VIDEO: Americký generál letectva zkolaboval při tiskové konferenci v Pentagonu, když novinářům...

VIDEO: Americký generál letectva zkolaboval při tiskové konferenci v Pentagonu, když novinářům vysvětloval astronomický rozpočet vývoje stíhačky F-35! [CZ Titulky]

VIDEO: Americký generál letectva zkolaboval při tiskové konferenci v Pentagonu, když novinářům vysvětloval astronomický rozpočet vývoje stíhačky F-35! [CZ Titulky]

Generálmajor James F. Martin zkolaboval před novináři při tiskové konferenci v Pentagonu, když vysvětloval horentní náklady a opoždění produkce nové stíhačky F-35. Generál zkolaboval způsobem, který byl nejprve považován za vtip. Novináři se smáli. Generál se lehce nadklonil nad řečnický pultík, ale když mu hlava padla až na stůl, bylo zle. Zástupkyně pro rozpočet letectva Carolyn M. Gleason se ho snažila podepřít. Nakonec generála posadili na židli a tiskovka mohla pokračovat.

F35hover_3361548b.jpg
Stíhačka F-35

Generál omdlel zřejmě z vyčerpání, ale novináři poukazují na souvislost právě s probíraným tématem, při kterém generál omdlel. Projekt stíhačky F-35, která měla být univerzálním strojem armád NATO v novém tisíciletí, se dostal do značného skluzu a samotný stroj je v podstatě už dnes zastaralý, ale přitom jeho cena se vyšplhala na astronomickou cifru 1.5 bilionu (1,500 miliard) amerických dolarů [1]. Stroj nemá dostatečnou stoupavost, není schopen boje na dlouhé vzdálenosti, má nízkou manévrovatelnost, obrovské problémy mu činí obraty [2][3], v čemž vynikají naopak ruské Suchoje. Ruské modernizované stroje za zlomkové ceny odvádí na bojišti v Sýrii službu stejně tak dobře a jak ukazuje ruská koncepce montování moderních elektronických systémů do řadových strojů, je to koncepce, která vyjde na mnohem méně peněz se stejným výsledkem. Vývoj stroje F-35 spadá do éry 90. let, kdy Pentagon usiloval o získání vzdušné nadvlády nad ostatními zeměmi, ale mezitím se svět změnil. Proti teroristům a odhodlaným ručníkářům nejsou supermoderní stíhačky třeba. Není pro ně využití.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Clint
Návštěvník
Clint

Celkem vtipný komentář k programu F-35. To éro je dělaný pro tři různý složky (letectvo, námořnictvo, námořní pěchota).Už dnes se začíná vyrábět v Itálii. Mají ho obědnané hlavní síly NATO, což znamená, že to asi nebude žádná sračka. Izrael to taky nekupuje jen tak ze srandy. Rusakum na PAK-FA shořel celej motor. Spíš bych se ohlížel na indy, jestli ještě chtějí ve spolupráci pokračovat.

Honza
Návštěvník
Honza

Vidim chlap, co nakonec nepůjde proti Rusku, když vidí, jaký kretény má ve vládě z ”šéfy” – pravděpodobně omdlel z toho extrémního politickýho tlaku. V tuto chvíli je i generál jen člověk. Člověk kterýmu se zvedl kufr ze spojených států a její ”efektivity”

PAVLÍNA
Návštěvník
PAVLÍNA

Důstojník za generálem “aportuje” modrou propisku , dobře vycvičený pejsek 🙂 🙂 🙂
Můžeme se jen dohadovat proč je tak důležitá právě v tuto chvíli kdy jde o život nadřízeného …

Milan
Návštěvník
Milan

Na první pohled nemocný chcípáček.

Emanuel & maková panenka
Návštěvník
Emanuel & maková panenka

Hm, v Čechách se tomu svého času začalo říkat “prezidentská viróza”…

Alsorra
Návštěvník
Alsorra

..a co jsi chytil ty? Žeby virus ZIKA? Vypadá to tak.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Pro Admina: Tech US obcanu na Food Stamps by melo but 50 Milionu – tedy polovina toho co pisete. Tak jsem to dostal z Kanady oficialne potvrzene koncem lonskeho roku.. Ne ze bych chtel podryvat, jen tak pro upresneni. Ale ono je to stejne dost!

fridrich a fridrich
Návštěvník
fridrich a fridrich

Kvalitni stihacka, ktera ma super vlastnosti a piloti ji maji v oblibe, je vzdycky zaroven i krasna stihacka- Vlastne to plati pro letadla celkove. Dobry letadlo ma byt zaroven i nadherny. A mrknete na tenhle hnus.

VM64
Návštěvník
VM64

Je to zaujímavé, že keď mal klamať o dušu, že tu dušu skoro vypustil….

Milopulos
Návštěvník
Milopulos

to byl herák z Afganistanu , na chvilku schrupnul no….

mareciino
Návštěvník
mareciino

pán VK nie je tam preklep 1.5bln? lebo amici oznacuju miliardu slovom bilion…

Administrator
Admin

Cena vývoje F-35: http://breakingdefense.com/2012/03/f-35-total-costs-soar-to-1-5-trillion-lockheed-defends-program/

VK to má správně. Nejsme v Americe, ale v Evropě, takže 1 billion anglicky = 1 miliarda česky. A 1 trillion anglicky = 1 bilion česky (1000 miliard česky). Tohle jsou základní znalosti, ale pořád neustále v diskusích vyskakují dotazy tohoto typu. Vývoj stíhačky F35 stál astronomických 1.5 trillionů USD (anglicky), a to je v převodu 1.5 bilionu dolarů česky. Na letadlo, které ničím nevyniká, je to největší tunel na veřejné finance v USA. Mamutí tunel. Angličtina nezná pojem “miliarda”. Řády nad milion se proto snižují v převodech do evropského non-anglofonního počítání o jeden řád. Nedivte se, že generál omdlel, když to vysvětloval novinářům. Tohle totiž se vysvětluje špatně zejména americkým daňovým poplatníkům, kterých už je 100 milionů na potravinových poukázkách.

Plkal
Návštěvník
Plkal

Billion sem, billion tam. Když si peníze můžete tisknout co hrdlo ráčí, tak na pár šupů nekoukáte. A ten mnohatrillionový dluh patří americkému lidu, takže si ho americký lid může kdykoliv smazat.

kruton
Návštěvník
kruton

Americke dlhopisy vlastni americky lud?
Chcem vidiet jedneho americana, ktory vlastni aspon jeden dlhopis.

Ten dlh sa vola americky dolar. A tieto tunely financuju vsetci, ktori nakupu USD. Skuste si vyhladat, co znamena petrodolar. Je to ropa “kryta” americkym dlhom.

Plkal
Návštěvník
Plkal

Petrodolar je dolar krytý ropou (která nahradila zlato v této roli).

mareciino
Návštěvník
mareciino

ano ano…len som sa pytal…v tom pripade su to sialenci…mohli mat za tolko penazi postavene mesto na marse…

Alsorra
Návštěvník
Alsorra

Pro porovnání:
TOP letadla
F 35-1 ks cca 130 mil. dolarů→vývoj 1.500 miliard dolarů
SU 50 PAK FA – 1 ks cca 60 mil. dolarů→ vývoj 10 miliard dolarů

TOP tanky
Abrams M1A2 – 4 300 000 dolarů
T-90MS – cca 1 000 000 dolarů

a tak je to s veškerým vojenským vybavením a zbraněmi. Vše mají amíci 5-10 krát dražší než ruské analogy. Ono totiž kdyby zbrojní průmysl v juesej držel v rukou stát, taky by ceny byly přibližně stejné. Jenže privátní zbrojaři potřebujou vydělávat a ze státu si dělají dojnou krávuPředpokládám, že pán generál jistě od Locheedu dostal na přilepšenou k důchodu.