VIDEO: Česká televize obvinila Aeronet, že prý kauza lithium byla dezinformace! Okamura...

VIDEO: Česká televize obvinila Aeronet, že prý kauza lithium byla dezinformace! Okamura má pravdu, je načase Kavčí hory znárodnit, protože takhle už to dál nejde! Nebýt našeho článku, lithium by v tichosti zmizelo za hranicemi!

VIDEO: Česká televize obvinila Aeronet, že prý kauza lithium byla dezinformace! Okamura má pravdu, je načase Kavčí hory znárodnit, protože takhle už to dál nejde! Nebýt našeho článku, lithium by v tichosti zmizelo za hranicemi!

Ve včerejším pořadu Newsroom na ČT24 [1] byly opět šířeny lži o našem serveru a článku o lithiu [2] takovým nehorázným způsobem, že opravdu začínám mít poct, že Česká televize opravdu plní nějakou zakázku na šíření pomluv namísto toho, aby se sama televize zajímala o podstatu celé kauzy ve věci lithia na Cínovci. Naší redakci se podařilo průkazně dopátrat struktury a vlastnická propojení mnoha společností ve spletenci vztahů firem Geomet, European Metals Holdings, Bacanora Minerals, Black Rock Investments, v článcích [3] jsme zdokladovali vlastníky a schránkové firmy, které drží vlastnické podíly australského těžaře, poukázali jsme na tzv. nominee services společnosti, které poskytují vlastní jednatele a ředitele do firem na zakrytí výkonného vlastnictví, a to všechno jsme provedli v pozici nezávislého alternativního serveru, bez dotací z kapes daňových poplatníků a k tomu mamutího koncesního výpalného v úhrnné výši 6 miliard korun ročně, kterým ČT disponuje.

Podle studie americké neziskovky z Prahy prý dezinformační weby nejvíce podporovaly ve volbách tyto 3 subjekty.

Je absurdní a skandální, že to musel být náš server, který musel začít bít na poplach, že ministr průmyslu a obchodu za ČSSD podepisuje v Ústí nad Labem memorandum napsané v anglickém jazyce, na základě něhož ihned několik dní po podpisu australský těžař žádá v Austrálii místní burzovní komisi, aby firmě dovolila valuaci a vytisknutí dalších cenných papírů společnosti, kde zjevně memorandum podepsané zástupcem českého ministerstva bylo použito jako jeden z faktorů pro emitaci nových cenných papírů [4]. Taktéž jsme upozornili, že australský těžař ve svých “pitch letter” prezentacích představuje potenciálním investorům cínovecké lithium jako svůj majetek (ownership), což je nehorázný skandál.

ČSSD s exekucí na krku za více než čtvrt miliardy v kauze Altner a podpis závazného dokumentu o lithiu pro Australany 17 dní před volbami ministrem právě za ČSSD

Ministerstvo si neudělalo naprosto žádný due diligence vlastnických struktur těžaře, vůbec nikomu nevadilo, že těžaře spoluvlastní firma nabízející nominee services a silent partnerships. To všechno jsme zjistili jako redakce AE News, plně jsme museli nahradit funkci veřejnoprávních médií, které se tím nezabývaly a místo toho se věnovaly útočení na Andreje Babiše a jeho Čapí hnízdo jako do zblbnutí. ČSSD už jednou poškodila český stát, při privatizaci OKD a naše podezření o tichý tunel zásob lithia 17 dní před volbami, když pan Havlíček z ministerstva dal Australanům do ruky vymahatelný podepsaný papír memoranda (vymahatelný u anglosaských soudů), má tudíž jasné opodstatnění.

Info grafika z pamfletu Bakalových Hospodářských novin o celé kauze.

České televizi a veškerému mainstreamu ujel vlak. Aeronet musel zaskočit a splnit roli hlídacího psa demokracie a národních zájmů 17 dní před volbami a upozornit na neuvěřitelné a skandální propojení Australanů na lidi z okolí Zdeňka Bakaly a OKD, a to ve chvíli, kdy právě OKD je v likvidaci a jak se zdá, zbankrotovaný podnik, který mezitím Zdeněk Bakala převedl na americké risk manažery, kteří mají propojení s australským těžařem přes Bacanora Minerals a Black Rock, bude nakonec sanovat český daňový poplatník. Reportáž na ČT se opírala o studii, kterou vypracovala pražská neziskovka PSSI (The Prague Security Studies Institute), která je silně a strukturálně napojená na americké mecenáše a americké velvyslanectví v Praze.

Česká neziskovka z Prahy, která má celý web jen v angličtině, kritizuje Aeronet, který upozornil na nesrovnalosti v majetkové struktuře firmy, se kterou ministr průmyslu a obchodu podepsal výhradně anglicky psaný dokument

Psali jsme o neziskovce už v roce 2015 v článku zde. Všimněte si na jejich stránkách, že přestože jde o českou neziskovku, celý web mají kompletně v angličtině. Kauza lithium není žádná dezinformace, ale je to odhalený pokus o odklonění a vyvedení zisku z těžby a zpracování lithia z ČR do zahraničí. Veškeré informace jsou podložené a dohledatelné, každý si může informace ověřit z odkazů v článcích. Skutečnost, že kauza lithium není nová a na alternativě se o ní hovoří už minimálně rok, je opravdu alarmující, že politici se tím začali zabývat až těsně před volbami, když jsem o lithiu napsal už druhý článek, ten první v červnu politici nezaregistrovali, až na výjimky.

Pomalu to začíná vypadat, že České televizi vadí, že jsme na kauzu upozornili a celou ji majetkově rozkryli, že by jim bylo daleko milejší, aby lithium dopadlo podobně jako privatizace OKD. Bez zájmu za hubičku předat národní bohatství cizímu těžaři a až se zjistí, jak nevýhodný kontrakt to byl, tak najednou se budou všichni ptát, kde se stala chyba. V České republice chybí vyšší dohled nezávislých médií nad politiky a tuto roli převzal a bude plnit Aeronet i nadále, protože jak ukazují právě podobné reportáže, jako byla ta včera v Newsroomu na ČT24, tak veřejnoprávní média tuto úlohu už dávno neplní. Z toho vyplývá logický požadavek na znárodnění veřejnoprávních médií, aby vlastnická struktura, kterou tak ráda ČT kritizuje, byla jasná i na Kavčích horách. Veřejnoprávní média totiž zdánlivě patří všem, ale ve skutečnosti nikomu, resp. nikomu se nezodpovídají. Občané navíc musí tato média financovat proti své vůli z koncesního výpalného.

Další info grafika studie neziskovky PSSI.

Na chod těchto médií dohlíží jen tzv. rada veřejnoprávního média, která je složena z honorárních členů, čestného obsazení a ve skutečnosti tyto rady tvoří neprůstřelný štít, který absorbuje naprosto veškerou kritiku. Je to stejné, jako kdybyste si otevřeli stánek na náměstí, každý z občanů města by na jeho provoz musel přispívat a když byste si chtěli stěžovat u majitele, narazili byste na skupinu 12 jakýchsi radních, kteří ale nemají ke stánku žádné vlastnické právo a každému, kdo by si přišel stěžovat, tak radní řeknou, že stánek patří úplně všem lidem ve městě. Jenže o jeho provozu rozhodují lidé, kteří stánek nevlastní. A lidé, kteří ho vlastní, pro změnu nesedí v radě, protože se tam všichni občané nevejdou. Jinými slovy, veřejnoprávní status je vlhkým snem pro bezbřehou korupci a vysávání peněz z občanů a za tyto peníze potom veřejnoprávní médium prosazuje agendu, ze které se zvedá žaludek.

Veřejnoprávní média neplní svoji funkci, je třeba je znárodnit!

Veřejnoprávní média zaměstnávají neuvěřitelnou sbírku individuí, o které by si slušný člověk ani neopřel kolo. Pokud občané nejsou spokojeni se soukromým médiem, přestanou nakupovat jeho produkty. Pokud občan není spokojen se státním médiem, obrátí se na své politiky, aby vyměnili ředitele. Jenže co může občan dělat u veřejnoprávního média? Může si stěžovat leda tak na lampárně, protože u rady televize nebo rozhlasu to nemá smysl, uznání stížnosti proti řediteli média by bylo přiznáním neschopnosti rady, že zvolila mizerného ředitele.

A když se podíváte, jak dopadly poslední volby gen. ředitele ČT, kde opět vyhrál staronový ředitel, tak vám musí dojít, že cesta ke změně není možná bez znárodnění veřejnoprávních subjektů. Pokud budou tato média v dikci státu, potom budou pod politickou kontrolou nejen vlády, ale celé poslanecké sněmovny, a i když to není ideální, jen těžko si lze představit, že by probíhalo v ČT i nadále to, co se tam děje dnes. Namísto toho, aby šéf zpravodajství provedl čistky v redakci, že celá redakce v kauze lithia zaspala a ČT byla zostuzena Aeronetem, který musel nahradit veřejnoprávní funkci, tak místo toho ČT cituje jakousi analýzu provařené a Američany financované neziskovky.

Veřejnoprávní status je po právní stránce vlastnické “limbo”, neurčitý stav mezi státním a soukromým vlastnictvím. Vlastně jde o status socialistického vlastnictví, podnik vlastní všichni, ale ve skutečnosti nikdo, pouze je obsazen těmi, kteří ho řídí.

Pokud jde o ČSSD, ta si může za svoji demisi úplně sama. Stejně tak se ohrazuji proti tomu, proč by alternativa nemohla podpořit nějaké politiky před volbami? Neziskovka sledovala i toto, že prý alternativní média informovala negativně o ČSSD a pozitivně o SPD. A jak informoval mainstream? Ten zase informoval hlavně negativně o Okamurovi. To už ale na ČT nezaznělo. Já opravdu nemám slov pro takovouto licoměrnost.

Veřejnoprávní médium, které s rozpočtem přes 6 miliard ročně není schopné zpracovat kauzu lithium, ale server financovaný z drobných darů čtenářů prý dokáže ovlivnit volby v ČR, to mi hlava nebere. Pomalu mi to připadá stejně absurdní, jako obvinění ruské RT v USA, že když televize nakoupila na sociálních sítích Facebook a Twitter reklamy na své předvolební přenosy a pořady za cca. 100 tisíc dolarů, že prý tím televize ovlivnila volby a Trump kvůli tomu vyhrál. Hillary Clinton přitom nakoupila na sociálních sítích reklamu za bezmála 45 milionů dolarů. Z toho je myslím patrné, že tohle začíná korespondovat právě s našim Aeronetem. Server s rozpočtem platu německé uklízečky rozhoduje v ČR volby… To nevymyslíš!

Aeronet supluje veřejnoprávní úlohu právě v kauzách jako bylo lithium

Jak vidíte, útoky proti Aeronetu nadále pokračují. Cokoliv dobrého uděláme na obranu českého národa a českých zájmů, okamžitě na nás zaútočí. Je ale důležité si uvědomit, že my stojíme proti hydře a potřebujeme podporu našich čtenářů, nejen morální, ale i finanční. Do konce měsíce nám zbývá 10 dní a na zachování provozu Aeronetu na další měsíc jsme dosud vybrali jen cca. jednu třetinu cílové částky. Náš boj za národní teze není samonosný, bez podpory čtenářů končíme.

Chápu, že se blíží Vánoce a Ježíšek zase bude rujnovat peněženky, ale pokud se vám líbí, co děláme, pokud se vám líbí naše články, bezpečné https diskuse, titulkovaná videa a třeba moje páteční pořady na SVCS, pokud chápete, proč tolik vadíme mainstreamu a veřejnoprávním médiím a pokud chcete, abychom fungovali i nadále, zvažte prosím jakýkoliv finanční příspěvek pro náš projekt, darovací stránka s platebními informacemi je zde. Pokud nás už podporujete, děkujeme! Pokud nás podpoříte poprvé, připojíte se k nám na podporu a ochranu české rodiny a národních tezí, abychom i nadále mohli plnit naší funkci nezávislého média, které se nebojí vrtat do kauz, které mainstream nechává bez povšimnutí nebo ho zkresluje.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Koks
Návštěvník
Koks

Pražský institut bezpečnostních se uzavřelstudii je neziskovka propagující NWO a kruh se uzavřel u Rady pro mezinárodní vztahy … nebuďte slepí

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

V článku je mimo jiné napsáno:

” Jenže co může občan dělat u veřejnoprávního média? Může si stěžovat leda tak na lampárně,…”

Přestat platit poplatky za rozhlas a televizi! Jasně, ne každý najde odvahu to udělat a ” vo tom to je”… 🙂

Ale kdyby to lidé mysleli ” vážně” a kdyby přestali všichni ( – nebo aspoň většina – ) platit za televizi a rozhlas a to aspoň jeden rok, tak….

Tak konec snů a ” šupky dubky zaplatit. 🙂 🙂 🙂

Kamil
Návštěvník
Kamil

Které lithium by bez vás zmizelo za hranicemi? To, které se neteží a možná nikdy těžit nebude nebo to, o kterém se v memorandu dohodlo, že pokud se těžit bude, musí se zpracovávat na území ČR, aby z toho stát neměl jen poplatky?

Vechtr z Protivína
Návštěvník
Vechtr z Protivína

No bodejď! Však pro pravdu se každý lotr nejvíce čertí. Asi tak.

Jana
Návštěvník
Jana

“Nový poslanec za SPD Radek Koten z Vysočiny bude zřejmě zvolen předsedou důležitého bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny. Netají se sympatiemi k Rusku a Vladimiru Putinovi, hojně také šíří dezinformace z konspiračních webů financovaných Moskvou a patří mezi oddané fanoušky komunistické pohraniční stráže.

Na facebooku je IT specialista Radek Koten členem několika skupin, které kritizují Západ a naopak velebí Rusko. Například: „Záchrana světa před Němci, ilumináty a USA“, „Stop Američanům, americkým kolonám a americké provokaci Ruska“ nebo „Chceme pryč z EU a NATO, Rusko je náš opravdový přítel“. Z jeho vyjádření na sociální síti vyplývá, že komunistický režim považuje za lepší zřízení než současnou demokratickou společnost.

Na svém stranickém i soukromém profilu často sdílí odkazy z dílny konspiračních webů placených ruskou vládou. Mezi jeho oblíbené stránky patří AC24, Parlamentní listy, Aeronet či Sputnik. Sdílel například zprávu Aeronetu o „nebezpečném“ ubytování českých dětí v „chudých“ muslimských rodinách v Anglii uvozenou slovy: „neuvěřitelný skandál, který dosud v historii České republiky nebyl nikdy medializován“.
https://www.euro.cz/politika/koten-spd-bezpecnostni-vybor-konspiracni-teorie-1383601

Vechtr z Protivína
Návštěvník
Vechtr z Protivína

I já mám sympatie k Rusku, obhajuji naše pohraničníky a zacházím ještě dál. Myslím si totiž, že tzv. okupace v r. 1968 bylo naše další osvobození a že jsme mohli dalších 20 let žít v klidu a míru. Mohu si tento názor dovolit, protože znám pozadí a vím, co by hrozilo, což mnoho nezasvěcených neví a jen tupě tlachá. Díky SSSR!!!

philipz
Návštěvník
philipz
Jana
Návštěvník
Jana

Ta hrůza   … “Sdílel, že hrozí militarizace policie jako „procesního prvku NWO (New World Order – Nový světový řád, pozn. redakce)“.
Tvrdil, že průzkumy veřejného mínění lžou, což opíral o známý paranoidní článek zmíněného Aeronetu.
11. září 2001? Podvod…”
http://www.info.cz/cesko/okamuruv-cerny-kun-do-cela-bezpecnostniho-vyboru-poslanec-koten-zhusta-siril-hoaxy-a-konspirace-19627.html

Julek
Návštěvník
Julek
CML
Návštěvník
CML

Aniž bych měl jakoukoliv zásluhu, je velice příjemné poslouchat, že “přes noc” vyrostla mainstreamu konkurence, která ovlivňuje volby, ilegální miliardové obchody a mezinárodní zakotvení ČR. Takže zvolávám bravo. Ten panický jekot z Kavčích hor, z pragercaffe a bakalovic bulvárů zní jako rajská hudba….

raspberry
Návštěvník
raspberry

Tyto problémy bychom neměli, kdybyste hodili Okamurovi 51 %. 🙁

gabreta
Návštěvník
gabreta

Ale prd,hergott,ten výpadek zpusobil pád Okamury ze druhého místa a hnidy jako Top9 Piráti a ti Starostové,či co to je, vyžrali Okamurovy body…Nějaká skupina právníku,kteří se nezalkli sorošovým hnojem by měli řvát na všech urovních a nechat to vyšetřit..A protože jsem vetchý vlčák,co zná ty špinavé praktiky,tak nevolím..To nevolím je velkými písmeny, admine…Mně donekonečna sere to neustálé obvinování voliču,jak jsou blbí,že nevolili,nebo volili blbě..

gabreta
Návštěvník
gabreta

Ještě poznámečka,jestli uspěšně vyřeší ten podvod s výsledky voleb,budu mít pocit,že tento právní systém si konečně zaslouží,že zvednu své pozdní baroko ze židle a pujdu po dvaceti letech volit prezidenta,nebot by to pro mně zase začalo mít smysl.

Navrátil
Návštěvník
Navrátil

Pokud se v ČT a ČR tvrdě nezasáhne,nezmění se.Tuhle hru budou hrát až do svého konce.Pořád doufají,že k žádným změnám nedojde.Vidíme to dobře v USA,naprosto profláklé velké mediální stanice,vydavatelstva a celkem k nějakým změnám nedošlo i když to Trump silně kritizoval.