VIDEO: Běloruský paralympijský tým nesl v Riu ruskou vlajku na znamení solidarity...

VIDEO: Běloruský paralympijský tým nesl v Riu ruskou vlajku na znamení solidarity s Ruskem

Na zahájení paralympiády 2016 pronesli běloruští sportovci ruskou vlajku.  Mezinárodní paralympijský výbor (IPC) za to člena běloruské výpravy Andreje Fomočkina vykázal z účasti, protože IPC nepovoluje politické protesty a sportovce tak čeká disciplinární trest.

Předtím předseda paralympijského výboru Běloruska Oleg Šepel informoval, že běloruští sportovci jsou odhodláni pronést ruskou vlajku na znamení solidarity s odstaveným ruským týmem.

Ruský tým se neúčastní paralympidády 2016 v Riu poté, co 22. července organizace WADA zakázala účast 35 ruským paralympionikům, uvedeným na seznamu WADA a obvinila je z dopingu, načež byl ruský paralympijský tým diskvalifikován. Tím bylo 175-ti ruským paralympionikům zabráněno v účasti.

Zdroj zde

A přidávám se k hluboké pokloně běloruskému týmu (zde)

-Pozorovatelka- 8.9.2016

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejhlasovanějších
JustTrue
Návštěvník

Co si Putin poručí….to Bělorusko splní

pedros
Návštěvník

Jaký má smysl taková olympiáda a paraolympiáda?Dneska Rusko a zítra…když o všem rozhoduje pár obřezaných hajzlů!Osobně jsem neviděl z “olympiády”ani vteřinu!Nač?

konzerva
Návštěvník

Jak běloruské sportovce prohlíželi organizátoři …horší jak gestapo a čt a čro nic….http://rusvesna.su/news/1473404813

Pozorovatelka
Návštěvník

Ruských vlajek mělo být v běloruském týmu více, jednu měli hned v čele nést vozíčkáři, ale organizátoři jim vlajky odebrali – popisuje mluvčí prezidenta Lukašenka
http://www.vesti.ru/doc.html?id=2796898.
“Nesení vlajky během slavnostního zahájení – k iniciativě běloruské delegace však chci zdůraznit, že toto je postoj státu, a to je také postoj prezidenta a předsedy našeho paralympijského výboru, stojíme v solidaritě s ruskými paralympioniky ..” – říká Natalya Eysmont , tisková mluvčí prezidenta Běloruska.

smith
Návštěvník

Ano, jistě to svědčí o “apolitičnosti” OH….
Je to lekce pro celý svět, že se dokáží postavit a vyjádřit svůj názor….a myslím, že těchto projevů bude přibývat…nejen v souvislosti s OH…

kari
Návštěvník

Odebrali ruskou vlajku beloruskym vozickarum. Co k tomu dodat. Ubohost a zbabelost olympijskych “hlavounu” na kazdem kroku. Ja bych s tim problem nemela, kdyby tam ti vozickari nesli ruskou vlajku, nebo treba americkou. Je to smutna uroven.

Likan 1975
Návštěvník

Tohle je znamení Fair play. Stejná pravidla pro všechny a rovnost pro všechny. Že to odnesly letos Rusové? Příště to bude Jamajka s Boltem. Důvod bude: dlouhé nohy považováno za doping velké tělo jako takové=doping a ještě se směje do objektivu. Bělorusové by cenu za Fair play měly dostat ihned. Pro mě jsou pašáci a vědí jak to chodí. Kdo chce mít výsledky – bere. Najděte si videa Bena Johnsna, ten to snad bral po hrstech.

kari
Návštěvník

Je v poradku ze Belorusove ruske paralympioniky podporili. Jen nejvetsi ubozak muze zakazat tymu paralympuoniku (jakekoliv zeme) startovat na paralympuade. Svedsi to o ubohosti a o tom, ze Rusko zrejme skutecne hodne mocnym krizi plany.

Donda sprtspudlak
Návštěvník

Jsou to pašáci.

Sims.
Návštěvník

Je správné co sportovci Běloruska učinili. Každopádně také prokázali i osobní statečnost, poněvadž na ně doma jistojistě zaútočí vosoby typu pornojanda a spol.

vedomi
Návštěvník