VIDEO: Americký státní gangsterismus, Obama ukradl Rusům diplomatické nemovitosti za bílého dne....

VIDEO: Americký státní gangsterismus, Obama ukradl Rusům diplomatické nemovitosti za bílého dne. Neoconi Trumpa odstavili, zakázali mu zrušit sankce proti Rusku a Rusům chtějí diktovat, za jakých podmínek jim ukradené nemovitosti v USA vrátí. Putinovi došlo, že je konec! Z Ruska potáhne 755 amerických diplomatů! [CZ Titulky]

VIDEO: Americký státní gangsterismus, Obama ukradl Rusům diplomatické nemovitosti za bílého dne. Neoconi Trumpa odstavili, zakázali mu zrušit sankce proti Rusku a Rusům chtějí diktovat, za jakých podmínek jim ukradené nemovitosti v USA vrátí. Putinovi došlo, že je konec! Z Ruska potáhne 755 amerických diplomatů! [CZ Titulky]

Ruský prezident Vladimir Putin včera potvrdil pro ruskou státní televizi, že Moskva vyhostí ze země celkem 755 amerických diplomatů z Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu a Sevastopolu v odvetě na nové sankce, které schválily obě komory amerického kongresu poměrem hlasů, ze kterého se tají dech [1]. Ve sněmovně reprezentantů byly proti jen 3 hlasy, v senátu dokonce jenom 2. Přestože obě komory po listopadových volbách minulý rok ovládají republikáni, tedy strana Donalda Trumpa, všichni zástupci republikánů hodili Donaldu Trumpovi do cesty k normalizaci vztahů s Ruskem doslova atomový granát, který zničil veškeré naděje. Kongres totiž v minulých dnech přijal zákon, kterým odebírá americkému prezidentovi právo zrušit sankce bez souhlasu kongresu. A protože kongres, jak se ukázalo, je plný neoconů, zrušení sankcí proti Rusku se tím dostává už jen do oblasti sci-fi. Donald Trump navíc čelí hrozbě impeachmentu, jeho vlastní generální prokurátor Jeff Sessions, kterého Donald Trump dosadil do funkce, jde proti Trumpovi a chce vyšetřovat jeho údajné napojení na Rusy během prezidentských voleb v USA.

Vladimir Putin oznamuje na ruské televizi, že nevidí světlo na konci tunelu. “Čekali jsme 7 měsíců na změnu americké politiky, ta ale nepřišla. Nové sankce proti Rusku byly poslední kapkou…”, svěřil se Vladimir Putin.

Republikány ovládaný kongres navíc Trumpovi opět zablokoval jeho hlavní volební cíl, zrušení Obamacare. Republikáni opět nenašli mezi sebou dost hlasů na zrušení Obamovy zdravotní reformy. Hlavním důvodem je názor skupiny militantních republikánů, kteří chtějí zákon Obamacare zrušit naprosto bez náhrady, aby v USA neexistovalo žádné zákonné zdravotní pojištění a bylo pouze dobrovolné. Tedy návrat do doby před Obamacare. Toto je ale nepřijatelné pro druhou část republikánů, zejména těch, kteří se dostali do kongresu s volebním programem lepšího zdravotního pojištění se státní podporou, než je Obamacare. Úplné zrušení státního zdravotního pojištění by u voličů neprošlo. A to ani u republikánů, protože už dávno neplatí, že republikány volí zámožná střední třída. To je dávno pryč. Donald Trump nemá v Republikánské straně žádnou podporu. Jak řekl Steve Bannon už krátce po inauguraci Trumpa, republikáni Trumpa nenávidí, protože zvítězil jim navzdory a nikoliv díky nim. Na jedné straně jim získal Bílý dům, ale pro republikánské neokonzervatice (neocony) je Trump neštěstím a zlým snem. V podstatě chtějí Trumpa dostat z Bílého domu a nechat v něm Mikea Pence, který je klasickým neoconem, nesnáší Rusko a je přijatelný i pro demokraty.

Trump už nesmí ani zrušit sankce proti Rusku, kongres mu tuto pravomoc odebral

Proto v kongresu se obě strany dohodly, že Trumpovi vezmou pro jistotu z rukou jeho pravomoc k rušení sankcí, protože Trumpovi nevěří a mohl by sankce na Rusko zrušit. Tímto krokem se zavřely definitivně dveře pro naději, že mezi USA a Ruskem dojde k normalizaci vztahů. Ne, nedojde. Naopak, dojde k jejich dalšímu zhoršení. Ve chvíli, kdy o zrušení sankcí rozhoduje rusofobně naladěný kongres, jsou veškeré naděje na normalizaci vztahů pryč. Trump tak přišel o jednu z hlavních pravomocí a jeho vlastní republikánská strana se k tomuto zákonu přidala jako jeden muž, vlastnímu prezidentovi odebrali pravomoc. Vezmou mu exekutivní nástroj, neschválí mu zdravotní reformu. Jeho vlastní generální prokurátor, kterého jmenoval, chce vyšetřovat Trumpovu rodinu. Trump proto uvažuje, že Jeffa Sessionse odvolá z funkce generálního prokurátora a udělá z něho šéfa ministerstva národní bezpečnosti (DHS). Z kongresu na to zaznívají hlasy, že pokud to udělá, demokraté vyvolají impeachment Trumpa. A republikáni, kteří Trumpa nenávidí, by se možná na tom podíleli také.

Jedna z nemovitostí, sídlo ruské ambasády v Marylandu, které na konci prosince ukradla Obamova vláda.

Vladimiru Putinovi tak došlo, že je konec a naděje na normalizaci vztahů s USA padla. Teď už zahraniční politiku USA neřídí Trump, ale americký kongres ovládaný neocony. Česká maisntreamová média přinesla informaci o tom, že Rusko vyhostí na 755 amerických diplomatů, ale nikde na mainstreamu nezaznívá důvod, proč Rusko zavřelo i několik nemovitostí, které americký diplomatický personál v Rusku používá. Nikde nezaznívá, proč Rusko zvolilo krok, který se zapíše do Guinessovy knihy rekordů, protože ještě nikdy nebylo vyhoštěno ze žádné země naráz tolik diplomatů, aniž by byla vyhlášena mezi zeměmi válka. A skutečnost, že vztahy mezi USA a Ruskem začínají válku nebezpečně připomínat, to potvrzují i diplomaté ze třetích zemí, kteří kritizují americký kongres za nové sankce, které poškozují i evropské firmy, zejména německé, rakouské, francouzské a holandské. Je to způsobeno tím, že tyto sankce proti Rusku nepřipravovalo ministerstvo zahraničí Rexe Tillersona, ale senátní bezpečnostní výbor kongresu, který je prolezlý těmi největšími jestřáby z Pentagonu a neocony, kteří nenávidí Rusko.

Americký kongres úplně vynuloval zahraniční politiku Trumpovy vlády

Jejich nenávist je tak hluboká, že sankce proti Rusku nastavili tak, že poškozují i evropské firmy. Zkrátka kongres zcela uchvátil moc a jelikož kongres reprezentuje washingtonskou bažinu, tak můžeme říct, že Trumpa tato bažina úplně spolkla a pohltila, že už si ani nepípne a neškrtne. Neustále mu visí nad hlavou impeachment, vyšetřování spolupracovníků, rodiny, jeho samotného. Kongres mu blokuje zákony. Ten samý kongres ho zbavil pravomoci rušit sankce. Vlastní strana ho nenávidí. Proto je nezbytné, abyste si udělali obrázek o amerických neocons, o jejich fungování. V připraveném videu s českými titulky nahoře je reportáž ruské televize o tom, jak Obamova administrativa zkonfiskovala 29. prosince minulého roku dvě nemovitosti s pozemky ve státech New York a Maryland, které jsou diplomatickými územími podle mezinárodního práva.

Donald Trump při projevu v kongresu. Za zády dva hlídkující neoconi. Mike Pence, viceprezident a šéf republikánů v kongresu Paul Ryan.

Dne 29. prosince Barack Obama jako gangster nařídil, že tajná služba má obsadit dvě ruské diplomatické rezidence [2]. Během operace vnikli američtí ozbrojení důstojníci na ruské diplomatické území, obsadili objekty a dali ruskému diplomatickému sboru příkaz, že musí do 24 hodin opustit pozemky a území USA. Tímto krokem porušila americká administrativa Vídeňskou konvenci o diplomatických sborech, která ustanovuje nejvyšší stupeň nedotknutelnosti diplomatických území. Ruská diplomacie tento incident přirovnává k mezinárodnímu gangsterismu a připomíná, že něco takového se nestalo ani v dobách Studené války, že by Američané si dovolili vztáhnout ruku na diplomatické pozemky a nemovitosti ambasád. Pro Američany zřejmě Vídeňská konvence neplatí, a proto Rusko po 7 měsících čekání na změnu, že Trumpova administrativa celou věc urovná (a nestalo se), se rozhodlo oplatit Američanům podobnou kartou.

Rusko vyhostí 755 amerických diplomatů, tohle je počátek války!

Rusko zavře dva resorty nedaleko Moskvy, které používá americký diplomatický sbor k rekreaci a oddechu, ale podle informací jde pouze o Američany pronajaté budovy, takže nejde o stejnou situaci jako v USA, kde Obamova vláda zkonfiskovala Rusům vlastní pozemky a nemovitosti, za které zaplatila sovětská vláda v roce 1972. Rusové jsou si toho vědomi, že to nestačí jako odveta, a proto k tomu přidali i vyhoštění 755 amerických diplomatů. Těch je v Rusku podle ruské televize přes dva tisíce, takže i tak jich tam stále hodně zůstane. Většina amerického diplomatického sboru přísluší americké obchodní komoře v Rusku, jsou to lidé napojení na business na ose Rusko – USA. Americký diplomatický sbor se po roce 1990 rozrostl z původních cca. 65 diplomatů na více než 3.000 diplomatů za dob Borise Jelcina. Za vlády Vladimira Putina se stav amerických diplomatů pohybuje okolo 1.800 až 2.100 osob s diplomatickými pasy. Je to zdaleka nejvíce diplomatů v hostitelské zemi.

Sídlo ruské ambasády v Marylandu je nedaleko Washingtonu.

Česká mainstreamová média zamlžují skutečnost, že držitel Nobelovy ceny za mír Barack Obama se zachoval jako gangster, když nařídil ukrást Rusku jejich diplomatickou půdu chráněnou Vídeňskou konvencí. A jako gangsteři se chovají američtí zákonodárci, zdaleka nejen k Rusům, ale i k vlastnímu prezidentovi. Vtrhnout Američanům na jejich ambasádu nebo do rezidence ambasadora, tak mariňáci se samopaly by spustili palbu a USA by křičely, jak byla porušena diplomatická ochrana. Američané mohou všechno, mají pocit, že se mohou chovat jako gangsteři a krást cizím státům půdu a nemovitosti chráněné diplomatickou konvencí. Mezi USA a Ruskem tak definitivně vypukla válka. Zatím jenom na diplomatické úrovni. Ale americký kongres bude útočit dál. Jak nebezpečnou situaci to může vyvolat, to snad není potřeba zdůrazňovat.

*České titulky ve videu v úvodu článku zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývají poslední hodiny a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 86%. Všem, kteří již přispěli a nebyli lhostejní, ze srdce děkujeme! A děkujeme i všem, kteří zde na poslední chvíli přispějí a pomohou nám, aby  stránky fungovaly i nadále.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Mireek
Návštěvník
Mireek

D.T.si asi myslel, že může vládnout podle svého volebního programu, ale to se mýlil.

Mireek
Návštěvník
Mireek

Americký prezident je jen figurka, která nemá vlastně žádnou moc. Klidně zde může vládnour i Pepek námořník a je to jedno.

konzerva
Návštěvník
konzerva
Kari
Návštěvník
Kari

https://cz.sputniknews.com/svet/201708015726572-kuba-venezuela-mezinarodni-utok/
tak co “vazeny” pane prezidente Trumpeto, budete stastny, az se bude Venezuela topit v krvi, jako se diky aktivite USA topilo v krvi uz tolik zemi, ktere mely ropu? A vite, ze takova gaunerska zrizeni, jako je posledni dobou USA, vzdycky spatne dopadnou? Fakt. To je prirodni zakon padajiciho hov….Uplne nejhorsi je fakt, ze jestli sesadej Trumpa, tak tam misto nej prijde nejakej jeste vetsi smejd ?.

opatrný
Návštěvník
opatrný

🙂 Obávám se, že diskuze na AEN Donald nečte..a asi by mu to bylo jedno, jeho krev to není. Místo něj by přišel M.Pence, což není výhra, spíš naopak. A na tu vámi avizovanou karmu si teda, s dovolením, s vámi počkám….

Dan
Návštěvník
Dan

Situaci ve Venezuele sleduji uz delsi dobu. Jednoznacne je jasne, ze nebyt soustavnych zasahu USA ve forme velke podpory tzv. opozice a jinych skrytych svinstev, tak ta zeme by se ze vseho toho svrabu, ktery tam je postupne vyhrabala. Ale jak USA rikaji – “nas zadni dvorek si rozvracet nedame”.

Navrátil
Návštěvník
Navrátil

Pro Dan.
USA nedovolí ani jednomu státu Jižní Ameriky,vyhrabat se z hospodářské krize,mohlo by to povzbudit další,odpojit se od Americké kapačky.Podobně je na tom i Střední Amerika,USA je udržuje na pokraji života nebo smrti.Přesně tohle se děje na BV,naprosto všechny státy za pomoci přírodních zdrojů,se neuvěřitelně pozvedli a to je trnem v oku USA.

Dan
Návštěvník
Dan

Je to bohužel tak. Projel jsem pár zemí s báglem v jižní Americe, viděl jsem různé věci a v podstatě nic není tak, jak to tady u nás mainstream vykresluje a vypadá, že je.

anazuz
Návštěvník
anazuz

Proč se lidé nevzepřou systému?Opakování je matka moudrosti.

https://www.youtube.com/watch?v=EBduQTDCLNw

gabreta
Návštěvník
gabreta

Pokud funguje mantra JÁ A MOJE…Tak není východisko…Musí se kompletně změnit struktura DNA a rozšířit Vědomí.. https://rutube.ru/video/c093a66e64bbc8e48f3a7dba31464be1/?ref=search

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

rubáš nemá kapsy

Thom
Návštěvník
Thom

Otázka: prečo má USA takú obrovskú moc a prečo má bobky z USA každý štát na ktorý si spomeniem?

Miňo
Návštěvník
Miňo

Preto, lebo sú to namyslené a zákerné svine.

sfdsfdsf
Návštěvník
sfdsfdsf

Lebo tlačia prachy a vo väčšine sveta sa s nimi obchoduje. Za cenu papiera či čísielok na účte si tak môžu kúpiť čokoľvek či kohokoĺvek na svete.

MIROSLAV
Návštěvník
MIROSLAV

Neviem tak ma napadlo…ak bude poriesena Európska Armáda vs Americká a zvyšok sveta, lebo NATO bude alebo nebude? Lebo ak nebude, ako budú poriesene dohody o preletoch atómových hlavíc od Ameriky smerom na Rusko , ak by sa veci dohnali do krajnosti. Treba totiž osvetliť nasledovnú vec. Aj vzdušný priestor je priestor s ktorým sa paktuje alebo nepaktuje, ak z toho niečo cinkne alebo necinkne. Ved keď sa bomvardovalo Kosovo, politika u nás bola v stave , ze premiér (toho času Dzurinda) zvolal narýchlo stretnutie vládnych strán a odsuhlasovali sa prelety/povolenky B-52jok a ďalšej pakaze od Yankies. Ak by bola odluka EU od NATO, tak v zmluvách budú zanesene protokoly, ktoré budú presne definovať, co smie cudzia armáda, čiže USA lebo tak, toľko štátov s medzikontinantalnymi nosičmi a prepravnymi vysadkovymi kapacitami na svete zas nieje :-), budú môcť si aj pri vypuknutí vojny medzi USA a Ruskom dovoliť. Totižto, treba si pozrieť film ,,vojnové hry,, kde je na niektorých scénach zobrazený grafický útok jeden na druhého. Ak vám ponúkam obmedzia možnosť streľby, zuzujem vám pas ktorým má môžete zasiahnuť. Rusko si osvojuje severný pol, budujú sa vojenské zariadenia pre S-400/500. Moja hypotéza je, že Rusko vie, ze skôr či neskôr dôjde ku preformatovaniu NAT-A a vzdušný priestor v Európe sa UZAVRIE!! Bude to ústupok ktorý aj Európa bude musieť Rusku niekde v niečom skôr či neskôr urobiť. Plynie z toho z vojenského hľadiska neskutočne veľa výhod!!! Uvedomme si, že stiahnutím vojsk USA z Európy si rusko oslobodí západné krídlo a môže nim posilniť všade tam ( ja myslím ze smerom ku Číne, lebo kamaráti síce sme ale…). Tu sa tým vo vojenskej terminológii, bavíme o celých divíziach!!! Nehovoriac , že tak veľkú armádu, nikto v Európe bez Yankies za chrbtom voči Rusku nemá!! Rusku by to uvoľnilo napätie a sustredili by sily tam kde treba. Je tu síce Poľsko a pobaltských, ale to by si ich USA muselo živiť, lebo z EU automaticky padnú na takú krajinu sankcie!! Ak by sa to dotahovalo až sem, museli by si rusi už úplne klepat po celé bo take mrhanie zdrojmi by v štátoch proste chýbať museli takže by to šlo na úkor ekonomiky USA a to by Donik ako zázrakom Nepodporil, lebo sankciami sa trestá iba rusko…No…uvidime.

PS: za gramatické chyby sa vopred ospravedlňujem, píšem to z BlackBerry s klávesnicou a fakt to dá zabrat.

gabreta
Návštěvník
gabreta

Kdyby se vysoce inteligentní PAVEL NOVOTNÝ takto vyjadřoval,jako JARED TAYLOR,tak máme v zaprdlém kráteru opravdu demokracii https://www.youtube.com/watch?v=OpQjCuioSe0

albatros
Návštěvník
albatros

Přišlo mi to jako rozhovor z české televize, kde zaujatá, sprostá a hloupá ženská neustále skáče do řeči, obviňuje, staví se do role oběti, agresivně útočí a dětinsky odmítá jasná fakta. Naproti tomu inteligentní, slušný, vzdělaný profesor, který se snaží argumentovat tzv. do zdi.
Divim se, že ho tam fyzicky nenapadla, tak jak mají tihle blázni ve zvyku, když sou někde na ulici v tlupě a řvou ty jejich hesla.
Přesto to profesor nejen ustál a jasně obhájil jeho postoj, ale tu hloupou ženskou totálně odrovnal. To vyžaduje velkou míru statečnosti a trpělivosti do takového rádia vůbec přijít a ještě vyhrát.
Úctyhodný člověk.

xerox
Návštěvník
xerox

tak ono se na to dá koukat i tak , že neokons jdou nevědomě na ruku gp , protože jedním s cílů přeformátování světa je vytracení us hegemonie , hlavně z evropy … a teta merkel se na stáří chce zahřát ruským plynem neb vedra nebudou panovat věčně a v zimě by nakonec chyběl …

kromě toho , ruskej a čínskej trh je budoucnost , ameriký trh je zaplněn a jak to tam bude vypadat dál nikdo neví … zkrátka pro brusel raději čínská oprášená stezka s ruskýma napajedlama než žvejkající zrcadlovka s kopyty vyhozenými na palubce džípu dělající doblba bububu …

Jaris
Návštěvník
Jaris

Vazena redakce, chtela jsem vam prispet castkou na vas provoz. Nejsem vsak ochotna davat sve informace. Klikla jsem na policko “anonymni” a presto se mi ukazalo, ze mam vyplnit jmeno, prijmeni a email, a to se mi nelibi.

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Proč máte strach, když jste v daleké Austrálii s občanstvím Commonwealthu? Můžete si dělat co chcete. Oprávněné obavy z perzekuce režimem můžeme mít jen my, občané fyzicky pobývající v českém policejním banánistánu.

gabreta
Návštěvník
gabreta

Jméno Anežka,příjmení Hodinová Spurná,email,nějaký čtvrtý,rezervní,třeba bantustan,czechia@mail.ru a je vystaráno.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Strach nemam. Jde o princip.

alek
Návštěvník
alek

To jste hooodně naivní. Tam vědí i kdy si pšouknete.

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Asi jste nepochopil, jak to myslím.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Je mozna jina cesta zaslat prispevek bez uvadeni osobnich dat?

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Zkousela jsem pokusne (v CR) z posty slozenkou na ucet s fiktivnim jmenem (posta neoveruje jmena platce), ale redakce mi nepotvrdila, i pres dotaz, ze by cokoliv dorazilo…
Zkusim znovu ;-).

Petr
Návštěvník
Petr

Posilal jsem trvalym prikazem dlouhodobe 50 Kc kazdy mesic. Ted sem ho zvedl na 100 Kc. Neposilam anonyme, klasicky prevod a je to jedno a kdyz me budou tahat za drzku po ulici, ze sem pravidelne podporoval rozvracece republiky tak se snad zvednete a pomuze te mi, ne, cesky narode