VIDEO: Brexit je porážkou Baracka Obamy a jeho globalizační smlouvy TTIP. Donald...

VIDEO: Brexit je porážkou Baracka Obamy a jeho globalizační smlouvy TTIP. Donald Trump jí možná nahradí smlouvou s Velkou Británií. Konec globalizace, začátek integrace? [CZ Titulky]

VIDEO: Brexit je porážkou Baracka Obamy a jeho globalizační smlouvy TTIP. Donald Trump jí možná nahradí smlouvou s Velkou Británií. Konec globalizace, začátek integrace? [CZ Titulky]

Až do konce týdne jsem tady v Číně a jsem doslova zahlcen reakcemi čínského podnikatelského sektoru na výsledek Brexitu, budu o tom mít velký obsáhlý článek, ale jenom velmi narychlo to nejdůležitější. Celá Čína je na nohou a hovoří se tady na ekonomickém fóru o konci “soft” globalismu. Oni tak nazývají globalismus v EU, kde z prvků globalismu funguje jenom jednotný trh, ale nikoliv vláda, obrana, zahraniční politika a hlavně ne daně. A to je problém. Další zajímavost, čínská centrální banka tiskne obrovská kvanta juanů už od února tohoto roku, čínská ekonomika se zpomaluje a dluh domácností roste raketovým tempem. Země se bojí recese obřích rozměrů. Hlavním viníkem je zde spatřována pomalá globalizace, která podle Číňanů v EU nefunguje dobře. Čína začíná hovořit o potřebě změny v Evropě a především o něčem, co mi připadá jako začátek nového konceptu světové ekonomiky. Všude se teď mluví o procesu “integrace”.

china-brexit.jpg
Čínský prezident vloni v řijnu při návštěvě Velké Británie varoval před Brexitem a jeho dopady na “globální ekonomiku”.

Čínské firmy chtějí, aby Evropská unie byla jeden stát. Hovořil jsem o tom včera s představitelem obchodní divize strojírenské firmy a vysvětloval mi, jak nemůže fungovat čínsko-evropská spolupráce, když máme v Evropě 28 vlád. Proč prý nemáme jenom jednu? Podle něho je Brexit odchodem těch, kteří chtěli globalizaci bez integrace. Čínské podniky si pochvalují spolupráci a vývoz do USA, protože tam je jenom jedno centrum řízení. A pak to zaznělo: “Evropa nemůže být partnerem Číny, pokud nebude fungovat jako USA a jako jedna velká země s jednou vládou”. A proto je nutná integrace. Země Evropy se musí integrovat do jednoho státu, pod jednu vládu, jednu měnu, jinak nemůže globalizace fungovat a Čína nebude profitovat.

Britské vlajky mizí v Číně z veřejných míst

Co mně tady nejvíce zaráží, to je plivání na Velkou Británii. V hotelu, kde bydlíme, odstranili britské vlajky. Prý na protest majitelů hotelu proti rozhodnutí Britů o vystoupení z EU. Celý Brexit je naprosto chaotická záležitost a nyní se ukazuje, že za celým Brexitem se skrývá navíc smlouva TTIP, kterou Barack Obama prosazoval skrze transatlantické křídlo globalistů v Evropě. Právě za pomoci Velké Británie v EU. To je zásadní skutečnost. Čína teď nechce ani podepisovat nové obchodní smlouvy, čeká se na výsledek amerických prezidentských voleb na podzim v listopadu. David Cameron také nechce odcházet z EU, čeká se na podzim na předčasné volby. Otázkou ale je, jestli se spíš nečeká na výsledek voleb amerického prezidenta. Donald Trump totiž až podezřele často hovoří o potřebě nové obchodní smlouvy, kterou by ale nepodepisoval s EU, ale s Velkou Británií.

an97011841prime_minister_da.jpg
Barack Obama a David Cameron

Jak už jsem posledně psal, Velká Británie v rámci NYLONu je nejdůležitější zemí pro USA v Evropě z hlediska amerických národních elit. Tak tomu bylo vždy. Američtí globalisté se proto nemohli opírat o Londýn tak pevně, protože City nebylo pod jejich kontrolou, takže si našli nového spojence, německý Berlín. A skrze britské globalisty prosazovali v EU své zájmy, především v poslední době smlouvu TTIP. A tu právě nejvíce kritizovali obyčejní Britové. Prostě paradox. Odchod Velké Británie z EU proto Číňané tady chápou jako odmítnutí TTIP a přesměrování obchodní orientace Velké Británie na USA, stejně tak, jak to napsal zdejší komunistický plátek Global Times.

Brexit urychlí v Evropě integrační procesy NWO

Sleduji evropský tisk a ty události od pondělí jsou zcela jasné. Konec “měkké” globalizace v EU, začátek integrace (tvrdá globalizace se vším všudy). Juncker volá po povinném vstupu všech zemí EU do Eurozóny, Německo chce vytvořit evropský superstát s jedinou vládou, měnou, zákony, daněmi, armádou a politikou. A pokud toto všechno projde, co bude na konci? Spojené státy evropské. Velká Británie se ocitne v pozici nového Švýcarska, o tom jsem už prakticky teď přesvědčen. Ovšem poslední vývoj ukazuje, že nepůjde o nijak přátelský vztah s EU, protože EU hodlá zrušit evropské smlouvy i se Švýcarskem skutečným, protože lidé v referendu si tam odhlasovali zákaz volného pohybu osob v rámci EU. Odvrátit zrušení asociačních dohod s EU se pokouší švýcarská vláda velmi intenzivně, ale rozhovory byly kvůli Brexitu přerušeny. Co to bude znamenat? Číňané tady o tom mají jasno, z obou zemí se stanou “bankovní státy”, bezpečná útočiště, která budou vyjmuta z procesů globalizace, kam si budou elity schovávat zisky. A jsme zase u peněz. A vliv na jednotlivé země? Velká Británie bude pod vlivem USA, Švýcarsko pod vlivem Číny.

Britons-655219.jpg
Donald Trump jako nový vůdce USA?

Nahoře jsem otitulkoval narychlo video ruské televize RT, kde analytik Ed Schultz právě rozebírá dopady Brexitu jako porážku Baracka Obamy ve věci používání Velké Británie jako nástroje pro prosazování smlouvy TTIP v Evropské unii. Souvislosti se vynořují jedna za druhou a Brexit více připomíná katalyzátor a urychlovač globalizace na nejvyšší rychlostní stupeň v Evropě. Velká Británie se však toho účastnit nebude. Pokud tedy je rozhodnuto a globalisté se Velké Británie vzdali. Pokud ne, dají se ještě očekávat bitvy o Británii, opakovaná referenda, sankce proti Británii ze strany EU, dokud nedostane rozum, rozvrat Británie a samostatnost Skotska atd. Protože nemám do konce týdne čas, reagovat v diskusi na případné dotazy budu moci až o víkendu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
LCZ
Návštěvník
LCZ

Že by naděje na CZEXIT Z EU i NATO?
Pan Prezident háže rukavičku do ringu…;-)
“Prezident České republiky Miloš Zeman na pozadí nedávného rozhodnutí Velké Británie opustit unii vyzval zemi provést referendum o členství země v Evropské unii a NATO.”
http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20160701/3432511/zeman-referendum-eu-nato.html

Dany
Návštěvník
Dany

Stokrát, tisíckrát zatracovaná, podceňovaná, nenápadná a skromná a přitom mocná síla, která se nedá jen tak zastrašit.Držme jim palce, ač se to zatím nezdá, budou v případě nutnosti bojovat i za nás.USA a Německo nebo Francie nám nejsou rozhodně bližší než tito kluci.

https://www.youtube.com/watch?v=8jw0T-zzd5o

Jaris
Návštěvník
Jaris

Prala bych si, abys mel pravdu Dany. Ja vsak nevidim jediny duvod, proc by Rusove meli riskovat za Cechy sve zivoty, Tolikrat jsme je podrazili, zesmesnovali, nadavali na ne, pohrdali jimi, ze se za to dneska stydim. Aby toho nebylo malo tak ceska kolaborantska vlada zpivala unisono s EU o sankcich proti Rusku. Ach ti Cesi!

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

PROGNÓZA BUDOUCNOSTI – OPTIMALIZACE KREATIVNÍHO MYŠLENÍ

1/4 lidstva neumí číst a psát, má hlad a značná část těchto lidí umírá neléčenými nemocemi nebo hladem. Velká většina těchto lidí nemá ani představu o tom, že to není spravedlivé, že kvalita jejich života by se měla zvýšit. Svět patří se vším všudy všem lidem rovným dílem. To by určitě mělo být napsáno v základní listině lidských práv a svobod. Bylo by samozřejmě nutné zakomponovat do toho principy zásluhovosti, pomoc potřebným, mechanizmy přerozdělování atd. Názor, že kvalitu státu určuje míra zdraví a vzdělání jeho občanů a všechny další ukazatele jeho kvality jsou druhotné, by měl mít platnost pro celý svět.
1/1000 lidstva (drtivá většina z nich jsou bezohlední lidé) vládne světu pomocí zákonů, které se zdokonalují pod jejich vlivem tak, aby se poměry v podstatě zachovaly. Osobní spotřeba produktů, které všichni lidé světa vytvoří, nemá u drtivé většiny lidí z této 1/1000 meze. O tom, jak tito lidé organizují z důvodu svých bezmezných potřeb drancování surovinových zdrojů, ničení přírody a tím přirozeného prostředí nezbytného pro zdraví všeho živého, se nemá cenu rozepisovat, jsou to pořád dokola omílané informace.
O této 1/1000 lidí je třeba se trochu rozepsat, aby bylo možné popsat, jaký by měl být cílový stav. Tato 1/1000 vládne světu v organizaci, která má podobu velmi ostré, cca 4 – 6ti stupňové pyramidy, stát od státu se to odlišuje, ale to je nepodstatné.

Znění celého článku ze kterého je uveřejněna upoutávka je zde: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Optimalizace kreativního myšlení se týká Teorie vševývoje reálskutečnosti: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

LCZ
Návštěvník
LCZ

Vypadá to, že pro TTIP mají soudruzi záložní řešení.
A možná není ani vyloučeno, že vzhledem k předpokládaným obstrukcím, naznačovaným z některých míst v EU, bylo toto účelem celého Brexitu…. potichoučku … v zákulisí….

“EU prosadí TTIP přes CETA-Evropská komise:
Hlasování národních parlamentů o CETA je nepřípustné

Evropská unie:
Evropská komise prohlásila, že dohoda s Kanadou o volném obchodu CETA není smíšenou dohodou a tak o ní nemohou hlasovat národní parlamenty.
Tento krok přichází jako překvapení, protože o CETA měla rozhodnout Evropská rada a očekávalo se, že ji potvrdí jako smíšenou dohodu.
Dohoda CETA je koncipována stejně jako TTIP – včetně rozhodčí doložky.
Pokud nebudou národní parlamenty hlasovat o CETA, vytvoří se tím precedent k tomu, aby nehlasovaly ani o TTIP.”
(zdroj: zvědavec)

Mezitím slyším, že ze VŠECH mainstreemových kanálů už jede jedna a tatáž nová mantra:
“Hlavně zachránit 4 základní HODNOTY – ” 4 PRAVIDLA SVOBODY”!” :
1. volný pohyb lidí (užitečných mozků, a otroků)
2. volný pohyb kapitálu ( půjček-dluhů, a nezdaněných vývarů)
3. volný pohyb zboží ( hlavně KONZUM! cizího- likvidace našeho / likvidace národ. produkce dumpingovými cenami = “trh volný” pro nadnárodní korporace)
4. společná obrana ( NATO, EUROPOL,FRONTEX a další,kdo ví co všechno, jen NE ochrana a zajištění vnějších hranic a bezpečného prostoru pro Evropu)

Připočítejme k tomu ořezávání prokuratury (Pelikán na US Amb.) a vznik na ničem nezávislého rozhodčího soudu – pro snadnější nekontrolovatelné a nezvratné rozhodčí řízení NADNÁRODNÍCH KORPORACÍ, i proti vlast. státu….. a máme základní schéma TTIP….

….jen těm soudruhům z EU nějak z té mantry vypadly tak nepodstatné věci, jako:
tradiční hodnoty typu:
– OCHRANA RODINY- jako základu populace,
– faktická a reálná OCHRANA ÚZEMÍ před nebezpečnou invazí ( a nemyslím tím zakuklence v obchoďáku, kteří děsí děti),
– OCHRANA TRHU PRÁCE A produkce vlastního HDP podporou vlastní výroby, jak průmyslové, tak zemědělské
– OCHRANA ZDRAVÍ obyvatel – např. od GMO ( EU komise zakázala 28.10.2015 státům-členům zakázat na jejich (vlastním) území GMO / překlad: zakázala zakázat= nařídila!)
tj. prokazatelně mutagenní a karcinogenní ( Roundup = Monsanto) potraviny pro nás!
– reálná a důstojná SOCIÁLNÍ SITUACE penzistů – bývalých pracujících, kteří celý život přispívali do stát. pokladny ( kam zmizel PENZIJNÍ FOND?), a soc. slabých
– DEMOKRACIE ( ta opravdová – s přímým vlivem občana na dění okolo – včetně možnosti referenda, jako demokratického prvku – hned by se museli víc snažit dělat pro lidi! (třeba nechat jim milované tvarůžky

“Je něco shnilého ve státě Dánském!”

tana
Návštěvník
tana

Již asi před rokem USA “zkusily” arbitráž s Německem přes Kanadu a vyšlo jim to.
Šlo o jakousi stavbu v Hamburku v ústí Labe, kdy je ochránci přírody donurili udělat opatření, která navýšila cenu stavby. Stavěla firma z USA, která si založila “dceru” v Kanadě, se kterou má EU dohodu o arbitrážích.
A arbitráž byla provedena tak, že Německo musí platit.
Němci dali věc zkoumat nejlepším právníkům – výsledkem bylo totální zděšení – podle daných pravidel arbitráže nikdy nebudou “vyhratelné”.
V USA se věcí zabývali jejich nejlepší právníci, úspěchem byli opojeni, založili proto sdružení, kam nabírají další právníky a chystají se napadnout např. odpuštění dluhů Řecka.
Zároveň se do sdružení hrnou “investoři”.
V Německu s náklady 3 000 000 USD byl výnos 15 000 000 EUR rovnou, + X x ušlý zisk.

LCZ
Návštěvník
LCZ

x tana: Zajímavá informace, díky – zřejmě nebudeme daleko od pravdy…

LCZ
Návštěvník
LCZ

Tano, vypadá to, jako trefa do černého…:

Další korporace žaluje americkou vládu – díky dohodě o volném obchodu

29.6.16
USA:

TransCanada Corporation žaluje americkou vládu o 15 miliard USD podle smlouvy o volném obchodu North American Free Trade Agreement (NAFTA).

Korporace chtěla vybudovat Keystone ropovod, který měl vést z Kanady do Mexického zálivu, aby mohla dodávat ropu do Číny. Soukromé pozemky farmářů, zemědělců a ostatních vlastníků, které ležely na trase potrubí, chtěla korporace vyvlastnit.

Obama rozhodl, že tento projekt není v národním zájmu, ale kapitola 11 dohody NAFTA chrání zájmy investorů a umožňuje jim žalovat vlády, pokud parlament schválí předpisy či zákony, které omezí jejich zisky. Korporace se mohou vyhnout právnímu systému států a řešit spor před tzv. “korporačním soudem”.

Takže Američané budou muset zaplatit korporaci 15 miliard USD za to, že ji nenechali převzít veřejné pozemky a vyvlastnit soukromé pozemky, aby mohla vést ropovod do Mexického zálivu a prodávat ropu do Číny.

Stejnou rozhodčí doložku obsahuje smlouva o volném obchodu s Kanadou CETA, jejíž schválení si uzurpuje evropský parlament, dále TTIP, TTP atd.

Zdroj: http://www.truth-out.org/opinion/item/36625-another-corporat
(zdroj Zvědavec)

tomax
Návštěvník
tomax

S tím celkem nemůžu souhlasit, že Čína se snaží o maximální integraci zbytku EU (bez UK), tedy pokud se úplně nezbláznili.. Už teď je v zemích EU silný odpor. A když se bude tlačit ještě víc na pilu, bude to mít nakonec tragické následky v celé eEvropě, a to snad není v zájmu Číny, obchodníci přece válku nepotřebují. On je totiž obrovský rozdíl mezi přáním a skutečnými možnostmi.

monsanto
Návštěvník
monsanto

Mimo tema:

Zvedavec vcera informoval, ze americky torpedoborec 17. cervna nebezpecne zkrizil drahu ruske lodi ve Stredozemnim mori.
Porad cekam, kdy se objevi rozhorceny clanek o agresivnim chovani Americanu od Votapka, Ertla, Manerta nebo Virnitzera na globalistickych Babisovkach nebo aspon ten Fendrych na Bakalovskem Aktualne. Ale porad nic, ticho po pesine.

comment image

Video: https://www.youtube.com/watch?v=xobL_7QUKCQ

http://zvedavec.org/vezkratce/12991/

pedros
Návštěvník
pedros

Taky trochu mimo,ale moc né!Macka až tak nemusim z obj.důvodů,no dneska mu to celkem šlo.
http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new

monsanto
Návštěvník
monsanto

Jsem velmi humánní. A proto bych přistupoval i k umělcům ze Ztohoven velmi mírně. Žádné vězení, žádné pokuty. Nechal bych je hezky na svobodě a uložil jim, že musí vyvěsit červené trenýrky na Kreml nebo Bílý dům.
😉

...
Návštěvník
...

Bye bye Aeronet.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Pro: …
Odjíždíte na dovolenou, nebo o prázdninách máte jinou brigádu ?;-)
Také zdravím…bye, bye.

...
Návštěvník
...

Ne, milá paní. Je to myšlené jako sbohem Aeronete, který se víc a víc profiluje jako základna ruských globalistů a napsáno bylo ve čtvrtek 29.6. No a v pátek večer o tom veřejně mluvil i pan Gurica v rádiu u Dukáta: VK je pravděpodobně pouze nevědoný mopslík a agent globalistů, stejně jako Pjakin. Rád si oba poslechnu, ale to co říkají neberu jako dogma. Jde jen o další level manipulace a oblbování prosťáčků Matrixem. Zažil jsem oblbování a manipulace bolševiků během okupace Rudou armádou, oblbování a manipulace kapitalistů během de facto okupace USA a nenechám se nově oblbovat a zotročovat globalisty, jakého chcete křídla si dosaďte sama. Zamyslete se nad tím i těch 26 mínusujících ovcí. Takže pro mě stále platí: Bye bye Aeronet!

nula
Návštěvník
nula

Díky za tento příspěvek. Vnímám to totiž naprosto stejně. Akorát by mě ještě zajímalo, kdo si myslíte, že jsou ti “globalisté”. Podle mě je to totiž etnikum, jehož název začíná v češtině na ž, v jiných jazycích na j, a jehož křídla, o kterých sám píšete, by se daly označit třeba jako sionisté a marxisté. Vnímáte i toto stejně?

Pozorovatelka
Autor

Na “tři tečky” jsem asi před hodinou reagovala (komentář čeká na schválení) a možná jsem v něm odpověděla i Vám.

nula
Návštěvník
nula

Divný systém, když musí probíhat schvalování obsahu příspěvku, a tím pádem divná svoboda slova, nemyslíte?
Ale tak diskusi na toto téma jsem už vedl, vcelku zbytečně, na dvtr.eu s Hoxem a jeho kompanií. Holt někomu tyto staré pořádky vyhovují.

Pozorovatelka
Autor

Každý autor článku zde má možnost/právo si komentáře pod ním schvalovat, přičemž velkou roli v tom plní nastavený systém, který nezávadné příspěvky pouští automaticky. Pokud jsou komentáře dlouhé (jako můj zmiňovaný) či jinak se jevící jako závadné, systém je zablokuje a je na Adminovi, aby zasáhl a komentáře pustil. A Admin už několikrát vysvětloval, že zde nemůže být 24 hodin denně a tohle musí každý pochopit . Proto i já respektuji, že když napíšu komentář pod jiný článek, než pod svůj, tak čekám. Ale přiznám se, že mnohem raději píšu do diskusí pod své články, kde si komentáře mohu sama schvalovat a urychlit tak jejich zveřejnění. A to je celé vysvětlení a žádné omezování svobody slova za tím nehledejte.

nula
Návštěvník
nula

A o tom, co je nezávadné, rozhodujeme my, strana, že? 🙂 To už tady jednou bylo. A samozřejmě to vůbec není omezování svobody slova. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=H1ri0L2LtR4

Jinak k té globalizaci a těm dvěma křídlům stejné dračí hlavy:
https://www.youtube.com/watch?v=5Nh-qvN_Vmo

Pozorovatelka
Autor

První část Vašeho komentáře je trapná – Vámi obhajovaná svoboda každého diskusního slova by totiž mohla mít ten efekt, že Váš komentář by zcela zapadl, protože by jej přebily trollující štěky o ničem! (a tím znehodnocovaly každou diskusi, o kterých já jsem přesvědčená, že kvalitou mnohdy mohou přebít obsah samotného článku a tedy že by měly zůstat za hodné čtení).

A kvůli štěkům by se tudíž ztratila i druhá část Vašeho komentáře, tzn. odkaz, se kterým nemám problém souhlasit (a jistě nebudu sama). Takže za eliminaci komentářů poděkujte, obzvláště když zveřejnění Vašeho komentáře je důkazem, že svoboda slova zde naplno platí – pokud je ovšem i protinázor podáván skutečně diskusně.

Pozorovatelka
Autor

“Zamyslete se nad tím i těch 26 mínusujících ovcí”
Vy se zamyslete nad tím, že “tři tečky” hodily do diskuse povýšený štěk “Bye bye Aeronete” – jakou jste na to čekal reakci? Pokud jste chtěl skutečně diskutovat, měl jste napsat co se Vám nelíbí, ale pokud jste chtěl jen oznámit svůj odchod, stačilo odejít a nepsat nic. Shrnuto: na Vašem bye bye aeronet není nic, nad čím by se 26 minusujících ovcí mělo zamyslet! Kromě prezentace Vaší důležitosti, na kterou jste obdržel takovou reakci, o jakou jste si řekl.

A když už na Vás přesto “zvědavá matka” reagovala, jenom jste svou povýšenost ve stylu “všichni jsou blbí a pouze já vím” potvrdil a odkazem na řeč pana Gurici ve SR potvrdil na druhou. SR poslouchám jen sporadicky, ale Vámi zmiňovanou část ze závěru vysílání jsem si právě poslechla. A s názorem pana Gurici nesouhlasím. Tím nemyslím pouze to, že šéfredaktor pracuje pro nějaké globalisty, ale především tu část, že šéfredaktor má nějaké podrobné informace o tom, jak bude další vývoj probíhat (a kdy tedy zlato položí dolar). Šéfredaktor si na to musí reagovat sám, ale za sebe mám potřebu říct, že kdyby takové informace měl, netápal by např. v názoru na brexit, který postupně upravoval.

A za sebe jakožto součásti Aeronetu mám potřebu reagovat na tuto Vaši větu “… a nenechám se nově oblbovat a zotročovat globalisty, jakého chcete křídla si dosaďte sama” a ráda bych se Vás zeptala, jak si to představujete Vy a co tedy navrhujete, když proruské postoje nazýváte fanděním globalizaci z opačné strany. Čímž nejen potvrzujete, že se v dění vůbec neorientujete, ale především potvrzujete, že jste zaspal dobu, protože globalizace je dnes nezastavitelný proces! A v ní je na výběr ze tří možností: globalizace podle USA či globalizace podle Číny (v obou případech jedno centrum moci) a globalizace podle Ruska. Pokud jde o mé proruské/”proruské” články na Aeronetu, tak v nich čtěte, že jsem pro globalizaci podle Ruska. A něco o tom je v tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=IcSpdlSo5AI

Karel
Návštěvník
Karel

Přijde mi to zcela mimo mísu, při vší úctě – a doufám, že Vaše obchodní jednání dopadnou co nejlépe.

Čínské motivy jsou podle mě velmi jednoduché.
Za prvé je v nich dlouhodobý ambivalentní pocit vůči Británii, na jedné straně bezbřehý obdiv ke všemu britskému včetně povýšenosti britských elit – což je pro první generaci zbohatlých žluťáků, vyrostlých v nouzi, výrazem jejich zbohatlického chrapounství. Na druhé straně stejně bezbřehá nenávist a ponížení, způsobené opiovými válkami zaostalé, tisíce let stagnující Číně, jejíž idylický obrázek úžasného “konfuciánského” Středu světa je novými čínskými fašisty intenzivně budován a tlačen do žlutých hlav. Přitom ve skutečnosti šlo o veskrze korupční, zcela prohnilý polootrokářský režim, proti kterému feudalismus středověké Evropy byl vynález na cenu za lidská práva, ještě koncem 19. století – proto jakákoliv evropská armáda prošla Čínou jako žhavý nůž máslem a proto bylo tehdejším čínským “elitám” úplně jedno, kolik desítek milionů lidí zabijí opiem, hlavně když zbohatli. Každý výše postavený Číňan, se kterým jednáte, je dědičný gangster, dvě tři generace ukrytý mezi komouši.
Za druhé, valná většina čínské vzdělané vrstvy je prošlá školami podle amerického vzoru, případně studovala přímo v zemi zaslíbené – USA – a zcela přejala americké zupácké paradigma o “jednom telefonu do Evropy”. Nemají vůbec ponětí o evropských národech a historii, všechno to vidí jak “Hurvínek válku”. Číňané jsou absolutně neflexibilní – když si vytvoří jeden vzor, jedou podle něj ještě dlouho potom, co se ukáže jako naprosto mylný. A zlobí se na realitu, že nefunguje, jak “vůdce” nařídil, případně dělají, že problém není, protože “vůdce” se mýlit nemůže. Británii chápali jako ostrov u Evropy, jako mají třeba Hong-Kong nebo Taiwan, takže její oddělení od Uhnije chápou jako zradu – něco podobného jako mají vůči Taiwanu.
Za třetí, žluťáci použili linky přes uchvácený Hong-Kong do Británie, budovali si dlouhá léta v Británii základny pro evropský obchod a teď mají – mylný – pocit, že všechno toto úsilí přijde vniveč. Takže jsou vytočení.

Není třeba plést do obrazu jakési mystické prediktory podle ruské obdoby scientologie, jakkoliv je Pjakin jistě velmi vzdělaný a zábavný šoumen.

chan
Návštěvník
chan

Pekny prispevek…presne tak, umele vytvoreny mytus o orientalni (cinske) moudrosti, vedouci bezpecne stat prez rozbourene epochy je podvod, neni to ani zadny mytus, je to lez. Cinane spravovali svoji zem sami, protoze je velka a byla daleko, jinak slo o smesici otrokarskych manyr a tezke korupce, likvidujici hranicne samu cinskou statnost. To co se delo za Jelcina v Rusku si Cinane uzivaji jiz nekolik tisic let, proto davat na jejich nazor je posetile. Samozrejme by chteli za partnera nekoho podobneho, jako jsou oni, centralizovanou unitarni risi. Ale to Evropa nikdy nebyla a proto je take tak daleko…a doufam ze ani nikdy nebude a ze kontinent si sve mnohovrstvenate mocenske vrstvy udrzi.
Za vzestup Evropy je zodpovedna delba moci mezi Vatikanem, cisarem, kralem a stavy (slechtice, posleze podnikatele). Cinane tohle nepoznali, proto jim v historii zcela chybela dynamika, ktera Evropu vytahla nahoru. Cina je kolos na hlinenych nohou a delat z nej nazoroveho vudce je nesmysl, zavanejici malomyslnosti.

mareciino
Návštěvník
mareciino

AGENDA 23!!! podpisal ju cely svet zapadneho vplyvu!!!Aj Slovensko(myslim ze v roku 1996)!!!tam sa jasne pise, ze v zaujme zachovania trvalo udrzatelneho hospodarskeho rozvoja je nutne vacsinu vyrobnej kapacity presunut na krajiny ako je Cina!!!!! Zapad stvoril dnesnu Cinu, zveril jej do ruk technologie a umoznile jej vyrabat “polotovary” pre cely celysvet!!!! Oni ju stvorili a veru aj dobre vedeli preco….Cina caka na svoj ucel a ked topride tak bude aj Rus pozerat ze co sa deje….je to v prdeli cele… siohajzli to maju poriadne rozbehnute

mareciino
Návštěvník
mareciino

pardon AGENDA 21…

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

TO ADMIN: Proč tady reaguji na “mr. nobody”,
a SOUČASNĚ tentýž příspěvek se v pravém sloupku zobrazuje pod jménem “marenciino” ?? – viz:
mareciino Čvn 29, 2016 at 10:44 on VIDEO: Brexit je porážkou Baracka Obamy a jeho globalizační smlouvy TTIP. Donald Trump jí možná nahradí smlouvou s Velkou Británií. Konec globalizace, začátek integrace? [CZ Titulky]pardon AGENDA 21…
+
mareciino Čvn 29, 2016 at 10:44 on VIDEO: Brexit je porážkou Baracka Obamy a jeho globalizační smlouvy TTIP. Donald Trump jí možná nahradí smlouvou s Velkou Británií. Konec globalizace, začátek integrace? [CZ Titulky]AGENDA 23!!! podpisal ju cely svet zapadneho vplyvu!!!Aj Slovensko(myslim ze v roku 1996)!!!tam sa jasne pise, ze v zaujme zachovania…

NEROZUMÍM.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

to mr. nobody: ZASPAL JSTE pár desítek let…;-)
Od “Pařížského jara 2016” už jedeme v nové verzi : AGENDA 2030.
Na Aeronetu již důkladně probrané téma – máte co dohánět…
např.:
https://aeronet.cz/news/kdyz-se-kralove-rozhodnou-pro-tazeni-na-padlych-pescich-nezalezi/
nebo přes vyhledávač AEN. ( + velmi plodné diskuse pod články!)

tana
Návštěvník
tana

Podle Pjakina je zle, Putin se rozešel s Gazpromem a ruské volby se blíží.
Po Brexitu je na spadnutí další šok.

chan
Návštěvník
chan

Pjakin se u tolikrat sekl, ze ho v tomhle smeru nelze brat vazne. Je inspirativni, ma prehled, to ano, ale v te cele jeho gruppe jde jen o marketing za ucelem vytvoreni narodoveckeho informacniho pole 🙂 Takze u Pjakina a dalsich ucel vzdy sveti prostredky, tudiz prani jsou velmi casto otcem jeho myslenek (a to by se analytikovi stavat nemelo 🙂