VIDEO: Brexit pohledem Valerije Pjakina

VIDEO: Brexit pohledem Valerije Pjakina

V posledních “Otázkách – odpovědích” ze dne 27.6.2016 Valerij Pjakin v úvodních 30-ti minutách hovoří o britském referendu. Vkládám video a psaný překlad analýzy.

Otázka:

Nejčastější dotaz se týká brexitu a divačka Táňa píše, že výsledek referenda dopadl jinak, než jak jste Vy hovořil 20. června. Pro brexit hlasovala většina, v pátek Cameron oznámil své odstoupení a nechal Evropu v panice. Evropské elity projevují své zklamání a budí to dojem, píše divačka Natálie a to je už druhý dotaz, jako by Britové byli vedeni nějakým scénářem, vždyť přece bylo dost času, aby Británie zajistila výsledek pro setrvání v EU. Mnozí viní média, že neuváděla skutečná rizika odchodu a místo toho jen strašila a až nyní se objevují reálné informace. Proč to nebylo činěno dříve?

Odpověď:

Lepší by bylo pokládat otázky samostatně abych mohl odpovědět na jednu a pak na druhou, ale pokusím se odpovědět na obě současně.

Především britské referendum proběhlo přesně tak, jak jsem o tom hovořil 20. června. Hovořil jsem, že globální řízení, které formuje Evropskou unii, je připraveno k jakémukoliv průběhu referenda a že je připraveno jak na výhru tak na prohru. Tohle nepozorujeme až teď, když vznikla petice, která má k dnešnímu dni už asi tři miliony podpisů, je v ní započítáno i asi 74 000 různě falsifikovaných podpisů a kdy podpisy přicházejí z nejrůznějších zemí, důležité je, co je tím sledováno.

Za prvé: je svět v současnosti mobilní a lidé cestují za prací i za rekreací. Podpisů jsou už asi tři miliony a musíme brát v úvahu, že petici podepisují Britové, žijící v současnosti v zahraničí. Druhý aspekt: (textu jsem neporozuměla) . Třetí aspekt: V současném světě je všude dostupnost k informacím a k petici je možné se vyjadřovat jak z Londýna, tak z Vatikánu či Pchojngjangu.

O této variantě jsme minule nehovořili, nehovořili jsme proč je možná a k čemu je možná. Nehovořili jsme, jak se má vyvíjet toto referendum a komu je potřebné. A v odpovědi na to, kdo a proč referendum potřeboval, dostáváme odpovědi na spoustu otázek.

Nyní je úhel pohledu takový, že referendum proběhlo tak nějak samo od sebe, že mělo být řešením těch a těch problémů. A že když Cameron slíbil referendum, tak pak byl nucen jej uspořádat. Ne, to neplatí pro britské řízení, pro britské elity, které jsou pány svých rozhodnutí. Britské elity mají pouze vlastní zájmy a konají tak, jak se jim to hodí – jedno mohou říkat a jiné konat. Britové mohli slíbit referendum, ale nevykonat jej.

Británie všechny své otázky spojené se setrváním v EU vyřešila v únoru 2016. Ale vystupovat pro referendum Cameron začal až v březnu, když byly publikovány dokumenty Panama papers. Tehdy hovořil “Já bych byl pro setrvání, ale musíme odejít…” a tak jako nikdy skutečně neagitoval za odchod, tak nikdy neagitoval ani za setrvání. Proč? A britská královna také propagovala odchod. A ukazuje se jednoduchá věc:

Referendum o odchodu Británie z EU bylo naplánováno od samého začátku k rozrušení EU a k vytvoření evropského islámského chalifátu na jejím území. Z různých příčin, o kterých jsme zde mnohokrát hovořili, byl GP nucen ustupovat, ale referendum bylo naplánováno a informace zapuštěna tak, aby davy měly pocit, že o něčem rozhodují a věřily, že když si něco odhlasují, tak tomu tak i bude. Demokracie!

Hovořili jsem o tom, že v plánu byla změna směrování Camerona. A když se Cameron po Panapa papers kál, začala jeho agitace za setrvání Británie v EU, ale podmínky už byly takové, že naplno už nebylo možné setrvání prosadit. Proto byla vytvořena i sakrální oběť (Coxová) a s ní začíná vytváření informačního prostředí tak, aby se hlasovalo za i proti EU, ale především prostředí co nejvíce emocionálního. Až po brexitu přicházejí na řadu informace ekonomického charakteru s tím, že VB odchodem prodělává, prohrává.

Před referendem byl stav pro setrvání 52 % a proti 48 %. Ale takové vítězství je horší než porážka a takové vítězství je třeba protivníkovi předat a tím protivníkem se stal N.Farage. Ten už u předvolebních prognóz věděl, že prohrává, protože k řízení je nutné mít na své straně většinu a pokud vítězství je půl-napůl, není možné efektivně řešit jediný problém. Proto za stavu před referendem Farage pochopil, že prohrál a proto mu referendem byla předána “výhra” 52:48.

Taková situace není nic nového pod Sluncem – Vesmír se vyvíjí spirálovitě, cyklicky, to znamená, že věci z historie se opakují. A mnohé z toho, o čem budu hovořit, bude potřebovat čas, aby se potvrdilo.

Vydání Savčenkové a brexit spolu velmi, velmi souvisí. Savčenkovou se uzavírá jedna situace – ale popořádku. Jaké jsou cíle brexitu?

Výsledkem brexitu půl/ napůl vznikla nutnost vytvořit nová pravidla, ale tak, aby je prosazoval národ, proto vznikla petice. Ta má platnost referenda podmínit 75% hlasů a 63% volební účastí. A co přinese? Každý druhý bude tu pro brexit tu proti brexitu, čímž vznikne monotónnost, která bude udržovat chaos. Četl a slyšel jsem spoustu analýz, ale nikde nikde jsem neviděl a neslyšel pochopení toho, co skutečně se brexitem stalo.

Opakuji: referendum nebylo důsledkem toho, že Cameron jej musel uspořádat, protože to slíbil, ale došlo k němu proto, že vyvolaným informačním prostředím má vést k ustanovení evropského islámského chalifátu. Naprostá nestabilita a chaos. A tam kde je chaos, tam není prostor k řízení.

A o čem stále hovořím? Že probíhá stěhování centra řízení z VB do Číny a první úkol, který řeší tento brexit, je vyvolat situaci, ve které se stane přenesení moci z VB do Číny logickým.

Druhý úkol, to je stabilizace světové ekonomiky přes spuštění finanční bubliny. A finanční trhy mohou položit jak VB, tak EU. Tento úder už byl natolik silný, že za 8 hodin Británie ztratila 350 miliard eur, to je dvakrát tolik, kolik za 15 let odvedla do EU. Do EU přinesla 165 miliard eur a nyní ztratila 350. A k čemu to vede?

Ztráty, které postihnu všechny, povedou k tomu, že v Evropě začne nová fáze fašizace. Davům se bude ukazovat : jste hloupí, vidíte, k čemu vedlo vaše hlasování, podívejte se na VB, ona hlasovala a vy když budete hlasovat, výsledkem také bude 50:50 a pak další referenda… A výsledkem bude evropský fašistický stát.

A čtvrtý úkol – probíhá posilování nacionalistických států jako elementů jednotné EU.

O co jde. Není tajemstvím, že v Evropě jsou silné anti EU nálady a co lze v takových podmínkách udělat? To samé, co bylo v 19. století učiněno k tomu, aby mohla být vytvořena Belgie. Je třeba si všimnout, že vlajka Francie je červenomodrobílá, atlantická a vlajka Belgie je euroasijská. Ale Belgie by nemohla vzniknout, kdyby si Francie udržovala centrální moc v Evropě přes Napoleonovo impérium. A když impérium padlo, bylo možné docílit, aby Francie plnila úkoly Británie, k tomu ale bylo nutné zlikvidovat imperiální moc co by řídící faktor. A jak to udělali? Přes provokaci.

A proto říkám, že současnost není nic nového pod sluncem a my pozorujeme stejnou algoritmiku, jaká zde byla v roce 1815. Tehdy Napoleon utekl ze Svaté Heleny, vrátil se do Francie a začalo jeho 100 dní. A ty skončily Waterloo a Waterloo přineslo to, že všichni, kteří byli na straně Napoleona a chtěli s ním pracovat na budování Francie, se v těchto 100 dnech odhalili. Načež je bylo možné všechny zlikvidovat aby už nikdy nemohli organizovat nový evropský stát.

Čekám na dobu, kdy naši analytici konečně nahlédnou do učebnic historie a rozpoznají, že brexit, to je analogie Waterloo.

A je zde ještě takový moment, že Rusko má své zájmy v provádění globální politiky a Evropa, národy Evropy, své zájmy, které se neshodují se zájmy GP a u národních států jsou zájmy, které z nich objektivně činí spojence Ruska. Toto už v Maďarsku pochopili. Maďarsko vždy bylo antiruskou zemí a nic se v tom nezměnilo, ale Maďarsko pochopilo jednoduchou věc, že zachránit svou národní identitu může pouze ve spojení s Ruskem. A jestli národní elity dalších zemí pochopí totéž, je zde šance. Nesmíme dovolit GP rozhodnout tak, jak rozhodoval s Waterloo. Je nutné brexit využít ku prospěchu, ale k tomu by zde musela být zcela jiná kvalita analytiků, kteří by přinášeli kvalitní informace. Nyní GP zahájil velmi složitý manévr, ale za Waterloo bylo mnohem jednodušší ovládat informace – informovanost lidí byla zcela jiná – nyní je třeba brexit využít. Je to velmi složitý manévr a je třeba se zaměřit na citlivá místa GP, ale kdo a jak, analytici nejsou schopni to vyhodnotit, nechápou, co se děje.

Opakuji, že brexitem se nestalo nic neočekávaného. O tom, že taková varianta je možná a že bude žádoucí, jsem hovořil už 20. června, hovořil jsem, že takovou variantu připravují. Pochopte jednoduchou věc: globální řízení vždycky má alternativní možnost řešení! A jestliže porozumíme současnému manévru, který právě odhalili – tehdy potřebovali 100 dní a dnes vše půjde ještě rychleji – a jestliže to správně pochopíme, Rusko může “povyskočit”. Nemluvě o tom, že tento manévr je v mnohém z tzv. nesystémových. A hysterie nejen ve VB, ale v celé západní Evropě se ukazuje být jedním z elementů provádění tohoto manévru.

Žádný z analytiků nepochopil, že referendum nebylo o výsledku. Dnes říkají: euroskeptici nevědí, co mají dělat, nemají žádný plán. Samozřejmě, že nemají plán, protože to nebylo v plánu, protože toto referendum je k rozvrácení davů. Euroskeptici teď mají problém – jsou zodpovědní za rozkol ve společnosti. Ale řízení je stabilizováno, taková je situace.

Překlad je volný a byl činěn z mluveného slova, kdy ne všemu bylo rozumět.

Zdroj videa zde

-Pozorovatelka- 29.6.2016

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Finist
Návštěvník
Finist

O.k. Lexi, zatim se nemohu vyjádřit JASNĚJI, toto pole je zatím neorané, ale podnět byl dán.

Karel
Návštěvník
Karel

Představení bylo jako obvykle hezké, sloni běhali po zadních, medvědi jezdili na motorkách.
Zdá se mi, že Pjakin se čím dál více místo analýz, někdy značně ujetých, ale zajímavých (jako třeba ten díl s barvami vlajek – to bylo vážně povedené, jak z Twin Peaks:
Ohni se mnou pojď scénka s agentkou v červených šatech a růží, příjemně mystické) stává jakýmsi spin-doktorem pro svoje publikum, kde optimisticky vše vysvětluje. Sovy nejsou, čím se zdají být. Kdyby Pjakin natočil pár filmů, jistě by překonal Lynche.

Výsledek britského referenda je přímým popřením keců o úspěšném řízení a velkých plánech, které vycházejí. Ať už se jedná o plány Bilderbergu, Iluminátů, Věčného Žida,
GP, Špagetového monstra. Běžní bílí Britové zkrátka nechtějí, aby se jejich domov změnil v kozomrdný Bantusan. Už to viděli v Rhodézii, Jižní Africe – tam to bylo naprosto stejné. A plus jim jde o vlastní řízení země, libru, demokracii, svobodný obchod se světem, bez diktátu Němců, tedy Brusele – Uhnije se mění pomalu ale jistě ve fašistickou diktaturu, takže proč by jejich předkové bojovali s Hitlerem, mohli se na to vykašlat.

Média jsou sice sice plná zpráv o odporu vůči imigrantům ze Střední a Východní Evropy, ale ten je hlavně ze strany barevných a islámských Britů (mimo cigány, samozřejmě).

Jistěže tento demokratický zádrhel narušil plány k fašizaci Evropy přes Uhniji, americkou TTIP, potlačování Ruska, zkomplikoval investice čínských gangů v Evropě, těch soukromých i těch státních. Je jasné, že za tím nestojí jen “plebs”, ale i nejvyšší vrstvy Británie, včetně vysoké šlechty a královské rodiny.

Ke stěhování City do Šanghaje ani nikam jinam nedojde, protože Evropa je pořád nejvyspělejší část světa, kulturně, vědecky, civilizačně a má 500 mega lidí – finančními, právními, obchodními službami zabezpečuje celý kontinent i s evropským Ruskem. Kontinentální Evropa od Británie nikam neodpluje, maximálně časem na Západě vypukne válka nízké intenzity s islamisty, kteří budou nakonec poraženi a vyhnáni zpátky do Afriky a na Blízký východ.

(no vidíte a šlo to i bez medvědů na motorkách a zaklínání se GP)

Holy
Návštěvník
Holy

Prezident České republiky Miloš Zeman na pozadí nedávného rozhodnutí Velké Británie opustit unii vyzval zemi provést referendum o členství země v Evropské unii a NATO.
Lídr Česka přitom řekl, že sám by hlasoval za setrvání v obou organizacích.
„Nesouhlasím s těmi, kdo jsou pro vystoupení z Evropské unie. Ale udělám všechno pro to, aby bylo referendum a aby se v něm mohli vyjádřit. A totéž k vystoupení z NATO,” cituje Zemana Český rozhlas.
Český prezident nemá pravomoc svolávat referendum, k tomu je potřeba změna v ústavě.

http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20160701/3432511/zeman-referendum-eu-nato.html
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/prezident-zeman-je-pro-referendum-o-ceskem-odchodu-z-evropske-unie-a-nato–1629150

Nejak nam to ten mainstream zopmnel rici :-)!!!!

4321
Návštěvník
4321

Euroskeptici po celé EU mají plán, který je u všech stejný a je velmi “easy” – Rozbít EU a fungovat na základě národních států, které mezi sebou budou uzavírat své vlastní dohody, tak jako kdysi. Problém je jen v tom rozbití, protože ti, kteří si za svým dítětem EU stojí, budou euroskeptikům házet záměrně každý klacek pod nohy, co jen dokáží zrovna sebrat až dokud jim všechny prostě nedojdou.

Ti, co si neuvědomují ještě naplno následky migrační krize, nebezpečí islámu a nebo si říkájí, že volný obchod a pohyb lidí výjde již nastejno, když je jejich země již je stejně nakažena islámem, zastávají myšlenku zóny volného obchodu a pohybu lidí mezi jednotlivými členskými státy.

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Vše začne ve Francii.

4321
Návštěvník
4321

Také si myslím. Viz role Le Penové podle The Economist – The World in 2016. Ikona Le Penové je na obrázku vyznačená celá v barvách a nikoliv černobíle a nebo částečně v barvách. Tzn., že má teprve ještě nějaký ten svůj úkol splnit, narozdíl od těch postav černobílých. Zaujalo mě i její umístění. Je umístěna nápadně na západ od té čínské věžičky. Jdeme-li od této čínské věžičky z prava do leva na západ – máme zde patriarchu ruské pravoslavné církve (Rusko sousedí s Čínou), dále papeže (Vatikán – ten je dále na západ než-li pravoslavný sektor na mapě), dále italskou političku Federicii Mogheriniovovou a pak Le Penová (geograficky ještě dále na západ odpovídající polha Francie). Jak ji mají v plánech ukotvenou globalisti je mi záhadou. Možná má být spouštěčem konfliktu mezi křesťanskou a muslimskou kulturou v EU. Ale teď po Brexitu by mohla být i dalším spouštěčem rozpadu EU a to jistě není v plánech globalistů.

comment image

LCZ
Návštěvník
LCZ

Nedovolím si tvrdit co je a co není v plánech globalistů. Jednak je zatím nikdo nedefinoval, a kdyby ano , do hlavy jim nevidíme. Můžeme jen Pozorovat ;-), a snažit se z těchto NAŠICH postřehů a Pozorování dedukovat logicky pravděpodobné závěry nebo směry.
Každopádně, ten obrázek, s každým novým pohledem, pro mne odhaluje další zajímavosti. Myslím, že stojí za další, podrobnější zkoumání….

LCZ
Návštěvník
LCZ

The Economist 2016:
1.Havel je tam ve skupině VPRAVO od středu, kterou vede Clinton, a vévodí jí Marx. Téměř všichni muži, mnoho těch, kteří nevím kdo jsou… nevíte někdo?
2.Skupinu VLEVO od středu vede Angela (za ní kupodivu nebarevná Clintonová), a vévodí jí křesťanské církve…
3.STŘED -Uprostřed vidím Čínu a Araby ( muslimy)…

Olgoj Chorchoj
Návštěvník
Olgoj Chorchoj

Mne porad neda spat ten Havel tam. Je temer na konci, z cehoz usuzuju nejakou velkou prasarnu nekdy kolem vyroci sametove revoluce…

protoPlasma
Návštěvník
protoPlasma

Tohle nechápu (není to protimluv anebo ne úplně přesný překlad?):

… A výsledkem bude evropský fašistický stát.

A čtvrtý úkol – probíhá posilování nacionalistických států jako elementů jednotné EU.

Peter Krumpál
Návštěvník
Peter Krumpál

Srdečná vďaka za preklad. Želám zdravie a výdrž.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Na doplnění k minulému Pjakinovi jak se zachovali zrádní poslanci čsssd..http://svobodnenoviny.eu/cesti-poslanci-za-cssd-odmitli-odsoudit-vrazdeni-armenu-spachane-v-osmanske-risi/

mimon
Návštěvník
mimon

Ahoj Pozorovatelka,diki za preklad! Hod to prosim ta aj na leva -net. Nieje dolezite teraz sa priet, ale sirit informaciu na co najviac serveroch.

Este by som ta chcel poprosit, nieje prelozeny este predchadzajuci diel Pjakina. Mozes to prelozit? Nech mame ucelene informacie, nie vsetci vieme perfektne po rusky!

Jirka
Návštěvník
Jirka

Poslední Pjakin z 20.6..2016 je tady: https://www.youtube.com/watch?v=QuxDafg-Kzk
S poděkováním Ireně