VIDEO: Česká televize opět nedala prostor k vyjádření poškozeným stranám v kauze...

VIDEO: Česká televize opět nedala prostor k vyjádření poškozeným stranám v kauze zahazovaných emailů v České republice. Zástupce Tiscali v pořadu Newsroom nestoudně lhal, šéfredaktora NWOO moderátorka onálepkovala jako konspirátora, odnesla to i Asociace nezávislých médií. Odborníci ji prý spojují s dezinformačními weby. Kteří odborníci?

VIDEO: Česká televize opět nedala prostor k vyjádření poškozeným stranám v kauze zahazovaných emailů v České republice. Zástupce Tiscali v pořadu Newsroom nestoudně lhal, šéfredaktora NWOO moderátorka onálepkovala jako konspirátora, odnesla to i Asociace nezávislých médií. Odborníci ji prý spojují s dezinformačními weby. Kteří odborníci?

Redakce AE News byla upozorněna na včerejší pořad České televize Newsroom, kde se mj. zabývali i jednáním podvýboru poslanecké sněmovny pro svobodu slova a média, který se minulý týden zabýval kauzou, o které v polovině února tohoto roku jsme jako první server v ČR přinesli podrobné informace [1]. Provozovatelé freemailových služeb v ČR totiž koncem minulého roku během prezidentské kampaně začali zahazovat a nedoručovat emaily, pokud obsahovaly zmínky a odkazy na domény tzv. alternativních zpravodajských serverů. Teprve poté, co náš server na kauzu upozornil v polovině února, se začalo o této praktice veřejně mluvit, a to hlavně s ohledem na to, že naše redakce rozeslala podklady a materiály vybraným poslancům v českém parlamentu a podařilo se nám zjistit, že servery Centrum.cz, Atlas.cz, Volny,cz a Tiscali.cz zahodily emaily i několika desítkám poslanců parlamentu, kteří také zjistili, že jejich známým a kamarádům nepřicházely emaily, které jim poslanci posílali během prezidentské kampaně s odkazy na články na alternativních webech.

Nálepkování alternativy.

Přestože jsme na kauzu upozornili již v polovině února, poslanecký výbor se touto kauzou začal zabývat až koncem dubna poté, když poslanci na základě našeho podnětu si vzpomněli, že se jich toto zahazování emailů také týká, protože i oni zjistili, že i když odesílali emaily svým známým a kamarádům, žádné emaily jim nedošly, i když při odeslání emailů jim bylo potvrzeno, že email byl odeslán. Co však zaznělo včera v pořadu Newsroom od Petra Poláčka, ředitele redakcí Tiscali.cz, to je naprostá a nehorázná lež, protože už několikrát jsme prokázali, že zahazování a cenzura emailů probíhá jinak, než jak tvrdí provozovatel antispamové brány Virusfree, pražská společnost Excello, s.r.o.

Zástupce Tiscali totiž zopakoval tvrzení firmy Excello, že prý vyhodnocování emailů neprobíhá na základě obsahu emailů, ale podle toho, jestli daná doména rozesílá spam. Takový blábol je na hraně žalovatelnosti a pomluvy, přičemž navíc je to výmluva, protože každý si mohl otestovat v únoru, že stačí do emailu napsat jenom řetězec “aeronet.cz” do textu emailu, kamkoliv v jakékoli větě, a email po odeslání nikdy na Centrum.cz nebo Tiscali.cz nedošel.

Dezinformace v reportáži Newsroomu o doménách, které prý rozesílají spam

Aeronet.cz nerozesílá žádné newslettery, naše doména nemá nainstalovaný žádný poštovní server pro mailové kampaně, my nic nerozesíláme a důrazně se proti takové lži ohrazujeme. Odkazy na naše články však hojně rozesílají naši čtenáři a rozesílají je svým známým. Pokud někdo rozesílá emaily obsahující URL odkazy na alternativní zpravodajské servery a příjemce nemá o takové emaily zájem, může adresát upozornit odesílatele, aby mu už žádné emaily neposílal. Pokud neuposlechne, může dotyčného rozesilatele nahlásit jako šiřitele spamu, jeho odesílací emailovou adresu a případně jeho IP adresu. Jenže v tomto případě se všechno odehrálo jinak. Společnost Excello s.r.o., která provozuje bránu Virusfree pro provozovatele českých freemailů Centrum, Atlas, Volný nebo Tiscali, si stáhla seznam tzv. závadových webů od slovenské iniciativy Konspiratori.sk, která vytvořila seznam “nepohodlných” českých a slovenských webů, které se nelíbí mainstreamu.

Leo Luzar (KSČM), předseda Podvýboru PS pro svobodu slova a média.

Tento seznam webů byl potom použitý jako referenční databáze pro zahazování a nedoručování emailů všech klientů společnosti Economia Zdeňka Bakaly, která provozuje Centrum, Atlas a Volný a také klientů Tiscali.cz. Kdykoliv se v emailu zaslaném zvenku na jednu z uvedených freemailových platforem objevil název některého serveru z databáze Konspiratori.sk, potom byl takový email ihned zahozen a nebyl nikdy doručen, i když odesílatel dostal informaci, že email byl odeslán. Není tudíž pravda, že by někdo zjišťoval, jestli nějaká doména rozesílá spam, protože doména nic rozesílat nemůže, to může jenom poštovní server, který maximálně může sdílet IP adresu s doménou a webovým serverem, ale emaily byly kontrolovány na výskyt stringů (textových řetězců), které obsahují názvy ideologicky “závadových” webů, podle seznamu neziskovky Konspiratori.sk. Zahazování emailů kvůli tomu, že obsahují odkaz na web, který žádný spam sám o sobě nerozesílá ze své infrastruktury, je cenzura, ne bezpečnostní opatření proti spamu.

Zahazovali emaily i poslancům parlamentu a teď to chtějí omlouvat ochranou před spamem

Představte si, že by nějaký spammer rozesílal nevyžádanou poštu tisícům lidí s odkazem na článek na iDnes.cz nebo Novinky.cz, případně CNN nebo BBC. Znamená to snad, že by pan Petr Poláček z Tiscali.cz argumentoval stejně, že emaily obsahující odkazy na tyto weby by byly nedoručeny, protože rozesílají spam? Emaily s odkazy na mainstreamové servery však společnost Excello, s.r.o. a její Virusfree brána neblokují a nezahazují, i kdyby nějaký spammer rozesílal tisíce nevyžádaných emailů s odkazy na články těchto mainstreamových médií. Když ale důchodce nebo babička rozešle svým vnoučatům a známým desítku emailů, aby si přečetli článek na Aeronetu, tak v tu ránu je proto Aeronet zařazen mezi rozesilatele spamu? To jako vážně? A když ta samá babička rozešle desítku emailů s odkazem na článek v Reflexu nebo v Lidových novinách, budou i Reflex a Lidové noviny označeny za rozesilatele spamu? A proč nejsou za rozesilatele spamu označeni ti, kteří spam fyzicky a opravdu rozesílají, ale místo nich jsou obviňovány weby, které s rozesíláním nemají nic společného?

Lidé si začali dělat legraci ze zahazování emailů na Centrum.cz

Antispamová brána musí blokovat šiřitele spamu a nikoliv zpravodajský server. Pokud je to obráceně, antispam blokuje emaily se zmínkami o alternativním webu, zatímco spammer není blokován vůbec a může vesele rozesílat spamy dál (pokud neobsahuje odkazy na tzv. ideologicky závadové weby), tak potom takový antispam nejen, že neplní svoji funkci blokování zdrojů spamu, ale naopak funguje jako nástroj nepřípustné cenzury a zejména zasahování do poštovního styku na základě selektivního výběru doručení podle toho, jestli email obsahuje nebo neobsahuje klíčová slova, řetězce, které odkazují na vybrané weby, které jsou někomu nepohodlné. To, co předvádí Česká televize, je opravdu za hranou. Hned v úvodu reportáže slyšíte, jak moderátorka nalepuje Asociaci nezávislých médií nálepku, že prý ANM je známá svojí “kontroverzní” Krameriovou cenou. Úvod reportáže a hned nálepka s cílem diskreditace, aby si divák už dopředu udělal představu, co si má myslet.

Česká televize nedala poškozeným stranám prostor k vyjádření, zato nezapomněla na začátku a na konci reportáže onálepkovat novinářskou organizaci a šéfredaktora alter serveru

Zatímco Česká televize kontaktovala zástupce Economie a Tiscali, druhá strana nedostala prostor vůbec. ČT mohla klidně požádat o vyjádření Jana Korála z webu NWOO.org, který je dokonce zobrazený v závěru reportáže ČT na videu před poslaneckou sněmovnou, video jsme přinesli zde. Jenže, namísto toho, aby ČT poskytla prostor Janu Korálovi, jehož NWOO bylo cenzurou emailů postiženo stejně jako Aeronet, tak místo toho slyšíte od moderátorky ČT závěrem reportáže další nálepku, že je známou tváří konspirační scény a dlouhodobě zpochybňuje 11. září 2001. Je to klasická mediální manipulace ČT, aby i závěrem reportáže bylo pomocí diskreditační nálepky zajištěno, že si nikdo z diváků ČT nezačne najednou myslet, že v ČR je něco špatně se svobodu slova a komunikací, že někdo někomu zahazuje emaily.

Jan Korál, šéfredaktor NWOO.org v tričku s nápisem “11. září byla práce (lidí) zevnitř”

Takže namísto toho, aby zazněl názor pana Korála o tom, jak probíhala a zřejmě ještě probíhá cenzura emailů s odkazy na jeho server, tak namísto toho veřejnoprávní televize zakončila reportáž nálepkou o konspiraci a 11. září. Tímto způsobem dnes pracuje Česká televize. Prostor k vyjádření poskytne jen jedné straně a předsedovi podvýboru, Leo Luzarovi z KSČM, který ovšem je pouze v roli arbitra, ne poškozené strany. Prostor pro vyjádření tak nedostal ani Jan Korál, ani žádný další zástupce z více jak 100 serverů, které antispamová brána Virusfree blokuje, lživě označuje za zavirované, nebo za šiřitele spamu. Takový systém zpravodajství ČT, za 7 miliard ročně z veřejných peněz, je hodně pod limitem toho, co by šlo označit za přijatelné a vyvážené zpravodajství.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
woodpecker
Návštěvník
woodpecker

Stahnul jsem si formular na podani podnetu k trestnimu stihani. Muj kamarad ze Slovebska mi poslal par emailu,ktere mi Centrum.cz zablokovali, takze neni co resit, vyplnim a poslu na statni zastupitelstvi a uvidime.

Jana
Návštěvník
Jana

Minulý týden ještě stále maily neprocházely… p. Novotnému jsem před jednáním v Senátu poslala důkazní materiály – co kam neprošlo… trvá to už asi půl roku.

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou. Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou …

jaryn
Návštěvník
jaryn

Se koukněte na bláboly, co se píšou na Tiscali a jste doma jedna dvě. Mám u nich email skoro 20 let a za ty roky se ten server nehorázně změnil – změnil se v odpad plný lží a cenzury…

NemesisTNT
Návštěvník
NemesisTNT
jboss
Návštěvník
jboss

Nic není zadarmo. Provoz ČT stojí 7 miliard, protože je težké udělat, aby lež vypadala jako pravda.

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

ŽIDOZEDNÁŘSTVO – IMPERIUM ZLA (Polsky)
https://www.youtube.com/watch?v=XK6oV5BBOeo

Malý přehled velkého spiknutí – Zároveň ospravedlnění vydavat. programu “Pro Fide Catholica”
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Maly_prehled_velkeho_spiknuti_Zaroven_ospravedlneni_vydavatelskeho_programu_Pro_Fide_Catholica.pdf
Komprimovaný přehled židovsko-zednářského spiknutí proti oltáři a trůnu, Cír­k­­vi a svobodným národům s cílem zřízení protikřesťanské jednosvětové dikta­tury. Pečlivě shromážděná, jednoznačná dokumentace spolehlivých faktů, jaká by se ve své kompaktnosti a přesvědčivosti jen stěží našla jinde. Vzdor množství informací (více než 140 exaktních pramenných dokladů) čtivé dí­lo, náležitě uspořádané myšlenkově i chronologicky. Zvláště vhodné k sdělování dosud nic netušícím současníkům.
Obsah:
Úvodní slovo editora českého překladu
O co usiluje vydavatel Anton A. Schmid?
K čemu je jeho program „Pro Fide Catholica“?
Varování a nařízení papežů
Zednáři potvrzují varování papežů
Církev přesto zednářům nadbíhá
Zednáři jako bojová organizace protikřesťanského Židovstva
Záměrné ničení katolické církve její judaizací
Téměř naprostý úpadek katolické církve je způsoben její judaizací
Nadále pokračující protikřesťanství Židů
Oficiální aparát kdysi katolické církve jako frontová židovská organizace
Potomek rabínů na „papežském“ trůně
Hrozící světová říše Antikrista (= židovského Pseudomesiáše)
Judaizovaná církev jako horlivý průkopník
protikřesťanského světového státu
Odporovat světovému protikřesťanskému státu židovského Pseudomesiáše
je striktní povinností – bude-li třeba, až k mučednictví!
Obrazová část

Marketka
Návštěvník
Marketka

Nikdy nebude mier, pretože pre bankový systém sú potrebné pravidelné vojny.
http://www.czechfreepress.cz/amerika/100-rokov-fed-100-rokov-otroctva.html
Potopa Titanicu, vznik FEDu, 1.sv. vojna.
https://www.frisch2.at/?p=603

Roman
Návštěvník
Roman
Aleš
Návštěvník
Aleš

….Jak se rodičům budou krást děti…..

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=199082