní se boří do svých vlastních lží a iluzí, děsí se toho, že nejen řadoví zpravodajci BIS a VKR přestávají podporovat jejich lži a začínají vidět budoucnost ČR jinak než si plánovali.

Babače
Návštěvník
Babače

Mno, poslouchal jsem to.
Moderátor se snažil ze všech sil otázkami nahrávat tomu pánovi, ale je to takový tupec, že pouze ve finále koktal a nebyl schopen odpovědi.
Ta relace spíš alternativním webům pomohla. LOL

M.C.
Návštěvník
M.C.

Chcete-li se dostat k prameni, musíte putovat proti proudu. Konfucius

fwn
Návštěvník
fwn

a komuto citatu jeste doplnek:
Jenom mrtve ryby plavou s proudem. ( Indian)