VIDEO: Australská vláda začala zběsile mazat svědecká videa zachycující hejna ptáků, která...

VIDEO: Australská vláda začala zběsile mazat svědecká videa zachycující hejna ptáků, která začala útočit na přelaďované věže 4G a 5G vysílačů v Melbourne a v Sydney! Zoufalí papoušci klovou do emitorů, snaží se vytrhat kabely, bojovně nalétávají do panelů! Vláda zaplatila novináře, aby napsali, že papoušci si jenom hraji! Ornitologové jsou v šoku, ptáci podle nich naopak jsou ve stresu a agresivně útočí! Vysílače začaly zabíjet ptáky, a toto je odveta přírody? A ve Velké Británii je další skandál, operátoři začali nově budované věže 5G maskovat jako smrky a jedle, podle vzoru z Kalifornie! Naštvaní majitelé nemovitostí natočili virální video, které zachycuje uprostřed rezidenčního resortu vztyčení umělého smrku a instalaci 5G emitorů na vrcholu stromu!

VIDEO: Australská vláda začala zběsile mazat svědecká videa zachycující hejna ptáků, která začala útočit na přelaďované věže 4G a 5G vysílačů v Melbourne a v Sydney! Zoufalí papoušci klovou do emitorů, snaží se vytrhat kabely, bojovně nalétávají do panelů! Vláda zaplatila novináře, aby napsali, že papoušci si jenom hraji! Ornitologové jsou v šoku, ptáci podle nich naopak jsou ve stresu a agresivně útočí! Vysílače začaly zabíjet ptáky, a toto je odveta přírody? A ve Velké Británii je další skandál, operátoři začali nově budované věže 5G maskovat jako smrky a jedle, podle vzoru z Kalifornie! Naštvaní majitelé nemovitostí natočili virální video, které zachycuje uprostřed rezidenčního resortu vztyčení umělého smrku a instalaci 5G emitorů na vrcholu stromu!

Situace okolo 5G sítí začíná celosvětově a dramaticky eskalovat. Během tzv. lockdown opatření, tedy uzávěr obchodů, podniků a veřejného pohybu a shromažďování kvůli Covid-19, začala v celé řadě zemí zrychlená výstavba 5G sítí a budování věží a nosičů pro vysílací prvky těchto sítí. Zatímco lidé jsou doma, mobilní operátoři využili karantény a vyslali do terénu montážní čety, aby bez odporu obyvatelstva a bez demonstrací začaly v klidu vztyčovat nové 5G věže v rezidenčních oblastech.

Jenže, nejedná se pouze o budování nových věží. V Austrálii totiž došlo k zahájení přelaďování vysílačů mobilních operátorů ze starých sítí 2G na 4G+ a na 5G. Operátoři v Austrálii přitom maskují nasazení 5G sítí jednoduchým trikem, označují je jako 4G+ a veřejnost to opravdu spolkla a nikde žádné protesty nejsou. Minulý rok v srpnu totiž společnost NEC vyhrála tendr [1] australského konsorcia sítí T1 Mobile Operators na vybudování 4G+ a 5G sítí.

Instalace 5G emitorů.

Technologie 4G+ je mezi operátory vysoce preferovaná a oblíbená, protože umožňuje nabídnout 5G služby na předchozí infrastruktuře 4G. Jedná se o drobnou úpravu softwaru, konkrétně řídících jednotek 4G sítě a přeladění pásma do pásma vyhrazeného pro 5G, tedy podle aktuálního plánu nasazení v té které konkrétní zemi, někde se začíná budovat na pásmu starých 2G a 3G sítí, jinde se spouští sítě mezi 5 až 8 GHz, v Austrálii, v USA a v dalších zemích se budují sítě v několika 5G pásmech na 13 a 27 GHz. To, co je skvělé z pohledu operátorů na 4G+ sítích, je právě nízký náklad na realizaci, protože každý vysílač lze ze starého 4G doslova přes noc upgradovat na 4G+ a poskytnout tak 5G služby, aniž by to bylo označeno jako 5G.

Zásadní věc, která odlišuje 4G+ a 5G sítě, je kompatibilita směrem nahoru. Nové 5G sítě vyžadují 5G zařízení, 5G mobily, 5G koncové prvky u zákazníka, zatímco u 4G+ sítí tento problém odpadá, protože na 4G+ sítích můžou fungovat jak se 4G zařízeními, tak i s novými klientskými zařízeními 5G. Technologie 4G+ totiž umí rozlišovat mezi 4G a 5G klientskými přijímači.

V Austrálii začali lidé s údivem sledovat hejna ptáků, jak najednou začínají útočit na věže mobilních operátorů jako na hrozbu

A právě od počátku tohoto roku, kdy začali operátoři v Austrálii potichu upgradovat své 4G sítě na 4G+ a na 5G, se začaly na kontinentu u protinožců objevovat scény jako z hororu od Alfreda Hitchcocka. Hejna ptáků, především papoušků, začala najednou z ničeho nic útočit na tyto věže mobilních operátorů. Místní lidé v Austrálii na sociálních sítích začali psát, že nic takového v životě nezažili, lidé se zastavují při cestě na nákup nebo do práce a s údivem hledí vzhůru na mobilní věže, co se tam odehrává za neuvěřitelné scény. A jedno takové video vám přinášíme v tomto článku. Video bylo natočeno počátkem května tohoto roku na YouTube a krátce poté bylo administrátory YouTube smazáno na příkaz australské vlády. Video prý vyvolávalo paniku. Jenže, takových videí je mnohem více a Australané píší na sociální sítě o tom, že tyto scény zachycují i ve svých rezidenčních komunitách a ve svých městech. O co se tedy jedná?

Před několika měsíci začala hejna australských ptáků, především papoušků z rodu “Korela”, který je považovaný za jednoho z nejinteligentnějších ptáků na této planetě, útočit na neobvyklý cíl. Ptáci se sdružují v hejnech s celkem jasně sociálně budovanou kulturou. V posledních měsících však hejna těchto ptáků začala agresivně útočit na přeladěné věže australských operátorů, kteří počátkem tohoto roku provedli upgrady svých 4G sítí na 4G+ a začali testovat 5G kapacity svých sítí. Australský Vodafone počátkem května oznámil [2], že zahájil v Austrálii testování 5G sítě na frekvenci 700 MHz, tedy na nízkém pásmu. Ovšem v místech plánovaného odstavování 2G sítí začalo přelaďování na 2,6 GHz a přelaďování probíhá od počátku tohoto roku. A právě nyní na jaře začali v Austrálii útočit ptáci proti vybraným mobilním věžím. Video, které přinášíme výše, zachycuje malé hejno korel, které útočí na mobilní věž sdílenou hned několika australskými operátory v centru Melbourne.

Když ještě u vás není 5G síť oficiálně, neznamená to, že už nepoužíváte 5G služby ve svém 4G telefonu. Laciné přeladění pro operátora ze 4G na 5G se jmenuje 4G+

Papoušci nalétávají do zářičů, tzv. emitorů signálu, klovou do nich, vytrhávají z konektorů panelů kabely, snaží se je vytrhnout, vyrvat, klovou do emitorů a bojovně poletují bez odpočinku okolo a nalétávají do mobilní věže, a to se zcela jasným záměrem, aby ji vypnuli. Přeladěné signály a převod na 4G+ a 5G frekvence totiž těmto papouškům zjevně vadí a dochází k interakci s jejich organismem.

Takovéto chování ptáků v Austrálii k věžím mobilních operátorů nikdo nepamatuje a není divu, že australská a do značné míry nacistická vláda, které je tam u moci, tvrdě a brutálně potlačuje všechny informace o těchto událostech. Videa okamžitě mizí a stejně tak mizí i lidé v Austrálii, které v noci zatýká policie a nikdo je už nikdy potom nevidí. O těchto událostech nám před časem psala jedna z našich čtenářek, která žije v Austrálii. Pokud bude chtít sepsat její zážitky a informace, rádi je otiskneme. A přesně jako v nacistickém státu popírá australská vláda i tyto zoufalé výjevy ptáků v Austrálii.

Odstraněné staré 4G panely a řídící jednotky.

Australská vláda podle informací zaplatila tzv. ověřovatelům faktů, aby napsali, že na zachyceném videu si papoušci pouze vesele hrají [3]. Prý je to pro ně přirozená zábava, není důvod se znepokojovat. To však ostře odmítá pan František, náš dlouholetý čtenář z Jižních Čech a chovatel exotického ptactva, který nás právě na toto inkriminované video upozornil. Korely na videu jsou podle něho vystresované, rozzuřené a plné agrese. Typickým projevem je prý bojové letové postavení a opakované nálety na cíl s klováním. Toto není radostné poletování papoušků, ale jejich projev nejvyšší podrážděnosti a agrese. Potvrzují to koneckonců i tato videa z Austrálie.

To je země, která je papoušků plná a poslední starostí Australanů je jejich natáčení. Ovšem takovéto chování těchto ptáků nikdo v Austrálii nepamatuje.  4G+ a 5G frekvence evidentně těmto ptákům vadí a dohání je k nepříčetnosti. V říjnu 2018 v Holandsku z nebe spadlo na 300 ptáků po upgradu mobilních sítí místních operátorů na 4G+ pásmo. Zaplacení novináři to ihned vyvrátili [4], že to nemělo nic společného s 5G sítěmi, ale o přeladěných sítích 4G+ ani slovo. Vloni v prosinci k podobné události došlo v Anglii, britské letectvo RAF odmítlo [4] střet ptáků se stíhačkou. V podezření byl opět nově spuštěný 5G vysílač.

Britové se začali bouřit proti 5G zářičům, a tak je operátoři začali maskovat za smrky a jedle z umělé hmoty a kovu

A protože odpor proti 5G sítím roste, začali operátoři přijímat opatření. Ve Velké Británii začali vysazovat umělé a falešné stromy, nejvíce smrky a jedle, které jsou celé umělé, s kovovým kmenem, s nátěrem a umělohmotnými větvemi a jehličím. Na vrcholu stromů jsou 5G emitory. Oficiálně jde o to, aby prý věže nehyzdily krajinu, ale pravda je úplně jinde, jedná se o maskování sítí, aby se snížil odpor obyvatelstva.

Lidé, když uvidí strom, tak se nebudou tolik bát, jako když uprostřed rezidenční čtvrti, přímo uprostřed, kde si hrají vaše děti, postaví věž a na ní 5G zářiče, které to budou prát 24 hodin denně do vašich domků, do postelí, do dětí, do jídla, do všeho, permanentně. Zlost lidí je veliká a druhé video, které přinášíme, zachycuje rozezlené obyvatele jedné rezidenční zóny v severní Anglii ve městě Gateshead. Operátoři vědí moc dobře, jaký odpor je ve Velké Británii proti těmto novým sítím, takže maskování za stromy to má vyřešit.

Současná krize okolo koronaviru je tak pohotově využita k rozmístění 5G věží, a než se lidé vzpamatují a sundají hadry z úst, tak všude okolo budou 4G+ a 5G sítě. Jen si zkuste sami zkontrolovat své chytré telefony, restartuje je a uvidíte mnozí, že najednou síť vašeho operátora už se nehlásí jako 4G, ale najednou jako 4G+ a počet čárek označující sílu signálu se zmenši. Ano, protože po přeladění na vyšší frekvenci se snižuje dosah signálu, zvětšuje se útlum a naproti tomu zisk na anténě mobilu je nižší, takže méně čárek.

A všimněte si, že v takové chvíli nastupují ke slovu restrikce, omezování svobody slova, mazání videí, mazaní ze sociálních sítí, umlčování a dokonce lhaní v přímém přenosu, kde zoufalé útoky ptáků na přeladěné grilovací věže je tlumočeno jako veselé hraní papoušků. Příroda má své obranné mechanismy a toto je první varování, odveta ptáků. Co je smutné, to je to, že i ty korely mají více iniciativy, než mnoho obyvatel dnešní západní civilizace.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Michailov
Návštěvník
Michailov

tady je vidět, kam v důsledcích může vést nedostatek technického vzdělání.

Bouřňák x Starlink
Návštěvník
Bouřňák x Starlink

12.05.2020 Rusko sází na protidružicové zbraně:
co je známo o novém komplexu Burevestnik (česky vodní pták buřňák)?
První věc, kterou je třeba vědět: tento komplex si nesmíme plést s jiným Burevestnikem, raketou s plochou dráhou letu s jaderným pohonem 9M730 Burevestnik, “zbraň posledního soudu” s neomezeným doletem (loňská nehoda u severoruského Severodvinska).
Burevestnik, o kterém budeme hovořit v našem článku, je protidružicová zbraň (ASAT), o níž se prakticky nepíše, řekněme, v oficiálních informačních zdrojích. Zprávy a fotografie, které můžeme skládat dohromady doslova po kousíčkách, nám však přesto umožňují získat určitou představu, a proto ve specializovaných blozích a publikacích jsou informace o Burevestniku již dávno.
Jaké umělé družice Země může takový bojový systém Burevestnik zasáhnout? Můžeme s jistotou říci, že existují technická omezení. Nikdo dosud nezrušil gravitační sílu, a proto například takový raketový kosmický systém nebude schopen zasáhnout cíl na geostacionární oběžné dráze (tj. ve výšce 35 tisíc kilometrů). Ale docela dobře mohou být zničeny cíle v blízkém vesmíru (100–500 kilometrů), pohybující se ve vzdálenosti, řekněme, ne více než 1000 kilometrů od letiště nosných letadel komplexu. Právě k takovým cílům patří většina umělých družic Země vizuálního průzkumu, které v ohroženém období mohou zajišťovat cílení vysoce přesných zbraní na zvláště chráněné objekty – například velitelská centra a základny strategických raketových sil.
https://cz.sputniknews.com/nazory/2020051211932217-rusko-sazi-na-protidruzicove-zbrane-co-je-znamo-o-novem-komplexu-burevestnik/

Star Wars není jen název filmů režiséra George Lucase.

Star Wars byl vojenský program USA v době studené války. Bojovat se už nemělo na Zemi, ale ve vzduchu, pomocí raket. Na Zemi a na oběžné dráze chtěly USA vybudovat obranný protiraketový systém (SDI – Strategická obranná iniciativa), který by byl schopen ničit nepřátelské rakety mimo území Spojených států, nejlépe ještě v kosmickém prostoru. Poprvé se o něm tehdejší prezident USA Ronald Reagan zmínil ve svém projevu 23. března 1983. Systém byl lidově pojmenován Hvězdné války, Star Wars.
https://www.abicko.cz/clanek/precti-si-technika/8234/hvezdne-valky-proc-si-spinime-obeznou-drahu.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Strategick%C3%A1_obrann%C3%A1_iniciativa

Americké “obranné” rakety měly být umístěny na kosmických stanicích nebo satelitech na oběžné dráze Země, a v případě “obrany USA” vystřeleny k Zemi. Jenže Ronald Reagan za 8 let vládnutí ztrojnásobil státní dluh a na program Star Wars došly peníze. Dá se říct, že USA neuzbrojily SSSR, ale samy sebe. Star Wars byly podrobeny vlně kritiky. Nejčastěji se argumentovalo, že je celý projekt nereálný, technicky neproveditelný a odporuje smlouvě ABM (Anti-Ballistic Missile Treaty, Nixon & Brežněv) z roku 1972.

Jak by Star Wars vypadaly, je vidět v klipu Karla Gotta v písničce Žít (1988) od 0:59 minuty
https://www.youtube.com/watch?v=M_K2MHNZhKQ

Místo Star Wars ale nyní přichází Starlink! Muskovy 5G satelity pro placený satelitní 5G internet. Musk už vystřelil 420 družic.

“Podle plánů Muskovy americké soukromé společnosti SpaceX má Starlink sestávat z 12.000 satelitů, které budou později navýšeny na 42.000! Podobné systémy pak hodlá vybudovat například obchod Amazon. V budoucnu by tedy na nízké oběžné dráze kolem Země mohlo létat přes 50 tisíc družic! Jak je možné, že někdo buduje takové roje bez jakékoli regulace? Jednoduše! Neexistuje žádná mezinárodní úmluva. Konkrétně společnost SpaceX má povolení od Amerického federálního telekomunikačního úřadu.
Falcon 9 je nosná raketa americké soukromé společnosti SpaceX, která na oběžnou dráhu ve výšce 290 km vynese vždy 60 družic, které se během prvního týdne přesunou na dráhu ve výšce 350 km nad zemí. Ty, které jsou poškozené, rychle shoří v zemské atmosféře. Z dráhy 350 km se vždy 20 družic přesune na provozní dráhu ve výšce 550 kilometrů. Konstrukce družic je na první pohled jednoduchá: vypadají jako desky o rozměrech 1,5 x 3 metry, s tloušťkou 20 centimetrů, které mají na jedné straně výsuvný, zhruba osm metrů dlouhý sluneční panel.”
https://www.astro.cz/clanky/ukazy/divejte-se-ve-dne-i-v-noci.html

Marlboroman
Návštěvník
Marlboroman

Zdravo uvažujúci človek nie je proti vývoju a pokroku. Avšak má byť pri krokoch do neznáma opatrný. Je veľa zástancov z radov vedcov tvrdiacich, že 5G nemá na organizmus žiadny dosah a publikujúcich podobné tendenčné prehlásenia. S týmto sme sa v minulosti už stretli. Ja si vždy spomeniem na 2 najznámejšie kauzy:
– azbest, ktorý bol súčasťou našich domovov dlhé desaťročia. Tiež sa prehlasovalo, že je to dokonalý izolačný materiál a až po rokoch sa zistilo, že je karcinogénny…
– potravinársky olej, bol prehlasovaný za dokonalú náhradu strašne nezdravej bravčovej masti a ani nie po 20 rokoch sa odvážili vedci priznať, že dopad konzumácie oleja na ľudský organizmus je oveľa horší ako konzumovania bravčovej masti.
Preto si myslím, že aj keď sa v laboratórnych podmienkach, na pokusných krysách žiadny vplyv 5G neprejavil, možno o 10-20 rokov zistíme že naše drahé polovičky rodia zdeformované deti, že rodiny žijúce v blízkosti vysielačov majú zrazu v rodinnej anamnéze karcinóm, alebo že rodiny, kde s prírastkami nikdy nebol problém sú zrazu neplodné a pod. . A možno sa nič také neprejaví.
Preto netreba odsudzovať tých, ktorí bojujú proti prechodu na 5G ale ani proti tým, ktorí sa ho snažia zaviesť. Len budúcnosť ukáže ktorá skupina mala pravdu. Len by sme pri zavádzaní noviniek mali byť opatrní a úplne ideálne by bolo, keby sme mali prístup k všetkým informáciám. To je však “Sen noci Svätojánskej”, ale odstránil by mnoho konfliktov. No v zdokumentovanej histórii, ešte nikdy nikto nezaviedol do praxe politiku plnej informovanosti, tak by bolo naivné, keby sa s tým začalo po toľkých tisícročiach, čo ľudstvo ovláda jazyk a písmo 🙁 .

Kellnerovo 5G
Návštěvník
Kellnerovo 5G

Neárijská, nenordická tlama David Spies z firmy Nordic Telecom advokáta Otruby, 30. 09. 2019:
comment image

“V současnosti je tato služba pod názvem Nordic 5G internet dostupná na 400 tisících adres a s jejím rychlým rozšiřováním hodláme nadále pokračovat. Držíme se tak našeho plánu, podle kterého chceme ve třetím až čtvrtém kvartálu 2019 pokrýt Nordic 5G internetem přibližně 400 měst a obcí po celé ČR a do konce roku 2020 máme ambici mít možnost službu nabídnout 1,3 milionu domácnostem. Vlastní sítí Nordic 5G internetu a sítěmi partnerů ve skupině nyní pokrýváme 30 procent českých domácností.”
https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/rozhovor-s-expertem-naplni-5g-site-nase-futuristicke-predstavy.A190927_103218_firmy-trhy_rkj

raspberry
Návštěvník
raspberry

Pašáci papoušci a Angličani, provinční Česko zase spí.

Na území Velké Británie došlo ze strany doposud neznámých vandalů k úmyslnému ničení vysílačů s 5G. Jak informuje bbc.com, pachatelé vysílače zapálili. V posledních několika dnech se mělo jednat o celkem tři požáry: v Birminghamu, Liverpoolu a v malé obci Meeling na severu Anglie.
https://mobilenet.cz/clanky/lide-si-spojuji-5g-s-koronavirem-v-britanii-zapalili-nekolik-5g-vysilacu-40447

Kellnerovo 5G
Návštěvník
Kellnerovo 5G

Chazarský tuneldědek Kellner za pomoci tuneldědka Babiše už také pěkně griluje Čechy.

Nemělo by to být obráceně, vážení občané, neměli by se zloději Kellner a Babiš třást před Vámi?!

Mapa Kellnerova hustého pokrytí 4G (oranžová barva), 4G+ (červená) a 5G (fialová):

O2 Mobile 3G / 4G / 5G coverage map, Czech Republic:

https://www.nperf.com/en/map/CZ/-/7795.O2-Mobile/signal/?ll=49.81075319907314&lg=15.479999999999976&zoom=7

42 zákazníků a prodavačů malého supermarketu COOP v Napajedlech se záhadně “nakazilo koronavirem”, navzdory hygienickým opatřením a rouškám. Nebo “koupili dávku” z vedle stojícího vysílače 5G?
Záhada na Moravě
https://www.youtube.com/watch?v=D9jpHhq_gD8

Petr Kellner, dodnes nepotrestaný zloděj státní České pojišťovny v roce 1996 za pomoci Klause a Kočárníka a lichvář Home Credit, je na 68. místě žebříčku nejbohatších lidí na světě, s majetkem 15 miliard USD (373 miliard Kč).

Kellner si za nakradené miliardy koupil 5. listopadu 2013 O2 (původně český Telecom). Vybírá v Česku i státní mýto pomocí svých firem CzechToll a SkyToll.

Kellnerovy firmy O2, CETIN, vlastně i Nordic Telecom, staví v Česku 5G síť z čínské produkce Huawei již od roku 2019.

Otruba (majitel Nordic Telecom) je totiž advokát, zjevně Kellnerův bílý kůň, takže celou 5G vlastní velkozloděj Petr Kellner.
https://archiv.ihned.cz/c1-65294370-skoncil-s-advokacii-a-vrhl-se-do-investic-skupuje-problemove-projekty-a-chce-je-vratit-zpet-do-hry

Kellnerova firma O2 a Otrubova firma Nordic Telecom v Česku již od roku 2019 “vysílají” vysokorychlostní internet 4G, 4G+ a 5G na síti 3,7 GHz. Frekvenci 3,7 GHz získaly v dražbě v roce 2017 od státního Českého telekomunikačního úřadu, který spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu.

27. 1. 2020 Babišova vláda odvolala předsedu Českého telekomunikačního úřadu. Důvodem jsou neshody ohledně 5G sítě
Vláda v pondělí odvolala předsedu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromíra Nováka, a to s okamžitou platností. Po jednání vlády to oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Novák sám v pondělí ráno oznámil rezignaci kvůli snaze ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jaromir-novak-cesky-telekomunikacni-urad-ministerstvo-prumyslu-karel-havlicek_2001270943_onz

Rey
Návštěvník
Rey

Video je smazane!!!

Izi
Návštěvník
Izi

Tak už vím, na co si za panelákem už půl roku vykrmuju holuby, sýkorky a stehlíky. Doufám, že se budou chovat při případné instalaci 5G okolo nás stejně, jak na videu.

zelenáček
Návštěvník
zelenáček

A má tu někdo, prosím, nějaký důvěryhodný odkaz nebo informace o tom, jak jsme na tom v ČR? Je mi 82 a zkrátka se mi to nedaří vyhledat, moc se omlouvám předem. Zajímalo by mě, kdy se přidáme, jestli už to tu někde jede, existuje nějaká mapa plánovaných věží? Zkrátka kdy a kam se mám hergot s vnoučatama přestěhovat…

Kellnerovo 5G
Návštěvník
Kellnerovo 5G

Tady, tady, Zelenáčku!

O2 Mobile 3G / 4G / 5G mapa pokrytí, Česká republika:
4G (oranžová barva), 4G+ (červená), 5G (fialová):

https://www.nperf.com/en/map/CZ/-/7795.O2-Mobile/signal/?ll=49.81075319907314&lg=15.479999999999976&zoom=7

5G buduje a O2 vlastní Klausův a Zemanův oblíbený tunelář Kellner.

Vacatko
Návštěvník
Vacatko